WOONHUIS MET TUIN Advertsntiën. 1° DE HOFSTEDE Bouw-en Weiland, 2° DE HOFSTEDE Bouw- en Weiland, Correspondentie. Zeetij dingen. Handelsberichten. HOUTWAREN» KUST TOEGEPAST ÖP INDUSTRIE. Oorlogsberichten, Graanmarkten enz. SCHILDERSCHOOL PrQzen iran effecten. van Hout- en Marmersoorten, W. HEIJBOER, Coöperatieve Voorschot-Ver- eeniging met Spaarbank. EN ERYE, DORDRECHT, op Vrijdag den 10en Augustus 1877. Gemeubileerde Kamers De handeling van de Oostenrljksch-Hongaarsche regeering is evenwel eenigszins in strijd met die verzekering en verraadt althans geen groot ver trouwen er in, daar anders eene waarschuwing overbodig kan worden geacht. Tusschen de ver schillende ministers van de deelen der monarchie moet geen het minste verschil van gevoelen bestaan en vooral heerscht volkomen overeenstemming tusschen de drie chefs Andrassy, Auersperg en Koloman Tisza. Wat de militaire demonstraties van Engeland betreft, deze zullen voorloopig geen verderen voort gang hebben. De Times spreekt althans de ge ruchten betreffende nieuwe troepenzendingen naar Malta tegen en verzekert, dat de regimenten die thans nog bevel tot vertrek hebben ontvangen voor iDdie bestemd zijn. Daarenboven heeft sir Northcote in het lagerhuis, in antwoord op eene vraag van den heer Whalley te kennen gegeven, dat het niet noodig is een crediet aan te vragen tot dekking der kosten voor de plaats gehad heb bende uitzending van troepen en de versterking van de vloot in de Middel landsche zee. Hij acht het zelfs twijfelachtig of in den loop van het jaar een additioneel crediet zal noodig wezen; voor het oogenblik is er althans geen quaestie van. Overigens verklaarde de heer Northcote het niet noodzakelijk te achten meerdere inlichtingen te geven omtrent de wensehen en gevoelens der regeeringten aanzien van den oorlog in het Oosten; daarenboven achtte hij het niet wenschelijk met de Russische dagbladen in geschil te komen over de wreedheden die aan de Russische troepen wor den ten laste gelegd. De vertegenwoordigers van Engeland evenwel schijnen het oogenblik gekomen te achten om handelend op te treden, en, alsof het parlement van Groot-Brittannië de Europeesche aangelegenheden naar zijn zin kan leiden, heeft de heer Wolff aan gekondigd, Vrijdag a. het voorstel te zullen doen, dat het huis, de gevolgde neutraliteit goedkeurende, als ziju gevoelen zal uitspreken, dat de thans bestaande toestand in het Oosten het nemen van maatregelen noodzakelijk maakt tot bewaking en handhaving der verbintenissen van het traktaat tot regeling van de scheepvaart op den Donau en van het recht van doortocht in den Bosphorus en de Dardanellen. Men verwacht naar aanleiding van dit voorstel een belangrijke discussie. Niet tevreden met de quaesties rechtstreeks op den oorlog betrekking hebbende, is lord Kunaud in het hoogerhuis nog verder gegaan en heeft gevraagd of de tegenwoordige gouverneur van Bulgarije, prins Tcherkaski, dezelfde is die in 1863 gouverneur van Polen was. Voorts vroeg hij overlegging der rapporten over den toestand in Polen en viel de Russische politiek scherp aan, waarmede de lords Houghton en Stanly instemden. Lord Derby weigerde bepaald over dit onder werp in discussie te treden en de gevraagde rap porten over te leggen, daar het in strijd is met de gewoonten om de correspondentie over de binnen- landsche aangelegenheden van buitenlandsche mogendheden over te leggen. Hij verzekerde alleen dat prins Tcherkaski de voormalige gouver neur van Polen is. Gisteren zou te Parijs een ministerraad worden gehouden, waarin naar men vermoedde, de datum der verkiezingen zou worden vastgesteld, doch die verwachting schijnt weder te zijn teleurgesteld. De regeering bedenkt intusschen voortdurend nieuwe maatregelen ter onderdrukking van de vrijheid der verkiezingen. Zij heeft thans ontdekt, dat vroeger uit kracht van een deereet van 1852 de houders van tabaksbureaus der 2e klasse kon den worden gestraft „pour torts politiques." Deze bepaling was in September 1876 door het liberale ministerie ingetrokken en de minister van financiën, de heer Caillaux, heeft niet geaarzeld haar in het leven terug te roepen. Daardoor heeft hij aan den vooravond der verkiezingen de tabaksverkoopers der 2e klasse overgeleverd aan de willekeur der prefecten die hen met 2 maanden schorsing kunnen straffen „powr tortspolitiques," terwijl de directeurs van belasting het recht hebben hen voor denzelf den termijn te schorsen voor „torts de gestion Wordt nu een debitant niet vertrouwt dan kan men hem ligt om de eene of andere reden straffen. Gelijktijdig zijn weder een aantal nieuwe rech terlijke ambtenaren benoemden heeft de procureur- generaal Imgarde de Leffenberg een circulaire tot de ambtenaren van het openbaar ministerie gericht waarin zij worden aangemaand tot strikte toepas sing der bepalingen op den verkoop van dagbladen. De Russische garde heeft bevel ontvangen zich marschvaardig te houden. Zoodra zij de hoofdstad verlaat zullen de keizerin, grootvorstin Alexander en hare kinderen eveneens van Petersburg ver trekken en zich naar Ivicw begeven. Den 28™ Juli hebben de Russen een schijn- aanval tegen Roetsjoek ondernomen om het aan voeren van versterkingen op hun rechtervleugel te maskeeren. Mehemed Ali Pacha heeft Zondag Eski- Djoena met 60,000 man verlaten en is den weg naar Ternova ingeslagen. De Russische generaals Krüdener en Schilder Schuldner zullen voor een krjjgsraad terecht staan. Het schijnt aan een Russischen generaal volstrekt niet geoorloofd te wezen een slag te verliezen. Volgens een te Konstantinopel ontvangen bericht van Suleiman Pacha hebben de Bulgaren verscheidene Muzelmansche en Bulgaarsche dorpen in brand gestoken en den spoorweg op verscheidene plaatsen verwoest. De kommandant van Roestsjoek Echreff Pacha zal voor een krijgsraad terecht staan. De gouverneur van Kars meldt dat den 28en Juli jl. in de nabijheid van Kars bij Besinkeni een gevecht is geleverd, waarbij de Russen zijn teruggedrongen. Een officieel telegram uit Plevna van den 26™ dezer meldt, dat de Russen van Lovac ver dreven zijn. Daarenboven moeten nog andere voor de Turken gunstige gevechten bij Yuila, in de nabijheid van Osmanbasar, zijn geleverd. Moekhtar Paeha bericht, dat de Turken ver kenningen op groote schaal op Russisch gebied hebben ondernomen, tot een afstand van drie uren van de grenzen, en na onbeduidende gevechten in hun kamp zijn terug gekeerd. Omtrent het verblijf van Midhat Pacha te Weenen verzekert de Neue freie Presse, dat hij de reis daarheen op verzoek van den sultan heeft ondernomen. Hij is nog niet teruggeroepen, doch de berichten omtrent zijn vertrek naar Londen of Brindisi zijn in ieder geval voorbarig. Omtrent den duur van zijn verblijf te Weenen is nog niets met zekerheid hekend. Zaterdag jl. had Midhat Pacha een langdurige conferentie met den Turkschen gezant te Weenen, Aleko Pacha. Zondag bracht hij een bezoek aan graaf Andrassy, met wien bij een half uur confereerde en later op den dag bracht graaf Andrassy een tegenbezoek aan Midhat Pacha, dien ook reeds het lot heeft getroffen door een journa list vervolgd te worden. Een redacteur van het Neue Wiener Tageblatt heeft toegang tot hem weten te krijgen en verklaart van hem te hebben vernomendat de Porte er niet aan denkt vrede te sluitendoch voornemens is den oorlog tot het uiterste toe vol te houden en eerst om interventie te zullen vragen als de vijand voor Konstantinopel verschijnt. Volgens een telegram in het Neue Wiener Tageblatt hebben de Tcherkessen de Bulgaarsche kustplaats Cavarnanoordwestelijk van Varna, bestormd en geplunderd. Een Oostenrijksche stoom boot nam in laatstgenoemde plaats 500 vluchte lingen op. De Engelsche gezant te Konstantinopel heeft een Engelsch oorlogschip naar Bourgas gezonden ter bescherming der Christenen daar de stad door Tcherkessen wordt bedreigd en de autoriteiten machteloos zijn. Het Journal des Débats heeft vernomen, dat Midhat Pacha met goedvinden van den sultande bedoelingen en gevoelens der Europeesche kabinet ten die rechtstreeks belang hebben bij de Oos- tersche quaestie, zal gaan onderzoeken. De Times ondersteltdat Midhat Pacha hierin dezelfde moeilijkheden zal ondervinden als Thiers op zijn reis tijdens den Frausch—Duitschen oorlog. In ieder geval zegt laatstgenoemd blad zal hij zijn land een grooten dienst bewijzen indien hij den sultan weerhoudt van pogingen om een afzon derlijken vrede met den czaar te sluiten. De Engelsche consul-generaal te Belgrado is met een bijzondere zending zijner regeering naar Kragujevatz gezonden. Het is definitief bepaalddat indien de Rus sen Adrianopel innemende sultan en de regee ring zich naar Bronssa zullen begeven. Te Kora- bounar moeten de Turken 8000 man aan dooden en gewonden hebben verloren. De laffe personaliteit, heden als advertentie uit Vlissingen ingezonden, wordt niet geplaatst. Van hier vertrokken het barkschip Riga, ge zagvoerder Jörgensen, naar Noorwegen. Goes, 31 Juli. Heden is jarige tarwe met f 13.15 betaald voor plaatselijk gebruik; de aanvoer van nieuw koolzaad was merkelijk minder als de vorige week, ik schat dezelve op 60 a 80 last, het aan- zijnde is verkocht, in de goede soort aan 16 per hectoliter, afwijkende partijtjes werden weinig begeerd en meest onverkocht gebleven op de hooge vraagprijs; nieuwe wintergerst ruim getoond met veel vraag, de qualiteit was veel beter dan de vorige week, de beste partijtjes werden gaarne met 7 a ƒ7.25 betaald, afwijkende vonden geen koopers; van nieuwe rogge is een enkel partijtje getoond van voldoende qualiteit, dat met ƒ9.40 per hectoliter is betaald, de aanvoer zal hiervan aanstaanden Dinsdag ruimer zijnmet het snijden van tarwe is men begonnen en zullen de eerste lingen hiervan spoedig ter markt komen. Amstebdah, 1 Augustus. Raapolie op zes weken 43$. Lijnolie f 35. Amsterdam, 31 Juli. 1 Aug. jVederl. Cert. Werk. schuld. 2$ pet. 64^ 64$ Certific. dito dito .3 77 77 dito dito dito 4 100$ 100$ Aand. Handelmaatschappij. 5 dito exploitat. Ned. Staatssp. 102$ Loten stad Rotterdam. 3 10l| dito dito Amsterdam 3 102$ 103$ België. Cert. bij Rothschild. 2$ Frankrijk. Inschrijvingen3 Inschrijvingen5 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 98$ 98$ Certific. laser. 5e serie 5 57$ 57$ Obl. Hope C*. 1855 68 serie. 5 78$ 79 dito 1000 18645 91$ dito L. 100 1872. 5 „80$ 80$ dito L. 100 1873 5 „80$ 81-^ Loten 18645 128$ 128$ Loten 18665 128$ 129 Oblig. Hope &C°. Leen. 1860. 4$ 80-ft 81 Certific. dito4 64$ 65 laser. Stieglitz&C°.2ea4L. 4 64$ 65$ Obligatiën 1867—694 71A 72 Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 103$ 103$ Oblig. dito4$ 82$ 82$ dito dito4 76$ 77$ Aand. Kiew-Brest5 38 40$ dito Baltische spoorweg. 3 45 45$ Oblig. spoorweg Poti-Tiflis .5 dito dito Jelez Griasi. 5 „85 dito dito Jelez Orel 5 85$ dito dito Charkow Azow 5 Polen. Schatkistobligatiën .4 Aand. Warschau-Bromberg. 4 52 dito dito Weenen. 5 48 48 Oostenrijk. Obligatie metal. in zilver Januari/Juli. 5 53$ 53$ Obligatiën dito April/Oct. 5 52$-$ 53 dito in papier Mei/Nov. 5 49$ 49$ dito dito Febr./Aug. 5 49$ Aand. Nation, bank3 106$ 107 Loten 18605 91 dito 1864106 107$ Hongarije. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg 5 Italië. Certific. Amsterdam. 5 68$ Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 40^ 40 Spanje. Obligatiën Buitenl. 3 11 11 Oblig. Binnenlandsche. 3 10$ 10$ Portugal. Obligatiën 3 50$ 50$ Turkije. Inschr. Alg. schuld. 5 9$ 9^- Obligatiën 1869 6 7$ Egypte. Obl. 18687 Obl. 1873 7 Amerlka.Obl.Ver. Stat. 1904. 5 Obligatiën dito dito 1885. 6 99$ Illin. Cert. Amsterdam 55$ 56$ Oblig. Illinois Redemtion. 6 96 96 dito Central Pacific. 6 99$ 99$ Certific. Chic. N. W. 7 48& 48$ Oblig. Madison Ext. 7 84$ 84 dito Winona-St. Peter 7 77 77 dito N. W. Union7 „75$ dito Union Pac. Hoofdl. 6 97$ 98$ Obl.St.Paul&Paa.Spw.l' sec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Oblig. 1863 4$ Obl. 18655 „94$ Prtfzen wan coupons, Amsterdam, 1 Augustus. Metall. ƒ20.25; dito zilver 21.97$; Div. Eng. per 11.87$; Eng. Portugal per 12.02$Spaansche piasters .56; Amerikaansche dollars (in gond) 2.45$. Amsterdam 31 Juli. Metall. 20.17$dito zilver 22.05Div. Eng. per 11.87$Eng. Russen per 12.02$; Eng. Portugal per 12.02$; Frans. 47.70; Belg. 47.70; Pruis, f 58.70; Hamb. Russen Russen in Z. R. ƒ1,23Pool- scbe per fl. Poolsche per Z. R. Spaan sche piasters f Spaansche binnenlandsche .50; Amerikaansche dollars/2.45$; papier ƒ2.31. Ondertrouwd J, C. DE WAAL en A. KAMERLINGH. Erp, 1 Augustus 1877. Bevallen van een Zoon E. BEUN, geb. Sanders. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze geliefde zuster eu behuwdzuster DIN A LANGE- BEEKE, Wed. A. Vlieger, in den ouderdom van bijna 80 jaren. Serooskerke, Uit aller naam, 31 Juli 1877. W. DE BRUINE. PS. Deze is dienende tot algemeene en bij zondere kennisgeving. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelij- ken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van hun jongste lieveling, J. A. VAN PUFFELEN Jz. Middelburg, J. H. VAN'PUFFELEN, 1 Augustus 1877. van Maldegem. Middelbubgsciie BEKROOND OP DE TENTOONSTELLING TE PHILADELPHIA. De ondergeteekende bericht dat bij in de win termaanden November, December en Januari wederom een cursus openstelt in bovengenoemd vak. Condities zijn zeer aannemelijk; terwijl het onderwijs, waarvan de beste resultaten reeds bekend zijn, met alle bestaande inrichtingen zal kunnen concurreeren. Prospectussen op franco aanvrage gratis verkrijgbaar. Mr. Schilder, Balans A 57. Zaterdag avond 4 Augustus geen zitting; in plaats daarvan Maandag avond 6 Augustus. Namens het bestuur, W. J. N. LANDRÉ. Zij, die vermeenen erfgenamen te zijn van ADRIANA DEKKER, dochter van JACOBUS DEKKER en CATHARINA LABRANDte Zie- rikzee overleden ten jare 1864, gelieven zich binnen vier weken met franco brieven aan te melden bij den ondergeteekende J. H. POTTKEMPER, Genealogist Amsterdam. De Notaris Th. VAN UIJE PIETERSE zal, op Dinsdag 7 Augustus 1877, des avonds 7 uren, in het Hotel de Commerce, te Vlissingen, presenteeren te verkoopen een zeer aangenaam gelegen staande bij het D r o o g d o k te Vlissingen, wijk L n° 9, om dadelijk te aanvaarden; daags te voren te bezichtigen. VEILING VAN TE A. C. VAN WAGENINGEN J'„ en H. VRIE- SENDORP Jr.Makelaars, als last hebbende van hunne Meesters zijn voornemens te veilen en te verkoopen: 6500 vuren en grenen Coper wij ksche en Holmestrandsche Balken, dubbele, maats en ondermaats van 4 meter (14 vt.) tot 8 meter 5 decimeter (30 vt.) 40© grenen Riga Balken van 5 meter 1 decimeter (18 vt.) tot 9 meter 6 decimeter (34 vt.) Voorts eene partij Holders, Juffers, vuren en grenen DelenZweedsche en Amerikaansche Platen, Battens, Nam en Riga Sparren en meer andere HOUTg WAREN. Welke twee dagen vóór de Verkooping genum merd zullen liggen: de Balken in het Maar- tensgat en de Nieuwe Haven en het overige in de Loodsen en Erven van JACOB VRIESEND0RP en ZOONEN. De Verkooping zal zijn bij VAN DER HORST in het Koffiehuis over het Stadhuis, op Arijdag den lO0a Augustus 1877, des namiddags te half drie nar precies. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij bovenge noemde Makelaars. De Notaris A. M. VAN RIJSOORT VAN MEURS zal, op Maandag 3 September 1877, 'svoorm. ÏO uren, in het Schuttershof te Middelburg, in het openbaar VERKOOPEN bewoond door B. BLOK, in de gemeente Mid delburg, bij den Vlissingschen straatweg, met 17 hectaren 87 aren 7 centiaren in de gemeenten Middelburg en Koudekerkeen genaamd ST. JANSHOF, bewoond door M. BAKKER, in de gemeente Zoutelande, met 52 hectaren 7 aren 30 centiaren in de gemeenten Zoutelande en Meliskerke. De veiling zal geschieden in perceelen, met com binatiën en in massa's. De goederen zijn te bezichtigen Maandag 27j Dinsdag 28 en Woensdag 29 Augustus 1877; de Gebouwen echter alleen met consentbiljet van voornoemden Notaris. Inlichtingen en notitiën dezer veiling met kaar ten, zijn te bekomen ten kantore van den Notaris E. A. VERMEULEN te Brussel en van voor noemden Notaris. POSTZECELARBEID geheel nieuw genre. Te zien en te koop hij K. BAART, Lange Delft. Van stonden aan gemeubileerde Kamers TE HUUR. Adres Mejuffrouw PASSENIER— Kesteloo. TE HUUR tegen 22 Augustus, bij A. SANDERSE te Domburg.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3