Telegraphische berichten. Benoemingen en besluiten. 0 n d e r w ij s. Marine en leger, Rechtszaken, is opgewekt, dat de heeren raadsleden in de daarop gevolgde vergadering, aan hunne „reeds lang onderdrukte verontwaardiging vrijen loop lieten, waarvan 't gevolg was dat mijnheer te kiezen had tussehen het indienen van een verzoek om ontslag, of zich voor de verdere gevolgen te wachten." Voorts wordt er deftig bijgevoegd dat „voor alsnog aan gedeputeerde staten van Friesland geen kennisgeving zal geschieden." Que de bruit pour une omelette 1 Het album, bevattende de namen van deelnemers aan het nationaal huldeblijk voor prinsen prinses Hendrik der Nederlanden, zal door de hoofdcom missie voor dat huldeblijk op Woensdag 11 dezer te Soestdijk aan het vorstelijk echtpaar worden overhandigd. Te Amsterdam is een prospectus verspreid voor de oprichting eener naamlooze vennootschap, ten doel hebbende het exploiteeren van een geregelden stoombootdienst tussehen Amsterdam via IJmuiden naar London. De zaak gaat uit van de firma's J. Frederik Schutte co. te Amsterdam en Coster van Leeuwen te Alkmaar, bij wie de inschrijving plaats heeft. Zij wijzen er op, „dat Amsterdam zich in de laatste tijden krachtig ontwikkelt en door nieuwe inrichtingen, dienstbaar aan handel en zeevaart, de gelegenheid opent tot het scheppen van nieuwe bronnen van welvaart. De handelsbetrekkingen tussehen Nederlands hoofdstad met Engeland zijn tegenwoordig zoo danig uitgebreid en nemen nog dagelijks toe door verzendingen van vee en goederen, dat zich eene dringende behoefte doet gevoelen tot vermeerde ring van de middelen van vervoer, met de eischen van den tijd en de wenschen van den handel in overeenstemming." Het kapitaal zal f 1.200.000 bedragen, in 3 seriën van 1600 aandeelen ad f 250. Als directeuren treden op de heeren C. W. Zethraeus, mede-chef der firma C. G. von Aken, en M. van Emmerik, oud-koopvaardijkapitein. burgemeesters. Eervol ontslag verleend op zijn verzoek, aan M. M. von Hoff, als burgemeester van Westkapelle met ingang van 1 October a., zeemacht. Eervol ontslag verleend op zijn verzoek aan den luitenant ter zee 2e kl. L. Adriani, en hij benoemd tot len luitenant bij het wapen der artillerie van het leger in Nederlandsch Indie. kadaster. Benoemd bij het kadaster, tot landmeter: van de eerste klasse, W. F. Busing, te Goes, A. J. Uiterwijk, te Nijmegen en M. A. Venkerte Tielthans landmeters van de 2e klasse van de tweede klasse, J. J. van Roos malen, te Deventer, H. J. F. Bingen, te Roer mond, en R S ut in ga, te Assen, thans landmeters van de 3e klassevan de derde klasse, T. A. Polée, te Leeuwarden, A. M. de Koningh, te Heerenveen, W. Vruggink, te Sneek, G. J. van Beek, te Arnhem, P. C. Prins, te Amsterdam, J. G. Pompe, te Roermond, A. Bor, te Arnhem, J. Mulder, te Leeuwarden, en J. van Os, te Alkmaar, thans aspirant-landmeters. landmacht. Benoemd tot 's konings adjudant in buitengewonen dienst de kolonel F. F. Steen- berghe, kommandant van het regiment rijdende artillerie. waterschappen. Benoemd tot gezworenen voor het waterschap Loven en WillemskerkeJ. de Kraker Az.tot gezworen voor het waterschap Sint Annaland, A. Geluk Fz.; tot gezworen voor den Koudenpolder, L. W. de Jonge; tot dijkgraaf van den Molenpolder (Zuid-Beveland), M. van Stee; in het bestuur der waterkeering van den calamiteusen Suzannapoldertot voorzitter A. J. Bierens en tot lid H. Polderman Nz. {Reeds onder tel. her. gemeld.) Op ditzelfde oogenblik reed Carlton,zeer voldaan over Beauty, en dientengevolge zeer goed geluimd de plaats op. Mevrouw Winter begreep terstond dat dit het paard in quaestie was en nam het nauwkeurig op. Zij koesterde een groote voorliefde voor paarden en had er ook veel verstand van, zoodat zij haar ergernis geheel vergat bij het genot dat het gezicht van „Beauty" haar verschafte. Carlton zag haar bewonderenden blik en liet het paardje nog eenige kunsten maken, terwijl zij met loome schreden de plaats verliet. „Die vrouw zou haar rechterhand geven om dit paard te bezitten," zei Alckenzie, terwijl Carlton afsteeg. „Zoozij keek er ten minste zeer begeerig naar. Wilt gij het haar niet afstaan? Het is een vol maakt paard voor een dame, die rijden kan, zou ik zeggen. „Neen, bij God neen, al bood ze mij honderd pond st. winst. Ik ken die dame, ik meende haar al dadelijk te herkennen, maar nu weet ik het zeker. Zij heeft zich eens airs gegeven tegenover miss Moreton. Maar nu kan zij van nijd opspringen, terwijl miss Moreton tot algemeene bewondering op dat paardje rijdt." „Heel christelijk van u bedacht. Het spijt mij voor die damezij keek „Beauty" zoo liefhebbend tan en het scheen ook een aardig vrouwtje te zijn. Ik zou het haar maar laten houden als ik u was." „Neen dat zoudt gij niet," viel de majoor eens- posterijen. Benoemd tot commies der poste rijen le kl. J. J. H. Routs, thans commies 2e kl.; tot commiesen 2e kl. C. C. Vredenberg en N. Schuit, thans commiesen 3e kl.tot commiesen 3e kl. J. G. van Nes van Meerkerk en C. Koens, thans commiesen 4e kl tot commiesen van de 4e kl. A. de Kok en W. F. van Oldenborgh, thans surnumerairs. Eervol ontslag verleend aan den heer J. Yitringa de Wal, op zijn verzoek, als directeur van het postkantoor te Harlingen. Benoemd tot leeraar aan de H. B. S. te Enk huizen, in de natuur-, schei-, plant- en dierkunde, dr. L. Romeny. De gemeenteraad van Winschoten heeft in zooverre vrucht van zijne pogingen bij den minis ter van binnenl. zaken gehad, dat het rijks-subsidie voor het gymnasium nog twee jaren zal behouden blijven, indien de raad besluit het tot een pro gymnasium volgens de nieuwe wet in te richten. Ook zou de minister niet ongenegen zijn het subsidie nog langer te verkenen, indien de raad tot de oprichting van een volledig gymnasium bereid mocht zijn. Door den minister van binnenlandsche zaken is bij eventueele verandering van de sedert de 16e eeuw bestaande Latijnsche school te Schiedam in een gymnasium, een subsidie, ten bedrage van de helft der kosten, toegezegd. De troepen van Vlissingen, die gedurende de manoeuvres te Leiden en te Delft zijn gedetacheerd geweest, zullen den lOen September a. naar hunne garnizoensplaats terugkeeren. Het vertrek is bepaald van Rotterdam 11.15 voormiddags, aankomst Middelburg 2.44, Ylissin. gen (stad) 2.57. De lessen aan de Kon. militaire akademie te Breda zijn den 2en dezer hervat. Het aantal cadetten bedraagt thans 218. Ook de cursus aan de applicatieschool is hervat met 12 officieren der artillerie en 7 officieren der- genie hier te lande en 5 officieren der genie voor den dienst in Nederlandsch-Indië. Ingevolge koninklijk besluit wordende schroef stoomschepen van Galen, Zilveren Kruis en Mar- nix, liggende te Wi lemsoord, met den 21 Sep tember aanstaande tot eene divisie vereenigd, met bestemming tot het doen eener reis naar Oost- "Indië en terug, eu het bevel daarover opgedragen aan den kapitein ter zee W. B. F. Escher. Men ziet eerlang een verhooging van het tarief der vergoedingen voor aan het militair be stuur gedane verstrekkingen tegemoet, tengevolge van een ingesteld onderzoek, waarbij de bezwaren, door een aantal verhuurders van paarden en rij tuigen te Utrecht aan Z. M. den koning kenbaar gemaakt, gegrond zijn gebleken. Het proces in zake Teyler's nalatenschap, tegen de directeuren van diens stichting te Haarlem, zal, naar men meldt, in deze maand bij de recht bank aldaar een aanvang nemen. In den laatsten tijd is men voortgegaan met bet doen van onderzoekingen en andere werk zaamheden om bet proces voor te bereiden oi, zoo mogelijk, een billijke transactie uit te lokken. Het laatste schijnt, tot dusver, niet te kunnen worden bereikt, daar thans alle erfgenamen, na zoovele jaren wachtens, met groot verlangen de uitspraak van de rechtbank verbeiden. klaps in. „Yooral niet als gij besloten hadt Sibylle te veroveren en als gij haar kendet zooals ik baar ken. Zulke dingen maken indruk op die kalme vrouwen, die zich nooit uiten. Dit paard zal er meer toe bijdragen om baar te vermurwen dan Maar 't is waar ook, Carlton, misls Moreton logeert bij u niet waar?" riep hij op eens uit. „Gij wilt mij toch zeker wel toestaan mijne hulde te komen betuigen aan uw vrouw en haar logee „Zeker" zei Carlton iets minder levendig dan de majoor. „Gij kunt wel eens komen eten als gij lust hebt. Hier is ons adres. Schikt het u Dinsdag om zeven uur?" De majoor nam de uitnoodiging dankbaar en verrukt aan. „Nu moet gij mij excuseeren," zei Carlton ge jaagd. „Ik heb nog een afspraak." Daarop verliet hij de plaats. Aldus kreeg mijnheer Sago de som die hij gevraagd had voor Beauty en Alckenzie voelde dat, al kostte het paardje hem nog zoo veel geld, hij geen reden had den koop te betreuren, daar hij nu stellig ook een grooten stap vooruit had gedaan om de goedkeuring van miss Moreton te koopen. HOOFDSTUK II. LIST. Na zijn bezoek bij Morel bleef Carlton eenige dagen achtereen te Fern-Lea en wijdde zich geheel Gisteren avond omstreeks half acht geraakte een tienjarig meisje, tengevolge van eigen onvoor zichtigheid, onder de wielen van een door de Langedelft komend rijtuig. Behalve eenige lichte kwetsuren aan een harer handen, bekwam zij geene verwondingen. Gisteren avond beeft het muziekgezelschap Ons Genoegen bij het vertrek van de mailboot Stad Vissingen naar Queenboro, ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. den prins van Oranje, op het te Vlissingen liggende stoomschip Prinses Elsabeth eenige stukken doen hooren, terwijl van laatstgenoemden bodem vuurwerk werd afgestoken. Verscheidene stedelingen werden hierdoor naar buiten gelokt. Tijdens schipper A. Leunis, van Zaamslag, in het laatst der vorige week met zijn schip voor 's Gravendeel voor anker lag, viel, door een noodlottig toeval, zijn 14jarige zoon over boord en verdronk. Onder de geschenken welke prinses Hendrik worden aangeboden, is er een afkomstig van de Koninklijke Arnhemsche eau-de-cologne-fabriek, bestaande uit een keurig net kistje, gevuld met de fijnste producten welke dit établissement oplevert. Dit ebbenhouten kistje is van binnen gevoerd met blauw fluweelte midden der fijn geslepen flacons, die de eau de cologne bevatten, prijkt een fraaie rozette. Om de stoppen zijn linten geslingerd, waarop te midden der nationale ook de Pruisische kleuren prijken. Het geschenk zal H. K. H. aangeboden worden door den vertegen woordiger van de fabriek. Dinsdag morgen is te Amsterdam een af sluitdijk achter de Pieter Corneliszoon Hooftstraat doorgebroken. Een gedeelte van het Vondelspark, benevens de tuintjes en keukens van de huizen in genoemde straat staan onder water. De majoor-kommandant van bet 6e bataljon rustende schutterij te Hillegersberg benevens eenige officieren en manschappen zijn begonnen zich vrij willig in den wapenhandel te oefenen. Tweemalen per week hebben de exercitiën plaats. Maandag jl. kwamen te Rotterdam, per stoomboot van Grimsby, ruim 500 vaten steur- haring, die onmiddellijk met vaartuigen naar Scheveningen werden verzonden. Daar aangeko men vonden allen bij afslag gereede koopers; met kracht van volk werd de haring daarna bereid voor de rookerij, vervolgens gerookt, in manden verpakt, en den volgenden namiddag in ruim 1000 manden als bokking naar Antwerpen verzon den, om als zoogenaamde zoete bokking door geheel België in consumtie gebracht te worden. - Berthold Auerback, thans in Scheveningen gelogeerd, prof. Zimmerman en de heer Campbell, bibliothecaris der Kon, bibliotheek, hebben te 's Hage het huis gekocht, waarin Spinoza kamers had van 1652 tot aan zijn dood (1678). Het is no. 28 in de Doubletstraat. In den gevel zal een gedenksteen worden geplaatst. Toen Zaterdag de vorstelijke trein Utrecht naderde, lieten een aantal runderen, die daar alle hekken gesloten waren door den tunnel bij den Leidscben weg naar de veemarkt gedre ven werden, een vervaarlijk geloei hooren. Een boerin maakte de opmerking„Daar is de hoorn- muziek al." Maandag ochtend heersehte aan het Rhijn- spoorwegstation te Amsterdam eenige drukte, doordien een 20jarige Duitscher met geweld in een wagon 3e kl. moest tvorden geduwd. Niet dat hij er niet in wilde, maar hij was dikker dan het portier wijd was. De jongeling woog 210 pond. Tot voorkoming van afzetterijen, door al te aan het genoegen zijner dames. Het waren pret tige dagen, waarin zij lange tochten deden, per rijtuig of te paard en ook in een schuitjewaarbij gezellige pick-nicks om twaalf uur het deftige dejeuner vervingen. Bij een van die gelegenheden bood Sibylle aan, Dora inde hittenwagen te rijden, als Pearl met haar man te paard wilde gaan. Zoo gingen zij allen in vroolijke stemming op weg en hielden een wedren langs de heerlijke kastanjelaan in Bushey Park, die juist in vollen bloei stond. Sibylle voegde zich, op haar loome trage manier, naar haar omgeving en daar zij tevreden en op haar gemak was, viel zij niemand lastig. Pearl sloeg haar logee somtijds peinzend gade en voelde haar belangstelling toenemen in die geheimzinnige, bleeke vrouw, die zoo zacht sprak, en zich zoo langzaam en stil bewoog en die alles scheen op te merken wat er om haar heen ge beurde, al lichtte zij bijna nooit hare oogleden op. Wordt vervolgd.) gedienstige Haagsche „wegwijzers" dikwijls op van elders komende bezoekers toegepast, kan de mededeeling dienstig wezen dat thans aan den ingang van het gebouw van de tweede kamer een bord is bevestigd, waarop wordt aangekon digd, dat de troonzaal in tijden dat de kamer geen zitting houdt geheel kosteloos is te bezichtigen des Maandags en Donderdags van 11 tot 1 uur. Gisteren had op plechtige wijze de aanbie ding plaats van verschillende geschenken, welke door Haagsche dames voor H. K. H. prinses Hendrik waren bestemd of vervaardigd. De vorstin met haar gemaal wachtten daartoe in de groote receptiezaal de dames-schare af. In de eerste plaats werd aangeboden het prachtige kamerschut, dat 42 dames hadden doen bewerken. Al de dames waren aanwezig, doch de aanbieding ge schiedde meer speciaal door de dames douairière van de Poll, gravin van Limburg Stirum Noord- wijk en baronnesse van Zuylen van Nijevelt. Vervolgens werd overhandigd de zilveren jar- dinière (stijl Lodewijk XVI), welke een honderdtal dames de prinses aanboden Ook deze dames werden alle bij de vorstin toegelaten. Nog werd haar een ander geschenk, waartoe 25 Haagsche jonge dames hadden medegearbeid, aangeboden. Het bestaat uit een ameublement, dat door aanbiedsters persoonlijk met borduursel was be werkt en ingelegd. Dit keurige cadeau lokt aller bewondering in liooge mate uit. Eindelijk werd ook door de prinses ontvangen een deputatie der Vereeniging Tesselschade van Amsterdam, die als feestgave overhandigde een sierlijk tafelkleed. De prinses toonde zich over de aanbieding dezer kostbare geschenken, voor bare onmiddellijke om geving bestemd, zeer getroffen, en uitte haar gevoe lens van dank op die innemend minzame wij ze welke men reeds in haar heeft leeren waardeeren. In een hoek van de speelzaal te Monaco is een pakje dynamiet gevonden, met een draad er aan verbonden, die naar buiten leidde en geschikt was om de dynamiet te doen ontvlammen. Een knecht ontdekte gelukkig het gevaar. He t voor val gaf aanleiding tot het gevangen nemen van twee verdachte personen, Eene necrologie, welke wij heden in de Pa.ll Mall Gazette vinden, kan karakteristiek beaten voor de Engelsche maatschappij. De heer George Payne is gestorven, en aan zijne nagedachtenis wordt een lang artikel gewijd, omdat hij renpaar den heeft gehad, die nooit een prijs wonnen; omdat hij een hartstochtelijk wedder was bij wedrennen en daarbij niet valsch deed; omdat hij in zijn jeugd een goed jager was geweest, en omdat hij goed whist speelde. Ten slotte wordt van den man gezegd, dat hij in zijne jeugd veel geld verloren heeft met hazardspel. Wij vinden nog niet vermeld, of dezen verdienstelijken Brit eene plaats in Westminster Abbey zal worden toegestaan. binnenland. 's Gravessliagc. Door de regeering is een wetsontwerp ingediend tot nadere wijziging der wet op het kooger onderwijs. Daarbij worden enkele onderwerpen geregeld, welke met de in richting der gymnasia in verband staan of daarvan bet gevolg zijn. Ook wordt een afzonderlijk doctoraat voor de geschiedenis ingesteld, en wordt de termijn, waarop volgens de nieuwe wet het propaedeutisch examen gedaan moet worden, verlengd tot 1 October 1887. 's Gravenhage. De gala-voorstelling in de opera, welke gisteren avond door prins en prinses Hendrik, den groothertog en de groothertogin van Salisen-Weimar bijgewoond werd, was schit terend. Eene aanzienlijke menigte wachtte de vorstelijke personen bij hunne komst en hun vertrek nabij het gebouw op. De vorstelijke loge was fraai versierd en een talrijk publiek, waaronder de bloem der Haagsche aristocratie, aanwezig. Bij het binnenkomen werd prinses Hendrik door den directeur een bouquet aange boden, waarin haar naamcijfer door Oranjekleurige bloemen voorgesteld werd. Het publiek begroette de komst van het vorstelijk gezelschap met toe juichingen-, welke uit de koninklijke loge minzaam beantwoord werden. Bij de voorstelling hadden de volksliederen groot succesvooral toen door mevrouw Desgoria en den tenor Lhery, gezamenlijk met de liedertafel Kunstoefening, het Wiens Nederlandseh bloed gezongen werd, dat door het publiek staande werd aangehoord. De prinses betuigde den directeur hare bijzondere tevredenheid. Bij het vertrek van het vorstelijk gezelschap, werden de toejuichingen ook op straat bij vernieuwing aangeheven. buitenland. Brussel. De heer G. Washer is met 2119 stemmen tegen 849 blanco biljetten tot gedepu teerde voor Brussel gekozen, ter vervanging van den overleden heer Allard. ï^osailcn. Er loopt een gerucht dat het parle ment binnen drie weken zal worden ontbonden. üonstantinopcl. Griekenland zal zich, als geen antwoord op de nota wordt ontvangen, tot de mogendheden om tusschenkomst wenden. Weenem. Szaparij heeft de opstandelingen aan den rechter oever der Bosna op alle punten teruggeworpen.

Middelburgsche Courant | 1878 | | pagina 2