BUITENLAND. Handelsberichten. Verkoopingen en aanbestedingen. Thermometerstand. Kamer van koophandel en fabrieken te Middelburg. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. Wij den ter markt schenen te brengen; nog wandelde een incroyable met zijn Clairette rond, enz. Des avonds reed door de straten o. a. een reeks vigelantes, waarvan de passagiers liever op de impériale dan in den wagen plaats hadden gekozen. Honderden kinderen volgden steeds den stoet, grabbelden met gretigheid naar 't geen werd uitgestrooid en bij geen kon men eenige teleurstelling bemerken over een gemis, dat zij hadden te lijden. „Wij hopen, zegt het Utr. Dagblad dat de geheele jeugd zich in 't aanstaande St. Nicolaasjaar zóo voorbeeldig zal gedragen, dat de leden der St. Nicolaas-com- missie op 5 Dec. 1877 tot eene dubbele uitdeeling zullen genoopt worden! „Dat de drukte, die dit een en ander veroorzaakte, op 'tvolk inwerkte en dit tot laat in den nacht jolend en juichend, niet altijd fraaie liederen uitgal mend, rondzwierde, laat zich begrijpen. „Intusschen is de orde nergens ernstig gestoord. Enkele dronken lieden moesten hun roes aan 't bureau gaan uitslapen. Een zeer goede maatregel was het dat de militairen ongewapend waren. De militairen behoorden dikwerf niet tot de minst luidruchtigendie luidruchtigheid kon echter nu minder kwaad. „In de huizen heerschte zeker bijna overal echt kinderlijke vroolijkheid en zat men verheugd bijeen blij met de kleinen. „Zoo was St. Nicolaas weder een echt kinderfeest, 't welk we hopen, dat lang nog de poëzie voor de kleinen zal blijven." Van de te Norderney zijnde Urker visschers ontvingen wij het volgend schrijven: „In den nacht van 22 op 23 Nov. gingen twee wagens, ieder bespannen met twee paarden, op eiken wagen drie personen, naar een gestrande Hollandsche kof, met het doel, het een en ander van gemelde kof af te halen. Daar het wrak op eene der buitenbanken op strand zit en het daar zeer steil is, hadden bedoelde personen, misleid door den mist, het ongeluk, van de buitenbank af te rijden met het noodlottige gevolg dat vier van de zes personen, benevens de vier paarden, verdronken. Den volgenden dag zijn twee lijken terug ge vonden, terwijl de wagens met de paarden door den sterken stroom in zee zijn gedreven, alwaar ze ontmoetten toen wij gingen visschen." Standaard Een paar, pas vijf minuten gehuwd, nog onder indruk van de plechtigheid, verliet gisteren morgen de trouwzaal derde klasse van het stad huis te Amsterdam. In den gang, die naar de plaats leidt, kregen man en vrouw twist. De vrouw, wier gevoelszenuwen reeds onder de welsprekende woor den des wethouders hadden geleden, gaf vrijelijk lucht aau den tranen loop, toen haar echtvriend haar alles behalve liefelijk bejegende, en het huwelijksgeluk word volkomen, de wittebroods weken werden met luister ingewijd, toen de ega zijn vrouwtje een luidklinkenden klap in het aan gezicht gaf. Na deze apothéose namen de twis tenden tegenover elkander plaats in het rijtuig. Een prettige bruiloft! Maandag is het beurtschip van Bergen op Zoom op Dordrecht door het noodweer voor de Willemstad gezonken. Niemand is verdronken. Men verhaalde, dat dien dag aldaar ook een zee schip en een stoomboot zouden zijn vergaan. (Hbl.) Evenals door wijlen haar echtgenoot sedert jaren werd gedaan, heeft ook mej. van Tetroode? geb. Wanders, te 's Hage, een krans gelegd aan den voet van het standbeeld van Z. M. koning Willem II, wiens jaardag gisteren werd herdacht. In een loods van een aannemerskeet in de Plantage te Amsterdam is eergisterennacht in gebroken. Twee jassen en een stuk lood zijn ontvreemd. De loods bevindt zich op 6 schreden afstand van een nachtwachtshuisje Het college van burgemeester en schepenen der stad Gent heeft besloten, dat de costumen en de wapens, die in den historischen stoet der Pacificatie gediend hebbenopenbaar verkocht zullen worden. Het stadsbestuur heeft besloten eenige specimens van costumen en wapens op het museum te be waren, alsook de standbeelden en verdere beeld houwwerken der heeren Wante, de Kesel, Lodewijk van Biesbroeck en Paul de Vigne, die op de wagens van den stoet geplaatst waren. De overige voorwerpen van den stoet (meer dan duizend costumes en meer dan 700 wapens) zullen in de eerste dagen te Gent worden verkocht tijdens eene openbare algemeene tentoonstelling in de groote Gothische benedenzaal van het stadhuis, dezelfde waarin op den 3en September de gedenk steen plechtig werd onthuld. Men meldt ons ook, dat de heer P. van der Want Gz. van Gouda het koperen model der Pacificatiepijp, behoorlijk in een eiken kastje onder glas geplaatst, aan het museum der stad Gent als aandenken heeft aangeboden. Per telegraaf wordt gemeld, dat het schouwbürg- gebouw te Broöklijn (Noord-Amerika) Dinsdag avond geheel is verbrand, waardoor een honderdtal personen het leven hebben verloren. Een Keuter bericht uit Cape Coast Castle van 14 November jl. meldtdat de inwoners van Dahomey, verbitterd door de blokkade, de koop lieden hebben mishandeldmedegesleept en hun magazijnen verbrand. De inboorlingen die over onderhandelingen spraken, werden op bevel van den koning doodgeschoten. De Wydas hadden eene petitie tot den bevelhebber der Engelsche vloot gericht, waarin zij om bescherming vroegen tegen de inwoners van Dahomey en er op aan drongen dat deze door de Engelsche schepen zou den worden aangetast. Waarschijnlijk zal de kroonprins van het Duitsche rijk het voorzitterschap aanvaarden van het Duitsche comité der internationale maatschappij tot civilisatie van Afrika, die door den koning van België in het leven is geroepen. Reeds zijn voorbereidende stappen gedaan tot vorming van het comité, waarvan de uitstekendscbe vertegen woordigers der wetenschapafgevaardigden, amb tenaren aan het departement van buitenlandsche zaken enz. zich bereid hebben verklaard lid te worden. De Duitsche maatschappij tot het doen van ontdekkingen in Afrika heeft besloten hare werkzaamheden voorloopig voort te zetten en niet terstond zich in de internationale maatschappij op te lossen. In een handelsbericht van den consul Bahring wordt een overzicht gegeven van de materieele gevolgen door het oproer in het district Philippo. pel veroorzaakt. In plaats van 800,000 pond sterling, gelooft de heer Bahring, dat de Porte slechts 500,000 pond aan belasting uit dat district heeft getrokken. De vervaardiging van rozenolie heeft een zware slag gekregendaar op vele plaatsen de lieden wegens gevaar voor hun leven de rozenbladeren niet hebben kunnen inzamelen, en bij andere de distilleertoestellen zijn vernietigd. In New Jersey is eenigen tijd geleden een bokspartij geleverd tusschen twee beroemde bok sers, met het gevolg dat een hunner voor dood werd weggedragen en kort daarna werkelijk over leed. De rechterlijke macht meende zulke zaken niet onopgemerkt te kunnen doen plaats hebben en de overwinnaar, benevens een menigte toe schouwers die als medeplichtigen zijn beschouwd, zijn door de jury schuldig verklaard aan manslag men verwacht dat allen van 35 jaren tuchthuis straf zullen krijgen. Volgens de East Aberdeenshire Observer hebben de Schotsche walvischvangers dit jaar een spoor van de expeditie van Franklin ontdekt. In Cumberland-Golf moet een Eskimo Tyson genaamd, hebben verteld, dat een stam van zijn volk, die veel meer noordwaarts woont verscheidene jaren geleden een Engelschman Crosier geheeten langen tijd gevangen heeft gehouden en toen vermoord heeft. De toenmalige hoofdman van den stam moet nog in leven zijn. Crosier was tweede officier van de Franklinsche expeditie. De boeren te Marpingen hebben thans in gezien, dat zij ten aanzien van de verschijningen der Maagd Maria door de geestelijkheid zijn beet genomen. Niet alleen dat zij er openlijk vooruit komen aan ieder die het wil hooren dat zij belogen en bedrogen zijn, maar ook circuleert nu nog een schriftelijke verklaring waarin de onderteekenaars te kennen geven nooit aan die verschijningen te hebben geloofd. Door den procureur-generaal te Brussel zijn aan dien ambtenaar te Rijssel overgemaakt 3000 franken, zijnde het bedrag van den prijs door den chef van het Brusselsche parket uitgeloofd voor de arrestatie van Aublin en bestemd voor twee agenten Herbaut en Delerue. Uit Konstantinopel wordt gemeld dat van Maritza tot Adrianopel een duizendtal woningen door overstroomingen is vernield, terwijl belangrijke andere schaden zijn veroorzaakt. De sultan heeft voor het eerst een Ottoma- nische decoratie, het ridderkruis der orde van Medjidié, geschonken aan eene vrouw, Cherifé Hanoun genaamd, voor haar buitengewone held haftigheid in het gevecht bij Lubinje in Montenegro aan den dag gelegd. Het polderbestuur van Walcheren heeft heden alhier in het openbaar aanbesteed het maken van: 1° 999 M1 glooiing van zuilen bazalt, en 2° 1301M* gelooiing van gesorteerden Doornikschen steen op den Westkappelschen zeedijk, een en ander met bijlevering van den benoodigden steen. Voor het eerste perseel is ingeschreven door de heerenJ. van der Hoek, te Koudekerke, voor l 8830, H. Hage, te Middelburg, voor 7693, en J. van Male Dz. te Breskens, voor 7478. Voor het tweede perseel was de heer J. van Male Dz, te Breskens, de eenige inschrijver, voor de som van 6478. 6 Dec. 's av. 11 u. 47 gr. 7 's morg. 7 u. 45 gr. 's midd. 1 u. 50 gr. 's av. 6 u. 49 gr. Op het bureau der kamer liggen ter visie: I. Consulaire berichten 1876. II. Statistiek van handel en scheepvaart over 1875 2e gedeelte. III. Maandstaten van September van in-, uit en doorvoer. IV. Accounts relating to trade and navigation, October 76. V. Jahresberichtder Central Commission fiir die Rhei .-schiffahrt 1875. In den Duitschen rijksdag zelf heeft de rede van von Bismarck algemeen bijval gevonden en tevredenheid opgewekt, zelfs in zoo sterke mate, dat de clericale heer Windthorst uitdrukkelijk en herhaaldelijk verklaarde de rede van den rijks kanselier had een aangenamen indruk op hem gemaakt en hij was hem voor het gesprokene zeer dankbaar. Bevreemding heeft wel eenigszins gewekt, dat prins Bismarck zoo ontevreden was over de interpellatieterwijl men juist had gedaehtdat hij er mede was ingenomenen de heer Richter verklaarde ten slotte zich over het ongenoegen van den rijkskanselier te zullen troosten met de gedachte, dat hij het lot deelt van allen die ooit in het Duitsche parlement over Rusland hebben gesproken. Wat het Oosten aangaat meldt de Politische Correspondenz, dat de voorloopige onderhandelin gen, tusschen de gedelegeerden ter conferentie te Konstantinopelover de al- of niet uitsluiting van den Turkschen gevolmachtigde zullen worden aangehouden tot men overeenstemming zal hebben verkregen over het programma. Generaal Ignatieff zal de quaestie der waarborgen ter sprake bren gen en in verband daarmede die der bezetting. Of de conferentie zelve zal bijeenkomen hangt af van het verkrijgen van overeenstemming over eerstgenoemd punt. Hetzelfde blad deelt omtrent de tusschen Oos tenrijk en Hongarije hangende onderhandelingen mededat nog geen stellig resultaat is verkregen. De persoonlijke betrekkingen tusschen de ministers van beide rijken blijven intusschen uitstekend, terwijl het verschil slechts loopt over materieele belangen. Indien echter de eene of andere partij, of beide niet wat toegeven zal het natuurlijk toch tot een breuk moeten komenmaar zoolang de persoonlijke verhouding goed blijft bestaat er ook meer kansdat men tot overeenstemming zal ge raken. Hoewel van de politieke berichten het leeuwen deel heden toekomt aan die uit de Vereenigde staten valt toch de belangrijkheid van die berich ten wel tegen. Generaal Grant heeft een bood schap tot het parlement gericht en daarin in de eerste plaats zich verontschuldigd over de ver keerdheden van de administratiewaarna hij aantoont dat gedurende de zeven jaren van zijne regeering de belastingen met 300 millioende schuld met 435 millioen en de rente der schuld met 30 millioen zijn verminderd. Voorts consta teerde hijdat de handel was toegenomen, waar door het gemakkelijker zal worden om de beta lingen in geld te hervatten, en sprak lang over de resultaten der tentoonstelling te Philadelphia waarbij de vriendschappelijke gevoelens der vreemde naties voor de republiek der Vereenigde staten duidelijk zijn gebleken. De quaestie der uitlevering wil de president in een afzonderlijke boodschap behandelen, evenals naar men vermoedt de bestaande verkiezings crisis, omdat daarover niet wordt gesproken dan met een enkel woord in den aanhef betreffende de noodzakelijkheid om de gerezen moeilijkheden uit den weg te ruimen. De minister van oorlog vraagt een additioneel «rediet van 6,000,000 dollars, terwijl de president omtrent de marine de verklaring aflegde dat zij machtiger is dan ooit te voren het geval was. De secretaris van de schatkist beveelt aan de betalin gen der schuld in goud te doen plaats hebben. Bij de verificatie der verkiezingen in Louisiana is gebleken, dat de republikeinen eene meerderheid van ongeveer 4000 stemmen hebben gehad. In verscheidene andere districten zijn de verkiezingen vernietigd wegens knoeierij en uitoefening van pressie. De senaat en de kamer van Zuid-Carolina hebben de stemmen op de heeren Edgefield en Laurens uitgebracht vernietigd en verklaard, dat de repu- blikeinsche kandidaat Chamberlain met een meer derheid van 3044 stemmen op volkomen regelmatige wijze tot gouverneur is verkozen. Daar de hertog d'Audiffret Pasquier heeft geweigerd zich met de samenstelling van een nieuw kabinet te belasten verkeert de ministerieele crisis in Frankrijk in statu quo. Men verzekerde, dat de maarschalk heden eene conferentie zal hebbeD met de voorzitters van den senaat en de kamer. Griekenland is evenmin gelukkig met de ver krijging van een nieuw kabinet. Ook daar heeft de heer Deligeorges, aan wien was opgedragen een nieuw kabinet samen te stellen, zijn taak neerge legd. Het bestaande ministerie heeft toen nogmaals een proef met de kamer genomen doch te vergeefs, want eene voorgestelde belastingwet werd met 82 tegen 81 stemmen verworpen, waarna het kabinet zijn aanvraag om ontslag heeft vernieuwd. Oostburg 6 December. De aanvoer ter markt vau heden was weder ruiminzonderheid van tarwe, gerst en paardenboonen. Voor laatstgenoemd artikel bestond weinig kooplust, doch beide eerst genoemde was de vraag levendig en de geboden prijzen omtrent als voren; haver moest men lager afgeven, en van kanariczaad konden enkele mooie monsters vorigen prijs opbrengen, doch was het afwijkende goed niet dan zeer veel lager te plaat sen kookerwten als voren te verkoopende prij zen waren van: tarwe 11.50, ƒ11.25, 11 a 9.75; rogge 8.25 a ƒ7.75; wintergerst /7.10, /7, ƒ6.90, ƒ6.75, 6.50 a/6.30; jarige dito 6; nieuwe zomergerst ƒ6.75, /6.50 a ƒ6; haver ƒ5, /4.50, ƒ4 a ƒ3.25, ook 8 a ƒ10 per 100 kilogrammen; paardenboonen 8, ƒ7.50 a ƒ7; erwten ƒ11.50 ƒ11, ƒ10 a ƒ9.50; kanariezaad ƒ10 a 9 naar qualiteit. Middelburg 7 December. Heden hadden wij een ruimen aanvoer uit Walcheren. Uit het overig gedeelte der provincie was meer aangevoerd. Tweejarige Walchersche tarwe tot vorigen prijs verlatenpuike nieuwe dito voor verbruik en verzending 25 cent lager gekocht; rogge bij uit slijting en wintergerst prijshoudend; Walchersche zware zomergerst 25 cent verminderdZeeuw- sche zomergerst 35 cent lager op 't eind der beurs eerst verkocht; Walchersche witte boonen vooral in de hardste soorten gezocht, de aanvoer vermin dert en de vraag voor 't buitenland aanhoudende zijn die met graagte 25 cent hooger betaald, af wijkende niet gewild; Walchersche bruine boonen 50 a 75 cent lager; dito paardenboonen prijshou dend; dito groene erwten op de kook voor ver zending gezocht en puike kooksoort volkomen prijshoudend gebleven; winterkoolzaad als geno teerd verlaten; kanariezaad volgens de notering gekochttweejarige Walchersche tarwe 12, puike nieuwe dito ƒ11.25 betaald, mindere soort ƒ11; rogge ƒ8.50; wintergerst 7.25: zware Walcher sche zomergerst 6.50 gekochtZeeuwsche zomer gerst 6 a ƒ6.25 afgegeven; de hardsteWalchersche witte boonen zijn ƒ16.75, ƒ16.85 en 17 betaald; Wachersche bruine boonen 13.75 a ƒ14; dito hardste paardenboonen 8.25 afgedaan dito groene kookerwten 11.25 gekocht; winterkoolzaad 14.50; kanariezaad 9.25 betaald. Ter veemarkt van heden zijn aangevoerd: 3 paarden, 4 vette koeien, 2 vette vaarzen, 8 melk koeien, 2 kalfvaarzen, 10 varekoeien, 2 stuks jong vee, 3 kalveren, 12 schapen, 120 magere varkens. De gemiddelde prijzen warenpaarden ƒ100 a ƒ200; vette koeien 72 a 80 cent per kilo gram; vette vaarzen 76 a 80 cent per kilogram; melkkoeien /140 a ƒ180; kalfvaarzen 125 a ƒ155; varekoeien 70 a ƒ110; jong vee ƒ60 a ƒ90; kalveren ƒ10 a /15; schapen 9 a 26; magere varkens 7 a 33. GEMIDDELDE MARKTPRIJZEN. Versche boter ƒ1.28 a 1.32; eieren per 100 stuks 5.60. PrOzen van Effecten. Amsterdam, 6 Dec. Nedlcrl. Cert. Werk. schuld. 2} pet. 63 Certific. dito dito .3 - dito dito dito4 98} Aand. Handelmaatschappij 5 102} dito exploitat. Ned. Staatssp. 92} Loten stad Rotterdam. 3 f 97 dito dito Amsterdam.. 3 98} België. Cert. bij Rothschild. 2[ pet. 58} Frankrijk. Inschrijvingen 3 pet. Inschrijvingen5 Resland. Oblig. 1798/1816. 5 92} Certific. Inscr. 5e serie 5 62} Obl.Hope&C°. 18556"serie. 5 77} dito 1000 18645 „87} dito L. 100 18725 „78} dito L. 100 18735 78} Loten 18645 254 Loten 1866 5 249 Obl. Hope C°. Leen. 1860. 4} pet. 77} Certific. dito4 68 Inscr. Stieglitz C°. 2® a 4 L. 4 67} Obligatiën 1867694 68} Certificaten6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 f 247 Oblig. dito 4} pet. 77} dito dito4 180 Aand. Kiew-Brest5 99 dito Baltische spoorweg 3 „117 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pet. 84} dito dito Jelez-Griasi.5 211 dito dito Jelez Orel 5 pet. dito dito Charkow Azow .5 „78 Polen. Schatkistobligatiën .4 Aand, Warschau-Bromberg .4 dito dito Weenen 5 113 Oostenrijk Obligatie metal. in zilver Januari/Juli 5 pet 51A Obligatiën dito April/Oct. 5 51} dito in papier Mei/Nov.. 5 „46} dito dito Febr./Aug. 5 46A Aand. Nation, bank3 774 Loten 18605 509 dito 1864 „122 Hongarije. Schatkistbiljett. 6 pet. Oblig. Theiss spoorweg. 5 „60} Italië. Certific. Amsterdam. 5 pet. Oblig. Z-Ital. spoorweg. 3 99 Spanje. Obligatiën Buitenl.. 3 pet. 13} Oblig. Binnenlandsche. 3 Portugal. Obligatiën 3 52} Turkye. Inschr. Alg. schuld 5 8Jff Obligatiën 18696 26 Egypte. Obl. 18687 pet. 47} Obl. 1873 7 48} A,merlka.Obl.Ver. Stat. 1904 5 Obligatiën dito dito 1885 6 99}} Illin. Cert. Amsterdam. „66 Oblig. Illinois Redemtion. .6 Oblig. Central Pacific 6 97} Certific. Chic. N. W7 55} Oblig. Madison Ext7 90 dito Winona-St. Peter 7 84} dito N. W. Union7 83} dito Union Pac. Hoof dl. .6 93 Obl.St.Paul&Pac.Spw.l'sec. 7 dito dito dito 2® sec. 7 Brazilië. Obl. 18634} 83} Obl. 18655 7 Dcc. 62}} 99-A 102} 97} 98} 93} 64} 78 88} 79} 78} 259 251 77} 67 68} 40} 248 77} 180 100 115 212 83} 77} 114} 51} 51} 46} 46} 774 509 122 59} 98} 13A 11} 52} 47} 48} 99} 64} 97} 55} 89} 83} 94 39} Prijzen van coupons. Amsterdam 7 December. Metall. 19.55dito

Middelburgsche Courant | 1876 | | pagina 3