0 n d e r w ij s. Kerknieuws, Marine en leger. Kunst nieuws. I)e commissie van beoordeeling van het inge- zondene is samengesteld uit de heerendr. H. van Hall te Paterswolde, voorzitterdr. G. van Hen- nekeler te Middelburg, E. Blaas te Vlissingen, W. Greve te Koudekerke, P. Cense te Middelburg, en den heer F. D. Sprenger te Middelburg, de laatste als secretaris. Zij heeft de volgende prijzen toegewezen I. Bloemen, planten en gewassen. A. voor liefhebbers of hunne tuiniers: Voor de schoonste verzameling van 15 warmekas-plantende zilveren vergulde medaille is niet toegekend; de zilveren medaille is toegekend aan de verzameling, inge zonden door F. D. Klinkenberg, tuinbaas bij den heer de Bruijn van Melis- en Mariekerke, te Koudekerke. Voor de schoonste verzameling van 15 sierplanten: de zilveren medaille is toe gekend aan de verzamelingingezonden door W. M. de Witte, tuinbaas bij mr. A. P. Snouck Hurgronje te Middelburg; de bronzen medaille is niet toegekend. B. Voor handeldrijvende kweekers en bloemis ten: Voor de schoonste verzameling van 25 warme- plantende eerste prijs van f 20, is niet toegekend; de tweede prijs van f 10 is toegekend aan de verzameling, ingezonden door de wed. A. Blaas Ez., bloemist te Middelburg. Voor de schoonste verzameling van 30 koudekas-plantende eerste prijs van f 10 is toegekend aan de verzameling, ingezonden door de wed. A. Blaas Ez., voor noemd; de tweecle prijs van 5 aan de verzame ling, ingezonden door W. van de Putte, bloemist te Middelburg. Voor de schoonste verzameling van 25 sierplanten: de eerste prijs van ƒ10 is toegekend aan de verzameling, ingezonden dooi de wed. A. Blaas Ez., bloemist alhier; de tweede prijs van f 5 aan de verzameling, ingezonden door W. van de Putte, voornoemd. C. Voor alle inzenders zonder onderscheid: Voor de schoonste verzameling bloeiende Gesne- riaceeën (Gloxinia, Achimenes Gesneria en Tydea) van iedere soort minstens 6de zilveren medaille is niet toegekendde bronzen medaille toegekend aan de verzameling, ingezonden door M. Hart- hoorn, tuinbaas bij 'graaf van Lijnden, te Koude kerke. Voor de schoonste verzameling van minstens 25 bloeiende Fuchsia: de zilveren me daille is toegekend aan de verzameling, ingezonden door de wed. A. Blaas Ez., bloemist te Middelburg; de bronzen medaille aan de verzameling, ingezonden door P. Tange, bloemkweeker te Middelburg. - Voor de schoonste verzameling van 25 bloeiende' Pelargonium Zonale: de zilveren medaille en ƒ10 is toegekend aan de verzameling, ingezonden door W. M. de Witte, tuinbaas bij m1'. A. P. Snouck Hurgronje, te Middelburgde bronnen medaille en 5 aan de verzameling, ingezonden door denzelfde n Voor de schoonste verzameling van 12 bloeiende Reseda, in.de meeste verscheidenheidde zilveren medaille is toegekend aan de verzameling, inge zonden door W. van de Putte, bloemkweeker te Middelburg; de bronzen medaille is niet toege kend. Voor de schoonste verzameling van minstens 12 bloeiende Chrysanthemum, in de meeste verscheidenheid: de zilveren medaille is niet toe gekend; de bronzen medaille is toegekend aan de verzameling, ingezonden door de wed. A. Blaas Ez., bloemist te Middelburg. Voorde schoonste verzameling van 25 Blad-Begonia: de zilveren medaille is toegekend aan de verzameling, inge zonden door F. D. G. Klinkenborg, tuinbaas bij den beer de Bruijn van Melis- en Mariekerke, te Koudekerke; de bronzen medaille aan de ver zameling, ingezonden door W. M. de Witte, tuin baas bij mr. A. P. Snouck Hurgronje, te Middel burg. Voor de nieuwste en schoonste verza meling van minstens 25 bloeiende Boi-Begonia de zilveren medaille en f 10 is toegekend aan de verzameling, ingezonden door de wed. A. Blaas Ez., bloemist te Middelburg; de bronzen medaille en maken maar toen hem dit niet gelukte bleef hij kalm staan en zei „Gij hebt mij de beste verklaring Van mijn eigen gevoelen gegeven, „c' est plus fort que moil voila. Al wat gij mij van uwe liefde zegt, voel ik voor een ander. Ik vindt het een afschuwelijk denkbeeld dat gij de vrouw van Alckenzie zult worden en toch zal uw leven met hem ver te verkiezen zijn boven dat met iemand, die niet alleen arm is aan geld, maar die u zelfs geen schijn van liefde zou kunnen schenken. Wij moeten oogenblikkelijk scheiden; laat ons hopen dat wij elkaar nimmer weer zullen ontmoeten en dat gij, te midden van de schatten en de genoe gens die zijn geld u zullen verschaffen, het ver- ledene geheel zult vergeten." „Gij zijt wreed, Claud, zeer wreed. Heb mede lijden met mij en vergeef mij. Gij haat mij toch niet?" „U haten God bewaar mij „Kunt gij mij vergeven? Zult gij trachten te vergeten dat ik zoo zwak geweest ben? En nu vaarwel," zei zij, draaide haar haar in elkaar en zette haar hoed op. Zij trachtte te glimlachen, maar hare tranen vielen op zijn hand, die zij gevat had en aan hare lippen bracht. „Dit is de laatste kus dien ik uit eigen bewe ging ooit aan iemand ter wereld geef!" riep zij uit. „En bedenk, Claud, wat er ooit gebeuren moge, dat ik u liefheb en dat ik u, zoö lang ik de kracht heb te spreken of te willen nooit iets peigeren zal," f 5 aan de verzameling, ingezonden door F. D. G. Klinkenberg, voornoemd. Yoor de schoonste verzameling van minstens 20 Asters afgesneden of in potten, in minstens 8 soorten: de zilveren medaille is toegekend aan de verzameling, inge zonden door W. van de Putte alhierde bronzen medaille aan de verzameling, ingezonden door denzelfden. Voor de schoonste verzameling van minstens 20 Rozenbloemen in even zoovele variëteitende zilveren medaille is niet toegekend de bronzen medaille aan de verzameling, ingezon den door de wed. A. Blaas Ez., voornoemd. Voor de schoonste verzameling van minstens 25 Dahliabloemen in de meeste verscheidenheid: de zilveren medaille is toegekend aan de verzameling, ingezonden door N. J. van Heil, tuinbaas bij mr. Beeius, te Souburg; de bronzen medaille aan de verzameling, ingezonden door de Wed. A. Blaas Ez., bloemist alhier. Voor de schoonste verzameling van 12 Caladiumde zilveren vergulde medaille is toegekend aan de verzameling, inge zonden door F. D. G. Klinkenberg, voornoemd de zilveren medaille aan de verzameling, ingezon den door denzelfden. Voor de grootste en schoonste verzameling bontbladerige gewassen de zilveren vergulde medaille, uitgeloofd door de Kruidkundige veresniging te Middelburgis toe gekend aan de verzameling, ingezonden door W. M. de Witte, tuinbaas bij mr. A. P. Snouck Hurgronje, te Middelburg; de zilveren medaille, uitgeloofd door dezelfde Vereeniging, aan de ver zameling, ingezonden door W. van de Putte, bloe mist te Middelburg. Voor de grootste, en schoonste verzameling van planten en bloemen ter versiering van de tentoonstellingde zilveren medaille en 15 is toegekend aan de verzameling, ingezonden door J. P. Langejan, tuinbaas bij mevrouw de wed. van der Feen, te Middelburg; de bronzen medaille en 10 aan de verzameling, ingezonden door M. Harthoorn, tuinbaas bij graaf van Lijnden, te Koudekerke. Voor het sierlijkst geschikt bouquet: de zilveren medaille is toege kend aan het bouquet, ingezonden door P. Tange, bloemkweeker alhier; de bronzeu medaille aan het bouquet, ingezonden door W. van de Putte, bloemist alhier. Voor een bouquet gedroogde bloemen of grassen op de smaakvolste wijze geschikt: de zilveren medaille is toegekend aan het bouquet, ingezonden door J. Langejan, tuin baas bij den heer M. L. van der Harst, te Mid delburg; de bronzen medaille aan het bouquet, ingezonden door denzelfden. II. Vruchten. Voor alle inzenders zonder onderscheid. Voor de schoonste verzameling tafel vruchten in de meeste verscheidenheid geene medailles zijn toegekend. Voor de schoonste verzameling tafclappels in verschillende soorten op naam, van elke soort drie stuks de zilveren vergulde medaille is toegekend aan de verzame ling, ingezonden doorW. van de Putte, bloemist en booinkweeker alhier.; de zilveren medaille aan de verzameling, ingezonden door A. Cornelis, landbouwer te Biervliet. Voor de schoonste verzameling tafelpeeren in verschillende soorten op naam, van elke soort drie stuksde zilveren vèrgulde medaille is toegekend aan de verzame ling, ingezonden door W. van de Putte, voornoemd de zilveren medaille aan de verzameling, ingezonden door A. Cornelis, te Biervliet. Voor de 6 schoonste en fijnste tafelappels in even zoovele soorten, op naamde zilveren medaille is toegekend aan de verzameling, ingezonden door W. van de Putte alhier; de bronzen medaille aan de verzameling, ingezonden door L. Blaa3, tuinbaas bij mT. Vis, te Grijpskerke. Voor de 6 schoonste en fijnste tafelpeeren in even zoovele soorten, op naamde zilveren medaille is toege kend aan de verzameling, ingezonden door den heer H. J. Hackenberg, alhierde bronzen me daille aan de verzameling ingêzonden door L. HOOFDSTUK XVI. „MALHEUR A QUI S'Y EI E." De tijding van het engagement van miss Moreton verspreidde zich als een loopend vuurtje in den kring harer Londensche kennissen en het werd officieel bekend des namiddags na den Ascotdag toen Sibylle er in toestemde in den phaeton plaats te nemen naast haar aanstaanden echtgenoot. Er was zeker in heel Hyde-Park geen trotscher man dan Gabriel Alckenzie; want de verschijning dier schoone dame aan zijne zijde, in een fraai costuum van licht zeegroen, verwekte algemeen opzien en er kwam geen einde aan de bewondering der schoone bruid. Zij zat er kalm en onverschillig bij, zoo als -altijd en hoorde al die complimentjes aan zonder er iets op te antwoorden. Toen hij haar in de Portugalstraat kwam afhalen had zij hem toegestaan haar hand en bleeke wang te kussen en toen had hij eerst werkelijk geloofd dat zij haar woord hield, iets waaraan hij reeds was beginnen te twijfelen toen hij haar 's morgens niet thuis had gevonden. Toen Carlton 's avonds thuis kwam om te eten behandelde Sibylle hem met groote onderscheiding. Zij deed hem belangrijke vragen omtrent de wed rennen," gaf hem raad aangaande „weddingschap pen" en bracht hem „vertrouwelijke mededeelin- gen" over, die zij den vorigen dag in de officieren tent van geloofwaardige zijde vernomen had. Blaas, voornoemd. Voor de schoonste verzame ling stoofappels in de beste soorten, op naam de zilveren medaille, uitgeloofd door de Zeeutvsclie Maatschappij van landbouw en geslagen op den stempel der Maatschappijis toegekend aan de verzameling, ingezonden door W. van de Putte, alhierde bronzen medaille is niet toegekend. Voor de schoonste verzameling stoofpeeren in de beste soorten, op naamde zilveren medaille, uitgeloofd door de Zeeuwsche Maatschappij van landbouw en geslagen op den stempel der Maat schappij, is toegekend aan de verzameling, inge zonden door W. van de Putte, voornoemdde bronzen medaille aan de verzameling, ingezonden door A. Cornelis, te Biervliet. Voor de schoonste verzameling druiven in de meeste ver scheidenheid de zilveren vergulde medaille is toegekend aan de verzameling, ingezonden door W. van de Putte, voornoemd de zilveren me daille aan de verzameling, ingezonden door J. C. Langejan, tuinbaas bij mevrouw de wed. van der Feen, alhier. Voor de 2 schoonste trossen blauwe en dito witte druivende zilveren medaille is toegekend aan de verzameling, ingezonden door W. van de Putte, alhierde bronzen medaille aan de verzameling, ingezonden door J. M. Janssen, tuinbaas bij jhr. van Doorn van Koudekerke, te Koudekerke. Voor het sierlijkst geschikt middenstuk van vruchten en bloemen de zilveren medaille is toegekend aan het middenstuk, inge zonden door J. van Sluijs, tuinbaas bij den heer Lantshcer, te Oostkapellede bronzen medaille aan het middenstuk, ingezonden door J. M.Janssen, tuinbaas bij jh'. van Doorn van Koudekerke, te Koudekerke. III. Groenten, voor alle inzenders zonder on derscheid. Voor de beste verzameling groenten in de meeste verscheidenheid, behoorlijk in platte manden geschiktde zilveren medaille en 5 is toegekend aan de verzameling, ingezonden door S. de Visser, groentenkoopman alhier,' de bronzen medaille en 3 zijn niet toegekend. Voor de schoonste verzameling bladgroenten in de meeste verscheidenheidde eerste prijs van 5 is toege kend aan de verzameling, ingezonden door J. P. Langejan voornoemd, de tweede prijs van 3 is niet toegekend. Voorde schoonste verzameling wortel- en knolgroenten in de meeste verschei denheid: de prijs van f 5 is niet toegekend, de prijs van 3 is toegekend aan de verzameling, ingezonden door A. Cornelis, te Biervliet. Voorts zijn nog toegekend de volgende beschik bare medailleseen zilveren vergulde medaille aan de verzameling appels, ingezonden door de Lunter- sche Tuinbouwvereenigingte Lunteren; een bron zen aan het middenstuk van bloemen en vruchten, ingezonden door mejuffrouw van der Feen, alhier; een bronzen aan het ingezondene weekblad Sem per cirens, door den heer Olivier, uitgever van Sempervirens, te Amsterdam; een zilveren aan de verzameling ananassen, ingezonden door J. van Sluijs, tuinbaas bij mr. Lantsheei', te Oostkapelle een bronzen aan de eenjarige takken van Caspi- sche Zandwilg, ingezonden door dr. H. van Hall, booinkweeker te Paterswoldeeen zilveren ver gulde aan de verzameling planten, ingezonden door N. J. van Heijl, tuinbaas bij mr. Beeius, te Souburg; een zilveren aan de verzameling Gloxinia, ingezonden door L. Blaas, tuinbaas bij mr. Vis, te Grijpskerke; een bronzen aan de verzameling Eucalyptus Globulus, ingezonden door jhr. mr. van Citters, te Heinkenszandeen bronzen aan de verzameling planten en bloemen, ingezonden door J. Koole, tuinbaas bij mr. Lambreclitsen, te Oostkapelle; een bronzen aan de verzameling Coleus, ingezonden door jhr. mr. van Citters, te Heinkenszand; een zilveren aan de verzameling Bolbegonias, ingezonden door L. Blaas, tuinbaas bij mr. Vis, te Grijpskerke; een zilveren aan de verzameling bloemen en planten, ingezonden door Daar Pearl dien avond bijzonder stil was, was haar onderhoudend gesprek bijzonder aangenaam en Carlton betreurde van harte zijn uitbarsting van den vorigen avond. Pearl had te veel hoofdpijn om piano te spelen zooals anders maar Sibylle sloeg een partij bésique a deux voor en wist Carlton daarbij behendig een briefje in de hand te stoppen. „Morgen om twaalf uur, in Kensington Gardens, bij de fontein," stond er met potlood op. „We moeten nog afrekenen," zei hij hardop, nadat hij het onder de tafel gelegd had. jlk ben klaar," zei zij lachend. „Ik geloof dat die vier boeren de duizend vol maken," zei ze veelbeteekenend. „Gij hebt uw mariage van dien Klaverheer vergeten," antwoordde Carlton, insgelijks met nadruk. „Wees zoo goed mijn edelmoedigheid te prijzen dat ik u help onthouden dat op te teekenen. {Wordt vervolgd.) A. Anteunissen, tuinbaas bij mr. N. C.Lambrecht- sen van Ritthem,alhier; een zilveren aan de ver zameling kasplanten, ingezonden door F. D. G. Klinkenberg, tuinbaas bij den heer de Bruijn van Melis- en Mariekerke, te Koudekerkeeen bronzen aan de verzameling Calebassen, ingezonden door A Cornelis, te Biervliet; een bronzen aan de 2 Meloen Calebassen, ingezonden door L. Blaas, tuinbaas bij mr. Vis, te Grijpskerkeeen zilveren aan de verzameling Asters, ingezonden door J. Harthoorn alhier; een bronzen aan de 2 Yucca's fol. var., ingezonden door den heer A. L. Wijnne alhier; een bronzen aan de verzameling bloemen en planten, ingezonden door A. van Iren, bloem kweeker alhier; een zilveren aan de verzameling bloemen en planten, ingezonden door J. Langejan, tuinbaas bij den heer M. L. van der Harst alhier; een zilveren vergulde aan de verzameling Tafel- vruchten, ingezonden door W. M. de Witte tuinbaas bij mr. A. P. Snouck Hurgronje alhier; een zilveren aan de verzameling Vruchten, inge zonden door J. Koole, tuinbaas bij mr. Lam breclitsen, te Oostkapelleeen bronzen aan de verzameling Tafel vruchten, ingezonden door jhr. mr. W. R. Boddaert alhier; een bronzen aan de verzameling Tafelperen, ingezonden door J. P. Langejan, tuinbaas bij mevr. de wed. van der Feen alhier. Den 28en- October a. is het 12jaar geleden dat de eerste steen gelegd werd voor de hoogere burgerschool te Goes. De leerlingen zijn voorne mens in besloten kring dien dag feestelijk te her denken en de rederijkerskamer Aurora zal eene uitvoering, welke zij voornemens is te geven, met dien gedenkdag in verband brengen. Door den kerkeraad der N. H. gemeente te Vlissingen is gisteren avond uit het vroeger op gemaakte viertal beroepen de heer H. J. James, predikant te Enschedé. De luit. ter zee le kl. C. J. de Jong Hzn., behoorende tot de rol van Zr. Ms. fregat Evert- sen en belast met het bevel over Zr. Ms. stoom- kanonneerboot Dog, wordt op non-activiteit gesteld Eveneens worden op non-activiteit gesteld de luit. ter zee. le kl. J. F. M. Lange, die der 2e kl J. Luytjes en K. J. Bal, de officier van gez. der le kl. M. Steensma en de officier van adm. 2e kl. L. C. Duhne, dienende aan boord van Zr. Ms. ramschip Stier, eerstgenoemde als le officier; dc luit. ter zee 2e kl. W. A. Palm, dienende aan boord van Zr. Ms. ramschip Guinea; de luit. ter zee le kl. W. E. Hazenberg, die der 2e kl. J. H. Wouters en P. F. H. Volcke, en de officier van adm. 3e kl. F. J. Olivier, dienende aan boord van Zr. Ms. monitor Krokodil, eerstgenoemde als le officier, en de officier van gez. der 2e kl. H. A. Beekhuis, geplaatst aan boord van het opleiding, schip Admiraal van Wassenaer. Voorts worden geplaatst op Zr. Ms. ramschip Guinea, de luit. ter zee 2e kl. J. M. M. Pfeill j op Zr. Ms. instructiebrik Zeehond, de luit. ter zee 2e kl. J. van Scheer; en op Zr. Ms. opleiding- schip Admiraal van Wassenaerde officier van gez. le kl. K. G. F. Sloos. De oefeningsdivisie, bestaande uit Zr. Ms. schroefstoomschepen van Galen, Zilveren Kruis en Mamix, onder bevel van den kapitein ter zee W. B. F. Eseher, is in den namiddag van heden vapi de reede van Texel naar zee vertrokken, tot het doen van eene heen- en terugreis naar O-I. Eenige maanden geleden vormde zich te Am sterdam eene commissie, met het doel om prinses Hendrik een hartelijken welkomsgroet in haar nieuw vaderland te bereiden, door het aanbieden van een vaderlandsch kunstalbum. Aan de roep stem om voor dit album bijdragen te leveren werd gehoor gegeven door honderd-twintig schil ders, letterkundigen, componisten, beeldhouwers, graveurs en architecten, die meest allen een oorspronkelijk en voor dit doel vervaardigd kunstproduct voor het album afstonden. Enkele van die bijdragen hebben betrekking op het leven van prins Hendrik of van zijn doorluchtig voor geslacht. Gisterennamiddag te half drie uur werd dit album door de commissie den prins en de prinses op den huize Soestdijk aangeboden. Het album bestaat uit cartonnen bladen, die een op pervlakte hebben van 77 bij 58 decimeter, met een donkerkleurige portefeuille, waarop een door den heer F. Stracké ontworpen en gemodelleerde „Genius der kunsten" in zilver is uitgevoerd. Een door den heer A. J. de Buil kunstig ge schreven oorkonde maakt als het ware het titel blad der verzameling uit. Het stuk is geteekend door alle leden der commissie. Van de letterkundigen bevat de portefeuille o.a. bijdragen van Beets, Hasebroek, ten Kate, Kueppelhout, Schimmel, Hofdijk, de Buil, Smit- Kleine, mevr. Bosboom-Toussaint, Alberdingk Thijm, Jan ten Brink, van Zeggelen, de Veer, de Jager, Th. Boelen, .Witkamp, wier stukken, hotzij in proza of poëzie, alle in manuscript zijn. Van

Middelburgsche Courant | 1878 | | pagina 2