BUITENLAND. Advertentiën. VRUCHTEN TE VELDE, Publieke Verkooping ONROERENDE GOEDEREN, Ingezonden Stukken. Z eetij dingen. Handelsberichten. aakkpij tot mtt m 't atg«m. 1° Een Huis en Erve, 2» Een Huis en Erve, 3° Een Huis en Erve mei Pakhuisje, 4° Een Pakhuis en Erve, 3° Een Huis en Erve 6° Een Huis en Erve, Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. B®rS«cn van effecten. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ 9e Schelde, Scheepsbouw- en Werktuigenfabriek TE VLISSINGEN. 1° Een HUIS, ERVE en TUIN op de Londensche kade, wijk H -n0 56 2° Een HUIS en ERVE op de Zuidzijde van den Dam, wijk G n° 98; 3° Een HUIS, zijnde thans KOETSHUIS met BOVENWONING, ERVE en TUIN, op de Zuidzijde van den Dam, wijk G n° 99; 4° Een KOETSHUIS met STALLING, in de poort aan de D warskade, wijk G n° 100; 5° Een PAKHUIS, alsvoven, wijk Gn» 101; 6° Een PAKHUIS, in de poort aan de Londensche kade, wijk II n° 63. Te bezichtigen daags vóór en op den dag der verkooping van des namiddags 1 tot 4 uren, wat betreft de perceelen 1, 2, 3 en 4 alleen op vertoon van een permissiebiljet, tegen betaling van 25 cent per perspon, ten behoeve der Vereeniging tot het bezoeken der armen, verkrijgbaar ten kantore van genoemden notaris VERHEIJ, in de Lange Delft, waar tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen. De verkiezingsstrijd in Frankrijk is officieel geopend door een circulaire van den minister van binnenlandsche zaken aan de prefecten, waarin dezen hunne verplichtingen op het hart worden gedrukt en aangewezen in welke richting zij moeten werkzaam zijn. De heer de Fourtou begint met de aandacht der prefecten te vestigen op den toestand van het land. De maarschalk heeft een beroep gedaan op de conservatieven van alle partijen en zij hebben eenparig met hem de gevaren erkend waarmede Frankrijk door de handelingen en neigingen van de kamer van afgevaardigden werd bedreigd. Een parlementaire meerderheid die meer en meer door de meest geavanceerd radicale partij werd overheerscht zou Frankrijk tot zijn politieken en socialen ondergang leiden. Met het oog daarop heeft de maarschalk het noodig geacht een beroep te doen op de natie. Hij heeft dit gedaan met volkomen eerbiediging van de staatsinstellingen, en juist daardoor heeft hij man nen van zoo uiteenloopende richting rondom zich kunnen vereenigen. Daarenboven heeft de conser vatieve partij zich steeds gekenmerkt door eerbied voor de regelmatig gevestigde instellingen. Hierop moeten de prefecten in de eerste plaats de aandacht der publieke opinie vestigen. Ieder een moet weten, dat de maarschalk door in tijds een vergadering te ontbinden die weldra het uitvoerend gezag en den senaat zou overheerschen, in tijds een van die geweldige crises heeft be zworen, waarvan in de geschiedenis des lands zulke treurige voorbeelden bestaan en waarin alle regelmatige instellingen worden vernietigd. Deze waarheden moeten de prefecten algemeen ingang doen vinden en zich daartoe zooveel mogelijk in aanraking stellen met de bevolking; de voorlichting der bevolking is een van de eerste plichten der regeering. Daarom moeten de pre fecten het land voor de groote manifestatie der verkiezingen .voorbereiden. Hierop volgt een uitvoerige verdediging van het recht der regeering om in de verkiezingen tusschen beide te komen, en de minister betoogt dat zij niet alleen het recht heeft, maar zelfs verplicht is om de candidaten voor te stellen en aan te beve len die met hare denkwijze instemmen en aan te wijzen welke met de opinie der regeering in strij d zijn. De kiezers blijven vrij in hun keus maar zij moeten bekend zijn met de verhoudingen. Zij moeten worden voorgelichtwant zoo dikwijls wordt de publieke opinie bewerkt door leugen, laster, vrees en andere schandelijke middelen. Op dit punt leveren de verkiezingen van 20 Februari lessen die niet verloren zullen zijn waarbij in circulaires aan de kiezers misbruik is gemaakt van den naam van maarschalk Mac Mahon, en waardoor vele van zijn verklaarde tegen standers zijn gekozen. Zulke bedriegerijen moeten worden voorkomen. De prefecten moeten een beroep doen op de eensgezindheid van alle con servatieven en hen verzekeren dat de regeer ing zich aan geen enkele partij in het bijzonder ver bindt, maar conciliatie en eendracht wil. Frank rijk heeft behoefte aan de krachten van allen die het liefhebben en dienen. Van de ambtenaren mogen geen jegens de regeering vijandige hande lingen worden geduld; zij die zich veroorloven tegen de regecring misbruik te maken van hun invloed kunnen op geen toegevendheid rekenen. Zij moeten zich niet laten overbluffen door de bedreigingen van de tribune tot hen gericht; de minister rekent op hen. Hij eindigt met een krach tig beroep op de toewijding van de prefecten in het belang van den maarschalk de orde en de vrijheid van het land. Ongetwijfeld zal dit uitvoerige document, waar van wij slechts een kort overzicht konden geven, een krachtige pressie van de administratie op de publieke opinie tengevolge hebben, ten nadeele van de republikeinsche candidaten. Een nieuwe interpellatie betreffende de aange legenheden van het Oosten is door den heer Jen kins en het Engelsche lagerhuis aangekondigd. Hij wil binnen eene maand de aandacht der kamer vestigen op de tusschen Engeland en Rusland ge wisselde depêches en zal eene resolutie voorstellen. In antwoord op een vraag van den heerForster verklaarde sir Stafford North cote het bericht dat de Engelsche vloot naar de baai van Besika was gezonden voor volkomen juist. Lord Derby verklaarde in het heerenhuis, op een vraag van lord Harrowby, dat de grenzen tusschen Turkije en Servië wel meermalen ten gevolge van den oorlog geschonden zijn, maar dat zij niet zijn verbroken. Daar het van het hoog ste belang is het uitbreken van een oorlog tus schen Perzië en Turkije te voorkomen zal de regeering daartoe alle mogelijke pogingen aan wenden. Bij gelegenheid der opening van de Servische vertegenwoordiging, waarin de regeering een be langrijke meerderheid heeft, werd prins Milan met levendige toejuichingen begroet en hield eene rede waarin hij op de pogingen tot vervulling van de nationale roeping van het land wees. Voorts sprak hij de hoop uit dat in de geschiedboeken de jongste oorlog Servië als een verdienste zal worden toegerekend, terwijl hij verklaarde met vertrouwen de vruchten te gemoet te zien, die het vergoten bloed voor de Christenen in het Oosten en voor de toekomst van Servië opleveren. Hij herinnerde aan hetgeen hjj bij het sluiten van den vrede heeft gezegd: dat het lot der Christenen berust in machtiger handen dan de zijne. De loop der ge beurtenissen heeft die woorden bevestigd. Ver volgens sprak de prins over zijne reis, ten loei hebbende den czaar dank te betuigen voor diens krachtige bescherming, aan Servië verleend. De czaar «heeft hem met de meeste welwillendheid ontvangen en hem de verzekering gegeven, dat hij zijne vaderlijke zorg voor de Serviesche natie niet zal verloochenen. Na deze mededeeling meende de prins bij de Schuptichina er op te moeten aan dringen dat zij den wetgevenden arbeid, waartoe zij is bijeengeroepen, met alle vertrouwen zou aanvaarden. Doch tevens gaf hij haar den raad alle mogelijke omzichtigheid in acht te nemen, daar eene verkeerde richting, zelfs een ondoordacht besluit, op een gegeven oogenbük de geheele schoone toekomst des lands in gevaar zou kunnen breDgen. Ten slotte gaf hij bericht van de ge boorte van een zoon, erfgenaam zijner waardigheid, dien hij liefde voor het land zal inprenten, opdat hp zich de genegenheid moge waardig maken die de natie jegens de dynastie van Obrenovitch aan den dag legt. Mijnheer de Redacteur Uw nommer van heden bevat een artikel, over genomen uit het Handelsblad, dat wel eenigen schijn heeft van te strekken om een blaam te werpen op de handelingen van het hoofd van een geacht handelshuis alhier. Wij konden niet gelooven, dat de heer F. Wi- baut zijn gezagvoerder last zou hebben gegeven om met de „FranQois" te handelen zooals in dat artikel wordt verhaald, zelfs niet dat dit met zijne voorkennis was geschied. Ook begrepen wij dat de heer W. zelf moeielijk iets kon doen om zich van dien blaam, zoo noodig, te zuiveren, waarom wij vermeenden, uit achting voor zijn persoon en onbevlekten naam het voor hem te moeten opnemen en een onderzoek in te stellen naar de feiten. Het laatste deden wij reeds en bevonden, dat werkelijk de „Francois", die met een Belgischen zeeloods was binnengekomen, na een Nederland- schen rivierloods te hebben afgewezen, een Bel gischen rivierloods heeft overgenomen; ja zelfs, dat zij daartoe het gewone sein heeft gedaan door eene Belgische vlag te hijschen van den voortop. Wij bevonden echter mede, dat de heer W. niet alleen van deze handelwijze van zijn gezagvoerder niets geweten heeft, maar zelfs in hooge mate op dezen vertoornd is en dat hij onmiddellijk na van het gebeurde te hebben kennis gedragen aan den commissaris van het Nederlandsehe loodswezen zijn leedwezen daarover heeft te kennen gegeven en aan dezen een open schriftelijken last aan den gezagvoerder de Breed van de „Jeane en Marie", die weldra binnen wordt gewacht, heeft afgege ven, met verzoek die aan dien gezagvoerder door de loodsen te doen geworden, luidende, dat het zijn bepaald verlangen is, dat zijne schepen door geene andere dan de Nederlandsehe loodsen wor den op- en afgebracht, welk een en ander op het kantoor van het Nederlandsehe loodswezen, door den commissaris, den heer L. van Breen, volkomen werd bevestigd. Hieruit blijkt dus dat de gezagvoerder Rijke, zich bij zijn patroon zal hebben te verantwoorden, doch dat de laatste geheel vrij is van alle ver denking alsof hij zou hebben gehandeld of aanlei ding hebben gegeven tot handelingen, in strijd met het nationaliteitsgevoel, dat ieder rechtgeaard Nederlander moet bezielen. Wil, mijnheer de Redacteur, in het belang der waarheid, de goedheid hebben het vorenstaande in uwe kolommen op te nemen. U zult daardoor èn het publiek èn de ondergeteekenden zeer ver plichten. Hoogachtend Ylissingen, UWEd. Dw. Dienaren, 3 J u 1 i 18 7 7. M". Pot. T. C. Dommisse. Alhier is aangekomen het barkschip ïïöeanas van Amerika met een lading hout voor de firma den Bouwmeester, Borsius en van der Leijé. Vlissibgen, 3 Juli. Boter per kilogram f 1.25 a ƒ1.18. Eieren ƒ3.40 per 104 stuks. Amsterdam, 2 Juli. Raapolie op zes weken f 41J. Lijnolie 33J. Amsterdam, 3 Juli, Bfederl. Cert. Werk. schuld. 21 pet. 64} Certific. dito dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij. 5 dito exploitat. Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 dito dito Amsterdam 3 België. Cert. bij Rothschild. 2} Frankrijk. Inschrijvingen 3 Inschrijvingen5 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 Certific. Inscr. 5e serie 5 Obl. Hope C". 1855 6e serie. 5 dito 1000 18645 dito L. 100 18725 dito L. 100 1873 5 100} 1041 100 100| 1021 4 Juli. 641 761 100} 101} 100} 100} 1021 67 98} 591 78} 92} 79}} 801 99} 59} 78} 921 80} 801 5 5 5 5 4 Loten 1864. 5 Loten 18665 Oblig. Hope C°. Leen, 1860. 4} Certific. dito4 Inscr. Stieglitz C°. 2ca4L. 4 Obligatiën 1867—694 Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 Oblig. dito41 dito dito4 Aand. Kiew-Brest5 dito Baltische spoorweg. 3 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis dito dito Jelez Griasi. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Polen. Schatkistobligatiën Aand. Warschau-Bromberg. 4 dito dito Weenen. 5 Oostenr(jk. Obligatie metal, in zilver Januari/Juli. 5 Obligatiën dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank3 Loten 18605 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg 5 Italië, Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 Spanje. Obligatiën Buitenl. 3 Oblig. Binnenlandsche. 3 Portugal. Obligatiën 3 Turkije. Inschr. Alg. schuld. 5 Obligatiën 1869 6 Egypte. Obl. 18687 Ooi. 1873 7 Amerlka.Obl.Ver. Stat. 1904. 5 Obligïtiën dito dito 1885. 6 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. dito Central Pacific. Certific. Chic. N. W. Oblig, Madison Ext. dito Winona-St. Peter dito N. W. Union. dito Union Pac. Hoofdl. Obl.St.Paul&Pac.Spw.l sec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Oblig. 1863 Obl. 18655 7 - 6 6 7 7 7 7 6 44 - 136 136 132 132 80 63} 63} 71} 71A 105} 105} 83 83 i_ 33 47 474 86 87 87 88 79} 79} 73 48 524}. 53 521 52} 48A 48A 474} 47} 103} 104} 104} 1044 684 68 40 40 10} 10} 10A 10A 50 50A 6A 6} 7} 104} 1044 99} 514 51 94} 1004 100} 41} 43 81} 83 72} 73} 71 734 99 22 954 954 Amsterdam, 4 Juli. Metall. 19.95; dito zilver f 21.924Div. Eng. per f 11.8745 Eng. Portugal per f Spaansche piasters .55Amerikaanscbe dollars (in goud) f 2.44. Amsterdam, 3 Juli, Metall. 19.90; dito zilver 21.974 5 Div. Eng. per 11.874 Eng. Russen per 12.024; Eng. Portugal per 12.024; Frans. 47.75; Belg. f 47.75; Prnis. 58.70; Hamb. Russen f 1.41}Russen in Z. R. ƒ1.24}Pool- sche per fl. Poolsche per Z. R. Spaan sche piasters .56 Spaansche binnenlandsche .49; Amerikaansche dollars/2.44; papier 2.30. Heden ontving ik'het treurig bericht dat mijn zoon WALRAVE, marinier le klasse aan boord van Z. M. Stoomschip Deli, gestationeerd in de wateren van Atjeh, den 11™ Mei jl., bij het op rukken tegen eene vijandelijke Kampong, is gesneu veld. Zwaar treft mij deze nieuwe slag, maar ik wensch Gode te zwijgen. Koudekerke, L. TILROE, 2 Juli 1877. Wed. W. Blaas. Heden overleed te Utrecht, na een langdurig lijden, in den ouderdom van 38 jaren, onze ge liefde oudste zoon A. W. VAN ERKEL, architect bij de Nederlandsehe Rijnspoorweg-maatschappij. Schiedam, M. VAN ERKEL. 2 Juli 1877. C. VAN ERKEL—Mulder. Gelieve deze algemeene tevens als bijzondere kennisgeving aan te merken. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Voor de menigvuldige bewijzen van belangstel ling, zoo van buiten als binnen deze gemeente ondervonden, bij gelegenheid onzer vijf en twin tigjarige echtvereeniging, brengen wij, ook namens onze kinderen onzen welgemeenden dank. Breskens, J. VAN DE SANDE. 4 Juli 1877. C. VAN DE SANDE, Heijl, Aan Heeren Aandeelhouders wordt hiermede be richt dat volgens art. 34 der Statuten de Balans en Winst- en Verliesrekening tot Uit®. 1876, gedurende 14 dagen ter inzage liggen ten Kantore der Maatschappij. Vlissingen, JOS. VAN RAALTE, 3 Juli 1877. Directeur. Die iet3 te vorderen of onder berusting hebben van, of schuldig zijn aan wijlen den heer SAMUEL EFRAIM STEWE, in leven rustend geneesheer, gewoond hebbende te Middelburg en overleden den 25™ Juni jl., worden verzocht daarvan opgaaf, afgifte of betaling te doen ten kantore van den Notaris D. VERHULST aldaar, vóór den 15™ Juli 1877. Mevrouw de wed. VAN DEINSE, Singelstraat, verzoekt beleeft allen die iets van haar te vor deren hebben, daarvan, vóór 10 Juli aan haar opgaaf te doen. Al wie van den ondergeteekende nog iets te vorderen heeft wordt verzocht daarvan opgave te doen voor 15 Juli e. k. G. J. MEES, Ruijterplein, Vlissingen. VERGADERING van het Departement Middel burg, Vrijdag 6 Juli 1877, des namiddags te 2% uur. Onderwerp: Punten van beschrijving algemeene vergadering. De Secretaris, B. A. VERHEIJ. De ondergeteekende heeftgelijk zeker velen zijner medekiezers, met bevreemding opgemerkt, dat de heer Mr. A. P. SNOUCK HÜRGRONJE door de kiezersvereeniging de Grondwet niet is aanbevolen. Bekend met de kunde, de recht schapenheid en de onbaatzuchtige belangstelling in alles wat Middelburg betrett, van mijn geachten ambtgenoot in den raad, zou het, naar mijne overtuiging, zeer te betreuren zijn, indien de heer HÜRGRONJE zijne plaats moest verlaten. Daar om wek ik mijne medekiezers op om den 17™ Juli mede te werken om Mr. A. P. SNOUCK HÜR GRONJE glansrijk te herkiezen. NAGTGLAS. op Vrijdag Juli 1877, (in plaats van 11 Juli), des voormiddags te Hen uren, te Brig- damme op na te melden Hofstede, door den Notaris D. VERHULST, van DE OP DE HOFSTEDE Dl BRU1NVI.8C2X WASSENDE bestaande in Tarwe, Gerst, Erwten, bruine Boo- nen, Aardappelen en Mangelwortels, benevens het HOOIGRAS. Te beginnen in het dubbele wegeling. De Notaris B. A. VERHEIJ zal, op Dinsdag den lO™ Juli 1877, des avonds te acht uren, op de bovenzaal der Sociëteit „de Verge noeging" op de Groote Markt te Middelburg, in het openbaar bij opbod en afslag verkoopen, de volgende 'il Hl staande en gelegen te Middelburg, als: De Notaris J. A. de WOLFF zal, op Vrijdag 20 Juli 1877, des avonds om zeven uren, in het Hotel de Commerce te Vlissingen, presen teeren te verkoopen, de navolgende allen staande en gelegen te Vlissingen op de Groote Markt, C n° 50, op den Kousteenschendijk, A n° 85, in het Lange Groenewoud, uitkomende in de Schuitvlotstraat, G d° 27 en 24, in de Schuitvlotstraat, G n° 23, aldaar, op den hoek der Branderijstraat, G n° 22, en op de Oude Markt, F n° 41. Daags te voren te zien. Het 1' perceel op vertoon van een toegangbiljet, verkrijgbaar bfl genoemden Notaris.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3