Telegraphische berichten. BÏÏITEfflAKD. Réclames. Zeet ij dingen. Handelsberichten Kerknieuws. Rechtszaken. Verkoopingen en aanbestedingen. Thermometerstand. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz, Frezen van Effecten. gedetacheerd bij het leger in N. I.bij het le reg., tot len luit., de 2e luit. R. W. Roelants, van het korpsbij het 2e reg., tot len luit. de 2e luit. M. C. D. van Vooren en C. E. Nys, van het korpsbij het 6e reg., tof kap. 2e kl., de le luit.- adj. Cl. van Essen, van het korps; tot len luit., de 2e luit. L. C. Grotendorst, van het 5e, en J. C. H. Ehrenburg, van het 4e reg.; bij het 7e reg., tot len luit., de 2e luit. J. C. Alberti, thans op nonaetiviteit, en C. F. van den Hoff, van het 5e reg.; hij het 8e reg., tot kap. 2e kl., de le luit.-adj. M. Jorissen, van het korps; bij het instructie-bataljon, tot len luit., de 2e luit. F. E. H. Liebert en D. M. van Leeuwen van het korps. Vlissingen, 21 Februari. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer Richard en voortdurende door het bedanken van den heer H. W. van Lindonk is door den kerkeraad der N. H. gemeente alhier het volgende viertal samengesteldW. C. Barbas, te Ressen G. C. J. Hiebendaal, te Driel; J. Kuijlman, te PrinsenhageJ. G. P. Muller, Jr. te Dinxperlo. Voor het gerechtshof te 'sGravenhage stond gisteren o. a. terecht J. K., ontslagen brieven gaarder te Hansweert, ter zake van het niet verzenden van een som van f 30, welke hem in Juni 1878 was ter hand gesteld om per post wissel over temaken. De beschuldigde beweerde, dat die niet-verzending niet te kwader trouw was geschiedmaar hij eenvoudig had vergeten het geld op te sturen. De adv.-gen. Van der Roeven toonde aan dat dit beweren onaannemelijk was en requireerde mitsdien 15 jaar celstraf en /0.50 boete. De verdediger mr. Jansma van der Ploeg drukte er "vooral op, dat, al zij het ook na de ontdekking van het feit, de beschuldigde de gelden toch ten slotte verzonden heeft, zoodat niemand benadeeld is. Daar nu zonder benadeeling geen verduistering denkbaar kan zijn, concludeerde hij tot ontslag van rechtsvervolging. Het hof zou heden uitspraak doen. Het gerechtshof te'sGravenhage heeft K. S. uit Kruiningen, wegens onderscheidene diefstallen, veroordeel'-! tot 6 jaren tuchthuisstraf. Gisteren avond, omstreeKS half acht, is in eene woning op den Veersciien rijweg ue Kap van een schoorsteen in brand geraakt doch spoe dig door de Dewouers gebluscht. De vereeniging Floralia te Amsterdam heeft over 1878 een gunstig jaarverslag uitgebracht. De geldelijke toestand der vereeniging is goed, dank zij den steun van het dagel. bestuur dei- gemeente en van de Vereeniging tol veredeling van het volksvermaak. Daarbij werd besloten den prijs der stekken van 5 tot 7$ cent te verhoogen, waartoe het deficit tusschen de posten „aange kochte planten" en „opbrengst afgegeven planten" aanleiding gaf. Al verminderde daardoor het getal aanvragen sterk, de ware liefhebbers van het planten kweeken wilden zich die verhooging wel getroosten. Tegen 15913 planten, die in 1877 aangevraagd werden, bedroeg dit getal in 1878 5312. Verder werd de gelukkige ervaring opgedaan, dat van de 98 spaarbankboekjes, het vorige jaar uitgereikt, er slechts 22 teruggenomen werden. Dit jaar werd weder 270 aan spaarbankboekjes ter beschikking van de jury gesteld en door de bekroonden in ontvangst genomen. De koning van Birma in Achter Indië heeft bij eene verandering van ministerie om nog onbekende redenen zijne gansche familie, uit 86 personen bestaande, om hals laten brengen. Voor het crimineele hof te Warwick (Enge land) werd gisteren ochtend Thomas Millerchip, practiseerend geneesheer te Coventry, veroordeeld tot vier maanden gevangenis met hard werk, wegens manslag op George Benstock, oud zes jaren. De ouders van het kind zijn arme lieden, die den 21en Januari van den relieving officer handen, die het heiligste wat ik bezit aan flarden zouden willen scheuren. En voor zulke geweten- looze praktijken deinst die hoogst fatsoenlijke koopmansvrouw niet eens meer terug. Gij zult er wel van hooren. Het is de allernieuwste manier van vergiftiging die zij er op bedacht heeft." „En ook de belachelijkste," zei Gabriël. „Bij een Jago boort een Othello; maar de domheid van dien Morenkop bezit ik niet. Wees onbe zorgd Candida." Hij zei dit op zeergoedhartigen, bijna innigen toon, half verliefd en half opgeruimd, maar zeer voldaan over zichzelven en over zijn vrouw. In die stemming zag hij er op zijn voor- deeligst uit, even als in het oogenblilt der betoo- vering, waarin hij het bloemenmeisje voor zich had weten te winnen. Ach hoe spoedig was zij ontnuchterd! Zij had al heel spoedig achter de schermen gekeken en daar niets dan de slappe gemakzucht van den wereldling ontdekt, die niet jaloersch Wil zijn omdat jaloezie lastig en hinderlijk is. Daarom betreurde zij bijna zijne vriendelijke woorden, want daardoor verloor dit gesprek, waaraan zij zooveel gewicht hechtte, alle beteekenis. Op dit oogenblik kwam de.kamenier binnen: „Madame laat mijnheer verzoeken bij haar te komen." „Ik wil niet gestoord worden als ik met mijn jsan spreekvoerde Candida haar tegen, want (ambtenaar van het armbestuur) een bon kregen voor geneeskundige hulp van den gemeente-ge neesheer, den heer Millerchip. De bon werd hem den 22en toegezonden, en de boodschap kwam terug, dat de dokter wel eens zou aankomen. Hij deed di' echter niet vóór den 25™, toen het kind al dood was, hoewel er nog veertien bood schappen bij hem waren gekomen. De jury, het schuldig moetende uitspreken, beval den veroor deelde sterk aan in de genade der kroon. Gisteren werd alhier in het openbaar te koop aangeboden Een huis en erf te Middelburg, aan de Korte Giststraat, wijk A nummer 128, met het recht van erfpacht op een daarachter liggend erf, ver kocht voor 4100. 20 Febr.'8 av. 11 u. 36 gr. 21 'smorg. 8 u. 38 gr. 's midd. 1 u. 40 gr. 's av. 6 u. 36 gr. BINNENLAND. v Tweede kamer. Ingekomen zijn wetsont werpen tot goedkeuring van tractaten met Bra zilië betrekkelijk de bescherming der handelsmer ken en van een consulair verdrag met de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerikaalsmede een wetsvoorstel van den heer Van Houten betrek kelijk de registratiebelasting. De voorzitter deelt mede, dat bericht ontvangen is van het overlijden van den minister van kolo niën, mr. P. P. van Bosse. Hij brengt htilde aan de nagedachtenis van den man in wien het vaderland een zijner beste burgers, de koning een zijner beste dienaren, vele leden der kamer een trouwen vriend verliezen, die met groote be kwaamheid en ongemeenen ijver bijna dertig jaren levens aan 's lands zaken gewijd heeft. Ook de heer van Kerkwijk bracht bij de inlei ding van het debat over zijne motie betrekkelijk het waarborgkapitaal van den spoorweg Rotter dam-Munster hulde aan den heer Van Bosse. Die motie betreft het volgende De Rotterdam-Munstersche spoorwegmaatschap pij heeft haar verplichtingen niet kunnen nako- mende concessie is daardoor vervallen en het waarborg-kapitaal van vier ton, door haar gestort, komt gevolgelijk aan den staat. De minister van waterstaat heeft echter in de memorie van beant woording op het verslag over zijn begrootiug zijn voornemen te kennen gegeven, om dat kapi taal aan de gefailleerde maatschappij terug te geven. De heer Van Kerkwijk nu komt er, bij zijn motie, tegen op, dat dit zou kunnen geschie den zonder medewerking van de wetgevende macht. De min. van waterstaat verklaarde zich tegen eene met alle antecedenten strijdig zijnde verkla ring dat de teruggave van dergelijke kapitalen ondergeschikt zou zijn aan de goedkeuring dei- wetgevende macht. In dit speciale geval was de minister echter voornemens die goedkeuring te vragendaarom te eer kon hij verklaren, dat het geld niet teruggegeven zou worden vóór dat eene principieele beslissing over de zaak bij de aanstaande behandeling van het wetsontwerp op de concessiën genomen zal zijn. Eene motie van den heer van der Hoeven waarbij akte ge nomen wordt van die verklaring werd aangenomen met 51 tegen 5 stemmen, waarna de heer van Kerkwijk zijne motie introk. Maandag zijn eenige wetsontwerpen betreffende grensscheiding en het ontwerp tot wijziging dei- wet op het hooger onderwijs aan de orde. 's ®fravenliage. Tot lid der commissie voor de voortzetting der driehoeksmeting in Nederland ten behoeve der Europeesche graad meting is benoemd de heer G. van Diesen, hoofd ingenieur van den waterstaat te Middelburg. ze begreep de bedoeling dier stoornis zeer goed. Op eens riep zij uit: „Wat is dat? Ik geloot waarlijk dat gij mijne broche aan hebt?" „Die heeft mevrouw mij gegeven," zei Josephia zegevierend, met een boosaardigen lach en stapte met aanmatigenden, theatralen tred de deur uit. Candida beefde van ontroering. „Ik behoef verder niets meer te zeggen," zei zij met stok- kenden adem. „Dit is alweer een nieuwe belee- diging. Men speelt den baas over mijne doozen en kasten, behandelt mij als een wezen dat niets in eigendom heeft, geeft mijne goederen weg en laat de kamenier de sieraden der vrouw des huizes dragen, als een zichtbaar bewijs dat ik mijne slavernij ook openlijk moet dulden. Zij durft er mij mee onder de oogen komen en u! Er kan geen stap verder gegaan worden. Het is alles uit en de stempel is er op ge drukt!" „Alles uit!" herhaalde hij met goedaardige kalmte. „Gij zult u toch wel over dezen Agaat steen kunnen heenzetten Ik zal er u een broche van diamanten voor koopen." Wordt vervolgd.) De oploopen in Caïro verkrijgen uit de nadere berichten een zeer ernstig karakter. Niet het standje zelf maar de oorzaken, welke men ver moedt, dat er aan ten grondslag liggen. De officieren, die ontslagen zijn, schijnen in werke lijkheid nog achterstallige soldij te vorderen te hebben. Hun ontslag zou, als de begrooting was vastgesteld, door dat van nog vele andere gevolgd zijn, daar men het leger wilde inkrimpen tot een effectief getal van 10,000 man, waardoor 2000 officieren minder zouden noodig zijn, dan thans in dienst waren. Deze maatregel schijnt bij den khedive den beker des toornste hebben doen overloopenvorsten zien zich vooral niet gaarne in hun leger bekrimpen, dat ze nog altijd eenigs- zins als hun eigen speelgoed beschouwen, waar mede zij mogen solien zooals ze willen, terwijl toch de natiën den aankoop en het onderhoud betalen. Daarom meent men, dat de khedive zelf niet vreemd is aan het ontstaan van het oproer, en dat zijne tegenwoordigheid daarbij slechts een wassen neus zou zijn om de achter docht van hem af te leiden. Naar allen schijn is hij het regime van voogdij reeds moede, vóór het goed in toepassing is gebracht. Aan de Times werd gisteren geseind, dat in den ministerraad de khedive zelf zou geëischt hebben, dat Nubar-pacha zijn ontslag zou nemen, verklarende dat de tegenwoordigheid van dezen minister in den raad een element was van twee dracht, en dat hij niet kon instaan voor de openbare rust, daar het volk eischte, dat de ministerraad zou gepresideerd worden door den khedive in persoon of door een miuister zijner eigen vrije keuze. De heeren Wilson en de Bli- gnières drukten daarop zonder eenige toslichting hun vertrouwen uit in Nubar, die echter toch zijn ontslag nam. De Times meent, dat tengevolge van deze feiten de khedive persoonlijk weder het bestuur in handen heeft genomen, al zijn dan ook de beide Europeesche ministers, die waar schijnlijk in overleg met hunne regeeringen zijn getreden nog in functie, wat temeer schijnt te blijken, daar de minister van oorlog zijn ontslag heeft genomen en Nubar waarschijnlijk door Cherif-pacha, een Turk van de oude school, zal vervangen worden. De khedive schijnt dus terug te willen keeren tot het oude systeem van wanbestuur en uitzui ging. Dat mag niet toegelaten worden, is de eenparige kreet der Engelsche bladen. Het ont slag van Nubar-pacha om de enkele, eene bedrei ging bevattende reden, dat de khedive anders niet voor de rust kon instaan, is een slag in her, aangezicht van de Europeesche controle, die door Egypte als eéne bepaalde behoefte formeel is" aangenomen. Waren er buitendien voldoende redenen om den premier tot het nemen van zijn ontslag uit te noodigen, dan hadden die moeten genoemd worden. Nu echter dienen Frankrijk en Engeland deze zaak aan een ernstig onderzoek te onderwerpen. Den uitslag van het debat over de vervolging van twee sociaal-democratische afgevaardigden in den Duitschen rijksdag, vermeldden wij giste ren reeds. De aanval werd geleid door den heer Lasker, namens de Fortschritts'partij bijgestaan door dr. Hanel. Wat opmerkelijk is, is dat de heer Gneist, die in de discussiën van het vorige jaar zoo dikwerf der regeering zeer nabij stond, thans ook het woord heeft opgevat om een (vooral uit zijn mond zeer belangrijk) staatsrech telijk advies in deze zaak uit te brengen, dat hij besloot met de opmerking, dat wellicht achting voor den rijksdag de regeering had moeten weerhouden de voorstellen te doen, al wilde hij dan ook onderstellen, dat de regeering te goeder trouw was. De verdediging van de aanvrage werd door twee personen op geheel verschillend standpunt voorgedragen. De heer Leonhardt, lid van den bondsraad en Pruisisch minister van justitie, stelde zich op het standpunt, dat de regeering niet meer deed dan eene forma liteit vervullen door eene aanvrage van het par ket over te brengen, terwijl dr. Friedberg, secretaris van staat voor justitie in de rijksregeering, zeide, dat, werd dit verlof geweigerd, de regeering zich niet meer zou aansprakelijk achten, als er weer misdaden voorkwamen als het vorig jaar. Deze laatste opvatting stempelt het votum tot eene nederlaag, na welke in een parlementair geregeerd land het ministerie zou moeten aftreden. Wij weten nu echter, dat van parlementarisme Duitschland slechts den uiterlijken vorm kent. De Fransche kamer heeft gisteren slechts de algemeene beraadslaging over de amnestiewet ten einde gebracht. De regeering, die thans in al de wijzigingen der commissie van advies heeft toe gestemd, sprak bij monde van den heer Leroyer een scherp oordeel over de commune uit. Het was geen oogen blikkelijke uitbarsting geweest, maar eene lang voorbereide en onder het oog des vijands volbrachte socialistische beweging. En dan gaat het tegenwoordig ontwerp reeds zeer ver, daar slechts 1150 veroordeelden daarbuiten zullen vallen, voor wie immers eene latere gratie nog tot de mogelijkheden biijft behooren. Hij besloot met een beroep op het vertrouwen der vergadering, dat met gejuich begroet werd. Vooraf had de heer Louis Blanc de onbeperkte amnestie verdedigd. (Prijs der plaatsing 30 cent per regel.) Wat al diensten heeft de Kalf van 't Roode Kruis, met teer tot hoofdbestanddeel, sedert hare algemeene verspreiding, al niet bewezen: Doctoren en patiënten hebben maar éen stem om te verklaren dat zij een onmiddelijke en zekere uitwerking heeft. Wij bevelen haar dan ook aan, aan iedereen, die lijdt aan wonden of verwondin gen van allerlei aard, huidziekten, kankerachtige aandoeningen, atonische, aderspattige en andere zweren, brandwonden, fijt, bloedvinnen enz. enz. Het kostelijke geneesmiddel moest voor onvoor ziene toevallen in elk huishouden gevonden wor den men wachte zich echter voor namaaksels en eische de oprechte Kalf van 't Roode Kruis met teer tot hoofdbestanddeel, welke verkrijgbaar is in de meeste apotheken. Te Middelburg bij L. RIPPING. Van alle ziekten, die dagelijks de sterflijst ver meerderen, is de longtering zeker de meest alge meene, de meest wanhopende voor de huisge zinnen. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teer, die een harts- achtig product is van de denneneen zeer merk- waardigen en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan tering of bronchitis lijden. De beste wijze om de teer te gebruiken is in den vorm van kapsule3. De Teerkaksules van Guyot zijn een der meest populaire geneesmidde len voor bovengenoemde ziekten. Gewoonlijk neemt men twee kapsules telkens vóór dat men gaat eten. De weldadige invloed doet zich spoedig bemerken. Om zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft, moet men op de driekleurige handteekening van den heer Guyot op het éti quette letten. In de meeste apotheken zijn de kapsules te verkrijgen. Het schip King of Algeria, van Vlissingen naar Philadelphia, heeft te St. Vincent moeten repa- reeren en den 29™ Jan. zijne reis voortgezet, - Vlissingen 21 Februari. Binnengekomen het Engelsche stoomschip Southmocr, gezagv. Noal met steenkolen. Gent, 21 Februari. Roode en witte tarwe ad 100 kilo op staal fr. 25.25rogge ad 100 kilo fr. 18.50; gerst fr. 23.— haver fr. 20.50; boekweit fr. 16.paardenboonen fr. 17. koolzaad fr. 40.—lijnzaad fr. 32.50; lijnkoeken fr. 24.50; 'koolzaadkoeken fr. 19.50 boter fr 2.90 per kilogrameieren fr. 2.25 per 26 stuks. Vlissingen, 21 Februari. Boter per kilogram f 1.30 a f 1.20. Eieren 4.80 per 104 stuks. Amsterdam, 21 Februari. Raapolie op zes weken 37#. Lijnolie f 30$. Amsterdam, 20 Febr. 21 Febr. STAATSLEENINGEN, iVederl. Cert. N. W. Sch. 2$ pet. 63$ 63$ dito dito dito. 3 dito dito dito. 4 98 98 België. Certificaten2) Frankrijk. Origin. Inscbr. 3 Hongarije. Obl. Goudleen 56f Italië. Cert. Adm. Amsterd. 5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 53$ 53$ dito Febr.-Aug. 5 53^ 53$ dito Jan.-Juli. 5 54 54$ dito April-Oct.54 S4-& dito dito Goud 4 64$ Polen. Obl. Schatkist 1844. 4 75$ 76 Portug. Obl. Btl. 1853/1869. 3 49$ 49$ dito dito 18766 95$$ Rusland. Obl. Hope C. 1798/18155 94$ 94$ Cert. Inscbr. 5e Serie 1854. 5 55 55$ dito dito 6e 1855. 5 76$ 76$ Obligatiën 18625 82 dito 1864 /1000 5 90$ 90$ dito 1864 1005 87$ 87$ dito 1877 dito5 86$s 86$ dito Oostersche le serie 5 53$ 54-/$ dito 1872 gecons. dito. 5 82j$ 83$ dito 1873 gecons. dito. 5 83$ 84$ dito 1850 le Leening dito. 4$ dito 1860 2' Le ning dito. 4$ 82 81$ dito 1875 gecons. dito 4$ 75$ 75$$ Cert. Hope C° 1840 4 dito 2", 3 4'' Leen. 1842/44. 4 56 J Obligatie-Leening 1867/69. 4 74$ 74$ dito dito 1859 3 60 Cert. van Bank-Assign. 6 Spanje. Obl. Buit. 1867/75. 1 14j% 1 ^iS dito dito 1876 2 32$ 32$ dito Binnenl. Es. 5000-10000 1 13$ dito dito 1876 2 30$ Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865 5 12/$ 12 dito dito 1869 6 13 13 Egypte. Obl. Leening 1876 6 44$ 45 Spoorw. dito 1876 5 Vereen. Staten. Obl. 1876 4$ 104ï$r dito dito 1871 5 102$ dito dito 1861 6 103$$ 103$ Brazilië. Obl. Londen 1865 5 dito Leening 1875 5 87$

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 2