Advertentiën. EIGEN HULP. Aanbesteding Brood. STEENKOLEN. Twii mrnmwoonhuizen. TI EÖOP MlfBÖDIi STOOK-lEUBELFABBli) Ingezonden Stukken. Zeetijdi ng e n. Handelsberichten. AANBESTEDING Verkooping te Middelburg. 101? 100? 123 aanbesteden het leveren van 650 hectoliters (mudden) Ruhr-kachelkplenten dienste van het Gemeentebestuur. 1 Rijtuig met lossen bok (Américaine), 1 Arreslede, Paardentuig, 1 Zadel met toebehooren, 1 Lichter, 1 Karret, 1 Karn molen, Watervaten, 2 groote Zaadzeilen, 2 Ladders, 3 grenen Balken, 1 Slijpsteen, Schragen, 2 Schalen met Balans en Ge wichten, Latwerk, voorts eenige MEUBI LAIRE GOEDEREN, 1 Trap-naaimachine, eene partij Madera, Brandewijn en een Vochtweger en wat verder zal worden gepresenteerd. toen een kamer werd gekozen overeenkomstig de overheerschende gevoelens van bet land en die in vredelievenden zin de bevestiging en ontwikkeling der republikeinsche instellingen voortzette. Met gematigdheid en wijsheid heeft zij haar taak vol bracht, waardoor zij in geheel Europa sympathie verwekte, terwijl in het binnenland door den ge lukkigen invloed van eene politiek van eensge zindheid en toegevendheid de hartstochten kal meerden. Uitvoerig wordt uiteengezet hoe inwendig de toestand verbeterde en uitwendig de vriend schappelijke betrekkingen met de mogendheden werden bevestigd. Het conflict van 16 Mei volgde. De president maakte gebruik van zijn grondwettig recht, maar, terwijl hij de meest algemeen erkende beginselen van den parlementairen regeeringsvorm verloochende, heeft hij onverwachts een kabinet ontslagen, dat in geen der beide kamers in de minderheid was, een ministerie uit de aan de republiek vijandige minderheid gekozen en de kamer voor een maand verdaagd, die, op advies van den senaat werd ontbonden. Nu zal het land spreken. Men zegt, dat men de republiek niet wil omwerpen, „maar gij zult zeggen de republiekeinen een dergelijke taal van de monarchale candidaten niet gelooveu. Men verwacht van u een kamer die, onder voorwendsel van het hoofd te bieden aan het sociale gevaar en het radicalisme te bestrijden, het gezag hand haaft van hen die terug whlen, die zich niet met de republiek kunnen vereenigen en die haar bij de eerste gelegenheid de beste zullen vervangen door de monarchie. Gij zult geen slachtoffers worden van deze list. Om haar te doen mislukken is het voldoende, dat gij u stellig tegen de offi- cieele candidaten en de politiek die zij vertegen woordigen verklaart, en stemt voor hen die de banier der republiek opheffen tegenover de monarchale partijen en die van den parlementairen regeerings vorm tegen het persoonlijk gouvernement. „Gij zult het gewicht van uw stem rijpelijk overwegen. „Indien de verkiezingen gunstig uitvallen voor de politiek van 16 Mei, zullen zij alle noodlottige en anarchistische verwachtingen aanmoedigen en eensklaps de instellingen, die Frankrijk den 20 Fe bruari 1876 heelt verlangd, in gevaar brengen. Zij zullen het beginsel der regeering van bet land door het land vernietigen, hetwelk is ondermijnd door de mannen die de presidentieele onverant woordelijkheid met voeten hebben getreden, daar zij den president der republiek in het strijdperk der partijen hebben geplaatst om zich zeiven te kunnen handhaven in het gezag. Eindelijk zouden zij de orde en den openbaren vrede in gevaar brengen". Hierop volgt een betoog, dat de verkiezing van officieele candidaten geen einde zou maken aan het conflict dat tusschea de machten van den staat is uitgebroken, waarna ook juist in den zelfden vorm als in bet stuk van den maarschalk de ze kere verwachting wordt uitgesproken, dat de kiezers in het belang van orde, vrijheid en vrede hun stem zullen uitbrengen ter handhaving van de republikeinsche instellingen. Binnen weinige dagen zal een ander manifest verschijnen, dat misschien nog meer gewicht in de schaal zal leggen dan die van den maarschalk en de leden der linkerzijde te samen; het manifest nl. door wijlen den heer Thiers gereed gemaakt voor de kiezers van het 9e arrondissement van Parijs. Een derde gedeelte daarvan had hij nog voor zijn dood herzien, en het is thans besloten, dat de twee andere derden onveranderd zullen blijven en zullen verschijnen zooals zij oorspron kelijk door den heer Thiers zijn geschreven. Evenals de Engelsche laten ook over het alge meen de Duitsche en Oostenrijksche organen zich ongunstig uit over het manifest van den president der Franscbe republiek, o. a. de Norddeutsehe Algemeine Zeitung, het offieieuse orgaan der Duit sche regeeringde Kölnische Zeiting, die gewoonlijk zeer goed is ingelicht omtrent de gevoelens in regeeringskringende Magdenburger Zeiting, Frank furter Zeiting en Neue freie Presse; opmerkens waardig is ook dat het clericale Duitsche orgaan de Germania het manifest zonder eenige commen taar mededeelt; in éen woord deze handeling van den maarschalk is door geheel Europa veroordeeld. De berichten van het oorlogstooneel doen een toestand van status quo onderstellende Russen zetten wel het beleg van Plevna voort, maar naar het schjjnt weinig krachtig, vermoedelijk in de hoop spoedig versterking te zullen krijgen. Intusschea is Chefket Pacha met zijn troepen en proviand zoover genaderd, dat hij reeds in verbinding staat met Osman Pacha; een Turksche kolonne met munitie en levensmiddelen heeft zich echter naar Nisch teruggetrokken uit vrees in de handen der kozak ken te zullen vallen, doch daar opnieuw hulptroepen uitWiddin naar Plevna oprukken, zal weldra met voldoende macht de proviandeering van deze plaats kunnen geschieden. Het leger van den kroonprins bevindt zich thans samengedrongen op een betrekkelijk kleine opper vlakte tusschen de Jantra en de Banicka Lom, terwijl Mehemed Ali zich aan de andere zijde van laatstgenoemde rivier bevindt, in wier nabijheid men weldra een belangrijken strijd te gemoet ziet. Het schijnt koning George van Griekenland te gaan als koning Lodewijk Philips ten tijde van Thiers en Guizotnl. dat zijne ministers het niet eens kunnen worden over het presidentschap. Zij hadden daarom hun ontslag aangebodenmaar de koning heeft dit niet aangenomen en hen verzocht, zich met het oog op de moeilijke omstandigheden, met elkander te verstaan. Men onderstelt dat de heer Zaïmis of de heer Coumoundouros als presi dent-minister zal optreden. In een gisteren gehouden consistorie heeft de paus verscheiden kardinaals benoemd en ook een nieuwen kardinaal kamerling nl. monseigneur Pecci, aartsbisschop van Perugiade 8e op den ranglijst der kardinaal-priesters. Hij is geboren te Carpineto den 2™ Maart 1810 en tot bisschop gewijd den 19en December 1853. In de Middelburgache courant van den 15en dezer komt een bericht voor over de mishandeling van een hondje, door een der beambten van de politie alhier, welk beestje na 10 uren des avonds zonder geleider op de straat liep; die mishandeling heeft bestaan, door met een sabel een der pooten van het hondje af te kappen. Ben ik goed geïnformeerd, dan is deze held haftige handhaving der Vlissingsche wet op het losloopen der honden niet later dan elf uren ge schied, en bet hondje, dat die vreeselijke kastijding heeft ondergaan, niet ouder dan twee jaar. In de VI. courant van Zondag 16 dezer komt eene uitlegging voor der wet op het losloopen der honden, waarschijnlijk met het doel om het recht te doen uitkomen, dat de politie beeft, om alle honden die tusschen 10 uren des avonds en 6 uren des morgens zich zonder geleider op straat bevinden, te doen opvangen, of zoo zulks te moeilijk is, af te maken. Die wet moge door de daartoe bevoegde autori teiten zijn goedgekeurd, maar ik geloof toch niet, dat het de geest der wet is om te doen zoo als nu alhier is geschied. Dat er eene geldboete worde geheven van de eigenaars van honden welke des nachts op straat loopen, vind ik zeer goed, maar dat de politie het recht worde toegekend om zulke honden af te maken, of wat nog erger is te ver minken, vind ik verschrikkelijk, en ziet er voor de eigenaars van honden allertreurigst uit. Hoe licht kan het niet gebeuren, dat een hond (niettegen staande alle oppassing) zich na 10 uren op straat bevindt, en in welke angst moet deszelfs eigenaar zich niet bevinden, vreezende dat zijn lieveling door de politie is ontdekt, en met een afgekapte poot of ander lichaamsdeel te huis zal komen? Ik hoop dat door het stadsbestuur het strenge dier verordening zal ingezien worden, en eene ampliatie op dezelve zal worden gemaakt, teneinde dienaars der politie minder vrijheid tot zoodanige handelingen te geven, dan nu hier is geschied. Een eigenaar van een hond. Vlissingen, den 19e" Sept. 1877. Volgens nader bericht blijkt dat de Stad Mid delburg, na van Vlissingen op den 19™ naar Qneenboro vertrokken te zijn, op zee in de nabij heid van de Hinderbank het ongelnk had dat de cylinder is gesprongen. De stoomboot werd door eene aldaar in de nabijheid zijnde kolenboot tot voor de London- rivier gebracht en verder door een sleepboot naar Queenboro opgesleept. Een nieuwe cylinder is reeds besteld en wordt met spoed in orde gemaakt. De Stad Breda is gisteren avond weder terugge komen en onmiddellijk naar binnen geschut om te dokken. i®ï*Ü®en vaas effecten. Amsterdam, 21 Sept. 22 Sept. IVederl. Cert. Werk. schuld. 2* pet, Certific. dito dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij. 5 dito exploitat. Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 dito dito Amsterdam 3 België. Cert. bij Rothschild. 2* Franfcrijk. Inschrijvingen3 Inschrijvingen5 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 Certific. laser. 50 serie 5 Obl. Hope C3.1855 6" serie. 5 dito f 1000 Ï8645 dito L. 100 18725 dito L. 100 1873 5 Loten 1864. 5 Loten 18665 Oblig. Hope Cc. Leen. 1860. 4* Certific. dito4 Inscr. Stieglitz C". 2e a 4 L. 4 Obligatiën 1867694 Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 Oblig. dito4* dito dito4 Aand. Kiew-Brest5 dito Baltische spoorweg. 3 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito Jelez Griasi. 5 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow 5 Polen. Schatkistobligatiën 4 Aand. Warschau-Bromberg. 4 dito dito Weenen. 5 Oostenrijk. Obligatie metal, in zilver Januari/Juli. 5 Obligatiën dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dito dito Febr,/Aug. 5 63Jj 63* 75 75A 100* 100* 103f 103* 103* 103* 103103J 101? 100? 94* 741 74? 85A 84* 77* 77 78 77f 127* 126* 125 125 75? 75? 60* 68J 68? - 82? 73 43? -- 44 44? 80? - 81 80* 80? 76 75 Aand. Nation, bank. 8 Loten 18605 dito 1864 Hon gar (je. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg 5 Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 Spanje. Obligatiën Buitenl. 3 Oblig. Binnenlandsche. 3 Portugal. Obligatiën 3 Turkije. Inschr. Alg. schuld. 5 Obligatiën 1869 6 Egypte. Obl. 18687 Obl. 1873 7 Amerika.0bl.Ver.Stat.1904. 5 Obligatiën dito dito 1885. 6 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. 6 dito Central Pacific. 6 Certific. Chic. N. W7 Oblig. Madison Ext. 7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union7 dito Union Pae. Hoofdl. 6 Obl.StPaul&Pac Spw.Lsec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Oblig. 1863 4* Obl. 18655 94 113? 113 67?? - 41 41 12-rV 12* 11? 11* 50? 50? 9A 9A 7 104 67? 67 101 60? 59? 88 87? 80? 80 30? - 99? 99? 49 22* 96? Prijzen van coupons. Amsterdam, 22 September. Metall. ƒ21.20dito zilvir f 22.27*Div. Eng. per f 11.87*Eng. Portugal per f Spaansche piasters f.64; Amerikaanscbe dollars (in goud) f 2.46. Amsterdam, 21 September. Metall. 21.20dito zilver f 22.27*Div. Eng. per 11.90Eng. Russen per 12.05; Eng. Portugal per Frans, f 47.70; Belg. f 47.70; Pruis, f 58.60; Hamb. Russen/1.18; Russen in Z.R. ƒ1.20; Pool- sche per fl. Poolsche per Z. R. f Spaan sche piasters f .64Spaansche binnenlandsche f .57Amerikaansche dollars 2.46; papier 2.36. Voorspoedig bevallen van een Zoon vrouwe H. C. A. SPRENGER, geb. de Bruijn. Middelburg, 22 September 1877. Tot innige droefheid van hare broeders en zus ters overleed heden mejuffrouw JOHANNA COR NELIA VAN DEINSE, in den ouderdom van bijna 42 jaren. Middelburg, 21 September 1877. Heden overleed EDUARD AUGUST OTTO, jongste zoon van Jhr. S. O. DE CASEMBROOT. Mevr. DE CASEMBROOT— isebree moehs. Tholen, 21 September 1877. Na een kortstondig maar hevig lijden overleed heden, tot onze bittere droefheid, ons zeer geliefd dochtertje SOPHIA LEONORA FREDERICA, in den nog jeugdigen leeftijd van zeven jaren en acht maanden. Middelburg, C. J. VAN DEN BERG. 22 September 1877. A. M. VAN DEN BERG, Dormaar. De heer P. DE WIJS betuigt zijnen dank voor de belangstelling hem den 21en dezer betoond, bij gelegenheid van zijn 90™ jaardag. De Broeders en Zusters en Behuwd broeders en Zusters van wijlen Mr. M. F. LANTSHEER, be tuigen hun dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overigden van hun Broeder en Behuwdbroeder. Voor de vele bewijzen van deelneming, onder vonden bij het smartelijk verlies van haren geliefden echtgenoot, betuigt de ondergeteekende, ook namens hare kinderen, haren hartelijken dank. Kondekerke, C". P1ETERSE. 21 September 1877. We. P. Booke. Aan allen, die mij, bij mijne benoeming tot No taris alhier, blijken van belangstelling schonken, breng ik bij deze mijnen hartelijken dank. Groede, 21 September 1877. H. G. HAMMACHER Jr. De datum der sluiting van de BAD- en 25 WE 91- ISfRICHTIBJCr te Middelburg is bepaald op 1 October 18 7 7. Middelburg, HET BESTUUR, 22 Sept. 1877. 47? 47* 56* 56A 56 55? 54? 54A 54-j^ 54 Algemeene Vergadering der Leden van het District Middelburg en omstreken op Maandag den 24™ dezer, des avonds te 7* uur, in de Koffiekamer van het Concertgebouw op de Groenmarkt alhier, ter behandeling van het regle ment. Namens het Bestuur, W. J. N. LANDRÉ, Secret'. Terstond ot zoo spoedig mogelijk henoodigd: een bekwaam Brood-, Beschuit- en Klein gocdbakkersknecht, van de Prot. Godsd. Adres met franco brieven onder letter B aan den Boekhandelaar H. LAKE NMAN te Zitriksee. Die genegen zijn de levering aan te nemen van het in de gestichten te Middelburg benoodigde GROF TARWE- en ROGGE BROOD, gedurende de maanden October, November en December 1877, gelieven hunne geslotene inschrij vingsbiljetten te bezorgen in het Burgerweeshuis in eene aldaar geplaatste bus vóór den 24en Sep tember 1877, des namiddags te éen uur. De voorwaarden liggen ter lezing in genoemd gesticht. van De BUKGEMEESTR EN WETHOUDERS van Middelburg znllen Maandag 1 October 1877, 's namiddags te éen uur, op het Raadhuis der Gemeente, in het openbaar bij enkele inschrijving Onmiddelijk na de lossing uit het schip, moeten 344 hectoliters (mudden) worden vervoerd naar onderscheidene plaatsen in de Gemeente en de overige 306 hectoliters (mudden) opgeslagen in den kelder onder het gewezen Kuipers-Gildehuis. De voorwaarden liggen dagelijks voor een ieder ter inzage op de Gemeente-secretarie. Middelburg, den 21™ September 1877. De burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER. De secretaris, J. W. DE RAAD, L. S. De Notaris B. A. VERHEIJ zal, op Vrijdag den 28™ September 1877, des voormiddags te lO aren op de Zuidzijde van den Dam wijk G no. 99, UERMOOS»EHï: Alles op Donderdag te voren van 10 tot 4 uren voor een ieder te zien. L. C. HONDIUS en J. E. DE GROOT. Belasten zich met commission. De ondegeteekende wenscht, met iemand of met meerderen overeen te komen, om gezamelijk naar een gemaakt plan te bouwen op een terrein groot 5 Aren der Loskade. Een der huizen (front Loskade) met tuin, kan den mede-ondernemer of nemers, in eigendom aan komen, terwijl ondergeteekende eene matige rente wil garandeeren. Wie genegen zijn, om tot dien bouw waar door de vestiging van het schoonste gedeelte der eerste Nieuwe Kade zou worden bevorderd mede te werken, worden verzocht zich om nadere toelichting te willen aanmelden vóór 1 October a. B. A. FOKKER. een compleet Ex-emplaar van mr. W. J. C. VAN HASSELT, verzameling van wetten en besluiten voorkomende in het Staatsblad, welke op den 1™ October 1838 nog in werking waren; 9 deelen in Chronologisch Register; benevens het Staatsblad, officieele uitgave van 1 October 1838 tot 1871 ingesloten. Een compleet exemplaar Provinciale cir culaires van 1815 tot 1826 en Provinciale bladen van 1827 tot en met 1872. Te bevragen bij de boekhandelaars J. C. W. ALT0RFFER, te Middelburg. Hofleveranciers en geoctroieerd door Z. M. den Koning J. D. SCHMIDT COMP., te Rot terdam. Bekroond met Zilveren en Bronzen Medailles Stoomzagerij voor krom en ander zaagwerls handel in Mahoniehout enz. OUWE METSEESUEEIWEM en Vuurvaste Steenen, verkrijgbaar bij C. A. GOETHALS, Seisstraat, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3