BUITENLAND. Advertentie. AANBESTEDING. Réclames. Correspondentie. Zeetijdingen. Handelsberichten, 1° Een Winkelhuis en Erf, 2° Een Huis en Erf, 3° Een Huis en Erf, Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz, Uit de hand te koop: ten en van den griffier der staten zijn uitgetrokken op het bij koninklijke besluiten dd. 7 Februari 1876, n° 11 eu 12 vastgesteld bedrag. Voorts zijn de meeste posten overeenkomstig de cijfers, toegestaan voor den dienst 1876, met uitzondering van de volgende: Met het oog op de vele werkzaamheden aan het ambt van commissaris des konings verbonden en den stand door dien staats ambtenaar in de maat schappij op te houden, komt het noodzakelijk voor, de verhooging dezer jaarwedde tot op 8000 voor te dragen; in den tegenwoordigen tijd is eene jaarwedde, welke sedert 9 September 1831 onver anderd is gebleven, niet meer voldoende. Het totaal cijfer der tegenwoordige jaarwedden van de ambtenaren en bedienden ter provinciale griffie bedraagt 22,100. G-een enkele jaarwedde heeft het bij koninklijk besluit van 11 Maart 1875, n° 14, Staatsblad n° 27, bepaalde maximum be reikt. Reeds verleden jaar werd er op gewe zen dat verscheidene ambtenaren met het oog op de vele van hen gevorderde werkzaamheden daarop rechtmatige aanspraak hebbende minister heeft echter niet alleen geene vrijheid gevonden een hooger bedrag aan de staten generaal voor te dra gen, maar is zelfs nog 150 beneden het werkelijk bedrag gebleven. Onder hen die op eene maximum- jaarwedde rechtmatige aanspraak hebben moet in de eerste plaats genoemd worden de heer W. H. Dormaar Hz., die reeds sinds 1 April 1826 ter provinciale griffie werkzaam is; aan dezen hoogst- verdienstelijken ambtenaar mag dat maximum niet langer onthouden worden; wanneer toch de heer Dormaar daarvan nog geen genot mag hebben, dan ware het beter bedoeld koninklijk besluit in te trekken. Het komt alzoo plichtmatig voor opnieuw een gelijk bedrag voor te dragen als verleden jaar. In plaats van 1700, toegestaan bij de begroo ting van 1876, is voor druk- en bindwerken ge raamd 1800, welk bedrag wordt noodig geacht met het oog op de uitgaven in 1875, ad 1817,84} en het gemiddeld bedrag over de laatste vijfjaren. De kosten voor onderhoud, herstelling en ver nieuwing der gebouwen zijn volgens de bijgaande begrooting geraamd op 5370waarbij voor schoonhouden der gebouwen moet gevoegd worden 750; zoodat het totaal bedrag is uitgetrokken met 6120 of 470 hooger dan het vorige jaar. Onder de kosten van onderhoud komt eene som van 700 voor, tot het herstellen der gewezen Muntpoort. Deze poort moet, volgens de rijks adviseurs voor de monumenten van geschiedenis en kunst, eene groote kunstwaarde hebben, zoodat hare restauratie werd aanbevolen. Zij is tot dus ver onderhouden door de gemeente Middelburg, doch, geplaatst tussclien de rijksgebouwen, maakt zij daarmede, als het ware, een geheel uit. Van het bestuur van Middelburg kan niet gevergd worden, dat het herstel voor rekening der gemeente worde genomen, uithoofde van de daaraan ver honden kosten. Het afbreken en wegnemen der poort was dan ook reeds in overweging gekomen. Stelt echter de regeering prijs op haar behoud, hetwelk reeds nu, door den bouwvalligen toestand, zeer wordt bedreigd, dan schijnt het billijk dat daarvoor de noodige gelden op de rijks-begrooting worden uitgetrokken. Yoor aankoop en onderhoud van meubelen is geraamd ƒ820, in welke som is begrepen 500 voor gewoon onderhoud en ƒ320 voor buitenge wone noodzakelijke herstelling en vernieuwing der meubelen in de raadzaal van gedeputeerde staten en de audientiekamer van den commissaris des konings; alzoo ƒ900 minder dan voor 1876 is toegestaan. Yoor vernieuwing, herstelling en gewoon onder houd van het gebouw, bewoond door den com missaris des konings, wordt 5225 noodig geacht. Het is thans officieel bevestigd, dat de toestand in Konstantinopel niets onrustwekkends oplevert en er volkomen rust en orde heerscht. Tot de in om loop zijnde ongunstige geruchten heeft waarschijn lijk de omstandigheid aanleiding gegeven, dat de schoonmoeder van den Russischen gezant om rede nen van gezondheid naar de Krim is vertrokken. Van zeer dreigenden aard daarentegen is de ver houding tusschen de Porte en Servië, eu hoewel een oorlog nog wel niet voor onvermijdelijk wordt gehouden, vreest men toch dat het er toe zal ko men. Door de oproeping van den tweeden ban der militie is het Servische leger tot een effectief van 112,000 man opgevoerd en weldra zullen de grenzen geheel zijn bezet; de veld- en vesting batterijen zijn daarheen vertrokken en alle beschik kingen moeten zijn genomen om morgen strijd vaardig te zijn. Prins Milan zou in het begin dezer week eene proclamatie uitvaardigen, die op een oorlogsverklaring zou gelijken en Belgrado verlaten om zich te Deligrado aan het hoofd der troepen te plaatsen. De zending van den heer Cristieh naar Konstantinopel is onverwachts opge geven. Inmiddels heeft ook de Turkscbe regeering, die krachtig door Engeland schijnt te worden gesteund, troepen naar de Servische grenzen gezondendie reeds geheel moeten zijn ingesloten, zoodat de ge ringste aanleiding voldoende is om den strijd te doen uitbreken. De hoop dat het hiertoe niet zal komen wordt nog het meest verstrekt door het gebrek aan geld waarmede Servië te kampen heeft; de poging om eene leening te sluiten is aan alle groote beurzen in Europa, zelfs te Moskou, mislukt. Of het ook te Amsterdam beproefd is, wordt niet gemeld. De Nederlanders zijn anders nog al licht geneigd hun geld in gevaarlijke fond sen te steken. De beslissing der Porte omtrent de invoering van hervormingen wordt ieder oogenblik verwacht en de grootvizier heeft eene proclamatie tot de Bulgaren gericht om de Muzelmannen en Christe nen tot eensgezindheid aan te sporen. Oostenrijk schijnt de Turksche regeering' thans krachtiger te ondersteunen, want om de gemeenschap tusschen de opstandelingen en de vluchtelingen af te breken zijn 20,000 van laatstgenoemden in Croatie geïn terneerd, en indien de agitatie ten gunste der Slaven in hst Zuiden van Hongarije mocht aan houden zal aldaar de staat van beleg worden aigekondigd. Een bewijs van goede verstandhouding en over eenstemming tusschen de garandeerende mogend heden is dat allen, overeenkomstig het verlangen van Engeland, aan de kommandanten van hunne smaldeelen in de Turksche wateren hebben opge dragen om zorgvuldig de bepalingen der tractaten van 1841, 1856 en 1871 betreffende de doorvaart door de Dardanellen te eerbiedigen. Met buitengewonen luister is Zaterdag te Ver sailles de geboortedag van Hoche, den groo- ten generaal der eerste republiekgevierd. De voorzitter van het feestbanket, het senaatslid Feray, stelde een dronk in op maarschalk Mac- Mahon, waarin hij wees op de groote vorderingen sedert 1873, dank zij de eensgezindheid der linker zijde, gemaakt en ook herinnerde aan de laatste manifestatie der partijen van den senaat tegen de uitspraak van het land. „Maar zeide hij zij zijn onmachtig." Hij wees op het vertrouwen, dat het ministerie moet inboezemen, hetwelk niet vreest de republikeinsche regeering van Frankrijk te handhaven en dat door de militaire en parle mentaire eerlijkheid van maarschalk Mac-Mahon moet worden bevestigd. Na eene rede van den heer Joly, die herinnerde, dat men onder bet gouvernement van de moreele orde de nagedach tenis van generaal Hoche niet kon vieren, sprak Gambetta een van die warme en welsprekende redevoeringen uit, waarmede hij zijn gehoor als 't ware electriseert. Hij doorliep met zijne hoor ders de geschiedenis der laatste jaren, om ten slotte te constateeren dat de republiek, te midden der rampen van het land, is gevestigd als de eenig mogelijken regeeringsvorm. De republikeinsche partij zeide hij heeft in den dagelijksehen strijd gezegevierd door tucht en gematigdheid. De bedriegelijkste berekeningen hebben haar zege praal niet kunnen verduisteren. De redenaar deed een beroep op de eensgezindheid van alle partpen en vermaande haar tot edelmoedigheid; zonder ongeregeldheden en zonder wantrouwen zal voor alle politieke veroordeelden het oogenblik van gratie aanbreken. De republiek is de regeering van de orde en der vrijheid, haar programma is vrede, onderwijs, eendracht, verzoening. Zij maakt de kracht der natie uit te midden van de onrust in Enropa. Het onpersoonlijk karakter der repu bliek levert een waarborg zooals geen enkele monarchie bezit. Frankrijk heeft genoeg met zich zeiven te doen om zich met anderen te bemoeien. De discussies over het wetsontwerp tot goed keuring van het met Oostenrijk gesloten traktaat tot overneming der spoorwegen in Opper-Italië geeft in de Italiaansche kamer aanleiding tot vrij scherpe uitdrukkingen tusschen de voormalige ministers, die het oorspronkelijke traktaat hebben gesloten en de tegenwoordige titularissen, die de additioneele conventie hebben geteekend. De gewe zen minister van openbare werkende beer Spa- ventaverdedigde de motieven waarop het oor spronkelijke traktaat was aangegaan en critiseerde de additioneele conventie. De minister-president Depretis, verdedigde zich tegen de beschuldiging dat het ministerie zou hebben gehandeld in strijd met de waardigheid van het land. In de commissie door het Spaansche congres gekozen tot onderzoek van het wetsvoorstel om de fueros af te schaffen zijn 6 leden voorstanders, terwijl er slechts éen tegenstander bij is. In antwoord op eene interpellatie of de regee ring van Engeland voornemens is aan die van Spanje opmerkingen te maken omtrent de toepas sing van artikel 11 der constitutie verklaarde de minister van buitenlandsche zakendat hem daar van niets bekend is. Ten aanzien van iedere buitenlandsche bemoeiing zou Spanje met zijn nationale eer te rade gaan. (Prijs der plaatsing 30 cent per regel.) Docter BONNARICGeneesheer in het Höpital des Yénériens te Lyondeelt in de Gazette médi- dicale van Lyon de volgende conclusies medena talrijke proeven te hebben genomen met de Cap sules en de Inspuiting van BSatieo van de HH. GRIMAULT Oie.Apothekers te Parijs „In onze dagen is de geneeskracht van den „Copabu en de Peper van Oubebe meer en meer „betwist en ontkend en mogen zij tot dusverre „het meest zijn gebruikt als geneesmiddelen tegen „blennorrhagiemen kan ze thans niet meer be schouwen als de eenige middelen. Onze waarne- „mingen en onze bevindingen doen ons het ge tuigenis afleggendat de Capsules en de „Inspuiting van Maticotoebereid door „GRIMAULT Oie.geschikt zijn om werkelijke „genezing aan te brengen bij de behandeling van „vloeiingen." HoofddepotH. H. ULOTH Cie., te Amsterdamen in alle goede Holland3che Apotheken. R. te V. Een paar dagen geduld. Het stuk is nog al lang. C. te S. Aan een correspondent ten uwent be staat voor ons geen behoefte. v (Red.) Het barkschip Eigagezagv. A. Jörgensen, is heden morgen van Riga alhier binnengekomen. Van hier vertrokken het brikschip Jere- miasom hout. De Noordsche schooner Ellidagezagv. Pedersen van Antwerpen bestemd naar St. Peters- burg geladen met spoorijzers is lek uit zee terug en té Vlissingen in de haven gekomen; zal moe ten lossen om nagezien te worden. Het barkschip Walcherengezagv. M. Th. Larsen, is heden morgen van Nieuwediep naar Sundsvall vertrokken. Volgens telegram van den gezagvoerder D. Ouwehand Szn.voerende het barkschip Hegina Marisis hij den 24en dezer te Queenstown (Enge land) binnengeloopen om orders. Rot rerda.ii 26 Juni. Tarwe met ruimen aanvoer 40 cent lager; rogge met kleinen aanvoer 10 cent hooger paardenboonen prijshoudend kanariezaad 22overigens met kleinen aanvoer flauw het zelfde. Amsterdam 26 Juni. Raapolie op zes weken 38}. Lijnolie f 27}. I®r||aen toü flSffecten. Amsterdam, 24 Juni 26 Juni HTederl. Cert. Werk. schuld. 2} pet. 62} 62} Certific. dito dito3 75} 75} dito dito dito4 99} 98} Aand. Handelmaatschappij .5 103 102} dito exploitat. Ned. Staats :;p. 92} Loten stad Rotterdam. 3 95} 95} dito dito Amsterdam.3 96} 96} üelglë. Cert. bij Rothschild. 21 [at. 58f Frankrijk. Inschrijvingen 3 Inschrijvingen5 Rsisiand. Oblig. 1798/1816. 5 lOOjj 100} Certific. Inser. 5e serie 5 77} 77} Obl.Hope&C°. 18556eserie. 5 87} 87 dito 1000 18645 97 96} dito L. 100 18725 „90} 90} dito L. 100 18735 „90} 90} Loten 18645 332 334 Loten 1866 5 321 320 Obl. Hope C°. Leen. 1860. 4} pet. 88} 87} Certific. dito4 75 Inscr. Stieglitz&C0.2ea4L. 4 75} Obligatiën 1867—694 „77} 77 Certificaten....6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 264 265 Oblig. dito4} pet. dito dito4 Aand. Kiew-Brest5 dito Baltische spoorweg 3 134 133} Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pet. 96} 95} dito dito Jelez-Griasi.5 231} dito dito Jelez Orel 5 pet. 95 94} dito dito Charkow Azow 5 89} 88} Polen. Schatkistobligatiën 4 Aand, Warschau-Bromberg .4 f 60 dito dito Weenen 5 116} 115} Oostenrijk Obligatie metal. in zilver Januari/Juli 5 pet. 56} 55,^ Obligatiën dito April/Oct. 5 56} 55} dito in papier Mei/Nov.. 5 54-Cj 53} dito dito Febr./Aug. 5 53}} Aand. Nation, bank3 830 820 Loten 18605 550 547 dito 1864„127 126 Hongarije. Schatkistbiljett. 6 pet. Oblig. Theiss spoorweg5 Italië. Certific. Amsterdam5 68 Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 f 100 100 üpanje. Obligatiën Buitenl., 3 pet. 13 12} Oblig. Binnenlandsche. 3 11}} 11}} Portugal. Obligatiën 3 53 52}| Turkije. Inschr. Alg. schuld 5 10} 9j|- Obligatiën 18696 f 35 33 Egypte. Obl. 18687 pet. 37 36 Obl. 1873 7 „37} 37 Amerika.Obl.Ver. Stat. 1904 5 Obligatiën dito dito 1885 6 101} Illin. Cert. Amsterdam. 85} Oblig. Illinois Redemtion. 6 Oblig. Central Pacific 6 94 93} Certific. Chic. N. W7 57-^ 57} Oblig. Madison Ext7 85} dito Winona-St. Peter 7 82} 81} dito N. W. Union7 „81} dito Union Pac. Hoofdl. .6 90 89} Qbl.St.Paul&P ac.Spw. le sec. 7 41 dito dito dito 2" sec. 7 30} Brazilië. Obl. 18634} Obl. 18655 „92} Hainb. Russen 30}Russen in Z. R. 31Pool- selie per fl. Poolscho per Z. R. Spaan sche p'asters -—Spaansche binnenlandsche f Amerikaansche dollars 2.44}papier ƒ2.15. Prijzen van coupons. Amsterdam 26 Juni. Metall. 20.45dito zilver I 20.85; Div. Eng. per f 11.90; Eng. Portugal per f 12.Spaansche piasters Amerikaansche dollars (in goud) 2.44}. Heden overleed, tijdig voorzien van de H. Sa cramenten der Btervenden, mijn geliefde echtgenoot TBEODORUS WILHELMUS DEN DOOP, in den ouderdom van 56 jaren. J. DEN DOOP, geb. van Kampen. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed te Bergen op Zoom onze geliefde moeder en behuwdmoeder Mejuffrouw PENDERS geb. Frederichs, na eene ongesteldheid van weinige oogenblikken, in den ouderdom van 56 jaren. Middelburg, J. SIMONS, geb. Penders. 25 Juni 1876. W. SIMONS. Amsterdam 24 Juni. Metall. 20.60dito zil ver 20.95; Div. Eng. per 11.90; Eng- Rtissen per 11.90; Eng. Portugal per 12.—; Frans, 47.55 Belg. 47.55Pruis, 58.60 Heden overleed, in den ouderdom van zestig jaren, onze dierbare vader de heer NATHAN MOZES COHEN. Wat wij, zijne vijf kinderen, aan hem verliezen zal ieder die hem van nabij ge kend heeft wel beseffen. Middelburg, Uit aller naam, 26 Juni 1876. I. N. COHEN. De ondergeteekende betuigt haren hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, aan haar bij het overlijden van haren geliefden echt genoot van hier en elders betoond, Serooskerke, M. S. VISSER, 26 Juni 1876. Wed. C. Broerse Hz. VAN DEN BROECKE, LUTEIJN en SCHOU TEN adverteeren dat met 1° Juli e. k. ten hunnen kantore betaalbaar zijn de alsdan verschenen coupons der Negotiatie onder verhand van Lande rijen gelegen in de Soelekerkepolder, als mede de uitgelootte obligatiën no. 7, 12, 16, 28, 34, 38, 44, 47, 57, 60,63,66, 73,94a en b, 98a en b. Die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen den heer J. A. DE WAAL, gelieven daarvan vóór den 5"n Juli e. k. opgaaf of betaling te doen aan J. C. DE WAAL, Londonsche kaai H n° 58. De ondergeteekende geeft kennis dat de be proeving van dras-maai werktuigen op zijne hofstede, Woensdag 28 dezer, ook door het publiek mag bijgewoond worden. W. REIJNIERSE. De VOEDINGS-COMMISSIE van het 3* Regi- mint Infanterie in garnizoen te Vlissingen zal, onder nadere goedkeuring van den kommandeeren- den officier en op diens bureau op Woensdag 28 Juni 1876, om 12 uren 's middags, aanbesteden: de levering van AARD AP- PELEK, ten behoeve der Soldaten-menages voor den tijd van 15 dagen. De aanbesteding zal in het vervolg plaats heb ben telkens den 10™ en 25eu der maand, tenzij deze datums op Zon- en Feestdagen vallen, in welk geval de voorgaande dag is bepaald voor de inschrijving. De voorwaarden liggen ter lezing van af heden op gemeld bureau van 1012 uren 's morgens. Nadere informatiën zijn te bekomen bij de Voedings-Commissie v. n. De Kapiteins get. MICHAËLIS. VON LESSCHEN. De Notaris A. M. TAK zal, op Donderdag 29 Juni 1876, 's avonds te acht aren, op de bovenzaal der Sociëteit De Vergenoeging op de Markt te Middelburg, in het openbaar bij opbod en afslag verkoopen staande en liggende te Middelburg aan de Vlissingsche straatwijk K nummer 49; grootte 1 are 50 centiaren. waarin sints velejaren eene sme derij is gevestigd, staande en liggende naast het vorige perceel, wijk K nummer 50, grootte 2 aren 39 centiaren. Deze perceelen zullen zoo afzonderlijk als gecombineerd worden geveild. staande en liggende te Middelburg aan de Heerenstraat, wijk H nummer 140; grootte 32 centiaren. Voorschreven huizen zijn daags vóór en op den dag van verkoop te bezichtigen van 10 tot 4 uren, op vertoon eener toegangkaart, te bekomen ten kantore van voornoemden notaris. een BOEIERSCHUIT groot 24 ton; te be vragen bij den Eigenaar A. VERMEULEN te Drcskcns.

Middelburgsche Courant | 1876 | | pagina 3