Advsrtentiën. 1° DE HOFSTEDE Bouw- en Weiland, 2° DE HOFSTEDE Bouw- en Weiland, Bïï IT EILAND. 1» Een Hofstee&je, 2» SOAREN 60 CENTIAREN BOUWLAND 3» 24 AREN 90 CENTIAREN BOUWLAND en SPRINK Midliat Pacha oyer den oorlog. Z e e t ij d i n g e n. Handelsberichten. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. 78)| 79* 18) Tarwe, Gerst, zwarte en witte Boonen en Aardappels, een vet Varken, 2 Gei ten, eenige Landbouwers Handgereed schappen, Mest en Meubilaire goederen, waaronder een Bed en Peluw en hetgeen meer zal worden geveild. v&n den heer HL C. van den Ende, dat hij afzie- van zijn voornemen tot oprichting van eenosteen; en pannenbakkerij, voor kennisgeving aangenomen; een verzoekschrift van den heer J. A. Moolen- burgh, om van een gedeelte der schorren bij het dijkwater leem te mogen steken voor eene op te richten steen- en pannenbakkerij, waarop burge meester en wethouders voorstellen de gevraagde vergunning te verleenen voor den tijd van 30 jaren. Na discussie wordt op voorstel van den heer Boeije besloten met algemeene stemmen om de beschikking hierop aan te houden. Tot hulponderwijzer aan de openbare school voor minvermogenden (tusschenschool) wordt be noemd de heer J. J. van Elsacker te Oosterland (zijnde de eenige sollicitant) met elf stemmen, zijnde 1 in blanco. Komt in behandeling een brief van gedeputeerde staten met bedenkingen betreffende de onlangs vastgestelde verordening tót wijziging van die tot voorkoming en blussching van brand. De commissie voor de strafverordeningen stelt voor, de verordening in te trekken. De heer Moo- lenburgh meent dat aan de bezwaren van den minister zou worden tegemoet gekomen, indien een andere redactie aan het artikel gegeven werd en stelt daartoe een amendement voor, hetwelk de voorzitter overneemt, en in stemming gebracht zijnde wordt aangenomen met 11 stemmen tegen 1 (die van den heer Moens). De verorde ning zal aldus gewijzigd aan gedeputeerde staten worden medegedeeld. De geloofsbrieven der in Juli jl. gekozen raads leden de heeren W. A. Ochtman, J. C. Pilaar, Boeije en E. R. van Nes van Meerkerk worden goedgekeurd. Door de commissie ad hoe wordt rapport uitge bracht op de gemeenterekening voor 1876, strekken de tot goedkeuring in ontvang op f 131729.36, en uitgaaf op f 127040.97). Goed slot f 4688.38). Aldus besloten. Idem op de rekeningen over 1876 van het R. K. armbestuur en van het harmonie gezelschap Kunst en eer, strekkende tot goedkeuring de le in ontvang op f 4220.23) in uitgaaf op f 4251.33. Nadeelig slot 31.10); de 2e in ontv. op 465.19 en uitgaaf op 609.47, nadeelig saldo f 154.28. Dienovereenkomstig wordt besloten. De voorzitter stelt voor, dat de getuigenkamer voor het kantongerecht worde ingericht tot lokaal voor den ambtenaar van het openbaar ministerie bij het kantongerecht, en dat het voorportaal van het ijklokaal tot getuigenkamer worde ingericht, waarvan de kesten zijn begroot op f 200, terwijl voor de huur, thans f 200 bedragende, zal bedongen worden 250. Dienovereenkomstig wordt besloten. Wordt voorgesteld de verordening op de politie der markten te wijzigen overeenkomstig den korteren duur der kermis, hetwelk wordt goedgekeurd. Hierna wordt de zitting gesloten. De omstandigheid dat te Konstantinopel in vier dagen geen berichten van Osman Pacha zijn ontvan gen heeft aldaar zekere spanning verwekt, daar men vreesde dat de Russen misschien zijne verbinding met Sofia ten Zuiden van den Balkan hadden verbroken. Misschien is dit vermoeden niet geheel onjuist, want de Russen hadden werkelijk plan op een dergelijke manoeuvre. Den 17en dezer reeds seinde een correspondent van Daily News uit Studen dat de 4e Russische cavalerie-divisie met eene expeditie belast was om de gemeenschap der Turken met Sofia door den Balkan te verbreken, en wel door het bezetten van den pas van Orcho dik, den meest in het centrum gelegen en gemak- kelijksten doortocht. Mocht deze operatie aan de Russen gelukt zijn dan zou de verbinding van Osman Pacha met Suleyman Pacha daardoor zeer zijn benadeeld, daar de Russen althans naar hun eigen verzekeringen,de lijn TernovaLovatz —Chipka voortdurend bezet houden. Tot bevelheb ber over de zich aldaar bevindende troepen is, in plaats van generaal Gourkodie de garde moet kom mandeeren benoemd prins Mirski. Overigens bepalen alle berichten van bet Europeesche oor logsterrein zich tot schermutselingen en verkennin gen die evenwel aanduiden dat spoedig belangrij ker bewegingen kunnen worden te gemoet gezien, te meer omdat keizer Alexander persoonlijk in het hoofdkwartier zich bevindt. In de eerste dagen der volgende maand hoopt men 180,000 man ver sterkingen te zullen hebben ontvangen, en waar schijnlijk zal grootvorst Nicolaas zelf het bevel op zich nemen van de troepen die de Turksehe posi ties te Plevna zullen moeten aanvallen. Intusschen verzuimen ook de Turken niet te zorgen voor nieuwe krachten. De Parte heeft besloten tot de onmiddellijke concentratie van een nieuw reserve- leger van 50,000 mustehafiz der 2e klasse te Adria- nopel, Sofia eh andere plaatsen van Bulgarije, terwijl daarenboven de sultan nog bevel heeft ge geven tot de vorming van een tweede reserve korps van 60,000 man mustehafiz van Anatoliehet welk te Konstantinopel zal worden geconcentreerd. Terwijl 'de Montenegrijnen er in geslaagd zijn de stad Niksich te veroveren, doch thans nog de citadel moeten trachten te vermeesteren, hebben de Turken in Klein Azië weder met gelnk gestre den. Den 18™ en 19en hebben de Russen, onder generaal Loris Melikoff, een aanval op de Turken ondernomen, met het gevolg dat zij den eersten dag, naar het schijnt, formeel op de vlucht zijn gedreven, terwijl zij den tweeden dag eveneens tot den aftocht zijn genoodzaakt, die toen echter meer ordelijk heeft plaats gehad. De cijfers om trent het aantal dooden en gewonden door beide partijen genoemd verdienen geen vertrouwen, daar zij te veel uiteenloopen. De correspondent van de Times spreekt van een verlies van 300 man voor de Turken en van 1000 voor de Russen. De onverwachte verschijningen van prins Bis marck te Berlijn, waarin hij tegenwoordig schik schijnt te hebben, verwekken telkens weder eenige agitatie in Europa en met adelaarsblikken gaat men na wat de groote staatsman uitvoert om zoo mogelijk daaruit eenige voor het lot van Europa belangrijke conclusie te kunnen trekken. Eergiste ren avond heeft hij den minister van staat, den heer von Bülow, en den heer Radowitz ontvangen waarna hij gisteren morgen naar Babelsberg is vertrokken om den keizer te bezoeken. Zijn vertrek naar Gastein wordt beschouwd in ver band te staan met het verblijf van graaf An- drassy op een landgoed nabij Gasteinmen onderstelt dat de beide diplomaten elkander wel zullen bezoeken en in vertrouwelijke gesprekken wel van gevoelen zullen wisselen over de politieke vraagstukken. Evenals elders heerscht ook over het algemeen te Berlijn de kalmte van den politieken komkom mertijd, doch behalve door het korte verblijf van prins Bismarck ia zij voor het oogenblik ook ver stoord door bet bericht dat de moordenaars van den Dnitsehen consul te Salonika, die daarvoor veroordeeld werden, tot nogtoe ongestraft en onge deerd door de stad hunner inwoning wandelen. De publieke opinie te Berlijn schijnt volstrekt niet gesticht over deze handelwijze van de Porte tegenover een groote mogendheid, die met kracht de bestraffing der schuldigen heeft geëischt en van een onzijdige toeschouwster wel eèn bepaalde vijandin zou kunnen worden. „De gepantserde Duitscbe vloot bevindt zich juist in den Levant en onze jeugdige marine zou met blijdschap de gelegenheid begroeten om haar proefstuk af te leggen" schrijft een Duitsch correspondent, die bijzondere geneigdheid aan den dag legt om maar terstond met grof geschut er op in te gaan. De president der Fransche republiek is eergiste ren in de hoofdstad des rijks teruggekeerd en heeft gisteren morgen reeds een ministerraad gepresi deerd, die door alle titularissen werd bijgewoond, dóch waarvan verder niets bekend is. Den 3en of 4™ September a. zal de maarschalk opnieuw voor eeuige dagen op reis gaan. Verscheidene generale raden hebben tegen de regeering geprotesteerd op stilzwijgende wijze, door in bun bureau uitsluitend republikeinen te benoemen, bij voorkeur senatoren of voormalige afgevaardigden, of ook wel mondeling door het voorlezen van eene verklaring betreffende de schending der wet. Officieus wordt intusschen door het orgaan van Havas al het mogelijke gedaan om de beteekenis van die feiten te ver kleinen. „Eenige dagbladen zoo schrijft bovengenoemde diplomaat aan bet Journal des Débats beweren voortdurend dat ik met een vertrouwelijke zending ben belast, in weerwil van het officieele démenti daaromtrent in de bladen van Konstantinopel. Ter bestrijding van die dwaling en tot handhaving van het personeele karakter der denkbeelden en gevoelens die ik mocht uitspreken, verklaar ik dat de sultan mij geen officieele of confidentieele zending heeft opgedragen. Ik heb geen zending noodig om mijne meening te zeggen over den oorlog, waarin mijn vaderland gewikkeld is en dien het met zooveel vaderlandsliefde voert; over de groote Europeesche belangen die in het spel zijnover de middelen om er een einde aan te maken; over de rol die aan de Europeesche diplomatie past. „De smart over de verwijdering uit mijn vader land in een tijd nu zijn lot beslist zal worden^ zon veel pijnlijker wezen, indien ik niet in de vele sympathie die ik in Europa geniet de kracht vond om bij personen, die mij eenig vertrouwen schenken, de zaak van mijn vaderland te bepleiten. Mijne gevoelens kunnen in overeenstemming wezen met de inzichten van de regeering van den sultan, zonder dat het noodig is qualitate qua in haar naam te spreken. „Die gevoelens zijn de uitdrukking der publieke opinie welke door den loop der gebeurtenissen zich iu Turkije beeft gevormd. En indien ik, ter bestrijding van de bestaande vooroordeelen, zeg dat de Turken niets liever verlangen dan de vrij heid bij hen in toepassing te brengen, de politieke gelijkheid te vestigen en door belangrijke hervor mingen hunne administratie te verbeteren, heb ik dan om geloof te verdienen behoefte aan een officieele zending Kan ik thans niet evengoed verzekeren dat zoo de Turken in den oorlog zege vieren zooals zij reeds doen en wat zij om hun moed, hun vaderlandsliefde en de rechtvaardigheid hunner zaak ook verdieDen zij dan van de ovor- winning niet verder zullen profiteeren dan om een eer vollen vrede te sluiten en een beteren tijd te doen aanbreken onder de regeering van een vorst, die n a aan zijn volk de vrijheid te hebben geschonken het ook de overwinning verschaft? Een oorlog van ver delging en verovering zullen zij beantwoorden met een defensie ven oorlog tot het uiterste; en de eenige vrede dien zij zullen afwijzen, zal een valsche vrede wezen, waardoor de politieke^en strategische positie van Rusland ten opzichte van Turkije veel sterker zou worden en het in een meer of min verwijderde toekomst den weg naar Konstantinopel zon geopend zien. Ziedaar de waarheden die ik be vestig en die, ik ben er zeker van, door geen enkel Ottomaan zullen worden betwist." Het Journal des Débats resumeert de denkbeel den van den voormaligen grootvizier ten aanzien van de Oostersche quaestie in de volgende woorden: „Midhat Pacha gelooft niet dat het in het belang der Turken zou zijn om van den defensieven oorlog over te gaan tot den offensieven. Indien Osman Pacha, Suleijman Pacha en Mehemed Ali Pacha zich te Ternova hebben aangesloten, schijnt bet belang der Turken mede te brengen om hunne positie krachtig te versterken en een nieuwen aanval van de zijde der Russen af te wachten, welke niet lang kan uitblijven. Met het oog op het klimaat gelooft Midhat Pacha niet dat de oorlog in dit jaar langer dan tot het einde van.September zal duren. „Het Russische leger, dat thans reeds den onge zonden invloed van het klimaat ondervindt, zal weldra in zijne operaties worden belemmerd door den winter, die in die streken eensklaps invalt. Misschien kan, nadat de militaire bewegingen door de noodzakelijkheid zijn gestaakt, hare hervatting door een diplomatieke tusschenkomst van Europa worden voorkomen." Van hier naar Vlissingen vertrokken het drie- mastscbip Utrecht, gezagv. A. K. Zweede. Het kanaal gepasseerd het stoomschip Frans Naerebout, van Vlissingen naar Rotterdam. Alhier aangekomen het Engelsche schooner- schip Eliza, met kolen voor de gasfabriek. In de op heden te Rotterdam door de Neder- landsche Handelmaatschappij gehoudene veiling van 92,682 balen Java7462 balen Menado- en 943 balen Palembang-koffie is alles zeer willig verkocht van 1 tot 2) cent boven taxatie. Amsterdam, 22 Augustus. Raapolie op zes weken 45). Lijnolie f 34). iBi>ö%en va» efiecien. Amsterdam, 21 Aug. 22 Aug. ScdcrI. Cert. Werk. schuld. Certific. dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij, dito exploitat. Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. dito dito Amsterdam België. Cert. bij Rothschild. Frankrijk. Inschrijvingen Inschrijvingen ïlïislaml. Oblig. 1798/1816. Certific. Iuscr. 5e serie Obl. Hope Ca. 1855 6e serie. dito f 1000 1864 dito L. 100 1872. dito L. 100 1873 Loten 1864. Loten 1866 Oblig. Hope Cc. Leen, I860. Certific. dito Inscr. Stieglitz C°. 2ea4L. Obligatiën 186769 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito. dito dito. Aand. Kiew-Brest dito Baltische spoorweg. Oblig. spoorweg Poti-Tiflis dito dito Jelez Griasi. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Polen. S chat kistobligatiën Aand. Warschau-Bromberg. dito dito Weenen. Oostenrijk. Obligatie metal, in zilver Januari/Juli. Obligatiën dito April/Oct. dito in papier Mei/Nov. dito dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Loten I860. dito 1864. Hongar|je. Schatkistbiljett. Oblig. Theiss spoorweg Italië. Certific. Amsterdam. Oblig. Z.-Ital. spoorweg. Spanje. Obligatiën Buitenl. Oblig. Binnenlandsche. Portugal. Obligatiën Turkije. Inschr. Alg. schuld. Obligatiën 1869 Egypte. Obl. 1868 Obl. 1873 Amerlka.Obl. Ver. Stat. 1904. Obligatiën dito dito 1885. Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. dito Central Pacific. Certific. Chic. N. W Oblig. Madison Ext. dito Winona-St. Peter dito N. W. Union. dito Union Pac. Hoofdl. Obl,St.Paul Pac. Sp w. 1' sec. dito dito dito 2"sec, Brazilië. Oblig. 1863 Obl. 1865 2) pet, 3 4 5 - 3 3 2) 3 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4) 4 4 4 6 5 44 4 5 3 5 5 5 5 4 4 5 5 5 5 5 3 5 6 5 5 3 3 3 3 5 6 7 7 5 6 6 6 7 7 7 7 6 7 7 44 5 64} 101) 101 102) 102) 671 101) 96 57 88) 78fJ 79)) 128 65 77) 101) 102) 102) 102) 95) 57 77) 88) 128) 128} 78) 78) 62 62 69) 69} 102) 102} 82 82) 43} 44 45 45 83) 82 76) 77) 72) 73 z 50 54) 54) 54} 51) 51H 52 113) 114 91} 110) 112 66) 67 40) 40) 11) 11} 11) 11} 50A 50A 9) 9^ 7) 59) 59) 100) 54) 85) 79 77) 99 85) 94) 100) 53^ 86 Prjjzen van coupon». Amsterdam, 22 Augustus. Metall. f 20.77)dito zilver f 21.90Div. Eng. per f 11.85Eng. Portugal per f Spaansche piasters .59; Amerikaanscbe dollars (in goud) f 2.47. Amsterdam, 21 Augustus. Metall. 20.70dito zilver f 21.90Div. Eng. per 11.85Eng. Russen per 12.—; Eng. Portugal per Frans. 47.75; Belg. f 47.75; Pruis, f 58.60; Hamb. Russen fRussen in Z. R. /1.21fPool- sche per fl. Poolsche per Z. R. f Spaan sche piasters f .59 Spaansche binnenlandsche f.53; Amerikaansche dollars ƒ2.46); papier 2.32. Getrouwd J. C. DE WAAL en A. KAMERLINGH, die tevens hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij die gelegenheid ontvangen. Erp, 22 Augustus 1877. Heden overleed onze waarde zwager de heer ANDREAS AARNOUT SANDERS, in den ouderdom van 75 jaren. Middelburg, C. J. DAMME. 21 Augustus 1877. M. H. DAMME. Onze eenige lieveling JOHANNA HENRICA PIETERNELLA, werd ons beden ten huize van onze ouders ontrukt, in den aanvalligen leeftijd van 6) maand. Middelburg, N. J. BASTMEIJER. 21 Augustus 1877. J. M. BASTMEIJER— Lievense. Heden overleed, na eene korte ongesteldheid onze geliefde echtgenoot en vader JOHANNES DE MEIJER, rustend landman in deze gemeente, in den ouderdom van 67 jaren. MARIA DE MEI JER Leenhoüts. Nieuwvliet, Uit naam der kinderen, 21 Augustus 1877. J. DE MEIJER. ABRAHAM IZAAK VAN CRUIJNINGEN en Eehtgenoote, betuigen hunnen bartelijken dank voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk, zoowel van hier als van elders, ondervonden. Zuidzande, 22 Augustus 1877. Bijbellezing Vrijdag avond Zaal Bogardstraat. De Notaris A. M. VAN RIJSOORT VAN MEURS zal, op SSaandag 3 September IS"?, 'svoorm. 10 uren, in het Schuttershof te Middelburg, in het openbaar VEEKOOPEN bewoond door B. BLOK, in de gemeente Mid delburg, bij den Vlisaingschen straatweg, met 17 hectaren 87 aren 7 centiaren in de gemeenten Middelburg en Koudekerkeen genaamd ST. JANSHOF, bewoond door M. BAKKER, in de gemeente Zoutelande, met 52 hectaren 7 aren 30 centiaren in de gemeenten Zoutelande en Meliskerke. De veiling zal geschieden in perceelen, met com binatiën en in massa's. De goederen zijn te bezichtigen Maandag 27, Dinsdag 28 en Woensdag 29 Augustus 1877; de Gebouwen echter alleen met consentbiijet van voornoemden Notaris. Inlichtingen en notitiën dezer veiling met kaar ten, zijn te bekomen ten kantore van den Notaris E. A. VERMEULEN te Brussel en van voor noemden Notaris. De Notaris P. LOEFF zal, op Vrijdag den ïen September 1877, te Koudekerke, in het openbaar TE KOOP AANBIEDEN: om ÏO uren des voormiddags in de Herberg bij C. ROOSE, te Koudekerke bij Dishoek in wijk B n°29, ter grootte van 23 aren 10 centiaren (tiendvrij), gelegen alsvoren aan de zuidzijde van den Zandweg, en mede tiendvrij, gelegen onder Koudekerke bij het Hofsteedje van Daniel Dingemanse. Alles bewoond en in gebruik bij de eigenares de weduwe DANIEL DE WITTE. Maandag eu Dinsdag vóór den verkoop te zien. en om 1 uur des namiddags op gemeld Hof steedje Nadere Inlichting verlangende vervoege men zich ten kantore van den Notaris te Koudekerke,

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3