BUITENLAND. Adverteatiën. Z eetijdi n g e n. Handelsberichten. Verkoopingen en aanbestedingen. fm. Thermometerstand. Gemeenteraad van Goes, Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. VEREENIGING EIGEN HULP, ALGEMEENE VERGADERING Zaterdag 30 Juni 1877, 's middags 12 uren, candidaat der katholieken te Soignies, vernietigd. Heden avond komen alle leden der linkerzijde van den senaat bijeen, om te beraadslagen over de wijziging, welke door den minister Malon wordt voorgesteld ten aanzien van art. 46 du- kieswet (het bekende artikel betreffende de straffeloosheid van den biechtvader ten opzichte der verkiezingen.) Parijs. Er is een decreet uitgevaardigd, waarbij de minister van financiën gemachtigd wordt tot de uitgifte van schatkistbons. Londen. De Morning-Post meldt dat het par lement niet gesloten zal worden alvorens maatre gelen genomen zijn met het oog op alles wat gebeuren kan; daar bij de Oostersche quaestie de gewichtigste belangen betrokken zijn, moet de schatkist die, zooveel mogelijk, vrij waren. Dinsdag morgen werd in tegenwoordigheid van een aantal belangstellenden onthuld het mo nument dat een zeventigtal oud-leerlingen van wijlen den heer P. J. Andriessen op zijne groeve te Diemen hebben opgericht. - De gemeenteraad van Utrecht heeft een vijftal zittingen aan eene concessie van een paar denspoorweg gewijddie over eene lengte van een groot half uur looptDe zaak was niet nieuw, maar bijster ouden bijzondere belangenzelfs stedelijke belangen kwamen er slechts zeer weinig bij in aanmerking. De breedsprakigheid van enkele gemeenteraadsleden was bij deze gelegenheid echter zoo grootdat men er van schrikt. Laat men nu nooit meer zich ergeren over onze tweede kamer wanneer de leden der kamer zich zeiven zoo gaarne hoorden of „gedrukt zagen", als sommige gemeen teraadsleden een spoorwegconcessie zou dan éen geheel zittingjaar kunnen innemen! Een bakkersjongen te Briegdie onlangs 's avonds laat huiswaarts keerdevond twee uachtwachts naast elkander op een bank zitten en naaide hunne jassen aan elkander vaat. Toen hij zich op deze daad beroemde en beweerdedat de nachtwachts geslapen hadden achtten dezen zich in hunne eer gekrenkt en dienden eene aanklacht wegens laster tegen hem in. Dit bekwam hun evenwel slechtwant zij werden niet ontvankelijk verklaard in hunnen eisch en bovendien uit hunne betrekking ontslagen. Heden wordt de stad G6nt bezocht door 90 leerlingen uit de hoogste klassen van drie gemeen tescholen te Brussel, vergezeld van zes hunner onderwijzers, die onder geleide van een hoofdon derwijzer van Gent al het merkwaardige in de stad zullen bezichtingen. Dit uitstapje geschiedt op kosten van het ge meentebestuur van Brussel, dat voor dergelijke tochten eene som van 8000 franken op de gemeen- tebegrooting heeft uitgetrokken. Ook een 120tal schoolkinderen (meisjes) te Gent zullen eerstdaags een uitstapje naar Luik maken en aldaar twee dagen vertoeven. Dit gebeurt echter op hun eigen kosten, met ondersteuning van het Gentsche „Galliërs 's Geuootschap". Gisteren is alhier te koop aangeboden: Perceel 1. Een huis en erf met tuin, staande en liggende te Middelburg aan de Latijnsche Schoolstraat wijk C n°". 49/50, en perceel 2. Een pakhuis en erf met gang aldaar, uitkomende aan de Latijnsche Schoolstraat. Samen verkocht voor f 4736.35. Perceel 3. Een huis en erf aldaar, aan den Molenberg, wijk K n° 82. Verkocht voor 700. Perceel 4. Een pakhuis en erf aldaar, aan den Beenhouwerssingel, wijk K n° 78. Verkocht voor Ter provinciale griffie van Zeeland liggen ter lezing de voorwaarden waarop door het minis terie van binnenlandsche zaken op 5 Juli a. zal worden aanbesteed: het onderhouden der kribben en vleugeldammen, het leveren en storten van stortsteen en het doen van peilingen en opnemin gen ten behoeve van de overbrugging van het Hollandsch diep. 20 Juni 's av. 11 u. 60 gr. 21 's morg. 7 u. 66 gr. 's midd. 1 u. 78 gr. 's av. 6 u. 76 gr. Zitting van Woensdag 20 Juni. Voorzitter de heer Blaaubeen. Tegenwoordig 10 leden, afwezig met kennisgeving de heer van Hoek, zonder kennisgeving de heer Delbaere. De voorzitter deelt mede, dat van den commissaris des konings het bericht is ontvangen van het overlijden van H. M. de koningin en een brief van rouwbeklag bereids aan Z. M. den koning is verzonden. De notulen worden na voorlezing goedgekeurd en vastgesteld, waarna de voorzitter nog het vol gende mededeelt: dat den 9en Juni heeft plaats gehad de aan- besteding van het schilderwerk der gemeente in 2 perceelen, en dat het 1° perceel, openbare ge houwen, als minste inschrijver is gegund aan H. J. van Noppen voor de som van 790, en het 2" perceel, schoolgebouwen en onder wij zero wonin gen, niet is toegewezen als zijnde boven de be grooting en dientengevolge eene nieuwe aanbeste ding zal plaats hebben; b dat de hoofdcommissie van de tentoonstelling „Kunst toegepast op Nijverheid" te Amsterdam, hoogstens voor 3 maanden in bruikleen heeft ver zocht de boekenkast van het raadhuis en dit is toegestaan e dat nog van de gemeenten Assen, Haarlem, Zutfen, Delft, 's Hertogenbosch en Dordrecht de gemeen te-verslagen over 1876 zijn ontvangen en in de boekerij zullen worden geplaatst, alsmede van de maatschappij tot exploitatie van staats spoorwegen d dat van de raadscommissie in zake den eigen dom der weverij, de stukken zonder rapport zijn terugontvangen, waarschijnlijk wegens het bedan ken van twee leden van den raad, leden dier commissie, en derhalve nieuwe leden moeten worden benoemd. Alles voor kennisgeving aangenomen. Alleen is ingekomen een brief van de commissie van toezicht op de inrichtingen van middelbaar onderwijs met voordracht van twee leden, zijnde de heeren C. de Witt Hamer en P. A. Fokker, ter vervulling der vacature van den heer van Hoek. De voorzitter stelt voor den heer van Hoek eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de diensten in die betrekking aan de gemeente bewezen en wordt alzoo besloten, en dadelijk tot benoeming van een nieuw lid over te gaan. Daar geen der leden hiertegen bezwaar heeft wordt de heer de Witt Hamer met 9 stemmen benoemd. Het voorstel van B. en W. strekkende om eenige posten der gemeentebegrooting dienst 1876, waarop meer was uitgegeven dan kon gerekend worden, door af- en overschrijving te completeeren, wordt op advies der financieele commissie met algemeene stemmen aangenomen, alsmede gelijke aanvrage van het burgerlijk armbestuur. Het verzoek van A. Kakebeeke (zie vorig ver slag) wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen, terwijl bet verzoek van 4 remiséiën voor een half jaar hondenbelasting eveneens wordt goedgekeurd. Nadat de heeren Callenfels en de Marees van Swinderen zich verwijderd hadden wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: 1° de rekening van het fonds van kazerneering over 18762° het beleggen van 100 uit het kassaldo van dat fonds, en eindelijk voor de verkiezing van leden van den raad in Juli, om met de voorzitter het stembureau uit te maken, benoemd de heeren Cal lenfels en Quist, waarna de vergadering wordt gesloten. De heer Depeyre, oud-minister van justitie en een der voornaamste aanvoerders der legitimisten, tot rapporteur der commissie voor het ontbindings- voorstel verkozen zijnde, heeft gisteren in den Fransehen senaat het door de commissie vastge stelde rapport voorgelezen. Dit stuk begint met de herinnering, dat op uitnoodiging van den pre sident der republiek de senaat geroepen is het voornaamste zijner prerogatieven uit te oefenen. In zijne boodschap zoo wordt verder gezegd heeft de president zijn voornemen te kennen ge geven de kamer van afgevaardigden te ontbinden, en, overeenkomstig de bepalingen der constitutie, vraagt bij het advies van den senaat. De com missie heeft de verschillende gebeurtenissen over wogen die tot dit initiatief van den president hebben geleid. Den 17en Mei scheidde de maarschalk zich van het kabinet waarvan de heer Jules Simon voor zitter was en maakte daardoor gebruik van zijn grondwettig recht tot benoeming zijner ministers welke ernstige redenen hem daartoe hebben be wogen heeft hij medegedeeld. Twee ministeries, waarmede de maarschalk voor de regeering vol doend gezag hoopte te verwerven om haar den noodigen invloed te verzekeren, waren elkander opgevolgd, zonder dat die hoop was verwezenlijkt, niettegenstaande de samenstelling van die ministe ries getuigde voor zijn verlangen om botsingen te vermijden en zijn gevoelens van conciliantie en toegevendheid. De maarschalk wenschte op con servatief terrein tot overeenstemming te geraken en te voorkomen, dat de republiek een werktuig wierd voor de verwezenlijking van een programma dat de ware belangen van het vaderland bedreigt. Nog eens: al zijn pogingen zijn mislukt. Men kon wel zeggen dat de meerderheid de regeering had, maar niet dat de regeering eene meerderheid had. Dit zijn de oorzaken van het geschil. De maarschalk moest er een einde aan maken; toen werd het nieuwe kabinet gevormd en de verdaging uitgesproken. Ongelukkigerwijs werd zij gevolgd door een manifest vau 363 leden der kamer van afgevaar digden. Indien er nog twijfel kon bestaan om trent het karakter van die manifestatie is zij geheel opgeheven door de commentaren welke door de onderteekenaars zei ven zijn geleverd. Over dat conflict moet de senaat uitspraak doen. Na te hebben geconstateerd, dat in den tegen- woordigen stand van zaken geen ministerie kan bestaan zonder den steun der radicale partij te zoeken, heeft de president der republiek verklaard zich daarmede niet te kunnen vereenigen en de ontbinding der kamer gevraagd. Met 6 tegen 3 stemmen heeft de commissie besloten te advi- seeren tot een besluit overeenkomstig het verlangen van den president. De hertog de Broglie verzocht de urgentie voor het voorstel, waartegen de heer Tolain zich ver zette. Zij werd echter door den senaat toegestaan, en vervolgens op verlangen van den heer Leroyer, waarmede de heer de Broglie zich vereenigde, de discussie tot heden verdaagd. Aan de leden der kamer van afgevaardigden is een rapport van den heer Deusy over de reke ningen van het departement van oorlog voor 1870 uitgereikt, dat groote sensatie heeft verwekt, om dat er op de meest afdoende wijze uit blijkt hoe schandelijk onder het keizerrijk met het budget van oorlog werd omgesprongen. Volgens dat rapport toch ontbraken er op het oogenblik der oorlogsverklaring 146,000 manschappen en 36,000 paarden, waarvoor wel de gelden op de begrooting waren gebracht en door het wetgevende lichaam toegestaan. Het rapport adviseert ten dringendste tot non-acceptatie van de oorlogsrekeningen van 1870, onder voorbehoud van de rechten van den staat tegen de erfgenamen van den ex-keizer, met bevel dat tot nader order alle nitkeeringen door den staat aan hen zullen worden geschorst. Iu de Belgische kamer werd de discussie over eene overeenkomst tusschen den staat en de Maat schappij tot aanleg van spoorwegen afgebroken door een verzoek van den minister van oorlog, om onmiddellijk in behandeling te nemen een aanvraag om een supplementair crediet van ongeveer 3 mil- lioen voor uitgaven ten behoeve van oorlogs- materieel. De heer Ernest Allard vroeg naar aanleiding daarvan inlichtingen omtrent den toestand van het leger en de defensie en drukte de vrees nit, dat het leger niet voldoende is om Antwerpen te verdedigen, omdat de vestingwerken dier stad een zoo grooten omvang hebben, dat zij zeer veel ver dedigers eischen. Hij vroeg hoe het met de verde digingswerken van Autwerpen gelegen is. Nadat de minister zoowel daaromtrent als op andere vragen van den heer Orts uitvoerige inlichtingen had gegeven, werd het gevraagde crediet met algemeene stemmen op zes na toegestaan. De heer Sélys-Loncbamps vroeg gisteren in den senaat wanneer het rapport zou worden overgelegd betreffende de verkiezing van den heer Delaroche in het arrondissement van Soignies. Uit de ant woorden op die vraag bleek dat de rapporteur de heer d'Anethan ongesteld is en zelfs bad ver zocht van zijn taak te worden ontheven, waarop de zitting een oogenblik werd geschorst om de commissie gelegenheid te geven een ander rappor teur te verkiezen; zij benoemde thans den heer Hubert Dolez, die waarschijnlijk reeds heden het rapport zal aanbiedenmen onderstelt dat het zal strekken tot vernietiging der verkiezing, waartoe het besluit door de commissie met algemeene stemmen min éen zou worden genomen. Van hier vertrokken de Engelsche brik Sisters, in ballast naar Engeland. Het barkschip Burgemeester van Mid delburg vertrok niet, zooals in ons vorig nommer bij vergissing gemeld werd, gisteren, maar heden morgen te 5 uren van Ylissingen naar zee. Vertrokken van Vlissingen naar Rotterdam na gelicht te hebben, het stoomschip W. A. Seholten, gezagv. Janzen (via Voornsche kanaal.) Middelburg 21 Juni. De eenige middelmatige aanvoer uit Walcheren was meerendeels tarwe die voor verbruik langzaam werd aangekocht. De prijsverminderingen zijn: voor rogge f0.25Wal- chersehe zomergerst 015; dito bruine boonen en groene erwten ƒ0.50. De handel was onbedui dend. Puike nieuwe Walcherschc tarwe 12.75 en een enkel partijtje 13 betaald; rogge 9; wintergerst niet getoondWalchersche zomergerst 7dito witte boonen 19bruine boonen 13 paardenboonen 8 en groene kookerwten ƒ9.50 kool- en kanariezaad niet aangeboden. gemiddelde marktprijzen. Versche boter 0.96 a 1.00; eieren per 100 stuks ƒ2.70. iPrtfasen van effecten. Amsterdam, 19 Juni. 21 Juni. Ncderl. Cert. Werk. schuld. 24 pet. 644 64 Certific. dito dito 3 76^ 76T\ dito dito dito 4 101 101 Aand. Handelmaatschappij. 5 1024 102} dito exploitat. Ned. Staatssp. 105 105 Loten stad Rotterdam. 3 lOOj 1004 dito dito Amsterdam 3 102 jj 1024 België. Cert. bij Rothschild. 24 59 j Frankrijk. Inschrijvingen3 Inschrijvingen5 j, 1001 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 96 Certific. Inscr. 5e serie 5 Obl. Hope CM85568 serie. 5 77$ 77$ dito 1000 18645 90$ 89J dito L. 100 18725 79^ 78J dito L. 100 1873 5 79TV 79 Loten 18645 130 130 Loten 18665 126 126 Oblig. Hope &C". Leen. 1860. 44 80 794 Certific. dito4 Inser. Stieglitz C°. 2ea4L. 4 63$ Obligatiën 1867—69 4 71$ 701 Certificaten-.6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 104 1031 Oblig. dito44 83} 834 dito dito4 Aand. Kiew-Brest5 32 324 dito Baltiscbe spoorweg. 3 45 46 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 84} 844 dito dito Jelez Griasi. 5 81 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow .5 79J 784 Polen. Schatkistobligatiën 4 Aand. Warschau-Bromberg. 4 dito dito Weenen. 5 Oostenrijk. Obligatie metal, in zilver Januari/Juli. 5 Obligatiën dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank3 Loten 18605 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg 5 Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 Sp an je. Obligatiën Buitenl. 3 Oblig. Binnenlandsche. 3 Portugal. Obligatiën 3 Turkije. Inschr. Alg. schuld. 5 Obligatiën 1869 6 Egypte. Obl. 18687 Ooi. 1873 7 Amerika.Obl.Ver.Stat.1904. 5 Obligatiën dito dito 1885. 6 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. 6 dito Central Pacific. 6 Certific. Chic. N. W7 Oblig. Madison Ext7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union7 dito Union Pac. Hoofdl. 6 Obl.St.Paul&Pao.Spw.T sec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Oblig. 1863 44 Obl. 18655 72} - 494 - 49 - 51-A 51 52$ 514 47} 474 *46} 106 1054 104 103 39} 39$ 104 104 9} - 52 51 50 51 504 944 100} 424 41} 82} 82 72} 70} 984 98) 474 - 95 95 Prtfzen van coupons. Amsterdam 21 Juni. Metall. 19.75 Amsterdam, 19 Juni. Metall. 19.874; dito zilver 22.174 j Div. Eng. per f 11.874Eng. Russen per 12.024Eng. Portugal per 12.—; Frans. 47.70: Belg. f 47.70; Pruis, f 58.65; Hamb. Russen 1.41$Russen in Z. R. ƒ1.25Pool- sche per fl. Poolsche per Z. R. fSpaan- sche piasters .56 Spaansche binnenlandsche f.50; Amerikaansche dollars 2.444; papier ƒ2.29. Betaling vai coupons. De coupons certificaten van 5 pCt. Rusland in zilver, administratie vau Vloten de Gijzelaar eu C0., verschenen 1 Maart 1877, worden betaald met ƒ18.21. Heden beviel voorspoedig van een Zoon L. GREVE, geliefde echtgenoote van J. F. KOOMAN, Kontroleur der afdeeling Seloema. Benkoelen, 15 April 1877. Bevallen van een Meisje C. S. DE VULDER VAN NOORDEN—Wagtho. Sidajoe, 29 April 1877. Ons jongste kindje, CLARA HENDRIKA, 21 maanden oud, werd ons heden, zoo onverwacht, ontnomen. J. HOGERLAND. G. H. HOGERLANDvan Bakergem. St. Laurens, 20 Juni 1877. Eenige kennisgeving. Heden overleed de jongste onzer kinderen, JAN CORNELIS, negen maanden oud. Vlissingen, R. T. WINKELMAN. 21 Juni 1877. M. N. WINKELMAN, van de plassche. De ondergeteekende betuigt, ook namens hare kinderen en behuwdkinderenbaren oprechten dank voor de menigvuldige blijken van deelneming bij het overlijden van haren echtgenoot ondervonden. Middelburg, 21 Juni 1877. Wed. M. J. CASTENMILLERRevers. goedgekeurd bij Z. M. besluit tan 10 Juni 1877, n° 24. op in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 'S GRAVEÏOIAGE. Alle deelnemers hebben toegang. Berichten van toetreding kunnen nog, liefst vóór 27 Juni a. s., worden ingezonden bij den heer J. KUIJPER, Rijks Ontvanger te 's Gravenhage. Ondergeteekende verwittigt het publiek, dat door de drukte der Logés, gedurende de Dom- bnrgsche kermis NIET zal getapt worden. Domburg, 22 Juni 1877. JOH. LOURENSE. De Weduwe J. F. VAN LEEUWE, Logement houdsters en Verhuurster van Paarden en Rijtui gen te Breskens, verzoekt vriendelijk allen die brieven of briefkaarten aan haar te zenden heb ben, duidelijk de woorden dc weduwe op 't adres te stellen, teneinde verwarring en verkeerd bezorgen te voorkomen.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3