BUITENLAND. AdvertsntiSn. Correspondentie. Handelsberichten. Telegraphische berichten. Verkoopingen en aanbestedingen, Thermometerstand. Algemeen Overzicht, Graanmarkten enz. èene boete van 1 of een dag gevangenisstraf wegens het te zamen en in vereeniging rapen van hout op de Krammat behoorende tot de voor liggende werken van den water keerenden zeedijk te Westkapelle, veroordeeld ieder in eene boete van 1 of een dag gevangenisstraf; 2 wegens het loopen in en daardoor beschadigen van helm in de duinen, bestemd om het verstuiven dier duinen tegen te gaan, met oordeel des onderscheids gepleegd, veroordeeld ieder in eene boete van 50 cent of een dag gevangenisstraf; 1 wegens het als voerman van een wagen niet steeds blijven bij zijn paard en wagen in staat om het te bestu ren en te geleiden (te Oost- en West-Souburg), veroordeeld in eene boete van ƒ3 of een dag ge vangenisstraf. Een opmerkelijk geval van desertie werd giste ren voor de correctioneele kamer der rechtbank te Amsterdam behandeld. Op 29 Maart 11. was iemand als matroos aangemonsterd om den vol genden dag aan boord te komen. Hij verscheen echter niet. Reeds den dag van aanmonstering was hij zoodanig door slaap overvallen, dat hij aanhoudend insliep. Den volgenden dag met moeite wakker gemaakt en aan zijn verplichting herin nerd, wandelde hij gedachteloos naar den Buiten kant en van daar naar een politie-bureau. Hij sliep daar weder in en werd daarop naar het gast huis getransporteerd, waar hij tot 14 Mei in behandeling bleef. Volgens de verklaring van twee ter terechtzit ting gehoorde geneeskundigen was hij lijdende ge weest aan een slaapziekte of lethargie, die 14 da gen had geduurd. De substituut-officier van justitie jhr. mr. H. F. de Koek, vroeg de vrijspraak van den beklaagde, op grond dat de op de zitting afgelegde verklaringen het bewijs hadden opgele verd dat de gepleegde desertie den dader niet was toerekenbaar. De rechtbank vereenigde zich met die ziens wij ze, overwoog dat het een ver- eischte der wet was dat hier moest zijn eigen schuld en sprak den beklaagde vrij, omdat daarvan in deze geen sprake kon zijn. binnenland. Benoemingen. Herbenoemd als burgemees ter van Oost- en West-Souburg jhr. J. H. Paspoort van Grijpskerke en als burgemeester van Poortvliet P. D. van Stapele. buitenland, Konstantfnopel. Moukhtar Pacha, bevel hebber van het Turksche leger in Klein Azie, zal naar men verneemt vervangen worden door Der- wisch Pacha. Petersburg. Bij eene keizerlijke ukase wordt de minister van financiën gemachtigd tot het aan gaan eener geldleening van 307 j millioen Duitsche Rijksmark 184} millioen gulden). Onder de aspiranten die bij het jongste examen voor machinist-leerling te Hellevoetsluis goed ge- Blaagd zijn, bevinden zich de jongelingen A. den Hamer, van Groede, en J. Z. Risch Czn., van Bres- kens, beide leerlingen van den heer J. Bevelander Schoo, hoofdonder wij zer te Groede. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft er op het Aardsche Veldonder de gemeente Asseneen ergerlijk tooneel plaats gehad tusschen een paar broeders en hunne vrouwen. Een der mannen, K. Ph., is daarbij met een scherp werk tuig (naar men zegt een gebroken flesch, met welker inhoud men zich gezamenlijk eerst had vroolijk gemaakt), op erge wijze in het aangezicht verwondzgn rechteroor was doorgesneden, rondom een der oogen bekwam hij een vrij diepe wonde, terwijl een groot gedeelte van de onderlip hem was doorgebeten en er los bij hing. Zjjn broeder J. Ph.moet eenige sneden over en door de handen bekomen hebben. Zondag morgen te 4 uur trok eerstgenoemde in persoonop bloote voeten en blootshoofdsletterlijk met bloed bedektnaar dr. van der Vegtteneinde zijn hulp te verzoe ken aan welk verzoek deze heeft voldaan. Onder het aan elkander naaien van oor lip enz.viel de patientdie anders volstrekt niet als buiten gewoon zenuwachtig bekend staatdriemalen van zichzelven. Bij het onweder, dat in den nacht van Maan dag op Dinsdag jl. en in den vroegen morgen van dien dag woedde, is de bliksem geslagen in het stations-koffiehuis te Meppel en in het stationsge bouw te Beverwijk. De bewoners werden eenigs- zins bedwelmd eBl in eene der kamers van het stationsgebouw werd alles vernield, doch overigens is geen schade geleden. In den Alexanderpolder onder Nieuwerkerk is een jongeling doodelijk en zijn drie andere personen lichter door den bliksem verwond. De ingekomen giften voor het afgebrande asyl-Steenbeek bedragen te zamen 26,301.331. De directeur, de heer H. Pierson, verklaart zich dankbaar en voldaan. Het gebouw kan weder opgebouwd worden en er blijft nog genoeg over om éen meisje, dat dezer dagen opgenomen werd (de duizendste asyliste zoolang de'inrichting be staat) voor rekening van geheel Nederland te nemen. Intussehen spreekt de directeur de hoop uit, dat de giften voor de gestichten in de toekomst niet zullen verminderen. Men schrijft aan de Leidsche courant: Met de gewone vrachten van asperges uit het Westland worden sinds eenige dagen nieuwe aard appelen vervoerd. Het vervoer van de laatsten begint nu eenige mudden te bedragen, dat van de eersten begon op den gewonen tijd. Hoog is nog niet op te geven van de veldgewassen en het is dan ook geen bijzonderheid, dat er aardappelen verzonden worden. Alles komt later dan andere jaren en de groenten zijn ook nog niet verkrijg baar. De moerbeziënboom draagt eerst sedert eenige dagen half volwassen blad en er staan nog appelboomen in vollen bloei. Verleden Zondag is op de werf van de heeren J. Thomycroft en C0., te Chiswick, de eerste torpedoboot, welke voor de Nederlandsche regeering gebouwd is, atgeloopen. De vroegere grootvizier van Turkije was tegenwoordig toen mejuffrouw Alice Sich, van Chiswick, het schip zgn naam gaf. Hoe die naam luidt deelt de Times niet mede. De boot is 76 voet lang en 10 breed, en werd te water gelaten met stoom op. Zoo voortreffelijk was alles ingericht, dat het schip onmiddellijk naar de werf stoomde en Midhat-pacha aan boord nam om met hem de rivier op te varen. De boot bracht den ex-grootvizier vervolgens aan zijn hotel, the Royal Hotel te Blackfrairs. (Ilbl.) Uit het huis van arrest te Roermond zijn twee gevangenen ontvlucht. Omtrent hen wordt het volgende gemeld: Den 3en Mei werden te Venlo door de politie aangehouden tweepersonen, August D. (een Waal) en Hubertina B. (een Duit sche), wier kleeding niet had doen vermoeden, dat dit wegens landlooperij geschiedde. Zij toch wa3 gekleed in zwartzijden fluweel. Bij visitatie wer den zij bovendien in 't bezit gevonden van ver schillende gouden voorwerpen, die zij reeds bij een goudsmid te koop hadden aangeboden. Door de bemoeiingen van den commissaris van politie kwam al spoedig aan 't licht, dat die voorwerpen den 18en April jl. gestolen werden te Chateau-Thierry (Frankrijk), waarop de beide vreemdelingen ge vankelijk naar Roermond werden overgebracht. Zondag nacht jl. moet de „dame" in 't bezit zijn gekomen van den sleutel der bewaarster, en met haar „man" koos zij't hazenpad. De maréchaussées, reeds vroeg te paard gestegen om de vluchtelingen op te sporen, hebben nog niets ontdekt. Door den heer Oudschans-Dentz, geneeskun dige te Leeuwarden, is aanvrage om concessie gedaan voor het droogmaken van het Tjeukemeer in Friesland, groot ongeveer 2500 bunders. De heer C. A. J. de Gruijter, leeraar in de gymnastiek aan de inrichtingen voor middelbaar onderwijs te Deventer, heeft vanwege de Maat schappij tot redding van drenkelingen de gouden medaille ontvangen voor het redden van een drenkeling, die in de maand Maart jl. voor dood uit een der stadsgrachten werd opgehaald en bij wien het hem gelukte de 'levensgeesten weder op te wekken. Den 14en dezer zal dr. H. J. A. M. Schaep- man in het lokaal „Buitenlust" tè Utrecht optreden, om verslag te doen van zgn zending met de Nederl. deputatie naar den paus te Rome bij gelegenheid van diens gouden bisschopsfeest. Prins Ibrahim, tweede zoon van den onder koning van Egypte, bevindt zich op het oogenblik met een talrijk gevolg in het Doelen-hotel te Amsterdam. Heden voormiddag is te Vlissingen herbesteed het verven der kazernegebouwen enz. te Vlissingen en Middelburg onder het beheer der genie te Vlis singen aangenomen door den heer H. C. Mos, te Vlissingen voor 2800. 12 Juni 's av. 11 u. 66 gr. 13 's morg. 7 u. 62 gr. 's av. 6 u. 67 gr. 's midd. 1 u. 67 gr. De partijen in Frankrijk maken zich tot den strijd gereedterwijl de regeering het nog niet eens is over de door haar te volgen gedragslijn. Zaterdag zal het parlement weder bijeenkomen en in de kamer van afgevaardigden zal onmiddellijk een votum van wantrouwen in het ministerie door de linkerzijde worden voorgesteld. Een van beide: de regeering moet dan wijken of van den senaat de ontbinding vragen. Zal deze worden verleend Ziedaar voor 't oogenblik het criterium van den toestandwant van het antwoord op die vraag hangt de verdere gang van zaken af. Slechts door een coalitie van de anti-republikeinsche groepen kan van den senaat de toestemming tot ontbinding worden verkregen. Vandaar de con cessies aan de legitimisten gedaandie echter nog niet geheel tevreden zijn omdat de regeering niet heeft willen toestemmen in het verlangen om een portefeuille aan hen af te staanwaardoor zij een dwarskijker in den boezem van het kabinet zouden hebben gekregen en dus een waarborgdat zij niet werden om den tuin geleid. De overige toe gestane concessies hebben" minder waarde dan die eene. De legitimisten hebben er echter voorloopig genoegen mede genomenzooals de Union niet zonder eenige teekenen van teleurstelling heeft medegedeeld, en van die zijde kan dus de regee ring op ondersteuning rekenenmaar er is nog voor een aantal senaatsleden een overwegend motief om misschien tegen de ontbiuding te stem men. In Juli moeten nl. de partieele verkiezin gen voor de generale raden en in November die voor de gemeenteraden plaats hebben. Nu zijn verscheidene senaatsleden ook lid van een van die of van beide colleges en de vrees is niet onge grond dat indien zij vóór de ontbinding stemmen de kiezers hen daarover tot verantwoording zullen roepen en hen niet zullen herkiezen in de generale of gemeenteraden, waardoor ernstig gevaar ont staat, dat zij bij de partieele verkiezingen voor den senaat in 1879 ook niet in dat lichaam zou den worden herkozen. Daardoor zou de regeering alsdan kunnen komen tegenover twee kamers met voor haar vijandige meerderheden, en zij gevoelt dit bezwaar zeer goed, waaraan waarschijnlijk hare weifeling, gedeeltelijk althans, moet worden toegeschreven. De mogelijkheid bestaat dus dat zij óf zelve het denkbeeld om ontbinding te vragen laat varen óf dat deze geweigerd wordt, en dan zal zij zich, na een votum van wantrouwen van de kamer van afgevaardigden, wel moeten terugtrekken. De commissie van het budget heeft nl. gisteren be sloten aan de kamer voor te stellen onvoorwaar delijk de goedkeuring der begrooting te weigeren, indien het ministerie niet voor een votum van wantrouwen wijkt, 't Is echter wel waarschijn lijk dat zij dit in een zoodanigen staat van zaken zal doenwantvolgens de Timesheeft de maarschalk aan de legitimistendie met hem hebben onderhandeld", o. a. het volgende geant woord: „Wat betreft de verlenging mijner bevoegd heden wees verzekerd dat deze quaestie gedu rende het tg dvak waarvoor mijn mandaat strekt, niet zal worden aangeroerd en dat ik mij tot geen coup de main van welken aard ook zal leenen, evenmin als tot eene poging tot herstel van het keizerrijk of de monarchie. Ik verzeker u, dat ik niets tegen de constitutioneele wetten zal doen. Het zou misschien noodzakelijk kunnen wezen om de ontbinding te vragen. Indien gij die toestaat zal ik naar mijn beste weten handelen. Indien gij weigert en ik de beide kamers tegen mij mocht hebbenzou ik mij moeten terugtrekken." Het ongunstige oordeel over het tegenwoordige Fransche ministerie en het vertrouwen in den gun- stigen afloop der eventueele verkiezingen, door ver scheidene buitenlandsche bladen uitgesproken, wordt ook gedeeld door de invloedrijkste Weener organen. De Neue freie Presse zegt dat het overheerschend elpment der plaats gehad hebbende verandering in het ministerie geen ander is dan een clericaal Bonapartistische intrige en de Presse, die dit ge voelen deelt, geeft den heer de Fourtou den vleien- den naam van „de boóze geest van het ministerie", die met de uitdagende energie der mannen van den 2™ December te werk gaat; het blad wijst op verschillende maatregelen, die geen ander doel hebben dan om de ultramontanen ter wille te zgn. Het te Brussel verschijnende Russische orgaan de Nord bespreekt eveneens den toestand in Frank rijk en acht den uitslag er van niet twijfelachtig, daar hij slechts kan leiden tot de zegepraal der republiek. In strijd met sommige Duitsche organen als b. v. de National Zeitung, vreest het Russische blad volstrekt niet voor eene overwinning der ul- tramontaansche partij. „Men kan niet onderstellen, zegt het blad, dat de Fransche natie meer dan eenige andere geneigd zou wezen om zich door de ultramontaansche listen tot gevaarlijke avontu ren te laten verleiden." Een gunstig voorteeken voor de verkiezingen in Frankrijk is het resultaat van die van leden voor den gemeenteraad en provinciale staten te Rome gehouden, die geheel ten gunste van'de liberalen zijn uitgevallen. In de hoofdstad van het katholicisme is geen enkele clericale can- didaat gekozen, in weerwil van de krachtige pogin gen door het Yaticaan aangewend. De schitterende overwinning der liberalen heeft aanleiding gegeven tot een groote volksdemonstratie op plein Colonna. De uitdrukking, onlangs door den paus gebezigd, waarin hij keizer Wilhelm met Attila, den koning der Hunnen, vergeleek heeft de stedelijke autori teiten van Munchen aanleiding gegeven een pro cessie ter eere van den paus te verbieden, terwijl een andere, die in de omstreken der stad zou wor den gehouden, door de regeering is verboden. Te Berlijn schijnt men niet geheel gerust te wezen over de houding van Rusland, en het antwoord van prins Gortschakoff aan de Engelsche regeering te beschouwen als een middel om tijd te winnen, daar Rusland ten aanzien van de voor de Engel sche belangen meest essentieele punten geen enkele bepaalde belofte of toezegging doet. Bij gelegenheid van een eergisteren te Londen gehouden banket van het kleermakersgilde heb ben de lords Salisbury en Derby nogmaals de Oostersche quaestie besproken en de noodzakelijk heid betoogd van een vredelievende politiek. Lord Derby zeide, dat Engeland gereed moet wezen om zijne belangen, indien zij worden aangevallen, te verdedigen, maar dat het grootste van alle Engelsche belangen, is: de vrede. De voormalige Turksche grootvisier Midhat Pacha was bij dit banket tegenwoordig. Een ooggetuige beklaagt zich bij ons dat in het perceel wijk K n° 179 alhierop Zondag den 10™ Juni jldes avonds te 6 uren, geslacht werd, waardoor de bewoners der aangrenzende buizen grooten last hadden van het door de goten weg- loopende vuil en bloed en veel stank veroorzaakt werd. Hij vraagt of de politie, die het glazen wasschen tusschen 12 en 8 uren des middags be letten moet, daar óok niets aan doen kan. Red. Amsterdam, 13 Juni. Raapolie op zes weken 40. Lijnolie 33. Prijzen van effecten. Amsterdam, 12 Juni. 13 laai. Nederl. Cert. Werk. schuld. 2} pet. 63} 63} Certific. dito dito .3 76} 76 dito dito dito 4 101 101 Aand. Handelmaatschappij. 5 102} 102} dito exploitat. Ned. Staatssp. 104 Loten stad Rotterdam. 3 100} dito dito Amsterdam 3 102} 102} België. Cert. bij Rothschild. 2} Frankrijk. Inschrijvingen3 Inschrijvingen5 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 97} 97} Certific. Inscr. 5" serie 5 60} 60 Obl. Hope C°. 1855 6e serie. 5 79} 78} dito 1000 1864.5 93} 92} dito L. 100 18725 81} 80} dito L. 100 1873 5 81} 80} Loten 18645 130 128} Loten 18665 126 124 Oblig. Hope &C°. Leen, 1860. 4} 82 81} Certific. dito4 64 63 Inscr. Stieglitz C°. 2ea4L. 4 63} Obligatiën 1867—694 72 71} Certificaten-.6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 104 103} Oblig. dito4} 84} 84t\ dito dito4 79 78 Aand. Kiew-Brest5 32 dito Baltische spoorweg. 3 45 44 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 87} 87 dito dito Jelez-Griasi5 87} 84 dito dito Jelez Orel 5 87 86} dito dito Charkow Azow .5 82 79} Polen. Schatkistobligatiën .4 74 74 Aand. Warschau-Bromberg. 4 dito dito Weenen. 5 50} 50 Oostenrijk. Obligatie metal. in zilver Januari/Juli. 5 52} 51}} Obligatiën dito April/Oct. 5 52} 52} dito in papier Mei/Nov. 5 48^ 47}} dito dito Febr./Aug. 5 48} 47} Aand. Nation, bank3 104} Loten 18605 88} 89 dito 1864104} 104 Hongarjje. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg 5 62} Italië, Certific. Amsterdam. 5 66 65} Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 40 39} Spanje. Obligatiën Buitenl. 3 10} 10} Oblig. Binnenlandsche. 3 10} 10-^j Portugal. Obligatiën 3 52 51} Turkije. Inschr. Alg. schuld. 5 7} 6} Obligatiën 1869 6 8 7} Egypte. Obl. 18687 Ooi. 1873 7 49} Amcrlka.Obl.Yer. Stat. 1904. 5 104} Obligatiën dito dito 1885. 6 Illin. Cert. Amsterdam 49} 49} Oblig. Illinois Redemtion. .6 94} dito Central Pacific. 6 100} 100} Certific. Chic. N. W. 7 41} 41^ Oblig. Madison Ext7 82} 82} dito Winona-St. Peter 7 74} 74} dito N. W. Union7 72 71} dito Union Pac. Hoofdl. 6 97} 97} Obl.St.Paul&Pae.Spw.l'sec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Oblig. 1863 4} Obl. 18655 94} Prjjzen van coupons. Amsterdam 13 Juni. Metall. 19.95; dito zilver ƒ22.15; Div. Eng. peï 11.87}; Eng. Portugal per f Spaansche piasters —.58Amerikaanscbe dollars (in goud) 2.44. Amsterdam 12 Juni. Metall. 20.02}dito zilver 22,10Div. Eng. per 11.87}Eng. Russen per f 12.02}Eng. Portugal per Frans. 47.65Belg. f 47.65Pruis, f 58.55 Hamb. Russen ƒ1.41}Russen in Z. R. ƒ1.25Pool- scheper fl. Poolsche per Z. R. Spaan sche piasters .58Spaansche binnenlandsche .50; Amerikaansche dollars ƒ2.43}; papier ƒ2.27. Getrouwd DIRK MARTINUS VAN DE WOESTIJNE met JOHANNA JOLMERS, die tevens namens wederzij dsche familie hunnen dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 13 Juni 1877. Getrouwd FELIX WILHELMUS SEEBOLDT Machinist te Kralingen, en PETRONELLA JACOBA NELLEN, die, ook namens wederzij dsche betrekkingen, hun nen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 13 Juni 1877. Bijbellezing VRIJDAG a. Zaal Bogardstraat

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3