BUITENLAND. Gemeenteraad van Zierikzee. Algemeen Overzicht. hoofdelijke stemming wordt dienovereenkomstig besloten. De heer Nagtglas achtte het wenschelijk open lijk te verklaren, dat de uitslag der jongste stem ming voor een lid der schoolcommissie volstrekt niet in verband stond met de persoonlijke hoeda nigheden der beide achtenswaardige heerendie door de schoolcommissie waren aanbevolen. Van mejuffrouw wed. A. Krijger Phaff is eene kennisgeving ingekomen van het overlijden van haren echtgenoot den heer C. Krijgerin leven gemeentebouwmeester alhier. Door burgemeester en wethouders is daarop een brief van rouwbeklag aan de weduwe toegezonden, waarin verzekering wordt gegeven van de oprechte deelneming in het zoo treffend verliesclat ook door de gemeente zeer zal gevoeld worden, daar de heer Krijger, gedurende de 14 jaren, dat hij de betrekking van gemeente bouwmeester vervulde, de aan hem als zoodanig toevertrouwde belangen der stad steeds op de meest ijverige en kundige wijze behartigd heeft, niet alleen bij de waarne ming der gewone aan zoodanige betrekking ver bonden werkzaamhedenmaar ook vooral bij de uitvoering van zóóvele buitengewone, hoogst ge wichtige werken, in verband staande met den aan leg der spoorweg- en kan aal werken alhier, waarbij hij zich jegens Middelburg zeer verdienstelijkheeft gemaakt. „Een ieder, zoo luidt het slot van den brief van burgemeester en wethouders, zal met ons instemmendat Middelburg, door zijn afsterven, een zijner kundigste, trouwste en ijverigste ambte naren verloren heeft, wiens nagedachtenis steeds in dankbare en aangename herinnering blijver; zal. „Houd u overtuigd, dat zijne verdiensten door ons steeds hoog gewaardeerd zullen worden." De handeling van burgemeester en wethouders wordt goedgekeurd, de mededeeling voor kennis geving aangenomen en het dagelijksch bestuur gemachtigd tot oproeping van sollicitanten voor de vaceerende betrekking. Een adres van den heer J. van den Houte Willems, eigenaar van twee perceelen op de Nieuwe haven alhierhoudende verzoek om een paar strooken gemeentegrond in den St. Jansgang, groot 183 centiaren, hem in koop over te dragen tegen f 118.20, wordt om advies gesteld in handen van burgemeester en wethouders. De rekening van het burgerlijk armbestuur wordt, nadat de heer Jeras, als voorzitter van dat bestuur, tijdelijk de vergadering verlaten had, zonder bedenking goedgekeurd tot een bedrag van 38,805.96| in ontvang, 38,747.011- in uit gaaf, dus sluitende met een batig saldo van ƒ58.35 plu3 10 nog te ontvangen inkomsten. Zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen een voorstel van burgemeester en wethouders tot voorziening der door de hevige stormen van het voorjaar meer of min belangrijk beschadigde lei- dijken van het oude havenkanaal. Deze voorzie ning is begroot op 500 a f 600. Het polderbe stuur van Walcheren bedoelde leid ijken be hoor en tot de waterkeerende dijken van Walche ren, heeft zich bereid verklaard zorg te dragen voor de op kosten der gemeente te doene her stelling. Evenzeer wordt zonder discussie aangenomen een voorstel van burgemeester en wethouders betref fende de overname van enkele kleine over hoekjes uit de na de voltooiing der kanaalwerken overge bleven onteigende gronden die niet aan de ge meente konden overgedragen worden. Vervolgens wordt, na korte beraadslaging, met algemeene stemmen vastgesteld eene verordening, houdende eenige bepalingen van politie bij het gebruik van het droge dok alhier. Van gedeputeerde staten is ten geschenke ont vangen een exemplaar van den nieuwen catalogus der provinciale bibliotheek van Zeeland, waarvoor door burgemeester en wethouders dank is betuigd en dat in de boekerij der gemeente zal geplaatst worden. Ter griffie wordt voor de leden ter inzage ge legd het ingekomen verslag der commissie belast met het afnemen van het eindexamen aan de burger-avondschool alhier. De voorzitter legt over den tweeden druk vau den catalogus der voorwerpen op de oudheids kamer alhier en stelt voor den samensteller daar van, zijnde de gemeentesecretaris nr. G. N. de Stoppelaai', dank te betuigen voor het veelom vattende werk, welk voorstel met toejuiching wordt aangenomen. Van het bestuur der godshuizen is eene voor dracht ingekomen voor de benoeming van een lid in dat college, in de plaats van deu heer E. H. F. W. Mathon, naar Amsterdam vertrokken. Daarop zijn geplaats de heeren G. Alberts Lz,, houthandelaar, en J. B. Groenen, rijks-opzichter bij den water staat. De benoeming wordt tot een later deel der zitting aangehouden. De voorzitter deelt mede, dat is afgelost eene obligatie ad f 1000, n° 144, ten laste der gemeente, welke op 24 April jl. is uitgeloot, en noodigt de heeren Dronkers en van Hoek uit zich te willen belasten met de verificatie en vernietiging. Thans is aan de orde de benoeming van acht leden der plaatselijke schoolcommissie, waarvoor door burgemeester en wethouders eene aanbeveling is opgemaakt van een alphabetisch gesteld dub beltal, hetwelk aan de leden wordt rondgedeeld. De heeren van Berlekom en Liebert vormen met den voorzitter en den secretaris het stembureau. De uitslag der stemmingen i3 als volgt: Eerste lid: Bij eerste stemming verkrijgen stemmen de heeren j. A. Tak 6, J. P. I. Buteux 3, J. F. Fak Brouwer 2, mr. P. Eomeijn en G. Alberts ieder 1, terwijl 2 biljetten oningevuld waren. Niemand de volstrekte meerderheid verkregen hebbende, had eene tweede vrije stemming plaats en verkregen stemmen de heerenJ. A. Tak 10, J. P. I. Buteux 2, mr. P. Romeijn 1; er waren 2 biljetten niet ingevuld, zoodat de heer J. A. Tak was gekozen. T w e e d e lidBij eerste stemming wordt be noemd de heer J. P. I. Buteux met 7 stemmen, terwijl voorts waren uitgebracht op de heeren F. Ermerins, mr. W. A. van Hoek, mr. Swaters van Schaumburgmr. van der Lek de Clercq, mr. J. Ermerins en mT. P. R. Tak ieder 1 stem, en 2 biljetten niet ingevuld waren. Derde lid; Bij eerste stemming verkregen stemmen de heeren J. J. L. Luti 5, mr. J. Erme rins 2F. Ermerinsmr. P. Roetert TakJac. de Kanter, mr. J. van der Lek de Clercq,J.Fak Brouwer en m*. E. Fokker ieder 1 stem; twee briefjes waren oningevuld. Bij tweede stemming, die vereischt werd omdat niemand de volstrekte meerderheid verworven had werd met 7 stemmen gekozen de heer Luti, Voorts verkregen stemmen de heeren de Kanter 2, mr.J. Ermerins, m1. P, Roetert Tak, mr, van der Lek de Clercq en mr. E. Fokker ieder 1, en twee biljetten waren niet ingevuld. Vierde lid: Bij eerste stemming verwier ven de heeren P. H. van Moerkerken 4, C. D. Tielenius Kruijthoff 2 stemmen, en mr. E. P. Schorer, mr. E. Fokker, Dirk JerasF. Ermerins, B. A. VerheijW. J. Jansen en mr. P. Roetert Tak ieder 1 stem, terwijl twee biljetten niet in gevuld waren. Bij tweede stemming verkregen de heeren van Moerkerken 6, Kruijthoff en nri. E. Fokker ieder 2, Jansen, Jeras en Tak ieder 1 stemtwee briefjes waren oningevuld. Thans had eene tusschenstemming plaats tusschen de heeren Kruijthoff en Fokker wie van beiden in herstemming zou komen met den heer van Moer kerken. Hierbij verkreeg de heer Kruijthoff 8, de heer Fokker 4 stemmen; drie biljetten waren in blanco. De heer Kruijthoff kwam alzoo in herstemming met den heer van Moerkerken, waarvan de uitslag was dat laatstgenoemde gekozen werd met 9 stem men, zijnde op den heer Kruijthoff 3 stemmen uit gebracht, en 3 briefjes oningevuld. Vijfde lid: Bij eerste stemming verkregen stemmen mr. E. Fokker 3, C. D. Tielenius Kruijt hoff en P. M. de Ligny ieder 2, J. Fak Brouwer, mr. J. Ermerins, mr. E. P. Schorer, M. H. Boasson, J. Vermeulen en mr. P. Roetert Tak Ez. ieder 1 stem, en 2 biljetten in blanco. Bij tweede stemming verwierven - de heeren mr. E. Fokker en Kruijthoff ieder 3 en de heer de Ligny 2 stemmen op zich, terwijl de heeren J. Ermerins, E. P. Schorer, J. Vermeulen, P. R. Tak en F. Ermerins ieder 1 stem op zich voreenigden en 2 biljetten oningevuld waren. Bij de hierop gevolgde herstemming werd de heer Tielenius Kruijthoff gekozen met 8 stemmen; de heer E. Fokker verkreeg 4 stemmen en 3 bil jetten waren oningevuld. Z e s d e 1 i dBij eerste stemming verwierven de heeren mr. E. P. Schorer 3, dr. J. G. Vögler en P. M. de Ligny ieder 2, rar. A. J. van Deinse, mr. J. Ermerins, m'. P* Roetert Tak, J. J. H. Doo- renbos, M. H. Boasson en mr. E. Fokker ieder 1 stem 2 biljetten in blanco. De tweede stemming had tot resultaat dat de heer mr. E. P. Schorer gekozen werd met 7 stem men voorts verkregen stemmen de heeren Vögler 2, Tak, Doorenbos, de Ligny en. Fokker ieder 1; 2 biljetten waren niet ingevuld. Zevende lid: Bij eerste stemming werden uitgebracht op de heeren dr. J. G. Vögler 6 en mr. P. Roetert Tak 2 stemmen, terwijl de heeren B. A. Verheij, W. J. Jansen, mr. W. A. van Hoek, mr. J. van der Lek de Clercq en F. Ermerins ieder 1 stem bekwamen en 2 biljetten oningevuld waren. Bij de tweede vrije stemming werd dr. Vögler gekozen met 9 stemmen. Voorts verkregen de heeren Tak, van Hoek, van der Lek de Clercq en E. Fokker ieder 1 stem en waren 2 biljetten in blanco. Achtste lid: De uitslag der eerste stemming was, dat stemmen verkregen de heeren dr. IJ. A. de Jongh 3, mr. E. Fokker 2, B. A. Verheij, J. Fak Brouwer, mr. J. van der Lek de Clercq, F. Ermerins, jhr. mr. D. G. van TeijlingeD, mr. P. Romeiju, mr. P. Roetert Tak Ez. en mr. J. Er merins ieder 1. stem, zijnde 2 biljetten niet ingevuld. -Bij tweede stemming werden uitgebracht op de heeren dr. de Jongh 4, mr. Fokker 2, mr. J. Er merins, mr. Romeijn, mr. Tak, jhr.(mr. van Tellin gen, mr. van der Lek de Clercq, Fak Brouwer en Verheij ieder 1 stem, zijnde weder 2 briefjes in blanco ingeleverd. Bij herstemming tusschen de heeren dr. W. A. de Jongh on mr. E Fokker, werd eerstgenoemde gekozen met 7 stemmen, terwijl laatstgenoemde 5 stemmen op zich vereenigde en 3 biljetten on ingevuld waren. Gekozen zijn alzoo de heerenJ. A. Tak, J. P. I. Buteux, J. J. L. Luti, P. H. van Moerkerken, C. D. Tielenius Krnythoff, mr. E. P. Schorer, dr. J. G. Vögler en dr. H. A. de Jongh, aan wie van die benoeming zal worden kennis gegeven. Tot lid van het bestuur der godshuizen wordt benoemd de heer G. Alberts Lz. met 14 stemmen; op den mede voorgedragen heer J. B. Groenen werd 1 stem uitgebracht. De heer de Wind vraagt, na daartoe bekomen ver lof' der vergadering, van burgemeester eD wethou ders eenige inlichtingen betreffende den toestand der Heerengraeht, waar de stank bij de tegen woordige zomerwarmte weder ondragelijk is ge worden. Hij wenseht te vernemen of burgemeester en wethouders reeds ernstig nagedacht hebben over het aanbrengen van verbetering en of zij reeds een of ander plan daartoe hebben beraamd. De voorzitter antwoordt dat die zaak, waarop niet alleen door de plaatselijke gezondheidscom missie, maar ook door den heer J. J. Brandt bij een uitgewerkt voorstel de aandacht van burg. en weth. gevestigd is, een punt van onderzoek heeft uitgemaakt. Korten tijd geleden hebben burge meester en wethouders een zeer uitgewerkt plan met begrooting van kosten doen opmaken, bij welks uitvoering het kwaad veel verbeterd zou worden, althans voor zooveel dat ontstaat door het in de Heerengracht uitloopende riool. Intus- schen is het riool niet de eenige oorzaak van den stank, want ook bij de Koningsbrug en zelfs bij de Kanaal brug wordt hij, olschoon in mindere mate, hij de tegenwoordige warmte waargenomen. Volgens deskundige wordt die onaangename lucht veroorzaakt zoodra het zilte water zekeren graad van verwarming heeft bereikt. Behalve het riool zijn er nog andere omstandig heden die het bederf van het water in de Heeren gracht veroorzaken, die wellicht door eenvoudige maatregelen zouden kunnen weggenomen worden, mits de ingezetenen die van den stank den mees ten last hebben, daartoe willen medewerken. Het eenige middel dat nog beproefd is, is ver- versching van het water door spuiing, maar zoo wel het vorige als dit jaar was die spuiing nage noeg den geheelen winter en gedurende het vooijaar onmogelijk wegens de vernieuwing der riolen en de werken bij het dok. Het gevolg is geweest dat verschillende kwade stoffen in de gracht zijn nêergeslagen en een onaangenamen stank veroorzaken. Alvorens tot groote middelen over te gaan, zooals het leggen van een riool ad f 17000 a 18000, meenen burg. en weth. eerst te moeten afwachten of de proef met spuien al of niet zal voldoente meer daar de stankhoe onaangenaam ooktoch altijd niet is te vergelijken met vroeger toen men geen vasten waterstand had en de slik soms acht tot veertien dagen droog bleef. Voor dit oogenblik wenschen burg, en wethouders dus nog geen voorstel te doen. De heer de Wind betuigt den voorzitter dank voor de ontvangen inlichting. De heer Nagtglas brengt hulde aan burgemeester en wethouders voor de samenstelling van het jaarverslag der gemeente voor 1875, waarmede de vergadering zich vereenigt. De heer Snijders herinnert, dat op het laatst van het vorige jaar door den heer Fokker een voorstel is gedaan tot wijziging van de schaal der plaatselijke inkomsten-belasting, hetwelk een tegenvoorstel heeft uitgelokt van den heer Liebert. Hij wenseht van burgemeester en wethouders te vernemen of die zaak binnen kort zal behandeld worden. Hij doet die vraag in verband met een voorstel betreffende den hoofdelijken omslag het welk hij wenseht in te dienen, en hij zou ongaarne zien dat de heffing voor 1877 daardoor geprejudi- cieerd werd. Daar de stukken om advies zijn gesteld in handen van den controleur, vraagt hij of dat advies reeds bij burgemeester en wethouders is ingekomen? De voorzitter antwoordtdat het advies nog niet ontvangen ismaar hij bereid is den controleur te verzoeken het spoedig in te dienen, opdat de zaak tijdig behandeld kunne worden, teneinde vóór 1 Januari met de wijzigingzoo daartoe be sloten wordt, gereed te zijn. Verder niets meer aan de orde zijnde, wordt de zitting gesloten. Zitting van Woensdag 12 Juli. In deze zitting zijn afwezig de heeren van der Grijp en Koole. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering en mededeeling van eenige ingekomen stukken wordt rapport uitgebracht door de commissie ad hoe betrekkelijk de begroo- ting der dienstdoende schutterij voor 1877, strek kende tot goedkeuring in ontvang en uitgaaf op f 1038.50. Dienovereenkomstig wordt besloten. Overeenkomstig het voorstel van de commissie voor de strafverordeningen wordt goedgekeurd de verordening houdende verklaring welke strafver ordeningen nog gelden. Op voorstel van burgemeester en wethouders wordt besloten: a tot het doen van beschikkingen op den post van onvoorziene uitgaven behoudens goedkeuring van gedeputeerde staten; h tot het verleenen eener gratificatie van f 25 aan den bode H. de Vos, voor buitengewone dien sten gedurende de vacature van bode, te vinden uit den post van jaarwedden van ambtenaren eu bedienden. Wordt rapport uitgebracht door de commissie ad hoe op de rekening der gasfabriek over 1875, houdende bezwaar tegen den vorm der rekening. Als gevolg van dien minder juisten vorm meent zij dat het batig slot ad f 5095.65 hetwelk de balans aantoont, riiet juist is. Zoodat zij voorstelt de rekening terug te zenden ter wijziging, zooals zij met het bestuur der gasfabriek reeds heeft be sproken. Dienovereenkomstig wordt besloten. Door de commissie ad hoe wordt rapport uitge bracht, strekkende tot goedkeuring van de reke ning over 1875: a Van de dienstdoende schutterijiu ontvang op 983.50, in uitgaaf op f 1017.50, nadeelig slot 34. Vau het muziekgezelschap „Kunst en eer" in ontvang op 459.65, in uitgaaf op 579.60. Na deelig slot f 119.95. c Van het Ev. Luth. armbestuur in ontvang op f 843.19J, in uitgaat op 648.101, goed slot f 195.09. d. Van het burgerweeshuis in ontvang op f 18635.22, in nitgaaf op f 16907.571, goed slot f 1727.641 en idem van de gewijzigde begrooting van het burgerlijk weeshuis in ontvang en uitgaaf op 11,750. Dienovereenkomstig wordt besloten. Op een verzoek van den kommandant der dienst doende schutterij alhier om uit de gemeentekas een bedrag van f 100 te verleenen tot tegemoet koming in de reis- en verblijfkosten van schutters, die aan den provincialen schietwedstrijd in deze provincie te Vlissingen zullen deelnemenwordt gunstig beschikt. Burgemeester en wethouders stellennaar aan leiding van een schrijven van geïnteresseerden in de meestoot „de Zon", aan den raad voor om de gebouwen dier stoof voor afbraak door geïnteres seerden publiek te doen verkoopen, terwijl de gemeente zal bijbetalen wat die gebouwen minder dan f 5000 zullen opbrengenen dat geïnteres seerden den grond dier stoof aan de gemeente zullen verhuren, met toekenning van het recht om daaruit zelkasch uit te graven en weg te voeren tot zoodanige diepte als de gemeente zal goedvin den, voor den huurprijs van ƒ10,900, en dat na het eindigen van den huurtijd de gemeente het recht zal hebben den grond 'over te nemen voor /100. Na discussie wordt op voorstel van den heer Moolenburgh besloten dat geïnteresseerden de stoof publiek voor afbraak zullen verkoopen, en wat deze minder dan f 6000 mocht opbrengen dit uit de gemeentekas bij te betalen, en den grond aan te koopen voor de som van 10,000. Wordt besloten op voorstel van burgemeester en wethouders het verleende crediet voor het aan schaffen van een grondboor ad f 300 te verhoogen met f 300 en mitsdien te brengen op f 600. Komt in behandeling het voorstel der commis sie voor de strafverordeningen tot wijziging van 1° het reglement van politie, 2° de verordening tot voorkoming en blussching van brand3° de verordening op besmettelijke ziekten op scholen, welke overeenkomstig het voorstel der commissie worden goedgekeurden 4° de verordening betref fende honden en hondsdolheid. Hierop wordt door den heer Moens een amen dement voorgesteld, waaromtrent de stemmen staakten, zoodat in eene volgende vergadering hieromtrent moet worden bes'ist. Hierna wordt de zitting gesloten. Het Fransche ministerie heeft in de qaaestie betreffende de benoeming van maires in zooverre de overwinning behaalddat het transitoire wets ontwerp is aangenomen. De uiterste linkerzijde heeft geen deel genomen aan de stemming. Vol gens eene verklaring vati den heer LaU3sedat wilde zij met de vijanden der republiek niet mede stemmen en ook het ministerie geen échec doen leiden. Deze houding verdient waardeering; in dien de radicalen zoo gematigd en bezadigd blij ven te werk gaan, kunnen de republikeinseh- constitutioneele beginselen krachtig veld winnen. Voor het oogenblik is alle gevaar voor een minis- terieele crisis niet alleen geheel afgewend maar i3 weder gebleken dat de regeering in de kamer over een groote meerderheid beschikt. Het rapport van den heer Paris over het wets ontwerp van den minister Waddington, betreffende het recht van toekenning van academische graden, is in de commissie uit den senaat gisteren vast gesteld. Dit rapport strekt om de wet van 1875 ongeschonden te handhaven. Het zou heden in den senaat worden aangeboden. Dit onderwerp kan de eerste aanleiding worden tot een conflict tusschen de beide huizen van het Fransche parle ment. Indien de senaat het ontwerp, dat dooi de kamer is aangenomen, verwerpt, zal men on getwijfeld een politieke en parlementaire crisis krijgen, die nog zoo gemakkelijk niet is op te lossen. Het vredebond der drie keizers treedt dezer dagen in de Europeesche politiek weder geheel op den voorgrond, en onder alle officieele en offieieuse organen is groot geschil ontstaan over de waar borgen die het aanbiedt voor het behoud vau den vrede. De offieieuse Provincial Corresponded, wijdt een artikel aan de ontmoeting te Reichstadt en zegt ten slotte, dat de vredelievende indruk dien de berichten uit Reichstadt in de eerste plaats te Weenen hebben gemaaktzich overal doet ge voelen en daardoor het vertrouwen is beves tigd, dat het algemeen belang, hetwelk zijne uit drukking vindt in het drie-keizersbond, ook de bezwaren van den tegenwoordigen toestand zal overwinnen. Wat betreft de politiek van non-interventie, zij wordt weder door verschillende berichten be vestigd zoowel door een Reuter-telegram uit Weenen als door eene verklaring van den Italiaan- schen minister van buitenlandsche zaken in de kamer afgelegd in antwoord op eene interpellatie van den heer Mamiani. De minister gaf er zijn leedwezen over te kennen, dat het aan de diplo matie niet was gelukt om den oorlog tusschen Servië en de Porte te voorkomen, en hij consta teerde dat tusschen de groote mogendheden vol komen overeenstemming bestaat ten aanzien der politiek van non-interventie. Het beginsel van die politiek zeide hij is in de ontmoeting van Reichstadt aangenomen en in den tegenwoordigen staat van zaken was daarin een belangrijke waar borg voor het behoud van den vrede tusschen de groote mogendheden gelegen. De Italiaansche regeering heeft als richtsnoer van hare handelin gen zich aan het tractaat van Parijs gehouden. Zij die meenen dat Italië een verkeerden weg is ingeslagen, zullen tot ander inzicht moeten komen. Op een vraag van den heer Rasponi om juiste inlichtingen betreffende de gebeurtenissen in den Balkan antwoordde de minister dat het voor het oogenblik onmogelijk is die te verstrekken. Hij hoopt dat de geruchten omtrent gruweldaden over dreven zullen zijn. Evenmin als de Italiaansche minister kan iemand anders juiste en vertrouwbare berichten verstrek ken omtrent den gang van zaken op het oorlogs- tooneel. Van weerszijden worden de operaties voortgezet en het zou ons niet verwonderen zoo binnen weinige dagen de geheele veldtocht in een guerilla-oorlog zal ontaarden. De Serven toch begin nen vrijkorpsen te organiseeren, die ieder op eigen gelegenheid handelen en de Turken bestoken. Een zoodanig korps van 3000 man is reeds tot Gangowaop een afstand van 2 uren van Widdin doorgedrongen. Zij kunnen ongetwijfeld aan de Turksche troepen veel afbreuk doenwant in de Herzegowina en Bosnië is het gebleken dat die vrijscharen gevaarlijke vijanden zijn. Het schijnt echter nog tot een grooten slag tusschen de Servi sche en Turksche troepen te zullen komen in de nabijheid van Widdin en van beide zijden worden de strijdkrachten zooveel mogelijk versterkt. Uit Belgrado heeft de minister van oorlog 7000 man aan generaal Leschanin gezonden, die reeds vrij ver in het gouvernementschap van Widdin is doorgedrongen. Generaal Alympics organiseert te Bjelma een korps van 6000 vrijwilligers en bij Akpalanka organiseert generaal Tscher- najeff talrijke Bulgaarsche bendenterwijl eindelijk het leger aan de Drina eene verster king van 300 man heeft verkregen. Vermoedelijk zullen alle krachten worden ingespannen om re vanche te nemen over de geleden nederlagen, en de laatste telegrammen doen vermoeden dat de krijgskans een weinig ten gunste van Servië is gekeerd. Volgens een bericht uit Weenen althans was den llen bij Vicbegrad een strijd tusschen Turken en Serven uitgebroken, waarvan het resul taat nog niet bekend was. De Serven zetteden inmiddels de kanonnade tegen Novibazar voort. Uit Suitasi wordt melding gemaakt van twee ge vechten tusschen Montenegrijnen en Turken, even eens op den llra, bij Keruica en bij Podgoritza, waaromtrent de laatste tijdingen minder gunstig waren voor de Turkenzij moeten althans belang rijke verliezen hebben geleden. Uit Ragusa wordt van denzelfden dag getelegrapheerd, dat de Herze- gowiners geslagen waren. Ook zijn eergisteren 6000 opstandelingen, onder bevel van Peco Paolo- vitch, zonder eenigen tegenstand te hebben ont moet, in de nabijheid van Kleck aangekomen, zoodat de weg naar die havenstad bezet is en niet kan worden gepasseerd.

Middelburgsche Courant | 1876 | | pagina 3