Advertentie. BUITENLAND. Handelsberichten. Hooger e Burgerschool. SPAARBANK. Oorlogsberichten. Werkmansvereenigio g Instituut St, JANSKERKHOF, UTRECHT. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. komstig de daartoe gedane voordracht, zoo daar aan mocht blijken behoefte te bestaan, tijdelijk de noodige gelden op te nemen, en eindelyk te bepalen dat rentebetaling en aflossing der op te nemen gelden, welke eerst in het volgende jaar lullen benoodigd zijn, bij het vaststellen der pol- derbegrooting voor 1878 nader zullen worden geregeld. Nadat de beraadslaging geopend is, zegt de heer Vis dat het, bij de groote uitgaven voor den pol der, zeer te bejammeren is dat het verschijnsel zich heeft voorgedaan, doch men moet zich de uitgaaf natuurlijk getroosten. Alleen wenscht hij van den voorzitter te weten of naar diens meening mag verwacht worden dat de ramp zich zal blij ven bepalen tot binnen de grenzen, by het tegen woordige voorstel aangegeven? Hij wenscht dit ter geruststelling voor het vervolg. De voorzitter geeft eenige nadere inlichtingen omtrent den uitslag der gedane peilingen, welke niet gunstig is. Op de vraag van den heer Vis kan hij natuurlijk geen bepaald antwoord geven, maar volgens zijn persoonlijk gevoelen zal de be- storting aan de Oostwatering een volgend jaar nog wel door een gelijke lengte oeverbestorting gevolgd moeten worden. Ten aanzien der Zuidwatering dnrft hg geen mededeeling doen; hij vreest echter voor uitbreiding der calamiteit in het volgende jaar. De heer Vis bedankt voor de ontvangen inlich ting, en vraagt of de voorzitter dezelfde ziens wijze blijft toegedaan als toen hij zijne betrekking bij het polderbestuur aanvaardde? De voorzitter antwoordt, dat de peilingen aan de Zuidwatering over het geheel zijne steeds ge koesterde meening bevestigen; er is namelijk ge stadig afwisseling, doch voor het oogenblik bestaat er geen gevaar. De heer van Berlekom, ofschoon natuurlijk vóór het voorstel zullende stemmen, merkt op dat het terrein tusschen de nieuwe haven en de marine haven te Vlissingen voor den polder van geen belang is. Daar het rijk in het dijkgeschot bij draagt, is het polderbestuur natuurlijk verplicht voor het onderhoud te zorgen. Maar daar het rijk veel meer belang by bedoeld terrein heeft dan de polder, vraagt hij of het voor 't vervolg niet wen- schelyk zou zijn met het rijk te onderhandelen, opdat dit het bedoelde onderhoud geheel voor zijne rekening neme. De voorzitter erkent de juistheid der opmer king dat bedoeld terrein voor den polder weinig belang heeft, doch bet rijk, als hoogst aangeslagene in het dykgeschot, recht beeft op onderhoud vanwege den polder. Eene onderhandeling met het rijk betreffende het onderhoud zou alleen kun nen geschieden op gronden van billijkheid, bij wyze van gunst, want door het polderbestuur is nooit eenige reserve gemaakt. Biy kens een gesprek met den hoofdingenieur van den waterstaat in Zeeland is spreker trouwens gebleken, dat er van de zijde van het rijk niet veel kans op inwilliging van zoodanig verzoek zou bestaan, daar de calamiteit niet is ontstaan tengevolge van den aanleg van ryks werken. Het voorstel van het dag. bestuur en het opge maakt concept besluit worden alsnu in stemming gebracht en met algemeene stemmen goedgekeurd. Daarna komt in behandeling een voorstel van het dag. bestuur betrekkelijk den aankoop van een perceel grond onder de gemeene Westkapelle, van K. Hnbregte Jz., landbouwer aldaar, om daar uit de noodige aardhaling te doen tot aanheeling van den Westkapelschen zeedijk. Bedoelde grond is groot 0,4040 hectaren. De aankoopsom bedraagt 800. Het dagelijksch bestuur stelt voor: 1° den ge- danen aankoop van genoemd perceel goed te keuren en hem, te machtigen te dier zake de vereischte overeenkomst van koop en verkoop met den be langhebbende aan te gaan; 2° hem te machtigen om afschrift van het deswege te nemen besluit aan de goedkeuring van gedeputeerde staten te onderwerpen. De gevraagde machtiging wordt zonder hoofde- ïyke stemming verleend. Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat tenge volge van eene vergissing de advertentie der te houden aanbesteding, waartoe eerst heden door de algemeene vergadering besloten is, reeds gisteren avond in de Middelb. courant heeft gestaan. De persoon met de bezorging der advertentie, welke ook moet geplaatst worden in het te 's Hage uit komende Advertentieblad voor aannemers, hetwelk maar eens in de week verschijnt, heeft die voor de Middelb. cour. te vroeg bp de boekhandelaars van Benthem en Jutting bezorgd. Vandaar dat zij nu reeds in de Middelb. cour. is opgenomen. Verder niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Gisteren beeft maarschalk Mac Mahon te Long- champs de reeds geruimen tijd aangekondigde revue.over de troepen te Parijs gehouden.Hij was vergezeld door een talrijken staf van Fransche generaals en buitenlandsche officieren, terwijl alle ministers, een groot aantal senatoren en bijna het geheele corpt diplomatique tegenwoordig waren. Hierin komen de berichten overeen, dat het défilé en de houding der troepen over het algemeen schitterend waren, vooral moet de artillerie een buitengewoon effect hebben gemaakt. Op een punt komen de telegrammen niet overeendat van een specialen correspondent van lTndépendance beige meldt dat slechts „eenige" kreten van „Leve de maarschalk!" werden gehoord, en geen andere demonstraties plaats hadden, terwijl Havas tele grafeert, dat de maarschalk toen hij voor de tribune verscheen, met ingenomenheid werd begroet en dat hij bij zijn vertrek luide werd toegejuicht met den kreet: „Leve de maarschalk!" Dat laatste bericht zal wel overdreven zyn en niet ontbloot van den invloed der regeering; ware het anders dan zou men aan eene veranderde stemming dei- publieke opinie moeten denken, die bp vorige gelegenheden zoo weinig blijken gaf van sympathie voor den president der republiek, en een zoodanige verandering zou geen gunstig verschijnsel wezen yoor de herkiezing der 363. Nu de discussie over de Oostersche politiek der regeering van Oostenrijk-Hongarije in de parlemen ten van beide landen is afgeloopen, beginnen de dagbladen hunne opinie uit te spreken over de verklaringen van de ministers, die over het alge meen een gunstigen indruk hebben gemaakt vooral die van den Hongaarschen prémier Koloman Tisza. De Montags- Eevue bevat naar aanleiding daarvan een uitvoerig artikel, waarin zij nog nader de regeeringspolitiek ontwikkelt en voorop zet, dat vóór alles het belang van de monarchie eischt zoolang mogelpk haar financieele krachten te ontzien. Zoowel uit diplomatieken militair als uit een politiek oogpunt is de regeering op dit oogenblik nog even vrp als bp het uitbreken van den oorlog en zal dit waarschpnlpk gedurende den strpd ook verder blijven. Uit den gang der gebeurtenissen tot nogtoe durft de Montags Eevue bijna met zekerheid concludeeren dat de oorlog gelocaliseerd zal blijven en eerst als hp zal zpn ten einde gebracht de moeilpkste taak zal aanbreken. Komt Eusland zpn plechtige verzekeringen na, om zich te bepalen tot de belanglooze verbetering van het lot der Christenen, dan zou dit een betrekkelijk ge lukkige oplossing wezen. Maar de oorlog zou tot consequenties kunnen leiden waardoor de beste bedoelingen werden opgeofferd. Er zijn denkbeel den die met het succes der Eussische bajonnetten in kracht zullen toenemen en wier verwezenlp king Oostenrpk Hongarije in ieder geval moet voorkomen. Tegenover de vorming van nieuwe stateD op zijne grenzen moet de monarchie hare houding onge schonden handhaven, aan welk denkbeeld zij een bestaan van verscheidene eeuwen te danken heeft. De vestiging van een nieuwe orde van zaken moet niet alleen geschieden door de oorlogvoerende mogendheden, maar door geheel Europa en het is onvermijdelijk dat de verbetering van het lot der Christenen niet gepaard zou gaan met groote wij zigingen in den bestaanden politieken toestand. "Welke echter de beslissingen van den raad der mogendheden mogen wezen, het blad is overtuigd, dat geen besluiten kunnen worden genomen die Oostenrijk-Hongarije niet zou goedkeuren, omdat zijn bestaan een zoo overwegende noodzakelijkheid is, dat zp wel overtuigd zullen zijn hun eigenbe langen te bevorderen door die van Oostenrpk ter harte te nemen, en mochten zy dit onverhoopt niet doen dan zal Oostenrijk-Hongarije zpn eigen belangen met het zwaard verdedigen. De invoering van een wet in Engeland, volgens welke voortaan geen vervolging wegens misbruik van eenig fabriekmerk kan worden ingesteld, heeft aanleiding gegeven tot een eigenaardige tentoon stelling, nl. van niet minder dan 10,000 Engelsche en buitenlandsche fabriekmerken. Deze tentoon stelling, die permanent zal wezen, werd Zaterdag jl. geopend in tegenwoordigheid van een aantal con suls en vertegenwoordigers van vreemde mogend heden. Tevens is de uitgave van een nieuw blad aangevangen, getiteld „Trade Marks" en uitslui tend gewpd aan de tentoonstelling en wat daar mede in betrekking staat. In Engeland zijn ver schillende comité's gevormd ter bevordering van een internationaal stelsel van registratie der merken, terwijl ook op de vorming van buitenlandsche comités tot dat doel wordt aangedrongen. De nederlaag door de Bassen den 25en jl. bij Delibaba geleden, wordt thans ook van Eussische zijde erkend. Een officieel telegram uit Simnitza meldt dat generaal Loris Melikoff op genoemden datum den vijand uit zijne stellingen had verdre ven, doch dat de Eussen om niet aan hot vuur uit het versterkte kamp der Turken te zpn bloot gesteld, des nachts weder in hunne posities moesten terugkeeren. De troepen hadden zich heldhaftig gehouden, maar tengevolge van het overwicht in aantal van den vijand hadden zij belangrijke ver liezen geleden; 6 officieren waren gesneuveld en 24 gewond, terwpl het aantal gesneuvelde en gewonde manschappen 850 bedroeg. Wat Bayazid betreft, dat door een 10 maal sterker macht dan het garnizoen is ingesloten, alle mogelpke maatregelen zpn genomen om het te ontzetten. In de kathedraal te St. Petersburg is Vrij dag jl. een Te Deum gezongen bij gelegenheid van den overtocht over den Donau. Des avonds werd er geïllumineerd. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat het incident met kolonel Wellesley zeer is overdreven en dat het thans op de meest voldoende wijze uit den weg is geruimd. Volgens diplomatieke berichten uit Turksche bron zou de Porte voornemens wezen een krach tige offensieve houding tegen Montenegro vol te houden. Het hoofdkwartier van het Eussische zuider- leger is naar Sistova overgebracht. Keizer Alexan der heeft zijn kwartier gevestigd in «en hotel bij Turn Magurelli. Particuliere berichten uit Weenen melden, dat zoo er al onderhandelingen tusschen Oostenrpk en Eusland mochten zpn gevoerd over eventueele militaire maatregelen van Oostenrpk, althans nog geen schikkingen zijn getroffen met het oog op de resultaten van den oorlog. In dit opzicht bewaart Oostenrpk zoowel als Engeland zpn vrijheid van handelen. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat ten 3 3 2* 3 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4 4 4 6 5 4* 4 5 3 5 5 5 5 4 4 5 5 5 5 5 8 5 6 5 5 3 3 3 3 5 6 7 7 5 6 6 6 7 7 7 7 6 7 7 4* 5 64A 76} 100} 101** 100i 102* gevolge van de laatste gevechten in de omstreken van Batoum de Eussen de posities, die zij op den bergketen Sampa hadden bezet, hebben moeten verlaten. Daarenboven hadden de Turken de hoogten van Khoussouban op den vijand veroverd. Laatstgenoemde is tot in zijne verschansingen te Djihanguin vervolgd. Zaterdag duurde de veld slag voort en Tcbourouksou is in de macht der Turken. Na den overtocht over den Donau is keizer Alexander naar Zinmitza gegaan, alwaar hp de ambulances heeft bezocht en verscheidene decora ties uitgereikt. De inwoners van Matchin hebben een gemeenteraad benoemd, bestaande uit vier Bulgaren en drie Eumeniers. Botterdam, 2 Juli. De aanvoeren waren klein. Tarwe 10 cent hoogerrogge 10 cent hooger voor overige artikelen bestond geen kooplust en waren zelfs lager nog niet te verkoopen. Amsterdam, 2 Juli. Eaapolie op zes weken f 40Lijnolie f 33*. ^rtfzen van effecten. Amsterdam, 80 Juni. 2 Juli. IVcdcrl. Cert. Werk. schuld. 2* pet. 64*^ Certific. dito dito 3 76y* dito dito dito 4 101 Aand. Handelmaatschappij. 5 102* dito exploitat. Ned. Staatssp. 105* Loten stad Botterdam. 3 100* dito dito Amsterdam 3 102* België. Cert. bij Eothschild. Frankrijk. Inschrijvingen Inschrijvingen Rusland. Oblig. 1798/1816. Certific. Inscr. 5e serie Obl. Hope C°. 1855 6e serie, dito f 1000 1864. dito L. 100 1872. dito L. 100 1873 Loten 1864 Loten 1866 Oblig. Hope C®. Leen. 1860. Certific. dito Inscr. Stieglitz C°. 2ca4L. Obligatiën 186769 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito dito dito Aand. Kiew-Brest dito Baltisehe spoorweg. Oblig. spoorweg Poti-Tiflis dito dito Jelez-Griasi. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Polen. Schatkistobligatiën Aand. Warschau-Bromberg. dito dito Weenen. Oostenr*jk. Obligatie metal, in zilver Januari/Juli. Obligatiën dito April/Oct. dito in papier Mei/Nov. dito dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Loten 1860. dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljett. Oblig. Theiss spoorweg Italië. Certific. Amsterdam. Oblig. Z.-Ital. spoorweg. Spanje. Obligatiën Buitenl. Oblig. Binnenlandsche. Portugal. Obligatiën Turkije. Inschr. Alg. schuld. Obligatiën 1869 Egypte. Obl. 1868. Ooi. 1873 Amerlka.Obl.Ver. Stat. 1904. Obligatiën dito dito 1885. Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Eedemtion. dito Central Pacific. Certific. Chic. N. W. Oblig. Madison Ext dito Winona-St. Peter dito N. W. Union. dito Union Pac. Hoofdl. Obl.St.Paul&Pac.Spw.l' sec. dito dito dito 2esec. Brazilië. Oblig. 1863 Obl. 1865 68 99 99 59* 59} 78* 92* 92* 80} 80* 81 80** 136} 136} 133* 133 82 81 63* 63* 71* 71* 45* 104* 105 82} 83 76 45* 45* 85} 86 85* 87 79* 80 73* 51* 50 52| 53tV 53 52** 48** 48* 48 103* 90 90 105 104} 64* 39} 39* 10* 10} 9** 10* 51* 51 61 6* 7* 7* z 104} 99*} 51* 51 iooa 41* 41* 81* 81 71* 72 70 70* 98* 98} 48 - 85 85* 96 95} Prijzen van coupons. Amsterdam, 2 Juli. Metall. f 19.95; dito zilver f 21.97*Div, Eng. per f 11.87*Eng. Portugal per f Spaansche piasters .55; Amerikaanscbe dollars (in goud) f 2.44. Amsterdam, 30 Juni. Metall. f 19.95; dito zilver f 22.05Div. Eng. per 11.87*Eng. Eussen per 12.02*; Eng. Portugal per 12.02*; Frans, f 47.65; Belg. f 47.65; Pruis, f 58.70; Hamb. Eussen ƒ1.41*Russen in Z. E. ƒ1.24}Pool- sche per tl. Poolsche per Z. R. f Spaan sche piasters f .55Spaansche binnenlandsche .49; Amerikaansche dollars 2.44; papier 2.30. Voorspoedig bevallen van een Meisje E. J. HUIJSMAN, Kabboord. Middelburg, 30 Juni 1877. Bevallen van een Meisje C. OUWEEKEEK van der Meel. Vlissingen, 1 Juli 1877. Eenige en algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van eene Dochter MAEIA CATHAEINA SOREL, geboren Boijd. Middelburg, 2 Juli 1877. Bevallen van een Meisje H. A. H. VAN DEN HEUVEL—van Regenmorter. Middelburg, 2 Juli 1877. Mijn innig geliefde man, en onze feeder beminde zoon KORNELIS FEET werd ons en familie heden tot onze groote smart, op 41jarigen leeftijd door eenen on verwachten dood ontnomen. Vlissingen, 1 Juli 1877. C. T. WATTEZ, Weduwe. P. FRET en J. B0SSELAAR, Ouders. Heden overleed ons geliefd eenigst kindje PIE- TERNELLA JOHANNA, in den ouderdom van ruim 14 maanden. Vlissingen, M. HENDEIKSE. 2 Juli 1877. M. HENDRIKSE—Paap. Dankbetuiging voor de menigvuldige en harte- ïyke bewijzen van deelneming, by het overly den van onzen geliefden man en vader. Middelburg, 3 Juli 1877. Wed. C». VAN DE PUTTE Cz.—van Westen en Kinderen. De COMMISSIE van TOEZICHT op het MID DELBAAR ONDERWIJS te Zierikzee maakt bekend, dat het Examen voor hen die wenschen toegelaten te worden op de Hoogere Burgerschool, zal plaats hebben op Zaterdag den 14en Jolt e. k., des morgens te 9 uren, en dat zij, die dit Examen wenschen af te leggen, zich daartoe vooraf in persoon moeten aanmelden, bij dpn heer Direc teur der Hoogere Burgerschool op Zaterdag den 7en «lult e. k. des avonds tusschen 6 en 8 uren. De Commissie voornoemd, SCHNEIDERS van GE. Secretaris. De Intrestbetaling voor de drie maanden, verschenen 30 Juni 1877, zal plaats hebben op iedere zitting van Woensdag en Zaterdag namid dags, te beginnen met Woensdag den 18en Juli 1877. De intrest ingaande 1 Juli 1877 blijft bepaald op 4 percent. De zittingen worden gehouden in het lokaal in de Bogardstraat, hoek Korte Burcht. Die van Woensdag en Zaterdag van éen tot twee aren zijn bestemd tot ontvangst en terugbetaling en ook tot rentebetaling; de zitting van Zaterdag avond van aeht tot negen uren, is uitsluitend bestemd tot ontvangst van in te brengen gelden. Middelburg, 1 Juli 1877. De Commissie voor de Spaarbank, J. A. TAK, Voorzitter C. J. J. A. VAN TEIJLINGEN, Secretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat, ingevolge art, 64 der artikelen van overeenkomst, van het in de algemeene vergadering van stemgerechtigde deelhebbers den 29en dezer, uitgebracht verslag omtrent den toestand der maatschappij en hare handelingen in het afgeloopen jaar 1876, alsmede van de daarbij behoorende balans en winst en verlies rekeningen, afdrukken aan stemgerech tigde deelhebbers zijn afgezonden, en dat daarvan voor niet stemgerechtigde aandeelhouders, koste loos exemplaren verkrijgbaar zijn te harer Secretarie te Amsterdam en bij de agenten der maatschappij te Rotterdam. Amsterdam, 30 Juni 1877. Heeren Aandeelhouders worden nogmaals herin nerd aan de nog niet afgehaalde uitgelootte aan- deelen, nummers 38 en 49. De Secretaris, G. VAN VELTH0VEN. Hoogst aangenaam is het ons den WelÈd. Heer L. P. M. A. VAN" ZWICHT in het open baar onzen welgemeenden dank toe te brengen, voor de zorgvuldige leiding en het degelijk onder- wy3 door onzen zoon en pupil (J. RINKEL) ge durende hun verblijf aan ZEd 's Inrichting genoten, zoodat zij met gewenschten uitslag het Littérariscli- Mathématisch examen. MilitStud.) te Leideu hebben afgelegd. Overtuigd tevens van den juisten tact, ZEd. geschonken, om Jongelieden van meer gevorderden leeftgd door een vriendschappelyken omgang tot de studie op te wekken en aan te bemoedigen, bevelen wy genoemde Inrichting met volle vrij- moedigheid aan. J. G. BLAAUW, Predikant Noordwijk-Bin nen, A. J. VAN DEN BERGH. Drogist te Utrecht.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3