i>25jarip Advertentiën. Telegraphische berichten. BUITENLAND. Zeetijdingen. Handelsberichten. Verkoopingen en aanbestedingen, Thermometerstand. Te Weenen zijn in het openbaar verkocht Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz, frjjzen van effecten. wie zij (vooral als de vader uit visschen was) mishandeld werden indien zij geen hout thuis brachten. Ook hier wees de subst.-officier van justitie met nadruk op dit ontzettend treurige voorbeeld van verwaarloozing van kinderen en hij betreurde het, dat de wet geen aanleiding geeft om deze knapen voorgoed aan hunne verderfelijke omgeving te onttrekken. Thans moesten zij zeiven echter de gevolgen van het gepleegde kwaad dragen, zoodat hij hunne schuldigverklaring requi- reerde aan eenvoudigen diefstalgepleegd door twee personen in vereeniging en met oordeel des onderscheids, en veroordeeling tot 14 dagen gevan genisstraf ieder. Ook in deze zaak zal de recht bank heden over acht dagen uitspaak doen. binnenland. 's Gravenliage. Benoemd tot hoogleeraar in de rechtsgeleerdheid aan de hoogeschool te Utrecht mr. Hamaker, in de geneeskunde dr. Over- beek de Meijer, tot lector in de tandheelkunde de heer Dentz. Op verzoek ingetrokken de benoeming van prof. Tellegen tot hoogleeraar te Leiden. buitenland. Brussel. Prins Lodewijk Napoleon is heden middag alhier aangekomen en met den trein van 4 uren van het station de Luxembourg naar het kasteel van Dave vertrokken. Bucharest. De heer Gatargui is met een buitengewone zending belast naar Belgrado ver trokken. Londen. In eene door den heer Gladstone te Nottingham gehouden rede gaf hij aan de beslui teloosheid van Engeland de schuld van den Oos- terschen oorlog. Gepasseerden nacht heeft de matroos K. A. aan boord van het Noordsche brikschip Andvak, kapt. Ohlsen, van Antwerpen naar Zweden bestemd, ter reede van VlissiDgen zich door ophanging van het leven beroofd. Hij was pas 25 jaren oud. Het lijk is aan den wal gebracht en zal te Vlissingen begraven worden. i Naar men verneemt was de machinist A. Frigerio, die onlangs bij het breken van den ci linder van het stoomschip „Stad Middelburg" het leven verloor, de zoon van te Nieuwediep gevestigde oudersdie binnen zes weken reeds twee hunner zonen onder soortgelijke omstandigheden hadden zien omkomen. De marktwagendienst van Sluis op Oostburg, die sedert 1848 door de concessionarissen de heeren Post verricht werd is Woensdag jl. door den eenig overgebleven concessionaris gestaakt. Bij den landbouwer M. de Bruijne, te Cad- zandis een van hondsdolheid verdachte hond afgemaaktdie twee honden heeft gebeteneen op de hofstede van den landbouwer C. van Hal en een op de holstede van J. Basting, beide te Retranchement. Indien uit het veeartsenijkuudig onderzoek zal blijken dat er wezenlijk sporen van hondsdolheid aanwezig zijnzullen weldra de aangrenzende gemeenten aan de bepalingen der wet onderworpen wordenwelke voorschrij ven dat de bonden aldaar gedurende 4 maanden zullen moeten gemuilkorfd worden. SWbl.) De beschikbare gelden voor het gedenkteeken van Leiden's ontzet zijn tot f 18,700 gestegen. Drie basreliëfs zijn door den heer Koelman voltooid en de kop van het standbeeld in pleister af gewerkt. Voor Amsterdamsehe rekening is weder per Westindischo mail van Suriname f 19,000 aan stofgoud uit de delverijen aldaar aangebracht. de schuldvorderingen van den bankier Karl Zinner, die tijdens do Gründungen vooral groote heeren vertegenwoordigde. Zijn schuldvorderingen bedroe gen 755,000 florijnen, en brachten de som van 479 florijnen 70 kreutzer op. Zoo werden bijv. verkocht een vordering op baron Honig von Walschka (Pressburg) ten bedrage van 12,060 florijnen voor 41 florijnen, eene op prins Theodoor Cantaouzena (Muncheu) van 28,836 florijnen voor 25 florijnen, eene op Karl von Kolavory (Pressburg) van 15,800 florijnen voor 15 florijnen, eene op Ludwig von Blittersdorf (Frankfort) van 17,150 florijnen voor 200 florijnen 50 kreutzer, eene op Julia gravin Dessewffy van 59,530 florijnen voor 45 florijnen; eene op graaf Friedrich Schaffgotsehe, ten bedrage van 305,387 florijnenkwam niet onder den hamer, daar de graaf zich met 1000 florijnen van zijn schuld vrij kocht. In do kolenbassins in Henegouwen heerscht eene werkstaking op reusachtige schaal. Reeds 20,000 werklieden hebben den arbeid gestaakt en loepen ledig. De ellende is groot en de arbeiders zijn op sommige plaatsen wanhopig. Hier en daar zijn ongeregeldheden voorgevallen, zoodat de troepen tot bewaking der orde afgezonden, hun toevlucht hebben moeten nemen tot de wapenen, waardoor drie personen zijn gedood en andere gewond. Men hoopt dat de grève spoedig zal zijn geëindigd; hier en daar hebben sommige werklieden den arbeid reeds hervat. Aan de Post wordt uit St. Petersburg ge schreven, dat in Lemberg met Engelsch geld voor een nieuwen Poolsehen opstand wordt gewerkt. Men kan het bij den tegen woord igen toestand verontschuldigen dat men zich in de Russische hoofdstad allerlei schrikbeelden maakt. Berichten omtrent de stemming d.er publieke opinie in St. Peters burg luiden allerongunstigst. Men maakt zich zeer ongerust over de gevolgen van de nederlagen en is zeer verontwaardigd over het bloed dat nutteloos wordt vergoten. Het oordeel over de militaire leiding is zeer scherp en alles wordt nu toegeschreven aan de onbekwaamheid van de aanvoerders. Er zijn thans maatregelen genomen om zoo spoedig mogelijk nog 52 reservebataljons van de landweer naar het tooneel van den oorlog te zenden, en in alle arsenalen en werkplaatsen wordt met kracht gewerkt om het leger van het noodige voor een winterveldtocht te voorzien. Heden werd aan het gebouw van het gewestelijk bestuur alhier aanbesteedhet herstellen van boorden langs het kanaal door Zuid-Beveland. Minste inechrijver P. J. Visser, te Hansweert, voor f 10,236. Het bouwen van een school en onderwijzers woning te Sluiskil, Donderdag ten raaühuize te Ter Neuzen aanbesteed, is aangenomen door den heer I. vr.n der Moer, te Axel, voor f 6055. 27 Sept.'s av. 11 u. 50 gr. 28 's morg. 7 u. 47 gr. 's av. 5 u. gr. 's midd. 1 u. 60 gr. Welke beminnelijke Christenen het zijn, waar voor Rusland den oorlog heeft ondernomen, blijkt o. a. op afdoende wijze uit de schandelijke behan deling door de Bulgaren den Israëlieten te Kesanlik aangedaan. Op het plein van het Turksch-Israëlietische bede huis te Bucharest bevindt zich een honderdtal armzalige gestalten, mannen, vrouwen en kinderen grootendcels in lompen gehuld; honger, ellendeen smart hebben diepe sporen achtergelaten; bijna allen betreuren het verlies van dierbare betrekkin gen, deze een grootvader, gene een broeder, andere vrouw of kinderen die vermoord zijn of gestorven op den langen tocht van Kesanlik naar Bucharest. Allen zonder onderscheid zijn van hun vermogen beroofd; zij hebben niets meer. De Bulgaren te Kesanlik hebben eene vervolging volgens mïddel- eeuwscben stijl georganiseerd. Gedurende 45 dagen en nachten waren de ongelukkigen onderweg op de vlucht uit hun woonplaats. Toen de Russen Kesanlik binnenkwamen hebben zij de Israëlieten niet het geringste leed gedaan zooals deze zelve verzekeren maar de Bulgaren hebben hen uitgeplunderd, zoodat er niets overbleef; toen zij niets meer hadden te geven begonnen de Chris tenen hen te mishandelen en dreven hen de stad uit, na verscheidene mannen en vrouwen te hebben gedood, vrouwen en meisjes te hebben mishandeld. De vluchtelingen begaven zich naar Schipka alwaar de Russische generaal hen bescherming verleende; door de Russische linies bereikten zij Bucharest alwaar zij door hunne geloofsgenooten worden ver zorgd. Het antwoord door prins Auersperg in den Oos- tenrijkschen rijksraad, op de interpellatie omtrent de Oosteniijksche politiek der regeering van Oos- stenrijk-Hongarije gegeven, bevestigt volkomen de verwachting, dat het gouvernement van keizer Frans Joseph niet zal at wij ken van zijn tot nogtoe gevolgde neutrale houding. „De regeering zeide de minister-president van Oostenrijk volgt geen politiek ondergeschikt aan de gebeurtenissen. Hare politieke houding is vooraf duidelijk bepaald en zij is niet afgeweken van de gedragslijn die zij zich heeft gesteld. Van het oogenblik van het uitbreken van den oorlog heeft zij het als haar taak beschouwd de neutra liteit te handhaven. Zij acht het haar plicht de belangen der monarchie met kracht te handhaven, zonder evenwel partij te trekken noch voor de eene noch voor de andere der oorlogvoerende mogendheden. Zij heeft zich steeds door deze beginselen laten leiden en vindt in den loop der gebeurtenissen geen aanleiding om van houding te veranderen. „De interpellatie beveelt een volkomen neutra liteit aan en verlangt tevens dat eene pressie op Servië zal worden uitgeoefend om het te beletten aan den oorlog deel te nemen, doch de regeering acht dit een moeilijk op te lossen probleem. Zij ziet niet in waarom de belangen der monarchie haar zouden verplichten reeds bij voorbaat hare gevoelens uit te spreken over een eventueele deelneming van Servië aan den veldtocht, en zij verzoekt de kamer er niet op aan te dringen, dat de regeering zich over die quaestie zal uitlaten, met het oog op de verantwoordelijkheid welke op haar rust." Daar niets bijzonders wordt gemeld hoe de kamer dit antwoord heeft opgenomen, mag men het er voor houden dat zij er in heeft berust, hoewel er eenigszins in ligt opgesloten, dat de regeering althans geen overwegend bezwaar zou hebben tegen een deelneming van Servië aan den oorlog tegen de Turken. Immers ware dit niet het geval dan zou thans de gelegenheid schoon zjjn geweest om prins Milan te doen weten wat hij van de zijde van Oostenrijk-Hongarije te hopen of te vreezen heeft. Evenwel meenen sommige organen in de uitdrukking van prins Auersperg een zijde- lingsohe bedreiging jegens Servië te zien, dat de regeering van keizer Frans Joseph geen lijdelijk toeschouwster zou blijven bij eene deelneming van het vorstendom aan den oorlog. Het ongunstig verloop van dezen zal misschien de Serven meer nog dan derechtstreeksche vertoogen of de zijdelingsche bedreigingen van eenige mo gendheid weerhouden. Het groote aandeel van het Rumenische leger in de operaties a. o. voor Plevna is niet geschikt tot het bondgenootschap met Rusland op te wekken. Terwijl toch de Rumenen door mijnen en loopgraven allengs meer de tweede redoute van Grivitza naderen, blijven de Russen door gebrek aan spaden en houwelen werkelooze toeschouwers. Men hoopt dat generaal Totleben in de behoefte aan die werktuigen zal voorzien. De berichten uit het leger voor Plevna zijn over het algemeen zeer ongunstig. De proviandeering der plaats door Achmed Pacha, die haar met 10,000 man infanterie en artillerie heeft bereikt, kon door de belegeraars niet worden verhinderd evenmin als het herstellen der telegraphische gemeenschap vap Plevna met Orchanie. De Russen konden geen voldoende macht naar den linkeroever van de Vid zenden om deze operaties der Turken te verhinderen, en hoewel thans het leger voor Plevna met 60,000 man troepen is versterkt wordt dit toch niet voldoende geacht, hetzij om het leger van 45 a 50,000 man van Osman Packa te ver slaan, of om een afdoende belegering te onderne men. De correspondent van de Morning Post schat het aantal zieken in het Russische leger op 30 percent van het effectief, terwijl mentenge volge van het ongunstige wederverwacht dat dit aantal nog zal vermeerderen. De corres pondent van Daily News seintdat de ontmoe diging en de ontevredenheid in het leger voor Plevna een ongelooflijke hoogte hebben bereikt. Men verwacht zegt hij weinig succes met den tegenwoordigen grooten staf, want iedere nieuwe gebeurtenis bewijst weder de onbekwaamheid van de aanvoerders. Hoewelvolgens een telegram van Dinsdag, dooi den minister van oorlog te Konstantinopel aan Mehemed Ali Pacha bevel was gegeven om Bjela aan te vallen, schijnt deze, met het oog op de versterkingen door den vijand ontvangen en ten gevolge van het ongunstige weder, aan dat bevel niet te hebben voldaan. De Weensche bladen althans meldendat hij zich om genoemde redenen heeft teruggetrokken in de posities die hij vroeger bij de Kara Lom heeft bezet gehouden. Seadetkerai Pacha daarentegen had gevolg gegeven aan een bevel om tegen Elena te opereeren en had aldaar eene redoute genomen waaruit, hij den vijand ver dreef, doch keerde vervolgens naar zijne kwartieren terug. Uit Klein Azië wordt de inneming van het dorp Halkaliop een uur afstands van het Russische kamp van Igdirdoor de troepen van Ismaïl Pacha gemelddie zes bataljons Russen met 12 kanonnen, welke uit Igdir waren gekomen, afsloeg. De geschillen tusscben Griekenland en de Porte zullen waarschijnlijk in der minne worden geschikt, daar laatstgenoemde op enkele punten volkomen satisfactie heeft toegezegd. In de laatste dagen was in de Parijsche pers vrij algemeen het gerucht in omloop, dat de maar schalk kort voor de verkiezingen nog een tweede manifest tot de kiezers zou richten. Een nota van Havas verzekert, dat omtrent dat voornemen niets met zekerheid blijkt. Tevens deelt Havas mede, dat de minister van binnenlandsche zaken tot de prefecten een circulaire heeft gericht uitsluitend betreffende quaesties van administratieven aard, waarop gedurende de verkiezingsperiode hun aan dacht dient te zijn gevestigd en dat de minister niet voornemens is een andere circulaire betref fende de algemeene politiek uit te vaardigen, omdat deze in het manifest van den maar schalk voldoende is behandeld. De keus van alle offieieele candidaten is thans vastgesteld. Niet zonder beteekenis is de mede- deeling van Havas, dat de opening der verkiezings periode tot nogtoe geen aanleiding heeft gegeven tot agitatie, dat tot nogtoe weinig bijeenkomsten van kiezers hebben plaatB gehad en dat nergens eenig ernstig incident of wanordelijkheden zijn voorgevallen. Waarschijnlijk is de keus van de kiezers ver doende gewaarborgd om nog tot buitengewone manifestaties zijn toevlucht te nemen en is het vonnis over de Broglie c. s. reeds geveld. Vlissingen, 28 September. Boter per kilogram f 1.30 a f 1.20. Eieren f 4.80 per 104 stuks. Amsterdam, 28 September. Raapolie op zes weken f 45$. Lijnolie f 36$. Van hier vertrokken het barkschip Riga in ballast naar Ri a Vertrokken van Vlissingen Rebecca, ge zagvoerder Laing, in ballast naar Shiplds. Gent, 28 September. Roode en witte tarwe ad 100 kilo op staal fr. 35.rogge ad 100 kilo fr. 23.50gerst fr. haver fr. 20.50boek weit fr. 17.50; paardenboonen fr. 18.50; koolzaad fr.46.lijnzaad fr. 37.lijnkoeken fr. 28.50; koolzaadkoeken fr. boter fr. 2.75 per kilo gram; eieren fr. 3,per 26 stuks. Amsterdam, 27 Sept. 28 Sept. Nedcrl. Cert. Werk. schuld. 2$ Certific. dito dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij. 5 dito exploitat. Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 dito dito Amsterdam 3 België. Cert. bij Rothschild. 2$ Frankrijk. Inschrijvingen3 Inschrij vingen5 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 Certific. Inscr. 5e serie 5 Obl. Hope Ca. 1855 6e serie. 5 dito f 1000 18645 dito L. 100 18725 dito L. 100 1873 5 Loten 18645 Loten 1866. ..5 Oblig. Hope Cc. Leen, I860. 4$ Certific. dito4 Inscr. Stieglitz&C*. 2ea4L. 4 Obligatiën 1867694 Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 OLlig. dito4$ dito dito. .........4 Aand. Kiew-Brest5 dito Baltische spoorweg. 3 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito Jelei Griasi. 5 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow 5 IPolen. Schatkistobligatiën 4 Aand. Warschau-Bromberg. 4 dito dito Weenen. 5 Gostenrjjk. Obligatie metal, in zilver Januari/Juli. 5 Obligatiën dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank3 Loten 18605 dito 1864. Hongarije. Schatkiatbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg 5 Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 Spanje. Obligatiën Buitenl. 3 Oblig. Binnenlandsche. 3 IPortugal. Obligatiën 3 Turkije. Inschr. Alg. schuld. 5 Obligatiën 1869 6 Egypte. Obl. 18687 Obl. 1873 7 Amcrlka.Obl.Ver. Stat. 1904. 5 Obligatiën dito dito 1885. 6 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. 6 dito Central Pacific. 6 Certific. Chic. N. W7 Obtig. Madison Ext7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union7 dito Union Pac. Hoofdl. 6 Obl.St.Paui&Pac. Spw. 1 sec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Oblig. 1863 4$ Obl. 18655 pet. 63} 76$ 100* 103 104 100$ 93$ 54$ 74$ 76} 77$ 126 123 76$ 68$ 38 101$ 73 43$ 44 81 80$ 75$ 72$ 47 56$ 55$ 53$ 54$ 121 93 112$ 63$ 76-iV 100$ 103$ 104$ 102 102 93$ 54} 74$ 85$ 76$ 125$ 123$ 75$ 58 68* 37$ 101 82 43 43 80} 81 80$ 75} 72 48$ 46} 56} 56 54* 54$ 121} 94$ 113 9 9 n r> 9 9 9 n n 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 67$ 67$ 40$ 12$ 11* 50 9* 6$$ 40$$ 12$ U$ 50$ 9$ 6$ 103$ 67$ 60} 87} 80$ 79$ 48$ 67} 100$ 100$ 61$J 88$ 80} 80 99$ 48$ 96 Prijzen wan coupons. Amsterdam, 28 September. Metall. f21.22$ dito zilvtr f 22.30; Div. Eng. per f 11.80; Eng. Poitugal per f Spaansche piasters f.64; Amerikaansobe dollars (in goud) f 2.46. Amsterdam, 27 September. Metall. 21.22$dito zilver f 22.25Div. Eng. per 11.87$ Eng. Russen per f 12.02$Eng. Portugal per f Frans. 47.70; Belg. f 47.70; Prnis. f 58.70; Hamb. Russen 1.18Russen in Z. R. /Ï.19$Pool- sche per fl. Poolsche per Z. R. f Spaan sche piasters f —.64Spaansche binnenlandsche f.58; Amerikaansche dollars/2.46; papier 2.3 7 vg van 3 J. OCKÉ en M. STABIJ. Breskens, 29 September 1877. 3) hunne dankbare kinderen. ^5) Getrouwd Jhr. Mr. W. H. SNOUCK HURGRONJË, Substituut Griffier der Arrondissements-Recbtbank, en I. G. VAN DER BILT, die, ook namens hunne wederzijdsche ouders, be danken voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 28 September 1877. Getrouwd JOHN. CALJ0UW eu LUINPE MERISON, van Colijnsplaat, dié hunnen dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 29 September 1877. Bevallen van een Meisje J. E.. BOSMAN—CS Oude. Middelburg, 27 September 1877.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3