Wm 3kfk\ 12ie Jaargan; Donderdag 5 September. O Dit blad verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per S/in. franco 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertentien: 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz,: van 1—7 regels 1,50 iedere regel meer 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor het Buitenland: de Compagnie générale de publicité étrangère G. L. Daube en Gie. te Parijs en Frankfort, directeuren Elsbach en Jones. Benoeming van een wethouder. Benoeming van leden der vaste commis- siën uit den gemeenteraad. Middelburg, 4 September, de Schrijfster van „Jennie" enz. MIDDELBURGSCHE De burgemeester en wethouders van Middelburg, maken bekend: dat door den gemeenteraad tot wethouder der gemeente is herkozen de heer mr. A. J. van. Eekelen, die zich deze benoeming heeft laten welgevallen. Middelburg, den 3 September 1878. De burgemeester en wethouders voornoemd, SC HO REE. De secretaris, G. N. DE STOPPELAAR. De burgemeester en wethouders van Middelburg' maken bekend dat de bij art. 54 der gemeentewet bedoelde 'commissiën zijn samengesteld als volgt: a. de commissie tot het ontwerpen van veror deningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, waarvan de burgemeester, ingevolge art. 165 der gemeentewet, voorzitter is, uit de heerendr. S. Dobbelaer de Wind, mr. W. A. van Hoek, mr. A. P. Snouck Hurgronje en mr. P. Roetert Tak Ez. b. de commissie van financiën uit de heeren jhr. mr. J. W. M. Schorer (voorzitter)J. Luteijn, mr. P. Roetert Tak Ez., M. Volkrijk Liebert en F. Nagtglas. c. de commissie van fabricage uit de heeren jhr. Mr. J. W. M. Schorer (voorzitter), J. H. Snij ders, D. A. Dronkers, D. Jeras MKz. en C. J. Damme. Middelburg, den 3 September 1878. De burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER. De secretaris, G. N. DE STOPPELAAR. Van onzen Haagschen correspondent ontvingen wij eene opgaaf van personen, aan welke Z. M. de koning, bij gelegenheid van het gala-diner op Zondag avond, mededeeling van zijn huwelijks plan gedaan heeft. Wij achten het echter niet betamelijk, die opgave te publiceeren. Bij gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. den prins van Oranje werd heden door het garnizoen alhier, op de Markt eene parade gehouden, die gekoramandeerd werd door den kapitein J. B. de Kat. Behalve door den garnizoens-kommandant en 47 dook TWEEDE DEEL. HOOFDSTUK I. „BEAUTY" Op het dringend verzoek zijner vrouw ging Carlton den volgenden morgen naar het bewuste hotel om Morel een visite te maken. De artist ontving hem beleefd, zooals zijn gewoonte was tegenover vreemden maar volstrekt niet met zooveel warmte als Carlton verwacht had, na de beschrijvingen die hij van Claud gehoord had en toen Hugh hem geluk wenschte met. zijn engage ment met Lotta, kreeg hij niets dan een buiging ten antwoord. Toen hij opstond om afscheid te nemen zei hij „Wilt gij zelf een dag bepalen waarop gij te Fern- Lea bij ons komt eten?" „Ik ben waarlijk nog te weinig op orde om we uit noodiging aan te kunnen nemen," antwoordde andere officieren werd de parade ook bijgewoond door den luitenant-kolonel kommandant der dd. schutterij, van zijn adjudant vergezeld. Het programma der uitvoering van het muziek korps der schutterij op het Molenwater alhier, op Vrijdag a., 's avonds te zeven uren, luidt als volgt: no 1 Marsch; no 2 Wals; no 3 Ouverture, Adam; no 4 fantaisie uit de opera Faust van Gounod, A. de Jongno 5 Cavatine uit le Barbier, Rossini; no 6 Serenade, Weckerlin; no 7 fantai sie uit de opera Don Juan van zaMort, A. de Jong. Naar wij vernemen is men thans bezig de stoomboot de Eendracht met lichters te lossen en een geul te graven om het schip vlot te krijgen. Men deelt ons ook mede dat de dienst voorloopig door een zeilvaartuig zal worden waargenomen. In de gisteren gehouden zitting van den ge meenteraad van Goes is mr. J. G. de Witt Hamer, die als wethouder moest aftreden, met algemeene stemmen als zoodanig herbenoemd. Het voorstel van burg. en weth. om, tengevolge der afwezigheid van den burgemeester en in het vooruitzicht dat ook de wethouders tijdelijk af wezig zullen zijn, een wethouder tijdelijk voor drie maanden te benoemen, werd aangenomen en daartoe benoemd de heer W. F. Busing, die ook tot tijdelijken ambtenaar van den burgerlijken stand werd verkozen. In de zitting van den gemeenteraad van Zierik- zee op gisteren werd als wethouder herbenoemd de heer mr. J. M. Isebree Moens. Heden middag is in het Schuttershof alhier de tentoonstelling van bloemen, gekweekt door den arbeidenden stand geopend. Van de 1762 planten door 312 personen aan gevraagd, waren erl644door294inzenderstentoon- gesteld, terwijl bovendien van 27 personen die in 1877 planten hadden bekomen, partijen waren in gezonden. De commissie van beoordeeling bestond uit de heeren B. A. Verheij, P. P. Slegt, P. D. Koning, E. Blaas en J. M. Jansen. Zij heeft de volgende prijzen enpremiën toege wezen Verzameling van 9 of 10 planten, le prijs: J. van Aartsen spaarbankboekje van f 10 2e prijs: J. J. van der Jagt, spaarbankboekje van 73e prijs: Ma. Ja. Casteleijn, spaarbank boekje van f 3.50; le premie: H. J. van de Woestijne, vaasjes; 2e premie: J. A. Heijliger, kom3e premie: C. Rijkse, tabakspot. Verzameling van 6, 7 of 8 planten, le prijs Morel zenuwachtig. „Ik heb pas bezit genomen van mijn atelier en ben den heelen dag bezig met schikken „Maar een mensch moet daarom toch eten," zei Carlton hartelijk lachende. Hij begon te begrijpen dat die artist verlegen was en er wellicht tegen opzag te Fern-Lea te moeten eten. Hierin vergiste hij zich natuurlijk danig; maar het streelde zijn ij delheid en maakte hem bijzonder vriendelijk. Hij wenschte den „jeugdigen schilder" op zijn gemak te zetten, die zich zoo overbluft voelde door de deftigheid van den aristocratischen koopman! „Mevrouw Carlton heeft het mij gelast," zeide hij, en „als gij getrouwd waart zoudt gij weten dat zulke bevelen niet in den wind geslagen mogen worden. En dus verzoek ik u een dag te bepalen om mij voor een berisping te bewaren. „Meent gij dat mevrouw Carlton verlangt dat ik kom?" begon de ander. „Natuurlijk, en ik waarschuw u dat zij voor nemens is behoorlijk partij te trekken van uw bezoek. Gij zult in 't oneindige geraadpleegd worden over allerlei onderwerpengij moet haar werk zien, zoodat ik u raad een goede dosis geduld mede te brengen." Eindelijk bepaalde Morel den volgenden Dinsdag voor zijn bezoek te Richmond. „Waarom stelt gij het nn nog een heele week uit vroeg Carlton. Morel voelde dat het laf van hem was den kwaden dag aldus te verschuiven; maar hij hoopte W. P. de Bukviel, spaarbankboekje van ƒ9; 2e prijs: A. Verhage—Gilde, spaarbankboekje van f 6; 3e prijs: A. W. J. Snijders, spaarbankboekje van f 3-M e premieJ. Dhont, cache-pot2e premie J. Ooms, album; 3e premie: J. Weynman, porte- monnaie. Verzameling van 5 planten, le prijs W. de JonghBakker, spaarbankboekje van f 62e prijs S. Landstra, spaarbankboekje f5- 3e prijs: A. Overbeek, spaarbankboekje van f4; 4e prijs: wed. van Loospaarbankboekje van f 2.50 le premie wed. Valkhoff, theeservies; 2epremie: J. Kulderij, messen; 3e premie: C. van Heusden, matje. Verzameling van 4 planten, le prijs P. Land stra, spaarbankboekje van f 5 2e prijsA. van Kesselen, spaarbankboekje van f 4; 3e prijs: E. M. van Kesselen, spaarbankboekje van f 3 4e prijsJ. C. van der Kuijp, spaarbankboekje van 2 le premie: M. Koster, olie en azijnstel; 2e premie W. Opperman, bloemvaas3e premie J. H. C. Net, lepeldoos. Bij het bekronen der volgende plantsoorten kwa men niet in aanmerking planten, die bij eene ver zameling zijn bekroond. Begonia Drtigei (wit). Prijs: wed. de Pagter, spaarbankb. f 2; le premie: W. A. Malgo, dasje; 2e premieS. A. Ewaart, messen3e premie J. P. Dikkenberg, melkkan. Begonia (Rose). Prijs: P. C. Ludikhuizen, spaarbankb. f 2; le premie: P. C. Melis, taschje; 2e premie P. J. Heijliger, sigarenkoker3e pre mie J. Bos, tabakspot. Alternanthera Amoena. PrijsJ. C. Welle, spaarbankb. f 2le premieH. Pieters, boter vlootje. Chïeus variabilis. Prijs: wed. J. Ter Smitte, spaarbankb. f 2le premieW. F. Diermanse, vogel en kooi2e premieJ. Willeboordse, trom meltje; 3e premie: R. v. d. Weel, dasje. Isolepis pijgmaea (grash. pl.) PrijsJ. J. Hu- brechtsen, spaarbankb. f 2le premieC. W. de Broekert, chocoladeketel2e premieJ. Corne- lisse, hloemenhanger3e premieC. P. Pluijmers, tabaksdoos. Mesembryanthenum (var.) Prijs J. J. de Swart, spaarbankb. f 2le premieM. de Pagter, bloemhanger2e premieM. J. W. P. v. Hecke, koffiekan3e premieB. Bos, suikervaas. Lantana aiba grandiflora. Prijs: P. J. Moens, spaarbankb. f 2le premieJ. A. Bernard, sui kervaas 2e premieJ. C. Gruson, gieter3e premie: W. C. Steendam, kaasstolp. Heliotropium peruvianum. Prijs: M. Casteleijn, spaarbankb. 2; le premie: S. Simonse, trom meltje en blaadje2e premieJ. Crucq, zakdoekjes 3e premie: M. M. Vos, messenbak. tegen dien tijd een geldig voorwendsel te vnden om geheel weg te blijven uit een huis, waarnaar hij zoo innig verlangde en waarvoor hij tevens zoo bevreesd was. „Om u de waarheid te zeggen: morgen verhuis ik naar mijn atelier," zei hij „en ik heb wel een week noodig eer ik geregeld aan het werk ben. Eerst dan zal ik mij gerechtigd voelen de uit spanning te genieten welke gij mij aanbiedt." „Mijn vrouw zal gaarne willen weten waar dat nieuwe atelier te vinden is?" zei Carlton, er nog steeds op bedacht den artist door een blijk van belangstelling „aan te moedigen." „Te Lime Walk, bij Chelsea. „Ik zal niet vergeten het baar te zeggen" zei Carlton en vervolgde, reeds op de trap staande om heen te gaan„Gij zijt zulk een gunsteling van mevrouw, Carlton en gij hebt haar zóo trouw bijgestaan, dat ik mij bij voortduring aan u ver plicht gevoel. Als ik u ooit van eenigen dienst kan zijn wees dan zoo goed over mij te be schikken." Als men Carlton beschuldigd had van een be schermenden toon jegens den artist aan te slaan, zou hij dit zeer kwalijk genomen hebben; maar dit onderhoud maakte toch een zeer onaangena- men indruk op Morel. Hij had gehoopt dien dag veel uit te voeren en nu voelde hij zich van zijn stuk gebracht, gedrukt en tot niets in staat. Aan hem werd de booze uitval van den ouden professor tegen de kwaad stokende vrouwen allertreurigst bewaarheiden toch was de oorsp rong van a Dubbele petunia's in soorten. Prijs: M. de Bruijne, spaarbankb. f 2; le premie: C. Bekkers, tabakspot; 2e premie: E. de Vos, lepeltjes. Fuchsia's in soorten. Prijs: C. Overbeek, spaar bankb. f 2; le premie: M. J. Boogaars, hanglamp. Pelargoniums {geraniums) Prijsvr. Vlieger, spaarbankb. f2- le premievr. Dhont, lepels en vorken; 2epremie: A. B. Beenhaker, sigarenkoker. Cuphea platycentra. Prijs: P. J. Lagter, spaar bankb. f 2; le premie: vr. Melis, botervlootje; 2e premie: S. S. Simonse, aschbak. Achyranthes (bonte). PrijsA. M. Hofman spaarbankb. 2le premie, Ke Vijgenboom, wa terkaraf; 2e premie: N. Akkerman, thee- en suiker lepel. Ageratum (blauw). Prijs: A. Pabst, spaar bankb. f2-, le premie: M. E. van Hecke, kistje sigaren; 2e premie: J. C. Bostelaar, broodmes. Lobelia Erinus. Prijs: J. Bogerd, spaarbankb. f 2; le premie: G. M. Tamson, thee-emmer. 2e premie: M. de Munck, bloemkap. Verbena. Prijs C. Casteleijn, spaarbankb. f 2; le premie: S. W. van Buren, horlogiestaander 2e premieM. Hofman, suikerpot, 3e premie W. J. P. Snijders, lepels en vorken. Gnaphalium Lanatum. Prijs: A. Eggel, spaar bankb. f 2le premieC. Mervel, bloemvaas. Oxalis Alba. Prijsvr. Opitz, spaarbankb. f 2; le premie: M. Steendam, album. Sedum Fabarium. Prijs W. de Jongh, spaar bankb./ 2le premieJ. A. Kraainest, lucifersbak. Echeveria Rosea. Prijs: A. A. Sonius spaarbankb. f2- le premieA. E. van de Woestijne, theeblad 2e premie: J. M. Heijliger, blik en veger. Bekroonde planten 1877. Prijs: spaar bankb. van f 5, vr. Opitz; le premie: kooi en vogel, C. van Karssen; 2e premie: bordje, J. P. Dikkenberg; 3e premie: lamp, D. J. Klaassen; 4e premie: kop en schotel, A. Pabst; 5e premie: vaasjes, P. J. Schut; 6e premie: portemonnai, C. den Boer. De uitreiking der prijzen zal heden avond te acht uren in het schuttershof plaats hebben. De tentoonstelling werd heden tusschen 12 en 5 uren bezocht door 637 personen waaronder 268 inzenders. Ter vergelijking dient, dat in 1877 door 222 personen 1253 bloemen en planten werden inge zonden, terwijl 40 inzenders van het vorige jaar daarbij nog 103 planten voegden. Toen werden aan 80 personen prijzen en pre- 4 miën toegekend, waaronder 30 spaarbankboekjes en 50 voorwerpen. De tentoonstelling werd toen bezocht door 607 personen, behalve de inzenders, die vrijkaarten ontvingen, terwijl voor het concert 842 entree- kaarten a 25 cent en 381 kaartjes a 10 cent werden zijn leed de reinste „Parel" die iemand ooit kon wenschen in zijn hart te sluiten. Maar helaas, zij behoorde hem niet toe Carlton ging langs Pall Mall, over het Waterloo Plein naar Piccadilly, waar hij op eens staande gehouden werd door de uitgestoken hand van majoor Alckenzie. „Welk een geluk!" riep deze uit. „Gij zijt juist degeen wien ik het meest verlangde te ont moeten. Gij moet met mij mede komen naar Sago en mij zeggen wat gij van een zijner paarden denkt. Ik weel hoeveel uw opinie waard is. Zij zien allemaal tegen u op. Sago vindt deze merrie in alle opzichten gaaf en zegt dat zij goed loopt. Zij ziet er in alle geval goed uit." Al had de majoor er uren langer over nagedacht, zou hij geen heter middel hebben kunnen bedenken om terstond op een goeden voet met Carlton te geraken. Er was veel op Alckenzie af te dingen, zeer veel; maar een bezoek bij Sago, met het bepaalde plan om te koopen, was al te verleidelijk om het van de hand te slaan en daarom verhaastte hij zijn stap, met een veel vriendelijker gezicht dan hij ooit voor Gabriël had over gehad en begon terstond een levendig gesprek met hem over paarden. Weldra bereikten zij de plaats hunner bestemming. Een stalplaats, waar de straatsteenen blonken als of zij gepolijst warenwaar het kiezel er uitzag als of het pas gestrooid en gerold was en het stroo alsof het zooevep bereid wa3. Maar niet alleen

Middelburgsche Courant | 1878 | | pagina 1