Zeetijdingen. Handelsberichten. Advertentiën. Amerikaansche zeden. Graanmarkten enz, Dat de Presse ook al niet alles heeft geweten omtrent den stand van zaken blijkt uit het ant woord gisteren in het Engelsche lagerhuis door sir Northcote aan den markies van Hartington gegeven. De onderhandelingen zeide hij worden tusschen de mogendheden steeds voortgezet. De tekst van het protocol is nog wel niet geheel, vastgesteld, maar er wordt voornamelijk onderhan deld over de voorwaarden waarop het zal worden geteekend. Na Paschen hoopte hij meer afdoende mededeelingen aan de kamer te zullen kunnen doen. Eenmaal weder de Oostersche quaestie op het tapijt gebracht zijnde vierden de Engelsche heeren hun voorliefde om daarover te praten bot, en maakte de oppositie van de gelegenheid gebruik om nogmaals hare ontevredenheid uit te spreken over de politiek der regeering in deze zaak. De heer Rylandt protesteerde tegen den voorgenomen terugkeer van sir Elliot naar Konstantinopel en onmiddellijk sloten de heeren Forster en Glads tone zich krachtig bij hem aan, terwijl zij er weder op aandrongen, dat de regeering maatre gelen zou nemen om de Christenen te beschermen, Guttula cadens lapidem cavat denken waarschijn lijk de heeren Gladstone c. s., maar de regeering toont in hare Oostersche politiek nog harder te zijn dan steen, want het antwoord van de heeren Bourke en air Northcote luidde weder als te voren de regeering is overtuigd, dat zij verplicht is om te trachten de binnenlandsche administratie van Turkije te verbeteren, maar zij is tegen iede- ren dwang, want daardoor zouden de pogingen ten gunste der Christenen worden geneutraliseerd. Dat inmiddels in denbinnenlandschen toestand van het Ottomanische rijk nog veel te wenschen over blijft kan men voldoende opmaken uit een ant woord door den heer Bourke op een paar interpellaties gegeven, dat Bosnië door benden opstandelingen wordt afgeloopen, die wel ongere geldheden hadden veroorzaakt, maar geen moorden gepleegd. Vele inwoners nemen nog voortdurend de vlucht naar Oostenrijk. Omtrent nieuwe moor den door de Turken in Bosnië en de Herzegowina gepleegd had de regeering niets vernomen. Naai die verschillende interpellaties is het lagerhuis tot 5 April a. op reces gescheiden en het heerënhuis, na gisteren een korte bijeenkomst te hebben ge houden tot 13 April a. Met bijna vorstelijke eer, uitgeleid door den Italiaanschen gezant en diens echtgenoote, de graaf en gravin de Robilant, het geheele personeel der Russische ambassade en andere hooggeplaatste personen, vertrok generaal Ignatieff gisteren uit Weenen naar Berlijn, alwaar hij nog kortelyk zal vertoeven alvorens naar St. Petersburg terug te keeren, waar' zijn komst waarschijnlijk met verlan gen wordt te gemoet gezien, daar de beslissing grootendeels zal afhangen van de indrukken die de generaal aan de Europeesche boven heeft opge daan. Bijzonderheden daaromtrent zouden kunnen worden medegedeeld, door een correspondent van de Temps te Weenen, die gisteren aan zijn blad telegrafeerde dat hij den Russischen diplomaat had gesproken. Deze had hem gezegd, dat hij gedurende zijn reis volstrekt niet over de quaestie der ontwapening had gesproken, daar het eenige doel zijner zending was; de onderteekening van een protocol te bewerken. Hierdoor zou in de oogen van het kabinet van St. Petersburg de quaestie een Europeesch karakter verkrijgen, waardoor de ontwapening van Rusland geheel natuurlijk zou worden. De Russische regeering is van meening, dat een militaire handeling tegen Turkije onnoodig wordt zoodra Europa in het bezit is van het protocol, maar juist daarom is het onnoodig dat Rusland zich vooruit tot ontwape ning zou verbinden. In ieder geval acht hij deze onmogelijk zoolang de vrede tusschen Turkije en Montenegro niet is geteekend, daar Rusland dezen reeds op de conferentie als noodzakelijk had beschouwd voordat verdere onderhandelingen tusschen de mogendheden en Turkije kunnen worden gevoerd. Rusland zal den oorlog beginnen indien het dien noodig acht, maar het blijft den vrede begeeren. Een rijke stof van beschouwingen vinden de Fransche bladen in de Zondag jl. te Bordeaux plaats gehad hebbende verkiezing van een lid voor de kamer van afgevaardigden, die echter geen resultaat heeft opgeleverd, daar eene herstem ming moet volgen. De meeste stemmen, 5635, werden uitgebracht op den candidaat der uiterste linkerzijde de heer Mie, terwijl die van de republi- keinsche unie, de protestantsche geestelijke Steeg, 3510 stemmen verwierf. Op den candidaat der verschillende monarchale partijen de abt Chavauty werden slechts 2330 stemmen uitgebracht, zoodat het monarchale element een geduchte nederlaag heeft geleden evenals de candidatuur der werklieden, daar de heer Castaing niet méér dan 328 stem men verkreeg. De groote meerderheid die de can didaat der radicale politiek bij deze verkiezing heeft behaald geeft aan de antirepublikeinsche bladen aanleiding tot heftige aanvallen. Ter voldoening aan het verlangen van den president der republiek van de Vereenigde staten zullen de republikeinsche en democratische gou verneurs van Zuid-Carolina, de heeren Packard en Nicholls zich naar Washington begeven om over den toestand in hun staat te spreken. Zij hebben ieder eene proclamatie uitgevaardigd waarin zij een beroep doen op de bevolking. Aan een Amerikaansch geïllustreerd weekblad Frank Leslie's paper van 17 Maart), dat ons bij toeval onder de oogen komt, ontleenen wij eenige bijzonderheden, welke ons toelaten een blik te werpen op de politieke zeden in de groote repu bliek. De nieuwe president, Rutherford Hayes, en zijne verkiezing nemen nog bijna uitsluitend de kolommen en illustratiën van het New-Yorksche blad in beslag. Geen bijzondorheid is er in zijn openbaar, zijn particulier of zijn huiselijk leven, of zij wordt, op Amerikaansche manier, onder de oogen van het publiek gebracht en besproken. De eerste bladzijde vult een fraai portret van mevrouw Lucy Hayes, geboren Webb, eene knappe, vriendelijk uitziende dame, van omtrent 40 jaren, zooals het weekblad beleefd genoeg is ons wijs te maken, doch waarbij men, dejaartallen vergelijkende, nog wel eenige jaren zal moeten voegen. Ook verne men wij op welke manier in 1850 hun „engagement" is aangekomen. De heer Hayes had toen zijne stu diën in de rechten aan Harvard University vol bracht en zich als advocaat te Cincinnati neder gezet. Terwijl hij bij zijne moeder te Delaware logeerde, leerde hij zijne aanstaande vrouw kennen. „Juffrouw Webb, vertelt het weekblad, die destijds een instituut voor jonge dames, de Ohio Wesleyan University bezocht, trok bijzonder zijne aandacht door hare lange, zwarte loshangende haarlokken, haar donkere wenkbrauwenhaar parelwitte tanden en haar levendige oogen. De jongelieden werden aan elkander voorgesteld en de „liefde bij den eersten oogopslag" leidde tot eene trouwbelofte. Hayes kon toen beschouwd worden als „eene prachtige vangst" (an admirable catch) daar hij bekend stond als de eenige erfgenaam van zijn ongetrouwden oom, Sardis Birchard, een rijk bankier en koopman." Ook worden ons de namen medegedeeld van de vier jongens en het eene meisje, welke uit het in 1852 gesloten huwelijk gesproten zijn, waarvan éen zoon aan Cambridge Laiv Schoolde andere aan Cornell University gestudeerd heeft, terwijl de jongeheeren Webb Cook, oud 19, en Scott Bus sel, oud 6 jaren, en het éenige meisjemiss Fannie, oud 8 jaren, en hunne ouders op White- House te Washington bun intrek genomen hebben. Meer belang boezemt ons de mededeeling in dat mevrouw Hayes, terwijl haar man tijdens den oorlog met het Zuiden van gewoon soldaat tot generaal- majoor in het Unie-leger opklom, hem als verpleeg ster in de veldhospitalen trouw ter zijde stond en duizenden zieke of gewonde soldaten haar als hunne weldoenster leerden zegenen. Aan hare zorg en tegenwoordigheid van geest had generaal Hayes het te danken dat zijn arm, dien de doctoren wegens eene gevaarlijke kogelwond reeds wilden afzetten, nog behouden bleef. Op de volgende bladzijden van het Weekblad zien wij president Hayes en zijn familie in alle mogelijke omstandigheden en houdingen afgebeeld. De eene prent verplaatst ons bij het afscheid dat hij, alvorens naar Washington te vertrekken, van zijne huisvrienden neemt. Op de andere zien wij eene sierlijk gekleede jonge dame, met vliegende haren en heftige gebaren, aan het hoofd van 10000 schoolkinderen van Columbus, de hoofdplaats van den staat Ohio, eene redevoering houden tot den president, zijne vrouw en hun jongste zoontje. Verder: Hayes de handen schuddende van een aantal neger-kiezers; Hayes, aan een klein spoor wegstation, Steubenville, de kleine kinderen in zijne armen nemende en kussende, die de burge ressen hem toereiken; Hayes, in bed liggende en door twee vrienden uit zijn slaap gewekt met het nieuws zijner verkiezing; Hayes zijn huis te Co lumbus verlatende, waar hij als gouverneur van den staat Ohiö woondeHayes te Washington aankomendeHayes aan duizenden de hand schud dende. Dit laatste is een werk, waar een president der republiek en zijne vrouw tegen opgewassen moeten zijnreceptiën die twee uren duren; gedu rende welken tijd zij onafgebroken met dien „han denarbeid" bezig zijn, behooren tot het onvermijde lijk gevolg eener presidentsverkiezing. De muziek ontbreekt bij al deze hartelijkheid niet: op Ame rikaansche manier zijn altijd een aantal music- bands te gelijk bezig de demonstratiën op te luisteren. Evenals ieder grootof tot grootheid komend man, heeft ook president Hayes reeds zijn „gevleu gelde woorden," die men hem navertelt, of misschien voor hem uitvindt. Toen men hem in den slaap-salon van den spoorweg wakker maakte om hem de einduitspraak omtrent zijne verkiezing mede te deelen, die zoo even naar het station waar hij passeerde getelegrapheerd was, gaf hij ten antwoord„Als de dingen zoo ten goede veran deren terwijl ik slaap moet ik noodzakelijk nog wat gaan slapen." Met die woorden keerde hij zich om en hervatte zijne droomen. Misschien vindt iemand deze nietighedendit „verheerlijken der opkomende zon" een weinig beneden de waardigheid eener natiedie zich zelve, te groote nederigheid is juist haar gebrek nietgaarne als het eerste aller volken be schouwt. Haasten wij ons dien indruk weg te nemen door mede te deelen op welke wijze ons Weekbladdat vóór de verkiezingen de democra tische partij ondersteund en dus de candidatuur- Hayes bestreden heeft, nu de beslissing gevallen is zich over die gebeurtenis uitlaat. Waarschijn lijk zal men toestemmen dat in een land, waar de staatkundige partijen zulke zeden hebbenzoo min over gemis van waardigheid als van burger deugd te klagen valt. „Gedurende den heftigen strijd om het presi dentschap zoo lezen wijwelke den 2en Maart geëindigd is door de wettige verkiezing van Rutherford B. Hayesvan Ohio, hebben allen die deelnamen aan dien strijd geweten dat eene der beide partijen onvermijdelijk het onderspit zou moeten delven. Ieder hunner moet zich op den mogelijken uitslag voorbereid en besloten hebben daarin zonder morren te berusten. In elk geval zou de opvolger van president Grant door de volkskeuze aangewezen worden en daarom behoort het volk nu ook tevreden te zijn en moeten zij, die overwonnen zijn, geduldig hunne beurt afwach ten bij een volgenden strijd. Natuurlijk zal het dan ook zoo en niet anders gaan. Het is vol komen nutteloos te jammeren over hetgeen had kunnen gebeuren; de plicht van het oogenblik eischt dat ieder democraat zich rustig onderwerpe aan den onvermijdelijken afloop der verkiezin gen. Te wanhopen zou echter in strijd zijn met de democratische beginselen en evenmin zou het met die beginselen overeenkomen wanneer wij de lessen vergaten welke iedere nederlaag met zich brengt. Willen de democraten bij eene volgende verkiezing de overwinning behalen, dan moeten zij heel wat leeren vergeten en heel wat aanleeren. Het feit alleen dat zij voor de vierde maal sedert den burgeroorlog overwonnen zijn, is een duidelijk bewijs dat er ergens iets bij hen hapert; het groote doel moet nu wezen te ontdek ken waar de fout schuilt en niet den tijd door te brengen met kwaad te spreken van de tegenpartij...» Hayes is president geworden, niet door de keuze des volks, maar door eene krachtig en gewetenloos toegepaste party-tactiek. Hij is daarom echter niet minder goed president en zijn gezag is juist even groot, als wanneer hij zijne waardigheid be kleedde krachtens de eenparige keuze van het geheele volk. „Wat zijn persoon betreft is het gelukkig dat hij niet is een groot man met een doortastenden wil, maar een door en door goed man, die onder vinding genoeg bezit in staatszaken en genoeg heeft kunnen leeren in de verschillende ambten welke hij vervuld heeft, om groote misslagen te kunnen vermijden en om niet de dupe te worden van schelmen en bedriegers. Zijne verheffing tot het presidentschap heeft reeds een gunstigen invloed op onze handelszaken gehad en de vooruitzichten zijn weder wat gunstiger geworden. In zijne rede voering by gelegenheid zijner eedsaflegging zou hij hebben kunnen zeggen, wat Sam Houston tot zijne soldaten zeide na den beslissenden slag by San Jacinto: „Ga nu naar huis om uw koren te planten." Ieder kan nu weder zijn eigen zaken gaan waarnemen; de landbouwer kan zijn akker gaan bebouwen; de fabrikant weer aan den weef stoel of de gieterq gaande winkelier zich gereed maken om een groot aantal klanten te bedienen. Drie jaren lang zal er van geen presidentsverkie zing sprake zijn en in dien tusschentyd kan ieder zijn tijd en zyne geestkracht aan zijn eigen werk besteden. „Natuurlijk zullen er een aantal rechtschapen lieden zijn, die gedurende acht volle maanden hun beste krachten aan het bevorderen van den goeden uitslag der verkiezing gewijd hebben en wier teleurstelling hun reeht geeft op de warmste deel neming hunner vrienden. Maar ook zij moeten hun best doen om hun aanvoerder na te volgen in zijne wijsgeerige berusting; zij moeten de nederlaag aannemen als een onverm'ydelijken eind uitslag en eene volgende kans afwachten." Eene pers, welke weinige dagen na de bitterste teleurstelling, die op staatkundig gebied te beden ken is, zich op dien toon uitlaat, kan men een weinig indiscretie en wat al te grooten ijver in het najagen van nieuwtjes uit het particuliere leven gemakkelyk ten goede houden. Het onlangs omgeslagen schip Fleetwing is weder vlot gebracht en ligt nu in de Wester haven te Vlissingen. Binnengekomen te Vlissingen het stoomschip P. Caland, gezagv. E. Deddes, met stukgoederen van New-York en de volgende passagiersle kl. de heeren G. Beijfus en Meyer2e kl.de hee ren F. D. Mueller, Rummel, G. Weuf, H. Wal lage en C. Fluck, benevens 68 tusschendeks- of 3e klasse passagiers. Amsterdam, 28 Maart. Raapolie op zes weken f 40}. Lijnolie f 29. Prijzen van Efieeteii. Amsterdam, 27 Mrt. 28 Hrt. Nfedcrl. Cert. Werk. schuld. 2} pet. 64A Certific. dito dito3 dito dito dito4 Aand. Handelmaatschappij 5 dito exploitat. Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 dito dito Amsterdam.. 3 België. Cert. bij Rothschild. 2 j Frankrijk. Inschrijvingen 3 Insckrjjvingen5 76} 100} b 1031 1014 ff 102} 64 iV 76| 101 103} 102 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 Certifie. Inser. 5* serie 5 Obl. Hope C#. 1855 6® serie5 dito 1000 1864.5 dito L. 100 18725 dito L. 100 18735 Loten 18645 Loten 1866 5 Obl. Hope C°. Leen. 1860. 4} Certific. dito4 Inscr. Stieglitz C". 2' a 4 L. 4 Obligatiën 1867694 Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 Oblig. dito4} dito dito7 4 Aand. Kiew-Brest5 dito Baltische spoorweg 3 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito Jelez-Griasi.5 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow 5 Polen. Schatkistobligatiën 4 Aand. Warschau-Bromberg4 dito dito Weenen 5 Oostenrijk Obligatie metal, in zilver Januari/Juli 5 Obligatiën dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/No v.. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank3 Loten 18605 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg. 5 Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z-Ital. spoorweg. 3 Spanje. Obligatiën Buitenl.. 3 Oblig. Binnenlandsche. 3 Portugal. Obligatiën 3 Turkjje. Inschr. Alg. schuld 5 Obligatiën 18696 Egypte. Obl. 18687 Obl. 1873 7 Amerlka.Obl.Ver. Stat. 1904 5 Obligatiën dito dito 1885 6 Illin. Cert. Amsterdam. Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacific 6 Certific. Chic. N. W7 Oblig. Madison Ext7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union7 dito Union Pac. Hoofdl. 6 Obl.St.Paul&Pac.Spw. Usee. 7 dito dito dito 2" see. 7 Brazilië. Obl. 18634} Obl. 18655 97 97} - 69 82} 83} 94} 96} 83} 85} 83H 85} 140 142 - ifo ff 83-& 85 69 - 73}} 75 45} - 104} 106 83} 85 75} 76} - 34 48 49 91 85J 87 88} 88} 82} 75 54} 54} 50} 51A 88} 106} ff 70 41 11} 52} 11A 48} 99} ff 44} 48} 861 96} 84} 75} 56} 54 55} 55 51H 51} 112} 89 108} 41 11} 53 11} 9} 49 48 104} 99} 44} 98} 48} 86 80 78} 96} 444 24 85}} - 95} Prijzen van coupons. Amsterdam, 28 Maart. Metall. f 20.35; dito zilver 22.40Div. Eng. per f 11.82} Eng. Portugal per f Spaansohe piasters f —.6141 Amerikaansche dollars (in goud) f 2.45. Amsterdam 27 Maart. Metall. f 20.25; dito zilver 22.274 Div. Eng. per f 11.82}Eng. Rassen per f 11.974; Eng. Portugal per Frans, f 47.55Belg. f 47.55Pruis, f 58.50 Hamb. Russen 1.42}Russen in Z. R. 1.44}; Pool- sche per fl. Poolsche per Z. R. f 36}; Spaan- sche piasters f .61Spaansche binnenlandsche f.53}; Amerikaansche dollars 2.45; papier ƒ2.31 Getrouwd S. DE VOGEL en E. W. HANSSENS, die namens wederzij dsche betrekkingen dank be tuigen voor de blijken van belangstelling by hun huweiyk ondervonden. Middelburg, 28 Maart 1877. Getrouwd H. HAGE en Cl. BRANDT, die, ook namens hunne wederzijdsche betrekkingen, hun hartelyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij de voltrekking van hun huweiyk ondervonden. Middelburg, 28 Maart 1877. Getrouwd J. P. VAN DEN BERG en P. DE BRUIN, die tevens hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk on dervonden. Middelburg, 28 Maart 1877. De Schuldeischers in de benificiaire nalatenschap van den heer JOHANNES C0RNELIS VAN DER MEER MOHR, in leven Leeraar aan 's Rijks Hoo- gere Burgerschool te Middelburg, gewoond heb bende in de gemeente Roudekerkeworden opgeroepen ten kantore van den Notaris Th. VAN UIJE PIETERSE te Vlissingen, op Haan dag den 16en April 1877, des morgens tien uren, tot bywoning der Rekening en Verantwoor ding van bedoelde nalatenschap, die inmiddels aldaar ter visie ligt. Th. VAN UIJE PIETERSE, Notaris. Verzekering legen Brandschade op ge bouwen en goederen ook van landbouwers bij J. A. TAK C#. als gemachtigden van de Assurantie-Compagnie le Amsterdam, opgericht in 1771. Kantoor GROENMARKT. TE KOOPtwee Half koelen, dicht bij de rekening. Te bevragen bij LOUWERSE, naast Torenvliet, Koudekerke.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3