BUITENLAND. Advertentiën. 293' Staatsloterij. Aanbesteding. Zeetijdi n ge n. Handelsberichten, O trart JMdmp, SMimmjjÉtt Verkooping TIEN DER REGEN WATERBAKKEN, Thermometerstand. Algemeen Overzicht. frOzen van Efleeten. f pet t 25jarige Eehtvereeniging ZONDAGSCHOOL, Vrouwelijke Handwerken. TENTOONSTELLINO VAN VOORWERPEN TENTOONSTELLING C. kllllSEL, Son 1 lderlj ezx Aquarellen, studiën enz. op Woensdag den 7en Februari 1877, Het bouwen van een steenen SÜATIE- SLUIS in den zeedijk van genoem den polder, in de nabijheid van het Katsche Veer, waarvan het bestek met teekening van heden af in het gemeentehuis te Wilhelminadorp ter inzage ligt tot op den dag der besteding. 9oHil<3.erw©rIi 6 BESTE WEBKP AARDEN, haar ook u niet onthouden. Ik schenk u mijn zegen!" Mot zeer bedenkelijk gezicht trok de vrijer af en de vader had geen last meer van der gelijke bezoeken. Tengevolge van de toepassing der Duitsche kloosterwet zijn uit het aartsdiocees Keulen 600 ordeleden, waaronder 120 priesters, die de andere geestelijken behulpzaam waren in de geestelijke Verzorging der gemeenten, naar elders vertrokken. Te Posen wil men een nieuw theater bouwen, waarvoor de kosten op ongeveer 330,000 Mark zijn geschat. De keizer wil een som van 180,000 bijdragen, doch heeft gevraagd of de kosten niet minder kunnen worden gesteld. In het Vaudeville-theater te Parijs is een nieuw stuk van Sardou opgevoerd: „Dora", dat een buitengewoon succes geniet en voor het beste wordt gehouden dat hij tot nogtoe heeft geschre ven, doch een zoo uitsluitend Parijsch product is, dat het bezwaarlijk buiten Frankrijk met succes zal kunnen worden opgevoerd. De runderpest vertoont zieh in Pruisen meer en meer. De Keichsanzeiger erkent dat het aantal besmette plaatsen sterk is toegenomen, en schrijft het ontstaan der besmetting toe aan een en de zelfde bron, nl. de binnensmokkeling van besmet rundvee over de Russische grenzen naar Rossberg bij Beuthen in Opper-Silezië. De regeering hoopt nu door krachtige maatregelen het kwaad meester te worden en zendt daartoe militaire krachten naar de besmette plaatsen om die zoo scherp mogelijk af te sluiten, terwijl de buitenlandsche grenzen met de grootste gestrengheid worden bewaakt; de Silezische grenzen zijn vooral met een sterke militaire macht bezet. Ook is naar aanleiding van het uitbreken der runderpest in Altona een speci ale rijkscommissaris voor de Pruisische provincies Sleeswijk, Holstein en Hannover en voor het ge bied van Oldenburg, Hamburg en Lubeck aange steld, om voor eenheid in de door de plaatselijke autoriteiten te nemen maatregelen te zorgen. De wederspannige ritualistische prediker Tooth in de Londensche voorstad Hatchamwaarvan onlangs is melding gemaaktheeft het thans zoo ver gebracht, dat hij als martelaar in de gevan genis van Surrey zit opgesloten, waarin hij met zooveel onderscheiding wordt behandeld als met de voorschriften is overeen te brengen. Uit Napels worden prospectussen verspreid ter aankondiging van de opening van een prach tig hotel„met een heerlijk uitzicht op den Vesu vius.""' Voorts wordt gemeld., „dat in tijd van uitbarsting de prijs der kamers zal worden ver dubbeld." Een bij Edinburg over de rivier Wiek lig gende houten hulpbrug is Zaterdag jl., toen er zich gelijktijdig 70 personen op bevonden, in elkan der gezakt. De mensehen vielen allen in het water, doch geen enkele is omgekomen en zelfs heeft geen hunner eene ernstige verwonding be komen, daar de inzakking langzaam en bedaard giug- -— In eene eergisteren te Brussel gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders in de 1' Union du creditwaarin het zeer stormachtig toeging, zijn na heftige debatten tot voorloopige administrateurs gekozen de heeren Dansaert, Bruy- lant en Holvoet. 26 Jan. 's av. 11 u. 36 gr. 27 's morg. 7 u. 34 gr. 'smidd. 1 u. 88 gr. 's av. 6 u. 40 gr. Hoewel sommige berichten omtrent den verderen gang van zaken in het Oosten zeer oorlogzuchtig luiden, daar zij zelfs de aanstaande oproeping van den Russischen landstorm of alle weerbare mauu6n melden, blijven andere een vredelievende strekking houden, en verzekeren, dat Rusland niet afzonder lijk tegen Turkije zal handelen. Volgens een bericht uit Konstantinopel aan de Times heeft generaal Ignatieff bepaald geweigerd afzonderlijke onderhandelingen met de Porte te voeren in af wezigheid van de ambassadeurs van andere mo gendheden, terwijl uit particuliere bron te Parijs wordt gemeld, dat de Russische regeering voorne mens is aan de mogendheden voor te stellen ook verder gemeenschappelijk te handelen; zij zou weldra een programma aan de onderteekenaren van het traktaat van Parijs aanbieden met verzoek zich daarmede te willen vereenigeD, Maar een zoodanige handeling is geheel onnoodig wanneer men de beschouwingen van sommige politici over het resultaat der conferentie leest en vooral merkwaardig in dit opzicht is wat sir Staf ford Northcote te-Liverpool te dien aanzien heeft gezegd. Hij trok te velde tegen hen die over het mislukken der conferentie spreken en betoogde, dat zij een zeer gunstig resultaat heeft gehad omdat zij het internationale wantrouwen uit den weg heeft geruimd. „De vrede zei hij zou verzekerd wezen, indien men zich onthield van de provocaties die geen ander gevolg hebben dan aan anderen te doen gelooven, dat een oorlog aanstaande is." Om dus den vrede te bewaren behoeft men niet anders te doen dan eenparig te gelooven, dat hij bewaard zal blijven en dan zal dit ook geschieden. Verdere diplomatieke handelingen zijn dus overbodig. De verkiezing voor een voorzitter der bud get-commissie van de Fransche kamer heeft tot het gewenschte resultaat geleid, nl. de herkiezing van den heer Gambetta, met 29 van de 32 uitge brachte stemmen, terwijl 2 blanco biljetten waren ingekomen en een stem door den heer Guichard was verkregen. Tot vice-presidenten werden gekozen de heeren Gochery, Guichard en Bardoux. Bij de aanvaarding van den presidentieelen zetel sprak de heer Gambetta een korte redevoering uit, waarin hij constateerde dat in de republikeinsche partij geen verschil heerschte, terwijl hij er op aandrong dat de eensgezindheid zou worden gehandhaafd. Hij gaf zijne blijdschap te kennen over het feit, dat vijftien leden van de oude commissie ook weder in de nieuwe zitting hadden gekregen, om dat daardoor de beginselen door de vorige com missie voorgestaan konden gehandhaafd blijven en het door haar aangevangen werk kon worden voortgezet. Hij drong er op aan, dat deze commissie dat werk dan ook zon voortzetten, bezield met denzelfden geest van bezadigden voor uitgang en hervorming. Eindelijk drong hij aan op ijverige werkzaamheid, opdat de publieke dienst geen stoornis zon ondergaan. De heer Bethmont heeft het lidmaatschap der commissie niet aangenomen, zoodat voor hem nog maals eene stemming moet plaats hebben. In de kamer van afgevaardigden heeft gisteren een vrij hevige discussie plaats gehad naar aan leiding eener interpellatie van den oproerigen Bonapartist Mitchell tot den minister van binnen- landsche zaken, over het uitreiken van een onregel matige jachtakte door den onder-prefect van Réole. Het schijnt, dat die akte geantidateerd was, en op grond daarvan beschuldigde de interpellant den onderprefect van valschheid in geschrifte. De minister van binnenlandsche zaken verdedigde den onderprefect, die, zooals hij zeide, is misleid ge worden. Hierop ontstond een levendig incident tusschen de heeren Mitchell en Ferry, totdat eerstgenoemde tot de orde werd geroepen. Teneinde te hulp te komen aan de noodlijdenden door den hongersnood in de Fransche koloniën, waar de toestand op sommige plaatsen allertreurigst moet wezen, heeft de minister van koophandel een wetsontwerp aangeboden om een crediet van 100,000 franken te openen. Bij de verkiezingen in de Duitsche hoofdstad zijn in de drie districten, waarin zij moesten plaats hebben, de progressisten overwinnaars gebleven, daar gekozen werden de heerenHirsch, Klotz en Herz. De heer von Forckenbeck, laatst president van den rijksdag, is das in Berlijn niet herkozen. Hoewel de pans, men zou zeggen bijna niet meer kan leven, daar de audiënties ten gevolge van zijn voortdurende zwakte zijn gestaakt, is hij toch voornemens in het openbaar te protesteeren tegen de nieuwe wet, bevattende maatregelen tegen misbruiken van de geestelijkheid in het uitoefenen van hun ambt, die door de Italiaansche kamer is aangenomen. De senaat der Vereenigde staten heeft het wets ontwerp om de beslissing over de presidents-ver kiezing op to dragen aan een gemengde commissie aangenomen. Vóór hebben gestemd 24 republikei nen en 23 democraten; tegen stemden 16 demo craten en 1 republikein. Gisteren zou de kamer over de wet stemmen. De Engelsche stoombooten Xinghorngezagv. Roberts, van Leith komende met een lading ijzer en stukgoederen, bestemd naar Antwerpen, en de Tudor, gezagv. Barnes, van Antwerpen in ballast bestemd naar Liverpool, zijn heden morgen op de rivier, voor de nieuwe haven, te Vlissingen in aan varing geweest, waarbij beide stoombooten belang rijke schade hebben hekomen. Eerstgenoemde ligt thans in de buitenhaven te lichten en zal denkelijk morgen de reis naar Antwerpen voortzetten; de Tudor is in de binnenhaven gestoomd om te her stellen. Binnengekomen de schooner Anna Dorothea, gezagv. Simmenskomende van Leith, geladen met steenkolen voor Vlissingen. Amsterdam, 26 Jw. 27 fu. Medlerl. Cert. Werk. schuld. 2} pet. 63} 63} Certifies dito dito3 75^} 75} dito dito dito4 100} 100} Aand. Handelmaatschappij 5 103} 103} dito exploitat. Ned. Staatssp. 94} 94} Loten stad Rotterdam. 3 99} 991 dito dito Amsterdam.3 100 100 België. Cert. bij Rothschild. 2} pet. Frankrijk. Inschrijvingen3 Inschrijvingen5 102} Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 96} 96} Certific. Inser. 5e serie 5 66} 67 Obl. Hope C°.18556® serie5 81 81 dito f 1000 18645 91} 91} dito L. 100 1872. 5 82 82A dito L. 100 18735 82J, 82} Loten 1864 5 274} 274 Loten 1866 5 276 276 Obl. Hope C°. Leen. 1860. 4} pet. 81} Certific. dito4 65} Inscr. Stieglitz&C*.2ea4L. 4 66} Obligatiën 1867—694 71-}} 71} Certificaten6 46} Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 Oblig. dito4} pet. dito dito4 f Aand. Kiew-Brest5 dito Baltische spoorweg 3 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pet. dito dito Jelez-Griasi.5 dito dito Jelez Orel 5 pet. dito dito Charkow Azow 5 Polen. Schatkistobligatiën 4 pet. Aand. Warschau-Bromberg4 dito dito Weenen 5 Oostenrtfk Obligatie metal, in zilver Januari/Juli 5 Obligatiën dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov.. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank3 Loten 18605 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljett. 6 Oblig. Theiss spoorweg. 5 Italië. Certific. Amsterdam. 5 Oblig. Z-Ital. spoorweg. S Spanje. Obligatiën Buitenl.. 3 Oblig. Binnenlandsche. 3 Portugal. Obligatiën 3 Turkije. Inschr. Alg. schuld 5 Obligatiën 18696 Egypte. Obl. 18687 Obl. 1873 7 Amerlka.Obl.Ver. Stat. 1904 5 Obligatiën dito dito 1885 6 Ulin. Cert. Amsterdam. Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacific 6 Certific. Chic. N. W7 Oblig. Madison Ext7 dito Winona-St. Peter 7 dito N. W. Union7 dito Union Pac. Hootdl. 6 Obl.St.Paul&Pac.Spw.l'seo. 7 dito dito dito 2" sec. 7 Brazilië. Obl. 18634} Obl. 1865 5 pet. 9 n n n n pet. y> 9 pet. n n v rt 8 9 n n 9 n 9 249} 251 80} 81 188 188} 90 119 119 88 87} 221 222 - 87} - 80} 55} 56} 107 54} 54} 53} 54A 49 49} 48-fj 48} 803 803 548 549 129 130 102} 102} 12 12-jV 12} 12} 52} 52} 11A 11A 29} 29} 50} 50 47} - 104 100 99} 54} 54 90} 91 100 54} 54 89 89} 83} 83} 83 82} 96 96} 84 94 94 Prijzen van coupons. Amsterdam, 27 Januari. Metall. f 20.20; dito zilver 23.72} Div. Eng. per f 11.80Eng. Portugal per f 12.Spaansehe piasters f .59Amerikaansche dollars (in goud) f 2.45}. Amsterdam, 26 Januari. Metall. ƒ20.12}; dito zilver 23.72} Div. Eng. per 11.80; Eng. Rassen per fl 1.80; Eng. Portugal per 12.—; Frans, 47.60Belg. 47.60Pruis, f 58.50 Hamb. Russen Russen in Z. R. 28}Pool- sahe psr fl.Poolsche per Z. R. f Spaan sehe piasters .58}; Spaansehe binnenlandsche Amerikaansche dollars 2.45}; papier ƒ2.26}. (c vak PIETER CE VA AL H LEINTJE BARENTSEN. H namens hunne dankbare kinderen. %I_- Ritthem, 28 Januari 1877. ;cggó o/i c(^.cr?b.o.c=D.C^ f\P èëzi Heden overleed in den ouderdom van 64 jaren, na een kortstondig doch smartelijk lijden, onzen geliefden echtgenoot, vader en behuwd vader COR- NELIS POERSTAMPER. Middelburg, 27 Januari 1877. Nameiis de weduwe, kinderen en behuwdkinderen L. C. POERSTAMPER. De werkzaamheden zullen op den bestaanden voet door den oudsten zoon voor de weduwe worden gecontinueerd. Voor de vele bewijzen van deelneming, door ons ontvangen bij gelegenheid van het overlijden van onze geliefde zuster en behuwdzuster Mevrouw de Wed. HOOG, geb. Carp, te Leiden, betuigen wij bij deze onzen oprechten dank. Middelburg, B. H. CARP. 27 Januari 1877. M. I. CARPHarveij. Voor de talrijke blijken van deelneming onder vonden hij de ziekte en het overlijden van onzen oudsten zoon PIETER JOHANNES, betuigen wij onzen oprechten dank. Arnemuiden, Januari 1877, C. J. CRUCQ. J. CRUCQ-CRUCQ. Ouders die voor hunne kinderen tusschen de 7 en 13 jaren nog van het onderwijs op deze school gebruik wenschen te maken, worden ver zocht hiervan opgave te doen vóór Donderdag 8 Februari 1877 bij Mejuffrouw KNIP, (Bogardstraat) of bij ALTORFFER, Secretaris der Vereeniging. De trekking der eerste klasse vangt aan op Maandag 5 Februari a. LOTEN zijn te bekomen bij den Collecteur alhier (Lange Delft B 130), en de verschillende gedelegeerden. van Dinsdag 30 en Woensdag 31 Januari a., van 11 tot 4 uren, en Donderdag 1 Februari a., van 11 tot 1 uur, in het gewoon lokaal in de Abdij te bezichtigen, tegen vertoon der quitantie van het ingezonden voorwerp, of tegen betaling van 25 cents ten behoeve der armen. Catalogus sen a ÏO cents verkrijgbaar aan genoemd lokaal en bij de Boekhandelaars J. C. W. ALTORF FER, bij wien tevens te bekomen zijn Lijsten der getrokken prijzen a 2 cent, daags na de verloting, welke zal plaats hebben Donderdag 1 Februari a., te 2 uren op het Raadhuis alhier. Afgifte der prijzen Zaterdag 3 Februari van 11 tot 3 uren, in het Lokaal der Tentoonstelling tegen vertoon van het lot. Loten verkrjjgbaar a f 1 op de tentoonstelling en bij bovengenoemde boekhandelaren. Terzekering tegen Brandschade op ge bouwen en goederen ook van landbouwers bij J. A. TAK C». als gemachtigden van de Assurantie-Compagnie te Amsterdam, opgericht in 1771. Kantoor GROENMARKT. alles vervaardigd en nagelaten door wijlen den Kunstschilder te Middelburg;. Nog te bezichtigen Zondag 28 Januari 1877, van 10 tot 3 uren in de groote zaal van het schut tershof: De Edele handboog, te Middelburg, entrée 25 cent, met gratis ex. van den catalogus. in het zelfde lokaal Maandag en Dinsdag 29 en 30 Januari, op beide dagen 's namiddags van 2 tot 41 uren van 's avonds van 6—ÏO uren van De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Middelburg zalin het openbaar bij inschrij ving in twee perceelen, verpachten: behoorende bij twee der loodsen op het terrein der eerste binnenhaven te Tllsslngen. De op zegel geschrevene biljetten moeten ten kantore van gemelden ontvanger gesloten en vrachtvrij worden ingeleverd op Maandag den 5«n Februari 1877, terwijl de opening in het openbaar zal plaats hebben den daaropvolgenden dag en wel te Vlissingen in het koffiehuis „Mail dienst" van G. DE HEERbezuiden het verbreed kanaal, des middags te 12 uren. De voorwaarden en perceelsbeschrijving liggen in dat koffiehuis te lezenalsook ten kantore van voornoemden ontvanger bij wien tevens inlichtin gen zijn te bekomen. - Het DIJKBESTUUR van den Wilhelmf- napolder zal, des voormiddags te 12 uren, in het gemeente huis te Wilhelminadorp, trachten aan te besteden De aanwijzing in loco zal geschieden op Woens dag den 31«n Januari 1877, des middags van 12 tot 1 uur, terwijl inmiddels nadere inlichtingen kunnen verkregen worden bij den heer J. H. HANNINK, architect te Goes. Bestekken zijn na 3 Januari tegen betaling van f la contant, of tegen overmaking van 1 post wissel, groot f 1,05, verkrijgbaar bij F. KLEEU- WENS ZOON, te Goes. Het Dijkbestuur voornoemd, G. J. VAN DEN BOSCH, Dijkgraaf. E. VAN DEN BOSCH, Ontvanger-Griffier. Wie genegen zijn aan te nemen eenige perceelen worden uitgenoodigd kennis te nemen van aanwij zing en voorwaarden op 29 en 30 dezer maand, by B. A. FOKKER. va» 5 tot 8 jaren oud. Te bevragen bij de aannemers VAN HATTUM en DE WILD te Vlissingen.

Middelburgsche Courant | 1877 | | pagina 3