Een Huis en Erf Te huur of te koop Worrell, Horlogemaker, Zeetijdi ogen. Handelsberichten. Sft AcLvertentiSa. WALTHAM MASS, Uit KonstantinopeL Graanmarkten enz. VERKOOPEN een KWEEKELIM PrBzen van effecten. Donderdag den 10tB Januari 1878 408 stuks zware KANADAB0OMEN, staande op de voormalige vesting- gronden (oostzijde) te Sas van Gent, en langs de oost- en westzijde van het benedenpand van het kanaal van Terneuzen nabij Sas van Gent, tusschen de nummer palen 27—43 en verdeeld in koopen. tegen 1° Mei 1878, Ontvangen de Amerikaansche G. HENDRIKSE, Twee aankomende Smidsknechts die er niet voor terugdeinzen de belangen der naties op te offeren aan eigen eerzucht of heersch- zucht. Algemeen trekt in Frankrijk de aandacht het gebeurde met generaal de Bressolies en den majoor Labordère, vooral omdat men niet met een op zich zelf staand feit schijnt te doen te hebben, maar dat wel degelijk maatregelen zijn genomen voor een coup détat. Zoo herinnert men aan de pogin gen van generaal Douai voor eene mobilisatie en aan de herhaalde reizen van generaal Ducrot naar Parijs tijdens de crisis. Er wordt wel beweerd, dat de herhaalde bewegingen van die officieren slechts in verband hebben gestaan met het voornemen tot vorming van een ministerie van generaals i maar van andere zijde wordt daarentegen verze kerd, dat er ook wel degelijk quaestie is geweest van een plan tot schending der grondwet, nl. door de uitschrijving van een plebiscit en dat de be werker van dit plan is de heer Dnrangel. Op het oogenblik, toen er sprake was van een plebiscit werden op verschillende pnnten bijzondere militaire maatregelen genomen en troepen geconcentreerd, terwijl bij generaal Ladmirault een raad van ver scheidene generaals werd gehouden, en, in weerwil van de grootste kalmte in Parijs, vroeg de gon verneur der hoofdstad aan zijne officieren of hij op hen kon rekenen met het oog op de onlusten die zouden kunnen uitbreken. Al deze feiten komen thans aan den dag en behooren te worden opgehelderd, teneinde krachtige maatregelen te nemen om herhaling er van te voorkomen. Hoe moeilijk een militaire enquête ook moge wezen, zij zal noodzakelijk zijn om voldoende licht over alles wat geschied is te doen opgaan. Een depêche van Elavas meldt, dat de rechter zijde voornemens is om terstond bij de heropening der kamer eene interpellatie tot de regeering te richten, over het bestaan en de rol van het comité van 18 leden der linkerzijde. Zooals men weet was dit ingesteld om gedurende de crisis eenheid in alle groepen der linkerzijde te bewaren, die aan dat comité de leiding van de politiek der republikeinen hadden opgedragen. De rechterzijde begrijpt zeer goed, dat de handhaving van dat comité een groote kracht is voor het ministerie en dat de opheffing er van de eerste stap zou wezen om weder scheuring en verdeeldheid in de groepen der linkerzijde te bewerken. Waarschijn lijk zal zij beweren, dat door de optreding van een republikeinseh kabinet het comité geen reden van bestaan meer heeft, maar indien de linkerzijde van oordeel is, dat het ter handhaving van de discipline in hare gelederen die in 't vervolg niet minder noodzakelijk is goede diensten kan bewijzen, ja misschien onmisbaar is, dan zal het zeker niet ten genoege der rechterzijde worden opgeheven. Met groote belangstelling worden de verkiezin gen voor leden van de gemeenteraden op 6 Januari a. te gemuet gezien, daar de samenstelling van die colleges een gewichtigen invloed zal uitoefenen op de verkiezing van 75 senatoren die in 1879 moet plaats hebben. Van de 43,000 kiezers voor senaatsleden leveren de gemeenten 6/7, zoodat zij de beslissing over de samenstelling van den senaat in de hand hebben. De regeering zoo schrijft een correspondent uit de hoofdstad van het Ottomaniscbe rijk bevindt zich in dien gespannen toestand van har. telijk den vrede te wenschen, terwijl zij zich ver plicht gevoelt den oorlog voort te zetten, teneinde voldoening te verschaffen aan het verlangen der natie. Op de tusschenkomst van Europa wordt weinig gerekend. De Turken zijn overtuigd, dat zij op eigen kracht moeten vertrouwen ot zich op genade en ongenade overgeven aan hun vijand. Merkwaardig is in dit opzicht een woord dezer dagen gesproken in de voorzaal van het ministerie tan binnenlandsche zaken. Een aantal bezoekers wachtte het oogenblik af, waarin de minister hen zou kunnen ontvangen. Een man uit de burger klasse, met een langen witten baard en een verstandig voorkomen, wiens taal zekere onafhankelijkheid verried, betoogde, dat men op de meest krachtige wijze de verdediging van het grondgebied moest organiseeren ot wel zich zonder een oogenblik langer uitstel aan Rusland overgeven. „'t Is dwaasheid zeide hij te willen ge- looven, dat Europa ons ernstig te hulp zal komen, Het zal misschien Kusland tot gematigdheid aan sporen maar deze raadgevingen zullen zeer Platonisch zijn. Of is het niet duidelijk, dat indien eenige mogenheid onzen ondergang had willen vermijden zij niet zou hebben gewacht tot wij voor drie vierden zouden zijn vernietigd? Wij hebben uitmuntende spreekwoorden, die wij echter maar al te dikwijls vergeten, en op dit oogenblik mogen wij ons wel het volgende herinneren. Vermez dokouzou Yer topouzou Verir otouzou, Doelende op de overwonnenen is de beteekenis dezer woorden i „zij betalen niet wat men van hen Vraagtzij ontvangen de slagen die hen in menigte worden toegebracht en betalen dan drievoudig." Hoe dit zij; alle mogelijke maatregelen worden genomen om den oorlog met kracht door te zet ten. Dagelijks vertrekken troepenafdeelingen naar Adrianopel en Nicopolis, waarmede het particuliere verkeer per spoorweg bijna geheel is gestaakt. Suleyman Pacha is belast met de verdediging van den Balkan van Tatar Bazardsjik en Philippopolis tot Adrianopel, terwijl de gunsteling en schoon broeder van den sultan, Mahmoud Damat Pacha, belast is met de organisatie der artillerie in die streken, hoewel hem door gewoonlijk welingelichte personen eene zending met het oog op eventueele vredesonderhandelingen wordt toegeschreven. Wat betreft de verhoudingen in de kamer ver dient vermelding, dat hij de eerste zitting, volgens het reglement van orde, het oudste lid in jaren voorloopig als voorzitter moest fungeeren, waartoe geproclameerd werd een Griek, Mikhalaki. Dit hinderde de Muzelmannen zoozeer, dat zij beweer den dat Mikhalaki niet de oudste in jaren was, waarop een tijdroovend en moeilijk onderzoek volgde, daar de burgerlijke stand in Turkije niet bestaat, 't Bleek ten slotte, dat Mikhalaki wel degelijk de oudste in jaren was, waarop de beide jongste leden van het parlement Nafi Effendi, een Muzel man, en Khalil-Effendi Ghanem, een Christen, tot secretarissen werden benoemd. Met het oog op de wijze waarop de verkiezin gen der kamerleden hebben plaats gehad, nl. volgens het voorloopig reglement der regeering, die zich niet heeft willen vereenigen met het in het vorige jaar door de kamer ontworpen liberale reglement, kan men niét zeggen dat zij het land vertegenwoordigt. Zij is eigenlijk niets meer dan eene vertegenwoordiging der administratieve recht banken der provincie. De leden van die colleges worden wel rechtstreeks door de verschillende gemeenten gekozen, maar er bestaat een coterie, eene oligarchie, die te Konstantinopel door dringt tot het paleis der Porte, in de pro vincies tot de gouvernementsgebouwenen deze oligarchie is het die de leden van genoemde rechtbanken en van de kamer benoemt. De tegenwoordige wijze van verkiezing kan daarom niet worden geacht de denkbeelden der be volking ot haar ware belangen te vertegen woordigen. Ongetwijfeld bevinden zich cok in deze kamer, evengoed als in de vorige, eenige afgevaardigden die op een onafhankelijk standpunt staan, maar deze vormen slechts een kleine min derheid. De groote meerderheid bestaat uit eenige invloedrijke personen uit de provincies, groote heeren die belang hebben bij de handhaving van een slechte administratie, waarvan zij devoordee- len genietenvoorts uit verscheidene schuldenaren van de regeering, die genoodzaakt zijn steeds een gereserveerde houding in acht te nemen, uit een aantal afgevaardigden, wier hoogste ideaal het is graden en ambten te verwerven, en eindelijk uit verscheidene muftis en ulémas die uitstekende afgevaardigden zijn als maar niet de godsdienst ter sprake komt. De ulémas zijn liberaal, maar in het voordeel van de Muzelmansche gemeenten zijn zij voor de uitsluiting van niet-Muzelmansche gemeenten. Bij dit alles verdient opmerking dat tot een eigenlijke politieke opleiding geene gele genheid bestaat, terwijl daarenboven over het geheel de opvoeding, vooral uit een moreel oogpunt zeer veel te wenschen overlaat. De hernieuwing van het reglement op de ver kiezingen zal een der belangrijkste onderwerpen van behandeling zijn. De regeering wil de ver kiezingen met twee trappen handhaven ter wille van de bedoelde coterie, maar het schijnt, dat de meerderheid der kamer vrijzinniger denkt en de rechtstreeksche verkiezingen wil invoeren, waar door zij wellicht een geheel ander aanzien zal krijgen. Ten aanzien jan den oorlog kan men evenmin zeggen, dat de kamer bepaald oorlogszuchtig als vredelievend is. Het/overheerschende gevoelen bij de meeste afgevaardigden is ontevredenheid tegen de regeering, die men beschuldigt niet ge noeg voor de verdediging van het land te hebben gedaan. Men verwacht met het oog daarop eene disenssie, die toch misschien geen ernstige gevolgen zal hebben. Binnengekomen te Vlissingen, het schip Zuid- Holiaiid, gezagv. Volkers, lek uit zee, en Jacoba Cornelia, gezagv. Pekelaar, van Shields naar Middelburg met steenkolen. Omtrent het stoomschip Conrad wordt nader gemeld dat de vertraging veroorzaakt is door eene averij aan de machine, welke 180 mijlen voorbij Aden ontstond, waardoor het schip met niet meer dan 8mijlsvaart de reis kon vervolgen. Het stoomschip „Windsor", Van Leith naar Rotterdam, is bij het binnenkomen van het ka naal van den Waterweg vastgevaren. Het zal moeten lossen om vlot te komen. De boot op Grimsby, „Lord Cardigan", is wegens stormweder naar de reede teruggekeerd. Amsterdam27 Dcc. 28 Dcc, Scderl. Cert. Werk. schuld. 2pet. 63fjj- Certific. dito dito .3 76 j dito dito dito 4 99$ Aand. Handelmaatschappij. 5 103$ dito exploitat. Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 99$ dito dito Amsterdam 3 99$ België. Cert. bij Rothschild. 2$ 60$ Frankrijk. Inschrijvingen .3 Inschrijvingen5 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 „91 Certific. Inscr. 5e serie 5 57f Obl. Hope C\ 1855 6e serie. 5 7l| dito f 1000 1864. 84$ dito L. 100 18725 76$ dito L. 100 1873 5 „76$ Loten 18645 136$ Loten 1866. 5 1331 Oblig. Hope C®. Leen. 1860. 4$ 73$ Certific. dito4 Inscr. Stieglitz&C\2da4L. 4 Obligatiën 1867694 68/j Certificaten.6 Aand. Spoorw. Gr. Maatseh. 5 105$ Oblig. dito4$ 86$ dito dito4 Aand. Kiew-Brest5 49$ dito Baltische spoorweg. 3 43$ Oblig. spoorweg Poti-Tiflis .5 78$ dito dito Jelez-Griasi. 5 „83 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow 5 76$ Polen. Schatkistobligatiën .4 „70 Aand. Warschau-Bromberg. 4 48 dito dito Weenen. .5 „50 Oostenrijk. Obligatie metal. in zilver Januari/Juli. 5 53$ Obligatiën dito April/Oct. 5 dito in papier Meï/Nov. 5 51$ dito dito Febr./Aug. 5 51$ Aand. Nation, bank3 109 Loten 1860. dito 1864. 92 111$ Hongarije. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg 5 Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 41$ Spanje. Obligatiën Buitenl. 3 „12$ Oblig. Binnenlandsche. 3 11}$ Portugal. Obligatiën 3 49$ Turkije. Inschr. Alg. schuld. 5 6^ Obligatiën 1869 6 6$ Egypte. Obl. 18687 Obl. 1873 7 ALmerika.Qbl.Ver.Stat.1904. 5 Obligatiën dito dito 1885. 6 Illin. Cert. Amsterdam „70 Oblig. Illinois Redemtion. .6 dito Central Pacific. 6 Certific. Chic. N. W7 Oblig. Madison Ext7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union7 82$ dito Union Pac. Hoofdl. 6 100$ Obl.St.Paul&Pao.Spw.l'sec. 7 dito dito dito 2"sec. 1 Brazilië. Oblig. 1863 4$ Obl. 18655 63$ 103$ 106 99$ 99$ 60$ 68 91» 57$ 71$ 84$ 77 77$ 137$ 134 74$$ 56$ 68$ 106 86$ 77$ 48$ 43$ 78$ 82$ 78$ 76 70$ 48 50 54$ 54$ 52-^j 51$ 110 92 112$ 67$ 68 100$ 62-ft 41$ 12$ 12 49$ f* 70 62$ 89 82$ 100$ Prijzen van coupons. Amsterdam, 28 December, Metall. f20.80; dito zilver f 21.80Div. Eng. per f 11.90Eng. Poitugal per f Spaansohe piasters .71; Amerikaanscbe dollars (in goud) f 2.46. Amsterdam, 27 December. Metall. 20.82$dito zilver f 21.90Div. Eng. per 11.90Eng. Russen per 12.05; Eng. Portugal per 12.07 Frans, f 47.90Belg. 47.80 Pruis, f 58.95 Hamb. Russen f Russen in Z. R. ƒ1.161Pool- sche per fl. Poolsche per Z. R. fSpaan sohe piasters f.71; Spaansche binnenlandsche f.65; Amerikaansche dollars ƒ2.46;' papier 2.38. De"ondergeteekende brengt ter kennis van hare begunstigers, dat zij de Boekdrukkersaffaire van wijlen haren echtgenoot, de heer W. C. S. JONGKIN DT, heeft overgedragen aan L. DB PAGTER, sedert 28 jaren op die Drukkerij met den meesten ijver werkzaam geweest, weshalve zij hem met volle vrijmoedigheid aan een ieder durft aanbevelen, onder dankbetuiging voor de steeds genoten gunst en het geschonken vertrouwen. UEd. Dienaresse, Wed. W. C. S. JONGKINDT, Groenewegen. Gent, 28 December. Roode en witte tarwe op staal ad 100 kilo fr. 31.— rogge ad 100 kilo Ir. 21.gerst fr. 24.— haver fr. 23.25; boek weit fr. 17.paardeDboonen fr. 18.75koolzaad fr. 46.— lijnzaad fr. 36.— lijnkoeken fr. 28.50; koolzaadkoeken fr. 21.50: boter fr. 2.45 per kilogram; eieren fr. 2.70 per 26 stuks. Amsterdam, 28 December. Raapolie op zes weken f 44. Lijnolie f 32$. Vlissingen 28 December. Boter per kilogram f 1.45 a f 1.40. Eieren f per 104 stuks. Ondertrouwd CBRISTOFFEL BELLAART en ADRIAN A CAT HERIN A DE PAGTER. Veere, 28 December 1877. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van een Meisje N, B. DANCKAERTS-Lurkus. Cortgene, 25 December 1877. Tot onze bittere droefheid overleed heden, onze geliefde zoon JOHANNES, in den ouderdom van ruim 21 jaren. St. Kruis, M. C. DE DIE. 26 December 1877. C. DE DIE—MüLLië. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij het plotseling overlijden van zijne geliefde echtgenoote ondervonden. Middelburg, 28 December 1877. J. F. VERVENNE. Groote en kleine kapitalen zijn be schikbaar als Hypotheek op Land en op Gebouwen, ten kantore van J. A. TAK C", Agenten van de Rotterdamsche Hypotheekbank. Degenen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan deu boedel van wijlen C. A. ZEGERS, in leven Timmerman te Serooskerke, gelieven daarvan opgaaf of betaling te doen vóór 15 Januari a., aan GILLES GESCHIERE te Serooskerke. De DIRECTIE der Fröbelschool maakt bekend dat de school met 1 Jan. voortgezet wordt onder leiding van Mej. M. KNIP. Schoolgeld fZ9. Blijkens bovenstaande aankondiging de Boek drukkerij van wijlen den heer W. C. S. JONGKINDT, verder voor eigen rekening zullende voortzetten, beveel ik mij in die betrekking bij een ieder aan, met belofte van eene nauwkeurige en spoedige uitvoering van al hetgeen mij als zoodanig zal worden opgedragen. De Drukkerij i» gevestigd in de Kuiperspoort, tegenover de Wijnpakhuizen der firma Waterlander en de Stoppelaar. UEd. Dw. Dienaar, ia. ËM3 PAGTEB, firma Jongkindt. De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Hulst zal, ten overstaan van den Notaris D. W. CONINCK WESTENBERG te Sas van Gent, aldaar, op en zoo noodig den volgenden dag, telkens des voormiddags te 1® uren, in het openbaar Aan de koopers wordt de keus gelaten tusschen comptante betaling en betaling binnen een termijn van zes maanden (1 Augustus 1878) met borg stelling. De voorwaarden liggen ter leziDg ten raadhuize der gemeenten Sas van Gent en Westdorpe, in de herbergen bewoond door J. M. VEESAERT te Sas van Gent en P.KERCKHAERT te Westdorpe, terwijl nadere inlichtingen te verkrijgen zijn bij voornoemden Notaris en Ontvanger. Te vergaderen aan de herberg bij F. STEIJ AERT. De Notaris A. M. TAK zal, op Woensdag-- 9 Januari 1§?S, 's avonds te acht uren, in het Schuttershof te Middelburg, in het openbaar bij opbod en afslag verknopen met Tuin en Pakhuis, staande en liggende aan de St. Geertruidstraat te Middelburg, wijk H n0" 76/77, kadaster sectie C, n° 1211, grootte 5 aren 13 centiaren. Voorschreven onroerende goederen zijn daags vóór en op den dag van verkoop te bezichtigen van 10 tot 4 uren op vertoon eener toegangkaart te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris. een klein HEEBEWHEIS, staande binnen Middelbürg aan de Rotterdamsche Kaai, wijk O n° 225. Te bevragen ten kantore van W. PELLE in de Segeerstraat. zoo beroemd wegens den geregelden gang. Middelburgsehe Courant ter lezing te bekomen, per week, maand of kwartaal, andere Couranten per kwartaal, met 1 Jan.; voordeelige voorwaarden en prompte bezorging. Inkoop en verkoop van Oude Boeken. Te koop een fraaie Foliobijbel, uitgave van Keur. Oude Kerkstraat B 95. VOORHANDEN eerste qualiteit VAJR.Ï&E3SS- VLEE8CII, tegen concurreerenden prijs, bij Varkenmarkt. Met Mei een bekwaam Smidsknecht beuoo- digd, gehuwd of ongehuwd, bij P. DE KAM, Smid, Grijpskerke. benoodigd, bij W. GILDE, Seisweg. De hoofdonderwijzer W. G. VAN SWERS vraagt tegen eenig salaris.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3