BUITENLAND. Advertentiën. Polder "Walcheren. Hoogere Burgerschool Handelsberichten, Zeetij dingen, De Griffier der Staten van ZEELAND Thermometerstand. Provinciale staten van Zeeland. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. Prijzen van Ëfleeten. te ZIERIftLZEË. Het verbeteren en onderhouden tot 30 April 1877van de Waterkeerende werken aan bovengenoemd Waterschap. niet met hunne geloofsovertuiging kunnen rijmen. Over het algemeen waren het welgestelde menschen. Ingevolge het verlangen der familie van wij len George Sand heeft de heer Lacretelle in de Fransche kamer van afgevaardigden zijn voorstel tot oprichting van eeu standbeeld voor de beroem de schrijfster in den tuin van het Luxembourg teruggenomen. De geneeskundige afdeeling van den geheimen staatsraad in Engeland heeft in zijn jaarbericht de vrees voor eene verbreiding der pest over West Europa, zelfs voor het geval die in den Levant sterk mocht toenemen, geheel ongegrond verklaard. In de omgeving van Straatsburg hebben be langrijke overstrooraingen plaats gehad tengevolge van den hoogen waterstand in den Rijn, die sedert 1852 niet tot zoo hoog peil was geklommen. Ver scheidene dorpen zijn zoo onverwachts overstroomd dat de inwoners ternauwernood het leven konden redden. Het verlies aan goederen en producten is zeer aanzienlijk. Te Ayz in Schotland is een tapijtfabriek afgebrand waarbij waarschijnlijk 26 vrouwen en meisjes en 1 man het leven hebben verloren. 19 Juni 's av. 11 u. 61 gr. 20 's morg. 7 u. 66 gr. 's midd. 1 u. 81 gr. 's av. 6 u. 80 gr. In de aanstaande zomervergaderingdie den 4en Juli a. geopend wordt, zijn behalve de mede- deeling van ingekomen stukkenkoninklijke be sluiten en mededeelingen van gedeputeerde staten de volgende voorstellen aan de orde. a. Voorstel van gedeputeerde statennaar aan leiding van het dwr den heer in®. W. Ph. Vis aan de staten ingediend voorsteltot het beschik baar stellen eener som uit de provinciale fondsen, voor onderwijs in de hulpwetenschappen van den landbouwte geven aan onderwijzers in de lagere scholen en voor het bekostigen der voordrachten van wandellesraars. b. Omtrent het verzoek van het gemeentebestuur van Nisse, tot toepassing van artikel 36 der wet op het lager onderwijs ter tegemoetkoming in de gewone kosten van bedoeld onderwijs. c. Voorstel, naar aanleiding van een dergelijk verzoek van den raad der gemeente Koewacht. d. Omtrent een verzoek van den raad der ge meente Rillandtot toepassing van artikel 36 der wet op het lager onderwijster tegemoetkoming in de kosten van den bouw van een nieuw school lokaal. e. Betreffende de voortdurende verpleging der behoeftige krankzinnigen dezer provinciein het geneeskundig gesticht voor die lijders te Delft. Omtrent het verzoek van J. B. Temmerman c. s.ingezetenen van Hoofdplaatom opname dier gemeente onder de aanlegplaatsen van den stoombootdienst op de Wester-Schelde. g. Omtrent een tot de staten gericht adres van I. Wondergemprovinciaal opzichter der wegen, tot verhooging zijner jaarwedde. h. Ter zake van eeD tot de staten gericht adres van G. Larooij, schipper in het overzetveer van Gorishoek op Yersekendam om subsidiemet de noodige mededeeling omtrent het veer. i. Tot toevoeging van het Nederlandsch gedeelte van den Willem Leopoldpolderaan het water schap der sluis aan de Wielingen. k. Tot wijziging van het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappen. I. Tot wijziging en aanvulling van het regle ment voor het waterschap Schouwen. Ontwerp reglement voor het waterschap Stop peldijk c. a. n. De verantwoording van gedeputeerde staten, wegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven, over het dienstjaar 1874. o. De begrooting der kosten van het provinciaal bestuurvoor zooveel het rijksbestuur isvoor 1877. p. De begrooting der enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven voor 1877met een voorstel van gedeputeerde staten, betreffende de te heffen opcenten op de grond- en personeele belasting, ten behoeve der provincie. b. De benoeming van een lid der staten, bedoeld by artikel 89 der provinciale wet. r. De benoeming van een lid der gedeputeerde statenter vervanging van den heer H. J. van Deinsedie zijn ontslag als lid der provinciale staten heeft genomen. s. Het voorstelom aan den heer J. P. I. Buteuxovereenkomstig zijn verzoekeen eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van grif- fier der staten van Zeelanden zoo dit voorstel wordt aangenomen, de benoeming van een opvolger. Bij het scheiden van de markt leert men zijn vrienden kennen, zegt men wel eens, en de waar heid van dit spreekwoord heeft ook weder de koning van Griekenland ondervonden. Zoolang hij gezond en wel te midden van zijn onderdanen vertoefde gaven zij geen bijzondere blijken van groote gene genheid en gehechtheid jegens hun vorst, maar dit veranderde geheel toen hy in den vreemde door een ernstige ziekte werd aangetast, die zijn leven in gevaar bracht. Hoewel het denkbeeld nimmer meer tot zijn dierbare onderdanen terug tekeeren den koning misschien niet vreemd is geweest, hebben zij dit waarschijnlijk niet geloofd of er althans niet over nagedacht. Toen echter het leven van koning Otto in gevaar geraakte, vroeg men zich af wat er gebeuren zou, indien hij thans over leed, en de overweging van de mogelijke gevol gen deed den vurigen wensch ontstaan, dat de koning behouden en wel spoedig tot zijn getrouwe Hellenen mocht terug keeren. Dat zij het inderdaad ernstig meenden blijkt wel uit de alge me ene levendige belangstelling. Er heerschte overal groote agitatie en spanning; men verdrong zich om de bulletins betreffende den gezondheidstoe stand, en toen deze gunstiger werd kon men overal ontspanning opmerken. Als door een alge- meenen drang aangezet werden openbare gebeden verordend, die door iedereen rijk, en arm werden bijgewoond, zoodat de arbeid stilstond. Men be greep, dat het eventueel overlijden van den koning een afgrond zou openen, waarin het land misschien zou te gronde gaan, daar de strijd der partyen in al zijn woede zou ontbranden. Het kan wel niet anders of deze blijken van groote genegenheid hebben het hart van koning Otto verkwikt, die thans voornemens moet wezen spoediger naar zyn land terug te keeren dan aanvankelijk was bepaald. De binnenlandsche aangelegenheden gaan inmiddels vrij kalm haar gang, doch de financiën verkeeren in een treurigen toestandwat een krachtig motief wezen moet voor de Grieken om zich kalm te houden, want met de schatkist moet hetmaar slecht gesteld zijn. Die financieele aangelegenheden zijn gisteren nog ter sprake gekomen in het Engelsche parlement, naar aanleiding eener interpellatie van den heer Hanbury betreffende het nakomen door Griekenland van de verplichtingen die het bij den afstand der Jonische eilanden op zich had genomen. De mi nister verklaarde zich daaromtrent tot de garan- deerende mogendheden te zullen wenden, en de gevoerde correspondentie te zullen overleggen, zoodra zy volledig zal wezen. Het Engelsche parlement toonde gisteren over het algemeen weder een bijzondere voorliefdevoor buitenlandsche quaesties. De heer Mc Duff inter pelleerde de regeering over het aangenomen artikel 11 der nieuwe Spaansche constitutie, waarop de onder secretaris van staat voor buitenlandsche zaken, de heer Bourke, verklaarde dat de regce- ring van Groot-Brittannië, in het belang der Engelsche onderdanenby de Spaansche regeering zou aandringen op een zoo ruime toepassing van het beginsel der goedsdienstige verdraagzaamheid als mogeiyk is. Eindelijk had de heer Bourke nog te antwoorden op eene interpellatie van den heer Gorst Derby betreffende de,gevangenneming van den kapitein en een officier van het Engelsche schip Talisman door de regeering van Peru. De taal van den heer Bourke was alles behalve welwillend voor de Zuid-Amerikaansche republiek. Hy ver klaarde aan hare regeering te hebben gemelddat de plaats gehad hebbende gevangenneming niet kan worden gerechtvaardigd en hy zich beklaagde over de weinig vriendschappelyke handelwijze van de Peruaansche regeering. Deze mededeeling werd met luide toejuichingen begroet, zoodat het dui- delyk is, dat de kamer de handelwyze der regee ring in deze volkomen goedkeurt en haar ook ver der zal steunen in de handhaving van het prestige van Engeland tegen de republiek van Peru, die waarschynlyk best zal doen te trachten de zaak zoo spoedig mogelyk in der minne te schikken, daar het duidelijk isdat Engeland zich tegen woordig krachtig wil doen golden. Belangrijk is het op te merken welk een schok de verkiezing van den heer Buffet tot levenslang senator op politiek gebied in Frankrijk heeft ver oorzaakt. Men zou zeggendat het ministerie is opgeschrikt en de republikeinen uit het veld zyn geslagen. Na een oogenblik van aarzeling heeft de regeering met een krasse daad geantwoord nl. met het decreet tot verdere zuivering van het per soneel der administratieeen besluitdat op alle republikeinen een gunstigen indruk heeft gemaakt en waarvan de beteekenis door de organen der rechterzijdedie er heftig tegen uitvarenblijk baar wordt gevoeld.- De republikeinsche kamerleden ontwikkelen een groote mate van bezadigdheid. De linkerzijde, die in den laatsten tijd zooveel blijken van poli tiek beleid heeft gegevenheeft thans als haar programma aangenomen voor het oogenblik in de eerste plaats alles te vermyden wat aanleiding zou kunnen geven tot een breu^ tusschen de meer derheid der kamer en de regeeringvoorts te vol doen aan net verzoek van den heer de Marcère om de discussie over de gemeentewet te verdagen en er zich toe te bepalen om voor de benoeming van maires de wet van 1871 in toepassing te brengen. Een door verscheidene bladen dezer dagen in omloop gebracht berichtdat de toestand van den paus zeer ongunstig en zelfs dat hij reeds gestorven zou zijn wordt bepaald tegengesproken. Alhier binnengekomen het Engelsch schooner- schip Wilson Colchester, met steenkolen. Heden morgen is alhier het kanaal gepas seerd Zr. Ms. monitor Tijger, kommandant de luitenant ter zee 1® klasse van Broekhuizenko mende van Rotterdam met bestemming naar Vlis- singen. Yan Vlissingen vertrokken het schoonersehip Nerva, gezagv. Larsen, in ballast haar Borga (Rusland)de Engelsche stoomboot Achilles, gezagv. Peters, en het schoonersehip Adriana Wilhelminagezagv. Reijnhoutbeiden in bal last naar Shields. Volgens ontvangen bericht van den gezag voerder A. Jörgensenvoerende het barkschip Higa, is hij den 16en dezer Kopenhagen gepas seerd. Goes, 20 Juni. De aanvoer van tarwe was macig. Overige artikelen bijna niet getoond. De prijzen ondergingen geene verandering. Rotterdam, 20 Juni. Ter markt van heden waren aangevoerd 1122 runderen; 248 vette, 26 nuchtere kalveren; 945 schapen; 237 varkens en biggen. Runderen le qual. 92; 2® qual. 76; 3e qual. 62kalveren le qual. 1002® qual. 80; schapen 90 cent. Vlissingen, 20 Juni. Boter per kilogram ƒ1.15 a ƒ1.10. Eieren /3.60 per 104 stuks. Amsterdam, 19 Juni 20 Juni Hederl. Cert. Werk. schuld. 2$ pet. 62f$ 62} Certific. dito dito3 74} 74}} dito dito dito .4 99 98f| Aand. Handelmaatschappij .5 102} dito exploitat. Ned. Staatssp. 93} Loten stad Rotterdam. 3 96} 96} dito dito Amsterdam.. 3 96 96} België. Cert. bij Rothschild. 2} pet. Frankrijk. Inschrijvingen3 Inschrijvingen5 Rusland. Oblig. 1798/1816. 5 100} 100} Certific. Inscr. 5® serie 5 77} Obl.Hope&C°. 18556eserie. 5 87} 87} dito 1000 18645 98} 98} dito L. 100 18725 91} 91} dito L. 100 18735 91} 91} Loten 1864 5 334 333 Loten 1866 5 323 Obl. Hope C°. Leen. 1860. 4} pet. 89} 90 Certific. dito4 75 74} Inscr. Stieglitz C°. 2®a4L. 4 75} 75} Obligatiën 1867694 79^, 79} Certificaten6 51} 51} Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 263} 264} Oblig. dito4} pet. dito dito4 Aand. Kiew-Brest5 114 115 dito Baltisehe spoorweg 3 134 134 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pet. 96} 96} dito dito Jelez-Griasi.5 232 232 dito dito Jelez Orel 5 pet. 96} dito dito Charkow Azow 5 90} 90} Polen. Schatkistobligatiën 4 79} 79 Aand, Warschau-Bromberg .4 60 60} dito dito Weenen 5 116 116 Oostenrijk Obligatie metal. in zilver Januari/Juli 5 pet. 57}} 57} Obligatiën dito April/Oct. 5 n 57} 57} dito in papier Mei/Nov.. 5 n 55A 55A dito dito Febr./Aug. 5 n 55} 54} Aand. Nation, bank3 f 850 856 V 560 dito 1864 •n 130} 130 Hongarije. Schatkistbiljett. 6 pet. Oblig. Theiss spoorweg5 67 Italië. Certific. Amsterdam5 n 68 Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 f 100 100 8panje. Obligatiën Buitenl.. 3 pet. 13} 12} Oblig. Binnenlandsche. 3 12} 11} Portugal. Obligatiën 3 52} 53} Turkjje. Inschr. Alg. schuld 5 HA U Obligatiën 18696 36 36 Egypte. Obl. 18687 pet. 41 40} i? 41} 40} Amerika.Obl.Ver. Stat. 1904 5 102} Obligatiën dito dito 1885 6 101} 101} Illin. Cert. Amsterdam. T) 85} 85} Oblig. Illinois Redemtion. 6 n Oblig. Central Pacific 6 n 93 93} Certific. Chic. N. W. 7 56A 56} Oblig. Madison Ext7 85} dito Winona-St. Peter 7 n 82 82} dito N. W. Union7 n 80} dito Union Pac. Hooldl. 6 n 89} 90} Obl.St.Paul&Pac.Spw.l®sec. 7 n dito dito dito 2® sec. 7 n 30 29} Brazilië. Obl. 18634} 17 w 92 92} Pr|jzen van coupons. Amsterdam, 20 Juni. Metall. 20.80; dito zilver 21.17}Div. Eng. per jg 11.90Eng. Portugal per 11.90Spaansche piasters f Amerikaansche dollars (in goud) 2.45. Amsterdam, 19 Juni. Metall. f 20.80; dito zilver 21.15; Div. Eng. per 11.90; Eng- Russen per 11.90; Eng. Portugal per ƒ11.90; Frans, 47.55Belg. 47.55Prttis. 58.60 Hamb. Russen 30}Russen in Z. R. ƒ30}Pool- sche per fl. Poolsche per Z. R. Spaan sche piasters Spaansche binnenlandsche Amerikaansche dollars ƒ2.45papier ƒ2.15. Ondertrouwd IJ. P. STASSE en J. VISSER. Vlissingen, 20 Juni 1876. Heden overleed onze geliefde moeder MARIA CHRISTINA MEERTENS, Wed. van JASPER MEEUWSE, in den ouderdom van 55 jaren. Allen die haar gekend hebben zullen beseffen hoe zwaar dit verlies valt voor hare kinderen. E. MEEUWSE. Middelburg, M. C. MEEUWSE. 20 Juni 1876. S. P. MEEUWSE. J. M. MAAS. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, zoo van hier als van elders ontvangen, bij het over lijden mijner Echtgenoote, betuig ik, ook namens mijne kinderen en behuwdkinderen mijnen harte- lyken dank. L. BREEDVELD. Middelburg, 20 Juni 1876. De ondergeteekende betuigt haren oprechten dank voor de vele bewyzen van deelneming, zoo van hier als van-elders ondervonden bij het over lijden van hare geliefden echtgenoot op 26 Meijl. J. C. VAN DER MANINCKT, Wed. J. F. Dikkenberg. geeft kennis de aan belanghebbendendat bij de drukkers U. F. AUER ZOONte Middelburg, tegen betaling der kostenalgemeen verkrijg baar zyn: 1° de rekening wegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven van Zeeland, over het dienstjaar 1874; 2" de bogrooting der kosten van het provin ciaal bestuur van Zeelandvoor zooveel het Rijksbestuur is, voor 1877; en 3° de begrootiug der enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven van Zee land voor het jaar 1877. Middelburg, 20 Juni 1876. De Griffier der Staten van Zeeland, BUTEUX. Het POLDERBESTUUR van Walcheren brengt by deze ter kennis van ingelanden. 1° dat bij de opening der stembriefjes welke van 151711. Juni zijn ingeleverd, voor de benoemiDg van 6 Commissarissen in het polderbestuur is gebleken dat als zoodanig op nieuw zijn be noemd J. VERHAGE te Zoutelande. J. MINDERHOUD Pz. te Westkapelle. Mr. D. A. BERDENIS VAN BERLEKOM te Middelburg. Z. KOENE te Biggekerke. P. POUWER Az. te GRIJPSKERKE. P. DE VISSER te Aagtekerke; en 3° dat het van de opening opgemaakt proces verbaal op de griffie des polders ter inzage van ingelanden is nedergelegd. Middelburg 19 Juni 1876. Het Polderbestuur voornoemd D. A. DRONKERS, Voorzitter. J. P. VAN VISVLIET, Griffier. De COMMISSIE VAN TOEZICHT op het Mid delbaar Onderwys te Zierikzee maakt bekend, dat het admissie-examen voor hen die wenschen toegelaten te worden op de Hoogere Burgerschool, zal plaats hebben op Zaterdag den 15enJ uil e. k., des morgens te 9 uren. Zij, die zich aan dat examen wenschen te onder werpen, zullen zieh vooraf in persoon moeten aan melden bij den Directeur der Hoogere Burgerschool, uiterlijk op den 8en Juli e. k. Zierikzee, den 15en Juni 1876. De Commissie voornoemd, SCHNEIDERS v. GR. Secretaris. Het BESTUUR der Waterkeering van het Ca- lamiteuse Waterschap Oud en Jong Bres- kens zal, op Vrijdag den 3©en Juni 1876, des namiddags te 2 uren in het logement Het Hof van Holland te Breskens onder nadere goedkeuring aanbesteden. De besteding heeft plaats ingevolge 1 der A. B.de inschrijvingsbiljetten moeten worden ingezonden aan den Secretaris-Ontvanger de Heer M. M. MEIJER, Jr. te Breskeus. Het bestek ligt ter inzage van af den 20en Juni 1876, ten kantore van den Secretaris- Ontvanger te Breskens, en is tegen betaling van f 0.5O verkrijgbaar bij de Drukkers U. F. AUER ZOON te Middelburg. AanwyziDg zal plaats hebben des Maandags en Woensdags vóór de besteding, terwijl inlichtingen te bekomen zijn bij het Bestuur en Waterbouw kundige ambtenaren van bovengenoemd water schap te Breskens.

Middelburgsche Courant | 1876 | | pagina 3