15 Januari N°. 12. 122e Jaargang. Dit blad verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 3/m. franco 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent, Ad verten tiens 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz,: van 1—-7 regels 1,50 iedere regel meer 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor het Buitenland: de RIJK'8-BELASTIIÖEN, v t ie générale de publicité étrangère G L. Daube en Cie. te Parijs en Frankfort, directeuren Elsbach en Jones. van Zaterdag gémeldhaddén, dat de huiduitslag was afgenomen en de toestand over 't algemeen gun stig kon genoemd worden. In den loop van den avond nam de ziekte in hevigheid toe en in den morgen tegen uren trad de dood plotseling in tengevolge van een hevige hersenberoerte. Uit Berlijn De Reichsanzeiger schrijft dat HH. KK. MM. door het overlijden van prins Hendrik der Neder landen ten diepste geschokt zijn. Alle avondbladen laten het bericht van 's prinsen overlijden vergezeld gaan van betuigingen van oprechten rouw en innige deelneming. De Indépendance beige zegt: „In Luxemburg zal dit sterfgeval, dat de koninklijke familie en het land zoo wreed treft, juist op het oogenblik, toen men overal in Holland dacht met vreugde des konings huwelijksfeesten te gaan vieren, levendig worden betreurd. In de dertig jaren, gedurende welke prins Hendrik het groothertog dom bestuurde, wekte zijn bestuur geen enkele klacht, ontmoette het geenerlei oppositie. Weinig vorsten hebben eene zoo eenvoudige en zoo zuivere geschiedenis". Alle dagbladen, die ons heden ter hand kwamen, bevatten een treurtoon op het graf van prins Hendrik. Te 's Gravenhage zijn de paleizen ge sloten, receptiën en soirees afgezegd, de voorstel lingen der -schouwburgen gestaakt. De feesten te Amsterdam zijn uitgesteld. Ook hier merkten wij met genoegen op, dat de Vereeniging Uit het volk—voor het volk hare hard rijderij op schaatsen om den algemeenen rouw had uitgesteld, nog voor het weder dat feest scheen te zullen verhinderen. Ook het paardenspel alhier zal enkele dagen zijne voorstellingen op bevel van het hoofd der gemeente staken. Op verzoek van den burgemeester heeft de Middelburgsche Muziekvereeniging haar aangekon digd concert uitgesteld tot 30 dezer. Van verschillende vaartuigen, zoo in het kanaal, als in de kade, woei de vlag heden half stok. Ook aan het Prins Hendrik-dok was eene vlag half-stok geheschen. In een buitengewoon nommer der Staats-cou rant, gisteren uitgegeven, lezen wij Het heeft den Almachtige behaagd, héden morgen te half vijf uur, na eene ziekte vtn eenige dagen, tot zich te nemen Zijne Konink lijke Hoogheid Prins WILLEM FREDERIK HENDRIK DER NEDERLANDEN, Broeder van Zijne Majesteit den Koning. Zijne Koninklijke Hoogheid overleed op het slot Walferdangebij Luxemburg. Het Koninklijk Huis, maar bovenal Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw- de Prinses HENDRIK, zijn zwaar getroffen door dit onherstelbaar verlies. Omtrent bet overlijden van prins Hendrik ont- leenen wij aan Reuter-telegrammen Nauwkeurige bijzonderheden omtrent het over lijden van prins Hendrik zijn nog onmogelijk te geven. De leden van het Luxemburgsch gouver nement en de doctoren, die den prins behandelden, bevinden zich op het kasteel Walferdange, waar de .prins overleden is. De ziekte nam gisteren (Zondag) middag tegen 12 uren een ernstige wending. De koorts was weer in heviger mate komen opzetten, nadat de, bulletins De luitenant-generaal, adjudant en chef van het militair huis des konings en de opperceremo- niemcester des konings maken in de Staats-cou- rant bekend, ingevolge de bevelen des konings, dat alle feestelijkheden, welke zouden plaats hebben bij gelegenheid der aankomst en van het verblijf van Hunne Majesteiten den koning en de koningin der Nederlanden in de hoofdstad Am sterdam en in de koninklijke residentie 's Graven- deed haar boodschap betreffende eenige lekkernijen die geleverd moesten worden voor het jaarlijksche feest te Acacia Housewanneer de ouders der élèves de prijzen kwamen zien uitdeelen; daarna ging zij naar den bloemist en toen was ze gereed, zoodat ze had kunnen terugkeeren. Maar zij be dacht zich dat zij nog een paar handschoenen noodig had en ging nog verder de straat in, bijna tot aan het spoorwegstation. Had zij die hand schoenen wezenlijk noodig? of was het alleen dat zij niet kon besluiten naar huis te gaan, zoolang er nog eenige kans bestond om den Franschman te ontmoeten? Zij begon het onvriendelijk van hem te vinden dat hij niet in de buurt gebleven was om haar te ontmoeten. Vermoeidheid en neerslachtigheid maakten zich van haar meester, zoodat ze blij was te kunnen gaan zitten, zoodra ze in den winkel kwam. Maar Paul Brun was vlak bij haar. Terwijl zij hare handschoenen betaalde zag zij een lange gedaante bij de deur en een blos van verrukking, vermengd met verlegenheid, overdekte haar gelaat. Toen zij den winkel uitkwam nam hij* zijn hoed, voor haar af. Hij zag er zeer goed uit, maar tevens erg melankoliek en zijn stem beefde merk baar toen hij haar aansprak: „Goeden avond, Miss Cherril. Mijn goed ge- starnte deed u heden uitgaan." „Miss Smalway verzocht mij een boodschap voor haar te doen," stamelde Rosa, terwijl ze hem een jjand gaf. of de liefdesgeschiedenis van een

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 1