GELDLEENING, Advertentiën. PLAN eener geldleening van BUITENLAND. Handelsberichten. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. Artikel 1. Artikel 2. Artikel 3. Artikel i. irtikel 5. Artikel 6. Artikel 7. Artikel 8. Artikel 9. Artikel 10, Artikel 11. Artikel 12. Artikel 13. Pompe van Meerdervoort, Hammacher, Kakebeeke, Fransen van de Putte en Dronkers. (De heeren van Waesberghe Janssens, Onghena en Dierick had den de vergadering reeds verlaten.) i. De verantwoording van ged. staten wegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1875. Met algemeene stemmen goedgekeurd, terwijl de leden van ged. staten zich van de stemming onthielden. j. De begrooting der kosten van het provinci aal bestuur voor zooveel het rijks-bestuur is, voor 1878, bedragende in 't geheel f 64,810. Op voorstel van den heer Moolenburgh is besloten, om gedeputeerde staten op te dragen zich namens de vergadering der provinciale staten te wenden tot de tweede kamer der staten generaal, met een adres houdende verzoek om bij de vaststelling van de staatsbegroot'ing voor 1878 daarop zoodanige som als „bezoldiging van de ambtenaren en be dienden ter provinciale griffie in Zeeland" te bren gen, dat hun jaarwedden worden' verzekerd als in billijke verhouding staan tot hunne verdienste, De begrooting zelve werd met algemeene stem men goegekeurd. k Wijziging der prov. begrooting voor 1876 Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. I Wijziging der prov. begrooting voor 1877 Als boven. tn De begrooting der enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven voor 1878 met voorstel betreffende de te heffen opcenten op de grond- en personele belasting. Het artikel: „bijdrage ter bevordering en aan moediging van het schoolgaan en van het meer getrouw schoolbezoek, f 2000" is niet 32 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Bybau, Snijder, Yis en Winkelman. De geheele begrooting is vastgesteld tot een totaal bedrag van 357,082.674 in ontvang en uitgaaf. Het voorstel om aan den koning voor te dragen de heffing van 32 opcenten op de belasting op gebouwde en ongebouwde eigendommen en 24 opeenten op de personeele belasting, is met alge meene stemmen aangenomen. De vergadering is thans verdaagd tot a. Dins dag, 's namiddags te 1 uur, ter benoeming van een lid van de eerste kamer der staten-generaal. Hoewel aan het kortstondige verblijf van prins Bismarck te Berlijn eu aan den terugkeer van lord Odo Russell naar de Duitsehe hoofdstad meer waarde schijnt te zijn gehecht dan noodig was, komen toch nur en dan bijzonderheden omtrent de werkzaamheid der diplomatie aan het licht, die het vermoeden rechtvaardigen, dat slechts met groote inspanning verdere verwikkelingen in Europa zijn te voorkomen. Zoo deelt daaromtrent een gewoonlijk vrij goed ingelicht orgaan, de Pesther Lloyd, mede, dat prins Bismarck eene toenadering tusschen Engeland en Kusland wilde bewerken in dien zin, dat eerst genoemde mogendheid voor de aansluiting bij het driekeizersbond werd gewonnen. Hoewel hem dit niet volkomen gelukt is, moet toch aan de po gingen van Duitschland worden toegeschreven, dat het tot nogtoe tot geen conflict tusschen Engeland en Rusland is gekomen. Thans echter is de toestand weder zoodanig veranderd, dat men of op een volkomen mislukking van de aangewende pogingen bedacht moet zijn, óf opnieuw krachtig in de Russisch Engelsche betrekkingen tusschen- beide moet komen. Men heeft zoo wordt verder gezegd ge tracht het gerucht te verspreiden, dat het antwoord van prins Gortschakoff op de laatste nota van lord Derby de Engeische regeering volkomen heeft bevredigd; doch dit is volstrekt niet het ge val en men gelooft zelfs, dat zij ernstige maatre gelen neemt om zich desnoods de waarborgen, die zij van Rusland verlangt, zelve te kunnen verschaffen. Een dergelijk voornemen wordt ook aan Oostenrijk-Hongarije toegeschreven. Indien ook al voegt een Berlijnsch corres pondent van de Kölnische Zeitung hierbij verdere diplomatieke onderhandelingen worden noodig geacht, schijnt toch prins Bismarck het niet noodzakelijk te achten persoonlijk daaraan deel te nemen, daar hg voor geruimen tijd naar Varzin vertrekt. Dit neemt echter niet weg, dat wel geen der neutrale mogendheden zal verzuimen zich in tijds voor te bereiden op vredesonderhan delingen, en ook op onvoorziene omstandigheden die de verdediging harer voornaamste politieke belangen zouden kunnen noodzakelijk maken. Engeland zendt zijn vloot naar de Besika-baai Oostenrijk Hongarije roept de verlofgangers en de reservisten op van de 46 bataljons die reeds sedert den herfst in de Turksch-Oostenrijksehe grenslanden zijn geconcentreerd, en zal misschien eerlang over gaan tot de bezetting van Bosnië bij wijze van waarborgin Duitschland zal, naar men verzekert, weldra door de rijkskanselarij aan den bondsraad het voorstel worden gedaan tot uitvaardiging van een verbod tegen den uitvoer van paarden, met het oog op een eventueele mobiliseering van het leger. Mocht de Russische regeering in den stroom van het Panslavisme vervallen, dan zullen de Europeesche staten, vooral de Germaansche, nog bij tijds zich tot gemeenschappelijken tegenstand vereenigen. In Berlijn is men algemeen gerust over de houding van Oostenrijk-Hongarije, voor namelijk tengevolge van het persoonlijke vertrou wen van prins Bismarck in graaf Andrassy, die ook wederkeerig volkomen vertrouwen moet stellen in den Duitschen rijkskanselier. Het voornemen der Pruisische regeering betref fende het verbod op den uitvoer van paarden wordt ook van andere zijde bevestigd; in bet ministerie is reeds vastgesteld, dat het voorstel daartoe door Pruisen in den bondsraad zal worden gedaan. Van het oorlogstooneel zijn, na hetgeen de tele graaf ons daaromtrent gisteren avond mededeelde, geen nadere tijdingen te melden. De vergissing, die van Moukthar-pacha den naam eener plaats maakte, zullen onze lezers wel opgemerkt hebben. Het daarbij bedoelde bericht, waarbij den Turken eene groote overwinning in Klein Azie werd toegeschre ven, zoodat de Russen in wilde vlucht, met ach terlating hunner artillerie en een aantal lijken van voor Kars zouden weggevlucht zijn, verdient nog alleszins bevestiging, daar het uit Erzeroem en dus van Turksche zijde, afkomstig is. Niettemin schijnt het den Russen in den laatsten tijd in Klein- Azie niet voor den wind te gaan. Omtrent den stand van zaken aan den Donau ver neemt men, uit Turksche bron, dat eene poging der Russen om bij Turtukai de rivier over te trekken mislukt is. Daarentegen melden de Russen dat de overtocht te Sistowa, veel Westelijker dus, geregeld plaatst heeft. De Dobroedsja is thans geheel van vijanden gezuiverd, de stad Babadagh, in het midden dier landstreek, door de Russen bezet, terwijl de Circassiers, Teherkessen en hoe de andere Turksche benden ook heeten mogen, uit het land verdreven zijn. Deze berichten komen met de waarschijnlijkheid overeen, daar het eerste werk der Russen nu wel zal zijn zich aan de overzijde van den Donau goed te nestelen en niet voorwaarts te dringen, vóórdat èn hun geheele leger overgebracht en georganiseerd èn hun af tochtslinie gedekt is. Het dwaze bericht, dat een paar dagen geleden de Russen reeds te Tirnova, midden in Bulgarije, minstens twaalf mijlen van den Donau en in een bergachtige streek, deed aankomen,-zal wel aan de al te vlugge verbeelding van een of ander correspondent te danken zijn. Het schijnt zelfs dat de Russen niet ver ten Zuiden van Sistowa op een vrij hevigen tegenstand ge stuit zijn, dien zij slechts met groote offers hebben kunnen overwinnen. Dit is waarschijnlijk de slag bij Biela geweest, waar de Turksche telegrammen zoo hoog van hebben opgegeven. De deerlijk in het nauw gebrachte Montenegrij- nen hopen op eene afleiding, door eene beweging der Russen naar den kant van Sofia. Van den Donau naar Sofia is echter een beel eind en in den tijd, die noodig is om dat af te leggen, kan menige Montenegrin nog, al hopende, de scherpte van het Turksche zwaard gevoeld en verwenscht hebben. Uit Frankrijk valt niets anders te melden dan eene nieuwe slachting onder de republikeinsehe ambtenaren, door de regeering aangericht. Repu- blikeinsch is eigenlijk het juiste woord niet meer, want de meest conservatieve mannen worden aan den dijk gezet, wanneer men hen niet krachtig genoeg, te nauwgezet van geweten met andere woorden, oordeelt om naar behooren de kiezers te „bewerken." Het aantal nieuwe verplaatsingen be draagt: 9 prefeeten, 46 onder-prefecten, 2 secre tarissen generaal en 56 prefectorale raden. De regeering heeft een nieuw woord uitgevonden om dit onderste boven halen van het ambtenaarsper- s an eel te vergoelijken. Wanneer zij een ambtenaar, die door een der republikeinsehe ministeriëu ont slagen isopnieuw aansteltdan noemt zij dat in het officieele blad niet: „Geplaatst", maar „Herplaatst" réintégréMerkwaardiger verloochening van de eenheid die, bij alle afwis seling van ministeriën, toch altijd in deregeexing van een geordend land dient bewaard te blijven, i3 zeker moeilijk te bedenken. De president der republiek, die zijne handteekening plaatst onder een stuk waarbij een ambtenaar gereïntegreerd wordt, dien bij in een stuk van eenige maanden vroeger meende te moeten ontslaan, geeft zich zelf een slag in 't gezicht. Den heeren de Broglie en de Fourtou is dat echter onverschillig, als zij maar een ambtenaarspersoneel naar hun zin krijgen. Niettemin maken de republikeinen zich volstrekt niet ongerust over den uitslag der verkiezingen. Hoe heviger de pressie, meenen zij, hoe zekerder de wederstand der bevolking. Gent 6 Juli. Roode en witte tarwe ad 100 kilo op staal fr. 32.50; rogge ad 100 kilo fr. 23.50gerst fr. haver fr. 25.—boekweit fr. 17.50; paardenboonen fr. 18.75; koolzaad fr. 43.lijnzaad fr. 36.lijnkoeken fr. 27.50; koolzaadkoeken fr. 21.50; boter fr. 3.25 per kilogram; eieren fr. 2.15 per 26 stuks. Vlissingen, 6 Juli. Boter per kilogram f 1.26 a f 1.20. Eieren f 3.40 per 104 stuks. Amsterdam 6 Juli. Raapolie op zes weken f 414. Lijnolie f 334. SPrfsasen van effeeten. Amsterdam, 5 Juli. 6 Juli. Kederl. Cert. Werk. schuld. 24 pet. 64^ 641 764 100J 1014 ÏOOJ Certific. dito dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij. 5 dito exploitat. Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 dito dito Amsterdam 3 België. Cert. bij Rothschild. 24 Frankrijk. Inschrijvingen3 Inschrijvingen 76| 1004 101! 1004 1004 1024 1024 5944 67 5 - - Rusland. Oblig. 1798/1816. Certific. laser. 5e serie Obl. Hope C". 1855 66 serie. dito f 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1864 Loten 1866 Oblig. Hope Gc. Leen. 1860. Certific. dito Inscr. Stieglitz C°. 2e a 4L. Obligatiën 186769 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito dito dito Aand. Kiew-Brest dito Baltische spoorweg. Oblig, spoorweg Poti-Tiflis dito dito Jelez Griasi. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Polen. Schatkistobligatiën Aand. Warschau-Bromberg. dito dito Weenen. Oostenrijk. Obligatie metal, in zilver Januari/Juli. Obligatiën dito April/Oct. dito in papier Mei/Nov. dito dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Loten 1860 dito 1864 Hongarjje. Schatkistbiljett. Oblig. Theiss spoorweg Italië- Certific. Amsterdam. Oblig. Z.-Ital. spoorweg. Spanje. Obligatiën Buitenl. Oblig. Binnenlandsche. Portugal. Obligatiën Turkije. Inschr. Alg. schuld. Obligatiën 1869 Egypte. Obl. 1868 Ooi. 1873 Amerika.Obl.Ver. Stat. 1904. Obligatiën dito dito 1885. Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. dito Central Pacific. Certific. Chic. N. W Oblig. Madison Ext dito Winona-St. Peter dito N. W. Union dito Union Pac. Hoofdl. Obl. S t.Paul Pae. Sp w. L sec. dito dito dito 2csec. Brazilië. Oblig. 1863 Obl. 1865 5 pet, 5 5 5 5 5 5 5 44 4 4 4 6 5 44 4 5 3 5 5 5 5 4 4 5 5 5 5 5 3 5 6 5 5 3 3 3 3 5 6 7 7 5 6 6 6 7 7 7 7 6 7 7 44 5 994 594 78TV 924 804 804 135 131 801 634 634 714 42 1054 82f 76 994 594 784 924 804 80| 1334 1304 71-1 424 1054 821 76 46 46 874 87 87 86| 86J 79! 734 54 48 OO 53-$j 52J 52| 484 48A 484 48 104J 1044 1044 1044 64 64J 684 684 40 404 10! 104 10 50-lf 504 6A 51 1001 421 82 75 734 99 21 854 434 811 744 734 99 dito Prijzen van coupons. Amsterdam, 6 Juli. Metall. f 19.95; zilver f 21.90; Div, Eng. per f 11.874 Eng. Portugal per f Spaansehe piasters .55; Amerikaanscbe dollars (in goud) f 2.44. Amsterdam, 5 Juli. Metall. 19.95; dito zilver f 21.90Div. Eng. per 11.874 Eng. Russen per 12.024; Eng. Portugal per 12.024; Frans. 47.75Belg. f 47.75Pruis, f 58.70 Hamb. Russen 1.411Russen in Z. R. ƒ1.24! i Pool- sche per fl. Poolsche per Z. R. f Spaan sehe piasters f .55Spaansehe binnenlandsche f.49; Amerikaansche dollars 2.44; papier 2.30. Heden overleed op het onverwachtst, onze geliefde vader en bebuwdvader JOOST BOS- SCHAART, in den ouderdom van ruim 68 jaren. Middelburg, Uit aller naam, 5 Juli 1877. W. BOSSCHAART. Heden overleed alhier mijne zuster F. M. WAC- C0GNE, in den ouderdom van ruim 72 jaren. Middelburg, 6 Juli 1877. L. H. CADET. Eenige kennisgeving. Heden overleed, na een kortstondig doch hevig lijden, onze geliefde moeder SARA VAN DE WOESTIJNE, weduwe Genevaij, in den ouderdom van 53 jaren, diep betreurd door hare kinderen en verdere betrekkingen. Middelburg. J, C. GENEVAIJ. 6 Juli 187 7. J. M. GENEVAIJ. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden werd ons ouderhart op Dieuw getroffen door het afsterven van onze jongste lieveling JACOBA DIRKJE, in den zeer aanvalligen leef tijd van ruim zes maanden. Nog diep bedroefd over het groot verlies van onzen lieven CORNELIS, op 21 Meijl. kan menig ouderhart ons leed beseffen. Middelburg, C. LOUWERSE. 6 Juli 187 7. J. LOUWERSE, Snouck. Voor de vele bewijzen van belangstelling op 4 dezer ondervonden, betuigen ondergeteekenden hunnen hartelijken dank. Goes, W. DEN BOER Bz. 6 Juli 1877. A. DEN BOERMuller. hoogstens f 15,000 ten laste van het Water- schap der sluis aan de Wielingen, te sluiten door het Uitvoerend Bestuur van dat Waterschap, krachtens besluit van de algemeene vergadering van vertegenwoordigers der polders, gemeld Waterschap uitmakende van den 19en Maart 1877, goedgekeurd door Heeren Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, blijkens hun besluit van den 27'» April 1877, Door en ten laste van het Waterschap der sluis aan de Wielingen, gelegen in de provincie Zeeland, zal eene geldleening worden aangegaan van vijf tien duizend gulden. Deze geldleening zal bestaan uit aandeelen van duizend gulden, eene rente gevende van vier en een half ten honderd in het jaar te rekenen van den dag der storting van de inge schrevene aandeelen welke rente ontvangbaar is den eersten September van ieder jaar, ten kantore van den Secretaris-Penningmeester van dit Water schap te Sluis. Voor elk aandeel zal worden afgegeven éene obligatie groot duizend gulden of twee obligatiën onder A en B, ieder groot vijf honderd gulden, met een doorloopend nommer van 1 tot 15, op naam of in blanco, naar verkiezing der deelnemers, met een stel rente-coupons. De in het vorig artikel bedoelde obligatiën en rente-coupons zullen in den gebrnikelijken vorm worden opgemaakt; de obligatiën onderteekend door den Voorzitter en twee leden van het Uitvoerend Bestuur van dit waterschap, de coupons door den Secretaris-Penningmeester. De obligatiën en rente coupons zullen binnen éene maand, nadat de aan deelen zijn gestort, tegen inwisseling van een voorloopig af te geven bewijs van overstorting, en tegen betaling van 69 cent zegelrecht voor het zegel der'obligatie, worden uitgereikt. Het openstellen der inschrijving zal bij openbare aankondiging in een of meer Zeeuwsche dagbladen worden bekend gemaakt, met vermelding 1° van den termijn voor het inleveren der inschrijvings biljetten 2° van den dag, het uur en de plaats, waarop die biljetten in bet openbaar zullen worden ge opend. De storting van het verschuldigde wegens elk ingeschreven en aangenomen aandeel wordt bepaald op den I5en Augustus 180© zeven en zeventig. De in artikel 5 bedoelde .nschrijvingsbiljetten moeten bevatten: a den naam, het beroep en de woonplaats van den inschrijver; b het getal (in schrijfletters) aandeelen waar voor wordt ingeschreven; c de som (mede in schrijfletters) welke men bereid is voor elk aandeel te storten; d de opgave of men de obligatie öp naam of in blanco verlangt, dan of men de opgave daarvan tot acht dagen na de toewijzing zich voorbehoudt. Die biljetten, naar vereisch onderteekend en gesloten, op de buitenzijde aangevende het getal aandeelen, waarvoor wordt ingeschreven, moeten door den inschrijver of van zijnentwege worden ingeleverd in eene geslotene en verzegelde bus ten kantore van den Secretaris-Penningmeester van dit Waterschap te Sluis uiterlijk op Woens dag den 18en «luli 187?, vóór zeven uren des namiddags. De opening der biljetten geschiedt door het uitvoerend bestuur van het Waterschap te Oost- buvg, des namiddags te vier uren, op den dag volgende op dien der inlevering van de biljetten. Na de opening der inschrijvingsbiijetten bepaalt het uitvoerend bestuurwelke aanbiedingen wor den aangenomen. Doet zich het geval voordatonder voor het Waterschap aannemelijke voorwaardenvoor meer aandeelen is ingeschreven dan vereischt wordt, dan zullen de meest voordeelige het eerst, daarna de raiuder voordeeligevoor zooveel noodig na voorafgaande loting worden aangenomen. Na de regeling en toewijzing der gedane inschrij vingen op de bij artikel 8 bepaalde wijzezal aan de inschrijvers den uitslag der toewijzing, door den voorzitter van het uitvoerend bestuur worden bekend gemaakt. De betrokken inschrijvers zijn gehouden de ingeschreven en aangenomene sommen te storten op den in artikel 6 bepaalden dag, tegen afgifte van het in artikel 4 bedoeld voorloopig bewijs van overstorting. De tegenwoordige geldleening zal in het tijdvak van 1 Juli 1880 tot 1 Juli 18®4 geheel worden afgelostin die tijdruimte jaarlijks met zooveel aandeelenals het Waterschap daarvoor gelden op zijne begrooting beschikbaar hebben zal. Jaarlijks in de maand Maart, zullen in eene algemeene vergadering van vertegenwoordigers der polders dit Waterschap uitmakende, bij loting de obligatiën worden aangewezenwelke met 15 Augustus daaraanvolgende zullen worden afgelost. De uitslag dezer loting zal telkens, bij open bare bekendmaking, in twee Zeeuwsche dagbladen, ter kennis van de belanghebbenden worden ge bracht. De rentebetaling zal geschieden tegen intrekking

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3