■Bm—mmm——m^^^—m—mm—m~—mm—^m—mmmmmmmm—mmmm—mmmmmm—mmmm—m—m—mm Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben 88 leden deelgenomen, waaronder 5 leden van gedepu teerde staten. In al de afdeelingen kon men zich vereenigen met het voorstel van gedeputeerde staten. In eene afdeeling was men algemeen van gevoelen, aan het geschenk te verbinden de verplichting van Schippers en zijne rechtverkrijgenden, om indien het te bonwen veerhuis niet meer als wachthuis voor pas sagiers voor den steiger bestemd is, een soortgelijk wachthuisje te maken als hem nu ten geschenke wordt gegeven en zich daartoe hypothecair verbinde. In eene andere afdeeling was men mede van ge voelen bij verbintenis aan Krijn Schippers en zijne opvolgers de verplichting op te leggen, steeds den vrijen toegang te verleenen aan alle reizigers in het te stichten veerhuis. De voorzitter deelt mede, dat het voorstel van gedeputeerde staten, naar aanleiding van het algemeen verslag der afdeelingen wordt aangevuld door achter de woorden „volgens zijn verzoek" in te voegen de woorden „onder voorwaarde dat door hem aan de provincie eene som van f 400 wordt uitgekeerd indien het te bouwen veerhuis de bestemming van wachthuis verliest en dat tot zekerheid van de betaling dier som een hypothecair verband op het huis worde ge vestigd". Zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stem ming wordt dit gewijzigde voorstel goedgekeurd. L. Het voorstel van gedeputeerde staten tot verkoop van grond aan den weg van Hulst naar Walzoorden aan «JacoPjus «pagemakers, teKuitaart, gemeente Hontenisse. Jacobus Swagemakers, timmerman te Kuitaart, ge meente Hontenisse, wenscbt. dat hem in eigendom worde overgedragen een stukje grond, gelegen aan den weg van Hulst naar Walzoorden, bij het kadaster hekend onder no. 548 der sectie E van de gemeente Hontenisse. Tegen de overdracht bestaat, naar de meening van den hoofdingeneur van den waterstaat, geen bedenking, vermits bedoeld stukje grond door de provincie zonder bezwaar kan gemist worden. Het bestaat uit 50 c. A. weiland en 550 c. A. vergraven grond (moeras). De koopprijs zou naar het gevoelen van den hoofdingenieur kunnen worden gesteld op 0,18 per c. A. voor het weiland of 9, en op f 10 voor den vergraven grond, welke jaarlijks meer of min 50 et. aan riet opbrengt; alzoo in het geheel op 19. Gedeputeerde staten stellen voor het volgende besluit te nemen: Gedeputeerde staten te machtigen om, tegen den prijs van f 19, aan Jacobus Swagemakers, teKuitaart gemeente Hontenisse, te verkoopen 50 c. A. weiland en 550 c. A. vergraven grond (moeras), aan den weg van Hulst naar Walsoorden, bij het kadaster bekend onder no. 548 der sectie E van de gemeente Honte nisse, onder de voorwaarden welke zij in het belang van den weg noodig zullen achten." Het algemeen verslag wordt uitgebracht door den heer Colloi d'Escory. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 38 leden, waaronder 5 leden van gedeputeerde staten. Bij de afdeelingen bestaan geene bedenkingen tegen het voorstel van heeren gedeputeerde staten; een lid eener afdeeling echter merkt op, dat de rapporten van den waterstaat tot bepaling der koopprijzen meestal alleen steunen op opgaven van ondergeschikten, en drukt de wenschelijkheid uit, voortaan ook de betrokken gemeente- en polderbesturen te hooren. Zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming wordt ook dit voorstel aangenomen. M Het voorstel van gedeputeerde staten tot verkoop van een gedeelte sloot aan den weg van Hulst naar Walzoorden aan Jan Francies wan Benderen, schipper te Hontenisse. Jan Francies van Denderen, schipper te Hontenisse, wenscht dat hem in eigendom worde overgedragen een gedeelte sloot aan den weg van Hulst naar Walzoor den, bij het kadaster bekend onder n® 566 der sectie B van de gemeente Hontenisse. Tegen de overdracht bestaat, naar de meening van den hoofdingenieur van den waterstaat, geen bezwaar. Het gedeelte is groot ongeveer 46 centiaren. De koopprijs zou naar het gevoelen van den hoofdinge nieur kunnen worden gesteld op ƒ4.60, tegen 10 cent per centiare, waarvoor een gedeelte derzelfde sloot» krachtens der staten besluit van 10 November 1876, n° 20, aan L. F. de Remortel Nz. is verkocht. Gedeputeerde staten stellen voor hen te machtigen om, tegen den prijs van ƒ4.60, aan Jan Francies van Denderen te Hontenisse te verkoopen ongeveer 46 centiaren sloot aan den weg van Hulst naar Walzoor den, bij kadaster bekend onder n® 566 der sectie B van de gemeente Hontenisse, onder de voorwaarden welke zij in het belang van den weg noodig zullen achten." Het algemeen verslag wordt insgelijks uitgebracht door den heer Colïot d'Fscsis'y. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 38 leden, waaronder 5 leden van gedepu teerde staten. Bij de afdeelingen bestaan geene bedenkingen tegen de voordracht en vereenigen zij zich met het voorstel van heeren gedeputeerde staten. Ook dit voorstel wordt zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. N. Het voorstel van gedeputeerde staten omtrent het ontwerp-reglement op het beheer en onderhoud van de Nol tusschen den Koude»- en den Iuoven- polder. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitge bracht door den heer va» ©elnse. Aan het onderzoek hebben 38 leden deelgenomen, waaronder 5 leden van gedeputeerde staten. In twee afdeelingen wenschte men algemeen de behandeling van dit ontwerp-reglement aan te houden, als niet geschikt voor dadelijke behandeling, wegens het verschil van gevoelen tusschen belanghebbenden en den heer hoofdingenieur, waarom men de behan deling van dit ontwerp wenschte uit te stellen tot de zomervergadering. In eene andere afdeeling waren alle leden van mee ning, dat bedoelde Nol in het belang der polders in stand moet worden gehouden. Tevens gaf men in die afdeeling eenparig den wenscb. te kennen, dat heeren gedeputeerde staten werden uitgenoodigd om, met het oog op het eenvoudige der zaak die het hier geldt, een onderzoek in te stellen om op eenvoudiger wijze dan het creëeren van een waterschap in het voldoend onderhond der Nol te voorzien. Overigens rezen in die afdeeling geene bezwaren tegen het ontwerp zelf, met uitzondering van het artikel betreffende de samenstelling van het bestuur, welk bestuur men eenvoudig samengesteld wenschte te zien. De voorzitter deelt mede, dat gedeputeerde staten, bereid zijn om, naar aanleiding van het algemeen verslag der afdeelingen, te onderzoeken of, altijd met

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 27