Teiegraphische berichten. Rechtzaken, Verkoopingen en aanbestedingen. Burgerlijke stand. Thermometerstand. Gemeenteraad van Goes, dacht van het publiek aanbevolen, leveren reeds goede resultaten, als men ze namelijk geheel toa past, hetgeen door sommigen bij het probeeren van de nieuvye bereiding wei eens over het hoofd wordt gezien. Dat weinige dagen geleden een proeve van bewerking, door den heerSluis in tegenwoor digheid van een kleine 300 mannen en vrouwen te Hoorn gegeven, zoozeer de aandacht trok en zoo sterk werd toegejuicht, mag zeker wel gelden voor een bewijs, dat men zich op den „ouden weg" niet meer op zijn gemak gevoelt. Het maken van goede kaas is geen kunstje, maar steunt op wetenschappelijke gronden. Theo retische en practiscbe kennis is daartoe het eerste vereischte. En aangezien men die kennis niet kan verkrijgen zonder degelijk vak-onderwijs, is het oogenblik gekomen, dat een school voor zui velbereiding, de eerste in Nederland, moet gesticht worden. In de onzen lezers bekende procedure van den kerkeraad en de diakenen der Nederdnitsche her vormde gemeente te Krabbendijke tegen den heer C. C. van don Brink, administrateur, mede wonende aldaar, heeft het gerechtshof te 's Gravenhage heden morgen in hooger beroep uitspraak gedaan. Bij 's hofs arrest is de administrateur ontzet ge worden van zijn beheer, hetwelk aan de diaconie zal moeten worden overgedragen, alles met zijne veroordeeling in de kosten van het proces. Door het gerechtshof te 's Q-ravenhage werd Zaterdag behandeld het hooger beroep van een vonnis der arrondissementsrechtbank te Middel burg, waarbij een jaar celstraf en eene boete van f 12.50 is uitgesproken tegen d. P.ter zake dat hij den 12en Mei jl. tegen den avond, toen een onbezoldigd rijksveldwachter, opziener der jacht en visscherij, hem trachtte te bekeuren wegens het onbevoegd jagen in een jachtveld in een polder onder Ovezande, zijn geweer op den opziener aan gelegd en dezen met den dood bedreigd heeft. De veroordeeling werd uitgesproken door de recht bank, niettegenstaande de beklaagde ontkende schul dig te zijn, voorgevende op het oogenblik dat het feit werd bedreven, elders te zijn geweest. Ook voor het hof bleef hij bij zijne opgave volharden, niettegenstaande, behalve de veldwachter, tegen wien het delict gepleegd is, ook twee andere ge tuigen den beklaagde bepaald hebben herkend. Het beweren van den beklaagde werd ondersteund docw mr. Bergsma, die zijne verwondering over deze vervolging te kennen gaf, de verklaringen der getuigen ter toetse braebt en ten slotte tot vrijspraak concludeerde. Advocaat-generaal mr. Gregory meende dat de getuigenverklaringen boven allen twijfel verheven waren. Hem kwam het voor dat het alibi waarop beklaagde zieh beroepen heeft, niet was gebleken, en hij was er van overtuigd, dat de veroordeeling zou worden gehandhaafd. Zijn requisitoir strekte tot vernieti ging van het vonnis wat den vorm betreft, maar oplegging derzelfde straf als door de rechtbank is uitgesproken. Aanstaanden Vrijdag zal het hof uitspraak doen. (N. R. et de amsterdamsche muurquaestie. In de zaak van den heer Oostmeijer tegen de Amsterdamsche Omnibusmaatschappij, heeft de president der arrond.-rechtbank te Amsterdam zich Zaterdag, ambtshalve, onbevoegd verklaard tot het geven van eene beslissing, omdat bij de rechts macht niet heeft om ten principale recht te doen. Voorts werd de daarbij gedane provisioneele vor dering tot het benoemen van deskundigen, om den toestand te beoordeelen van den „muur," die trouwens nu niet meer bestaat, niet-ontvankelijk verklaard, op grond, dat de wet niet toelaat des- liever dat bij mij geen droppel water meer te drinken geeft. Nu nog mooier! riep de anjelier uit. Dat ben ik volstrekt niet met u eens. Zelfzuchtig wezen Teerhartig juffertje. Hier kwam een derde spreker met een slaperige brommende stem het aangename gesprek storen. Het was een geranium, die er dicht bij stond in een hoekje tusschen den dikken muur en ceu dwarsmuurtje, dat den tuin van Laurenti van een aangrenzend weilandje scheidde. Wat? kibbelt gij nu nog al! De nacht is om te. slapen, gij houdt iedereen wakker Wat wil die? fluisterde de roos onthutst tot den anjelier. De anjelier peinsde op een antwoord, maar daar hij er niet spoedig een vinden kon, dat mevrouw een hoog denkbeeld zijner mannelijke waardigheid zou geven, deed hij er liever het zwijgen toe. Onderwijl ging de geranium voort: Ja, de gelukkigen zijn nooit te voldoen; als zij tien hebben, willen ze vijftien hebben, dan twintig en nog meer. Ik sta hier achter den muur. Heerlijk beschut tegen de avondzon! viel de snapachtige anjelier in, die nu zijn spraakver mogen herkregen had. Ik sta hier achter dien muur herhaalde de geranium, zonder op hem te letten, ik heb geen droppel water gehad om mijn dorst te lesseheu en uw Narcissus heeft mij met geen blik verwaar- kundigen te benoemen in een zaak, die, overeen komstig het bovenstaande, alsnog niet aanhangig is. Eenige uren na deze uitspraak, is de Omnibus maatschappij namens den heer Oostmeijer bij deurwaardersexploit gesommeerd om dadelijk, im mers binnen 2 maal 24 uren, den huurder in het genot van het gehuurde (bet adverteereu namelijk op den niet meer bestaanden muur), te herstellen. Dezer dagen heett de gemeente-veldwachter Jakob Jakobsen te Meliskerke het zeldzame voor recht genoten, het feest te vieren van zijn vijftig jarig veldwachterschap. Van wege de gemeente en den ambachtsheer werd hem een fraai bewerkt zilveren geschenkvoorzien van een toepasselijke inscriptieaangebodenwaarbij nog een aanzien lijke gift in geld was gevoegd. Sedert den 1™ dezer zijn in het straat vuil te Amsterdam door de beambten van den straatrei nigingsdienst opgezameld tien zilveren vorkenj een zilveren lepel en twee gouden hoofdsieraden, Onder een hoop afval en rommel op een zolder van het stadhuis te Arasterdam zijn eenige oud-Hollandsche regentenstukken gevonden. Men beweert nu dat barou Rothschild aan het gemeentebestuur der hoofdstad eenige millioenen zal aanbieden voor het uitsluitend recht van vegen en schoonhouden der stadsgebouwen en bergplaatsen van Amsterdam. In de laatste vergadering van den kerkeraad der Nederd. herv. gemeente te Amsterdam heeft, volgens „de Vrijheid", de heer van Ronkel zoo danig de orde verstoord, dat de voorzitter genood zaakt werd de zitting te sluiten. Aan den heer C. Bok te Delfshaven is door de Italiaansche regeering de groote zilveren medaille toegekend voor eene door nem op de landbouw tentoonstelling te Rovigo ingezondene verzameling van plannen voor de stoombemahng van polders. Te Noordwolde (Friesland) i3 eene spaarkas van het aldaar gevestigd departement der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen ingesteld. De veldmaarschalk graaf Molkte heeft den 26en dezer zijn 77«n verjaardag gevierd. De koningin van Wurtemberg, eene geboren Russische prinses, heeft zich de tegenspoeden, welke het Russische leger ondervindt, alsmede het sneu velen van haar neef, prins Sergius van Leuchten- berg zeer zwaar aangetrokken. Haar toch reeds geschokte gezondheidstoestand is daardoor nog heviger aangegrepen. De koningin is nu naar San Remo vertrokken, teneinde aldaar, in zachter klimaat, genezing te zoeken. Uit Rome wordt aan de Kölnische Zeitung gemeld, dat door sommige kardinalen in het Vati- caau eene beweging is georganiseerd om den paus over te halen tot zijn opvolger op den pauselijken stoel aan te wijzen den voormaligen aartsbisschop van Gnesen en Posen, graaf Ledochowskï, die door de regeering van Pruisen, wegens verzet tegen de wetten van den staat, uit zijne betrekking is ontzet. Zijne verheffing tot paus zou voorzeker niet strekken om de verhouding tusschen Duitsek- land en den pauselijken stoel te verbeteren, maar de regeering van eerstgenoemd rijk waarschijnlijk aanleiding geven om den nieuwen paus niet te erkennen. Nadat de toestand van „papa" Wrangel was verbeterd is er een zoo ongunstige verandering in gekomen, dat zijn overlijden ieder oogenblik wordt tegemoet gezien. Bij het tolbureau aan het postkantoor te Berlijn heeft de aandacht getrokken, dat bijna dagelijks aanzienlijke bezendingen van zilverwaren uit Rusland aankomen, allen geadresseerd aan een Berlijnsehe firma, die zich met de smelting van digd. Het kan hem niet schelen of ik verongeluk I Ja, ja, ik heb er al de schade van dat ik niet op den muur, naast u, sta. De rups, die hij van u afgehaald heeft, heeft hij op mij neergegooid; zonder er eens naar te kijken. Zet u nu maar niets in het hoofd, mevrouw roosl Ik heb aan ieder blad een oog en toen ik het hoofd wat vooruitstak, kon ik best zien wat al die lieve zorg voor u beteekonde. Nu wat dan! zeï de roos geraakt. Hoor die jaloersche dame eens aanl Daar beneden in dien tuin is een mooie dame, vrij wat mooier dan gij Waar vroeg de anjelier, aan welken kant? Die heb ik nog niet gezien, Daarachter dat boschje magnolia's en laurierboomen. Af en toe komt ze hierheen, langs dat paadje links. Gisteren heeft uw vriend twee uren lang naar haar zitten kijken. Vandaag is ze in het geheel niet gekomen, en hij had goed wachten en u drinken geven en zuiveren van ongedierte, mevrouw roos! O foei! zeide de roos, terwijl hare bla deren trilden. Ik versta niet de kunst om complimentjes te zeggen, ik noem do dingen bij haar naam, en ik weet niet hoe uw dierbare tuinman die kleine beestjes noemt die gij aan uwe bladeren hebt! Maar nu weet ge het: de dame heeft zich den heelen dag niet laten zien en hij ergert er zich overDat kan ik u zeggen, hij ergert er zich oyer! edele metalen belast. Onder die zilveren voor werpen bevinden zich ook vele van kerkelijken aard, die door de Russische grooten bij hun huis - altaren worden gebruikt. Om het hooge inkomende eeht te ontgaan zijn de zwaarste en kostbaarste voorwerpen in stukken gebroken, waarvoor slechts weinig inkomend recht wordt gevorderd. Het schijnt, dat deze toezendingen een gevolg zijn van de vrees dat de regeering een belasting op het zilver zal invoeren. Te Bernau in Pruisen heeft zich dezer dagen een kleine 13jarige jongen in het huis zijner moe der opgehangen, nadat hij eerst zijn „laatsten wil" schriftelijk had bekend gemaakt. De werkzaamheden voor de tentoonstelling te Parijs zijn thans zoover gevorderd, dat de exposanten reeds van de voor hen bestemde plaat sen gebruik kunnen maken. Bij eene verbouwing in de kathedraal van St. Domingo wil men de kist met de licbameljjke overblijfseleh van Christophorus Columbus hebben gevonden, terwijl tot nogtoe beweerd was dat zij van St. Domingo naar Cuba waren gebracht en in de kathedraal te Havana waren bijgezet. De kapitein der stoomboot Fitzmaurice, die de Cleopatra met hare lading, de welbekende Obelisk, te Terrol in veiligheid heeft gebracht, eischt niet alleen de belooning voor de redding van het vaartuig, maar ook voor de Obelisk. De waarde van het eerste, dat voor 4000 pond ster ling verzekerd is, zal geen bezwaar uitmaken, maar moeilijker zal het wezen de waarde der Obelisk te bepalen. Volgens de North China Herald volgen de Chineezen met groote belangstelling de ontwik keling van den Russisch-Turkschen oorlog, en daar zij hunne naburen de Russen zeer vreezen, verheugen zij zich bijzonder over de overwin ningen der Turken. BINNENLAND. Vlissingen. Vertrokken het stoomschip Scholten, gezagv. Janzen, naar New-York. Binnengekomen het Engelsehe schip Mystery, gezagv. Waters, in ballast van Duinkerken. buitenland. Parijs. Het resultaat der gisteren plaats ge had hebbende herstemmingen is, dat zijn gekozen II conservatieven en 4 republikeinen. Konstantinopel. Na de vereeniging van Moukhtar Pacha met Ismail Pacha zijn de Turk- sehe troepen in Armonie te Kopukoï samengetrok ken, alwaar zij een sterke positie hebben inge nomen. De Porte ontkent de juistheid van het Russische bericht over de overwinning te Orkhanië, waarbij 3000 Turken zouden zijn gevangen genomen. St. Petersburg. De Russen hebben gisteren Telsch genomen en daarbij zeven Turkscke bataljons gevangen gemaakt. Bij de te Vlissingen gehouden aanbesteding van eetwaren enz. voor bet g a s t h u i s gedurende 1878 zijn o. a. de volgende prijzen bedongenruud- vieesch 59 cent, Amerikaansch spek 64 ct., inlandseh spek 84 ct., reuzel 63 ct., versche boter 1.29 en vatboter 95$ centalles per kilogram gemeenbest gort f 13.48 en gemeene gort 12.18 per hectoliter; rijst 16 «n zout 12 cent per kilo gram; groene erwten ƒ11.94 en bruine boonen 13.75 per hectolitersuiker 57 ct. per kilogr. aardappelen f 4.30 per hectoliterkoffie 1.30, thee f 1.40 en f 1.15 per kilogramEngelsehe kolen 89 J en Ruhr-kolen 66 et. per hectoliter. Bij de aanbesteding voor het burgerweeshuis aldaar zijn o. a. bedongen voor: rundvleesch 70 En nu kant ge van woede vergaan! voegde hij er inwendig bij en lag zich ter ruste, blij dat hij een goed werk verricht had. Arme jongen! mompelde de roos en liet peinzend het kopje hangen. VIL Drie dagen onafgebroken nadenken over een onderwerp, de eenzaamheid, die een zeer krachtig voedsel voor sterke neigingen is, en bovenal een tiental jaren zonder liefde doorgebracht, dat alles had Laurenti tot een speelbal van zijn hartstocht gemaakt, en het beeld der schoone onbekende zoo diep in zijn hart gegrift, dat hij het niet meer kon uitwisschen. Toen hij eindelijk begon na to denken over den aard zijner gevoelens, toen hij een oogenblik in zichzelven gekeerd, het hevige van de kwaal inzag, sloot hij de oogen en riep uit: het is niet waar Het ia niet waarDat is schielijk gezegd en intusschen was bij er steeds op uit om naar het gele huis te kijken en kookte hij inwendig, dat hij dat bleeke vrouwengelaat niet meer zag ver schijnen. Een van de eerate en meest bekende verschijn selen van deze hartkwaal, die in geen enkele pathologische verhandeling voorkomt, maar die iedereen kent, en die bij velen chronisch ia, be staat in het ronddolen om een zekere woning. ct., spek 82 ct. reuzel 63 ct, versche boter f 1.30i vatboter 97i cent, alles per kilogram; gemeenbest gort f 13.20 per hectoliterrijst 16i ct. per liter zout 12 ct per kilogr.; groene erwten f 11.90 en bruine boonen ƒ13.83 per hectolitersuiker 59 ct en stroop 17 et. per kilogr.; aardappelen f 4.30 per hectoliterkoffie 1.30, thee 1.40 en 1.18 per kilogram Engelsehe steenkolen 85 ct. en Ruhr kolen -64 ct. per hectoliter. (Van 2128 October.) Middelburg. OndertrouwdP. Pleijte, jm. 24 j. met B. de Buck, jd. 22 j. H. Gillessen, jm. 24 j met J. S. Brand, jd. 26 j. J. van Aartsen, jm. 27 j., met S. W. Koppelle, jd. 28 j. W. M. Hubregtse, jm. 26 j., met M. E. Roth, jd. 23 j. C. J. Faase, jm. 27 j., met J. C. Moens, jd. 27 j. J. van Schaik, jm. 26 j., met J. Marijs, jd. 26 j. P. Geldof, jm. 23 j., met J. M. de Klerk, jd. 22 j. BevallenJ. M. Buijs, geb. Tilroe, d. S. A. Bekker, geb. van Gelder, d. M. C. de Jong, geb. Le Fever, z. A. Ludikhuize, geb. Jonkman, z. D. J. Schout, geb. Glerum, d. P. O. W. Bos, geb. Oudensteijn, z. M. H. K. de Wit, geb. Loeke- meijer, d. M. C. Verwijs, geb. Vos, d. J. I. Wolf, geb. Pijl, z. J. A. J. Dronkers, geb. van den Thoora, z. A. van Leerdam, geb. Pagter, d. L. Bosscbaart, geb. Botting, z. F. Frederiks, geb. Ingelse, d. C. M. van Ditmars, geb. de Broekert, d. (levenl.) M. J. Baak, geb. Geervliet, d. (levenl.) Overleden: A. W. Bos, d. 3 j. J. H. Huvers, z. 5 j. W. P. van de Poel, z. 2 m. B. Stok, jd. 86 j. (Van 2027 October.) Vlissingen. Gehuwd: J. de Pagter, jm. 19 j., met J. Stroo, jd. 21 j. Bevallen: J. J. Klomp, geb. Schellink,.z, H. W. Rolaff, geb. Croes, z. E. van Zoelen, geb. Wille- boordse, z. C. Asard, geb. Coulon, z. Overleden: F. W. Schoeart, man van P. van Keijmolen, 53 j. J. A. Scheepers, man van J. E. S. Priem, 67 j. C. van Halteren, jm. 23 j. Goes. Bevallen: H. de Dreu, geb. Tollenaar, d. C. C. de Jonge, geb. Verplakke, z. M. Knieriem, geb. Hoogerwerve, d. OverledenH. Schipper, z. 7 w. P. M. de Jonge, d. 13 j. Zierikzee. Gehuwd: W. Vermeulen, jm. 22 j., met E. K. Blom, jd. 24 j. Bevallen: A. Lokker, geb. Biesheuvel z. A. M. Faber, geb. Rosendael, 1. N. de Vos, geb. Stuik, z. Overleden: B. Hallingse, wed", van C. van Burg, 57 j. 27 Oct. 's av. 11 u. 51 gr. 28 's morg. 7 u. 49 gr. 's rnidd. 1 u. 56 gr. 's av. 11 u. 46 gr. 29 's morg. 7 u. 46 gr. 's midd. 1 u. 52 gr. 's av. 6 u. 53 gr. Zitting van 27 October. Voorzitter de heer Blaaubeen. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig met kennisgeving wegens ziekto de heer de Maree3 van Swinderen. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat de heer Blackstone door burgemeester en wethouders voorioopig is benoemd als assistent bi) het teekenonderwijs aan do burger avondschool, ingevolge het in de laatste raadvergadering genomen besluit. Dat van de overeenkomst met den minister van justitie, betrekkelijk de lokalen voor het kanton gerecht akte in duplo is opgemaakt, geteekend en geregistreerd, en hiervan een exemplaar aan den minster toegezonden. Dat bij de opneming door burgemeester en wet houders der gemeentekas, is gebleken dat in kas was, zooals behoorde te zijn, 4773.10J. Als ingekomen stukken worden ter tafel gebracht: Goedkeuring van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag; 6. toekenning subsidie aan het gasthuis over 1878e. tegemoetkoming van het burgerlijk bestuur aan de gemeente over 1878; (l. af- en overschrijving op de begrooting van in komsten en uitgaven, betrekkelijk een assistent voor het teekenonderwijs aan do burger avond school over 1877; e. schulddelging voor bestem ming buitengewone ontvangstenwelke allen door gedeputeerde staten zijn goedgekeurd en voor notificatie worden aangenomen. Nu is aan de orde een voorstel van burgemees- Men loopt er om heen, verwijdert zich een eindje, maar verlaat nimmer de streek van het onbekende eiland; men vaart langs de kust en ankert in het gezicht, als een kruisend fregat. Een tweede verschijnsel is de nieuwsgierigheid om een bepaalden^ naam te weten te komen. Om daaraan te voldoen neemt men zijn toevlucht tot de fijnste listen; men wandelt meer dan andere met de leiders der stadscourant; men drukt met grooter genoegen personen, die meer met de godin, die nog altijd geen naam heeft, in aanraking komen, de hand, alleen opdat zij zich dien dier baren naam, bij wijze van een verloren diamant, onder den afval van een alledaagsch gesprek zullen laten ontvallen. En die verschijnselen vertoonden zich beiden. Wie Guido Laurenti kwam zoeken, vond hem in zijn tuin of in die straat, die op dat huis uitliep maar altijd zonder de schoone onbekende ooit te zien te krijgen. 's Avonds ging hij naar de komedie en zocht praatlustige meuschen op; doch zonder er iets wijzer door te worden. En om de waarheid te zeggen, daar hij haar nooit op straat, noch op eenige andere publieke plaats gezien had, wist hij niet hoe hij het aan moest leggen en of hij iemand zou kunnen vinden, die haar bij naam of persoonlijk kende. (Wordt vtrpolgd.)

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 2