BUITENLAND. Aflvertentiën. Handelsberichten. Verkoopingen en aanbestedingen. Thermometerstand. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. PrQzen Tan Eflecten. Prjjzen van coupons. Maandag had aan het bureau der Maat schappij tot exploitatie van staatsspoorwegen te Utrecht de inschrijving plaats voor de bediening der büffetten aan de beide stations der maat schappij te Rotterdam. Hiervoor kwamen de volgende insehrijvingsbil- jetten innl. voor het station de Beurshoogste inschrijvingJ. Gr. C. Burgers, restaurateur te Mid delburg, ad ƒ6004; laagste inschrijvingF. J. Fritskyrestaurateur te Rotterdam 765 voor het station Delftsche Poorthoogste inschrij ving J. G. C. Burgers, restaurateur te Middelburg, ad ƒ8008; laagste inschrijving: W. B. F. van Boekhout, restaurateur te Amsterdam, 1250. Er is bij herhaling gewezen op de schade lijkheid van gummi-voorwerpen van caoutchouc, die niet zuiver, maar met andere ingrediënten, vooral zinkoxydo vermengdin gebruik gekomen zijn. Inzonderheid zijn de voor de melkflesschen voor kinderen bestemde doorboorde gummi-doppen voor de gezondheid schadelijk geblekenen aan de daartegen opgewekte beweging is het wel te wijten dat thans slechts weinig of bijna geen zinkhoudende gummi-zuigdoppen in den handel voorkomen. Maar herhaaldelijk schijnt dit echter, gelijk prof. B. Tollenste Göttingenaan het D. Chem. genootschap mededeelde, nog het geval te zijn met speelgoed van gummi (dieren, poppen enz.) welke in de handen van bijkans alle kinde ren te vinden zijn. Een geval dat een kind, hetwelk zulk eene pop voor speelgoed gekregen en een tijd lang in den mond gehouden had, ziek was gewordenwelke pop na in azijn gelegd te zijnmet eene soort van incrustatie bedekt werd, (denkelijk van azijnzuur zink) maakte de aandacht van prof. Tollens gaande, en inderdaad vond hij in die pop niet minder dan zestig en een half pet. (nauwkeurig 60,58) zinkoxyde. Behalve zinkoxyde kon in de asch ook nog een weinig kalk, ijzer- oxyde en phosphorzuur aangetoond worden. Een ander speelgoed van gummi, dat prof. Tollens van een handelaar te Brunswijk op speciale bestelling ontving met de opgaaf „onschadelijk", gaf toch ruim zeven en vijftig en een half procent asch, die uit zinkoxyde en kleine sporen van veront reinigingen (lood, ijzer, kalk en zand) bestond. Het ware zekerlijk te wenschendat het fabri- ceeren en verkoopen van zulke zinkoxyde houdende voorwerpen die uitsluitend voor kinderen bestemd zijngestaakt werd. (Ned. Industr.) Te Haarlem is Zondagavond tegen half acht brand ontdekt in een perceel, voor een deel in ge bruik als pakhuis van brandstoffen. In het pak huis bevonden zich circa 60,000 turven en ruim 300 hectoliter steenkolen. Men vermoedt dat broeiing van de laatsten oorzaak van het ongeval was. De brandweer was weldra aangerukt en met de werking van alle spuiten heeft men het gevaar voor uitbreiding binnen een paar uur overwonnen. Er moest echter nog den geheelen nacht water worden gegeven. - Men is reeds druk bezig met het slechten der wallen om 's Bosch. Tal van kogels worden er. in gevonden alsmede een massa beenderen van gesneuvelden. Verleden week werd een geraamte gevonden met een helm op. De heer W. C. P. Toe Water, provinciaal inspecteur der belastingen in Zuid-Holland is door de regeering belast met een buitenlandsche zending. Tengevolge daarvan zal de op 8 Februari te Utrecht te houden .algemeene vergadering van het pensi- oenverbond, waarvan genoemde heer voorzitter is, tot nadere oproeping uitgesteld worden. Ten platten lande in de nabijheid van Duren, zoo verhaalt de Bonner Zeitungis onlangs een bejaard pastoor overleden. Bij zijn leven was het bekend geworden, dat hij de kerk zijner parochie tot universeele erfgename van zijn niet onaanzienlijk vermogen had benoemd. Zijn natuur lijke erfgenaam, een jong geneesheer aan den Rijn, die hem evenwel dikwijls bezochtstond dan ook bij de opening van het testament niet weinig ver baasd, dat zijn oom die beschikking veranderd en hem alles vermaakt had. Hij vernam nu, dat de gezamenlijke leden van den kerkeraad bij den pastoor kort voor diens overigden zelf er op had den aangedrongendat hij alles aan zijn neef zou nalaten. En waarom „Opdat Bismarck die rijke erfenis niet in handen zou krijgen." De Chineesche regeering heeft onlangs te Londen twee kanonneerbooten laten bouwen volgens het allernieuwste model, die binnenkort naar China zullen vertrekken. Op verzoek der Chineesche regeering heeft het ministerie van buitenlandsche zaken toestemming verleend, dat de schepen door Engelsche manschappen onder bevel van Engelsche marine-officieren in werkelijken dienst naar hunno bestemming zullen worden gebracht en dat de officieren desnoods aan boord zullen blijven totdat de Chineesche manschappen voldoende geoefend zullen zijn. Lord Lytton, de onderkoning van Engelsch Indië, heeft onlangs den eersten steen gelegd voor een Anglo-Mohamedaansche universiteit in Indië. In vele punten zal de nieuwe instelling overeen komen met die van Oxford en Cambridge. Aan de nieuwe universiteit zullen alle wetenschappen en talen en theologie naar de grondstellingen van den Koran worden onderwezen. Ook kunnen alleen Muzelmannen beurzen krijgen, evenals in Oxford slechts leden der staatskerk. Eene in Genéve gedrukte brochure tegen den Franschen minister van buitenlandsche zaken, den hertog Decazes, gericht, werd bij verzen ding uit Zwitserland op de Fransche grenzen in beslag genomen. Op de bijeenkomst der schuldeischers van de Banque franco-hollandaise, te Parijs in het gebouw der rechtbank van koophandel der Seine gehouden, is door den curator in het faillissement medegedeeld dat het aetief 15 millioen en het passief 55 a 60 millioen bedraagt. De bank wordt als geheel ge ruïneerd beschouwd en haar faillissement was on vermijdelijk en noodzakelijk. De heer Callier, professor aan de hoogeschool te Gent, heeft Zaterdag eene deputatie ontvangen, welke hem een adres van 500 studenten overhan digde om hem den dank der adressanten te betui gen, wegens de wijze waarop hij de beginselen der Belgische staatsregeling tegenover de grondstellin gen van den Syllabus verdedigd heeft. De heer Callier antwoordde hierop dat hij deze verdediging als den ernstigsten plicht beschouwt van allen die tot het onderwijs der jeugd geroepen zijn. Deze woorden werden met toejuichingen ontvangen. In eene gemeente nabij Doornik is uit een ingesteld onderzoek en uit de verklaringen van meer dan 300 getuigen gebleken, dat de ambtenaar van den burgerlijken stand sedert verscheidene jaren verzuimd heeft de gesloten wordende huwe lijken in de registers in te schrijven. Door den Franschen minister aan koophandel en nijverheid is een rapport aan den president der republiek aangeboden, over de uitvoering der in het vorige jaar ingevoerde wet tot regeling van den arbeid van vrouwen en minderjarigen in fa brieken. Deze wet wordt op de strengste wijze toegepast, doch de minister verklaart dat,dankzij de medewerking zoowel van de commissiën en de inspecteurs met de uitvoering en het toezicht be last, als van de industrieelen, do wet nergens op onoverkomelijke bezwaren afstuit. Door eenige ondernemingen is het verzoek gedaan begrepen te worden onder de uitzonderingen, welke de wet toelaat om kinderen van tien tot twaalf jaren bij het werk te mogen houden. Bij onderzoek is gebleken dat slechts twee dier verzoeken voor inwilliging in aanmerking kwamen. Alle andere aanvragen om den duur van den werktijd van kinderen beneden de 16 jaren te verlengen zijn afgewezen. Omtrent den afloop van de onaangenaamheden tusschen de heeren Bennett en den broeder van zijn voormalige verloofde miss May, wordt nader gemeld, dat de heeren op de grenzen van Canada hebben geduelleerd met- pistolen en wel op een afstand van 12 passen. Bij het eerste schot reeds werd May in de rechterborst getroffen en viel nederBennet bleef ongedeerd. Terwijl de artsen den gewonde hielpen steeg Bennett in een koets en reed met zijn secondanten weg. De wond van May was niet gevaarlijk, daar hij terstond naar Wassington kon worden vervoerd. Hij moet een gevaarlijk duellant zijn, 'die in Dresden verschei dene bewijzen daarvan op de aangezichten van Saksische officieren heeft achtergelaten. Duels onder Duitsche studenten zijn tegen woordig weer sterk in zwang, zoodat het hoog tijd wordt strenge maatregelen daartegen te nemen. Te Aken is eenige dagen geleden een polytechni cs in een duel doodgeschoten; te Halle ligt een ander hopeloos met twee schoten in de lever, terwijl bij een tweede aldaar plaats gehad heb bend duel een medicus een schot in de knieschijf heeft gekregen. In 1875 zijn door de paardenslachterijen in Parijs in consumtie gebracht 6865 paarden, ezels en muilezels en in 1876 9,271, die te zamen 1,685,470 kilogrammen schoon vleesch hebben geleverd. Op 1° Januari waren te Parijs 58 paar denslachterijen. Te Jassy heerscht groote agitatie, daar naar men verzekert in alle stilte maatregelen worden genomen om het Russische hoofdkwartier van Kischeneff naar Jassy te verleggen, alwaar reeds de correspondenten van groote bladen bij het Russische hoofdkwartier zijn aangekomen, o. a. die van de „Standard" en „Daily Telegraph". Aan de grenzen ontmoeten de Russische transpor ten geene zwarigheden. Tengevolge van dringende voorstellen en verzoeken om de provincie Pruisen in twee pro vincies te verdeelen, wordt deze zaak bij het Pruisische ministerie thans ernstig onderzocht. Bij de herstemming in Berlijn was de deel neming vrij groot, en zelfs gaf zij hier en daar aanleiding tot heftige tooneelen. In een stembureau in de Dresdener Strasse raakten twee kiezers hand gemeen en trokken de messen, waardoor een hunner eenige lichte wonden ontving. Een groote menigte, grootendeels uit vrouwen bestaande, was voor het lokaal bijeengekomen. De politie-gevangenissen te Berlijn z§n tegenwoordig zoodanig o vervuld, dat zij die wegens schoolverzuim en zelfs voor andere overtredingen veroordeeld zijn, hun straf niet kunnen ondergaan. De behandeling der zaak van Billon, den moordenaar van de in tweeën gesneden vrouw, zal weldra geheel afgeloopen zijn, daar Zaterdag a. het rapport van den rechter van instructie bij de kamer van strafzaken zal inkomen, die Billon waarschijnlijk terstond naar de openbare zitting van het hof van assises zal verwijzen, dat in de tweede helft van Februari de zaak kan behandelen. Op don eisch van den heer Richard te Parijs heeft de kamer van koophandel te Brussel de „Banque beige du commerce et de l'industrie" in staat van faillissement verklaard. Ter provinciale griffie van Zeeland liggen ter lezing de voorwaarden waarop door het depar tement van financiën op den 10en Februari a. zal worden aanbesteed het bouwen van een post- en telegraafkantoor te Delfzijl. 30 Jan. 's av. 11 u. 42 gr. 31 av. ii u. i'i gr. morg. 7 u. 38 gr. 'smidd. 1 u. 44 gr. 's av. 6 u. 40 gr. Terwijl enkele op zich zelf staande berichten aan het voortdurend behoud van den vrede twij felen en melding maken van krachtige oorlogs maatregelen van de zijde van Rusland, is over het algemeen de opinie gunstig voor het behoud van den vrede, althans voor het oogenblik. Hoewel Daily Telegraph niet altijd even ver trouwbaar is ingelicht, is toch niet onbelangrijk wat uit Weenen aan dat blad wordt gemeld over de motieven, die de laatste handelingen der Porte jegens Servië en Montenegro hebben geleid. Vol gens dat bericht gaat zij uit van de meening, dat indien Servië de vredesonderhandelingen op den grondslag van het status quo ante helium aanneemt hierin het bewijs ligt opgesloten, dat Rusland den oorlog niet wilmocht Servië daarentegen weigeren dan zou dit beteekenen dat Rusland den strijd wenscht. Turkije wil weten hoe de toestand is en waaraan het zich heeft te houden, teneinde óf al zijn krachten te wijden aan de organisatie van zijn binnenlandsche aangelegenheden óf aan mili taire maatregelen. Het is bereid aan Montenegro, onder den naam van regeling der grenzen voldoende concessies in grondgebied te doen en indien men het niet tegenwerkt zal het vóórdat de wapenstil stand geëindigd is veel meer hebben toegestaan dan in het ultimatumder conferentie wordt ge vraagd. WelnuServië heeft het voorstel van de Porte aangenomen en de onderhandelingen z ij n reeds aangevangen, terwijl gisteren in Konstantinopel het gerucht in omloop was dat ook Montenegro de Turksche voorstellen gunstig had opgenomen. Wel nemennaar uit Petersburg wordt gemeldbeide vorstendommen krachtige maatregelen voor een eventueels hervatting van de vijandelijkheden doch zgn zij gezind met de Porte te onderhandelen op den voet als door haar is aangeboden. De voorstellen van Servië schijnen al zeer gema tigd te zijn, daar er wel geen sprake is van afstand van grondgebied door de Porte, maar ook niet van be taling van oorlogsvergoeding door Servië, noch van bezetting van Servische vestingen. Alleen worden waarborgen gevraagd, dat Servië in het vervolg de vijandelijkheden niet meer zal hervatten, doch omtrent den aard van die waarborgen zal men eerst in den loop der onderhandelingen tot over eenstemming trachten te komen. Te Petersburg koestert men eenige vrees, dat dit wel eens de klip kon wezen waarop de onderhandelingen schipbreuk lijden. In overeenstemming met dit alles is eenigszins eene beschouwing over den politieken toestand in het te Brussel verschijnende Russische orgaan „le Nord." Dit blad beweert, dat de oorlog van de vorstendommen tegen Turkije slechts een eenvoudig incident in de Oostersche crisis is geweest en vol strekt niet de Oostersche crisis zelve. De crisis was het gevolg van het verbreken der overeen stemming tusschen de Europeesche mogendheden door de weigering van Engeland om het memo randum van Berlijn aan te nemen. Die overeen stemming is thans hersteld, de oorlog is geëindigd en de toestand is weder dezelfde als vóór den oorlog op het schiereiland van den Balkan. Europa is het thans eens over het programma der hervor mingen en het minimum der waarborgen. Tur kije heeft dat programma wel geweigerd aan te nemen, maar de mogendheden handhaven het. Indien dit artikel werkelijk uit Rusland of liever uit St. Petersburg mocht zijn geinspireerd, dan kan men daaruit opmaken dat de Russische re geering geen plan heeft om de vredesonderhande lingen tusschen de Porte en de vorstendommen te belemmeren en ook den .oorlog niet zal hervatten, indien Turkije voldoet aan hetgeen het programma der mogendheden bevat. Hoewel de herstemmingen voor leden van den Duitschen rijksdag Zaterdag afgeloopen waren hebben de Duitsche bladen het geheele resultaat nog niet kunnen mededeelen. Met uitzondering van 25 kreitzen, waarvan het resultaat nog niet bekend was, stonden de partijen Zaterdag aldus117 natoniaal-liberalen, 96 ultramontanen, 34 van de Duitsche rijkspartij, 24 van de Fortschrittspartei, 26 conservatieven, 12 sociaal-democraten, 4 democraten en volksmannen, 14 Polen, 8 van de groep Löwe, 15 Elzas-Lotharingers en 2 die tot geen erkende groep behooren. In zijne eergisteren tot het parlement gerichte boodschap heeft de president der Vereenigde Staten aan het ernstige gevaar herinnerd, waarin het land heeft verkeerd en het vertrouwen uitgedrukt dat het wetsontwerp tot regeling der beslissing over de presidentsverkiezing een voorzichtig en consti tutioneel middel zal wezen om een crisis te ver mijden. Hij hoopt daarom dat het geen tegenstand zal ondervinden. Tot leden der commissie om over genoemde quaestie uitspraak te doen zijn door de democratische partij in de kamer gekozen de heeren Payne, Hunton en Abbot. De resoluties door het Deensche Folkething ten aanzien van de onwettigheid van het budget van 1874/75 genomen heeft tot de consequentie geleid dat de voormalige ministers in staat van beschul diging zijn gesteld voor het hooge hof. De bij eenroeping van dat hof is door de hoofden der linkerzjjde aangevraagd. Het moet bestaan uit 13 leden van het hof van cassatie en even zooveel van het landsthing. Als beschuldiger zal optreden de heer Horup een jong rechtsgeleerde, lid van het Folkething en redacteur van het „Morgenblad" het orgaan der linkerzijde te Kopenhagen. Amsterdam, 31 Januari. Raapolie op zes weken 43}. Lijnolie 29}. Amsterdam, 30 Jin. 31 In. Medlcrl. Cert. Werk. schuld. 2} pet. 64 63} Certific, dito dito3 76-iV '0} dito dito dito4 100} 100} Aand. Handelmaatschappij5 103} 103} dito exploitat. Ned. Staatssp. 94} 95} Loten stad Rotterdam. 3 99} 99} dito dito Amsterdam.3 99} 100 België. Cert. bij Rothschild. 2} pet. Frankrijk. Inschrijvingen 3 Inschrijvingen5 102} Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 .96} 96} Certific. Inser. 5® serie 5 Obl. Hope &C°. 1855 6® serie. 5 82} 82 dito 1000 18645 93 92} dito L. 100 18725 83^ 83} dito L. 100 18735 „83} 83} Loten 18645 280 285 Loten 1866 5 282 287 Obl. Hope C". Leen. 1860. 4} pet. 82} 82} Certific. dito4 Inscr. Stieglitz C°. 2® a 4 L. 4 67 Obligatiën 1867—694 72 72} Certificaten6 46} 46}} Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 254 255 Oblig. dito 4} pet. 81} 81} dito dito 4 Aand. Kiew-Brest.5 91 91 dito Baltische spoorweg 3 120 121 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pet. 88} 88} dito dito Jelez-Griasi.5 222} dito dito Jelez Orel 5 pet. 87} 87} dito dito Charkow Azow 5 81} 82 Polen. Schatkistobligatiön 4 pet. 74} Aand. Warschau-Bromberg4 57} 57 dito dito Weenen 5 107 108 Oostemjfk Obligatie metal. in zilver Januari/Juli 5 pet. 55} 55^ Obligatiën dito April/Oct. 5 55 55} dito in papier Mei/Nov.. 5 50-& 50}} dito dito Febr./Aug. 5 49} 51 Aand. Nation, bank. 3 801 806 Loten 18605 559 560 dito 1864 130} 131} Hongarije. Schatkistbiljett. 6 pet. Oblig. Theiss spoorweg. 5 62 Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z-Ital. spoorweg. 3 102} 102} Spanje. Obligatiën Buitenl.. 3 pet. lljj 12} Oblig. Binnenlandsche. 3 12^ Portugal. Obligatiën 3 52} 52} Turkije. Inschr. Alg. schuld 5 12 12} Obligatiën 18696 31 33 Egypte. Obl. 18687 pet. 50} 50} Obl. 1873 7 48 Amerlka.Obl.Ver. Stat. 1904 5 104} 104} Obligatiën dito dito 1885 6 99}} 99} Illin. Cert. Amsterdam. 53} Oblig. Illinois Redemtion. .6 „91 90} Oblig. Central Pacific 6 99} 99| Certific. Chic. N. W7 „53} 53} Oblig. Madison Ext7 90} 90 dito Winona-St. Peter 7 „83} dito N. W. Union7 82} 82} dito Union Pac. Hoofdl. 6 96} 96} Obl.St.Paul&Pac.Spw.l®sec. 7 38} dito dito dito 2® sec. 7 Brazilië. Obl. 18634} 84 Obl. 18655 „94} 95 Amsterdam, 31 Januari. Metall. ƒ20.35; dito zilver 23.45Div. Eng. per 11.80Eng. Portugal per 12.Spaansche piasters .59}Amerikaansche dollars (in goud) 2.45. Amsterdam, 30 Januari. Metall. 20.35; dito zilver 23.60; Div. Eng. per 11.80; Eng» Rassen per 11.80; Eng. Portugal per ƒ12. Frans, 47.60Belg. 47.60Pruis. 58.50 Hamb. Russen Russen in Z. R. 29}; Pool- sehe per fl. Poolscho per Z. R. Spaan sche piasters .59Spaansche binnenlandsche vAmerikaansche dollars 2.45}; papier ƒ2.26}. Heden werd, tot onze diepe droefheid, plotseling door den dóód van ons weggenomen, onze jongste lieveling ABRAHAM, in den jeugdigen leeftijd van zes maanden. Meliskerke, E. J. VADER. 30 Januari 1877. S. FRANCKÈ. Heden overleed, na oen langdurig doch gedul dig lijden, mijn geliefde broeder PIËTER, in den ouderdom van 65 jaren. Borssele, 30 Januari 1877. ADRIAAN DE BACK,

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3