BUITENLAND. Openbars verhooping Réclames. Zeetijdi n ge n. Handelsberichten, Advertenüën. 25jarip BOEREMSSPAI, Thermometerstand. Staten-Greneraal. Algemeen Overzicht. Prezen vau ËQeeten. Utr. Zend. Vereen, Afd. Walcheren. gaat regenen. De onderstand wordt met kracht en oordeel verleend zoodat nog geen sterfgeval tengevolge van den hongersnood moet hebben plaats gehad. De staat zal ongeveer 7 mitlioen gulden voor ondersteuning uitgeven. In het St. Galler Tagblatt wordt melding gemaakt van een voorval in Appenzell dat in Zwitserland gelukkig nog nooit was voorgékomen nl. de veroordeeling van een geestelijke wegens misbruik van den kansel. De onderwijzer Eugster te Eggei'3tanden schijnt de geestelijkheid te verlicht te zijn geweest en is door haar weggewerkt, en de geestelijke Kurat Moser aldaar noemde hem in zijne predicatie een vrijmetselaar, een apen- en zwijnen- leeraar omdat hij het Darwinisme was toegedaan. De heer Eugster stelde een klacht in, waaraan echter aanvankelijk de ultramontaansche ambtenaar van het openbaar ministerie Broger geen gevolg wilde geven, doch de heer Eugster zette de zaak door en in weerwil van de pogingen van den heer Broger om dit te voorkomen werd de geestelijke heer tot een geldboete veroordeeld. Een bewijs hoezeer Japan vooruitgaat in ontwikkeling is zeker wel, dat het tegen den l«n Juni tot het internationale postverbond zal toe treden. In sommige Duitsche bladen verheft men er zich op, dat de Japansche regeering eenige adel borsten ter verdere opleiding op het Duitsche oorlogschip Yineta heeft geplaatst. Vroeger ge schiedde dit alleen op Engelsche schepeneen bewijs dus welk een aanzien de Duitsche marine reeds heeft verworven, zeggen bedoelde bladen. Volgens de Gazette de France is mevrouw Mac-Mahon voornemens het voorbeeld te geven tot eene verandering in het dames toilet, door af schaffing van de onbeteekenende en kostbare ver sierselen en opschik, die sedert 15 jaren door de dames worden aangewend en weder terug te kee- ren tot de voormalige solide en deftige mode der zijden japonnen. Dit zou tevens in het voor deel der zijdefabriekanten van Lyon zijn. Nu, als mevrouw Mac-Mahon verbetering kan brengen in de lappenkraam die de dames tegenwoordig met zich sleepen, verdient zij althans den dank van de mannen. 23 Feb. 's av. 11 u. 39 gr. 24 's morg. 7 u. 40 gr. 's av. 6 u. 47 gr. 's midd. 1 u. 45 gr. Bij het onderzoek in de afdeelingen der tweede kamer van het wetsontwerp tot verstrekking van rijkspaarden aan officieren, die tot het honden van dienstpaarden verplicht zijn, oordeelden vele leden er bij den minister van oorlog met den meesten ernst op te moeten aandringendat tegelijk met het in werking treden van dat ontwerp, de koninklijke besluiten moeten worden afgeschaft a waarbij aan de ritmeesters en de luitenants der cavalerie een derde ration tourrages is toegestaan b waardoor hetzelfde wordt verleend aan de kapi teins en luitenants der rijdende artillerie; c waarbij een tweede ration fourrages, anders dan aan de kapiteins die batterij-kommandanten zijn, wordt toegestaan. De aanschaffing van ration fourrages zou dan toch anders worden een weelde, welke in ons leger niet behoort te bestaan. Met betrekking tot het tegenwoordig ontwerp had de memorie van toelichting de vrees voor misbruiken nog niet geheel weggenomen. In de wet zelve behoort de bepaling to worden opgeno men, dat een paard minstens 5 jaren moet zijn gebruikt, alvorens de officieren die op deze wijze een rijkspaard verkrijgen, zich daarvan mogen ont doen. Hetzelfde geldt van de toezegging, dat als koopprijs zal worden aangenomen „de remonte- prijs van het loopende jaar." Bg het onderzoek van een suppletoire begroo ting voor de landsdrukkerij, werd opnieuw de vraag gedaan of het niet geraden ware om, ter bevordering van spoed, sommige uitvoerige ver slagen en rekeningen op particuliere drukkerijen, waar grooter spoed gebruikelijk is, te doen aan besteden. Ook wees men opnieuw op de noodzakelijkheid om, ter verbetering van de correctie, het aantal correctoren uit te breiden. dat de onvermijdelijkheid der traktements-verhoo- ging een drangreden te meer moet zijn tot ver mindering van het getal rechterlijke coliegiën, opdat niet aanzienlijke offers gebracht worden voor rechtscollegiëntegen welker opheffing het publiek belang zicb niet verzet. Tegen het doel der voordracht tot wyziging van de Indische begrooting voor 1877 (beschik baarstelling van fondsen voor den vestingbouw) had men in de afdeelingen geen bezwaar. Door de aanneming van de wet op de middelen is het thans voorgestelde reeds in beginsel goedgekeurd. Bij deze gelegenheid werd echter weder geklaagd over het lange uitblijven van de rekening en ver antwoording der Indische geldmiddelen na 1867. Het is niet mogeiyk thans met eenigo zekerheid na te gaan in hoeverre o. a. het bedrag, waarop ook dit ontwerp betrekking heeft, werkelijk met het batig slot op den dienst van 1874 zal kunnen gevonden worden. Rechterlijke wetten. Amendementen. De commissie van rapporteurs heeft eene reeks van amendementen voorgesteldwaarvan de strek king is om te voorkomen, dat, wanneer bij afstemming van een of meer der ontwerpenof bij aanneming van een ingrijpend amendement, de regeering zich wellicht genoopt zou kunnen gevoe len de overige in te trekkenwaardoor de door allen gewensehte verbetering van de bezoldiging der rechterlijke ambtenaren misschien voor ge- ruimen tijd zou worden uitgesteld. De commissie heeft dus getracht het wetsont werp n° 8 betrekkehjk de bezoldigingvan de overige en speciaal van dat tot regeling van het rechtsgebied en de zetels der rechtbanken en kan tongerechtenlos te maken. Een der leden van de commissie meent echter, De heeren Heydenrijck, Bredius en v. Nispen hebben voorgesteld om het kanton Zaltbommel te brengen ofcder het ressort van het gerechtshof te 's Bosch en daarentegen het kanton Boxmeer onder het gerechtshof te Arnhem. Voorts om het ontworpen arrondissement Tiel door een arrondissement Nijmegen te vervangen en daarmede de omschrijving en indeeliug van het le en 3« arrondissement, ressorteerende onder het gerechtshof te Arnhem, te wijzigen. Het ontworpen kanton Vianen zou, voor zoover het uit Zuid-Hollandsche gemeenten bestaat, hij het kanton Gorinchem en voor zoover het uit het Utrechtsche bestaat, bij het kanton Utrecht of Wijk bij Duurstede kunnen worden ingedeeld. Voor het geval een voorstel werd gedaan tot behoud van een rechtbank te Gorinchem, zou men het kanton Geldermalsem hierbij kunnen voegen en daarentegen aan het arrondissement Arnhem kunnen toevoegen het kanton Wijk bij Duurstede. Volgens een telegram uit Konstantinopel aan de République franqaise zou de vrede tusschen Tur- kge en Servië reeds gesloten zijn. Overeenkomstig haar verlangen zou de Porte een agent te Belgrado vestigen, terwijl de Turksche vlag naast die van Servië op de vesting aldaar zou worden geplaatst. Bij een nieuwen firman zou prins Milan Obrenovitch in zijne waardigheid worden bevestigd en zijne verhouding tot de Porte zou opnieuw worden geregeld. Alexinatz zou worden ontmanteld. Geheel anders luidt een bericht in de Daily Telegraph, waarin wordt ver zekerd, dat de Porte afstand heeft gedaan van haar eisch om te Belgrado een diplomatieken agent te vestigen; dat in het traktaat eene defini tie zou worden gegeven van hetgeen men te ver staan heeft onder het status quo ante heliumen daarby wil aannemen dat Servië vóór het uitbre ken van den oorlog eenvoudig in staat van opstand verkeerde. Deze berichten zijn zóo tegenstrijdig, dat het onmogelijk is er eenige overeenstemming in te brengen, zoodat nadere inlichtingen moeten worden afgewacht om de waarheid te kunnen ontdekken. Ten aanzien van Montenegro zou de Porte, vol gens Daily Telegraph, hebben besloten toe te geven aan de eischen betreffende Suttorina, het geheel aan het vorstendom overlatende deze zaak met Oostenryk te regelen. Griekenland had vrede lievende verzekeringen gegeven. Rusland daarentegen neemt meer en meer een dreigende houding aan, hoewel het zich steeds even vredelievend bfijft uitdrukken. Zyne han delingen zpn volstrekt niet in overeenstemming met zijn woorden. Dat het in de gegeven omstan digheden zpn leger by de Turksche grenzen houdt kan men biliyken, maar geheel anders is het met andere maatregelen. Zoo wordt in de Politische correspondenz verzekert, dat een bondgenootschap is gesloten tusschen Rusland en Perzië tegenover Turkije, waarbij de shah zich verbonden heeft om een leger van 30,000 man te concentreeren op de grenzen van de Turksche provincie Bagdad. In Perzië heerscht tengevolge daarvan een groole militaire beweging. Om alles te regelen en te zorgen dat op zekeren dag alles in orde is, zyn eenige officieren van den Russischen staf naar Teheran vertrokken. Daarenboven zullen nog 12 andere Russische officieren zich daarheen be geven en later zal een Russisch generaal bij het Perzische hoofdkwartier worden geplaatst. Daaren boven melden de Poolsche dagbladen dat 150,000 man troepen zqn aangewezen om het Russische zuiderleger te versterken, en eindeiyk is door het Russische consulaat te Konstantinopel kennis gege ven aan de schepen, dat langs de kust tusschen Soukoum Kalé en het fort Nikolai aan de oostkust der Zwarte zee torpedos zijn geplaatst. Russische stationschepen zullen de vreemde schepen voor eventueele ongelukken beschermen. De baai van Balaclava is zonder eenige voorafgaande waar schuwing gesloten. Een en ander rechtvaardigt de onderstelling, dat ten slotte toch nog het kanon uitspraak zal moeten doen tusschen den sultan en den czaar. De conferentie der constitutioneele partpen in Oostenrijk over de bank-quaestie heeft nog tot geen definitief resultaat geleid. De president van den ministerraad heeft medegedeelddat de bank ten aanzien van de benoeming van viee-gouvernenrs zich zal onderwerpen aan hetgeen door de beide regeeringen ten gevolge van de besluiten der con stitutioneele partqen mocht worden aangenomen. De groep der linkerzijde heeft metgroote meerderheid een voorstel van den heer Herbst aangenomen om zich wat betreft de organisatie van den gene- ralen raad der bank te vereenigen met het voorstel der regeering, onder voorbehoud echter van hare uitspraak over alle andere punten van het com promis. De bankquaestie zal dus waarschijnlijk weldra in gunstigen zin zijn opgelost. In den aanvang der zitting van de Fransche kamer had gisteren een belangrijk incident plaats. De president kondigde nl. aan, dat van den groot zegelbewaarder een verzoek was ingekomen tot machtiging om eene vervolging in te stellen tegen een afgevaardigde. De heer Paul de Cassagnac, de bekende Bonapartist, verklaarde het bedoelde lid te zijn. Dit is werkelijk het geval. De pro cureur-generaal de Leffemberg heeft zoodanige machtiging verzocht omdat de heer de Cassagnac in het dagblad le Pays artikelen heeft geschreven die -volgens genoemden ambtenaar eene overtreding van de wet opleveren. Het verzoek van den minister zal naar de afdeelingen worden verzonden, die eene commissie zullen benoemen om rapport uit te brengen. Hoewel de regeering dit niet steunde werd met 295 tegen 169 stemmen de prise en considération aangenomen ten aanzien van een voorstel van den heer Laisant om den militairen dienstplicht te ver minderen tot drie jaren. Ook dit voorstel is naar de afdeelingen gezonden. De senaat heeft verscheidene artikelen aange nomen van het wetsontwerp bevattende maatrege len tot wering van de Phylloxéra vastatrix. Door de commissie van rapporteurs der kamer van afgevaardigden in de Vereenigde staten is een gunstig advies uitgebracht over het plan eener Amerikaansche noordpoolexpeditie en de vesti ging eener kolonie die haar tot rustpunt kan dienen. Tot voorzitter van den Duitsehen ryksdag is met 249 van de 253 geldige stemmen herkozen de heer von Forckenbeck. (Prijs der plaatsing 30 cent per regel.) Wy maken het publiek indachtig de groote Voorjaarsopruiming hij den Heer Vb. O. Cr. BIVI1CRJE, Groote Markt alhier, bepaald deze week eindigt. Die zich dus tot lage prijzen solide goederen wil aanschaffen, verzuime niet deze week dat Magazijn een bezoek te brengen. Binnengekomen te Vlissingen het schip S. A. Sadler, gezagvoerder Werrill, geladen met steen kolen van Cardiff. Amsterdam, 23 Feb. 24 Feb. Nedlcrl. Cert. Werk, schuld. 2* pet. 64* 64* Certific, dito dito3 76** 76* dito dito dito4 100 j 100* Aand. Handelmaatschappij 5 103* 103* dito exploitat. Ned. Staatssp. 97* Loten stad Rotterdam. 3 f 101* 101 dito dito Amsterdam.3 101* 101* België. Cert. bij Rothschild. 2* pet Frankrijk. Inschrijvingen3 Inschrijvingen 5 102* 102} Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 96* 96* Certific. laser. 5e serie 5 68* 68* Obl.Hope&C°. 18556"serie. 5 81* 80* dito 1000 1864.5 91* 91* dito L. 100 18725 81* 81X dito L. 100 18736 8ff* 81-ft Loten 18645 f 282* 283 Loten 1866 5 285 286 Obl. Hope C°. Leen. 1860. 4* pet. 81| 81* Certific. dito4 67* Inscr. Stïeglitz C°. 2ea4L. 4 67* Obligatiën 1867—694 71** 71* Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatscb. 5 253 253 Oblig. dito4* pet. 80* dito dito4 f 188* Aand. Kiew-Brest5 dito Baltische spoorweg 3 119 118 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pet. 88* dito dito Jelez-Griasi.5 220 222 dito dito Jelez Orel 5 pet. 87* dito dito Charkow Azow 5 80* Polen. Schatkistobligatiën 4 pet. 74* Aand. Warschau-Bromberg4 f 56* dito dito Weenen 5 107 108 Oosfenrjjk Obligatie metal. in zilver Januari/Juli 5 pet. 54* 54^ Obligatiën dito Aprii/Oct. 5 53** 53,\ dito in papier Mei/Nov.. 5 50 49* dito dito Febr./Aug. 5 „50* Aand. Nation, bank3 f 806 Loten 18605 538 dito 1864 132 131* SSongar(}e. Schatkistbiljett. 6 pet. Oblig. Theiss spoorweg. 5 62* Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z-Ital. spoorweg. 3 103* 103* Spanje. Obligatiën Buiten!.. 3 pet. 11-,V llf Oblig. Binneniandsche. 3 11* 11* Portugal. Obligatiën 3 52§ 52^ Turkije. Insehr. Alg. schuld 5 ll| 11* Obligatiën 18696 f 31* 31 Egypte. Obl. 18687 pet. 46* Obl. 1873 7 45 44* Amerika.Obl.Ver. Stat. 1904 5 104* Obligatiën dito dito 1885 6 100* 100* Illin. Cert. Amsterdam. 48** Oblig. Illinois Redemtion. .6 93 Oblig. Central Pacifie 6 99* 99* Certific. Chic. N. W7 49* 49 Oblig. Madison Ext7 88 dito Winona-St. Peter 7 82* 82 dito N. W. Union7 81* dito Union Pac. Hoofdl. 6 96* 96* Obl.St.Paul&Pac.Spw.l'sec. 7 38* dito dito dito 2' sec. 7 Brazilië. Obl. 18634* Obl. 18655 93} Prezen van coupons. Amsterdam 24 Februari. Metall. f 20.10ditö zilver 22.75Div. Eng. per f 11.82* Eng. Portugal per .0 f JSpaansche piasters .57*Amerikaansche dollars (in goud) f 2.45*. Amsterdam, 23 Februari. Metall. f 20.17*; dito zilver 22.85Div. Eng. per f 11.82*Eng. Rassen per f 11.82*; Eng. Portugal per Frans, f47.55; Belg. 47.55; Pruis. 58.45; Hamb. Russen f Russen in Z. R. 29} Pool sche per fl. Poolsche per Z. R. f Spaan- sche piasters f .57*Spaansche binneniandsche Amerikaansche dollars 2.45*papier f 2.26*. van K. J. KUILER en M. GOUDSWAARD. Middelburg, 26 Februari 1877. hunne dankbare kinderen. Ondertrouwd A. VAN ELDIJK en CHR». ADAMS. Middelburg, 23 Februari'1877. Zwaagwesteinde, 20 Februari 1877. Bevallen van een Meisje T. TIGLER WIJ- BRANDU-van Kleffens. Bevallen van een dooden Zoon L. WEIJMAR van DaELEN. Bevallen van een Zoon ILMERBusquet. Middelburg, 24 Februari 1877. Voor de vele bewijzen van deelneming onder vonden by de ziekte en het Overlijden van ons eenigst geliefd zoontje PETRUS JACOBUS be tuigen wij, ook namens onze betrekkingen, harteiyken dank. Middelburg, J. FRANSELLA. 24 Februari 1877. N. FRANSELLA— va» Kooten. Dank aan allen voor de liefde en deelneming bij den verpletterenden slag met den onverbidde- lgken dood ons toegebracht aan onzen onverge- telijken lieveling JULIUS WILLEM. Mocht het eene waarschuwing zijn voor de jeugd alsook voor de ouden van dagen hoe broos het leven is. L. CALJOUW. J. C. SNIJDERS. Het ARMBESTUUR te Domburg heeft ont vangen van S. A. f 30 ter voorziening in de buitengewone behoeften der armen. Dank zij bij deze daarvoor den milden gever! Namens het armbestuur, P. VINK, Penningmeester. Door ongunstige verandering van zijne ziekte toestand, verzoekt ondergeteekende allen die van hem iets te vorderen hebben, of aan hem verschul digd zijn, daarvan opgave of betaling te doen, ten zijnen huize, vóór den 6en Maart aanstaande. J. LIMBACH. Nog eenige PIANO'S te koopwaaronder eene uitmuntende M A N G E O T. De DOOFSTOMMEN uit Middelburg, Vlissingen en omstreken, die de vingerspraak geleerd hebben, worden dringend uitgenoodigd de Evangelie prediking hij te wonen, die, D. V., Woens dag 38 Februari a. s.des avonds te ff urenten huize van den ondergeteekende voor hen zal gehouden worden. Middelburg. D. RIJNDERS. BIDSTOND in de kerk te Oostkapelle. Maandag 26 Februari, 's avonds te half zeven ure. VoorgangerD". G. C. BOOMER, predikant te Ritthem. op Woensdag den 28'» Februari 1871 des voormiddags te 10 uren precies, voor de erf genamen van den heer mr. P. J. VAN VOORST VADER, onder Kloetinge,oj) de hofstede genaamd „de hollandsche hofstede ten overstaan van den Notaris J. M. PILAAR, te Goes, van eene kapitalen bestaande in: 8 Werkpaarden, 1 jong Paard, 10 Melkkoeien, 6 Varekoeien, 21 Runderen, 3 Kalveren, 3 Varkens, 2 Karnhonden, Kalkoenen, Hoenders en Eendenvoorts 1 Huifwagen, 3 Menwagens, 1 Lamoen- kar, 7 Ploegen, 1 Ondergrondploeg, 7 Eggen, Molbord en Ketting, 1 Hol blok, 1 Sleeper met Wielen, 1 Snij- molen, 1 Penenmolen, 1 Zaaddorschzeil en verdere Landbouwgereedschappen, eene partij Droog Hout en ongeveer 1900 groene Mutsaards, en betgeen meer zal worden geveild.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3