Aflvertentiën. Réclames. MDSMEBIJ. De Kantzler-crisis. Generaal Loris Melikoff. Handelsberichten. S®isSmh vara ©ff©©tea. AANBESTEDING. Graanmarkten enz. 1011 84 41A 12A 1011 1011 jjpatmlw Sauk- m <$owmissfaaL ZIEGELAAR VAN DM BERGH. Heerengracht 551. Amsterdam. Onderhond gemeentegebouwen enz. gedurende het jaar 1878. Het onderhoud der GEMEENTE-GEBOU WEN ENZ. gedurende het jaar 1878, in vijftien perceelen. een tweede ontbinding te vragen of wel eene beslissing over het budget. De Bonapartisten verzetten zich echter tegen dit voornemen, waarop de heer Dugué plan had gevormd, om, indien de president van den senaat met een beroep op het reglement van orde, zijne interpellatie als niet ontvankelijk mocht beschouwen, te vragen of het wegblijven van de ministers een voldoend motief is om het recht van interpellatie te onderdrukken. In de zitting is echter van dit alles niets voor gevallen. De tweede lezing over den ontworpen Code rural is voortgezet en het wetsontwerp ten slotte met 255 stemmen tegen 1 stem aangenomen. De kamer heeft het onderzoek der geloofsbrieven vervolgd. De berichten omtrent den val van Plevna zijn nog zeer onvolledig. Maandag morgen te 74 uur viel het leger van Osman Pacha het korps Rus- Bische grenadiers over de geheele insluitingslinie aan, teneinde er door te breken. Hoewel de Turken met wanhopigen moed streden en reeds een gedeelte hunner tot in de Russische belegerings werken was doorgedrongen, mislukte hun aanval geheel. De grenadiers hielden onwrikbaar stand en na een gevecht van vijf uren heeft „de moedige verdediger van Plevna" zooals uit Rogot wordt geseind zich met geheel zijn leger overgegeven- Ongelukkig voor Turkije is deze slag juist gevallen op een oogenblik waarin de Porte had besloten een maatregel in te voeren, die haar de beste verwachtingen voor de inwendige verhou dingen en de kracht van het Turksche rijk deed koesteren. Zij wilde nl. een reserve-leger van 150,000 man samenstellen en in geheel het rijk een nationale garde vormen, bestaande uit weerbare mannen van 20 tot 40 jaren. Bij bijzondere cir culaire werd van dit voornemen aan de buiten- landsche mogendheden kennis gegeven en er op gewe zen hoezeer die maatregel zou strekken om de eenheid van het rijk te bevestigen en de banden tusschen de burgers van hetzelfde vaderland, zonder onder scheid van godsdienstige gezindte, te versterken. De gedachte aan een mogelijken vrede, die door den val van Plevna terstond algemeen is ontstaan, werd het eerst krachtig uitgesproken door de groote Engelsche bladen als Times en Morning Post, die er sterk op aandringen, dat Engeland thans eene poging tot bemiddeling zal aanwenden. Andere organen daarentegen stellen meer vertrou wen in eene tusschenkomst van Duitschland. Aan de Temps wordt uit Weeneu gemelddat het leger van Osman Pacha 4.0,000 man telde, met 400 kanonnen, die alle in handen van den over winnaar zijn gevallen. Volgens mededeelingen van de Russische ambassade te Weenen zou de czaar onmiddellijk naar St. Petersburg terugkeeren. Het Russische leger zou naar Adrianopel oprukken, maar Rusland was geneigd vredesvoorstellen aan te nemen. De Temps is dan ook van oordeel, dat de Turken er niet aan kunnen denken deö oorlog langer voort te zetten nu geheel oostelijk Bulgarije in handen van den vijand is. Omtrent de stemming te St. Petersburg geven de telegrammen van daar een levendige voorstel ling. De vreugde is algemeenovaties zijn allerwege aan de orde, hoerakreten en het volkslied weer klinken langs de straten. Gisteren avond was de Btad algemeen geïllumineerd. Uit Cattaro wordt gemeld, dat een aanslag tegen het leven van den prins van Montenegro is onder nomen, evenwel zonder ongelukkige gevolgen. Onder het huis was een mijn aangelegd, die men heeft doen springen, doch de prins heeft geen letsel bekomen; waaraan hij dit te danken heeft, hetzij dat hij niet in het huis was, of dat de ontploffing te onbeduidend is geweest, wordt niet gemeld. By de behandeling der begrooting van de middelen voor 1878 in de Belgische kamer is gisteren eene discussie aangevangen over een voorstel van den minister van financiën tot ver hooging der belasting op het gedistilleerd, naar aanleiding van een nieuwe toepassing in de bran derijen, waardoor meer alcohol wordt gemaakt. Dit komt alleen ten goede van de fabriekanten daar de prijzen van het gedistilleerd niet zijn gedaald. De discussie over dit onderwerp zal heden worden voortgezet. De Kantzler-crisis in Duitschland is een nieuwe phase ingetreden tengevolge van het te Berlijn ontvangen berichtdat de gezondheidstoestand van prins Bismarck hem niet veroorlooft vooreerst Intrekking van zijn verlof te vragen en zijne werkzaamheden te hervatten. Aan de Kölnische Zeitung wordt met betrekking tot dat bericht uit Berlijn geschreven, „dat het bij de aldaar reeds heerschende gedrukte stemming een hoogst ongun- stigen indruk heeft gemaakt. Men breekt zich het hoofd door te peinzen op middelen hoe aan de bestaande regeeringloosheid een einde te maken. Aan het Russische Petersburgsche Dagblad wordt van hier gemeld, dat belangrijke veranderingen in het personeel der rijkskanselarij te wachten zijn, terwijl in verband met de overkomst van den Beierschen afgevaardigde vrijheer von Stauffen- bcrg, het gerucht in omloop is, dat deze bestemd is in plaats van den heer Hofmann, president der kanselarij te worden. Of dit gerucht op betere gronden steunt dan de bewering, dat het schrifte Iijke verkeer tusschen den rijkskanselier en den beer Hofmann zich niet door bijzondere welwil lendheid onderscheidt, moeten wjj in het midden laten. Ook wordt weder beweerd, dat de heer von Benningsen in het ministerie zal treden. De kerkelijke aangelegenheden zijn evengoed als de politieke aan de orde." In een lateren brief aan de Kölnische Zeitung wordt gemeld, dat in de politieke kringen de meest uiteenloopende combinaties worden besproken^ De National liberal Correspondenz laat zich aldus uit: „Wij zullen niet trachten in den vloed van geruchten het ware van het valsche te scheiden. Wij constateeren alleen het feit, om daardoor tevens de noodzakelijkheid van verbetering te doen uitkomen. Niemand toch kan langer over de noodlottige gevolgen van den tegenwoordigen toestand van onzekerheid in twijfel verkeeren". Het blad wijst er op hoe thans de werkzaamheid in den Pruisisehen landdag verlamd wordt door de verwarring in de leiding der staatsaangelegen- heden en vreest, dat het met den rijksdag niet beter zal gaan. Niet ten onrechte maakt de National liberal Correspondenz zich ongerust over het prestige van den rijksdag, die naast het leger de hoofdzuil der nationale eenheid vormt. Dat prestige zou in de oogen van het volk verminderen indien de rijksdag in zijn aanstaande zitting tot gelijke werkeloosheid veroordeeld werd als thans met den landdag het geval is, en toch vreest men dat dit het gevolg zal zijn van het bericht, dat prins Bismarck zijne, werkzaamheden vooreerst nog niet kan hervatten, waardoor eene oplossing der tegenwoordige crisis tot onbepaalden tijd wordt verdaagd. Eischt zijne gezondheid nog langer rust dan heeft hij recht dat die hem worde geschonken, maar die rust mag geen crisis voor het Jand worden en dan moet het tot eene beslissing komen betreffende de organisatie der regeering. De Russische generaal Michaël Tarielowitsch Loris Melikoff, die zich in Armenië zoo vele lau weren verworven heeft, stamt uit een der rijkste Kaukasische adellijke geslachten af. Lori is een district in het gouvernement Tifiis. Melik betee- kent in het Armenisch: een adellijke; de uitgang „off" is Russisch, zoodat „Loris Melikoff" betee- kent„een adellijke uit Lori". De generaal is dus een Armeniër van afkomst, en wat zijne godsdienstige gezindte betreft behoort bij tot de Gregoriaansche. Hij is den 1™ Januari 1826 te Tifiis geboren, waar zijn vader koopman was. Zjjn militaire opleiding ontving hij in de cadettenschool te St, Petersburg, die hij den 14en Augustus 1843 verliet met den rang van kornet in het regiment garde-huzaren van Grodno. Vier jaren later was hij adjudant van prins Moronzoff, militair gouver neur in Kaukasie. Evenals de meeste Russische generaals heeft ook generaal Loris Melikoff daar den vuurdoop ondergaan. In 1847 nam hij deel in de gevechten tegen de Tschetschenzen en onderscheidde zich vooral bij de bestorming van Aul Gerbelië, onder generaal Dolgorukoff, zoodat hij op 23jarigen leeftijd reeds tot ritmeester werd bevorderd. In 1851 werd hij majoor, nam aan de veldtochten tegen Schamyl deel en verjoeg in het volgende jaar het kamp der Tschetschenzen uit het bosch van Mortan. Aan het hoofd van 1000 kozakken vervolgde hij den vluchtenden, veel talrijker vijand en bracht hem groote verliezen toe. Op 30jarigen leeftijd was hij reeds kolonel. In den Oosterschen oorlog van 185455 onder scheidde hij zich voornamelijk bij de belegering van Kars. Nauwkeurig met land en volk bekend, sloeg hij de Turken herhaaldelijk in het gezicht der vesting. Hij voerde het bevel over een uit de meest uiteenloopende elementen gevormd korps, waaronder 2 regimenten Koerden. Na de inne ming van Kars werd hij tot gouverneur dier ves ting benoemd en na het sluiten van deu vrede, den 16en Aug. 1856, tot generaal-majoor bevorderd, in welke hoedanigheid bij met het opperbevel te Tifiis werd belast. Den 29™ April 1863 werd hij luitenant-generaal en streed herhaaldelijk tegen de opgestane Polen, den 11™ September 1865 generaal- adjudant en den 29™ April 1875 generaal der cavalerie. De laatste jaren bracht hij door in de onmiddellijke omgeving van grootvorst Michael, aan wien hij was toegevoegd. Den 23™ November 1876 werd hij benoemd tot kommandant van het aan de Turksche grenzen van den Kaukasus opgestelde legerkorps. Generaal Loris Melikoff spreekt vloeiend Turkseh, Perzisch, Armenisch en Gruzinisch. Eenige maanden vóór de oorlogsverklaring voerde hij levendige onderhandelingen met de hoofden der Koerden en Karpathen, waarmede hij ten doel had deze wilde roofzuchtige stammen voor zich te winnen, en met een deel hunner gelukte hem dit volkomen. Hij sprak met hen in hunne moedertaal en behan delde hen met zoo volkomen kennis van hunne zeden en gewoonte», dat hij onwillekeurig hunne harten won. Zelfs nam hij in zijn eigen lijfwacht verscheidene van die hoofdlieden op. Men kan zich ter nauwernood iets meer phantastisch denken dan die staf, waarin zooveel oorspronkelijke en zonder linge costumes, aan de zijde van den generaal te zien galoppeerende Koerden met hun helder- kleurige bonte rokken met overoude wapens en de Karpathen in hun lange blauwe kleederen en hooge kaneelkleurige hoeden. Het vertrouwen door den bevelhebber in hen gesteld i* door die wilde zonen van Klein-Azië nooit beschaamd gemaakt. (Prijs der plaatsing 30 eent per regel.) Dikwijls komt de vraag bij ons op, hoe is het toch mogelijk, dat *de arbeiders, die in open lucht moeten werken eu aan alle afwisselingen van ons veranderlijk klimaat zijn blootgesteld, nog gezond blijven Men zou werkelijk gaan gelooven, dat die ar beidende klasse van een ander maaksel is, maar wanneer men de doctoren spreekt en anderen, die met hun gezondheidstoestand beter bekend zijn, dan verneemt men helaas, dat er in dien kring oneindig vele gevonden worden die aan verkoud heid, bronchites, catharren, of andere aandoeningen van borst en longen lijden. Voor hen is het werkelijk een zegen, dat de teercapsules van Guyot zijn uitgevonden, die door den arbeider gedurende zijn arbeid kunnen worden ingenomen, en die alle borstdranken, patés en siropen vervangen, die hij tehuis zou moeten bereiden en innemen. Daaren boven heeft dit geneesmiddel het voorrecht van bijzonder goedkoop te zijn. Elke flaeon teercapsules bevat zestig capsules, zoodat de geheele behandeling slechts 6 a 8 centen daags kost. Hot is zeker, dat zoowel de goedkoope prijs als de uitstekende uitwerking dier capsules er veel toe hebben bijgedragen om dit geneesmiddel de populariteit te doen verwerven, die het tegenwoordig in alle landen geniet. Te verkrijgen in de meeste goede apotheken. Amsterdam, 12 December. Raapolie op zes weken f 44J. Lijnolie f 32$. Amsterdam11 Im. 12 lie. KTederl. Cert. Werk. sehpld. Certific. dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij, dito exploitat. Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. dito dito Amsterdam Üciglë. Cert. bij Rothschild. IPrankryk. Inschrijvingen Inschrijvingen Rusland. Oblig. 1798/1816. Certific. Inscr. 5e serié Obl. Hope C"J. 1855 6® serie. dito f 1000 1364. dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1864. Loten 1866. Oblig. Hope C°. Leen, 1860. Certific. dito Inser. Stieglitz C°. 2ea4L. Obligatiën 186769 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito. dito dito. Aand. Kiew-Brest dito Baltische spoorweg. Oblig. spoorweg Poti-Tiflis dito dito Jeiez Griasi. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow iPolen. Sehatkistobligatiën Aand. Warschau-Bromberg. dito dito Weenen. Oastenry k. Obligatie metal, in zilver Januari/Juli. Obligatiën dito April/Oct. dito in papier Mei/Nov. dito dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Loten 1860 dito 1864. Hongarije. Schatkistbiljett. Oblig. Theiss spoorweg Italië, Certific. Amsterdam. Oblig. Z.-Ital. spoorweg. Spanje. Obligatiën Buitenl. Oblig. Binnenlandsehe. Portugal. Obligatiën Turkije. Inschr.Alg. schuld. Obligatiën 1869 ISgypte. Obl. 1868 Obl. 1873 &.mcrika.Obl.Ver. Stat. 1904. Obligatiën dito dito 1885. Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. dito Central Pacific. Certific. Chic. N. W Oblig. Madison Ext dito Winona-St. Peter dito N. W. Union dito Union Pac. Hoofdl. Obl.St.Paul&Pac. Spw.P sec. dito dito dito 2'sec. SSrazIllë. Oblig. 1863 Obl. 1865 2i pet. 631 3 4 5 3 3 3 5 5 5 5 5 5 5 5 5 H 4 4 4 6 5 4* 4 5 3 5 5 5 5 4 4 5 5 5 5 5 3 5 6 5 5 3 3 3 8 5 6 1 7 5 6 6 6 7 7 7 7 6 7 7 4i 5 76J 99 J 104 107 911 581 724 851 78| 794 1391 136 76 69 371 1061 46 44 804 831 804 78 71 494 50 55H 55f! 534 524 1144 95 1131 631 761 994 104A 107 1014 1014 911 594 724 851 784 79| 1394 1351 76 57| 691 371 106 86 77 461 441 801 80A 774 711 491 5514 5514 53A 524 1144 1131 68 68 411 1214 12A 504 134 504 8 - 704 621 881 824 101J 63 891 824 94J Prijzen van coupons. Amsterdam, 12 December. Metall. f2\.dito zilvtr f 22.30; Div. Eng. per f 11.90; Eng. Poitugal per f Spaansche piasters f.71; Amerikaanscbe dollars (in goud) f 2.47. Amsterdam, 11 December. Metall. 21.-—dito zilver f 22.30Div. Eng. per 11.90Eng. Russen per 12.05; Eng. Portugal per Frans, f 47.90Belg. f 47.80Pruis, f 58.90 Hamb. Russen fRussen in Z. R. f 1,201Pool- sche per fl. Poolsche per Z. R. f Spaan sche piasters f.71; Spaansche binnenlandsehe f—.65; Amerikaansche dollars ƒ2.47; papier 2.391. Getrouwd MAARTEN MESLIER van Vlissingen BH HERMINA HENDRIKA DOORNAAR van Amsterdam, welke bij deze hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 13 Dec. 1877. Voorspoedig bevallen van een Meisje A, M. TAMSON—de Koster. Middelburg, 11 December 1877. Voorspoedig bevallen van een Zoon A. M. v. HEUVBN, geliefde echtgenoote van A. VAN DER WEELE. (Burcht). Middelburg, 12 Deo. 1877. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed alhier, tot onze diepe droef heid, na langdurig lijden, onze geliefde zuster Mejuf frouw MARIA REKKER, id den ouderdom ran 77 jaren. Middelburg, P. J. REKKER. 10 December 1877. S. REKKER. Heden overleed in den ouderdom van 68 jaren, mijn geliefde echtgenoot JACOB CHRISTIAAN SEN DELVOIJE, tot droefheid van mij, kinderen en behuwdkinderen. Vlissingen, Uit aller naam, 11 December 1877. M. DELVOIJEWalé. Werd onze geliefde eenige zoon en beminde echtgenoot, KORNELIS FRET, ons voor 5 maan den plotseling door deu dood ontnomen, heden nacht is onze geliefde man en behuwdvader, de beer PASSCHIER FRET, in leven Hoofdonder wijzer, in den ouderdom van 66 jaren, bijna even onverwacht overleden. Vlissingen, J. BOSSELAAR, 12 December 1877. Wede. P. Fret. C. F. WATTEZ, Wed6. K. Fret. IEMAND genegen zijnde gelden op BODEMBRIJ voor te schieten ten bedrage van ongeveer drie duizend gulden, op het Nederlandsche Gal- jootsehip „PRINS SENIOR", gevoerd door kapitein W. T. SCHURING, gekomen van Sunderland, bestemd naar Lissabon, thans liggende tengevolge van zeeschade in de haven van Vlissingen, mits gaders op deszelfs lading stukgoederen en vracht penningen, gelieve schriftelijke aanbieding te doen met opgaaf van premie vóór of op den 18™ dezer maand, ten kantore van de heeren KEN NEDY, HUN TER en BENIER, scheepsmakelaars te Vlissingen. Brieven franco. Belasten zich met koop- en verkoop van alle ter beurze van Amsterdam, Parijs, London en Madrid verhandelbare fondsen. Koopen Coupons tegen de hoogste koersen. Geven 80 °/a a 90 Voorschot op ter Amster- damsche beurs verhandelbare Effecten tegen 4 boven de koers van de Nederlandsche bank. Koopen Wissels, Coupous, Effecten en andere Spaansche Geldwaarden. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlissingen maken bekend dat zij voornemens zijn op Zaterdag den SS™ December 18 7 7, des namiddags te 2 uren, ten Raadhuize aldaar bij enkele inschrijving in het openbaar aan te besteden Monsters van te leveren materialen zijn bij den Gemeente-Bouwmeester te bezichtigen, door wien, voor zooveel noodig, den 19™ dezer maand, des morgens van 10 tot 12 uren, de noodige aanwij zing zal gescltieden. De bestekken zijn op franco aanvrage tegen betaliDg van f 1 verkrijgbaar ter Secretarie cn ten kantore van den Bouwmeester voornoemd. Vlissingen, 7 December 1877. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3