Telegraphische berichten. Oorlogsberichten. Ingezonden Stukken. Z eetij di n g e n. Handelsberichten. AdvertentiSn. Thermometerstand. Geneeskundige raad voor Zeeland. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Naar aanleiding van de vrees der National Zeitung Graanmarkten enz. vórige prijzen gekocht. Overige artikelen eender. PrQzen van effecten. 100} 102} 6 opgedaan, die hem verder voor den dienst onge schikt maakt. Wij hopen, dat men daarop zal letten. Wie kan met een gewond of ziek lichaam van 700 plus 1/4 verhooging leven buitenband. Athene. Daar de Porte de wenschen der notabelen op Candia niet wil inwilligen, hebben de Christenen besloten hunne rechten gewapen derhand te verdedigen. Er wordt een algemeene opstand verwacht. Petersburg. Zondag werd uit Rutschuk een levendig kanonvuur op Kalaraoeb en op de te Giurgewo werkzaam zijnde sappeurs gericht, doch er zijn geen verliezen veroorzaakt. Volgens een telegram uit den Kaukasus komen de Kurdenstammen langzamerhand tot onderwer ping. Te Dagestan is het rustig. De officier van justitie te Middelburg bericht in het ilgemeen Politieblad, dat hij van den pro cureur des konings te Ter Monde heeft ontvangen de volgende mededeelingOp 24 Mei 11. is nabij Zwijndrecht tegenover Antwerpenuit de Schelde opgevischt het lijk van een man, waarschijnlijk Nederlander, lang 1.85 meter, lichaamsbouw stevig, haar grijsachtig, baard rossig en lang, wenkbrau wen rossig; kleeding: zwarte jas, zwart vest, boordje, zwart strikje, zwarte broek met kleine grijze ruiten, witte borstrok en dito kousen gemerkt L. C. E., wit hemd gemerkt L. C. E. 6; voorts is op het lijk bevondeneen kam in lederen etui, een doos met lucifers, een reiswijzer der Holland- sche spoorwegen, een ledig brillenhuis en een zilveren horloge gemerkt n° 32447, W. van Giesen, Utrecht. Inlichtingen omtrent dat lijk ter consta teering van de identiteit worden verzocht door den officier van justitie voornoemd. Zondag middag omstreeks 2 uren is te Vlissingen een begin van brand ontstaan in de Lange Zelke, die echter spoedig gebluscht werd, zonder dat de brandspuit, die inmiddels aangerukt was, dienst heeft moeten doen. Eenige manschappen van het garnizoen te Bergen op Zoom zijn Zondag ochtend, niettegen staande het bestaande verbod, in de Schelde gaan zwemmen. Een hunner, een tamboer, is daarbij verdronken. In het Vaderland leest men dat te Middelburg zich 17 jongelingen hebben „aangemeld voor de militaire academie." Wij veronderstellen dat hieruit moet worden begrepen, dat uit Middelburg zich 17 jongelieden hebben aangemeld aan het depar tement van oorlog te 's Gravenhage voor het toela- tings-examen aan de militaire academie te Breda. De liedertafel „Oefening en Uitspanning" te 's Hertogenbooeh heeft bij het internationaal con cours te Luik (in haar afdeeling: liedertafels uit gemeenten beneden de 25000 zielen) den eersten prijs behaald, bestaande in een gouden medaille en een som van 500 franken. Maandag morgen heeft men het lijk gevon den van den heer K., onderwijzer te Bunschoten, bij Amersfoort, op gruwelijke wijze verminkt. De hals van den ongelukkige was afgesneden; ver schillende omstandigheden doen vermoeden dat hier aan moord moet worden gedacht. Korten tijd geleden schrikte de groote olifant in „Artis" te Amsterdam van het gebrul der beren terwijl hij met zijn geleider zijne gewone wandeling in den vroegen morgen door den tuin deed. De kolossus zette het op een loopen. Hij joeg door het plantsoen heen, waar hij hier en daar tot aan de knieën doorzakte. Zoo kwam hij bij de rots en den nieuwen vijver, in aanbouw voor de zeeleeuwen, waar hij onverhoeds in een kuil tuimelde en weerloos op den rug bleef liggen. Dertig man waren noodig om hem bieiuit te trekken en gevankelijk met een kabeltouw om zijn poot naar zijn hok terug te voeren. Verleden week heeft het vrouwelijk nijlpaard onder gunstige omstandigheden weder een jong ter wereld gebracht. De jeugdige spruit, hoewel op het oog volkomen goed en gezond van lijf en leden, heeft korten tijd na zijn geboorte den laat- sten adem uitgeblazen. Het andere jonge nijlpaard, in het vorig jaar geboren, is zeer gezond en groeit goed. Het is thans zoo groot als een vet varken en belooft in lichaamsbouw zijn vader te zullen overtreffen. Nv. d. D.) Aanstaanden Vrijdag zal op de Israëlietische begraafplaats te 'sHage onthuld worden het mo nument op het graf van den genialen kunstschil der Sam. Verveer, hem door zijn kunstbroeders en kunstvereerders ter nagedachtenis gewijd. De minister van justitie, baron van Lijnden van Sandenburg, begeeft zich den 20en dezer voor geruimen tijd naar Mariënbad, tot herstel zijner gezondheid. 11 Juni 's av. 11 u. 67 gr. 12 's morg. 7 u. 58 gr. 's midd. 1 u. 75 gr. 's av. 6 u. 72 gr. verbetering. Naar aanleiding eener ons door dr. Dobbe- laer de Wind gemaakte opmerking, vermelden wij dat die heer niet, zooals in ons gisteren medegedeeld verslag gerelateerd werd, gezegd heeft dat de winkelier Martijn alhier nog steeds voortgaat met den verkoop van verboden ge heime of depót-middelen, maar alleen dat die win kelier, niettegenstaande de waarschuwing van den inspecteur in de Middelburgsche courant, nog voortdurend de zoogenaamde Idiaton-droppels in de dagbladen annonceert. dat Frankrijk zal vallen in de handen van het clericalisme en weldra uitsluitend zal worden be stuurd door ultramontanenheeft de heer Jules Simon in de Echo universel inderdaad gezegd dat voor de verwezenlijking van zulke verwachtingen geen vrees bestaat, daar Frankrijk zich in alle verkiezingen tegen het clericalisme zal verklaren. Wat de tegenwoordige ministers zich hebben ver plicht geacht te dien aanzien te verzekeren, geldt niet alleen voor het buitenland, maar ook voorde groote meerderheid van het land. Zij hebben het toch naar het schijnt noo dig geoordeeld die verzekering nogmaals te ver halen, want in eene officieuse nota van den Moni- teur universel wordt gezegd, dat de heer de Four- tou Zaterdag jl. een gesprek met een van de voor naamste leden van het corps diplomatique heeft gehad en de verklaring herhaald, dat hij bepaald tegen iedere ultramon taansche manifestatie is en dat hij die als gevaarlijk voor Frankrijk zou beschouwen. 't Is duidelijk dat de regeering bevreesd is voor het gevaar van het ultramontanisme, of dat zij zooveel mogelijk de buitenlandsche ongerustheid wil kalmeeren. Deze toch heeft zich andermaal uitgesproken in een artikei in de National Zeitnng dat niet minder heftig dan het vorige zich over den toestand en de toekomst van Frankrijk uitlaat en volhoudt, dat het ministerie- de Broglie niet anders van plan is dan om Frankrijk in de macht der ultramoatanen te werpen, het wereldlijk gezag van den paus te herstellen en Europa in een ver- schrikkelijken godsdienst-oorlog te wikkelen. Alle republikeinsche autoriteiten blijven echter van gevoelen dat dit niet het geval zal zijn, omdat het land zijne toestemming niet zal hechten aan de regeeringspolitiek. In een toost aan een te Amiens ter zijner eer gegeven banket heeft de heer Gam- betta als zijne stellige verwachting uitgesproken, dat de 363 republikeinsche leden der kamer zullen worden herkozen. De tegenwoordige meerderheid is de uitdrukking van het nationale geweten, wat duidelijk zal blijken indien het land zal worden geraadpleegd. Frankrijk zal zeide de redenaar op dien dag niet anders spreken dan voor zes jaren; hij dronk op de eenheid van alle patriotten onder de banier der republiek en bracht vervol geus een dronk uit op den heer Gaulthier de Rumilly, den veteraan in den strijd voor het libe ralisme. Tegenover die zekerheid van de republikeinen is het aan de hoofden der verschillende groepen van de oppositie gelukt tot overeenstemming te geraken. De Bonapartistische neigingen van den heer de Fourtou hadden vooral de legitimisten tot verzet tegen het kabinet geprikkeld, doch door hen eenige concessies toe te staan heeft het zich ook van hun steun verzekerd. De voor waarden daartoe warende intrede van een zui ver legitimist in het ministerie; de verzekering dat de maarschalk noch een zevenjarige verlenging van zijn gezag, noch een levenslang president schap bedoelt; erkenning van een zeker aantal royalisten als officieele candidaten. Zoowel met den heer de Broglie als met den maarschalk zelf zijn deze voorwaarden besproken, wier inwilliging tengevolge zal hebben, dat de legitimisten thans vóór de ontbinding zullen stemmen. Is deze eenmaal uitgesproken, dan zal het kunnen blijken welke waarde de verwachtingen der republikeinen hebben en mochten deze op goeden grond berusten, dan is het lot der regeering beslist. Geen wonder dat met zekere spanning de bijeenkomst der ka mers wordt tegemoet gezien. Terwijl een telegram uit Weenen meldt, dat van de vredesonderhandelingen geen gunstig resultaat wordt verwacht voor dat Roestsjoek door de Russen zal zijn genomen, verklaart de Times, dat de tusschen Engeland en Rusland gewisselde verklaringen niet alleen in Engeland maar in ge heel Europa zeer hebben bijgedragen om de ge moederen gerust te stellen, vooral ook ten aanzien van het kanaal van Suez en Egypte. In het Engelsche heerenhuis heeft men zich echter ongerust gemaakt over de nabijheid der Russische grenzen ten opzichte van Engelsch-Indië. Lord Demanley heeft althans te dier zake eene" interpellatie tot de regeering gericht, doch van lord Salisbury ten antwoord ontvangen dat er geen reden van ongerustheid bestaat. Hij stemde echter toe dat het wenschelijk was, daar waar zij het meest van dienst konden wezen, consulaten te vestigen. Te Roestsjoek heerscht groote bedrijvigheid. Daar het station van den spoorweg te veel aan het vij andelijke vuur was blootgesteld en de baan voor den aanvoer van oorlogsmaterieel groote waarde heeft, werd besloten een gedeelte er van om te leggen. Dit geschiedt door de inwoners zeiven; da gelijks werken 67,000 man, zoodat men hoopt in een week met het werk gereed te zijn. Daar men geen hulpmaterieel heeft moet eerst de oude weg worden opgebroken. De militaire autoriteiten hebben de verwijdering geëischt van alle gebouwen op den oever van den Donau nabij de vestingwerken, tengevolge waarvan de eigenaars der huizen aanzegging hebben be komen die zoo spoedig mogelijk af te breken. In den nacht van den 9en dezer hebben de Rus sen zich op het eiland Slokan gelegerd en begon nen daar batterijen aan te leggen, die des morgens met Kruppkanonnen uit het Turksche fort Martin werden beschoten. Op den Wallachijschen oever waren veel Russische troepen gelegerd, die buiten het bereik van het vijandelijk vuur werden terug getrokken. Uit gebrek aan geschut beantwoordden de Russen het vuur niet, doch zij transporteerden 8 a 9 kanonnen naar de nieuwe batterijen. Men verwachtte een artillerie-strijd en hield het voor niet onwaarschijnlijk dat de Russen zouden be proeven van het eiland tegen Roestsjoek te ageeren en daar den overtocht over den Donau te onder nemen. De ongeregelde Turksche troepen, vooral de Tcherkessen, ondernemen bijna iederen nacht stroop tochten in Wallachije. In troepen van 50200 man begeven zij zich in booten, de riemen wor den met lappen omwonden en aan de overzijde dorpen en wachtposten overvallen en geplunderd. Geheele kudden worden over de rivier gehaald: paardeD, buffels, varkens (want ook deze onreine dieren versmaden de Muzelmannen niet) en allerlei ander gedierte. In nog sterker mate dan het ministerie de Broglie in Frankrijk tegen de republikeinen te werk gaat, handelt de Turksche grootvizier Redif Pacha tegen de aanhangers van Midhat Pacha, voor welken hij groote vrees schijnt te koesteren. In de vorige week zijn weder verscheidene vrien den van Midhat onverwachts gearresteerd en ver bannen. Aanvankelijk werden de bannelingen naar Broussa gevoerd, waar het om de schoone omstreken en gezonde bronnen niet kwaad is, maar van Broussa zullen zij naar Koniak en van daar naar Mossul worden vervoerd, van welks koorts achtige luchtstreek men nadeelige gevolgen ver wacht. Te Alexandrië zijn Turksche oorlogsschepen aangekomen om het contingent Egyptische troepen naar Turkije te transporteeren. De Belgische gecommitteerde van het Roode kruis op het oorlogsterrein in het Oosten meldt, dat er groote behoefte is aan hulp vnor de talrijke zieken en gewonden. Mijuheer de Redacteur Misschien kunt ge mij uit den droom helpen en ik doe derhalve een beroep op uwe welwillendheid. Weken geleden ontvingen wij uit Padang een telegram dat de luitenant der artillerie F. de Zomer in Atchin gekwetst was. Ik stel belang in dien jongen man. Als Aar denburger weesjongen was hij mij geruimen tijd een geliefd huisgenoot; menig lesje in taal- en rekenkunde beoefenden wij samen en mijne kleinen beschouwden hem als een eigen broeder. Kort na 't ontvangen van het telegram ontvin gen wij een briefje in weinige regels uit het hospitaal te Padang door hem zelf, op den rug liggende, geschreven (hij was in de dij gewond) en later ontvingen we nog een zestal brieven en hij was hersteld. Is hij nu ten tweeden male gewond? Of is de mededeeling der dagbladen dezer dagen de vrucht der zorg van het koloniaal bestuur, om ons tijding van onze lievelingen te bezorgen? In 't laatste geval liever geene mededeelingen dan zoo laat. Met achting enz. G. P. Roos. (De klacht van den geachten schrijver over de officieele opgaven van het koloniaal bestuur komt ons niet gegrond voor. Die opgaven zijn niet be stemd voor hen, die zoo gelukkig zijn van per soonlijk, per brief of telegram, van het lot hunner bloedverwanten of vrienden in Atchin onderricht te worden, maar voornamelijk voor de velen die daaromtrent in 't onzekere verkeeren. Dat de particuliere tijdingen vlugger zijn dan de officieele spreekt overigens van zelf: laatst bedoelde moeten over zekeren tijd verzameld worden, terwijl de andere dadelijk verzonden kunnen worden als het ongeval heeft plaats gehad. Tot inlichting diene voorts dat de jongste op gave van gewonden en gesneuvelden, in de Staats courant van Vrijdag j!., liep tot 12 April 1877. De 2C luitenant F. de Zomer komt daarop voor, als den 6en Febr. 1877 gewond door een schot in de linker dij, bij een aanval op den Öoster- en Wester-Heuvelpost te Biloel-Zuid. Red.) Van hier vertrokken na volbrachte machine herstelling op de werf der commercie-compagnie alhier, de stoomboot Stad Breda, naar Vlissin gen om te dokken. Heden schutte te Vlissingen naar buiten en ankerde ter reede, het 3/m. schip Henrietta Adriana, gezagv. Walters, geladen met spoorijzers en stukgoederen, bestemd naar Oost-Indië Goes, 12 Juni. Tarwe zeer weinig aangevoerd, alleen voor plaatselijk gebruik langzaam aan Rotterdam, 12 Juni. Ter markt van heden waren aangevoerd 1086 runderen; 231 vette; 60 nuchtere kalveren; 621 schapen; 275 varkens; 184biggen; runderen 1« qual. 92; 2« qual. 78; 3e qual. 62; kalveren 1* qual. 100; 2e qual. 80; schapen 95 cent. Vlissingen, 12 Juni. Boter per kilogram 1.05 a 0.95. Eieren 3.20 per 104 stuks. Amsterdam, 11 Juni. 12 Juni. Hederl. Cert. Werk. schuld. 2} pet. 64 Certific. dito dito .3 76} dito dito dito 4 10Ö| Aand. Handelmaatschappij. 5 dito exploitat. Ned. Staatssp. 104 Loten stad Rotterdam. 3 dito dito Amsterdam 3 België. Cert. bij Rothschild. 2} Frankrijk. Inschrijvingen3 Inschrijvingen5 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 Certific. Inscr. 5e serie 5 101 102 63} 76} 101 102} dito 1000 "18645 dito L. 100 18725 dito L. 100 1873 5 Loten 18645 Loten 1866. .........5 Oblig. Hope C°. Leen. 1860. 4} Certific. dito4 Inscr. Sticglitz C°. 2ea4L. 4 Obligatiën 1867694 Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 Oblig. dito4} dito dito. .........4 Aand. Kiew-Brest5 dito Baltische spoorweg. 3 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito Jelez-Griasi. 5 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow 5 Polen. Schatkistobligatiën 4 Aand. Warschau-Bromberg. 4 dito dito Weenen. 5 Oostenrijk. Obligatie metal, in zilver Januari/Juli. 5 Obligatiën dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank3 Loten 1860 dito 1864 .5 - Oblig. Theiss spoorweg 5 Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 Spanje. Obligatiën Buitenl. 3 Oblig. Binnenlandsche. 3 Portugal. Obligatiën 3 Turkije. Jnschr.Alg. schuld. 5 Obligatiën 1869 6 Egypte. Obl. 18687 Obl. 1873 7 Amerlka.0bl.Ver.Stat.1904. 5 Obligatiën dito dito 1885. 6 Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion dito Central Pacific. Certific. Chic. N. W. Oblig. Madison Ext dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union. 7 dito Union Pac. Hoofdl. Obl. S t.Paul Pao, Spw. 1' sec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Oblig. 1863 4 Obl. 18655 100 - 97} 97} 60} 60} 79} 93} 93} 82 81} 82 81} 129 130 125 126 82} 82 64 72} 72 43 104 104 84} 84} 79 45 45 88 87} 87} 87} 87 81} 82 74 74 51 50} 52 52} 52} 00 48* 48} 105 88} 104} 104} 63 66 66 40 40 10} 10} 10* 10} 52} 52 7 7} 7} 8 104} 49 49} 94} 100} 100} 40} 41} 81} 82} 74} 74} 72 97 97} 45} 94 94} Prtfzen van coupons. Amsterdam 12 Juni. Metall. 20.02}dito zilver 22.10; Div. Eng. per 11.87}; Eng. Portugal per Spaansche piasters .58Amerikaanscbe dollars (in goud) 2.43}. Amsterdam, 11 Juni. Metall. ƒ19.97}; dito zilver 22.05Div. Eng. per f 11.85Eng. Russen per 12.Eng. Portugal per Frans. 47.65Belg. 47.65Pruis, f 58.55 Hamb. Russen 1.41}Russen in Z. R. ƒ1.25Pool- sche per fl. Poolsche per Z. R. Spaan sche piasters .54Spaansche binnenlandsche f.49; Amerikaansche dollarsƒ2.43}; papier ƒ2.26. Heden, omstreeks middernacht, behaagde het den Almachtige, onze innig geliefde jongste doch ter LEVINA, na een langdurig en geduldig lijden, in den jeugdigen leeftijd van ruim 17 jaren, van ons weg te nemen. Diep bedroefd staren wij en onze kinderen haar stoffelijk overschot na, doch wij hopen Godo te zwijgen. JOH. LEENH0UTS. Biervliet, M. J. LEENHOUTS 10 Juni 1877. en Kinderen. De ondergeteekenden betuigen hunnen oprech ten dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van hunne geliefde moeder en behnwdmoeder. JOH. AGELINK VAN RÈNTÈRGEM. R. AGELINK VAN RENTERGEM de Keizer. W. L. AGELINK VAN RENTERGEM. G. A. PETERS- A. A. PETERSAgelink van Rentergem. G. C. VAN DEN BERG. A* J. VAN DEN BERGAgelink van Rentergem. W. PETERS. C. A. PETERSAgelink van Rentergem. B. M. VAN LODESTEIJN. J. L. VAN LODESTEIJN—Agelink van Rentergem.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3