N® 102. 122e Jaargang^ 1879, Donderdag J 1 Mei. Voetstappen in de sneeuw. Dit blad verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdage Prijs per 3/m. franco 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Gent, Advertentien: 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz,: van 1—7 regels 1,50 iedere regel meer 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor het Buitenland: de Compagnie générale de publicité étrangère G. L. Daubk en Cie. te Parijs en Frankfort, directeuren Elsbach en Jones. Middelburg 30 April. FEUILLETON. 3». GEMEENTERAAD. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat op Vrijdag den 2eu Mei 1879, des namiddags te twee uren een openbare zitting van den gemeenteraad zal plaats hebben. Middelburg, den 29ea April 1879. De burgemeester voornoemd, S C HOREE. De gemeenteraad van Middelburg zal op Vrij dag, den 2e" Mei 1879 des namiddags te twee uren, een openbare zitting houden ter behandeling der onderstaande zaken: Ingekomen stukken met rapport en voorstel van burgemeester en wethouders; a. adres den heer B. A. Fokker, nitstel van den termijn van bebouwing van een gedeelte terreinaan de Loskaaib adres departementsbestuur van het Nut, tijdelijk gebruik der bovenlokalen van de wisselbank voor een zijner bewaarscholen c adres mej. L. G. E. Logeman, eervol ontslag als hulp onderwijzeres school Dd besluit burgerlijk arm bestuur tot wijziging zijner begrooting over 1878; aanbeveling plaatselijke schoolcommissie, voor eene vacature als lid der commissievoorstel en plan voor de verbouwing van het lokaal van 't gymnasiumbenoeming stembureau, verkiezing 10 Juni a. Met leedwezen werd gisteren alhier het bericht ontvangen dat te Zeist, waar hij in het belang zijner gezondheid in den laatsten tijd meest ver toefde, na een langdurig lijden aan eene hart kwaal overleden is de heer mr Willem Phoenix Vis. Te Middelburg den 12'n December 1811 ge- horen, was de overledene door zijne werkzaam heid in verschillende openbare betrekkingen alge meen geacht. Sedert den 17en Juni 1856 lid der provinciale staten, vervulde hij gedurende vele jaren het buitengewoon lidmaatschap in het college van gedeputeerde staten. 'Verliest het polderbestuur van Walcheren in hem een zijner commissarissen, de afdeeling Walcheren onzer Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt betreurt in hem haar voorzitter. Met zijn helder verstand en zijn vasten wil ondersteunde de heer Vis op onbekrompen wijze al wat tot bevordering van het algemeen welzijn in Zeeland en in Middelburg, zijne vroegere woon plaats, strekken kon. Vooral de landbouw ver liest in hem een vriend en steun, die met warmte al wat tot verbetering strekken kon niet slechts begon, maar volhield en zooveel mogelijk ten einde bracht. door DOKA BUSSEL. EERSTE DEEL HOOFDSTUK XVI. De vlucht. „Hoe wreed van u om het dan van nacht of liever van morgen te doen Als ik rhumatiek in dezen schouder krijg, van den verachrikkelijken tocht, is het uw schuld." „Ik begrijp u niet," sprak zij koel. „Gij zijt de kaars en ik ben de mot," vervolgde de onbeschaamde vreemdeling. „Gij weet na tuurlijk wel wat mij verleid heeft in dezen ellen- digen wagon plaats te nemen „Volstrekt niet." „Een schoon gelaat. Dat heeft reeds Adam verleid en dat zal tot aan het einde der wereld toe zijne zonen verleiden." Pe brutaliteit waarmede hij deze woorden uit- Bij dit korte woordvan waardeering wenschen wij het voorloöpig te laten. Meer uitvoerig hopen wij binnen weinige dagen aan de veelzijdige verdiensten van den heer Vis eene gepaste hulde te kunnen brengen. Zlerikzee, 29 April. In de algemeene vergadering van ingelanden van het waterschap Schouwen, heden alhier gehouden, is o. a. besloten tot het aangaan eener geldleening bij het Ge meente-Cr ediet te Amsterdam tot een bedrag van f 92500, tegen eene annuiteit van 6% 's jaars gedurende 34 jaren, ter voortzetting van buiten gewone werken van onderzeesche oeververdediging aan het district Flaauwers van het waterschap. Ook is vastgesteld de begrooting van het waterschap, bedragende in ontvang en uitgaaf f 268,741.88, beide behoudens goedkeuring van gedeputeerde staten. In deze zitting werd de heer J. H. C. Heijse als hoofdingeland beëedigd en toegelaten. Ter Neuzen, 30 April. Heden morgen vertrok van hier naar Gorinchem de 27e compagnie, Ve afdeeling vesting-artillerie, later gevolgd door de 2e en 3e compagnie van het 2" bat. 3e reg. infanterie, met bestemming naar Bergen op Zoom. Het nu vertrokken garnizoen had drie jaren hier verblijf gehouden. Een detachement infanterie uit Middelburg is jl. Zondag alhier aangekomen, om, met nog eenige gebleven artilleristen, te zamen ongeveer 30 manschappen, tijdelijk de noodzakelijke diensten waar te nemen. Den bij 's rijks waterstaat benoemden opzichter 4e klasse L. Kooreman is Ter Neuzen als stand plaats aangewezen, terwijl de buitengewone op zichter A. Pateer van Ter Neuzen naar Breskens is verplaatst, en op verzoek, eervol ontslag is verleend aan den opzichter H. van Diermen, te Breskens. Bergen op Zoom, 28 April. Gisteren mor gen werd het le bat. van het 6e reg. inf., sedert 1867 te Bergen op Zoom garnizoen houdende, bij zijn vertrek naar Breda als toekomstige garni zoensplaats, door de muziek van het 3e reg. inf. uitgeleide gedaan; tal van officieren en burgers waren bij het vertrek aan het station aanwezig. Aan den heer Bouwman, directeur der stafmuziek van het 3e reg. inf., die voor deze gelegenheid een afscheidsmarsch heeft gecomponeerd, opge dragen aan de officieren van genoemd bataljon, en van het 3e escadron 3e reg. huzaren, dat morgen naar 's Hage zal vertrekken, is, als blijk van erkentelijkheid, door de officieren een keurig souvenir aangeboden. sprak verschrikte haar zoodanig, dat zij besloot aan het volgende station nit te stappen; maar haar sluwe reisgenoot had dit spoedig aan de uitdrukking van haar gelaat bespeurd en veran derde onmiddellijk van toon. „De morgen breekt aan en als wij niet het ongeluk hebben van mist te tijeffen, zullen wij bij daglicht onzen weg door Londen kunnen zoeken." „Ja." „Kent gij Londen goed." „Niet heel goed ik ben er wel eens geweest." „Ik woon er die woestenij van kalk en steen is mijn tehuis." Zij antwoordde hier niet op, maar haar terug houdendheid strekte alleen tot vermaak van haar reisgenoot en maakte hem nog meer verlangend om haar aan het praten te krijgen; ofschoon hij nu niet meer oneerbiedig tegen baar was, behalve in zijn hardnekkigheid om tot haar te blijven spreken, terwijl hij duidelijk zag dat zij het niet begeerde. „Zij is een getrouwde vrouw, dacht hij, en de gelukkige echtgenoot wacht haar zeker te King's Cross op." Doch toen zij dat station bereikten was er geen gelukkige echtgenoot te zien en zijn nieuws gierigheid werd nog meer geprikkeld toen hij, vooroverbuigende juist toen de trein stilhiëld, op een koperen plaatje op haar lederen tasch haar adres voluit zag staan, dat zij tot nogtoe geheel vergeten had. Heden middag is het 3e bat, van het 3e reg. inf. uit Vlissingen ook met muziek ingehaald. I Groe'de, 29 April. Heden had de plechtige teraardebestelling plaats van den plotseling over leden heer F. Kohier, bijzonder onderwijzer alhierde ambtgenooten van den afgestorvene in het kanton Oostburg waren, op een enkelen na, allen opgekomen om de laatste eer te bewijzen aan het stoffelijk overschot van den man, die op betrekkelijk zoo jeugdigen leeftijd aan zijn werk kring, aan zijne vrouw en zijne acht zeer jonge kinderen werd ontrukt. Woorden van diepen weemoed, maar van troost tevens, werden aan het graf op gevoelvollen toon gesproken door den heer Schoo, hoofdonderwijzer aan de open bare gemeenteschool alhier, terwijl de heer Admi raal, van Hellevoetsluis, namens de bloedver wanten des overledenen, de aanwezigen voor de betoonde belangstelling dank zegde. Tot lid van het hoofdbestuur der Vereeniging ter bevordering van fabriek- en handwerksnijver- heid is, in plaats van wijlen den beer J. P. Bre- dius, benoemd de heer J. J. B. J. Bouvy. Gedurende zijn verblijf in de hoofdstad heeft de groothertog van Saksen-Weimar o. a. de werf van de heeren Meursing en 3uijgens bezocht. Z. K. H. bezichtigde daar de Willem Barentsdie thans voor de nieuwe reis wordt gereedgemaakt. Na alles met belangstelling te hebben in oogenschouw genomen, toonde de vors! ingenomenheid met de vervaardiging van het op die werf in aanbouw zijnde vuurschip Georgetownvoor rekening van Engelsch West-Indië, en bracht later ten huize van den heer Huijgens een dronk uit op het wel slagen der nieuwe reis van de Willem Barents. Z. K. H. prins Alexander heeft,- naar men ver neemt, zijne reis naar Algiers, tot herstel zijner gezondheid, voortgezet. De burgemeester van Kralingen heeft in zijne gemeente de muilkorven- en vastleggingswet van toepassing verklaard. Duitsche lezers van ons blad worden hierbij gewaarschuwd niet aan menschen te denken. Het betreft alleen de honden en het constateeren van een geval van hondsdolheid onder Kralingen heeft er aanleiding toe gegeven. De minister van financiën maakt in de St.-Ct bekend, dat, ter benoeming van landmeter bij het kadaster in de laatste helft der maand Juli a., op nader te bepalen dag, te 's Gravenhage een examen zal worden gehouden. Nadere, inlichtingen bevat de St.-Ct van heden. „Vergeef mij" sprak hij op zachten toon, toen Elisabeth, die met een kruier uit het raamje ge sproken had om haar een cab te bezorgen, zich eensklaps omkeerde en zag wat hij deed. „Vergeef mij Miss Gordon ik was zoo verlan gend uw naam te weten. Vergun dat ik u mijn hulp aanbied," vervolgde hij. „Hier is mijn knecht kan die iets voor u doen uw goed halen - of iets van dien aard „Neen dank u, die kruier zal mij een cab be zorgen, en meer heb ik niet noodig." Maar hij liet zich zoo gemakkelijk niet af schepen. Hij hiel]i haar uitstappen, droeg haar tasch naar de cab en bleef aan het portier staan totdat zij genoodzaakt was op te geven naar welk hotel zij gebracht wilde worden. „Naar Grosvenor" zei zij, daar dit het eenige hotel was dat zij kende, omdat zij er eens of tweemaal met haar oom geweest was. „Grosvenor" herhaalde de vreemdeling. „Ja Long (tot zijn knecht), dan kan ik daar wel gaan ontbijten." En toen Elisabeth de trap van het hotel beklom, zag zij tot haar spijt ook zijn cab aankomen en hoorde zij hem eenige bevelen geven, terwijl hij achter haar de trap opkwam. De Staats-courant bevat de wet van den 23en April 1879, houdende nadere wijziging der wet van den 28e" Augustus 1851 Staatsblad n° 127), tot regeling der militaire pensioenen bij de zeemacht. In de St. Ct. is opgenomen de wet tot verhoo ging van het zesde hoofdstuk der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1879 en tot vermindering van hetzelfde hoofdstuk voor het dienstjaar 1878. Bij koninklijk besluit van 27 April 1879, n° 8, is eene commissie ingesteld tot voorlichting der regeering omtrent de regeling van de in den loop van 1879 te houden algemeene volkstelling, en de herziening van de bestaande voorschriften betref fende de bevolkingsstatistieken zijn tot leden dier commissie benoemd: mr. C. Fock, commis saris des konings in de provincie Zuid-Holland, tevens voorzitter; jhr. mr. G. de Bosch Kemper, oud-referendaris bij het departement van binnen- landsche zaken; mr. P. F. van Cooth, griffier der staten van Noord-Brabant; mr. H. Jacobi, griffier der staten van Noord-HollandA. Duparc, commies ter provinciale griffie van Friesland, en tot secretaris L. J. Brinckman, adjunct-commies bij het departement van binnenlandsche zaken. (In hoofdzaak onder de Tel. ber. in ons vorig nommer medegedeeld.) Wij ontvangen eene circulaire in duplo van den minister van openbare werken der Mexicaan- sche republiek, houdende bericht dat van den 15 Januari 1880 tot drie maanden na dien datum in de hoofdstad Mexico eene internationale ten toonstelling van landbouw, nij verheid, wetenschap en kunsten gehouden zal worden. Alle natiën worden daartoe uitgenoodigd. Zij zal worden gehouden in daarvoor opgerichte gebouwenbo vendien heeft iedere natie of ieder inzender het' recht op het terrein eigen gebouw en of inrichtin gen te plaatsen. De havens, waarheen het voor de tentoonstelling bestemde gezonden moet wor den, zullen later opgegeven worden. Alle goe deren kunnen gedurende zes maanden kosteloos tentoongesteld worden eu zijn tolvrij, indien ze niet verkocht worden. Het comité voor de ten toonstelling bestaat uit de heeren S. Camaeho, M. Barcena en M. Hidalgo Y Te ran. De Bouw- en verhuurmaatschappij te Middelburg die in het vorige jaar het plan opvatte tot het bouwen van goede arbeiderswoningen, en in de maand October den eersten steeo legde van een blok woningen op den hoek van de Lambrecht- straat en den Penninghoeksingel, is thans voor het grootste gedeelte met die woningen gereed. Met genoegen erkennen wij, dat de indruk HOOFDSTUK XVII. De weledelgeboren Heer Wilmot. Nadat Elisabeth zich een kamer had laten wijzen en ontbijt besteld had, vergat zij haar indrin genden reisgenoot weldra geheel, zoo verdiept was zij in hare overpeinzingen aangaande de toekomst; want hoe weinig begrip zij ook had van geldgebrek en hoe arm zij was aan onder vinding, begreep zij toch wel dat de geringe som welke zij medegebracht had, niet lang kon strekken. Maar wat moest zij beginnen Zij had bij haar vertrek niet gedacht aan de toekomst, behalve dat zij daardoor voorgoed van de nabijheid van Dick bevrijd zou zijn, maar bij gevolg had zij ook haar naam, haar fortuin en alles achtergelaten. Zij had dus een zeer treurig, eenzaam leven voor zich. „Wat kan ik beginnen?" dacht zij, maar zij had geen voldoend antwoord op die gewichtige vraag gereed. Zij was niet grootgebracht in de harde school der noodzakelijkheid. Zij was altijd in goeden doen geweest en wist niet wat het zeggen wilde geen geld te hebben om iets te koopen of ergens heen te gaan als zij er lust in had; Maar nu zou zij haar eigen brood moeten ver dienen en rij werd diep neerslachtig toen zij er

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 1