BUITENLAND. Verkoopingen en aanbestedingen, Burgerlijke stand. Thermometerstand. Geneeskundige raad voor Zeeland Algemeen Overzicht. De Algemeene boogschieterjj te Kats, welke bepaald was op Woensdag 13 dezer, is wegens het overly den van H. M. de koningin uitgesteld tot den 4 Juli daaraanvolgende. Verschillende bladen maken melding van eene stoompomp, geplaatst in eene nieuwe sleep- stoomboot, „Zeeland" genaamd, van de heeren Smit en Murk Leis, bestemd om schepen, die lek in de nabijheid der kust komen, in korten tijd uit te pompen. Binnen weinige uren moet dit, met behulp dezer stoompomp, met de grootste schepen kunnen geschieden. Er is op de Maas bij Botterdam eene proef mede genomen. Door de heeren Bos en Blokland, aannemers van het baggerwerk in en buiten de Noordzee haven, is van 4 Mei tot 4 Juni, met aanwending van het in de vorige maand uit Engeland ge huurde stoombaggervaartuig van de Tyne, alleen uit de Noordzeehaven gebaggerd ruim 112,000 kubiek meter zand. Alle hoop bestaat dat de definitieve openstelling van het Noordzeekanaal op 1 Augustus e. k. zal kunnen plaats hebben. Te Woudricliem is de vrede hersteld. Voortaan worden door het gemeentebestuur ver gunningen tot het bevisschen van het Woudri- chemsche vischwater afgegeven en die vergunnin gen door commissarissen van het visschersgild uitgereikt. De visschers hebben bij overeenkomst de gemeente een opbrengst gewaarborgd van 2000 per jaar. Van de drooggemaakte plassen in de Ronde Veenen te Mijdrecht zal in de volgende maand een oppervlakte van ongeveer 400 hectaren worden geveild, alle geschikt tot bebouwing. Het „Committee of Sabbath Observance" in Schotland heeft eene beweging begonnen tegen de Zondags-wandelaars. Dit was nog de eenige uit spanning, die aan de Schotten op den dag des Heeren was gegund. Vooral de werkliedendie de ganscha week in hunne fabrieken doorbrach ten maakten zich aan zoodanige sabbatschennis schuldig. Wie had ooit vermoeddat zelfs wan delen zondig zou worden verklaard! ArnhCt.) Te Goes is het volgende schilderwerk aanbej steed 1° Raadhuis, politiewacht enz., aangenomen door den heer H. J. van Noppenvoor f790. 2° Scholen en onderwijzerswoningen, ingeschre ven voor] f 940, door den heer G. de Jonge Az. niet gegund. (Van 3—10 Juni.j Middelburg. OndertrouwdP. N. de Munck, wed'. 53 j., met J. Brons, wede. 51 j. Bevallen: T. J. Karreman, geb. Cornelisse, z. T. C. Dingemanse, geb. Pijpe, z. C. M. Mak, geb. van der Reest, d. J. C. Stevens, geb. Tisserand, z. M. Mêulmeester, geb. Arents, d. C. Overweel, geb. Haaij, z. M. J. Dierikx, geb. van Mechel, z. E. Wondergem, geb. Tazelaar, z. A. J. Koekkoek, geb. Rooze, z. J. Vijgenboom, geb. Verwijs, d. J. van Helleman, geb. Melse, d. W. J. den Broe der, geb. Bruker, d. E. Leijnse, geb. Jacobse, z. P. Poelman, geb. Westenberg, z. P. Alberts, geb. van Lakwijk, z. (levenl.) J. Sanderse, geb. Lange- jan, z. (levenl.) Overleden: K. Hillebrand, wed. van E. Simonse, moeder ontving, scheen er niets bijzonders in te vindenten minste kwam er hoegenaamd geen beweging in de wolk van mousseline. Slechts om de lippen van den heer Goring nam ik een bijzon deren trek waardoch meer van amusement dan van verwondering of afkeuring. Men moest hier aan dergelijke ontboezemingen gewoon zijn. „Wees zoo goed eens te schellen om licht en om thee?" zei mevrouw, zich naar haar echtgenoot keerende. Hij sprong terstond op en drukte op een knop naast den schoorsteen, waarop weinige ©ogenblikken later een bediende met twee groote lampen en een andere met het theegoed binnen kwam. Allen schaarden zicb om de ronde tafel die in het midden der kamer stond, en nu eerst bemerkte ik dat er nog eene vijfde persoon in het gezelschap was. Eene schrale gestalte, in een shawl gehuld, kwam uit de plooien der damasten gordijnen te voorschijn en trad langzaam nader bij. Mevrouw Goring, die juist by de tatel stond, slaakte half een kreet en riep uit: „He, Jeninna, ik wist niet dat gij hier waart 1" „Ik ik ben hier dadelijk na het eten gaan zitten, terwijl gij nog in den tuin waartantwoordde de dame op een bedeesden toon, alsof zij zich moest verontschuldigen, niet alleen dat zij hier in de kamer, maar dat zij zelfs in 't geheel op de wereld was. Daarop streek zij haar grijs zijden japon zoo glad mogelijk en zette zich met de minst denkbare beweging bij de tafel neder. „Mijne schoonzuster, miss Goring, miss Elten," zet mevrouw, ons aan elkander voorstel lende. Wij maakten eene stomme buiging tegen elkander, en daarop keerde mijn blik van de bejaarde dame, wier goedig gelaat eene onmis kenbare gelijkenis met dat van haar broeder had, onwillekeurig naar de lange gestalte naast mij, jiie van mevrouw Goring, terug. Wordt vervolgd.) 75 j. D. Laven, wed. van J. de Gister, 65 j. J. van Sluijs, vrouw van P. Boone, 63 j. J. M. Voets, z. 10 m. A. Willemse, jm. 44 j. J. C. Meulmees- ter, d. 4 j. (Van 29 Juni.) Vlissmger. GehuwdJ. van Bel, jm. 29 j., met J. J. Krul, jd. 32 j. J. Beijé, jm. 32 j., met J. Monjé, jd. 25 j. P. A. Bené, jm. 32 j., met P. J. L. Sorel, jd. 47 j. Bevallen: D. de Nooijer, geb. Schroevers, d. B. Hameij, geb. van Bloppoel, z. P. Limonard, geb. Maandag, d. J. Roelse, geb. Hendrikse, d. P. J. Versluijs, geb. de Regt, d. Overleden: P. J. Nussel, wed', van M. T. R. Roose, 76 j. J. Pichal, man van P. van Olphen, 47 j. P. C. Roelse, d. 6 m. Goes. Bevallen: P. Loobeek, geb. Eversdijk, d. C. J. Hannink, geb. Plugge, d. P. de Dreu, geb. Kloosterman, d. F. J. Maas, geb. Burks, d. J. J. van Eenenaam, geb. Eggen, d. C. F. de Jonge, geb. de Rijcke, z. J. S. Paasse, geb. van der Schraaff, d. H. C. Je3pers, geb. Moll, z. Overleden: C. Moezelaar, z. 16 j. M. E. den Boer, d. 9 j. J. J. Labeur, d. 3 w. J. M. van der Weijde, gehuwd met A. Dobbelaer, 58 j. Zierikzee. Gehuwd: A. Struijk, jm. 31 j., met L. D. Kok, jd. 31 j. B. Heijboer, jm. 26 j., met C. Koopman, jd. 25 j. BevallenE. L. van de Polder, geb. de Weert, z. J. M. van den Houten, geb. de Valk, z. K. Bakker, geb. Karreman, z. J. van Tigchelhoven geb. Bos, z. Overleden: C. Landman, wed. van M. Muste, 80 j. K. van der Hucht, wed. van C. van der Mussel, 81 j. P. Bodt, man van M. Reiding, 86 j. W. J. Koopman, z. 6 m. 9 Juni 's av. 11 u. 61 gr. 10 's morg. 7 u. 62 gr. 's midd. 1 u. 72 gr. 's av. 11 u. 66 gr. 11 's morg. 7 u. 67 gr. 's midd. 1 u. 79 gr. 's av. 6 u. 72 gr. Vergadering van Vrijdag 8 Juni. Voorzitter dr. Adr. A. Fokker. Tegenwoordig alle leden, met uitzondering van dr. Kosten de Bruijne, die verhinderd en op uitnoodi- ging van den voorzitter door het plaatsvervangend lid dr. de Man vervangen is. Na het arresteeren der notulen werd mededeeling gedaan van een paar ingezonden stukken. Onder deze laatste kwam voor een brief van den heer J. G. Milo jr., specialiteit voor heilgymuastische behandeling, te Rotterdam, die daarin te kennen geeft dat genoemde heilgymnastische behandeling nog te weinig gekend en gewaardeerd wordt, en den geneeskundigen raad uitnoodigt deze zaak niet ai- leen te bespreken, maar haar zelfs ernstig te onder zoeken in het belang van misvormden of candidaten voor toekomstige misvorming. Bij dien brief zijn tevens gedrukte circulaires gevoegd ter om schrijving der heilgymnastiek zooals die door hem wordt toegepast, benevens eene naamlijst van ge neeskundigen, die haar hebben aanbevolen. De voorzitter meent, dat deze zaak niet bij den geneeskundigen raad thuis behoort en stelt mitsdien voor, den brief van den heer Milo voor kennisge ving aan te nemen, waartoe zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming besloten is. Vervolgens werd de beraadslaging geopend over de voor de leden als handschrift gedrukte „mede deeling van de handelingen van het geneeskundig staatstoezicht." Dr. de Man vond het jammer dat in de verschil lende statistieken omtrent variolae (pokken), die publiek worden gemaakt, bijna altijd en uilsluitend melding wordt gemaakt van het aantal gevaccineer- den, en niet van de al of niet gerevaccineerden, en zulks niettegenstaande juist de revaccinatie van het grootste belang is. Zoo leest men o. a. in de gedrukte mededeeling, dat te Veere in vier maanden tot 28 April jl. 24 poklijders zijn voor gekomen, van welke 11 vroeger gevaccineerd waren geweest; 2 hadden pokken gehad, 9 waren onge vaccineerd en van 2 was het onbekend of zij vroeger de koepokinenting ondergaan hadden; 7 lijders zijn bezweken. Gaarne zou spreker hierbij vermeld hebben gezien of onder de 'lijders zich ook gerevaccineerden bevonden hebben, hetgeen vermoedelijk wel niet het geval zal zijn geweest. In verband hiermede vroeg hij ook opheldering omtrent een te Vlissingen voorgekomen geval van pokken bij een man van 40 jaren, waaromtrent bericht werd dat hij in 1858 gerevaccineerd was. In dergelijk geval is het vooral van gewicht te weten welk resultaat de revaccinatie gehad heeft. De voorzitter antwoordde wat het eerste punt betreft, dat het bijna niet doenlijk is opgaven omtrent gerevaccineerden en nog minder van het resultaat der revaccinatie te krijgen, hoezeer hij de wensche- lijkheid dier opgaven beaamt. Wat het tweede punt aangaat, heeft hij medegedeeld wat hem ge meid is. Dr. Keijzer vraagt of het den voorzitter bekend is of de 7 te Yeere aan pokken bezweken lijders vroeger met goeden uitslag gevaccineerd zijn ge weest, daar hij in zijne praktijk nog nooit een lijder heeft verloren die goed ingeënt was? De voorzitter antwoordt dat het hem niet be kend is. Dr. Hazenberg was het niet eens met de heeren de Man en Keijzer, dat revaccinatie altijd tegen pokken beveiligen zou. Als voor beeld haalt hij aan, dat in der tijd in het hospi taal te Vlissingen zich 65 poklijders bevonden, meerendeels van het Amerikaansche schip „Frank lin", die allen gevaccineerd en gerevaccineerd waren. Daarom zou hij in de te publiceeren sta tistieken niet willen zeggen zooveel gevaccineerd en gerevaccineerd, maar alleen het getal lijders opgeven, en dan daaronder eene herinnering aan het nut en het heilzame der inenting in het alge meen plaatsen. Hiermede was de discussie over dit punt ge ëindigd. De heer Naufa van der Grijp, die meermalen door de te Goes gevestigde apothekers heeft hoo ien klagen over de verlenging der door den inspec teur aan den heer J. Adam aldaar verleende vergunning om de gemeente-apotheek waar te nemen, vraagt of het wenschelijk is die vergun ning telkens voor een jaar weder te verlengen De voorzitter antwoordt dat hem, tegen den tijd dat de voor een jaar verleende vergunning expi reert, door het gemeentebestuur van Goes gevraagd wordt of er bezwaar bestaat het verlof voor een jaar te verlengen. Na informatie blijkende, dat daartegen geen bezwaar bestaat, wordt de ver gunning weder voor een jaar verleend, daar er geen reden bestaat om de gemeente-apotheek vacant te maken; de andere apothekers lijden er ook geen schade door, daar de inrichting uitsluitend bestemd is voor de gestichten van weldadigheid. Werd de vergunning niet verleend, dan zou het gemeentebestuur voor zulk een klein traktement als de heer Adam geniet geen anderen apotheker kunnen krijgen. Dr. A. P. Fokker merkt op, dat het bezwaar der andere apothekers is, dat zij allen burgers onder elkaar zijn, die allen in de lasten bijdragen, zoodat zij gelijke rechten hebben, die nu huns inziens verkort worden. Het geven der vergun ning is echter in het belang der gemeente. Willen nu de andere apothekers het voor minder geld doen, dan kunnen zij zich tegen den tijd dat de vergunning eindigt tot het gemeentebestuur wenden. De voorzitter stemde dit toe, terwijl de heer Adam nog mededeelde, dat de geneesmiddelen voor de gemeente-apotheek jaarlijks worden aan besteed en de inwonende apothekers daaraan deel kunnen nemen. Een ander punt van bespreking was de door den inspecteur gedane mededeeling, dat eene bij den officier van justitie te Middelburg ingediende aanklacht tegen den winkelier H. J. Martijn al daar, ter zake van het verkoopen van zoogenoemde Idiaton-droppels tegen kiespijn, is ingetrokken, op grond van de schijnbare onbillijkheid der ver volging eener overtreding welke ook door andere winkeliers, door verzekeringen van industriëelen misleid, begaan wordt. Daarentegen is in de Middelburgsche courant van 13 Februari 1877 eene openbare waarschuwing aan de winkeliers, voor zoo ver zij geen apothekers zijn, gericht, om zich te onthouden van den verkoop van ge heime of depót-middelen waarin eenig geneesmid del mocht vervat zijn, met te kennengeving dat bij bevinding eene gerechtelijke vervolging tegen hen zal worden ingesteld. Dr. Dobbelaer de Wind merkte op, dat die waarschuwing in de courant niet veel schijnt uit te werken, daar de genoemde winkelier nog Bteeds met den verkoop voortgaat en die droppels voort durend annonceert. De voorzitter antwoordt, dat genoemde winke lier als hij met den verkoop voortgaat vervolgbaar is en ook vervolgd zal worden. De waarschuwing in de Middelburgsche courant, die vrij algemeen in deze provincie gelezen wordt, is tot alle win keliers gericht. Maar, vraagt hij, is het wel zeker dat Martijn de droppels verkoopt, want annon ceeren is geen verkoopende wet spreekt ook niet van het strafbare van annonceeren. Art. 30 der wet van 1 Juni 1865, regelende de uitoefening der artsenijbereidkunst, (Staatsblad n° 61) zegt alleen„Behalve door de apothekers en door de geneeskundigen, tot het afleveren van geneesmid delen bevoegd, mogen de geneesmiddelen, door onzen minister van binnenlandsche zaken, eene commissie van deskundigen gehoord, aan te wijzen, niet worden verkocht beneden de hoeveelheid, daarbij voor elk dier middelen te bepalen." Dr. A. P. Fokker haalt als voorbeeld dat aan kondigingen niet altijd afdoende zijn aan, dat in de gedrukte circulaire van den heer Milo o. a. zijn naam voorkomt als een der de heilgymnastiek aanbevelende geneesheeren, terwijl hij nooit eene aanbeveling heeft gedaan. Dr. Dobbelaer de Wind vestigde de aandacht op het door den inspecteur medegedeelde geval, dat zich in Januari onder de gemeente Yzendyke heelt voorgedaan, van dolheid bij de sectie van een doodgeschoten hond geconstateerd. De hond, af komstig uit Watervliet (België), was voor 8 maan den door een anderen wegens dolheid afgemaakten hond gebeten en is in den Eiland-polder (gemeente IJzendijke), na drie menschen, een anderen hond en een paar ganzen te hebben gebeten, afgemaakt, zijnde bij de autopsie maag en darmen ledig be vonden van voedsel, maar daarentegen ruim voor zien van een mengsel van steentjes, haren, zand en stroo. De gebeten personen hebben zich ter stond naar St. Hubert begeven, waar zij door den pastoor zijn gerustgesteld, op grond dat de beten geen doordringende verwonding hebben veroor zaakt de ganzen en de gebeten houd zijn dood geschoten, en de maatregelen bij de wet voorge schreven zijn genomen. De heer de Wind vroeg, of den voorzitter hier omtrent nog iets naders bekend was, waarop laatstgenoemde ontkennend antwoordde. Vermoe delijk is het bijten zeer oppervlakkig geweest, daar slechts een zeer klein niet open wondje merk baar was. Alsnu werden de gedrukte „mededeelingen voor kennisgeving aangenomen. Thans was het uitbrengen van verslagen aan de orde, in de eerste plaats door de in de vorige vergadering benoemde commissie (bestaande uit de heeren d'. de Man, d'. van Bcrlekom, de Ligny en van der Harst) belast met een onderzoek van de vergelijkende waarde der cortex cinchonae sue- cirubrae javanensis. Daar de kinaboom in Oost- Indië welig tiert en in de Pharmacopoea alleen de Amerikaansche kina bekend is, heeft de ver gadering van inspecteurs een onderzoek ingesteld bij de pharmaceuten en therapeuten of het niet wen schelijk is ook de kina uit Java in de Pharmaco poea op te nemen. De conclusie van het bij monde van den heer de Ligny uitgebracht rapport is, dat de Java kina, zoo zij de Amerikaansche al niet in waarde over treft, toch ongetwijfeld daarmede gelijk kan wor den gesteld, en dat ook de Java kina, zoowel uit een therapeutisch als pharmaceutisch oogpunt, verdient in de Pharmacopoea opgenomen te worden. Onder dankbetuiging aan de commissie wordt besloten haar rapport op te zenden aan de com missie van inspecteurs, van wie het onderzoek is uitgegaan. Door den secretaris werd vervolgens het verslag uitgebracht van het bureau van vaccinatie, waar uit o. a. blijkt dat in het laatste jaar weder terug gang in het aantal vaccinaties merkbaar was. In Middelburg hadden bij het bureau slechts 97 inën- tingen plaats, waaronder 7 re vaccinaties. Nadat dit rapport voor kennisgeving was aan genomen, bracht de secretaris mede een uitvoerig en belangrijk verslag uit namens het bureau voor scheikundige en microscopische onderzoekingen alhier over 1876. Wy ontleenen daaraan de vol gende bijzonderheden. In 1876 zijn 63 monsters ter onderzoek aange boden tegenover 43 in 1875 [in 1877 tot dusver reeds 101]53 monsters kwamen van particulieren (waarvan 2 uit Goes, 1 uit Vlissingen, luit IJzen dijke, 1 uit Neuzen en 48 uit Middelburg); de overigen kwamen van officieele lichamen, nl. 4 van den geneeskundigen raad of den inspecteur, 4 van het gemeentebestuur van Vlissingen, 1 van dat van Hulst en een van dat van Sluis. Van de toegezonden monsters betroffen 54 voe dingsmiddelen, en wel 45 monsters drink water, 1 gecondenseerde melk, 1 extra stout, 1 pale ale, 2 boter, 1 boekweitmeel, 2 brood en 1 spinazie. De 45 water-analyses betroffen 37 soorten regen water, 7 wel- of putwater en 1 Fachinger-water. Van de eerste 37 waren 18 óf volkomen zuiver óf in geringe mate door organische stoffen veront- reinigd; 14 waren loodhoudend met eene quanti- tatieve bepaling van J tot 28 milligram per liter 1 bevatte 3 milligram zink per liter; 2 werden afgekeurd wegens sterke verontreiniging door organische stoffen1 reageerde alkalisch door sterk kalkgehalte; 1 werd afgekeurd wegens verontrei niging door zwavelwaterstofgas, koolwaterstoffen en zeewaterbestanddeelen. Van de 7 welwater soorten werden 3 volkomen zuiver bevonden; 1 bevatte i milligam lood per liter; 1 was sterk verontreinigd door organische stoffen; 2 werden afgekeurd wegens sterk gehalte aan zouten. Om deze watersoorten van metalen en organische stoffen te bevrijden en derhalve geschikt voor drinkwater te maken, werd algemeen het schoon maken der goten en filtreeren door dierlijke kool aanbevolen. Eenmaal werd loodhoudend water na filtratie door dierlijke kool andermaal onderzocht en toen volkomen zuiver bevonden. Het Fachinger-water bevatte geen abnormale bestand- deelen. De onderzochte melk, stout, pale ale, boter en boekweitmeel bevatten geen nadeelige of abnormale bestanddeelende beide genoemde biersoorten kunnen zelfs wegens hare samenstelling zeer worden aanbevolen. Evenmin werden abnormale of voor de gezondheid schadelijke bestanddeelen aangetrof fen in een twintigtal door het gemeentebestuur van Vlissingen en twee door den burgemeester van Sluis toegezonden tarwebrooden. Ook in de spinazie, welke by het gebruik aanleiding tot ver- giftigings verschijnselen gegeven had, werden geene anorganische of' bekende organische giftstoffen aangetroffen. Ten slotte wordt in het verslag opgemerkt, dat aan het bureau nog nimmer iets gebleken is van eene opzettelyke vervalsching, hetzy van voedings middelen of anderszins. Het cyfer der onderzoe kingen geeft evenwel geen recht omtrent deze zaak een beslissend oordeel uit te spreken, veel minder de hieromtrent heerschende meening met op feiten steunende redenen te weerspreken. Ook dit verslag werd, onder dankzegging aan het bureau, voor kennisgeving aangenomen. Overeenkomstig het bij monde van d'. Boom, mede namens de heeren de Visser en Adam, ge geven advies, wordt de aan hun onderzoek onder worpen rekening van den geneeskundigen raad goedgekeurd. Als leden der commissie tot het voorloopig vaststellen der notulen worden door den voorzitter aangewezen de heeren d'. Keijzer en van der Harst. De twee genomen besluiten betreffende het onderzoek van het drinkwater in deze provincie hebben wij reeds in ons nommer van jl. Zaterdag medegedeeld, zoodat wij kortheidshalve daarnaar verrijzen. Behalve die beide, werd door den voorzitter nog een voorstel gedaan met betrekking tot het toezicht op den ongeoorloofden verkoop van geheimmidde- een. Nu alle winkeliers in de Middelb. courant gewaarschuwd zijn, ligt het zijns inziens op den weg van den geneeskundigen raad om toezicht te houden en bij overtreding den inspecteur daarvan kennis te geven, opdat vervolging mogelijk zij. Daarom stelde hy voor eene commissie te benoe men, die aan hem aanwijzing zou doen by eventu- eelen verkoop van geneesmiddelen bevattende geheimmiddelen, welke niet mogen verkocht worden, en van hen die zich met dien vérkoop inlaten. Sommige leden hadden tegen het benoemen eener zoodanige commissie bezwaar, en meenden dat hetbeter was dat alle leden van den raad door den voorzitter uitgenoodigd werden om casu quo de bedoelde aanwyzing te doen. De voorzitter merkte op dat de verplichting daartoe ten allen tyde, volgens de wet op het geneeskundig staatstoezicht, op de leden van den raad gerust heeft, maar dit weinig heeft gebaat. De heer van der Gryp meende evenwel dat tot dusver niet alle leden van die verplichting over tuigd zijn geweest, zoodat hij in overweging gaf om hen nog eens aan die verplichting te herinne ren en op de nakoming aan te dringen; dan zal het misschien beter gaan en zou men voorloopig nog met het benoemen eener speciale commissie kunnen wachten. De voorzitter vereenigde zich met dit denkbeeld, mits blijke dat de leden van den raad ernstig het, steeds op brutale wijze toenemende, kwaad van den ongeoorloofden verkoop van geneesmiddelen be vattende geheimmiddelen willen helpen tegengaan. Blijkt dit niet, dan zal hi) later op zijn voorstel terugkomen. Alsnu wordt de openbare vergadering gesloten. Den 9e Juni 1829 trokken in den vorigen oorlog tegen Turkije de Russen over den Donau, en het schijnt, dat zy de herinnering van dit feit eergisteren hebben willen vieren door thans ander maal die rivier over te trekken, en wel tusschen Nicopolis en Sistowa, hetwelk echter door het vuur der Turken moet zijn mislukt. Zoo althans wordt uit Konstantinopel gemeld. Daarentegen heeft grootvorst Nicolaas naar St. Petersburg gete legrafeerd dat te Kintrichi bruggen zijn gebouwd', doch van een overtocht wordt geen melding gemaakt. Te Turtukai hadden de Turken een kanonvuur op Oltenitza geopend, doch het Rus sische geschut aldaar noodzaakte hen hunne

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 2