BUITENLAND. AflverteatiSn. Zeetijdi n ge n. Handelsberichten. §A Burgerlijke stand. Thermometerstand. Gemeenteraad van Vlissingen. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. li «island. Oblig. 1798/1816. Certific. Inser. 5e serie Obl. Hope C°. 1855 6" serie f 283 286 t Pr(jzen vaa coupons. VEEMARKT 'MIDDELBURG Donderdag den len Maart 1877. troleurs over de toegangkaarten moedwillig ver wondde, veroordeeld tot eene maand celstraf en drie dagen gewone gevangenisstraf ter vervanging eener boete. Vrijdag ging van IJmaiden naar zee de Tela- nakkapitein Lusink, met bestemming naar Bata via. Het schip ging 55 palm diep. Toen het nitsleepen begonseinde de Semaphore (seinpost) 54 palm, maar de peilschaal wees 55 aan. Het schip raakte vast bij den duinrand omstreeks 10 urentoen seinde de Semaphore 55 palm. Met behulp van drie sleepbooten en de uitmuntende wijze waarop deze werden gebruikt, kwam het schip vlot, ging verder naar buiten, maar raakte in de buitenha ven, in het vaarwater, weder aan den grond. Ge lukkig kwam het weder vlot en behouden in zee. (W. v. d. D.) Aan vele bladen is een lijvig boekdeel ver- zondon, grootendeels met namen gevuld. Het vangt aan met een gemotiveerd adres aan de tweede kamer door den gemeenteraad van Hoorn, om in hot bezit te worden gelaten van de aldaar geves tigde arrondissements-rechtbank. Bij dit adres zijn gevoegd adressen van adhaesie van ongeveer veertien honderd mannelijke meerderjarige ingeze tenen van Hoorn, en vervolgens van dito ingeze tenen van alle gemeenten, welke onder die rechtbank ressorteeren. De argumenten zullen zeker door de tweede kamer met nauwgezetheid worden overwogen, terwijl deze naamlijsten zullen gelezen worden vooral door hen die zelven er op voorkomen en niet zullen nalaten hun naam op te sporen onder de plus minus zes duizend vijf honderd, die in deze verklaringen van adhaesie te vinden zijn. In het pauoptikum van den heer Castan te Berlijn zal met 1° Maart a. een automatisch schaak speler te zien zijnaan wien den naam Ajeeb is gegeven en die muzelman van afkomst moet zijn. Als zoodanig rookt hij dan ook onder het spel zijn waterpijp. In plaats van door hersens, waar aan wel meer Turken gebrek schijnen te hebben, worden zijn daden bestuurd door een uurwerk, dat in zijn borst en onder het schaakbord verborgen is. Dat hij geen hart heeft blijkt voldoende uit de onbarmhartige wijze waarop hij velen laat ver liezen. Met iemand die eeB valsche zet doet speelt hij niet verderterwijl hij zijne ontevreden heid met hoofdschudden te kennen heeft. „Gardé" geeft hij aan door eens, „schaak" door tweemalen en „mat" door driemalen met het hoofd te knik ken. Als men niet met hem wil schaken kan men ook een partij met hem dammen. De architekt Charles Gamier te Parijs, de bouwmeester der .Fransehe opera aldaar, is belast met den bouw van het groote operagebouw te New-York. (Yan 1825 Februari.) Middelburg. Ondertrouwd: H. J. van Klodewijk, jm. 85 j., met A. C. de ICeijzer, jd. 38 j. J.B. Jansen, jm. 43 j., met A. M. de Hans, jd. 38 j. A. van der Weele, jm. 27 j., met A. M. van Heu- ven, jd. 24 j. A. van Eidijk, wedr. 29 j., met C. Adams, jd. 26 j. Bevallen T. Horsman, geb. Reijnbout, z. J. W. van Moerkerken, geb. Boon, z. S. de Jongh, geb. de Backer, d. A. A. van Breda, geb. Snoep, z. C. C. Dierikx, geb. Hertogh, d. J. H. Merk, geb. Hubregtse, z. J. C. Hendrikse, geb. Riemens, d. T. Tisserand, geb. de Hamer, z. C. J. H. van Trigt, geb. Fischer, z. A. J. Hendrikse, geb. Hu bregtse, d. S. Sanderse, geb. Kastelijn, d. L. Weijmar, geb. van Daelen, z. (levenl.) Overleden: J. W. Caljouw, z. 16 j. C. Bongers, vrouw van A. R. de Klerck, 40 j. A. L. van der Bel, wed6, van A. de Zeeuw, 67 j. J. G. Driesen, wede. van A. J. Bilthouwer, 79 j. J. A. de Brou wer, man van J. Tromp, 36 j. D. Jeras, wedr. van C. E. Ponse, 74 j. (Yan 1724 Februari.) Vlissihgen. Gehuwd: J. G. P. Poschman, jm. 26 j., met A. C. de Rijke, jd. 28 j. Bevallen: J. J. Lems, geb. Dommisse, z. A. F. Woltering, geb. de Raadt, z. E. A. Schenk, geb. Bosmans, z. L. M. Standaart, geb. Slaak weg, z. N. J. Eortenbout, geb. Pijl, z. J. But, geb. Mas- son, z. A. E. van der Klift, geb. Engelse, z. P. J. Jansen, geb. Hollen, z. A. J. Deooghel, geb. Blij, z. Overleden: M. Koole, wede. van J. Groenenberg, 62 j. J. J. van Wilsnm, jm. 32 j. P. F. Daamen, z- 4 j. A. J. Louwerse, z. 3 w. A. A. P. van Rietschoten, d. 15 j. J. Groenenberg, d, 7 j. L. Prince, d. 4 m. Goes. Gehuwd: S. van Noort, jm. 29 j., met P. Kriekaart, jd. 26 j. BevallenJ. de Wolf, geb. van de Voorde, z. "J ,d.e JonSe> geb. Meijler, z. 0. Duvekot, geb. de Schipper, d. OverledenJ. van de Visse, z. 6 j. ZiEBiirZEE. Gehuwd: C. P. van der Valk, jm. 22 met W. Brandenburg, jd. 26 j. Bevallen: C. Mabelis, geb. Courtoi, d. M. Moer- mond geb. Leeuw, d. T. M. Catshoek, geb. Can- noo, d. >e Overleden i A. van Burgh, vrouw van I. van Dyke, 44 j. J. van Popering, z. 4 m. 24 Feb. 's av. 11 u. 48 gr. 's morg. 7 n. 47 gr. 's av. 11 u. 47 gr. 's morg. 7 u. 45 gr. 's av. 6 u. 42 gr. 25 26 's midd. 1 u. 49 gr. 's midd. 1 u. 40 gr. Zitting van Zaterdag 24 Februari. Voorzitter de heer Winkelman. Afwezig de heeren Verkuyl Quakkelaar en Wibaut. De voorzitter geeft kennis dat deze buitenge wone vergadering bijeengeroepen is teneinde een besluit te nemen omtrent de verpachting van den beer. Bij de eerste inschrijving was slechts een biljet ingekomen van den heer A. Klaijsen alhier ad f 2 per kub. M. Daar in vroegere jaren f 3 per Ms. werd besteed, kwam dit aan burgemeester en wethouders wat weinig voor, waarom zij opnieuw eene inschrijving openden, die ten gevolge had dat andermaal slechts éen biljet van den heer A. Klaijsen inkwam en wel ad 1.50 per M3. De voorzitter vraagt of de vergadering goedvinden kan deze inschrijving goed te keuren. De heer Pot verklaart zich tegen de toewijzing en wenscht dat j men den beer onderhands ver pachten zal. De heer Laernoes vraagt of niet de moeielijke laadplaats een groot bezwaar vormt voor de verpachting. De voorzitter zegt dat de bezwaren tegen de laadplaats overdreven worden. De heer J. J. P. Hector vraagt of men de ver pachting niet kan toestaan voor zes maanden om daarna opnieuw te verpachten. Hij wenschte dan ook het tijdvak langer te stellen omdat z. i. de kosten aan die zaak verbonden te groot zijn om zich daarvoor in te spannen, wanneer slechts voor drie jaren verpacht wordt. De heer Mortier vraagt of bij het dagelijksch bestuur niets bekend is van de prij zen van andere gemeenten. De heer Kleijnhens zegt ter toelichting van den heer Mor tier, dat de prijzen wel niet bekend zijn, maar dat bij de eerste inschrijving f2 is aangeboden en die prijs dus wel als niet te hoog kan aange nomen worden, zoodat het tegenwoordige aanbod van 1,50 stellig te weinig is. Hij wil daarom mee gaan met het voorstel van den heer Pot. Ook merkt hij den heer Hector op dat door de aan neming van dat voorstel, het doel dat hij beoogde, toch bereikt wordt. Nadat ook de heer van Uije Pieterse zich nog daartegen verklaard had, sluit de voorzitter de discussiën en brengt in omvraag het voorstel van den heer Pot om de verpachting te desapprobeeren. Aangenomen met algemeene stemmen. De voorzitter deelt mede dat van den minister van binnenlandsche zaken een briel ontvangen is waarin bezwaar gemaakt wordt tegen art. 5 der verordening op den hooldelijken omslag. Daarin staat dat zoodra het kohier voorzien van de goed keuring van gedeputeerde staten terug ontvangen is, het kohier invorderbaar wordt verklaard, en daarvan openbare kennisgeving geschiedt. De minister merkt op dat de kohieren de goedkeuring van gedeputeerde staten behoeven alvorens uit voering te kunuen erlangen, en dat die goed keuring dus voldoende is, zoodat eene nadere uitvoerbaarverklaring in strijd is met de wet. Hij verzoekt den raad daaraan te gemoet te komen. De voorzitter stelt voor de bestreden zinsnede uit de verordening weg te laten hetwelk algemeen wordt goedgekeurd. Daarna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. In de buitenlandsche bladen van gisteren was van niets meer of minder sprake dan van de ope ning der vijandelijkheden door Rusland tegen Turkije op den 28e" dezer. Te Weenen was het gerucht in omloop, dat de czaar aan het Russische zuiderleger bevel had gegeven op dien dag de Pruth over te trekken. Gelukkig echter is dit gerucht uit St. Petersburg ten stelligste tegenge sproken en voor onwaar verklaard. Welke reden ook zoo vraagt men zou de Russische keizer hebben om eensklaps zoo geheel van politiek te veranderen en, nog hangende de Turksch-Servische en Montenegrijnsche onderhandelingen, Turkije aan te vallen. Te onverklaarbaarder zou zoodanige handelwijze zijn nu nog door geen der buitenlandsche mogend heden officieel is geantwoord op de Russische cir culaire en uit Konstantinopel wordt gemeld, dat tusschen de Servische gedelegeerden en den Turk- schen minister van buitenlandsche zaken over eenstemming is verkregen over de vredesvoorwaar den, De verdere wijze van procedeeren zou zijn, dat prins Milan aan de Porte kennis zal geven van zijne aanneming der voorwaarden, van welke ken nisgeving de grootvizier akte zal nemen. Vervol gens zal de positie van prins Milan door een nieuwen firman van den Sultan worden geregeld en bevestigd. Tot grondslag voor de onderhandelingen moet hebben gestrekt behoud van hot status quo ante bettum, met het geven van waarborgen tegen bonden opstandelingen, tegen samenzweeringen op Servisch grondgebied, ten aanzien van de vestingen en eerbiediging van de vlag. In den firman van den sultan zal wel het sluiten van den vrede worden geconstateerd, maar geen melding worden gemaakt van de door Servië gegeven waarborgen. Tien dagen na het sluiten van den vrede zal het Ser vische grondgebied worden ontruimd. Daar de wapenstilstand den 1™ Maart eindigt verwacht men, dat hij voor eenige dagen zal worden verlengd. De Montenegrijnsche gedelegeerden zijn thans te Konstantinopel aangekomen. Wie weet of het Engelsohe parlement niet nog een duchtige spaak zal steken in het wiel der oorlogzuchtigo plannen van Rusland, want heden zal lord Strafheden in het hoogerhuis een voorstel doen om maatregelen te beramen ter voorkoming van vijandelijkheden in Europa, tot waarborging van de handhaving der traktaten van 1856 zooals die in 1871 zijn bevestigd en eindelijk ter bevor dering van het welzijn der Turkscbe onderdanen, 't Is echter niet onmogelijk, dat het huis, zoo bet dit voorstel aanneemt, nog lang naar de bedoelde maatregelen kan zoeken, en al vindt het die, wat bet eekenen zij dan nog? De ondervinding heeft immers reeds voldoende geleerd dat internationale betrekkingen slechts zoolang worden geëerbie digd als het eigen belang dat medebrengt. Men kan niet zeggen, dat de Oostenrijksche constitutioneele parlementsleden bijzonder mee gaande zijn in de quaestie van het Ausgleich. In eene Zaterdag gehouden bijeenkomst hebben zij de volgende resolutie, door den heer Herbst voorgesteld, met 123 tegen 62 stemmen aangeno men: „De constitutioneele partij, zich hare vrijheid ten aanzien van het wetsontwerp betreffende het Ausgleich en de bank geheel voorbehoudende en voornamelijk de quaestie der benoeming van vice- gouverneurs als onbeslist beschouwende, verklaart overigens de door de regeering medegedeelde wijze van samenstelling van den algemeenen raad niet onaannemelijk te achten". 'tls bijna onmogelijk zich voorzichtiger uit le drukken en zoo de regeering met deze conclusie genoegen neemt om het compromis voorloopig te sluiten, dan heeft zij toch zeker' nog zeer weinig zekerheid dat de grondwetspartij bij de behande ling van het ontwerp in de kamers daaraan hare goedkeuring zal hechten. Tot de bewering dat de moeilijkheden thans uit den weg zijn geruimd, zou o. i. de genomen resolutie volstrekt geen grond leveren. Nadat het wetsontwerp houdende maatregelen tegen de phylloxera vastatrix Zaterdag in den Franschen senaat was vastgesteld met 256 tegen 2 stemmen, bracht de heer Fouquet rapport uit over een voorster van den heer Hervé de Saizy tot wederinvoering van het scrutin de liste bij de verkiezingen voor leden der kamer van afge vaardigden. De conclusie strekte om het voorstel niet in behandeling te nemen en op grond daar van trok de voorsteller het in, zoodat voor 't.oogen- blik gelukkig die quaestie van de baan is geschoven. Door het besluit vau het verkiezings comité der Vereenigde Staten om, met 8 tegen 7 stemmen, de stemmen van Orégon toe te kennen aan den repu- blikeinsehen candidaat Hayesmoet diens procla meering tot president der republiek verzekerd zijn. Hoewel de democraten in de kamer van afgevaardigden tegen deze beslissing van het comité hebben geprotesteerd blijft zij echter van waarde. De democraten hebben zich vervolgens verzet tegen de verkiezing in Pennsylvanië. Volgens ontvangen telegram is het barkschip Luctor et Emergogezagv. J. Haasnoot, den 24™ dezer op Java gearriveerd. Volgens ontvangen telegram is het barkschip Regina Maris, gezagv. D. Ouwehand Lz, den 25™ dezer te Soerabaija aangekomen. Rotterdam, 26 Februari. De aanvoeren waren redelijk. Tarwe 20 cent hoogererwten 25 cent hooger; kanariezaad 50 cent lager; overige arti kelen waren goed te verkoopen. Amsterdam 26 Februari. Raapolie op zes woken f 42$. Lijnolie f 29. isr{|zea van IMSeeten. Amsterdam, 24 Feb. 26 Feb. Üfedtcrl. Gert. Werk. schuld. Certific, dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij dito exploitat. Ned.Staatssp. Lot9n stad Rotterdam. dito dito Amsterdam.. België. Cert. bij Rothschild. Frankrjjh. Inschrijvingen Inschrijvingen dito 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 76$ lOOJ 103$ 2pet. 64$ 3 4 5 97$ 3 1 101 3 101$ 2$ pet. 3 - 64A 76$ 100$ 103 101$ 101 102$ 96$ 68$ 80$ 91$ 81A 81A 96$ 81* 81A Loten 1864 5 Loten 1866 5 Obl. Hope O. Leen. 1860. 4$ pet. 81$ Certific. dito4 Inscr. Stteglitz C\ 2e a 4 L. 4 Obligatiën 1867—694 Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 Oblig. dito4$ 283$ 287 81 71$ 71$ 253 pot. pet 54* 53* 49$ dito dito4 Aand. Kiew-Brest5 dito Baltische spoorweg 3 118 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pet. dito dito Jelez-Griasi.5 222 dito dito Jelez Orel 5 pet. dito dito Charkow Azow .5 Polen. Schatkistobligatiën 4 pet. 74$ Aand. Warschau-Bromberg4 f dito dito Weenen 5 108 Oostenrijk Obligatie metal, in zilver Januari/Juli 5 Obligatiën dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov.. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank3 Loten 18605 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg. 5 Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z-Ital. spoorweg. 8 Spanje. Obligatiën Bnitënl.. 3 Oblig. Binnenlandsche. 3 Portugal. Obligatiën 3 Turkije. Inschr. Alg. schuld 5 Obligatiën 18696 Egypte. Obl. 18687 Obl. 1873 7 Amerlka.Obl.Ver. Stat. 1904 5 Obligatiën dito dito 1885 6 Illin. Cert. Amsterdam. Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacifie 6 Certific. Chic. N. W7 Oblig. Madison Ext7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union7 dito Union Pac. Hoofdl. 6 Obl.St.Paul&Pac.Spw. 1» sec. 7 dito dito dito 2esec. 7 Brazilië. Obl. 18634$ Obl. 18655 n l 131$ pet. 103$ pet. 11$ Hf 52* H$ 31 pet. 46$ 44$ 100$ 48$$ 93 99$ 49 88 82 96$ 93$ 252$ 80$ 189 118 88 222$ 86$ 79$ 73$ 57 106 53$ 53* 49* 49$ 801 131 62| 68 103$ 11$ H$$ 52$ 11$ 46 43$ 100$ 48$ 99$ 48$ 89 82$ 81 96$ 85 93$ Amsterdam, 26 Februari. Metall. f 20.07dito zilver 22.75Div. Eng. per f 11.82$ Eng. Portugal per f Spaansohe piasters fl.57; Amerikaansche dollars (in goud) f 2.45$. Amsterdam, 24 Februari. Metall. f 20.10; dito zilver 22.75Div. Eng. per f 11.82$Eng. Rassen per f 11.82$; Eng. Portugal per Frans, f 47.55Belg. f 47.55Pruis. 58.45 Hamb. Russen fRussen in Z. R. 29|Pool- sehe per fl.Poolscho per Z. R. f Spaan sohe piasters f.57$; Spaansehe binnenlandsche f.48; Amerikaansche dollars 2.45$papier ƒ2.28. Bevallen van eene doodgeborene Dochter ANNA CORNELIA BEUNKE—dek Boer. Heden beviel voorspoedig van een Zoon S. J. HALFFMAN, geliefde echtgenoote van W. J. J. KOOLE. Middelburg, 26 Februari 1877. Bevallen van een Meisje E. M. P. NONHEBEL— Sterk Middelburg, 26 Februari 1877. Eenige kennisgeving. Het kindje, over welks geboorte wij ons den 21™ dezer verheugden, werd ons heden door den dood ontnomen. Aardenburg, J. C. DOUW. 23 Februari 1877. S. P. DOUW, geb. de Cloedt. Heden morgen overleed tot onzer aller droef heid, onze waarde echtgenoot, vader en behuwd- vader J. VERMEULEN, in den ouderdom van 72 jaren. Middelburg, Wed. J. VERMEULEN 24 Februari 1877. en Kinderen. De zaak wordt voorloopig voortgezet. -Heden overleed, onverwacht, na een langdurig lijden, tijdig voorzien van de H. Sacramenten, onze geliefde broeder en behuwdbroeder de heer PETRUS JOSEPH LIMBACH, in den ouderdom van 54jaren. Middelburg, P. LIMBACH. 26 Februari 1877. M. P. G. LIMBACH, Pexnock. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ter gelegenheid van zijn 60™ veijaardag ontvan gen, betuigt de ondergeteekende zjjn hartelijken dank. Groede, 26 Februari 1877. M. MAZURE. te Allen die iets te vorderen hebben van, of ver schuldigd zijn aan C. G. LEEMANS, gelieven daarvan opgraaft" of betaling te doen, vóór of op 5 Maart 1877, ten zijnen huize, Hoek Korte Walstraat, wijk H n° 197, te Vlissingen,

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3