Telegraphische berichten. UIT E if L A~flT Zeet ij dingen. Handelsberichten. Réclames. Uit Berljjn. Burgerlijke stand. Thermometerstand. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz, Aanbevolen aan Huismoeders. Prflzera van Effecten. kingen vermelden wij nader, dat de tooneelvoor- stelling en het bal der Vereeniging van onder officieren van het garnizoen alhier op morgen avond eene gewone voorstelling is, welke niet in verband staat met 's konings jaardag. Door eenige onzer katholieke stadgenooten werd heden, ter vereering der nagedachtenis van wijlen paus Pius IX, de Nederlandsche vlag van hunne huizen uitgestoken, meerendeels van een wimpel met de pauselijke kleuren (geel en wit) en van rouwfloers voorzien. De uitvaart van den paus in de Eoomsch katholieke kerk alhier zal a. Vrijdag, des mor gens te 9 uren, plechtig gevierd worden. Te Zierikzee werd op 16 dezer vernist de schippersknecht W. V., oud 56 jaren. Het ver moeden dat hij zou verdronken zijn heeft zich bevestigd, daar men Zaterdag avond zijn lijk ge vonden heeft in de Oude haven aan de eerste houten binnenbrug, nadat men den ganschen namiddag in de Nieuwe haven, alwaar zijn schip lag, tevergeefs had gevischt. Zaterdag avond vergaderden in de concert zaal te Zierikzee, voor de tweede maal van dezen winter, de leden en genoodigden van de aldaar gevestigde vereeniging „Volksbelang." De zaal was weder geheel bezet en onder het luisteren naar kleine prozastukken, afgewisseld door piano spel, smaakten allen, bij het genot van een „Gou wenaar" of een sigaar en een glas bier, een genoegelijken avond. De daverende toejuiching, die op de voordracht van het leven en de werken van zeker beestje volgde, toonde voldoende aan welken weg men heeft te betreden, om bij voortduring eene volle zaal te hebben. Aan den vinder van het onlangs onder de gemeente Eoekanje aangespoelde lijk van een Engelschman is eene som van f 200 uitgekeerd. Weinige dagen later werd hem medegedeeld., dat niet f 200, maar 100 pond sterling aan den vinder Van het lijk was uitgeloofd, en uit de mededeelingen van de familie des overledenen moet gebleken zijn, dat ook werkelijk 100 pond sterling uitgekeerd was. Naar men wil, wordt de zaak in rechten vervolgd. De nestor der Nederlandsche evangelie-die naren, ds. J. Prins te Amsterdam, heeft onder zeer talrijke blijken van vereering zijn 97en ver jaardag gevierd. De paarden uit de stoeterij van wijlen den markies van Ailesbury zijn verkocht voor 176,000 franken. De merrie Aventurière bracht den hoog- sten prijs, nl. 42,500 franken op. Volgens de Melbourne Argus is men in de kolonie Victoria volkomen geslaagd met het in voeren van den zalm. De eieren werden uit Califomie ontvangen en kwamen, niettegenstaande de lange reis goed over. Van de 55,000 zijn 28,000 te Ereeldoune uitgekomen. De jonge vis- schen zijn in uitstekenden welstand. Dezelfde stoomboot die de eieren naar Melbourne bracht voerde ook een groote lading naar Nieuw Zeeland. Daar is de vischteelt nog beter geslaagd dan te Victoria. Den 18en December werden ongeveer 4000 jonge zalmen in de kreek van Badger ge plaatst en een gelijke hoeveelheid in de rivier Gellebrand. Twee dagen later werden 2000 in de Hopkins en in Cudjee Creek gelegd en nu worden nog 20,000 op verschillende andere plaat sen gelegd overal ontwikkelen zich de jeugdige visschen goed, een nieuw bewijs dus hoe met goed succes de kunstmatige vischteelt kan worden toegepast. binnenland. 's ©ravénhage. Benoemd tot ridder der orde van den Gouden leeuw van Nasssu mr. G. Delprat, te 's Gravenlmgetot officier der orde van de Eikenkroon de kapitein van der Plas, directeur der pupillenschool, tot ridders dier orde de gewezen ordonnans-officier des konings, de luitenant jhr. van de Poll, alsmede de referenda ris van het kabinet des konings jhr. mr. F. H. Gevers Deymoot. 's ©ravenhage. Benoemd tot ridders der orde van den Nederlandschen leeuw de heeren Hoijer, inspecteur der belastingen 'n de pro vincie Zeeland, en Dormaar, commies ter provin ciale griffie van Zeeland. buitenland, Konstantinopel. Men gelooft dat de onder handelingen te Adrianopel tot het spoedig sluiten van het vredesverdrag zullen leiden. Londen. Men verwacht hier een vreedzame oplossing der crisis, tengevolge der bemoeiingen der souvereinen van Engeland, Turkije, Busland en Duitschland. (Van 1017 Februari.) Middelburg. Bevallenj. Marinissen, geb. Goedhart, z. F. Konings, geb. de Meijer, d. M. Poulezjn, geb. Baak, z. S. H. Tazelaar, gèb. Koo- man, z. M. Janssens, geb. van Eeen, d. F. Calli- ber, geb. Galjouw, z. T. Baljeu, geb. Klap, d. J. Aarnoutse, geb. Pouwer, z. A. M. Pennij, geb. Bups, d. C. Geensen, geb. Mol, z. L. M. Bou- kamp, geb. van der Kuijl, z. Overleden: E. E, Cohen, d. 7 d. J. van Beu- ningen, wed', van J. M. Willems, 63 j. A. Ver schuur, man van M. Geelhoed, 62 j. P. C. Meijler, z. 25 d. P. F. de Backer, wed6. van J. ab Utrecht Dresselhuis, 83 j. M. van Kloosteren, vrouw van P. van Damme, 39 j. J. J. Emans, man van M. Groos, 65 j. F. Flink, z. 1 j. (Van 916 Februari.) Vlissingen. Bevallen: K. Eondel, geb. Wer- man, z. J. M. Bouwense, geb. Adams, d. S. M. Debra, geb. Lenaers, d. T. Ie Feber, geb. de Beij, z. A. Kalis, geb. Essenberg, z. C. Dingemanse, geb. Vogel, z. M. J. Cornelissen, geb. Wuijts, z. C. C. J. Cadée, geb. Boere, z. A. J. Eenier, geb. Smit, z, C. van den Bos, geb. Bebelaar, z. C. J. Tielrooij, geb. van IJzerlooij, d. Overleden: A. P. M. van der Plaat, d. 9 j. A. W. van Hoeijdonck, man van S. C. de Munck, 62 j. J. Sybrants, d. 4 m. Zierikzee. BevallenK. van Tiggelhoven, geb. Gerloo, d. M. M. Cashoek, geb. Vermaas, d. F. Sies, geb. Schults, z. J. van der Ploeg, geb. Kaan, d. J. P. Verhage, geb. van Loo, d. H. Paterik, geb. Serier, z. W. P. Wisse, geb. Hop mans, d. Overleden: C. Natte, wed6, van J. Heuzeveld, 80 j. J. Moolenburgh, jm. 49 j. 16 Feb. 's av. 11 u. 46 gr. 17 's morg. 8 u. 48 gr. 's midd. 1 u. 52 gr. 's av. 6 u. 49 gr. 's av. 11 u. 45 gr. 18 's morg. 8 u. 47 gr. 's midd. 1 u. 50 gr. 's av. 6 u. 46 gr. In weerwil van de alom heerschende spanning doen zich gunstige verschijnselen voor, en uit de ontwikkeling der gebeurtenissen blijkt hoe langer hoe meer, dat het zwaartepunt van den toestand te Berlijn is gelegen. Allengs treedt de invloed van Duitschland meer op den voorgrond; over het algemeen gelooft men, dat het verdere ver wikkelingen wil voorkomen en ziet daarom met verwachting de interpellatie op morgen tegemoet. De Duitsche bladen herinneren, dat prins Bismarck gedurende de Russisch Turksche verwikkelingen meermalen op de vredelievende bedoelingen van Duitschland heeft gewezen en betoogen, dat het die politiek zal handhaven. Daaraan is dan ook waarschijnlijk toe te schrijven, dat de bezetting- van Konstantinopel nog niet heeft plaats gehad, en de Eussische troepen het neutrale gebied nog niet zijn overschreden, terwijl de Engelsche vloot het eiland Prinkipo heeft verlaten en naai de baai van Gemlik, op de Aziatische kust der zee van Marmora, dus op veel grooter afstand van Konstantinopel, is gestevend. De Engelsche en Eussische krijgsmachten zijn dus verder van elkander verwijderd, hoewel de Observer gisteren beweerde, dat de intocht te Konstantinopel werd verwacht en uit Pera werd gemeld, dat men daar geloofde dat grootvorst Nicolaas met een deel zijner troepen zou binnenrukken, evenwel als gast en vriend der Turksche natie en met toestem ming van den sultan. Tegen eene bezetting in dien vorm, meende men, kon Engeland geen be zwaar hebben. Voor het oogenblik bestaat er dus hoop, dat eene botsing te Konstantinopel is vermeden en intusschen is het vooruitzicht versterkt op een geheele regeling der Oostersehe quaestie. Eusland heeft namelijk te kennen gegeven, dat het boven eene conferentie de voorkeur geeft aan een con gres. Terwijl eerstgenoemde vergadering wordt bijgewoond door speciale gemachtigden en een minder bepaalde strekking heeft, komen op een congres de ministers van buitenlandsche zaken der mogendheden bijeen om over een bepaalde quaestie eene beslissing te nemen en Eusland zou gaarne zien, dat de leiders der Europeesche poli tiek te zamen kwamen. Met dit denkbeeld heeft Oostenrijk zich vereenigd en, daar Eusland het de keus van den zetel van het congres had over gelaten, heeft het Baden-Baden aangewezen, waar mede de andere mogendheden waarschijnlijk ge noegen zullen nemen. Eusland moet ook aan de Vereenigde staten van Amerika hebben voorge steld om deel tè nemen aan het congres. Hoewel werkelijk door Engeland voorstellen aan Oostenrijk zijn gedaan tot het sluiten eener overeenkomst en men verzekert, dat door de regeering van dit land met het huis Eothschild onderhandelingen zijn aangeknoopt voor eene leening, wordt aan die berichten niet veel waarde gehecht. Duitschland hoopt men zal alles wel in orde brengen. Door de Oostenrijksch- Hongaarsche regeering zal in den loop dezer week op de interpellaties in de kamers van de beide rijkslanden betreffende de Oostersehe quaestie v/orden geantwoord. Wederom heeft de Fransche senaat Zaterdag een vergeefsche poging aangewend ter benoeming van een levenslang senator. De candidaat dei- rechterzijde de heer Carayon Latour verkreeg 135, die van de linkerzijde de heer Victor Lefranc 133 stemmen, zoodat weder geen volstrekte meer derheid was verkregen, waartoe ditmaal 137 stemmen werden vereischt. Intusschen merkte de rechterzijde tot haar leedwezen op, dat de heer Lefranc sedert de vorige stemming 6 stemmen had gewonnen en zijn tegenstander zoozeer nadert, dat de mogelijkheid van hem voorbij testreven niet geheel kan worden miskend. Na eenige discussie is bepaald, dat morgen een nieuwe stemming zal plaats hebben, en men vraagt zich af wanneer dit spel zal eindigen, dat niet strekt om het prestige van het hoogste regeeringscollege te verhoogen. Natuurlijk dat de luchthartige Franschen met de heeren senatoren een loopje gaan nemen. Voor de kamer en de vele belangstellenden daar aanwezig, was het Zaterdag een groote te leurstelling, dat de minister van eeredienst, de heer Bardoux, door de begrafenis van den heer Claude Bernard verhinderd was de zitting bij te wonenmen had gehoopt hem over zijne begroo ting te hooren. Bij gebreke daarvan werd die van binnenlandsclie zaken aan de orde gesteld en grootendeels aangenomen. Nog vier hoofdstukken bleven onafgedaan. In eene plechtige zitting der Spaansche Cortes heeft koning Alfonsus Zaterdag zijn jeugdige gemalin, koningin Mercedès, aan de vertegen woordigers der natie voorgesteld, waarna hij eene troonrede voorlas en in de eerste plaats zijne voldoening uitsprak over de wijze waarop de natie en de buitenlandsche mogendheden hare ingenomenheid hebben betoond met zijne keus. Met de koningin hoopt hij werkzaam te zijn aan het geluk van Spanje. Na zijn leedwezen te hebben uitgesproken over den dood van Pius IX, uitte hij den wenscli, dat het conclave gelukkig zou slagen in de keus' van een paus, die de een dracht tusschen kerk en staat zou verzekeren. Eindelijk gaf de koning zijn verlangen te kennen om de goede betrekkingen met de buitenlandsche mogendheden te handhaven. Zaterdag verscheen prins Bismarck in de zitting van den Duitschen rijksdag. In weerwil van de berichten nog kort geleden over zijn wankelende gezondheid verspreid, was men algemeen verbaasd en verheugd over zijn gezond uiterlijk. Na eenige heeren speciaal te hebben begroet bleef hij ongeveer 20 minuten in de zaal en hield toen eene confe rentie, die ruim een uur duurde, met den president der Pruisische kamer, den heer von Bennigsen, wiens interpellatie over de Oostersehe quaestie tegen morgen aan de orde is gesteld. In antwoord op eene vraag van dr. Thilenius bleek, dat een wetsontwerp tot invoering van verplichte lijkschouwing en tot het nemen van maatregelen bij besmettelijke ziekten bijna gereed is om te worden ingediend, doch dat de invoering met groote bezwaren te kampen heeft door de oppositie van een aanzienlijk gedeelte der platte landsbevolking. Sommige leden echter meenden, dat de regeering dit motief slechts aanvoerde om de ware reden voor de vertraging niet uit te spreken, nl. de financieele bezwaren. Bij de be handeling der rijksbegrooting voor 187879 die een deficit van 28 milioen aanwijst waarmede in eerste lezing een aanvang werd ge maakt, bleek al dadelijk dat in den rijksdag een krachtige oppositie bestaat tegen belastingver- hooging en vooral ook tegen de voorgestelde ver hooging der rijksbelasting. Over het algemeen blijft men te Berlijn een vredelievende zienswijze toegedaan en wordt het vertrouwen gekoesterd, dat prins Bismarck mor gen in dien zin ophelderingen zal geven. Hoewel men onderstelt dat Duitschland meer naar de zijde van Oostenrijk overhelt, omdat Rusland het eenigs- zins in de vredesvoorwaarden heeft miskend, bestaat er toch grond om te hopen, dat Eusland naar de vermanende stem van Duitschland zal hooren. Het beroep der Eussische pers op laatst genoemd land en de erkentenis dat Duitschland kan verhinderen dat een schot wórdt gelost, bevat een stilzwijgende gezindheid om zich te richten naar den wil van Duitschland. De grootste moeilijkheid in de vredesvoorwaarden beschouwt men te Berlijn de quaestie over Bulgarije, zoowel wat betreft de grensregeling van den te vormen autonomen staat, als de bezetting dooor Eussische troepen. Oostenrijk moet zich daaromtrent be paald tegen Eusland hebben uitgelaten en men onderstelt, dat in dit opzicht graaf Andrassy stellig voornemens is de belangen van Oostenrijk te waarborgen, maar dat Eusland zijn eisehen zal beperken. Evenzeer als Eusland de quaestie met Engeland over de bezetting van Konstantinopel niet tot het uiterste heeft gedreven, is men te Berlijn van opinie dat dit ook ten aanzien van Oostenrijk niet zal geschieden, zoodat men zich met een spoedige vredelievende oplossing van de bestaande moeilijkheden vleit. Te midden der politieke bezwaren vinden de Berlijnsehe diplomaten en staatslieden een aange name afwisseling in de feesten, die ter gelegenheid van het huwelijk der prinsessen Elisabeth en Charlotte worden gegeven. Gisteren zouden de huwelijksche-voorwaarden worden onderteekend, terwijl heden middag het huwelijk van prinses Elisabeth burgerlijk zal worden voltrokken in het slot van prins Friedrich Karl en heden avond het huwelijk van prinses Elisabeth in het paleis van den kroonprins, in tegenwoordigheid der ministers. opmerkenswaardige resultaten; alleen te Parijs wordt zij jaarlijks aan meer dan 2000 kinderen ingegeven tegen zwelling van de halsklieren, alsmede tegen bleekheid en slapheid van het vleesch, uitslag op het hoofd en in het gelaat, gebrek aan eetlust, enz. Het is als 'tware een huiselijke behoefte gewordenen elke zorgelijke moeder geeft er in het voor- en najaar eenflesch of drie van in aan hare kinderen; zoo kan men ziekten voorkomen en hunne ontwikkeling be vorderen. Binnengekomen te Vlissingen het stoomschip W. A. Scholten, gezagv. Vis, geladen met stuk goederen, om steenkolen in te nemen. Bovengenoemd stoomschip vertrok heden mid dag, na steenkolen ingenomen te hebben, naar New-York met de volgende passagiers: 1' klasse: mevr. J. Conaut en 2 kinderen. 2e klasse: mr. M. Striening, mr. A. Christians en vrouw, mr. A. Hohler, mr. M. Fraind, mr. J. Berkhout, benevens 49 tusschendeks passagiers. De reparatiën aan het te Bordeaux lek bin- nengeloopen schip Erasmus, gezagv. Schreuder, zijn bijna geëindigd; het schip neemt een groot gedeelte der geloste lading weder in. Rotterdam, 18 Februari. De aanvoeren waren vrij goed. Winter- en zomergerst 20 cent lager overige artikelen waren prijshoudend verkocht. Amsterdam 18 Februari. Èaapolie op zes weken f 43$. Lijnolie f 31$. (Prijs der plaatsing 30 cent per regel.) Sedert 15 jaren wordt de Slrop de Kalfort lodé, van GEIMAULT Cie. meer en meer gebruikt in de plaats van Levertraan. Vooral in de geneeskundige kinderpraktijk geeft zij Amsterdam, 16 Feb. 18 Feb. STAATSLEEN1NGEN. Nederl. Cert. N. W. Scb. 2$ pet. 64$ 64$ dito dito dito. 3 76$ 76$ dito dito dito. 4 100 99f België. Certificaten2$ Frankrijk. Origin. Inschr. 3 Hongarije. Obl. Goudleen. 5 55$ 56f Italië. Cert. Adm. Amsterd. 5 70 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 52f$ 53f dito Febr.-Aug. 5 52$ 53# dito Jan.-Juli.5 55# 56$ dito April-Oct. 5 55 55# dito dito Goud. 4 65j Polen. Obl. Schatkist 1844. 4 Portug. Obl. Btl. 1853/1869. 3 50 49 jf dito dito 1876. 6 96$ Rusland. Obl. Hope C. 1798/1815 5 931 95 Cert. Inschr. 5e Serie 1854 5 63 64$ dito dito 6e 1855 5 76$ 77$ Obligatiën 1862 5 - 83 dito 1864 f 1000 5 89$ 90$ dito 1864 1005 85$$ 86$ dito 1877 dito5 84# 85# dito 1872 gecons. dito. 5 82$ 83# dito 1873 gecons. dito5 82f 84 dito 1850 le Leening dito. 4$ dito 1860 2e Leening dito. 4$ 80$$ 81# dito 1875 gecons. dito. 4$ 75$ 76# Cert. Hope C° 1840. 4 62 dito 2e, 36,4e Leen. 1842/44. 4 Obligatie-Leening 1867/69. 4 72$ 73$$ dito dito 1859 3 60$ 61$ Cert. van Bank-Assign 6 43$ Spanje. Obl. Buit. 1867/75. 1 13 12$$ dito dito 1876 2 28$ 29 dito Binnenl. Es. 5000-10000 1 12$ dito dito 1876 2 26$ Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865 5 8# 8$ dito dito 1869 6 6$ 6$ Egypte. Obl. Leening 1876 6 26$ 26$ Spoorw. dito 1876 5 49$ Vereen. Staten. Obl. 1876 4$ 100 100 dito dito 1871 5 101$ 101$ dito dito 1861 6 102$ Brazilië. Obl. Londen 1865 5 96 dito Leening 1875 5 93$ INDUSTRIEELE EN FINANCIEELE ONDERNEMINGEN. Nederl. Afr. Hand.-V. Obl. 5 pet. 100$ Ned. Hand.-Maatsch. aand. rescontre5 105$ 105# Ned. Ind. Handelsb. Aand. 127$ Stoomvaartm. Java Obl. 5 dito Zeeland Obl._5 - dito gegarand. dito4$ Duitschland. Cert. Rijks- bank Adm. Amsterdam. 156$ Oostenrijk. Aand. Nat. B. 114$ SPOORWEG-LEENINGEN. Nederland. Maats. t. Expl. St.-Spw. Aandpet. 107$ Ned. Ind. Spoorw. Aand. 96$ Ned. Eijn-spw.volgef. Aand. 134 134 N.-Brab. Boxt. Obl. 1875. 5 74$ 74$ dito dito 2e Hypoth. 24$ 24$ Hongarije. Theiss.Sp. Obl. 5 68$ Italië. Zuid-Ital. Spw. Obl. 3 43 43 Polen. Wars.-Bromb. Aand. 4 52$ Warschau-Weenen dito. 47$ 48$ Rusland. Gr. Sp.-Maats. Aand5 109$ 110$ dito Hypoth. Obligatiën. 4$ 85$ 86$ dito dito dito 4 78 Baltische Spoorweg. Aand. 3 47 47 Chark.-Azow Oblig. 100. 5 81$ 83$ Jeles-Griasi dito5 85 83$ Jelez-Orel dito f 1000. 5 Kiew-Brest Aand5 60$ 60$ Losowo-Sewastopol f 1000. 5 Morschansk-Sysran. Aand. 5 63$ 64 Mosk.-Jaroslaw Obl. £100. 5 90 91 Mosk.-Kursk dito dito 6 Mosk.-Smol. dito dito .5 87$ Orel-Vitebsk Obl. dito 5 80$ 82# Poti-Tiflis dito f 1000. 5 84 84$ Riaschk-Wiasma Aand. 5 61$ 62

Middelburgsche Courant | 1878 | | pagina 3