LANDBOU W-PAARDEN. SOHAPEH- -VA.ms:E3srs- KOISTIJ-ISTEIT. PLUIMGEDIERTE, GEDRUKT BIJ DE GEBROEDERS ABRAHAMS TE MIDDELBURG. Indien bij de beoordeeling eenige vergissing mocht hebben plaats gehad, behoudt het bestuur aan zich, zulks zoo mogelijk te herstellen. Gratis toegang tot de Tentoonstelling wordt verleend aan: 1° De leden der Maatschappij, op vertoon van hun Diploma, voor zich en eene vrouw. 2° De inzenders, voor hun persoon en voor hen die ter bewaking of verzorging van het inge- zondene noodig zijn, mits voorzien van een bewijs door de Eegelings-Commissie af te geven. 3° De Leden van buiten Zeeland gevestigde Landbouw-Maatschappijen en Yereenigingen, mede op vertoon van hun Diploma. Alle andere bezoekers worden slechts toege laten tegen afgifte eener kaart, welke tegen 26 Cent aan den ingang van het terrein verkrijg baar zal worden gesteld. Vóór het uur waarop de Tentoonstelling eindigt, mag geen voorwerp van het terrein verwijderd of teruggenomen worden. Na den afloop der Tentoonstelling zijn de voorwerpen ter beschikking en voor rekening der inzenders. Bij elke medaille zal een getuigschrift worden uitgereikt. Prijzen worden uitgeloofd voor de volgende voorwerpen, zooals bij ieder nommer staat uit gedrukt onverschillig van welk ras. 1° Hengsten, minstens 3 jaar oud; eerste prijs, uitgeloofd door de Dorpsver- eeniging te Hontenissse, 25, tweede prijs 20, derde prijs 15, vierde prijs, uitgeloofd door het lid der afdeeling Hulst, den heer mr. F. Walter, io,~. 2° Landbouw-Merriepaardenminstens 3 jaar oud; eerste prijs, uitgeloofd door den algemeenen Voorzitter der Maatschappij, den heer mr. C. J. Pické, 25, tweede prijs 20,— derde prijs 15, vierde prijs, uitgeloofd door het bestuurslid der afdeeling Hulst, den heer P. Verhaegen, f 10,— 3° Landbouw-Ruinpaarden, minstens 4 jaar oud; eerste prijs 15, tweede prijs 10,— 4» Tweejarige Merriepaarden. eerste prijs f 15. tweede 10. derde 5. 5° Eenjarige Paarden, onverschillig van welk geslacht. „Rijdt gij er dan wel eens in mevrouw vroeg mijnheer Wilmot en hield zijn doordringende oogen zoolang op haar gevestigd dat het kleine, schrale vrouwtje angstig ineenkromp onder dien blik. „Zeker, wel eens een enkele keer, hoe kan een arme domiuéesvrouw anders ik heb altijd zooveel bezoeken af te leggen." „Ongetwijfeld liefdadigheidsbezoeken. Dus is uw man geestelijke, mevrouw „Ongelukkig genoeg „Dan mag hij wel eens zorgen dat de registers verbeterd wordenwant zijn naam komt er niet op voor." „Watde naam van mijn man niet op het dominéés registermijn waarde heer dan hebt gij zeker een verkeerde uitgaaf gezien." „Ongetwijfeld. Maar wat nu die beurs aangaat, mevrouw, zou het niet goed zijn om een politie dienaar te laten halen?" „Odaar moet gij niet aan denken, mijn beste heer," riep ze hevig ontsteld uit. „Verbeeld u eens welk een schandaal de politie in het huis van een dominéé. Ach mijn arme man zou flauw vallen als hij het zag. Als deze jooge dame het geld wezenlijk verloren heeft, dan zou ik het haar nog liever teruggeven, althans gedeeltelijk, dan zulk een schande te beleven." „Nu, zie dan hoeveel gij bij elkaar kunt brengen", zei mijnheer Wilmot kalm, „terwijl ik met de juffrouw overleg of wij de politie zullen laten balen of niet." Bij die woorden stormde mevrouw O'Shee naar beneden. eerste prijs 15.— tweede 10. derde 5. 6» Een span Werkpaarden, onverschillig van welk geslacht, eerste pips, uitgeloofd door de Vereeniging ter bevordering der belangen van Zeeuwsch- Vlaanderen te Ter Neuzen, 25. tweede prijs 20. derde 10. •RUJSTJD'VEnB. 7" Springstieren van Durhamseh ras. eerste prijs, Zilveren Medaille en 15. tweede Bronzen 10.—. 8° Springstieren, minstens 2 jaar oud, onver schillig van welk ras. eerste prijs 25. tweede 15. derde 5. 9° Minstens 3 stuks Melkkoeien, onverschillig van welk ras, van éenen eigenaar, eerste prijs, uitgeloofd door den Voorzitter der Afdeeling Hulst, den heer A. G. V. Hombach, 25. tweede prijs 15. derde 10. 10° Minstens 2 stuks Melkkoeien, onverschillig van welk ras, van éenen eigenaar, eerste prijs 15. tweede 10. derde 5.—. 11° Minstens 2 stuks Vaarzen, tweetands, onver schillig van welk ras. eerste prijs 15.— tweede uitgeloofd door den Viee- Voorzitter der Maatschappij, den heer J. M. Kakebeeke, 10. 12° 2 stuks Melktands Vaarzen, onverschillig van welk ras, van éenen eigenaar, eerste prijs 15. tweede uitgeloofd door den algemeenen Secretaris, den heer J. H. Snijders, 10. 13° Het zwaarste stuk vet vee, door éenen land bouwer gevet (eigen product) eerste prijs, uitgeloofd door den Vice-Voor zitter der afdeeling Hulst, den heer P. J. van den Eeckhout en het bestuurslid, den heer J. F. Frotjtier, ƒ20; tweede prijs ƒ10. 14° Voor het grootste getal vet vee, door éenen eigenaar aangebracht; prijs, uitgeloofd door den Penningmeester der Maatschappij, den heer M. Volkrijk Liebert, 10. onverschillig van welk ras. 15° Springrammen eerste prijs ƒ5; tweede prp 2.50. Zoodra hij de deur achter haar gesloten had, zei hij op zachten toon. „Het zou niet aangaan om de politie er in te moeien, maar neem slechts aan wat zij u brengt zij heeft uw beurs ge stolen dat lijdt geen twijfel." „Dat geloof ik ook." „De kleine feeks heeft verdient naar Newgate te worden gebracht, maar in uw eigen belang moeten we haar met rust laten." „Ja, maar ik kan hier niet blijven." „Zou het voor het oogenblik niet voorzichtiger zijn Die vrouw kunnen wij omkoopen of bang maken,. zij heeft zich in onze oogen gecom promitteerd en zal zich hoogst waarschijnlijk nu juist liever niet met de politie inlaten." Juist op dit oogenblik kwam meurouw O'Shee terug met een porseleinen doosje in haar hand. „Kijk, mijn lieve, dat is mijn spaarpot. Al wat ik op de wereld bezit bewaar ik hier in en is niet veel. Hoeveel zegt gij dat gij verloren hebt?" „Tweehonderd gulden." „Tweehonderd gulden! Op de heele wereld heb ik zulk een som niet in eigendom „Dat geloof ik gaarne" zei mijnheer Wilmot spottend. „Zoo dus gij gelooft mij sprak zij eensklaps omkeerende en hem aanziende. „Onder voorbehoud." „Nu dan is het waar voor u; zie mijn kind" vervolgde zij tot Elisabeth, „hier hebt gij al mijne spaarpenningen, zeven gouden tientjes dus nu 16° Ooien, minstens drie stuks; eerste prijs ƒ10; tweede prijs ƒ5. onverschillig van welk ras. 17° Beeren; eerste prijs 10 tweede prijs5. 18° Zeugen; eerste prijs ƒ10; tweede prijs ƒ5. 19° Geiten; eerste prijs ƒ3; tweede prijs ƒ2. 20° Rijers; eerste prijs ƒ2; tweede prp 1. 21° Moerkonijnen; eerste prijs /2; tweede prijs ƒ1. 22° Voor de schoonste verzameling Pluimgedierte eerste prp, een bronzen medaille en 6; tweede prp 3. 23° Kalkoenen, schoonste verzameling, minstens 1 Haan en 2 Hennen; eersté prijs 3 tweede prijs 1.50. 24° Ganzen, schoonste verzameling, minstens drie stuks, 1 Gent en 2 Ganzen eerste prijs 3, tweede prijs 1.50. 25° Eenden, schoonste verzameling, minstens drie stuks, waaronder 1 Woerd, eerste prijs 3, tweede prp 1.50. 26° Kippen, schoonste verzameling, minstens zes stuks, waaronder 1 Haan, eerste prijs een Bronzen medaille en 3, tweede prijs 1.50. WËfitftL'TfJÏ&EN. 27° Zooveel mogelijk volledige verzameling van Werktuigen voor Zuivelbereiding, ter gebruik making voor practische verklaring tijdens de Tentoonstelling. Prp, uitgeloofd door den heer Jonkh, F. C. de Casembroot, lid der Afdeeling Tholen 25. 28° Voor de volledigste verzameling Landbouw werktuigen, vraag ik hoe hartelijk ik ook hoop dat gij uw geld terug krijgt wie het van ons het beste missen kan." „Ik kan het in elk geval niet missen," zei Elisabeth. „Nu dan zal ik u wat zeggen, ik zal u veertien dagen voor niet dén kost geven. Neemt gij daar genoegen mede Ik zou niemand op de wereld behalve u zoo'n aanbod doen, maar ik houd zooveel van u, en beschouw u als mijn eigen kind." „Zoudt gij niet liever het geld terug hebben, miss Gordon vroeg mijnheer Wilmot. „Ik weet het niet." „Ik twijfel er geen oogenblik aan of uw zak is gerold. Maar daar gij het verlies in mijn huis geleden hebt zal ik doen zooals ik zeg u veertien dagen lang niets in rekening brengen voor deze elegante kamers, als gij daarmede niet tevreden zijt, weet ik niet wat gij wilt 1" „Ik zal er over denken en u morgen mijn be sluit mededeelen." „Doe dat, dan laat ik u nu met uw vriend alleen om met hem te overleggen en met een zucht van verlichting verliet mevrouw O'Shee de kamer- „Laat de deur open, mevrouw," riep mijnheer Wilmot haar achterna, „opdat wij het voorrecht mogen hebben u te zien, indien gij weder een aanval van devotie mocht krijgen." „Ach! denkt gij weer aan mijn gebed? Nu herinnert gij mij weer zoo aan mijn broeder Jaap, die placht altijd te zeggen dat de dames genoeg eerste prijs f 20, tweede prijs f 10. Beide uitgeloofd door de bestuursleden der Afdeeling Hulst, de beeren P. Moens en H. Wolfert Dz. en den Secretaris, den heer L. J. M. v. Waesberghe-Janssens. 29° Voor het doelmatigst Paardentuig, eerste prijs 10, tweede prijs 5. Beide uitgeloofd door de Afdeeling Hulst. Behalve de prijzen bij dit Programma uitge loofd, kunnen nog, na bekomen aanbeveling van de Commissie van beoordeeling, prijzen worden toegekend aan hen die door het inzenden van voorwerpen, niet in dit Programma opgenomen, maar die tot den Zeeuwschen landbouw behooren, hunne belangstelling in deze Tentoonstelling aan den dag leggen; alsmede aan hen, die door uit muntendheid van hunne inzending, zich een bui tengewonen prijs hebben waardig gemaakt. De leden worden herinnerd aan het medebren gen van hun bewijs van lidmaatschap, hetwelk tot het erlangen van toegang telkens zal moeten worden vertoond. Een ieder die aan "voornoemde Tentoonstelling wenscht deel te nemen en omtrent een of ander inlichtingen verlangt, wende zich daartoe met vrachtvrije brieven tot den heer L. J. M. van Waesberghe-Janssens, Secretaris der Afdeeling, te Hulst. Aldus vastgesteld door de Afdeeling Hulst en goedgekeurd door het Hoofdbestuur. Middelburg, den 18en April 1879. Namens het Hoofdbestuur, J. H. SNIJDERS, Algemeene Secretaris. i baden voor ons allen zoodat hij nooit zijn kniëen behoefde te buigen, die ondeugende schalk." „Zoo waarlijk", zei mijnheer Wilmot kortaf en zoodra zij weg was vervolgde hij tot Elisabeth. „Wat een raar mensch is dat, miss Gordon. Zij liegt zonder reden en steelt zonder behendig heid." „Het is een verschrikkelijk mensch." „Zij is een misbakselwant zij mist de hoe danigheden van een doortrapte diefegge. Maar volg mijn raad en blijf voor het oogenblik nog bij haar. In haar eigen belaDg zal zij zich kalm houden en gij hebt kalmte noodig."; „Ja." „Betaal haar geen kamerhuur natuurlijk. Zij weet heel goed dat wij weten wie het geld ge stolen heeft en dat bewustziju zal haar wel van verdere diefstallen terughouden. „Ik zie dat gij het plaatje met uw naam van uw tasch afgenomen hebt," vervolgde hij. „Ja, dat heb ik den tweedes dag nadat ik in de stad was gedaan." „Dus den dag nadat gij hier waart Dan zullen die scherpe oogen van het oude mensch het toch wel gelezen hebben. Waar hebt gij het gelaten „In mijn tasch de eenige plaats die ik kon afsluiten." „Ja, maar gij ziet daar heeft zij hare vingers toch ingestoken. Zit het er nog in {Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 6