N°. 249. 1876. V rijtla; 20 October. Dit blad verschijnt d a g e 1 ij k s met uitzondering van Zon- en Feestdagen, Prijs per 3/m. franco f 3,50, Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertentiën i 20 Cent per regel. Geboorte- Trouw- Doodberichten enz,: van 1—7 regels 1,50 iedere regel meer" 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte, Hoofdagent voor België en Frankrijk: de firma Havas, Laffite C°. te Brussel en Parijs. PBTJILLETOM.. Chetwynd Calverley. Middelburg, 19 October. Door burgemeester en wethouders van Middel burg wordt het volgende bekend gemaakt: Personeel© Uelustiu"1. De burgemeester en wethouders van Middelburg, herinneren de ingezetenen aan de bepalingen der wet voor de belasting op het personeel van den 29™ Maart 1833 (Staatsblad n° 4) en den 9™ April 1869 (Staatsblad n° 59) betrekkelijk de belasting naar tijdsgelang en de suppletoire aan gifte, en brengen ter hunner kennisdat bij artt. 27 en 42 der opgenoemde wet het volgende is bepaald Artikel 27. 1. „Die na den 15™ Mei een perceel in gebruik neemtis voor dit perceel de belasting naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaarsdie dan nog over is ver schuldigd." 2. „Aan den belastingplichtige die in den loop des dienstjaars een perceel verlaatzonder daarin eenige roerende goederen of iemand in zijn dienst achter te latenwordt ontheffing verleend van zijn aanslag naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaarsdie dan nog over isindien daarvan door hem binnen den tijd van eene maandvolgende op die waarin hij het per ceel verliettegen bewijsschriftelijk aangifte is gedaan ten kantore des ontvangersop een al daar kosteloos verkrijgbaar biljet." „De ontheffing wordt ook verleend over het driemaandelij ksch tijdvak waarin het perceel wordt verlaten, indien de belastingplichtige daarna, doch in den loop van datzelfde tijdvakeen ander per ceel waarvoor hij belastingplichtig isin gebruik neemt." „Bij overlijden vau den belastingplichtige treden zijne erfgenamen in dezelfde rechten en verplich tingen." „De aangifte, volgens het eerste en derde lid ingediendworden als gewone bezwaarschriften aangemerkt en behandeld." 3. „De uitbreiding, vermeerdering, verwis seling ot aanschaffing van belasting-voorwerpen der vier eerste grondslagen na 15 Mei, zal, be halve in de gevallen bij 1 hierboven vermeld, geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoog den aanslag in den loop des dienstjaars." 4. „Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grondslagen, als na 15 Mei in diénst of gebruik genomen of aangeschaft worden, zal die belasting, naar gelang van den nog ove rigen tijd des dienstjaarszijn verschuldigdmet dien verstandedat geene verwisseling van dienst boden of paarden met andere, waarvoor geene hoogere rechten verschuldigd zijnop zich zeiven, tot het nogmaals aanslaan van denzelfden belas tingschuldige zal kunnen aanleiding geven." 5. „Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voorwerpen van de vijfde en zesde grondslagen, als aanvankelijk tot belast baar' einde aangelegd of gebezigd warenzal met aanschaffing worden gelijk gesteld zoo mede wat aangaat de paardenderzelver geheel verlies van het tweede viertal hunner melktanden in den loop des jaars. 6. „Naar gelang de omstandigheden van een belastingschuldige, in den loop des dienstjaars, met betrekking tot deszelfs voorwerpen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen, zulks, dat, vol gens de tarieven van artt. 17 en 21 de opklimming 37 Naar het EngeUch van IF. Harrison Ainsworth. BOEK V. Lady Thickncsse. Vervólg.) 't Was niet tegen te spreken, dat zijn lordschap een gunstigen indruk maakte. Hij was rank en rijzig, ongedwongen en toch fijn van manierenen blijkbaar iemand van grooten tact. Zija gelaat, zoo niet schoon, was althans aangenaam, en zijn lichtbruin haar en zijn baard van dezelfde kleur stonden hem zeer goed. De beide meisjes wareu zeer met hem ingenomen en hij van zijn kant was onmiskenbaar getroffen door hare schoonheid; doch hij wijdde niet uitslui tend zijne attentie aan Emmeline en sprak even veel met Mildred als met haar. Zijn eenige doel scheen te zijn de dames aangenaam bezig te hou den en daar hij levendig wist te spreken en som mige van zijne verhalen zeer vermakelijk waren, slaagde hij daar ook uitmuntend in. Toen hij en Scrope opatonden om te vertrekken, na een bezoek van een balf uur, gedurende hetwelk het gesprek geen oogenblik gekwijnd had, vroeg lady Thick. der belasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude worden, zal, ook wegens de dienstboden en paarden, aanvankelijk gehouden, die verhooging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd." „Deze bepaling is mede van toepassing in be trekking tot de paarden, bij het opkomen van de omstandigheden, aan het einde van 7 van artikel 20 vermeid." 7. „Paarden bij verschillende personen of gezinnen in gebruik, zullen, ingeval die gelijktijdig voor een zelfde rijtuig wordeu gespannen, hem, die zulks doet, of wel den eigenaar of gebruiker des rijtuigs, ter zake van het grooter aantal paarden, hetwelk door hem alzoo mocht zijn ge bezigd, dan waren aangegeven, mede aan de op klimming der belasting naar 6 doen onderwerpen." 8. „Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werkboden of paarden, aanvankelijk minder belast baar, zal de verplichting tot eene evenredige ver hooging der belasting voor den nog overigen tijd des dienstjaars ten gevolge hebben." 9. „De tijd, waarover de belasting loopt, zal in betrekking tot al de grondslagen, worden berekend bij vierendeelen jaars op het dienstjaar overschietende, zonder dat de vierendeel-jaars zal kunnen worden geplitst, en zullen als vierendeel- jaars worden beschouwd de tijdvakken, aanvangende met primo Mei, primo Augustus, primo November en primo Februari." Artikel 42. „De zoodanigen, welke, door eenige der omstandigheden, voorzien bij art. 27, in den loop des jaars komen te vallen onder de toepassing van het aldaar bepaalde, zullen, alvorens en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden, en op de boete bij artt. 35 en 39 vastgesteld, verplicht zijn tot het indienen van behoorlijke aangiften deswege, invoege als bij artikel 30 voorgeschreven; zullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den ontvanger kunnen bekomen." „De aangiften kunnen, in gemeenten waar geen ontvanger gevestigd is, ook gedaan worden bij het gemeentebestuur, ter plaatse alwaar de belasting verschuldigd is, op biljetten, aldaar tot dat doel verkrijgbaar gesteld." Middelburg, den 16en October 1876. De burgemeester en wethouders voornoemd, (Get.) SCHORER. De Secretaris (Get.) G. N. DE STOPPELAAR. Men schrijft ons uit Vlissingen: Tengevolge van dikte van mist heeft heden nacht te 2 uren op de Schelde voor do nieuwe haven alhier aanvaring plaats gehad tusschen de van Liverpool komende stoomboot Gvapo en het naar Amerika bestemde stoomschip Switserland, met dat gevolg, dat eerstgenoemd schip een groot lek bekwam, zoodat het naar den wal moest houden en aan het strand bij de Zuid watering is gezon- nesse beiden ten eten, welke uitnoodiging zij tot groot genoegen van de jonge dames aannamen. „Wel, hoe vindt ge lord Courland?" vroeg my- lady, die van gevoelen was, dat de zaak kapitaal was begonnen. „Heb ik te veel tot zijn lof gezegd?" „Volstrekt niet," antwoordde Emmeline: „ik heb nooit een aangenamer half uur doorgebracht." „Ik ook niet," voegde Mildred er bij. „Ik schaam mij werkelijk dat ik zooveel gelachen heb, maar ik kon niet anders. Hij weet zoo aardig te praten." „Nu, ik hoop dat ge hem gedurende uw logeer- tijd nog wel meer zult zien," merkte lady Thick- nesse aan. „Ik ook," hernam Emmeline; „hij beloolt een zeer onderhoudende kennis te zullen zijn." „Misschien wordt hij nog méér dan een kennis, kindliel," zei mylady met beteekenis. „Ik ge loof, dat gij eene verovering hebt gemaakt. Hij scheen geheel geboeid." „Niet door mij, tante lief. Als hij geboeid is door een van ons beiden, dan is het door Mildred geweest. Die hoeft de verovering gemaakt." „Zonder mijn toedoen dan," deed Mildred opmer ken. „Maar ik ben het geheel met lady Thick- nesse eens, dat gij het zijt, die voornamelijk zijne aandacht hebt getrokken." Emmeline schudde echter met een glimlach het hoofd. „Nu wie hem dan krijgt, zal alle reden hebben om zich geluk te wenschen," zei mylady. „Wij zullen geen twist over hem maken, dat is ken, waarbij een man der equipage is verdronken; de overigen zijn door de sloepen der Switserland gered en alhier aan wal gebracht. Laatstgenoemd stoomschip heeft belangrijke schade aan den boeg. Men schrijft ons uit Oostburg van den 18™ dezer: Aan do herstemming voor een lid van den ge meenteraad alhier is deelgenomen door 73 kiezers 38 brachten hunne stem uit op den heer mr. T. J. Hennequin, en 35 op den heer J. van de Plassche, candidaat der afdeeling van „Volksonderwijs". Eerstgenoemde is dus gekozen. Door het afschaffen der Belgische 2 centimes stukken heerscht hier een ware centennood bij de winkeliers. Dank zij eene beschikking van den minister van financiën, op een uit deze gemeente aan hem ge richt verzoekschrift, zal daarin in den loop van deze en de volgende week worden voorzien, daar een goede hoeveelheid koperen munt ten behoeve der aanvragers is beschikbaar gesteld. Men schrijft aan de N. Rott. ct. uit Zeeland Naar aanleiding van het spoorwegongeluk bij Antwerpen, verdient de aandacht gevestigd te worden op eene bij den dienst der spoorwegen in deze provincie bestaande leemtewaardoor het publiek in groot gevaar kan worden gebracht. Ik heb het oog op de halte Vlake (Staatsspoor wegen). Aan dat station ligt de trug over het Zuid-Bevelandsche kanaal, waar duizenden vaar tuigen doorvaren en over welke brug den gan- schen dag treinen passecren. Aan dat geïsoleerde punt is geen telegraaftoestel, 't Is bijna onge looflijk en toch waar. De haltechef moet altijd werkzaam wezenwordt de brug op den bepaalden tijd geslotendan heeft vaak de scheepvaart, door vertraging van den trein, groot oponthoud. Capelle-Biezelingen, drie kwartier aan de westzijde, en Kruiningen, een half uur aan de zuidzijde, met Vlake 4aartus3chen, zonder eenige gemeenschap met andere kantoren en bij eene kolossale brug is zulk een toestand wel houdbaar? Naar wij vernemen, heeft de heer mr. F. F. Karseboom, procureur-generaal bij den hoogen raad der Nederlanden, wegens den zwakken staat zijner gezondheid zich genoopt gezien tegen 1 Januari a. zijn ontslag uit die hooge rechterlijke betrek king te vragen. Vacl De opening van de geul in het Nocrdzeeka- naal op 1 November zal door het gemeentebestuur van Amsterdam fecstolijk worden gevierd. Vlaggen zullen op de gemeentelijke gebouwen geheschen, zeker," verklaarde Emmeline, en vervolgde tegen Mildred„Ik trek mij gaarne terug, u ten ge valle. Niets liever, dan dat ik u lady Courland mocht zien worden „Ik geloof, meisjes, dat wij wat voorbarig zijn," sprak lady Thicknesse, niet bijzonder ingenomen met de wending, die het gesprek nam. „Ik heb verwachtingen opgewekt, die misschien nimmer verwezenlijkt zullen worden. Ik geloof niet, dat lord Courland veel uitzicht op een huwelijk maakt." „Ik geloof het tegendeel, tante," zei Emmeline. „Ik houd het er voor, dat hij zich binnen eene week aan Mildred zal gedeclareerd hebben." „Ik hoop, dat juffrouw Calverley niet voor ernst zal opnemen wat ge zegt," zei lady Thicknesse, „want dat zou op teleurstelling kunnen uitloopen." „Neen, ik zal het waarlijk niet al3 ernst beschou wen," gaf Mildred ten antwoord„ik heb niet het minste plan dien jongen lord te vangen. Zijn rang verblindt mij niet, al ben ik er niet ongevoelig voor. Zijne goedhartighoid en opgeruimdheid nemen mij in; maar dat is het eenige. Gij zult geen mededingster in mij vinden, lieve Emmeline." „Bekommer u om mij maar niet," zei Emmeline. „Ge weet zeer goed, dat ik buiten spel blijf. Ik vraag u dus ronduit: zoudt ge niet lady Courland willen worden?" „Ik kan het niet zeggen," gaf de aangesprokene ten antwoord„ik heb er niet over gedacht." „Dan zullen wij er eens over praten en zal ik u mijne redenen opgeven," zei Emmeline. „Ge zult beter doen eerst de mgne te hooren," J op het IJ zal een vuurwerk ontstoken en hot raadhuis zal geïllumineerd worden. Te Bergen op Zoom had den 15™ dezer eene vergadering plaats vanwege het Algemëeu Werk lieden-Boud. Sprekers waren de heeren Heldt en Post. Hoewel ongeveer 250 personen ter verga dering waren opgekomen, trad niemand tot hot bond toe. De „Zwolsche Ct." geeft een overzicht van het geen in 28 der voornaamste gemeenten wordt be taald aan opcenten op 't personeel en aan hoof- delijken omslag. Per hoofd wordt opgebracht: te Amsterdam 6.74, Rotterdam 6.72, Zaandam ƒ6.09, 's Hago 6.05, Middelburg 5,58, Dordrecht f5.22, Leeuw arden ƒ4.80, Leiden ƒ4.13, Alkmaar ƒ3.92 Utrecht 3.79, Delft ƒ3.60, Schiedam 3.50, Haar lem ƒ3.50, Amersfoort ƒ3.06, Gouda 3.03, Arn hem ƒ2.79, Maastricht 2.70, Nijmegen /2.56, Breda /2.42, 's Bosch 2.27, Zwoile 2.02, Gro ningen ƒ1.80, Helder ƒ1.39, Tilburg 1.28, Apel doorn 1.16, Deventer, Kampen en Zutfen niets. Aan het Utr. Dbl. wordt het volgende mede gedeeld „Men verneemt, dat thans op Java, in Amster dam, Rotterdam en 's Gravenhage, door hoogge plaatste mannen ernstige pogingen worden aan gewend tot verkrijging van den trunk of hoofd spoorweg op Java, die Batavia en Buitenzorg zal verbinden met Bandong en Tjilatlap. Van daar zal men aansluiten aan den spoorweg van Djok- jokarta naar Samarang, en den weg uit een punt der reeds bijna voltooide lijn naar Soerabaya, Malang en Bezoeki doortrekken. „Men zegt verder, dat er reeds een concept- contract is opgemaakt met de heeren Juan G. Meiggs en J. F. C. Church, thans wonende te Londen, die zich verbonden hebben die hoofdlijn in twaalf jaren geheel voltooid op te leveren en in volle exploitatie te brengen. De heeren Henry en Juan Meiggs hebben de meeste spoorwegen in Chili en Peru gemaakt, en ziju met bergspoor we gen volledig bekend. „Het vereischte waarborgkapitaal ad 2.J millioen Ned. guldenszou door de heeren Meiggs en Church in 's rijks kas in den Haag worden gede poneerd, in contanten of goede rentegevendo effecten. „Bovendien zouden die heeren een millioen gul dens disponibel stellen, teneinde daarmede dadelijk de noodige kosten van opneming op het terrein op Java te bestrijden. De hoofdingenieur uit Peru, P. J. de Quartel, thans in Nederland, zou aango wezen zijn, om de leiding van de werkzaamheden, opneming en daarstelling, op zich te nemen. zeï lady Thicknesse. „Maar zeg mij eens wat de beteekenis was van uw gezegde tegen juffrouw Calverley, dat zij zich om u niet bekommeren moest en dat zij zeer goed wist dat gij buiten het spel blijft? Dat is niet zeer duidelijk." „'t Is duidelijk genoeg voor Mildred, tante, en beteekent alleen, dat ik op 't oogenblik geen plan heb om te trouwen." „Maar hoe kwaamtge tot zulk een dwaas besluit „Dat moet ge mij niet vragen, tante-liet." „Ik zal het er dan nu bij latenmaar bij eono geschikte gelegenheid, zal ik het mijn plicht ach ten eene nadere opheldering te verzoeken." Misschien was het gelukkig dat het gesprek op dit oogenblik werd afgebroken door de komst van Chetwynd, dien Higgens kwam aandienen. Lady Thicknesse had hem nooit te voren gezien en was getroffen door zijn voorkomen. Zij had geen gedachte gehad dat hij er zoo knap uitzag en een vluchtig vermoeden van de waarheid schoot haar door den geest. Kon hij met Emmeline geëngageerd zijn Doch zij liet die gedachte weêr varen, even spoedig als die bij haar was opgerezen. Zij was tegen hem ingenomen geweest op grond van 't geen zij gehoord had over zijne dwaasheden, zijne verkwisting en zijn onhandelbaar karakter doch zijn goed voorkomen en bedaard gedrag pleitten zoozeer in zijn voordeel dat hij nog geen vijf minuten in de kamer was geweest of zij was met hem verzoend en legde hare goede gezindheid aan den dag door hem te dineeren te vragen.

Middelburgsche Courant | 1876 | | pagina 1