N°. 1031 120e Jaargang. 1877.' W oensdag 2 Mei. Telegraphische berichten, Dit blad verschijnt d a g e I ij k s Biet uitzondering van Zon- en Feestdagen^ Prijs per 3jm, fraiico f 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Gent.' Advertentiën20 Cent per regel. Geboorte- Trouw- Doodberichten enz. van 1—7 regels 1,50 iedere regel meer f 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte." Hoofdagent voor België en Frankrijk: de firma Havas, Laffite G°. te Brussel en Parijs. MARKTWEZEN. Veemarkt te Middelburg, Middelburg, 1 Mei. FEUILLETOïsr. DERDE DEEL. Benoemingen en besluiten, Marine en leger. "Wekelijlïsclie Markt. De burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend: datwegensden Hemelvaartsdag, invallende Donderdag den 10™ Mei a., de gewone Marktdag zal worden gehouden Vrijdag den llen Mei a. Middelburg, den 30™ April 1877. De burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER. De secretaris, G. N. DE STOPPELAAR. Donderdag den 3™ Mei 1877 van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 uren. De burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER. De secretaris, G. N. DE STOPPELAAR. De gemeenteraad van Vlissingen zal mor gen, Woensdag 2 Mei, des namiddags te 1 uur, eene openbare zitting houden. De Staats-courant van heden bevat het ko ninklijk besluit van 14 April jl., Staatsblad n° 83, houdende aanwijzing der gemeente 'sGra- venbage als losplaats van goederen bij invoer langs den Rijn en de Scheldealsmede het ko ninklijk besluit van den 18™ April jl., Staatsblad n° 84, tot bepaling van de middellijnen der bij art. 2 der wet van 28 Maart jl., Staatsblad 11° 43, bedoelde bronzen pasmunt. Bij beschikking van den minister van financiën is bepaald dat de navolgende ambtenaren bij de administratie der posterijen hunne functiën zul len uitoefenen als volgtde surnumerairs H. Tjeb- bes ten postkantore te Heerenveen, en J. J. A. Queysen ten postkautore te 's Gravenhage. In de volledige lijst der bekrooningen op de tuinbouwtentoonstelling te Amsterdam merken ■wij nog op voor meekrap, behalve de reeds vroe ger (zie M. Ct. van 17 April jl.) medegedeelde, eene zilveren medaille aan den heer N. Verwey, directeur der garancinefabriek te Tiel. Ook heeft de jury voor de tentoonstelling een stemmig besloten, Z. M. den koning aan te bieden 90~ Naar het Engelsch v&n mevrouw IJenry Wood. Hoofdstuk II. JALOEZIE. {Vervolg). „Daar klopt de brievenbesteller," riep Kate uit. De brievenbesteller vertoonde niet dikwijls zijn gelaat op Lauwerhof. Braebt hij een brief dan was het altijd voor do Raynor's, want juffrouw Fox scheen er nooit een te ontvangen, noch er ooit een te verwachten. Kate liep naar de deur en kwam met een brief terug. Hij bleek van Alice te zijn, die de redenen opgaf waarom zij niet kon komen. „Lieveling, ge moet uw hoed opzetten," zei Frank tegen Madeliefje. „Ik dien voor den donker tehuis te zijn, want ik ben reeds langer uitgebleven dan goed is." „Ik zou voor éenen a zond den brui aan de praktijk geven," zei Alfred, die dat hoorde. „Ja, dat zou ik van u ook wel yerwachten,' antwoordde Frank lachend, een bijzondere groote gouden medaille voor de gezamenlijkeiiizendingen welke, ingevolge 's konings wensch, niet in de mededinging waren opgenomen. Zaterdag middag is in de vergadering van 't centraalbestuur der kiesvereeniging „Grondwet", gehouden te Nieuwe Pekelauit de ingekomen lijsten der 8 afdeelingen gebleken dat bij de gehouden definitieve stemmingen voor een lid der tweede kamer waren uitgebracht de navolgende stemmen mr. J. Fresemann Yiëtor, te Winschoten, 102dr. W. J. A. Jonckbloetaftredend lid, 88, mr. M. van der Tuuk, te Groningen9. Eerst genoemde is alzoo de candidaat dezer Kiesver eeniging. De Nederlandscbe bezittingen en koloniën in Oost- en West Indien zullen, te rekenen van 1 Mei 1877, tot de algemeene postvereeniging behooren. In het postverkeer tusschen Nederland en zijn voormelde bezittingen en koloniën zal dientengevolge met dat tijdstip bij verzending: a naar Oost-Indië over Napels, Brindiei, Marseille of Triëst, b naar Suriname over Southampton of St. Nazaire, c naar Curasao over Southampton of Hamburg, het navolgende tarief algemeen worden toegepast: a voor gefrankeerde brieven 25 cent, en voor ongefrankeerde 40 cent, voor elke 15 grammen of elk gedeelte van 15 grammen5 voor briefkaarten 12^ cent. De Staatscourant bevat verdere bijzonderheden. Onder het bestuur van een aantal hooggeplaatste ambtenaren en officieren uit verschillende takken van den staatsdienst, wordt eene vereeniging opge richt onder den naam „Eigen Hulp", welke zich ten doel stelt de belangen van de Nederlandsche ambtenaren, beambten en krijgslieden te bevorderen door voorzieningen aan te bieden voor den ouden dag, 'voor weduwe of kroost, bij ziekte en dood, als geldelijke rampen hen overvallen voor goed en niet te duur onderwijs, voor goedkoope woning, bij benoodigden borgtocht enz. enz. Allen, die geheel of gedeeltelijk hun bestaan vinden in belooning van persoonlijke dien sten, door aanwending hunner verstandelijke ver mogens en bekwaamheid aan de maatschappij bewezen, kunnen tot leden der vereeniging worden aangenomen beambten van bijzondere onderne mingen zoowel als openbare ambtenaren, letterkun digen zoowel als advocaten, godsdienstleeraars en geneeskundigen. De statuten zijn zoo ingericht, dat ook de minderfievoorrechten van de voordeelen der vereeniging zullen kunnen profiteeren. Door do toetreding en betaling van f 2,50 voor het lidmaatschap wordt men deelnemer, maar zoodra men toetreedt tot eenige afdeeling, hetzij van „Ge schijnt althans die praktijk boven alles te stellenhernam Alfred„alsof het oen afgod was." „Zeker, ik behoor haar ook boven alles te stellen. Een dienstknecht moet zijn werk doen." Madeliefje ging naar binnen, want zij gevoelde zich vermoeid en wenschte zelve huiswaarts te keeren, en zij begon dus haar hoed op te zetten voor den spiegel, die bij bet venster der achter kamer hing. Behalve het overige meubilair stonden er twee bedden, het eene voor mevrouw Ray nor en Kate, het andere voor Edina. Plotse ling, terwijl Madeliefje nog al hare aandacht aan haar hoed wijdde, troffen eenige woorden van Edina haar oor. Edina had namelijk met Frank plaats genomen op de bank onder het venster en zij spraken over Trennach. Mevrouw Raynor en de kinderen waren aan 't andere einde van den tuin en keken allen naar den grond alsof daar iets bijzonders te zien was. „Hoort ge nog wel eens iets van juffrouw Bell, Frank?" vroeg Edina. „Ik heb haar vandaag nog gezien," was zijn onverwacht antwoord, „en gisteren ook." „Waarzoo?" vroeg Edina. „Hier te Londen?" „Zij zijn hier komen, wonen, zij en Rosaline." „Welke reden hadden zij om dat te doen?" vroeg Edina eenigszins scherp, alsof het bare goedkeuring niet wegdroeg. Madeliefje, die juist bezig was de linten van haar hoed vast te strikken, liet plotseling hare armen vallen, alsof zij door eene beroerte getroffen was. levensverzekering, ziekenfonds, spaar- of voorschot- kas, houdt de jaarlijksche bijdrage op men wordt dau werkelijk deelhebber, en al wat men bijdraagt, afzondert of spaart, komt dan geheel ten bate van de afdeeling, waarvoor men het lidmaatschap heeft aanvaard. De deelnemer blijft echter geheel vrij of hij zich al dan niet bij éen of meer afdee lingen wil aansluiten. Aan het hoofd der vereeniging zal een hoofdbe stuur staan, dat op zijn beurt moet worden ge steund door overal verspreide;, districtsbesturen, die, het best bekend met de locale belangenden eigenaardigheden, geroepen zullen zijn het initiatief te nemen, waar: het- de oprichting betreft van coöperatieve spaar- ön voorschotkasseu en winkel- vereenigïngen, van zieken- en begrafenisbussen enz. Het hoofdbestuur zal zich bepalen tot een krachtige leiding en tot de uitoefening van toezicht op het beheer der afdeeling: lijfrenten, uitkeeringen en pensioenen. In Oostenrijk telt een dergelijke vereeniging reeds 47,000 leden uit alle rangen en standen, en de financiëele uitkomsten zijn schitterend. Ook hier te lande wordt op aanzienlijke deelneming gerekend. consulaten. Erkend en toegelaten als consul van Frankrijk te Batavia B. Garnier. onderscheidingen. Benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw B. Eickma, wethouder der gemeente Rotterdam. Toegekend een bronzen medaille met loffelijk getuigschrift aan F. Smidt, schipper te Amsterdam, als blijk van Zr. Ms. goedkeuring en tevredenheid wegens redding van drenkelingen aldaar, laatste lijk op 6 Februari 1877. invalidenhuis. Goedgekeurd de benoeming van den luitenant-kolonel van het korps mariniers W. G. Tuning, tot kommandant van het invali denhuis te Leiden. lager onderwijs. Vergunning verleend aan mejuffrouw F. V. Kirkman, geboren te St. Peters Walworth (Engeland), om hier te lande lager onderwijs te geven. marine. Benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht B. H. L. van Olst. Voor het eerstdaags te houden examen van machinist-leerlingen 2e klasse bij de opleiding te Hellevoetsluiswaarvoor 40 plaatsen zijn open gesteld, hebben zich 108 aspiranten aangemeld. Den 1™ Mei wordt in dienst gesteld als „Ik weet bet niet," gaf Frank ten antwoord. Zij hebben wat geld gekregen door het overlijden van een lid harer familie te Falmouth en wilden nu waarschijnlijk liever te Louden wonen dan daar. De arme juffrouw Bell is erger dan vroe ger; hare kwaal maakt vorderingen en zal dat blijven doen. Ik practiseer over haar." „Wonen zj dan in uw omtrek?" „Dicht bj mij." Er volgde eene korte pauze, want Edina was waarschijnlijk met hare gedachten bezig. Einde lijk hervatte zij „Is Rosaline nog altijd zoo lief?" „Niet meer zoo lief, maar misschien nog mooier." „Nu, Frank, ik zou daar maar niet te veel aan huis komen, ziekte of geen ziekte," zei Edina, op een afgetrokken toon, alsof zij met hare her innering in vroegere tijden was teruggekeerd, want in haar hart geloofde zij, dat hij min of meer bekoord moest geweest zijn door Rosaline. Hij van zijn kant lachtte eens als antwoord, doch die lach klonk eenigszins gedwongenook hij was met zijne gedachten in 't verledene en wel in dien noodlottigen nacht te Trennach. „Hier is hij mamaHter is hij hoorde men Alfred in den tuin roepen. Mevrouw Raynor had haar gouden ring van haar tengeren vinger verloren en allen waren bezig geweest er in de schemering naar te zoeken. Madeliefje scheen niets meer te zien of te hoorentotdat iemand de kamer kwam binnen- loopen om te zeggen dat Frank op haar stond oefeningsehip voor miliciens het fregat Evertseü en het bevel opgedragen aan den kapitein-luit. ter zee C. H. Bogaert. binnenland. Tweede kamer. Tot leden der commissie van enquête betreffende de longziekte onder het vee werden benoemd de heeren de Jong, Wybenga, Schepel, Begram en de JoDge. Een voorstel van den heer Wintgens, om een adres van den burgemeester en den gemeenteraad van Wognum (Noord-Holland) ten voordeele van het openbaar onderwijs, wegens de daarin uitge drukte verstandige gevoelens van verdraagzaam heid, in zijn geheel in het Bijblad op te nemen, werd met 28 tegen 18 stemmen verworpen. buitenland. Londen. Volgens telegram uit Erzerum (een der grootste afdeelingen van Aziatisch Turkije) heeft den 29™ April een gevecht met de Russen plaats gehad in de nabijheid van Kars. Bucharest. Het gerucht loopt, dat de ty phus heerscht onder de Turken te Sillistria. De Russische troepenbeweging wordt door den water stand belemmerd. Londen. Te Galatz zijn zeer veel Russen geconcentreerd. Er worden toebereidselen gemaakt om den Donau over te trekken en door Dobrutsja op te rukken naar Varna. Petersburg. In Azië is Dewin bezet. De gezondheid der troepen is uitstekend. De Russen worden door de bevolking goed ontvangen. Ten vervolge op ons bericht van gisteren omtrent het moedwillig stuk slaan van glasruiten alhier kunnen wij mededeelen dat de politiedoor hét volgen van de bloedsporen langs de straat, geleid is naar en in de woning van den vermoedeljken daderzijnde zekere G.eouranten-rondbrenger van beroep en wonende in de Breestraat. Ge noemde persoon is aan'hand en pols verwond. Hij beweert in dronkenschap gevallen te zijn en beweegt zich overigens, bij de beantwoording der hem gedane vragen omtrent het gepleegde feitwat men noemt in een cirkel. Bij de proeven, die te Vlissingen met het ramtorenschip Koning der Nederlanden genomen worden, ter bepaling van de vérplaatsing van het zwaartepunt, brak Zaterdag morgen een reusachtige ijzeren hefboom, die dwars over het schip was te wachten. Zij verliet het vertrekzeide werk tuigelijk de aanwezigen goeden nacht en ging gearmd met Frank heen. De oude jaloerschheid, die zij vroeger met opzicht tot Rosaline Bell ge voeld had, was met tienvoudige kracht weêr ontwaakt". Welk een wonderlijke hartstocht is toch die jaloerschheidGeen anderedie op de wereld be kend is, is zoo ten eenenmale onvatbaar voor rede en gezond verstand. Als zij eenmaal haar intrek bij iemand genomen heeft, maakt zij een dwaas van hem van top tot teen. Wat licht is schijnt dan donker en wat donker is wordt voor licht gehouden; schaduwen, die geen ander oog kan zien, worden tastbare voorwerpen, rotsen van graniet. Toen zij nog niet ver van Lauwerhof waren, kwamen zij Charles tegen, die zoo snol mogelijk voortijlde en niet weinig uit zijn humeur was. „'tls schande!" zei hij. „Juist, nu ik een uurtje vroeger dan gewoonlijk wenschte heen te gaan, is het een uur later geworden. Het is zeer druk op het kantoor, zoodat sommigen van ons moesten blijven." „Nu, Charley," zei Frank met zijne gewone opgeruimdheid„eene volgende maal zult ge het misschien beter treffen." „Dat helpt mij weinig, want dat kan het vol gende jaar wel zijn. Ge komt zoo weinig bij ons, Frank." „Ik kom als ik kanmaar kom gij integendeel bij ons. Mogen wij den volgenden Zondag op u

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 1