BUITENLAND. Manifestation te Antwerpen. Zeetijdi n ge n. Handelsberichten. Advertenüsn. In Midi" wordt een kluchtige rechtspraak Thermometerstand. Algemeen Overzicht. f 4 f f De bijdragen waren weldra volteekend en het portret werd geschilderd door den portretschilder de Winne. Op den 20eu verjaardag van de stich ting der bank: 1 Juni 1867 werd het op zijne bestemming gebracht, terwijl tevens aan den heer Emerique een groot banket werd aangeboden en zijn gelithographieerd portret aan de inschrijvers gratis werd uitgereikt. Een speciaal over dit feest door den heer Sève, thans consul-generaal in Chili, uitgegeven brochure, vermeldt alle bij zonderheden. Het banket werd gegeven in een der zalen van de Groote Harmonie, die schitterend voor deze gelegenheid was versierd. De heer Emerique werd door het uitvoerend comité binnen geleid onder het spelen van een symphonie-orchest onder directie van den heer Mente, en nam aan de eeretafel plaats naast den president van het banket, den heer Lannoy-Bisfeul, omgeven door een reeks wetenschappelijke en financieele specialiteiten- Er werden 16 toosten gedronken en de heer Sève verklaart, dat dit feest veel luisterrijker was dan de manifestaties den 15en December 1858 aan den heer Emerique gebracht bij zijne benoeming tot ridder der Leopoldsorde, wegens de belangrijke diensten door hem aan den handel en de industrie in België bewezen. Na de toasten viel het gordijn dat het portret van den heer Emerique verborgen hield, en de zaal weergalmde van den kreet:" „Leve Emerique 1" Thans zit bij in de gevangenis te Parijs. Sic transit gloria mundi! De bekende Schliemann, die met zooveel succes opgfavingen onderneemt, heeft thans te My- kenai, in Griekenland, zooals uit Athene wordt gemeld, nieuwe graven ontdekt, in een waarvan zich 4 stuks gouden vaatwerk van 18 centimeters hoog bevonden, die rijk versierd zijn, voorts twee gouden zegelringen, op de eene waarvan een palm boom en zeven vrouwelijke figuren zijn voorge steld. In de gevangenis te Essen werd den 25en Januari jl. een veroordeelde ingebracht, die voor zeer gevaarlijk werd gehouden en geboeid in zijn cel werd gebracht. Met een ruk echter verbrak hij zijn boeien en toen hij kruiselings aan de han den en voeten geboeid was verbrak hij met een ruk zijne ketens en wierp die den bewaarders voor de voeten, met verzekering dat zij hem kouden binden zooals zij wildenmaar hem toch niet vast konden krijgen. Eene dame te Toulouse had om 5000 franken gewed, dat zij in het hok der leeuwen van het cirque Delmonico zou gaan, en zij heeft hare weddenschap volkomen gewonnen. - Een talrijke menigte was opgekomen om het schouwspel bij te wonen. Mevrouw K. ging met een karwats in de kooi, en sloeg links en rechts onder hyenas, beren, leeuwen en leeuwinnen. Driemaal ging zij rond en ging ten slotte op een leeuw zitten. Des avonds liet zij, om haar tegenpartij volkomen te verslaan, de dieren „werken." Delmonico is er het best bij gevaren, want hij maakte uitstekende zaken. In geen jaren moet de Schelde te Antwerpen zulk een tooneel hebben opgeleverd als in den laatsten storm. Te vijf uren in den morgenstond het water een meter hoog in de straten der bui tenwijken, vooral te Sablon en Scheldeken. Toen ontstond er een algemeene paniek; iedereen nam in allerijl de vlucht. De mannen droegen hun vrouwen en kinderen op hun rug weg, en gingen tot den buik door het water. In alle richtingen der stad zag men vluchtelingen, aan wie koffie en brood werden uitgereikt. In de omstreken van Luik en Spa heeft men veel last van wilde zwijnen, waarom dan ook in den loop der maand groote jachten zullen worden georganiseerd te Stavelot, Spa, La Gluze enz. Een van de bijzonderheden, die op de Parij- sche tentoonstelling in 1878 waarschijnlijk algemeen de aandacht zullen trekken, zal zeker wel wezen de expositie van historische portretten door Fran- sche kunstenaars geschilderd sedert de 15e eeuw tot 1830. De uitvoering van dit denkbeeld van den markies de Chennevières, hetwelk door den minister van onderwijs werd goedgekeurd, is opge dragen aan een sub-commissie, die zich reeds tot de directies van de .verschillende musea en tot de eigenaars van belangrijke particuliere verzame lingen heeft gewendde door haar ontvangen ant woorden getuigen van zooveel sympathie en mede werking, dat men zich vleit met de ontdekking van een menigte kunstschatten. Gisteren heeft te Saint Dénis de jaarlijksche kroning van het rozenmeisje met de gewone plech tigheid plaats gehad. Het rozenmeisje voor 1877 is zekere Joséphine Dugil, oud 18 jaren. Haar huwelijksuitzet die bij de kroning wordt uitge reikt is geheel gereed, maar Woensdag ontbrak de bruidegom nog, hoewel de maire eene som van 800 franken gereed had en de munt te Parijs de gedenkpenning zou slaan, die aan de jeugdige echtgenooten na de plechtigheid zou worden uit gereikt. Eenige dagen geleden werd te Potsdam een man begraven, die tweemalen van zijne vrouw ge scheiden was en drie dagen voor zijn dood weder met haar was getrouwd. —■In een Parijsch hotel, dat met veel ophef had aangekondigd, dat er alle Europeesche talen werden gesproken, wendde een Engelschman wan hopige pogingen aan om door de kellners te worden verstaan, tot hij eindelijk uitriep: „Wie voor den duivel spreekt dan hier vreemde talen?" Met een zeer beleefde buiging antwoordde de kellner: Les eoyageurs, monsieur l medegedeeld in eene zaak die voor den kantonrech ter te Béziers is behandeld. In eene familie had men een min, die door den vader van het kind werd verrast, toen zij dit uit een flesch te drinken gaf. Hij nam haar de flesch af om den inhoud te doen onderzoeken. De scheikundige verklaarde, dat er niets anders in was dan wijwater. De min werd terstond weggezonden, maar stelde een actie in tot uitbetaling van nog 8 dagen loon. De advo caat van den vader hield een zeer geestig en zaakrijk pleidooi en zeide o.a. dat indien het een uitgemaakte zaak mocht zijn, dat wijwater goed is voor jonge kinderen, het wenschelijk zou wezen om in Béziers een petitionnement te openen met» verzoek, dat alle geestelijken als minnen zullen worden aangewezen. Het publiek barstte in lachen uit. De generaal Tschernajeff is te Parijs het voorwerp van verschillende feestelijke demonstraties. Hij heeft een bezoek gebracht aan Gambetta en zou heden naar Londen vertrekken waar hem meetings en banketten wachten. De beroemde Afrika-reizigerde Engelsche luitenant Cameron, is Dinsdag door maarschalk Mac-Mahon ontvangen en bezocht des avonds de receptie van den president-minister Jules Simon, aan wien hij door den voorzitter van het Aardrijks kundig genootschap admiraal la Roncière ie Noury werd voorgesteld. De heer Cameron is uit Parijs naar Engeland teruggekeerd om het kommando over een Engelsch oorlogsschip over te nemen. Eergisteren heeft te Brussel het eerste van de drie bals plaats gehad, waarvoor 4000 invita ties zijn uitgegeven. Ook te Antwerpen heeft in den nacht van 31 Januari een hevige storm gewoed. De Schelde was zoo opgeloopen, dat alle buizen aan de haven onder water werden gezet; alle kelders in de stad staan vol water; een groot aantal kleine vaartui gen is op de kaden gezet. Verscheidene oude huizen bij den Steen dreigen in te storten. De brandweer is overal bezig het water uit te pom pen. Ook op andere plaatsen is aanmerkelijke schade aangericht. 2 Feb. 's av. 11 u. 48 gr. 3 's morg. 7 u. 36 gr. 'smidd. 1 u. 48 gr. 's av. 6 u. 45 gr. Volgens berichten uit Parijs zou de waarborg, door de Porte van Servië in het belang van den vrede geëischt, deze zijn, dat het vorstendom zich eenvoudig pleehtig zou verbinden om gedurende een bepaalden tijd geen vijandelijkheden te onder nemen. Naar aanleiding hiervan merkt de Indepen- dance beige op, dat een dergelijk contract een diplomatieke nieuwigheid en absurditeit zou wezen. Immers het zou geen vredestraktaat zijn, maar slechts een langdurige verlenging van den wapen stilstand. Een zuiver vredestractaat wordt voor onbepaalden tijd, met de bedoeling voor immer gesloten, en wordt óf met onderling goedvinden verbroken óf gewelddadig geschonden, maar een vrede voor zekeren tijd is geen vrede. Misschien is het bericht wel onjuist of niet goed opgevat, hoewel er nog wordt bijgevoegd, dat Servië te Petersburg om raad heeft gevraagd en, naar men gelooft, ten antwoord zal krijgen, dat het maar vrede moet maken. Terwijl de onderhandelingen met de vorstendom men worden gevoerd ontwikkelt de Porte de krachtigste werkzaamheid in de toepassing der hervormingen. De Herzegowina is opnieuw ver- eenigd met Bosnië tot een vilayet of gouverneur schap en aan den gouverneur-generaal van dat vilayet is als adjunct, waarschijnlijk voor het speciaal bestuur over de Herzegowinaeen Arme niër toegevoegd. In Rumelie is een nieuw vilayet gevormd Kossova genoemd, bestaande uit Mihchar, Prizrend en Uskub; tot gouverneur daarover is benoemd een Griek Wassa effendi, terwijl tot gouverneur-generaal van den Turkschen archipel eveneens een Griek is benoemd: Sava Pacha. Indien deze benoemingen eenigszins overeenkomen met de wenschen der respectieve bevolkingen en het verlangen der mogendheden, kunnen zij op de gezindheid der laatsten een gunstigen invloed uit oefenen. De commissies voor de wetsontwerpen arbeiden inmiddels met loffelijken ijver om de noodige voorstellen gereed te hebben tegen de eerste bijeenkomst van het nieuwe parlement. De herhaaldelijk aangekondigde circulaire van het Russische gouvernement moet den 1™ Febru ari werkelijk uit St. Peteraburg zijn verzonden en zal den 5en dezer aan verschillende mogendheden worden overhandigd. Zij kon niet eerder worden verzonden vóór in de hoofdstad van Rusland bericht was ontvangen van het vertrek van alle ambassadeurs uit Konstantinopel. Omtrent den inhoud van dit nieuwe diplomatieke stuk wordt thans niets naders gemeld. Het vonnis over het blad „Droits de 1' homme" uitgesproken heeft al terstond ten gevolge gehad, dat in de Fransche kamer aan de orde is gesteld een wetsvoorstel door den heer Madier-Montjau indertijd na een dergelijke uitspraak ingediend, strekkende om de wet op de drukpers van 1852 in te trekken. Dit is de belangrijkste beslissing gisteren door de kamer genomendaar zij overi gens slechts het wetsontwerp tot opheffing van de onder-prefecturen van Sceaux en Saint-Denis heeft aangenomen en de raden van deze arrondissemen ten tot een heeft vereenigd. De volgende zitting is bepaald op Maandag a. De senaat heeft in tweede lezing een wetsontwerp aangenomen tot het weder instellen van belastingkantoren in de stedenen is daarna eveneens tot Maandag a. uit elkander gegaan. Door het besluit om het wetsvoorstel van den heer Madier-Montjau aan de orde te stellen zijn misschien andere moeilijkheden voorkomenwant de Union républicaine was zoozeer verstoord over het strenge vonnis jegens de „Droits de 1' Homme", dat zij gisteren nog voornemens was eene inter pellatie daaromtrent tot de regeering te richten, waarvoor de formule heden zou worden vast gesteld. Onder algemeene belangstelling heeft de verifi catie van de stemmen voor de presidents verkiezing in het parlement der Vereenigde staten een aanvang genomen. Donderdag kwamen de senaat en de kamer van afgevaardigden in ver eenigde zitting bijeen; de tribunes waren stampvol, terwijl een aantal autoriteiten tegenwoordig waren. De stemmen uitgebracht door de verkiezings comités van AlabamaArkansasConnenticut en Delaware werden alle zonder eenige oppositie aan den heer Tilden toegekend en die van Cali- fornië en Colorado aan den heer Hayes. Bij het onderzoek der verkiezing in Florida ontstond ver schil; er waren dubbele rapporten opgemaakt en van weerskanten werd tegen de verkiezing gereclameerdwaarna het onderzoek van en de beslissing over die verkiezing werd opgedragen aan de speciale commissiedie onder voorzitter schap van den rechter Clifford hare werkzaamhe den heeft aanvaard. Zij heeft het procesverbaal van de verkiezingen in Florida ontvangen met de reclamatiën der beide partijen die ieder door advocaten zullen worden vertegenwoordigd. Te Antworpen heeft Donderdag een gelijke staatkundige manifestatie plaats gehad als te Gent. In de opera werd „op verzoek" la Muette de Portici gespeeld. Op de vraag van Pietro in het D bedrijf„Que te reste-t-il?" waarop Masaniello antwoord „la vengeancebarstte het publiek in toejuichingen los. Het duo Amour sacré de la patrie, Rends-iious l'audaee et la fierté. A mon pays, je dois la vie, II nous devra la liberté werd op verlangen tweemaal gezongen en gevolgd door kreten A las Malou.' A Bruxelles! enz. Daarna zong het publiek de Bralangonne en ver volgens het Geuzenlied, waarbij het orkest den zang begeleidde. Alle toeschouwers in de stamp volle zaal waren opgestaan en wuifden met hunne zakdoeken. Na de voorstelling begaf eene menigte van wel 4000 personen zich naar de woning van den heer Pecher, voorzitter der liberale Vereeniging, ver volgens naar het gebouw van den katholieken Kring, naar de woning van den gouverneur der provincie en naar het raadhuis. Overal werden de kreten „Weg met het ministerieWeg met de dieven! Leve de koning!" aangeheven. Des nachts te half twee uur ging de menigte rustig uiteen. Een 40tal politie-agenten bewaakten het gebouw van den katholieken Kring op de Meire- plaats. Aan het hoofd der volksmenigte bemerkte men vele gegoede burgers en eenige in de han delswereld zeer bekende personen. Den 18en December 1876 lag het barkschip Burgemeester van Middelburg, gezagv. G. van der Borden, te Passaroeang zeilklaar om te vertrekken naar Nederland. Binnengekomen te Vlissingep de Engelsche barkschepen Alice, gezagv. Jenkins, en Sarah A, Dudman, gezagv. Rose, eerstgenoemde terug uit zee wegens overgezeilde lading spoorijzers; zal gedeeltelijk moeten lossen en overgestuwd moeten worden. De laatste heeft door aanvaring in de Noordzee met den laatsten storm den kluiverboom verloren en eenige andere schade bekomen; zal repareeren. Prüzeii van EQecten. Amsterdam, 2 Feb. 3 Feb. NetVcrl. Cert. Werk. schuld. 24 Certific. dito dito3 dito dito dito4 Aand. Handelmaatschappij 5 dito exploitat. Ned.Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 dito dito Amsterdam.. 3 België. Cert. bij Rothschild. 2j Frankrijk, Inschrijvingen 3 Inschrijvingen5 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 Certific. Inser. 5" serie 5 Obl. Hope C°. 1855 6* serie5 dito f 1000 18645 dito L. 100 18725 dito L. 100 1873. 5 pet. ft rt n v v pet. ft rt n n ft ft 64 64 76tV 764 100J 100| 103}' 1034 96 98 100 100 100 96 jj 964 67} 824 824 914 44 pet. 5 3 5 5 5 5 4 4 5 ft pet. pet. ft pet. pet. Loten 1864I 5 f Loten 1866 ..........5 Obl. Hope C®. Leen. 1860. 44 pet. Certific, dito4 Inscr. Stieglitz C®. 2ea4L. 4 Obligatiën 1867694 Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 f Obhg. dito dito dito Aand. Kiew-Brest dito Baltische spoorweg Oblig. spoorweg Poti-Tifiis dito dito Jelez-Griasi. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Polen. Schatkistobligatiën Aand, Warschan-Bromberg dito dito Weenen Oosienr({k Obligatie metal, in zilver Januari/Juli 5 Obligatiën dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov.. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank3 Loten 18605 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg. 5 Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z-Ital. spoorweg. 3 §panje. Obligatiën Buitenl.. 3 Oblig. Binnenlandsche. 3 Portugal. Obligatiën 3 Turkije. Inschr. Alg. schuld 5 Obligatiën 18696 Fgyptc. Obl. 18687 Obl. 1873 7 AmerIka.Obl.Yef. Stat. 1904 5 Obligatiën dito dito 1885 6 Illin. Cert. Amsterdam. Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacific 6 Certific. Chic. N. W7 Oblig. Madison Ext7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union7 dito Union Pac. Hoofdl. 6 Obl.St.Paul&Pac.Spw.lesec. 7 dito dito dito 2" sec. 7 Brazilië. Obl. 186344 ft pet. pet. ft 1 pet. Obl. 1865 5 286 283 288 285 82} 82} 66 66J 67 72H 73 46} 254 2544 814 811 189 91 92 120 121 884 89J 2214 874 88 814 82f 75 76 574 - 1074 107 55-H 55 44 551 551 50& 511 514 524 817 822 552 552 1314 132 634 62 70 1034 1034 124 124 124 124 524 524 12,V 124 34 34 48A 48 991 504 5041 901 901 991 534 5241 90} 904 834 834 824 824 961 - 95 94} Prijzen van coupons. Amsterdam, 3 Februari, Metall. f 20.35dito zilver 23.474Div. Eng. per f 11.80Eng. Portugal per f 12.Spaansche piasters f '.594Amerikaansche dollars (in goud) f 2.45. 83 83 834} 834 Amsterdam, 2 Februari. Metall. f 20.324dito zilver 23.45; Div. Eng. per f 11.80; Eng. R ussen per /11.80; Eng. Portugal per f 12. Frans, f 47.55Belg. f 47.55Pruis, f 58.45 Hamb. Russen Russen in Z. R. 29} Pool- sehe per fl. Poolsche por Z. R. f Spaan sche piasters .594 i Spaansche binnenlandsche Amerikaansche dollars 2.45; papier f2.264. Heden overleed mijne geliefde echtgenoote JOHANNA MARIA MAATJE DE BRUIJNE, oud ruim 25 jaren, mij nalatende vijf zeer jeugdige kinderen, allen nog te jong om hun groot verlies te kunnen beseffen. Groede, H, BRAKMAN J'. 2 Februari 1877. Eenige en algemeene kennisgeving. De ondergeteekende betuigt zijnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming ondervonden bij het overlijden zijner veel geliefde vrouw en jongste kind. Middelburg, C. F. WESTERBURGER, 3 Februari 1877. Aangezien de ondergeteekende van af heden niet meer als bestelster van Vlissingen op Middelburg werkzaam zal zijn, betuigt zij aan alle hare begunstigers haren hartelijken dank, voor het geschonken vertrouwen. Vlissingen, 3 Febr. 1877. Wed. J. DE PLAA. Zagen de ondergeteekenden als leden der Com missie ter voorziening in de buitengewone behoeften der armen alhier zich in vorige jaren in staat ge« steld om de noodlijdende ingezetenen voldoende ter hulpe te komen, thans is dit, helaas! niet het geval. Eene pokken epidemie, die sedert eenigen tijd in deze gemeente heerscht, en menig huisgezin in rouw, maar ook sommige nog in armoede gedompeld heeft, is hoofdzakelijk daarvan de oorzaak. Bij het ontstaan der meeste gevallen wordt der ondergeteekenden hulp ingeroepen ter verstrekking van bijna alles wat voor eene behoorlijke verple ging van poklijders noodig is. Daaraan is tot hiertoe, hoewel spaarzaam, kunnen voldaan worden maar bij het voortduren der gevreesde ziekte zullen weldra de middelen daartoe ten eenenmaleontbreken. In deze omstandigheden nemen de ondergetee kenden de vrijheid een beroep te doen op de liefdadigheid van Middelburg's gegoede ingezetenen. Zoo menige keer is Uwe hulp hen op onbekrom pen wijze gebleken, zij vertrouwen daarom, dat ze ook nu niet te vergeefs zal gevraagd zijn. De heer W. ZOELLEB, Noordstraat, heeft zich bereid verklaard giften in ontvang to nemen en over te maken. Veere, 30 Januari 1877. De Commissie voornoemd, J. P. VAN DEN HEUVEL. J. BRAAT. J. A. GELDOF.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3