N°. 125. 122e Jaargang. Voetstappen in de sneeuw. ï^BXJIX-.IL.ETOISr. Middelburg 28 Mei. de heer H. J. BOOL; de heer Mr. W. A. VAN HOEK. Benoemingen en besluiten. Onderwijs» Dit blad verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 3/rn. franco 3,50, nommers zijn verkrijgbaar a 5 Gent. Advertentien: 20 Gent per regel,' Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz, van 1—7 regels 1,5c iedere regel meer 0,20, Groote. letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor het Buitenland: de Compagnie générale de publicité étrangère 6. L. Daub* en Cie. te Parijs en Frankfort, directeuren Elsbach en Jones. 4? - door DORA BUSSEL. TWEËDE deel. HOOFDSTUK III. Hazelhurst. Ondanks de grappige beschrijving die Eva er van gegeven had, was Hazelhurst een allerliefst dorp, in een mooie streek gelegen. Het huis van majoor Dalziel stond aan het einde ervan en was een groot, flink gebouw, met een fraaien lommerrijken tuin en boomgaard die wacht glooiend afliepen naar de rivier de Dill- Het huis naast dat der Dalziels was nog grooter en behoorde aan de Ladons, zeer rijke menschen, die echter hun geld in den handel verdiend hadden, in het naburige stadje Brockleburg en dus kon de familie van majoor Dalziel niet met hen om gaan, ofschoon de knappe, jeugdige Ladon een ijverig bewonderaar van Eva was. jMaar |het zou niet gaan," verzekerde mevrouw Dalziel Elisabeth meer dan eens, en dus moest hij zich vergenoegen met Eva in stilte over den tuinmuur te aanbidden. Daarop volgde het huis van den dokter, dan de pastory, daarnaast dat van kapitein Marshall, den zeeman met éen been. Buitendien waren er nog een twintigtal kleinere huizen met mooie grasvlakten er voor en tuinen aan de rivier. Het was een lief plaatsje, maar ouderwetsch en afgelegen, met goedkoope huizen en veel gelegen heid om te visschen. „Het is hier veel beter voor oude heeren dan voor jonge dames", verklaarde Eva altijd en totdat Elisabeth kwam had zij het er tamelijk vervelend gevondendaarom was zij nu zoo blij iemand van haar leeftijd bij zich te krijgen en toen zij de plaats barer bestemming bereikten stelde zij haar met niet weinig trots aan haar stiefmoeder voor. „Dit is juffrouw Gordon, mama," zei zij tot een kleine, vrij knappe dame, die opstond om Elisa beth te ontvangen en haar de hand toestak, ter wijl zij haar onderzoekend en eenigszins zenuw achtig aanzag. „Ik hoop dat gij een goede reis gehad hebt." „Zij moet stellig zeer vermoeid zijn," antwoordde Eva voor haar. „Het eten zal hoop ik spoedig gereed zijn. Kom miss Gordon, ik zal u uwe kamer wijzen. Zoo was haar binnentreden in haar nieuwe woning van het eerste oogenblik af werd zij er vriendelijk bejegend. Zooals Eva haar gezegd had was mevrouw Dalziel een druk, zenuwachtig vrouwtje, dat zich met alles en iedereen bemoeide: maar zij was lief en al was hetgeen zij deed niet altijd goed, zij meende het toch goed. In éen woord zij had geen tact, ofschoon zij zich ver beeldde dat zij daar juist in uitmuntte. Daaren tegen bezat zij vele deugden. Zij was een lieve moeder een goede huishoudster en een brave echtgenoot.Het was een gelukkig gezin, waar men zelden of nooit bitse of scherpe woorden hoorde. De leerlingen van Elisabeth waren lieve meisjes, doch niet zoo mooi als Evazij waren echter zeer gehoorzaam en oplettend bij delessen en verder vroolijk en aardig. Elisabeth had zich inderdaad over niets te beklagen. De Majoor was een deftige, bedaarde man, die vroegtijdig den dienst had verlaten, twee maal gehuwd was geweest en zijn daagjes nu kalm en tevreden op zijn dorp scheen te slijten. Hij las, rookte, vischte, at lekker, ging vroeg slapen en stond den volgenden morgen op om weer met frisschen moed te beginnen. Zoo gingen de dagen hoogst genoegelijk voorbij, zonder grooter onaangenaamheden dan nu en dan de grieven van mevrouw tegen den slager omdat hij de Ladons beter bediende dan haar; maar die stormen dreven spoedig voorbij. Eva plaagde haar stiefmoeder nog al; maar dat nam mevrouw zeer goed op. „Ik doe altijd mijn best om het haar het meest naar den zin te maken" zei zij in vertrouwen tot Elisabeth, „omdat zij mijn eigen kind niet is." Toen Elisabeth ongeveer drie weken te Hazel hurst was geweest kwam er een brief voor den majoor van zijn broeder den deken. De majoor trok na de lezing een zuur gezicht. „Nu man, wat schrijft uw broeder?" zei mevrouw. „Zooals gij wellicht weet, Miss Gordon, is de broeder van den majoor deken van Grey- minster een mooie positie met een groot inkomen." „Miss Gordon zal spoedig het genoegen smaken den deken te zien, lieve", zei de majoor half spotachtig, want ofschoon de deken nu een groot man was en hij zelf maar een gewoon mensch, kon hij toch nooit vergeten dat zij samen jong waren geweest en was hij dus minder geneigd dan zijn vrouw om den deken te vereeren. „Komt hij vroeg mevrouw Dalziel met schrik. „Hij heeft plan om drie dagen te komen, van den eersten Maart af; maar lees zijn brief." Mevrouw zette haar lorgnet op en begon met ijver te lezen. „Maar wat zegt hij van een voorstel dat hij wil doen?" vroeg zij. De majoor baalde zijne schouders op. „Mijn kind, gij kent Half', zei hij, „misschien wil hij dat ik geestelijke word, en heeft hij plan mij een plaats als hulp-prediker aan te bieden," Bij de verkiezing van leden der tweede kamer op Dinsdag den ÏO" Juni a. worden door ons aanbevolen: Voor het hoofdkiesdistrict Middelburg, Voor het hoofdkiesdistrict Goes 5 C,roede, 27 Mei. In de vergadering van stemhebbende ingelanden van den polder Jong Baarzande, gemeente Groede, zijn benoemd tot dijkgraaf de heer H. G. Hammacher, notaris aldaar en tot plaatsvervangend dijkgraaf de. heer J. F. Almekinders aldaar. St. Phillpsland, 27 Mei. In het Slaak worden van wege het domeinbestuur opnemingen verricht. Naar men veronderstelt hebben deze ten doel om vanwege genoemd bestuur, doch op kosten van den concessionaris den dam te doen herstellen, tot onderhond waarvan de heer A. van Haeften, sedert 1854 concessionaris, verplicht is. Deze verplichting is echter sinds jaren niet nagekomen en de dam dientengevolge onbruikbaar. Vooral de ingezetenen van St. Philipsland zien met verlangen naar de uitvoering van dit werk uit, waardoor aan hun toestand van eilandbe woners waarvan zij dagelijks het lastige en schadelijke ondervinden, een einde gemaakt zal worden. Men schrijft ons uit Rotterdam Het bericht, dat Pineoffs te New-York is aange" komen, heeft hier groote sensatie te weeg gebracht. Hij heeft dus om te Ontkomen geen buitengewone middelen gebezigd, maar is den zeer eenvoudigen weg gegaan. Yan hier is hij over Calais naar Engeland gereisd en Donderdag 15 dezer is hij te Liverpool aan boord gegaan van de dien dag naar New-York vertrekkende stoomboot Germanic. Het heette hier de laatste dagen, dat men wist dat hij met vrouw en drie zoons op die boot passage genomen had, maar er werd geen open baarheid aan gegeven, omdat de justitie de pers om geheimhouding verzocht had van al wat met de opsporing van den voortvluchtige in verband stond. Men achtte het ook mogelijk, dat het nemen van passage op de Liverpoolsche boot een middel was geweest om de justitie op een dwaal spoor te brengen. En thans blijkt het maar al te waar te zijn, dat Pineoffs alle maatregelen van voorzichtigheid heeft versmaad en, zelfs zonder zijn naam geheim te houden, van eene reisgele- genheid heeft gebruik gemaakt, die ook menschen kiezen/welke niet door de politie op de hielen gezeten worden! Het heette, "dat alle maatregelen genomen waren om, zoo hij werkelijk naar New- York vertrokken was, te beletten dat hij daar voet aan wal zette. Men zou hem op de reede arresteeren. Wat er nu daar ginds is gebeurd, }s natuurlijk nog onbekendmaar genoeg is het, dat Pineoffs ongemoeid te New-York is kunnen arriveeren. Het eenige wat hij zich te getroosten heeft gehad, is eene snelle reis. Den dag nadat hij 's middags onder beurstijd van hier vertrok, is hij te Liverpool scheep gegaan en negen dagen later was hij in de hoofdstad van de nieuwe wereld. Het is te hopen, dat nadere berichten omtrent de omstandigheden, waaronder zijne ontscheping daar ginds heeft plaats gehad, onze justitie zullen rechtvaardigende indruk bij het publiek zou anders hoogst ongunstig en aan het prestige der justitie niet bevorderlijk zijn. Er zijn er nog, die zich vleien, dat men van Amerika de uitlevering verkrijgen zal, ofschoon er geen uitleveringstractaat is. Maar dit zal wel eene nuchtere illusie zijn. Zoovele schurken hebben in de Vereenigde Staten eene veilige schuilplaats gevonden: waarom zou dit dan aan Pineoffs geweigerd worden? Onder de verhalen, hier in omloop omtrent de wijze waarop de ontvluchte aan reisgeld heeft weten te komen, behoort, dat hij den ochtend voor zijn vertrek den heer van Rensburg, een der bestuurders van de Commanditaire BanJc- vereenigingruim een ton afhandig heeft weten te maken, natuurlijk zonder dat het vermoeden bestond dat hij plan had de wijk te nemen. On- noodig hierbij te voegen, dat uw correspondent voor de waarheid van dit verhaal niet kan instaan. De toestand blijft hier overigens vrij gespannen. De obligatiën der Afrik. Handelsvereeniging en de aandèelen van de Rotterd. Handelsv. en van de Rotterd. BanJc blijven in beurswaarde achter uitgaan. Wat de Rotterd. Handelsv.betreft, schijnt dit vooral toe te schrijven te zijn aan het wan trouwen bij de buitenlandsche aandeelhouders. Opmerkelijk is vooral de sterke achteruitgang der aandeelen in de Rott. Bank. Is dat toe te schrijven aan de wetenschap omtrent den stand van zaken, of aan bezorgdheid juist omdat men niets weet Naar de beursnoteering van heden hebben de aandeelen reeds circa 44 pet. in waarde verloren. Aandeelen Rott. Hv. werden verhandeld voor 271 a 29, obligatiën Afrikaansche\oorl6§. (NB. Het bericht der aankomst van Pineoffs met de Germanic te New-Yorkwerd gisteren in een gedeelte onzer oplaag reeds medegedeeld.) Volgens de N. Rott. ct. is de Rotterdamsche bank bij de jongste finaneieele rampen betrokken voor ODgeveer 1,322,000, terwijl het gestorte kapitaal der bank 6,414,000 en haar reserve fonds ƒ369,136 bedraagt. De som van 1,322,000 bestaat uit: een voorschot aan de firma Kerdijk en Pineoffs op onderpanden, die nu hun waarde verloren hebben, groot ƒ150,000; een ten volle uitbetaald blanco-crediet van ƒ50,000 aan dezelfde firma en een ander van gelijk bedrag aan de firma Hoynck en Pineoffs; een derde crediet- voorschot van ƒ250,000 aan de Afr Hv.eene pretentie van 4 ton aan wissels op het gefail leerde Londensche buis Bauer en c0., waarvan een gedeelte terecht zal komenen eindelijk ƒ422,000 als overschot van éen millioen, ver strekt op onderpand van naar Afrika bestemde goederen, waarvan 578,000 ontvangen zal worden. In het tijdperk van 20 April tot 17 Mei 1879 zijn, blijkens ingekomen ambtsberichten, door longziekte in Zuid-Holland 15 runderen aangetast. In de overige provinciën werd geen geval waar genomen. In het vorige tijdperk van vier weken waren 28 runderen door die ziekte aangetast. De St.-Cl bevat het verslag omtrent het oud provinciaal archief in Noord-Brabant, over 1878. Onder de universeele candidaten der anti revolutionairen bekleedt ook mr. L. W. C. Keu- chenius, advocaat te Batavia, eene blijvende plaats. Ook nu weder is hij te gelijk te Amster dam, te Dordrecht en te Gorinchem de „uitver korene." Tot dusverre wist echter niemand of deze..ovosal gewijde man, indien.hij eens verkozen werd, uit de Oost zou overkomen. Te Gorinchem heeft men nu hieraan een einde gemaakt door, met antwoord betaald, naar Batavia te telegra- feeren. Het antwoord luidde: Rlected, I Submit, d. w. z.„als ik gekozen word, kom ik." De Nederlandsche bank heeft den rentestand met pet. verlaagd, zijnde thans als volgt: dis conto witte aanvraag 3 pet., blauwe dito 3j pet.; beieeningop binnenl. fondsen 3J pet., op buitenl. dito 4| pet., op góederen 3§ pet. De heer E. R. Schultz, sedert 1869 directeur van de grootboeken der nationale schuld, zal volgens het N. v. d. D. eerstdaags zijne betrek king nederleggen. Burg. en weth. van Amsterdam hebben geantwoord op de bedenkingen tegen het heffen van straat geld. Blijkens dit antwoord zal de heffing niet geschieden ter vergoeding voor het uitzicht op straat, maar als een omslag over de gebouwde en ministerieele departementen. Op Verzoek, eervol ontslag verleend aan mr. W. A. P. Verkerk Pistorius, als raad-adviseur voor de handels- en consulaire zaken aan het departement van buiten landsche zaken, onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen goede diensten. Op verzoek, eervol ontslag verleend nit 's lands dienst aan den heer H. T. Krabbe, referendaris bj het departement van koloniën, onder dank betuiging voor de door hem bewezen diensten, en met behoud van aanspraak op pensioen. burgemeesters. Op verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Vlissingen, met ingang van 1 Juli a., aan H. P. "Winkelman. (Reeds onder Laatste Berichten in een gedeelte der oplaag van ons nommer van gisteren mede gedeeld.) marine. Op pensioen gesteld, voor den tijd van vijf jaren, de off. van adm. 3e kl. G. A. Zeegers, wegens ongeschiktheid voor den militairen dienst, ten gevolge van in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, onder toeken ning van een pensioen van ƒ400'8jaars en voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusscheu de keerkringen, van eene verhooging van pensioen van 300. Bevorderd tot off. van adm. 3e kl., de scheeps klerk F. D. van Genderen. leger. In zpnen rang en ouderdom in dien rang overgeplaatst bij het wapen der artillerie van het leger in Nederlandsch-Indië de 2e luit. C. J. Ludolph, van de Vie afdeeling vest.-art., gedetacheerd by de applicatieschool der Kon. Mil. Academie. geneeskundige dienst. Op verzoek, eervol ontslag verleend uit 's lands dienst, aan den heer dr. P. Kók Ankersmit, laatstelijk arts voor de krankzinnigenverpleging in Nederlandsch-Indië, thans met verlof in Europa. De Latijnsche school te Zalt-Bommel zal, vol gens de Arnh. Ct., met het einde van den loo penden cursus, ophouden te bestaan. aan den openbaren weg gelegen perceelen, om een in geldswaarde te herleiden voordeel der werken en inrichtingen van en aan den openbaren weg door de eigenaren te doen betalen. Heden komt deze zaak in behandeling, tegelijk met het leeningsplan.

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 1