Woensdag 29 November. xxo" oiXiOixaaxx Dit blad verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 3/m. franco f 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertenliën20 Cent per regel. Geboorte- Trouw- Doodberichten enz.: van 1—7 regels f 1,50 iedere regel meer 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagent voor België en Frankrijk: de firma Havas, Laffite C°. te Brussel en Parijs. Middelburg, 28 November, IFETJXLIjiEiCCOINr. Chetwynd Caiverley. Benoemingen en besluiten, 0 n d e r w ij s, li". MIDDELBllROSCHE COURANT. Door burgemeester en wethouders van Middelburg wordt het volgende bekend gemaakt: V ©ï'kiezing van leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Door burgemeester en wethouders van Middelburg wordt het volgende 'bekend gemaakt dat hij de heden plaats gehad hebbende verkie zing van zes leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, als zoodanig zijn gekozen, de heeren: G-. J. Sprenger, mp. G. N. de Stoppelaar, B. A. Fokker, P. F. J. van Burg en J. H. Snijders, terwijl alsnog eene herstemming zal moeten plaats hebben tusschen de heeren J. de Decker en H. P. Abrahams dat de dag voor de herstemming is bepaald op Vrijdag den 8™ December aanstaande, van 10uur des voormiddags tot éen uur des namiddags, te houden op een der bovenzalen van het raadhuis. Middelburg, den 24en November 1876. De burgemeester en wethouders voornoemd, (Get.) SCHORER. De secretaris, (Get.) G. N. DE STOPPELAAR. Rijks-Belastingen. De burgemeester van Middelburg, maakt bekend: dat hij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering is verzonden de door den provincialen inspecteur der directe belastingen enz. te Middelburg, den 23™ November 1876, invorderbaar verklaarde kohieren n°. 8 en 9 voor de belasting op het personeel voor het dienst jaar 1876/7, met uitnoodiging tevens aan ieder wien zulks aangaat, om na bekomen kennisgeving van zijnen aanslagten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten, met herinnering tevens, dat de bezwaren welke dienaangaande mochten bestaan binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend; terwijl hij voorts de belastingplichtigen, die in den loop des dienst jaars een perceel verlaten, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in hun dienst achter te laten, indachtig maakt op de gunstige bepaling van art. 7 der wet op de personele belasting van den 9™ April 1869 (Stbl. n°. 59.) Hiervan is heden afkondiging geschied waar het behoort. Middelburg, den 27™ November 1876. De burgemeester voornoemd, (Get.) SCHORER. H. M. de koningin is van haar uitstapje in Spanje te Pau teruggekomen en beert naar men' verneemt heden te Parijs terugwaar H. M. in het Bristol-hotel haar intrek nemen en tot den 2en of 3en December vertoeven zal. 68 Naar het Engelsch van W. Harrison Ainstoorth. BOEK VI. 13e tïepalïng; in Calverley's testament. {Vervólg.) „Het zal u tot vertroosting zijn, te vernemen dat Mildred herstellen zal," zeï dominè Massy. „De middelen, die dokter Spencer haar heeft toe gediend, hebben een zeer gunstig gevolg gehad. Aanvankelijk koesterde ik er weinig verwachting van, maar nu heb ik alle hoop dat haar leven nog gespaard zal blijven." „'tls gelukkig, maar mijn lot is beslist," her nam zij. „Dokter Spencer nam het fleschje met vergif mede, maar ik had nog genoeg voor mij zelve overgehouden." „En ook die wanhopige daad hebt gij begaan „Ik kon het leven niet langer dragen, ik zou krankzinnig geworden zijn," antwoordde zij. „Maar dat Mildred in 't leven zal blijven is voor mij de grootste troost. Zoo ik haar kon spreken en hare vergiffenis ontvangeD, geloof ik dat ik in vrede Wij constafeeren dat het Vaderland thans meer dan eene week heeft laten voorbij gaan zonder met een enkel woord melding te maken van hetgeen door ons is ingebracht tegen de be wering van dit bladals zouden wij geloof geslagen hebben aan „een praatje" van onzen Brusselschen correspondent ten opzichte der Schelde-quaestie, of van het antwoord van onzen correspondent zeiven aan zijn confrater in het Vaderland, die hem op de mee3t personeele, hatelijke, onhebbelijke en ongegronde manier had aangevallen. Zulk een stilzwijgen bedoelt misschien majestu eus te zijn. Wat het werkelijk is laten wij gerust aan de beoordeeling van onze lezers over. Volgens de „Gazette van Eeloo" zal het gemeen tebestuur van St. Kruis na de weigering der Staten van een renteloos voorschot voor 't maken van een weg van daar naar Aardenburg, thans trachten de noodige aansluiting langs Belgische zijde (met St. Laureyns) te verkrijgen. Gedeputeerde staten van Noord-Brabant heb ben weder een gedeelte der provinciale geldleening van f 981,500 opengesteld tot een bedrag van f 40.000 in aandeelen van f 500 tegen een rente van 4 pet. 'sjaars, met aflossing a pari van min stens 3 pet. in het jaar van het kapitaal. De biljetten van inschrijving moeten vóór of uiterlijk 4 December e. k. zijn ingekomen bij Gedep. staten of bij de Nederl. bank te Amsterdam. De gemeenteraad van "Wijk bij Duurstede heeft besloten de veertig opcenten op de perso neele belasting, ten bate der gemeente geheven, af te schaffen en het bedrag over te brengen op den gemeentelijken hoofdei ij ken omslag. De Staatscourant bevat de wetten van 15 dezer (Staatsbladen nos. 201,202, 203, 204 en 206) respec tievelijk tot onteigening van perceelen ten behoeve eener verbeterde bemaling in de gemeente Dordrecht; tot verandering der grens tusschen de gemeenten Oldenzaal en Losser; tot onteigening van perceelen voor de werken tot vorming der Nieuwe Merwede; tot onteigening van perceelen in de gemeente Wildervank ten behoeve van den aanleg van een kanaal en weg in het waterschap de Wildervank- sterdallen; en tot wijziging der begrooting van het fonds, voortspruitende uit de koopprijzen van domeinen voor het dienstjaar 1875. De stijging in de zilverprijzen heeft in de vorige week aangehouden, hij grooten omzet. In de eerste dagen bleef men 54 pence besteden. Maandag werd j pence meer betaald, toen do zou kunnen sterven. Maar ik heb de krachten niet meer om tot haar te gaan. „Zij is hier," zei de predikant. De stervende vrouw hief de oogen op, en zag Mildred, in een loshangend kleed gehuld en door Emmeline en Rose ondersteund, voor haar staan. Achter haar volgde Chetwynd, die de deur sloot toen zij binnen waren. Mildred zag buitengewoon bleek, doch hare oogen stonden helder en zij kwam aan de wan hopige Theresa, die op de knieën naar haar toe- kroop, bijna als een engel voor. „Ik verdien geen vergiffenis," zet de misdadige vrouw berouwvol, „maar om den wil van Hem, die voor ons stierf, smeek ik u mij te vergeven." „Ik vergeef u," antwoordde Mildred, „en daar toe ben ik hier gekomen. Moge de hemel u ge nadig zijn!" „Daar uw berouw oprecht is, mijne dochter," zet de predikant, „moge God uwe zonden uitwis- schen en u uwe vele schulden vergeven!" „Amen!" zet Chetwynd. „Vaarwel dansprak Theresa met eene zwakke stem. „Vaarwel, Emmeline! Vaarwel, Chetwynd! Denk niet met verachting aan mij, maar als gij kunt met medelijden." En zonder verder een enkel woord te uiten zeeg zij achterover en gaf den geest. Chetwynd ving haar op en legde haar op een rustbed. Allen, die getuigen van haar sterven waren ge weest, waren vertrokken, met uitzondering van uitslag bekend werd van den boers, waarvoor de regeeringswissels op Indië waren geplaatst. Voor genoemden prijs werd de geheele voorraad van de haud gezet. Donderdag noteerde men 54| p. De grootste aanvoer komt nog uit Duitschland dat blijkbaar van de tijdelijke rijzing gretig ge bruik maakt om met minder verliesdan voor eenige maanden mogelijk was, zich van zijn over tollig zilver te ontdoen. Toch zorgt dat land, dat niet door te groote aanvoeren de prijzen neder worden gedrukt. In de vorige week zond het voor 2j millioen guldens, terwijl de aanvoer uit New-York slechts ruim 3 ton bedroeg; die uit San Francisco was Vrijdag nog onbekend. Naar Engelsch Indië is voor 4£ millioen uitgevoerd, naar Batavia per stoomboot „Holland" voor ƒ120,000 naar West Indie voor lj ton. (Hbl.) Over de geopende nieuwe spoorwegverbinding met DuitscMand leest men in de Groninger courant het volgende: „Op het oogenblik, waarop onze lezers dit blad ontvangen, is de eerste trein uit Duitschland te Groningen aangekomen. Na de lastige formeele moeilijkheden zijn de technische bezwaren over wonnen en over de grens reiken de oude Hanze steden Groningen en Bremen, reiken Nederland en Duitschland elkander de hand. Het is overbodig in het breede uit te weiden over het gewicht van dit feit. Wij weten, dat allen daarvan doordron gen zijn. Er is zoolang en met zooveel volhar ding gestreden; wij kennen de waarde van de overwinning, die thans is behaald, al valt het ons moeilijk de gevolgen daarvan te voorzien. Deze dag rechtvaardigt de beste verwachtingen. Terwijl de wallen^ die ons benauwen, worden gesloopt, terwijl de Oosterhaven zich vult met de schepen, die in het nieuwe Eemskanaal zijn binnengeloopen, terwijl wij nog de feesttonen hooren, die werden aangeheven bij de viering van het groote feit op intellectueel gebiedde handhaving van onze academie, hebben wij ons opnieuw te verheugen, omdat de schakel is gelegd, die ons noorderspoor wegnet aan het Duitsche verbindt. Wel is er reden tot blijdschap voor onze stad, voor onze provincie, wier lot met deze oude veste zoo nauw is verbonden, voor bet Noorden des lands, dat bij de welvaart, den bloei van stad en land een wezen lijk belang heeft. Eindelijk: er is reden tot blijdschap voor het geheele vaderland, door een nieuwen band vereenigd met het machtige naburige rijk, het geheele Nederlandsche volk, dat gaarne eene zusternatie in de Duitsche erkent." Op de jaarlijksche vergadering van het algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond, 25 en 26 Chetwynd, die zich nog in het vertrek bevond, toen lord Courland binnentrad. Op het zien van het lijk slaakte deze een gil en ijlde op het ziellooze lichaam toe. „Ik zou jaren van mijn leven gegeven hebben om nog eenige woorden met haar te spreken eer zij den laatsten adem uitblies!" zei hij op den toon van het bitterste zelfverwijt. „Gij hebt haar dan wel innig lief gehad, mylord zei Chetwynd. „Zij was de eenige vrouw, die ik ooit bemind heb," antwoordde lord Courland. „Vaarwel, The resa En bij drukte een kus op het kille voorhoofd. XXVII. EENE MAAND LATEK. Er was eene maand verloopen. In dien tijd zijn de donkere wolken die boven Onselcroft hebben gehangen, uiteengedreven en heeft de plaats haar vroeger aangenaam voorko men herkregen. De rampzalige Theresa zal degenen, die in betrekking met haar stonden, niet meer hinderen. Het verheugt ons te kunnen zeggen dat Mildred, onder de behandeling van dokter Spencer, ge heel hersteld is en er schooner uitziet dan ooit. Zij is nu op Brackley met Emmeline, die ook hare opgeruimdheid en frischheid, welke beide onder de gebeurtenissen van den laatsten tijd December te Amsterdam te houden, zullen o. a. behandeld worden de volgende punten: Wettelijke regeling op de inrichting der fabrieks gebouwen en werkplaatsen. Wat kan het algemeen Nederlandsch Werklieden verbond doen in zake het schoenmakersvak, het gevangeniswerk betreffende De eenmaal aangenomen wet op den kinder arbeid ook toegepast te zien op den veldarbeid. Hoe hehoort het Algem. Nederl. Werklieden verbond te handelen in zake het algemeen stemrecht Wat is er te doen tot verkrij ging van een algemeenen loonstandaard in de voornaamste vakken Is het ook wenschelijk, dat het Algem. Neder landsch Werkliedenverbond candidaten stelt of candidaten ondersteunt bij vacaturen voor het lidmaatschap van de tweede kamer der staten- generaal In hoeverre kan het Algem. Nederlandsch Werk liedenverbond medewerken tot afschaffing van arbeid op den Zondag? Bestaat er reden voor het verbond de hulp van den staat te verzoeken tot het oprichten van vakvereenigingen; in hoeverre en welke hulp wordt verlangd? geneeskundige dienst. Benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht in West-Indië en wel bij het garnizoen op Curasao, tot apotheker der 3e klasse de heer dp. C. T. Epp. Benoemd Dij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht in Neêrlandsch-Indië tot officier van gezondheid der 2« klasse de heer d'. M. Albricht, praktisch geneesheer te Buda-Pesth. De minister van koloniën heeft afwijzend be schikt op het verzoek om subsidie voor het onder wijs in de houtteelt aan de te Apeldoorn te stichten hoogere burgerschool. Men had gehoopt, dat de minister de opleiding van ambtenaren voor het boschwezen in Indië aan de school aldaar zou opdragen. Door burgemeester en wethouders van Am sterdam is aan den gemeenteraad voorgesteld om de waarneming der betrekking van hoogleeraar aan het Athenaeum Illustre, vacant tengevolge van het vertrek van dr. H. Oort, tijdelijk op te dragen aan de hoogleeraren de*. J. G. de Hoop Scheffer en S. Hoekstra Bz., beiden verbonden aan het seminarium der Doopsgezinden, en wel aan eerst hadden geleden, heeft terug gekregen. Rose Hartley is nog altijd in dienst bij de twee jonge dames. Chetwynd heeft als heer van Onselcroft het hart van zijne onderhoorigen reeds gewonnen. Hij ziet er wat ouder en ernstiger uit en Norris merkt nu eene gelijkenis met zijn vader bij hem op, die hij vroeger nooit had waargenomen. Omtrent Norris zeiven behoeven wij te nauwer- nood te zeggen, dat hij de voornaamste plaats in de huishouding bekleedt en die zal blijven be- kleeden zoo lang hij er toe in staat is. Chetwynd heeft twee logéssir Bridgnorth Charl ton en kapitein Danvers, die op Onselcroft zullen vertoeven tot dat zekere gebeurtenissen, die in 't vooruitzicht zijn, zullen plaats vinden. Lady Thicknesse is op Brackley bij lady Barfleur en zal daar nog eenigen tijd blijven. Zij heeft Laura in haren dienst genomen en is zeer over haar tevredenhet spraakzame kameniertje is juist wat zij noodig heeft. Sir Bridgnorth gaat eiken dag met mylady uit rijden en dan hespreken zij hunne toekomstige plannen; doch zij heett Charlton nog niet gezien en zal er ook eerst als dame des huizes komen. Zij heeft alle uitzicht op een ge lukkig leven met sir Bridgnorth, die alles voor haar is en aan al hare wenschen tracht tegemoet te komen. Charles Danvers en Mildred brengen hun vrijen tijd met elkander door. Aanvankelijk be paalden'zij zich tot de tuinen van Brackley, maar nu Mildred sterker is geworden en te paard kan rijden, doen zij verre tochten, zoodat men hen

Middelburgsche Courant | 1876 | | pagina 1