BUITENLAND. Réclames. Handelsberichten, Advertentiën. Zeetijdingen, Thermometerstand. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. frijnen vaas ilOeeten. ff 25jarige Eclitvereenigiiig 25jarige Eclitvereeniging 30jarige Eclitvereeniging Yoor de derde maal gedagvaard: De Notaris». VBEHDZSTIs verhuisd uaar de Houtkade, wijk H, u° Hl. en overschrijving wordt tot onderzoek gesteld in handen der financieele commissie. Dé voorzitter deelt mede, dat van den hulpon derwijzer Huis een verzoek is ingekomen om het schoollokaal te mogen gebruiken tot het geven van zangles. Vooraf was reeds een zoodanig ver zoek bij burgemeester en wethouders ontvangen, waarop afwijzend is beschikt, vooreerst omdat het adres niet op zegel geschreven was, maar ten anderen omdat burgemeester en wethouders het eenigszins vreemd achten om, daar men een stads muziek- en dansmeester heeft, aan een particulier een schoollokaal ai te staan tot het geven van zangles. De heer Pot merkt op datals het doel is aan schoolgaande kinderen zangles te geven, de zaak overbodig is met het oog op art. 1 der wet op het lager onderwijs, waarbij onderwijs in den zang verplichtend is gesteld. En geldt het niet-school- gaande kinderen of volwassenen, dan wordt het voor den hulponderwijzer de uitoefening van een beroep, hetwelk hij volgens art. 242e lid, der wet niet mag uitoefenen. De heer Schraver is ook tegen het verzoek, omdat waarschijnlijk nog een ander dergelijk ver zoek zal inkomen tot het gebruik van een school lokaal voor een anderen tak van onderwijs. De heer de Kruijff is er ook tegen om een der stads lokalen voor het verlangde doel af te staan, maar hij zou het zeer gewenscht achten dat de heer Huis in een ander lokaal zangles gaf, omdat het zangonderwijs in Viissingen tegenwoordig zeer gebrekkig is. De heer J. J. P. Hector beaamt dit laatste ten volle, doch meent dat de heer Huis niet zoo ge makkelijk een ander lokaal zal vindenzoodat hij voor het gedane verzoek stemmen zal. De heer Pot herhaalt, dit het uitoefenen van een beroep door een onderwijzer verboden is en het geven van zangles aan particulieren is een beroep. De voorzitter merkt opdat dit thans de quaestie niet is; het geldt hier alleen de vraag om een schoollokaal in gebruik af te staan. Het overige staat niet ter beoordeeling van den raadmaar van den belanghebbende en de schoolautoriteiten. Het verzoek van den heer Huis wordt alsnu in stemming gebracht, doch met 10 stemmen tegen 1 afgewezen. Voor stemde de heer J. J. P. Hector. Een voorstel van burgemeester en wethouders, om den beer tot 1 Juni 1879 te verkoopen en het pacht-contract met den aannemer van het vervoer vooralsnog niet te verbreken, wordt met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Verkuijll Quakkeiaar, J. J. P. Hector en Pot. Vervolg in een volgend nommer.) 3 Nov. 's av. 11 u. 51 gr. 4 's morg. 7 u. 51 gr. s inidd. 6 u. 43 gr. 's midd. 1 u. gr. Met hoeveel verlangen ook de verklaring van den hertog Decazes in de Fransche kamer werd tegemoet gezienbevat zij al zeer weinig nieuws. Trouwens hoe kan het ook anders: in welke richting de regeering van de Fransche republiek op het gebied der huitenlandsche politiek ten aanzien van de Oostersohe quaestie werkzaam was kan als algemeen bekend worden beschouwd. De minister van huitenlandsche zaken zeide dan ook in zijn uitvoerige rede niet veel meer dan dat, met het oog op de inwendige belangen van het land, de regeering steeds had geijverd voor het behoud van den vrede. Zonder zelve eenig initiatief te nemen had zij zich steeds aangesloten aan alle maatregelen die ter bereiking van dat doel konden strekken, en het was hem aangenaam te kunnen eonstateeren, dat hij ■san de zijde der mogendheden steeds de meeste ondersteuning had ondervonden om tot het gewenschte resultaat te geraken. Hij verklaarde overtuigd te wezen, dat de aan gewende pogingen tot het behoud van den vrede zullen leiden, maar indien in strijd met zijne wensehen en verwachtingen, de verwikkelingen in het Oosten, waaromtrent de Fransche politiek zich in geen enkel opzicht heeft verbonden, tot eene uitbarsting mochten leiden, dan zou Frankrijk een volstrekte neutraliteit handhaven en hij hoopt dat geen gebeurtenis, waardoor de belangen van het land mochten worden gecompromitteerd, het zou verplichten de neutraliteit prijs te geven. De kamer Zal in ieder geval in staat worden gesteld om over den stand van zaken te oordeelen, daar de regeering zoodra de omstandigheden het zullen veroorloven haar de belangrijkste stukken zal overleggen van de diplomatieke correspondentie, die de regeering sedert 18 maanden over de moei lijke quaestie heeft gevoerd, welke zooveel onrust eü spanning in Europa heeft verwekten waaruit de kamer zal zien, dat het gouvernement der repu - bliek een waardige plaats heeft ingenomen onder de Europeesche machten en een taal heeft gevoerd geheel in overeenstemming met de waardigheid en de belangen der natie. Na deze verklaring van den minister van bui- tenlandsche zaken verdedigde de heer Gatincau zijn voorstel betreffende het staken der vervolgin gen tegen communardshetwelk terstond door den minister van justitie werd bestreden. Hij betoog de, dat de regeering zoo toegevend was als iemand anders slechts kon wezen. Sedert den welbeken den brief van den maarschalk ten aanzien van bedoel de vervolgingen waren er dan ook slechts twee ingesteld voor gevallen van plundering, brandstich ting en poging tot moord. De heer Gambetta verklaarde dat het hem ver wonderde, dat de regeering, die zich zoowel tegen het eene als het andere der krachtens het parle mentair initiatief aangeboden voorstellen ver klaarde, zelve niet een wetsontwerp had aangeboden. Hij drong aan op de noodzakelijkheid om tot het gemeene recht terug te keeren. Nadat de kamer had besloten over te gaan tot de behandeling der artikelendiende de heer Bethmont een tegen-voorstel instrekkende om de verjaring der vervolgingen tegen commu nards te bepalen op éen maand na de afkon diging der wet. Overeenkomstig het ver langen- van den heer Lisbonne werd besloten het voorstel-Bethmont te renvoieeren naar de com missie voor deze aangelegenheid. Zij zou reeds heden het gevoelen van den heer Dufaure inwin nen omtrent het nieuwe voorstel, en men achtte het gisteren reeds waarschijnlijk dat op den grond slag daarvan eene overeenkomst tusschen de kamer en de regeering zal tot stand komen. De werkzaamheden van den Duitschen rijksdag bepaalden zich gisteren tot de aanneming van het ontworpen tractaat van uitlevering met Luxem burg, waarna de eerste lezing der begrooting volgde. De president van de bondskanselarij, de heer Hoffmann gaf een overzicht van den toestand der financiën, waaruit bleek dat de begrooting voor het loopende jaar een batig slot van 8 millioen Mark aanwijst. De inkomsten schijnen dus goed te vloeien. Langzamerhand komt er toch meer hoop op een beteren toestand ook in de Oostenrijksch-Hongaar- sche financies, en in de financieele commissie der Hongaarsche kamer heeft de minister als zijne verwachting medegedeeld, dat, met het oog op de gunstiger verhouding, die in de begrootingen der laatste jaren is waar te nemenhet even wicht tusschen inkomsten en uitgaven in 1880 geheel zal worden hersteld. Een buitengewoon nommer van de Russische Staats-courant constateert officieel het sluiten van den wapenstilstand voor twee maanden, te rekenen van den len dezer, terwijl onmiddellijk aan de Turksehe troepen bevel was gegeven om de vijan delijkheden te schorsen. Intusschen schijnt er den 1™ en 2en nog flink te zijn gevochten. Uit, Konstantinopel wordt gemeld dat op eerstgenoem- den datum het Turksehe leger na een zegevieren den slag Deligrad heeft genomen, en den 2en werd uit Belgrado getelegrapheerd, dat op dien dag nog heftig is gestreden tusschen Tchernajeff en Hora- tovich en het Turksehe legermet welk succes is duidelijk: de Turken hebben heden eenige door de Serven versterkte hoogten veroverd, bun linies verbroken en hun 10 kanonnen ontnomen. De gemeenschap der Serven met Kruikevotz was geheel verbroken terwijl de Turken verder voort- rukten. Gelukkig dat te Belgrado eergisteren het officieele bericht van den wapenstilstand was aan gekomen, waarop parlementairs naar de Turken zouden worden gezonden om zich over de staking der vijandelijkheden te verstaan. Alhier nit zee teruggekomen het schoonerschip Houthandelgezagvoerder Lindbladwegens averij. Van hier vertrokken het barkschip Wal cheren, gezagvoerder Larsen, in ballast naar Noorwegen. Binnengekomen te Viissingen de Duitsebe stoomboot Essen, gezagv. Jurgensenvan Bilbao met ijzererts, en vertrokken de stoomboot Prins van Oranje, gezagv. Ascherman, met stuk goederen van Rotterdam naar Duinkerke. (Prijs der plaatsing 30 cent per regel.) Bass ét G°'a. Extra Stout (gebotteld bij M. an BOVEN) scheikundig onderzocht, wordt door de zuiverheid der bestanddeelen als een zeer krachtig en gezond Bier aanbevolen. Middelburg, 4 November. Raapolie f 40. Patentolie 42. Lijnolie 32. Amsterdam, 3 Nov. 4 Nov, Mederl. Cert. Werk. schuld. Certific. dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij dito exploitat. Ned.Staatssp. Loten Btad Rotterdam. dito dito Amsterdam.. België. Cert. bij Rothschild. Frankrijk. Inschrijvingen Inschrijvingen Rusland. Oblig. 1798/1816. Certific. laser. 5e serie Obl. Hope G°. 1855 6® serie dito 1000 1864. dito L. 100 1872. dito L. 100 1873. 2pet, 3 4 5 3 3 21, pet. 3 5 5 5 5 5 5 5 n i) 77 U 7) 71 n 77 62} 62} 75-H 75| 99A 98} 101} 101} 94} 94} 96} 97 97} 97} 66} 100} - 96} 97 83} 84 93} 93} 86} 85} 86} 85} Loten 18645 f 291 296 Loten 1866 5 281 287 Obl. Hope C°. Leen. 1860. 4} pet. 83} 83} Certific. dito Inscr. Stieglitz C°. 2® a 4 L. Obligatiën 186769 Certificaten Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. Oblig. dito dito d to Aand. Kiew-Brest dito Baltisehe spoorweg Oblig. spoorweg Poti-Tiflis dito dito Jelez-Griasi. dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Polen. Schatkistobligatiën Aand, Warschau-Bromberg dito dito Weenen Oostenrijk Obligatie metal, in zilver Januari/Juli Obligatiën dito April/Oet. dito in papier Mei/Nov.. dito dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Loten 1860 dito 1864 Bon garf je. Schatkistbiljett. Oblig. Theiss spoorweg. Italië. Certific. Amsterdam. Oblig. Z-Ital. spoorweg. §panje. Obligatiën Buitenl.. Oblig. Binnenlandsche. Portugal. Obligatiën Turkije. Inschr. Alg. schuld 5 Obligatiën 18696 Egypte. Obl. 18687 Obl. 1873 7 Amerika.Obl.Ver. Stat. 1904 5 Obligatiën dito dito 1885 6 lllin. Cert. Amsterdam. Oblig. Illinois Redemtion. Oblig. Central Pacific Certific. Chic. N. W Oblig. Madison Ext dito Winona-St. Peter dito N. W. Union dito Union Pac. Hoofdl. Obl.St.Paul&Pac.Spw. lesec. dito dito dito 2® sec. Brazilië. Obl. 18634 Obl. 18655 17 17 pet 75} 74} v 47} f 262 pet. 85} 84} f 190 113 114 125 125 92} 92 226 pet. 91} 91} 85} 85 751 75* 119 118 pet. 54} 54} 54} 54} n 51l5ff 51-^j 50} 51} 812 816 510 530 127 128 pet. 63} 64 - 67} 100} 101} pet. 12}} 12}} Hl Hl 52} 52^ 10 A 10} 29} 30 pot. 44 44} 43 103} 104 99A 99-ft 77 - 96 98} 98} 55} 55} n 91 - 85 n 84} 94} 94} 83 93} 93} Prijzen van coupons. Amsterdam 4 November. Metall. f 20.25dito zilver 21.30; Div. Eng. per f 11.82} Eng. Portugal per f 11.82}Spaansche piasters fAmerikaansehe dollars (in goud) f 2.46. Amsterdam, 3 November. Metall. f 20.27}; dito zilver 21.25Div. Eng. per f 11.82}Eng. Russen per f 11.82}; Eng. Portugal per /11.82}; Frans, 47.65Belg. f 47.65Pruis, f 58.60 Hamb. Russen 30}Russen in Z. R. 29} Pool- sehe p?.r fl. Poolsche per Z. R. f Spaan sche piasters fSpaansche binnenlandsche IAmerikaansehe dollars/2.46; papier ƒ2.20. van IZAAK LUTEIJN en LEVINA VERHAGE. 'Ss Zuidzande, 6 November 1876. ©m hunne dankbare kinderen. van JAKOBUS BROEKMAN en MARIA KRAANE. Middelburg, hunne dankbare kinderen en 5 November 1876. behuwdkinderen. van ABRAHAM BECU en J0ZINA DE BRUIJNE. Groede, hunne dankbare kinderen en 5 November 1876. behuwdkinderen. Ondertrouwd J. J. DIKKENBERG en A. DE MUIJNCK. Middelburg, 3 November 1876. Bijzondere en algemeene kennisgeving aan vrienden en begunstigers. Heden ontsliep zacht en kalm ons jongste kind, in den jeugdigen leeftijd van bijna 5 maanden. St. Laurens, 3 November 1876. J. D. RISSËEUW—DE JONGE. De heer en mevrouw VAN DER BILTvan der Mandere betuigen, ook namens hunne kinderen en behuwdkinderen, hunnen oprechten dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van hunne geliefde dochter» Huize Jagtlust (Kapelle), 2 Nov. 1876. Ondergeteekenden betuigen hunnen oprechten dank voor de vele bewijzen van deelneming, bij gelegenheid hunner 40jarige echtvereeniging zoo van hier als elders ondervonden. A. MESKES, Cadzand, Hoofdonderwijzer. 5 November 1876, J. J. GARS. Voor de belangstelling dezer dagen ondervonden, betuigt de ondergeteekende zijn hartelijken dank. Middelburg, 4 November 1876. L. H. CADET. Heden den l®n November 1876 heb ik onderge teekende WILLEM ZOELLER, Deurwaarder bjj de Arrondissements-Reehtbank te Middelburg wonende aldaar ten verzoeke van JANNETJE DE KLOE, huisvrouw van SIMON VAN WOENSEL, winke lierster, wonende te Viissingen, bij geregistreerde beschikking dezer Rechtbank van 15 December 1875 toegelaten tot kostelooze procedure. Zijnde haar bij op de expeditie geregistreerd vonnis van 18 October 1876 door gezegde Rechtbank tot het doen dezer oproeping verlof verleend, SIMON VAN WOENSELlaatst gewoond heb bende te Viissingen in 1872 als matroos naar Engeland vertrokken. Sedert afwezig, mitsdien exploit doende bij aanplakking aan de voornaamste deur der vergaderzaal van de Arrondissements- Reehtbank te Middelburg, en aan het huis der gemeente Viissingen in welke de afwezige zijne laatste woonplaats had, terwijl ik voorts voor hem een afschrift heb afgegeven aan den ambtenaar van het openbaar Ministerie bij gezegde Rechtbank, mijn exploit doende ten zijnen parkette en aldaar sprekende met demEdel Achtbaren Heer Officier van Justitie in persoon, die het origineel dezes met „gezien" heeft getee- kend; zullende dit exploit nog worden geplaatst in de Nederlandsche Staatscourant en in de Mid- delburgsche courant. Om, aangezien de eischers op 30 Juni 1864 te Zwartewaal met gedaagde is getrouwd en het laatst met haar te Viissingen woonde; aangezien gedaagde in het najaar 1872 per schooner „Clemens" kapitein J. K. le Roij is vertrokken naar Engeland, op welken bodem hij als matroos in dienst was; aangezien op 8 December 1872 bij den Heer F. WIBAUT te Viissingen als boekhouder der reederij bericht is ingekomen dat gezegd schip van Combois was vertrokken met bestemming naar Viissingen; aangezien later van genoemd schip of zijne bemanning niets meer is gehoord, zoodat het naar alle waarschijnlijkheid met man en muis is vergaan aangezien er meer dan drie jaren sedert boven gezegde laatste tijding zijn verloopen en dus de procedure der art. 549, 550 B. W.art. 1 der wet van 9 Juli 1855, Stbl. n°. 67, kan worden gevoerd ter verkrijging van machtiging tot het aangaan van een ander huwelijk, mitsdien, zoo hij gedaagde niet binnen drie maanden na heden zal zijn teruggekeerd of van zijn aanwezen zal hebben doen blijken alsdan op Woensdag den veertienden Februari 1877 des voormiddags tien uren ter zitting van de Arrondissements-Reehtbank te Middelburg op het stadhuis aldaar in persoon te verschijnen of wel door iemand van zijnentwege bericht van zijn aanwezen te doen geven, zullende anders door mijne requirante worden geconcludeerd, dat het de Rechtbank bebage haar vergunning te verleenen tot het aangaan van een ander huwelijk, met bepaling dat er rechtsvermoeden bestaat van het overlijden van gedaagde sedert 8 December 1872 of sedert zoodanigen tijd als de Rechtbank zal bepalen, alles met veroordeeling van gedaagde in de kosten van het geding. En heb ik Deurwaarder aan den opgeroepëne verklaard datmr. FREDERIK MARIA CORNELIS VAN DEINSE Procureur bij gezegde Rechtbank, wonende te Middelburg, Dwarskaai G 109, als Procureur voor de eischeres zal werkzaam zijn, bij wien zij mitsdien van rechtswege domicilie heeft. De kosten zijn in debet f 9,25. (Get.) ZOELLER, Deurwaarder. Gezien door ons officier van justitie te Middelburg het origineel van dit exploit, waarvan aan ons eopie is overgegeven. Middelburg, 1 November 1876. (Get SWATERS VAN SCHAUMBUKG. Geregisteerd in debet te Middelburg den 2en November 1876, deel 41, f 1.98 keerzijde, vak 6, twee bladen zonder renvooi, verschuldigd voor recht ƒ0.80, voor 38opc. f 0.30}, tezamen 1.10}. De ontvanger g. a. (Get.) L. J. B0URICIUS. Verzekering tegen Brandschade op ge bouwen en goederen wordt gesloten door J. A. TAK C°. als gemachtigden van de Assurantie* Compagnie te Amsterdam, opgericht in 1721. Kantoor GROENMARKT. 'asiiaasaHTH w jom»* -unnransaji uma op ASIWÏÏNA. VERMIST Vrijdag avond een donker grijs Hazenwindhondje met stalen halsbandje, luisterende naar de naam van Pretty. Te bezor gen tegen bëlooning bij WIESSNERbehanger, Krommeweele K 102.

Middelburgsche Courant | 1876 | | pagina 3