Nö. 221. 1878 Donderdag 19 September. Mare 3'irfdc! 121® Jaargang. Dit blad verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 3/m. franco 3,50. A Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar ap Cent. Advertentien: 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz,: van 1—7 regels 1,50 iedere regel meer 0,20, Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. beïrioh:t. Zij die zich voor 1 October a. op deze courant abonneeren, ontvangen de nog in dit kwartaal verschijnende nom mers gratis. Nationale Militie. Middelburg, 18 September. FBTJXLX^^S'X'OXSr- de Schrijfster van „Jennie" enz, j'l Hoofdagenten voor het Buitenland: de Compagnie générale de publicité étrangère G. L. Daube en Cie. te Parijs en Frankfort, directeuren Elsbach en Jones. Oproeping van verlofgangers der lichting 1876 en 1878. De burgemeester van Middelburg, gezien de circulaire van den commissaris des konings in deze provincie van den 24™ Juni 1878, 3e afdeeling (prov. blad no. 59) en van den 23™ Augustus 1878, 3e afdeeling, roept bij deze op de in deze gemeente wonende milicien-verlofgangers der lichting 1876 en 1878, behoorende tot het 3e regiment vesting-artillerie en het le regiment veld-artillerie om op den tijd. en plaats als in de aan hen uit te reiken order is vermeld, tegen woordig te zijn, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, benevens van hun verlofpas, teneinde rechtstreeks naar hun korps te vertrekken. Zij moeten zich vooraf en wel op Vrijdag den 17™ September a. des voormiddags tusschen 10 en 11 uren bij den burgemeester hunner woonplaats aanmelden, voorzien van hnn verlofpas, teneinde de noodige biljetten, alsmede daggeld, indien zij dit verlangen en daarop recht hebben, te ontvangen. De verlofgangers, die op het bepaalde uur niet ter aflevering verschijnen, worden bij hun korps gestraft. Zij die niet aan de oproeping voldoen, worden als deserteurs behandeld; terwijl degenen, die door ziekte verhinderd worden op dén bepaalden dag onder de wapenen te komen, van die om standigheid, onder overlegging van eene verklaring van den geneesheer, tijdig kennis behooren te geven aan den burgemeester. Na hun herstel vervoegen zij zich bij hun korps. Middelburg, den 16™ September 1878. De burgemeester voornoemd, S C H O E E E. ««ees-shsxshsis»"- Heden heeft de opening plaats gehad der 629 in het kiesdistrict Middelburg ingeleverde biljetten voor de verkiezing van twee leden der provin ciale staten van Zeeland, ter vervulling dei- vacatures ontstaan door het overlijden van den heer mr. G. A. Fokker en het bedanken van den heer H. P. Winkelman. öf door HOOFDSTUK VIII. DE NIEUWE LOOPBAAN. „Als wij alleen zijn!" Die woorden hoorde Pearl net op het oogenblik dat ze haar kamer verliet. Zij werden op zachten toon gesproken en toch zoo nadrukkelijk. Haar eerste opwelling was om te roepen. Wat zal er gebeuren „als wij alleen zijn?" Maar zij werd door een zon derlinge aarzeling overvallen en zij voelde dat zij niet in dat „wij" begrepen was. De regen die den heelen dag aangehouden had, hield tegen den avond op, toen een frissehe wind de zware wolken uiteen dreef. De bleeke maan bescheen de vochtige aarde en de blinkende bladeren en de niet minder bleeke Sibylle, die in de open slaande deur van het salon stond, gehuld in wolken van zwarte kant. „Kom even buiten" vroeg Carlton „en wandel een poosje met mij, terwijl ik mijn sigaar uitrook. Gij weet dat ik u zooveel te vertellen heb. Het Daar 3 biljetten niet waren ingevuld en .1 was onderteekend bedroeg het aantal geldige stemmen 625 en de volstrekte meerderheid 313. Er zijn uitgebracht op de heeren Mr. D. A. Berdenis van Berlekom 230 stemmen C. J. J. A. van Teijlingen 220 Th. van Uije Pieterse219 W. A. graaf van Lijnden 185 J. Verkuyl Quakkelaar 112 J. C. Lantsheer 90 J. H. Snijders-89 J. A. de Wolff.42 P. Loeff-8 F. Wibaut7 Mr. G. N. de Stoppelaar 3 terwijl twee personen ieder 2 en vier personen ieder 1 stem verkregen. Er moet alzoo op 1 October a. eene herstem ming plaats hebben tusschen de heeren van Ber lekom, van Teijlingen, van Uije Pieterse en graaf van Lijnden. In de verschillende gemeenten van het kies district is gestemd als volgt: te Middelburg 2-15 van de 487 kiezers. Vlissingen124 252 Veere 15 33 Oostkapelle 21 „38 Domburg 20 35 Vrodwepolder 10 39 Serooskerke 17 46 Aagtekerke 10 30 Grijpskerke 16 34 Westkapelle 12 53 St. Laurens 9 29 Meliskerke 7 33 Zoutelande. 11 „27 Biggekerke 10 44 O.- en W.-Soubiu-g. 20 47 Koudekerke 27 78 Eitthem. 19 23 N.- en St. Joosland. 23 31 Arnemuiden 13 32 629 van de 1391 kiezers. Te Vlissingen is door een persoon, geen kiezer zijnde, een stembiljet in de bus geworpen, waar van in het proces-verbaal van steminlevering melding was gemaakt. Deze stem kan echter, zooals boven blijkt, niet van invloed zijn op den uitslag der verkiezing. Wij vestigen zeer bijzonder de aandacht onzer lezers op de onder onze Ingezonden stukken op genomen opmerkingen, naar aanleiding der adver tentien van de „Premienbank Carl Brück." Zonder dat wij over de soliditeit dier onder neming, waaromtrent ons niets bekend is, iets ongunstigs kunnen zeggen, meenen wij ieder, die is nn mooi weer en de tuin is spoedig droog." Pearl naderde het venster en hoorde die laatste woorden. „Wildet gij dat we huiten kwamen, Hugh?" vroeg zij over den drempel stappende, en legde haar hand op zijn arm. „Wees eens liet Pearl; en speel wat voor ons: het is zoo heerlijk om hier op en neder te loopen en muziek te hooren. Zij trok haar hand terug en keerde stil naar de kamer terug. Er wa3 nog geen licht opge stoken en dus kon zelfs de kleine Dora den pijn lijken trek niet zien, die haar de lippen op elkaar deed klemmen. Zij ging naar de piano en speelde, gelijk haar verzocht was; maar zij deed het geheel werktuigelijk, want hare gedachten waren in den tuin, van waar nu en dan het geluid van voet stappen, van lachen of van een woord haar oor trof. Eindelijk vielen hare handen in haar schoot en werden met een onwillekeurige beweging van onderdrukte smart vast ineengeklemd. Dora was reeds eenigen tijd te voren bij haar gekomen, had. haar hoofdje tegen de knie van „haar lieveling" gelegd en was in slaap gevallen. Onderwijl deelde Carlton zijn nieuws aan Sibylle mede, „die zoo goed in staat was hem te begrijpen en te raden." Hij was bij zichzelven reeds lang tot dit besluit gekomen. „Ik ben van daag mijn nieuwe loopbaan begon nen en ik heb al dien tijd aan u en uwe verstan dige woorden gedacht," zei hij. „Het veulen lust mocht hebben om zijne spaarpenningen tot het aankoopen van premieloten of effecten te oesteden, te mogen aanradeh om den raad van onzen inzender op te volgen, zijn geld in de spaarbank te doen bewaren, er intusschen rente van. te trekken en dan zelf later, tot minderen prijs dan door de firma Brück aangeboden wordt, zich aan te schaffen wat men verlangt. Door de vergadering van ingelanden van den Zaamslagpolder is benoemd tot gezworen de heer J. de Mul, ter vervanging van den heer L. van Dixhoorn, die tot dijkgraaf benoemd is. De toespraak, waarmede de heer de Vos van Steenwijk gisteren het voorzitterschap der eerste kamer aanvaardde en welke, door haren inhoud," eenigszins van de gebruikelijke onbeduidendheid dier soort van redevoeringen afweek, deelden wij gisteren in hoofdzaak reeds mede. De volgende zinsneden laten wij echter, ter aanvulling van ons telegrafisch bericht, in haar geheel hier volgen „Bezadigdheid en soberheid in woorden worden wel eens begroet voor onverschilligheid en opper vlakkigheid, terwijl bij het gemis van het recht van amendement en de daaruit voor ons voortvloe iende noodzakelijkheid om onze keuze te bepalen tusschen aanneming of verwerping der aan ons oordeel onderworpen voorstellen, zóo als zij ons worden aangeboden, de hier gevoerde beraadsla gingen die levendigheid moeten missen, welke aantrekt en belangstelling wekt. Kortom, de eerste kamer vindt voor de verrichting harer taak geen prikkel of aanmoediging in het succes van den dag. „Desniettemin wenschen wij voorzeker allen ook in dit zittingjaar kalm en bedaard die taak te volbrengen; en de belangrijke wetsontwerpen, bij de troonrede aangekondigd, zoo zij ons mogen bereiken, met nauwgezetheid te overwegen. De Berlijnsche Kreuz-Zeitungwelk blad uit hoofde zijner aristocratische richting geacht wordt meer dan anderen op de hoogte te zijn van hetgeen in de hofkringen omgaat, deelt als zeker mede dat Z. M. de koning der Nederlanden kennis heeft doen geven van zijn voornemen, om binnen kort een bezoek aan het vorstelijk hof van Waldeck-Pyrmont, te Arolsén, te brengen. Het in sommige bladen vermeld bericht dat de verlo ving van Z. M. met prinses Emma van Waldeck reeds zou hebben - plaats gehad, of dat die tot Februari a. zou worden uitgesteld, verklaart de Kreuz-Zeitung voor onjuist. beviel mij terstond. Ik kende den pikeur en die stelde mij aan den eigenaar voor. Niemand dacht dat dit veulen zou winnen, toen het voorgebracht werd met een ander en daar naast op en neder liep. Ik deed een bod en kocht haar voor een matigen prijs. Na de wedren had ik er driemaal zooveel voor kunnen krijgen. Maar zij behoort mij en het begin van onze loopbaan is veelbe lovend. Het dier is nu nog slechts bekend als een merrie-veulen, maar ik heb plan haar Sibylle te noemenen als gij haar peet wilt zijn zal zij stellig aan mijne verwachting beantwoorden of liever zij zal die verre overtreffen." Toen het licht binnen gebracht werd schrikte Pearl op. Dora, die eensklaps ontwaakt was, zat op den grond hare oogen te wrijven en keek ver baasd naar Sibylle, die met vluggen tred naar binnen kwam en met ongewone levendigheid naar haar gastvrouw toeliep, zeggende: „Ik heb groot nieuws voor u, en denk wel dat gij blijde zult zijn. Dank zij onze zoo geduldig gedragen teleurstelling' van dezen morgen en het geluk van mijnheer Carlton bij de wedrennen, heeft hij er werkelijk in toegestemd om nu wat denkt ge?" Pearl keek langs Sibylle heen naar het venster, waar Hubert lachend stond die den vragenden blik zijner vrouw ontmoette. Zij ging naar hem toe keek hem in de oogen en begon ook te lachen. „Wat is het lieveling?" vroeg zij. Sibylle was haar gevolgd. Z. M. de koning heeft, op voorstel van den minister van waterstaat, handel en nijverheid, besloten eenige van de werklieden, die bekroond zijn op de te Amsterdam gehouden tentoon stelling van voorwerpen door den handwerksman in vrijen tijd vervaardigd, op 's rijks kosten de tentoonstelling te Parijs te laten bezoeken. De namen dei' gekozenen zijn J. Boots, wagen maker, J. C. Diks, machinewerker; W. Götz, ivoorwerker B. J. Goldensteijn, steenhouwer, G. H. Kerbel, machinewerker, B. Lammer, tim merman, P. Louwers, kunstlakker, W. v. Merke- stein, sieraadschilder, F. C. Eonchetti, zilversmid, J. F. A. Voskuil, beeldhouwer, T. Wurpel, machinewerker, J. E. G. Zeyde, meubelmaker. De groep vertrekt in het laatst dezer maand; de dag van afreize zal nader worden vastgesteld. Bij de direetiën der marine te Amsterdam, Willemsoord en Hellevoetsluis, bij het K. N. Meteorologisch instituut en het loodskantoor te Vlissingen is voor den prijs van f 0.50 verkrijg baar gesteld eene door de heeren jhr. T. E. de Brauw, luitenant ter zee le klasse en M. C. van Doorn, luitenant ter zee 2e klasse vervaardigde hydrografische kaart van de haven van IJmuiden, volgens eene opneming in Mei jl., waarop is aangeduid de verondieping van den buitenmond der haven. De kamer van koophandel te Leeuwarden heeft besloten, aan den minister van waterstaat, enz. in te dienen een adres over de dienstregeling van de staatsspoorwegenwat betreft het traject LeeuwardenAmsterdam en BremenLeeuwar den. Voor --het rechtstreejisch verkeer Leeuwar denAmsterdam zijn niet meer dan twee treinen, waarvan éen sneltrein. Wat aangaat Bremen Leeuwarden, is voor de reis van voormiddags 7 uren, voor die van namiddags of avonds ruim 9 uren noodig. Aan de kamer te Groningen zal een afschrift van het adres worden gezonden, met verzoek om ondersteuning. Aan de ingezetenen van Arnhem is thans de circulaire rondgezonden, waarbij hun kennis ge geven wordt van het tot stand komen der melk inrichting, en hun de gelegenheid wordt aangeboden om als melkverbruiker daarbij toe te treden. Met deze inrichting wordt geenszins eene concurrentie met de melkboeren beoogd voor zooveel den prijs betreft. Deze zal minstens dezelfde zijn als nu betaald wordt. Alleen kan de verbruiker zeker wezen dat bij zuivere, on- vervalschte en niet aangelengde melk erlangt. De prijs der melk is nog niet bepaald, daar „Dat is niet mooi mevrouw, ik moet het u zelf vertelleu. Ik heb een harden woordenstrijd gevoerd en gewonnen en nu moet ik ook de belooning hebben van u iets te vertellen, waarover gij verrukt zult zijn. Gij zult gedurende de geheele maand Juni een huis in de stad hebben, en ik heb beloofd bij u te blijven als gij het goedvindt. Ik heb van morgen tijding uit Has tings gehad en vernomen dat lady Carolina giste ren naar de stad gegaan is en hij lady Basilik in de Park-Laan logeert. Ik heb nw man beloofd dat ik u bet aangenaamste onderhoud met uw schoon moeder zal bezorgen en maken dat lady Basilisk u ook ontvangt. Dit alles zal veel gemakkelijker gaan als we ook in de stad zijn; dan kunt gij beter al de uitnoodigiugen aannemen waarmede gij bestormd zult worden. En verder heeft mijn heer Carlton mij, in ruil voor al mijne schooue beloften, ook een belofte gedaan. Wij zullen drie dagen naar Ascot gaan. Zeg nu eens of gij niet dankbaar en verblijd zijt, mevrouw Pearl?" „Ik ben blij dat gij zoo in uw schik zijt," zei Pearl kalm meer zei zij nietmaar toen zij dien avond met haar man alleen was, vroeg ze of dat verblijf in de stad al onherroepelijk vast gesteld was. „Ja. Sibylle heeft het mij zoo lief gevraagd en zij zei dat ze zeker was dat gij er pleizier in zoudt hebbenzij vond het zulk eeu uitstekende gelegenheid voor uw début in de wereld. Als het u gelukt een gunstigen indruk te maken op de beide douarières in de Park-Laan, is uw positie

Middelburgsche Courant | 1878 | | pagina 1