WALCHEREN. Adverteatiën. Antiquiteit «W8MHPLP. 1/40 AANDEEL Meubelen en Huisraad, Ingezonden Stukken. Ze e t fi cl i n g e n. Handelsberichten. Door toeval te koop De onderzoekingstocht naar Midden-Sumatra* Graanmarkten enz. i®r||rcesa tuu ei'êeesen. JEEEIJWSCHE Brandwaarborg-Maatschappij, gevestigd te Zierikzee. Verzekerd bedrag ruim 30 millioen. Vrijdag 23 November 1811, Afzonderlijk zullen geveild wor den TWEE CHRONOMETERS. 1° Een HUIS, SCHUUR, STAL en ERF, met grooten TUIN, geschikt yoor Koemelkersbedrijf of Bouwterrein, groot $82 centiaren, wijk JB n° 109 2° Een HUIS en ERF, groot $5 cen tiaren, B n° 109a; 3° Een BOUWTERREIN, groot 65 cen tiaren, B n° 1096, al es in de Koe straat te Vlissingen en 4° Een PAKHUIS enEHF, wijk A n° 119, op het Walstraatsplein, aldaar. EENE PARTIJ ZINDELIJKE 9 Bedden mei toebehooren, 8 Ledikan ten met Behangsels, een goedloopend Biljart met toebehooren, Stoelen met zwarte zittingen, Matten Stoelen, diverse Tafels, Wascblafels, Beddenlafels, Ka binet, Vuurhaarden, Koper-, Glas- en Ijzerwerk en wat verder zal worden gepresenteerd. TB KOOP en Dupuy de L6me, waarom zij dit ministerie zullen noemenle cabinet des ballons. Het bedenkelijkste evenwel van alles isde vervanging van den minister van oorlog, generaal Berthaut, door generaal Rochebouët. Men weet nl., dat de maarschalk meermalen zijn voornemen heeft uitgesproken om de ministers van oorlog en marine, aan wie de zorg voor de nationale ver- dediging is opgedragen, niet te doen deelen in de politieke wisselingen, en thans wordt een minister van oorlog, waarin alle republikeinen volkomen vertrouwen stellen, vervangen door een anti-repu blikein. De zitting van den senaat werd gisteren geopend met eene rectificatie van het procesverbaal. Yolgens de mededeeling van' den secretaris Vandier had den vorigen dag bij de stemming over de orde van den dag van den heer de Kerdrel eene ver gissing plaats gehad. Toen was als de uitslag der stemming bekend gemaakt dat waren uitge bracht 141 stemmen voor en 138 tegen die orde van den dag; bij nadere controleering was echter gebleken dat zijn uitgebracht 151 vóór en 129 tegen. Hoewel de linkerzijde bij monde van den heer Testelin heftig protesteerde tegen dergelijke fontenwerd het bureau door den president ver dedigd en de rectificatie ten slotte goedgekeurd. t Schijnt dat men in den Franschen senaat al even goed kan tellen als in den Haagschen ge meenteraad. De kamer heeft op waardige wijze geantwoord op het votum van den senaat. In den aanvang der zitting stelde de heer de Bethmont namens de meerderheid eene resolutie voor van dezen inhoud„de kamer begeerende, tegenover de Btellingen door den heer de Broglie ontwikkeld, haar waardigheid te verdedigen en besloten de onschendbaarheid van hare besluiten en preroga tieven te handhaven tegenover de aanrandingen waaraan zij blootstaan, verdaagt de beslissing over de verkiezing van den heer Reille totdat de commissie van enquête zal hebben onderzocht welke rol de heer Reille in de officitele candidaturen heeft gespeeld en welke de houding is geweest van de onder zijn bevelen staande autoriteiten van Castres". Dit voorstel werd met 297 tegen 210 stem men aangenomen, waarop de heer Marion voorstelde, dat de zitting, daar er geen regelmatig ministerie was, zou worden verdaagd tot heden. Hoewel de minister van financiën tegen die bewering opkwam en verklaarde, dat het kabinet, hoewel demissionair, zijne functies zou uitoefenen tot het zou zijn ver vangen, werd het voorstel van den heer Marion aangenomen met 233 tegen 231 stemmen, terwijl eindelijk, naar aanleiding eener opmerking van den heer Bethmont, dat de kamer niet gewoon was Woensdag zitting te houden werd besloten eerst morgen weder bijeen te komen. Een tweede demonstratie der kamer is geweest de benoeming van de leden der commissie voor het budget. Alle republikeinsche leden der vorige commissie werden herkozen en de daarin zitting- gehad hebbende leden der rechterzijde werden vervangen door republikeinen. De heer Gambetta zal waarschijnlijk weder tot voorzitter worden gekozen. In verschillende bureaux werden de leden der commissie door de rechterzijde gevraagd naar de voornemens der meerderheid ten aanzien van de begrooting-. De heer Gambetta verklaarde in zijn afdeeling, dat de commissie bare voor stellen aan de kamer zou doen en dat deze naar gelang van omstandigheden zou beslissen, terwijl de heer Germain in de 4e afdeeling te kennen gaf dat de houding der meerderheid zou afhangen van het ministerie dat in de kamer zou verschijnen. Voor het oogenblik kan men omtrent het budget niets zeggen, daar dit het eenige wapen der kamer is om invloed uit te oefenen op de politiek der regeering. Nog scherper dan in Frankrijk is in Denemar ken de verhouding tusschen de regeering en de kamerzij gaan nu tegen elkander procedeeren. De president van den ministerraad heeft nl. namens zijn ambtgenoot bij het hoogste gerechtshof een klaeht ingediend tegen 9 leden der commissie van de vereenig'de groepen der linkerzijde, wegens laster en beleediging tegen de ministers in een door de dagbladen openbaar gemaakte circulaire. Daaren? tegen hebben die 9 leden de ministers beschuldigd van beleediging der oppositie, in het rapport dat zij aan den koning hebben uitgebracht naar aan leiding van het votum der kamer over het voor- loopige budget. Indien koning Christiaan niet toegeeft aan de meerderheid van het Folkething en het tegenwoordige kabinet vervangt, is er geen einde te voorzien aan de crisis in zijn land. Algemeene sensatie heeft in Dnitschland de arrestatie van een Pool te Berlijn gemaakt, die beweerde dat hij een moordaanslag op den keizer en prins Bismark had willen plegen. Het is echter gebleken, dat hij volstrekt zulke boosaardige plannen niet koesterde, maar de politie op een dwaalspoor wilde brengen, daar hij voortvluchtig is wegens valschheden in geschriften, in zijne woonplaats gepleegd. Van het oorlogstooneel wordt gemeld, dat de Montenegrijnen, die reeds meester zijn van Anti- vari, thans ook Spuzza hebben veroverd. Te Kara hebben de Russen volgens hunne berichten 10,000 Turken krygsgevangen ge maakt, 300 kanonnen veroverd en een grooten voorraad levensmiddelen buit gemaakt. In de hospitalen bevonden zich 4500 zieke of gewonde Turken. De verliezen der Russen bedragen 2500 man dooden en gewonden. LANDGENOOTEN! Het zal u niet onbekend zijn dat de door u krachtig gesteunde expeditie naar Midden-Sumatra resultaten heeft verkregen, waardig de opofferingen, welke de natie zich voor haar getroostte. De heer Schouw Santvoort doorkruiste het eiland Sumatra langs een weg, tot dusver door geen Europeaan betredente midden van de moeilijkste omstandigheden vond hij gelegenheid de belang- rijkste bouwstoffen voor de kennis van land en volk te verzamelen; thans is hij reeds weder van Batavia naar Djam bi teruggekeerd om het nauw keurig rivieronderzoek met de stoombarkas aan te vangen. Inmiddels verkreeg het personeel der expeditie, belast met het onderzoek der Zuid-Padangsche Bovenlanden, niet minder belangrijke, voor weten schap en praktijk even gewichtige resultaten. Vele nog onvoldoend bekende gedeelten der zuide lijk Padangsche bovenlanden werden beter in kaart gebracht; wetenschappelijke waarnemingen werden gtdaan; verzamelingen, gedeeltelijk reeds op weg naar Europa, werden aangelegd. De zijtakken en de bovenloop der Batang-Hari werden onderzocht en bij deze rivier een noordelijke kromming ontdekt, waarmede zij het rijke Ombilin-kolenveld nadert en van een verbinding tusschen die kolen velden en de rivier, bij 't onderzoek zooveel verder bevaarbaar bevonden dan men vermoedde, ook met het oog op het voor den aanleg van een spoorbaan niet zeer moeilijk terrein, ernstig sprake zal kunnen zijn. Zijn dus de verkregen resultaten inderdaad belangrijk te noemen, het zou des te meer te betreuren zijn, wanneer het onderzoek wegens onvoldoende fondsen halverweg gestaakt zou moeten worden of in degelijkheid en omvaug verliezen. Toch bestaat daarvoor gevaar. In weerwil der krachtige ondersteuning van het Nederland8che gouvernement, in weerwil van de in Indië bij de regeering en particulieren opgewekte belangstelling, vreest het comité dat de nog beschikbare gelden de expeditie-leden niet in staat zullen stellen het begonnen onderzoek lang genoeg en op zoo volledige wijze voort te zetten, dat zij het hun gestelde mandaat geheel vervullen. Om dat gevaar af te wenden wil het comité zijne beste krachten inspannen. Het gelooft niet te vergeefs nogmaals een beroep op den steun der Nederlandsche natie te doen, omdat toch een der beste eigenschappen van ons volk daarin bestaat, dat het volhardt bij het eens begonnen werk en ook deze onderneming, die zulke schoone vruchten belooft af te werpeD, niet halverwege zal willen staken. Waar Nederlanders gevonden worden, die met moeite en gevaren kampende, hun plicht wenschen te vervullen en de eer der Nederlandsche natie op te houden, daar zullen ook Nederlanders gevonden worden om te doen wat in hun vermogen is, het verleenen van financieelen steun. Een onderneming, waarop het buitenland met de meeste belangstelling het oog gevestigd heeft, welke den buitenlander met eerbied vervult voor de kloeke Nederlanders, die aan de ontdekkers van het voorgeslacht her inneren, zij zal, zij mag niet gestaakt worden. Het is ondenkbaar dat wij Nederlanders onze landgenoöten in den steek zouden laten en de voordeelen voorbij zien, die hunne werkzaamheid in de eerste plaats voor Nederland zal opleveren. Wilt dus naar uw vermogen het begonnen werk helpen voltooien. Elke bijdrage, elke gift, boe klein ook, zal ons het bewijs zijn der blijvende en toenemende be langstelling in eene zaak, die, nu zij eens begon nen is, tot een goed einde moet gebracht worden, en waarmede de nationale eer inderdaad zoo nauw verbonden is. Namens het comité voor de Amsterdam, Sumatra-expeditie, October 1877. Dr. C. M. KAN. Dr. H. F. R. HUBRECHT. Van Vlissingen vertrokken de stoomboot Lan- ehester, gezagv. Todd, in ballast naar Sunderland, en het Duitsché schip Molly, gezagv. Wurtz, na geëindigdé reparatie, met stukgoederen naar Buenos Ayres. Het Spaansche barkschip Augustina, gezagv. de Ocerin, van Antwerpen met stukgoederen naar Havanna bestemd, heeft anker en ketting verloren en eenige schade aan tuig bekomen, is in de haven te Vlissingen gekomen om de geleden schade te herstellen. In de op heden te Amsterdam door de Neder landsche handelmaatschappij gehoudene veiling van 98,477 balen Java koffie is alles op enkele uitzondering, boven taxatie verkocht. Preanger i tot 3j, Tjilatjap a IJ, West-Indiëaard 2 a 2$, Pasoeroean groen j a 1 boven taxatie. Goes, 20 November. De aanvoer van nieuwe tarwe was heden zeer ruim. In navolging van Rotterdam was de prijs hier ruim 50 cent lager. De beste partijtjes konden 11.25 a 11.50 op brengen, doch de mee3te partijtjes zijn middensoort, zijnde droog doch met schot bezet en blauwachtig van de regenhiervoor werd 10.25 a 10.50 geboden en enkele partijtjes verkocht; rogge was ruim ter veil. Beste droge bakrogge kon 8 25 a 8.30 opbrengenwintergerst was ruim ter veil en vond aan ƒ7.90, enkele partijtjes 8 genegen koopers; zomergerst ruim ter veil, vond aan 6.75 a 6.85 genegen koopers; nieuwe erwten in de kooksoort zeer schaarsch. Poldererwten 11.15 a 11.25 betaald. Afwijkende niet begeerd haver ruim ter veil. De beste monsters konden 4.25 tot ƒ4.40 opbrengen. Er werd een partij geveild aan ƒ10 de 100 kilo vrij boord, die onverkocht bleef; paardenboonen ƒ7.50 a ƒ8 naar qualiteit bruine boonen 12.50 a 13 schokkers in puike soort n et ter veil. Viissmgen, 20 November. Boter per kilogram 1.25 a 1.20. Eieren 6.20 per 104 stuks. Amsterdam, 21 November. Raapolie op zes weken 44. Lijnolie 34$. Amsterdam, 20 Nov. 21 Nov. Yederl. Cert. Werk. schuld. 2$ pet. 64-,% 64$ Certific. dito dito .3 77$ 77} dito dito dito 4 1001 100 Aand. Handelmaatschappij. 5 lOS jV 103^, dito exploitat. Ned. Staatssp. Lóten stad Rotterdam. 3 101$ 102 dito dito Amsterdam 3 102 102 Hclgië. Gert. bij Rothscnüd. 2$ 60 Frankrijk. Inschrijvingen3 68$ Inschrijvingen5 Efiuslaiid. O Uilig. 1798/1816. 5 92i 92 Certific. Inscr. 5e serie 5 58$ 58$ Obl. Hope CJ. 1855 6e serie. 5 74$ 75 dito 1000 i0615 85$ 85$ dito L. 100 18725 77} 77$ dito L. 100 1873 5 78} 78$ Loten 18645 133$ 134 Loten 18665 129$ 129$ Oblig. Hope Cc. Leen 1860. 4$ 77 76$ Certific. dito4 60 Inscr. StiegKtz C°. 2ea4L. 4 58$ Obligatiën 186769 4 69$ 69,% Certificaten6 38,% Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 105$ 105$ C^iig. dito4$ 86} 86} dito dito4 77 77 Aand. Kiew-Brest5 46$ 46 dito baltisehe spoorweg: 3 44 43} Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 81$ 81 dito dito Jelez Griasi. 5 82 82 dito dito Jelez Orel 5 80$ dito dito Charkow Azow .5 B 77} Polen. Schatkistobligatiën .4 71 Aand. Warschau-Bromberg. 4 dito dito Weenen. 5 48 48 Oostenr$j k. Obligatie metal. in zilver Januari/Juli. 5 55,% 55$ Obligatiën dito April/Oct. 5 - 55} dito in papier Mei/Nov. 5 52 f} 53 dito dito Febr./Aug. 5 52} 52$ Aand. Nation, bank3 116$ 116} Loten 18605 95 95$ dito 1864„116$ 116} Hongarije. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg 5 67$ 67$ Italië. Certific. Amsterdam. 5 69 Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 „41 41 Spanje. Obligatiën Buitenl. 3 12$$ 13 Oblig. Binnenlandscbe. 3 1212$ Portugal. Obligatiën 3 50 49$ Furkije. Inschr. Alg. schuld. 5 8} 8} Obligatiën 1869 .......6 lEgypte. Obl. 1868. 7 Ooi. 1873 .7 47$ Amerika.Obl.Ver.Stat.1904. 5 Obligatiën dito dito 1885. 6 Illin. Cert. Amsterdam 72 72$ Oblig. Illinois Redemtion. .6 „98$ 99 dito Central Pacific. 6 „101$ Certific. Chic. N. W7 63} 63$$ Oblig. Madison Ext7 89} dito Winona-St. Peter 7 83$ dito N. W. Union7 82} 82} dito Union Pac. Hoofdl. 6 101$ Obl.St.Paul&Pao Spw. 1 sec. 7 dito dito ii ito 2esec. 7 ffira&fiBië. Oblig. 18634$ 88$ Obl, 1865...5 Prjjzeii van coupons. Amsterdam, 21 November. Metall. ƒ21.05; dito zilver 22.45Div. Eng. per t 11.87$; Eng. Po.tugal per Spaansche piasters ,'—.71; Amerikaanscbe dollars (in goud) 2.47. Amsterdam, 20 November. Metall. ƒ21.05; dito zilver 22.35; Div. Eng. per t 11.87$ Eng. Russen per 12.02$; Eng. Portugal per t - Frans. 47.80; Belg. 47.80; Pruis, f 58.80; Hamb. Russen 1.19 jRussen in Z. R. 1.16}Pool sche per fi. Poolsche per Z. R. Spaan sche piasters f.71; Spaansche binnenlandsehe .65; Amerikaansche dollars 12.47; papier 2.39$ Bevallen van een Zoon S. C. LAGAAIJ, echt- genoote van Dr. L. J. VAN DURME. Gent, 21 November 1877. Heden overleed, na kortstondige ongesteldheid, ons jongste kindje ABRAHAM, in den ouderdom van slechts 4 maanden. Vlissingen, A. L00IS. 19 November 1877. S. P. LOOIS Bobbelaere. Heden overleed LEUNTJE MELSE, Weduwe van J'. MAAS, in den ouderdom van 75 jaren. Veere, W. WONDERGEM 21 November 1877. Kinderen en Kleinkinderen. Commissarissen Mr. C. VAN DER LEK de CLERCQ Mr. W. H. KROEF. Mr. W. C. DE CRANE, J. P. I. BUTEUX. Boekhouder Jhr. Mr. JAC. S. BOEI JE. Verzekeringen op alle gebouwen en goederen» zoowel onderling als tegen vaste premie, worden aangenomen voor Walcheren ten Kantore van HENRI TAK te Middelburg. Een ï.©SiETH.AST met antiek inlegwerk. Gedurende 14 dagen te bezichtigen bij den heer W. HEIJBOER, van 's morgens 3O tot 's middags 4 uren, tegen betaling van E® et. de persoon. ALGEMEENE VERGADERING der Leden van de VEEBRUIKSINBICHTING van het Coöperatieve District Middelburg en omstreken van Eigen Hu'p, op Vrijdag den 33en November 1877, des avonds uur, op de bovenzaal van de Sociëteit Sixt Joris alhier. DE COMMISSIE. De Makelaar P. DE BRUIJNE te Middelburg zal, als lasthebbende van zijne Meesters, ten over staan van den Notaris L. L. WQUTERSEN, op in de bovenzaal van de Sociëteit de Vergenoeging op de Groote Markt te Middelburg, des namiddags te 3 uren precies, publiek verkoapen, het Snelzeilend Nederlandsch Barkschip Nader bij biljetten omschreven. De Makelaar P. DE BRUIJNE te Middelburg zal veilen, onmiddelijk na afluop der veiling van het Barkschip Walcheren, op Vrijdag den 23en November aanstaande io het Neder San dscli Barkschip REGINA MARLS, Boekhouders de heeren DEN BOUWMEESTER, BORSIUS VAN DER LEIJÉ. Nadere informatiën te bekomen bij bovenge- noemden Makelaar. De Notaris Th. VAN UI JE PIETERSE zal, op Dinsdag 27 November 18??, des avonds zeven nreu, in het Hotel de Commerce te Vlissingen, verkoopen: De twee eerste perceelen afzonderlijk en te zamen. Alles daags te voren te bezichtigen. De Notaris Th. VAN ÜIJE PIETERSE zal, op Dinsdag 4 December 68??, des morgens fi© uren, in het Breskeksche Veerhuis, in de Palingstraat K 172 te Vlissingen, verkoopen, uithoofde van kwiteering van affaire, Alles daags te voren te bezichtigen. of TE RUILEN 2 Ralfkoeien en 1 Half- vaars, bij de rekening, bij S. VAN STRATEN". een groot Hiaihenlioiiten kabinet met. Frontespies en Eikenhouten schot; te bevragen bij den Boekhandelaar F.B.DENBOER teMiddelburg.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3