BUITENLAND. Telegraphische berichten. Benoemingen en besluiten. Kerkn ieuws. Rechtzaken» Thermometerstand. Algemeen Overzicht. onderscheidingen. Verlof yerleend aan R. van Lennep, vice-consul der Nederlanden te Alexandrië, tot het aannemen van de versierselen der orde van Medjidieh 4e klasse, hem door Z. M. den sultan van Turkije geschonken. marine. Op verzoek eervol uit den zeedienst ontslagen de luitenant ter zee 2C klasse H. J. E. van Gogh. belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Brouwershaven c. a. G. G. van Buttingha Wichers, thans ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Bellingwoldeder directe belastingen en accijnsen te Bellingwolde H. J. W. Booms, thans surnumerair bij de administratie der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen, werkzaam in de inspectie Eindhoven. Uit de rekening en verantwoording betrekkelijk het Zuider-zendingsfaest van 1876 bleek dat het totaal der ontvangsten, met inbegrip der collecte, bedroeg 3581.07dat der uitgaven f 3378.15|, zoodat het saldo in kas is f 202.92. De post van uitgaven is door allerlei redenen, door het aanschaffen van blijvend materiaal en vooral ook door het veranderen van den datum der feestviering grooter geworden dan anders het geval zou zijn geweest. Daarentegen was het aantal der bezoekers én door de begrafenis der koningin, èn door den tijd van den oogst kleiner dan verwacht kon worden. Een en ander werkte mede om een minder goed geldelijk resultaat te verkrijgen. Er is besloten, om de betrekkelijk geringe som, de verdeeling daarvan tot het volgende jaar uit te stellen. {Zuiden.) Volgens de N. Rott. ct. bevat de provincie Limburg op het oogenblik 58 kloosters of andere katholieke afzonderingsgestichten. In de zitting van het kantongerecht te Middelburg van 11 December jl. zijn de navol gende personen veroordeeld J. H. G., te Middelburg, wegens het te Vlissingen zitten op een door honden getrokken kar, na binnen twaalf maanden voor gelijke overtreding- te zijn veroordeeld, en wegens het niet voorzien met een muilkorf van een voor een wagen gespannen hond, in twee geldboeten van 3 of twee dagen gevangenisstraf voor elke boete M. A. v. V., te Middelburg, wegens alsvoren, in eene boete vau 3 of twee dagen gevange nisstraf M. B., vrouw van A. d. E., te Middelburg, wegens het uiten van scheldwoorden zonder daartoe uifgetergd te zijn, in eene boete van 0.50 of een dag gevangenisstraf; A. v. B., te Vlissingen, wegens het buiten nood zaak rijden met een voertuig over een voetpad aldaar, in eene boete van 0.50 of een dag gevangenisstraf C. d. V., te Biggekerke, wegens het graven van aarde uit een dam, liggende over een voetpad aldaar, zonder toestemming van het plaatselijk bestuur, in eene boete van 25 of 3 dagen gevan genisstraf A. W., te Bergen op Zoom, wegens het twee malen rijden met een met een hond bespannen voertuig in de gemeente Oostkapelle, in twee boeten van 2 of een dag gevangenisstraf voor elke boete A. V. en J. W., te Vlissingen, wegens het te zamen en in vereeniging buiten noodzaak schellen aan eene woning aldaar, ieder in eene boete van ƒ1 of een dag gevangenisstraf; Ziet ge? Mijnheer wordt nu al boos. Maar wat dan toch Zeg dan toch in Gods naam wat? barstte Guido uit, daar hij ver moedde dat de misslag van Jacob met mevrouw Argellani in verband stond. Zal mijnheer het mij vergeven herhaalde Jacob. Ja, ja, ik vergeef u. Het noodlot vervolgt mij en ik zal u de slagen die het mij toebrengt niet wijten. Kom, zeg mij nu welk kwaad gij bedreven hebt? DaarIk had van gisteren ochtend af een brief om aan u te bezorgen; maar gij waart altijd uit; en 's avonds hebben al die heeren, uwe vrienden, mij een beetje te veel laten drinken. Champagne is geen water.... en behalve alles wat ik in mijn glas kreeg, heb ik ook opgedronken hetgeen gij liet staan. Jacob, gij pijnigt mij met uw verhalen! Die brief Is beneden in mijn hut en als mijnheer hem hebben wil Of ik hem hebben wilGa hem op «taanden voet halen! De toon van Guido was zoo gebiedend dat Jacob geen oogenblik meer draalde, maar naar beneden vloog en in het luikgat verdween. Laurenti zat te rillen alsof hij de koorts had. Wat stond er in dien brief! Welke vloek rustte er toch op hem, dat hij moest vertrekken zonder dat Jacob er aan dacht om hem dat stuk papier te geven, dat voor hem zeker over leven of dood moeit beslissen? W. J. B., te Vlissingen, wegen# het als voer man zich niet bestendig houden bij zijn paard ten einde dit te besturen en te geleiden, in eene boete van ƒ3 of een dag gevangenisstraf; P. H,, te Vlissingen, wegens het op het terrein van het locaalspoorweg8tation te Vlissingen als voerman verlaten van zijn voertuig, zonder dat er iemand bij tegenwoordig was in staat om het paard te besturen (driemaal gepleegd), na binnen de laatste twaalf maanden voor gelijke overtreding te zijn veroordeeld, in drie boeten van 3 of twee dagen gevangenisstraf voor elke boete, en bovendien in eene gevangenisstraf van twee dagen, en F. P., te Middelburg, wegens het belemmeren van het publiek iu de vrije keuze van een drager aan bet spoorwegstation aldaar, in eene boete van 1 of een dag gevangenisstraf. Uit den Haag schrijft men omtrent het bal masqué op 11. Zaterdag, dat dit in luister verre nog het bal overtrof, hetwelk ten vorigen jare eveneens door den heer Ary van Veen in het gebouw van kunsten en wetenschappen gegeven werd. De zaal was nog fraaier versierd met' tal van spiegels, waardoor het aantal bezoekers tot in het oneindige werd vermenigvuldigd, ofschoon dit toch reeds ongeveer een drie duizend bedroeg. Daaronder waren een zèer groot aantal gecostu- meerden, zoodat het bal aan zijn naam beant woordde. Blijkbaar was er veel zorg aan de toiletten besteed, waarvan er enkelen lijk en prachtig en vele anderen zeer fantastisch wareneen wandelende klim opboom maakte het meeste effect. Men zag er roovers, herderinnen, matrozen, boerinnen, ridders, papa- geno's, wilde stamhoofden, pierrots, Spanjaarden, incroyables, domino 'a in alle kleuren, en wanneer deze menigte door Bengaalsch licht werd besche nen, maakte zij een nog fantastischer effect. Er werd ook druk geïntrigueerd, wat op een Hol- landsch bal masqué eene ondenkbaarheid scheen. Evenals de vorige maal liet de goede orde niets te wenschen over. Voor eenige dagen werd in het binnengast huis te Amsterdam een vrouw binnengebracht, die 's nachts met gebroken dijbeen op straat was op genomen. Zij verklaarde te zijn gevallen. Bij onderzoek is thans echter gebleken, dat de ruim 70jarige vrouw door haar dochter van de trappen was gesmeten. De moeder had deze ontaarde dochter nog willen sparen voor haar gerechte straf! Te Wageningeu is eene lijst rondgezonden teneinde handteekeningen te verkrijgen voor een verzoekschrift, houdende, om een burgemeester te benoemen, die niet uit de plaats zelve is, daar men anders vreest, dat een daartoe te benoemen ingezetene niet de noodige onpartijdigheid zou kunnen bewaren. Vrijdag is het ambt door overlijden opengevallen en Zaterdag daaraanvolgende ging de lijst reeds rond. De rijstoogst op het eiland Java, deafdeeling Pamakassar op Madura wèl, doch de particuliere landen en de vorstenlanden daaronder niet begre pen, heeft in het jaar 1876 ruim 56 millioen picols, of ruim 3.543 millioen kilo's opgeleverd. Weder wordt uit New-York een storm voorspeld. Vrijdag kwam het telegram te Londen aan„Een zware storm zal de Britsche en waar schijnlijk de Fransche kusten bereiken tegen 10 December. De stormen zullen van het Zuid- Westen en Noord-Westen komen. Eerst vrij hooge, dan lage temperatuur. Inde Noordelijke distrieten veel regen en sneeuw. Waarschuw schepen die naar Boston, New-York en St. Laurence ver trekken." Hij bleef als vastgenageld, hijgend, uitgeput op de bank zitten wachten totdat Jacob terugkwam. Eindelijk kwam hij, met een bedrukt gelaat, de deugniet, en had den brief in de hand. Guido ontrukte hem dien; maar toen hij hem gegrepen had, voelde hij geen moed om terstond het zegel te verbreken. Hij sloeg een wanhopeuden blik ten hemel, als om dien in de volheid van zijn kommer te beschuldigen van den bittoren kelk dien hij op het punt was om te ledigen; daarop opende hij bevend den brief en las: „Guido." „Moet ik dan aan uwe voeten nedervallen enu om genade smeeken Gjj zijt bang om uw fatsoen te grabbelen te gooien door te spreken en als gij spreekt zijt ge reeds ver weg, als waart gij bevreesd voor de uitwerking uwer woorden. .„Ik bemin uik heb u altijd bemind sedert den dag waarop gij my naar het kerkhof vergezeld hebt, of. liever dat was do dag waarop ik merkte dat ik u liefhad. Wat Meent gij dat ik aan het madeliefje niets anders te vragen had dan of ik beter zou worden? „Er zijn van die dingen die men niet hardop kan, durft of mag zeggen. Maar denk eens een oogenblik na cn oordeel dan. Kon ik ander# handelen dan gij Kondt gij mij zoo verkeerd begrijpen? Kon ik arme vrouw, door iedereen verlaten, uwe halve bekentenis te gemoetkomen? Ik weet dat ik de liefde van een fatsoenlijk man, zooals gij zijt, waard bonmaar er zou wel eens een dag kunnen komen waarop gij berouw kreeg Victor Hugo gaf Zondag een diner aan som mige vrienden, leden van de pers, en aan de ac teurs die „Hermani" in het „Théatre Francais" opvoerden, in het Grand Hotel te Parijs. Het couvert kostte, naar men zegt, 50 franken, de wijn niet medegerekend. Rechts van Victor Hugo was Sara Bernhardt gezeten, die de heldin van het feest wasandere dames waren er niet zij was gekleed in het wit, niet gedecolleteerd en droeg een snoer paarlen om den hals. Tot de gasten behoorden ook Emile de Girardin, Lecomte de Lisle, Avsèue Houssaye, H. de Péne en Al- phonse Daudet, Perrin, de directeur van het Théatre Franyais, Pierre Véron, de 6jarige Georges, klein zoon van Victor Hugo, Emile Augier, Legouvé en Lockroy. Louis Blanc en Gambetta waren verhinderd het feest bij te wonen. Victor Hugo dankte de aanwezige artisten voor hun tegenwoor digheid en in het bijzonder Sara Bernhardt, die als Dona Sol zelfs m»8. Mars had overtroffen, zeide hij; de politiek werd niet aangeroerd. Perrin dronk een toost op Victor Hugo, wiens naam onafscheidelijk was verbonden aan den bloei van het Fransche tooneel. Meermalen is geklaagd over de ruwheid en onbeschaafdheid der Berlijnsche bevolking. Thans heeft zij die weder aan den dag gelegd jegens leden en bedienden van het Chineesche gezantschap, waarover de Berlijnsche organen zich reeds in sterk afkeurenden zin hebben uitgelaten, terwijl zij er op wezen, dat in andere groote Europeesche steden als Londen en Parijs zich voortdurend Chineezen bevinden en vertoonen, zonder dat zij aan eenige onaangenaamheid blootstaan. Europea nen worden in China ook tegen beleedigingen beschermd. Niet alleen wordt sterk bij de bevol king aangedrongen om dergelijke handelingen na te laten, maar ook bet ministerie van binnenl. zaken heeft zich terstond met de stedelijke politie in betrekking gesteld om afdoende maatregelen te nemen, ter bescherming van het gezantschaps- personeel en ter bestraffing van de schuldigen in geval van herhaling. binnënlanb. 's ftlravenltage. Benoemd tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Middelburg de heer dr. J. J. Couvée leeraar in de scheikunde en natuurlijke historie aan de H. B. S. te Breda. Benoemd tot leden van den geneeskundigen raad van Zeeland de heeren Dobbelaar de "Wind, de Man, de Ligny te Middelburg; Verschoor te Goes; Persant Snoep te Kappelle; Walraven te St. Joosland; Hennequin te Sluis; de Looze te Zierikzee; Snijder te Yeere. Assen. Bij de herstemming voor de verkiezing van een lid der tweede kamer werd de heer van der Feltz (liberaal) verkozen met 825 stemmen. Op den heer de Vos vau Steen wijk werden 699 stemmen uitgebracht. Tweede kamer. Bij de voortzetting der beraadslaging over de begrooting van Oorlog ver klaart de minister dat een wetsontwerp tot rege ling van den geneeskundigen dienst binnen betrekkelijk korten tijd gereed zal wezen. Eene uitvoerige discussie wordt gevoerd over het voorstel van den heer Stieltjes om den post van 2) millioen, tot aanschaffing van geschut voor de Utrechtsche linie, met de helft te verminderen, dewijl deze uitgaaf niet genoegzaam gemotiveerd is en hij die als weggoworpen geld beschouwt. De minister antwoordt dat de aanvraag berust op de berekening der commissie voor het geschut, door den minister Weitzel benoemd. Zij is de helft van het totaal benoodigde en strekt om de en daar kon Louise zich toch niet aan bloot stellen. „Daarom ben ik weer in do wereld gegaan, zonder een woord tot u te zeggen of iets van u te vernemen. Ik heb velen aan mijne voeten gezien en ik kan u verzekeren, dat het mij niet veel moeite gekost heeft om het zoover te brengen. Zult gij zeggen dat dit ijdelheid is, of zult gij niet liever gelooven dat mijn waardigheid dit eischte? „Zie intusschen wat ik gedaan heb. Die soort van heerschappij begon mij tegen de boist te stuiten en ik heb haar laten varen; zij heeft my niet in den steek gelaten. Ik treed af als koningin voor allen, behalve voor u, die mij geknield hebt willen zien, om mijn bekentenis af te leggen, terwijl het mij zooveel leed zou verzacht hebben als ik de uwe had mogen hooren. Nu weet een ieder dat ik Genua verlaten heb en niet terug kom. Ik heb gezegd dat ik naar Florence ging, waar men mij stellig niet zal vinden. Wat deert mij dat? Ik wil een nieuw leven beginnen en daarvoor moet ik het oude geheel én al kunnen vergeten." Een nieuw leven! Waar? verder zei de brief niets, en eindigde daar opeens. Guido begreep niets van dit geheim. De be kentenis dier engelachtige vrouw had hem zoo diep geschokt, dat hij niet meer wist waar hij was, in den hemel of op aarde; maar dat slot hield hem zwevend boven den afgrond, tusschen hemel en hel. Terwijl hij las was de oude Jacob verdwenen. Hij stond schielijk op om hem te gaan zoeken, maar kon geen stap meer doen. Aan de andere sjjde van het dek zag hij den tuinman te voorschijn buitenste forten der Utr. linie behooriyk te be wapenen. Het volgende jaar zal meer aangevraagd worden voor kustgesohut. De heeren Storm, Rutgers, de Casembroot en van der Schrieck bestrijden het amendement, behalve op politieke, ook op militaire gronden. Zij verlangen gestadigheid en voortgang in het defensiewerk en willen de verantwoordelijkheid der afstemming niet dragen. De heer van Houten ondersteunt het am. om financieele redenende heer van Nispen, ofschoon voorstander eener goede defensie, vertrouwt op het advies van den heer Stieltjes, dat het millioen onnoodig is en zal dus voor het am. stemmen. De heeren van de Putte en Blussé herinneren dat de afstemming van den post voor kanonnen bij de vorige gelegenheid berustte op financieele overwegingen, die nu vervallen zijn. De heer Begram verklaart dat bij de conserva tieven alleen het bSlang der landsverdediging geldt, onverschillig wie de minister is. Daarom zal hij, even als hij voor den vroegeren post gestemd heeft, ook voor dezen stemmen. Het amendement-Stieltjes werd daarna met 55 tegen 17 stemmen verworpen en de vesting- en oorlogsbegrooting aangenomen met 62 tegen 3 stemmen. buitenland. Parys. Het ministerie-Batbie is nog altijd niet geconstitueerd. Men vermoedt dat het officieele blad morgen opheldering geven zal. Als naar gewoonte, hebben de senaat en de kamer beden (Woensdag) geen zitting gehouden. Athene. De Grieksche dagbladpers eisoht eenparig dat Griekenland handelend tegen Turkije zal optreden. De ministerraad beraadslaagt over de te volgen politiek. Koning George begeeft zich naar het kamp^ te Cholcis. 11 Dee. 's av. 11 u. 35 gr. 12 's morg. 7 u. 38 gr. 's midd. 1 i. 42 gr. 's av. 6 u. 44 gr. Nog altijd is geene oplossing in de Fransche crisis tot stand gekomen. De ministers in spe hebben conferentie op conferentie gehouden, doch zonder resultaat. Maandag middag te 3 uren hadden zij eerst eene bijeenkomst met den maar schalk, die hen echter al spoedig alleen liet, waarna zij tot 7 uren bij elkander bleven zonder het eens te kunnen wordeneen nieuwe bijeenkomst des avonds te 9 uren en vervolgens eene gisteren morgen te 10 uren eindigden op dezelfde wyze. Gisteren middag te uur werd andermaal eene conferentie gehouden, waarvan de uitslag tot dit oogenblik nog niet is medegedeeld, doch waarom trent evenmin gunstige verwachtingen werden ge koesterd. Ingeval de combinatie-Batbie niet mocht geluk ken verwachtte men dat, daar het niet mogelijk is een ander kabinet te vormen, de maarschalk zou aftreden. Gisteren middag te 3 uren ontving de heer d'Audiffret Pasquier een telegram van den maarschalk met verzoek, dat de senaat heden (Woensdag) eene zitting zou houden, teneinde eeno mededeeling der regeering te ontvangen, doch kort daarop kreeg hij een tweede depêche, meldende dat bedoelde zitting niet noodig was, zoodat de senaat, als naar gewoonte, heden geen openbare zitting zal houden. De heer Dugué do la Faucon- nerie had het voornemen opgevat verlof te vragen tot het doen eener interpellatie tot de regeering, teneinde te vernemen welke party zij had gekozen komen, die met zijn hoed in de hand een dame behulpzaam was om de trap op te komen. Die dame was gekleed in een grp zijden kleed met een langen sleep; zij droeg eon rooden Per- zischen shawl, die los om haar heen geslagen was, en op het bruine haar een fluweel hoedje la Garibaldi, met drie roode veeren er op gestoken. Guido Laurenti stond versteld bij dien aanblik en ziju lippen prevelden Louise! Zij had reeds de bovenste trede bereikt en sloeg haar sprekende oogen naar hem op, terwjji zij haar vinger op den mond legde om bem te wenken dat hij zich stil moest houden. Jacob lachte in zijn vuistje, die schalk! Toen viel Guido weer op de bank neder, geheel over weldigd door dat onverwacht geluk; en gelijk hij even te voren den naam van Louise gemompeld had, prevelde hij nu: koningin der vrouwen! Op dat oogenblik kwam de zon schitterend uit de baren te voorschijn en overgoot het geheele dek der Amerigo Vespucci met een stroom van licht. De kust en de eilanden, die men van verrs ontwaarde in een blauw en roodachtig waas, geleken geen bekende streken, maar veeleer een tooverland waarheen twee verliefden togen, om vergetelheid te zoeken voor het verledone en een schuilplaats voor de innigste, oprechtst» liefde die ooit twee stervelingen vereenigde.. einde.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 2