BUITENLAND, Algemeen Overzicht. De heer Verkuijl Quakkelaar wilde de bepaling ,nooit langer dan drie jaar" doen vervallen en de beslissing telkens aan den raad overlaten waarbij hij zich op de Middelburgs olie verorde ning beriep. De heeren Kleijnhens en van Uije Pieterse ver laagden echter een bepaalden termijn als prikkel voor belanghebbenden om naar eene andere be trekking om te zien, terwijl eindelijk de heer Pot, vooral met het oog op eene wel niet te ver wachten maar toch eerlang mogelijke opheffing der betrekking van de kommiezen der plaatselijke belastingenhet met den heer Quakkelaar eens was. De bij dit verschil van meening, door den voorzitter gestelde vraag: zal er een termijn wor den gesteld werd bij stemming met 7 tegen 3 stemmen bevestigend beantwoord. Tegen stemden de heeren J. J- E. HectoiPot en \erkuyl Quakkelaar. Laatstgenoemde heer stelde alsnu voor een ter mijn van 5 jaren aan te nemen hetgeen met 8 tegen 2 stemmen (die van de heeren Pot en Quak kelaar) verworpen werd. De heer J. J. P. Hector wilde aan den raad de bevoegdheid toekennen om na verloop van do gestelde 3 jaren andermaal voor 3 jaren wacht geld te kunnen verleenendoch ook dit voorstel werd met 8 tegen 2 stemmen verworpen. De heeren Pot en J. J. P. Hector stemden vóór. In art. 8 komt de bepaling voor, dat het pen sioen of wachtgeld vervalt wanneer de belangheb bende in het gasthuis opgenomen wordtof wan neer hy in eene rijks-provinciale- of gemeente- betrekking wordt herplaatstwanneer de bezoldi ging met het laatst door hem genotene gelijk staat of dat overtreftonverschillig of de benoemde de betrekking al dan niet aanvaardt. Tengevolge eener opmerking van den heer Ockers vervalt de bepaling voor zooveel de opneming in het gasthuis betreft. Daarentegen wilde de heer J. J. P. Hector het pensioen of wachtgeld doen vervallen wanneer de belanghebbende eenige par ticuliere betrekking verkrijgt, geëvenredigd aan zijne vroegere bezoldiging. Dit denkbeeld werd echter als onbillijk bestreden door de heeren van Uije Pieterse en Kleijnhens en ten slotte met algemeene stemmen op 1 na (die van den voorstel ler) verworpen. De eindstemming over de verordening zal in een volgende zitting moeten geschiedenaan gezien de stemmen gestaakt hebben over het amendement van den heer Yerkuijl Quakkelaar bij art. 2 betreffende het vereischte aantal dienst jaren. Alsnu is aan de orde de benoeming eener hulp onderwijzeres aan school C, voor welke betrekking zich slechts éene sollicitante heeft aangemeld, zijnde mejuffrouw A. A. Jerouimushulponderwijzeres te Middèlburg, die met 9 van de 10 stemmen wordt benoemd. Er was 1 biljet oningevuld inge leverd. De benoeming gaat in met 15 Maart a. Vervolgens wordt gelezen eene missive van den inspecteur van het lager onderwijs in Zeeland, houdende bedenking 1° tegen het bedrag van het schoolgeld ad 66 op de school voor meer uitge breid lager onderwijs voor jongens (hoofdonder wijzer de heer Stuart), als voor vele ouders te bezwarend, terwijl op de hoogere burgerschool te Middelburg voor het onderwijs in alle vakken slechts f 40 's jaars wordt betaald; en 2° tegen de tabel tot vaststelling der grondslagen van toe lating van leerlingen van al of niet gegoede ouders. Op voorstel van burgemeester en wethouders wordt zonder hoofdelijke stemming besloten be doelde tabel te doen vervallen en de beslissing over de toelating aan hen over te laten. Voorts stellen zij voor, het schoolgeld voor de school van den heer Stuart op f 40 te bepalen, doch op voorstel van den heer Kleijnhens wordt besloten de beslissing hieromtrent aan te houden en het stuk inmiddels voor de leden ter inzage te leggen. Met algemeene stemmen wordtna toelichting door den voorzitter, gunstig beschikt op de inge komen adressen van A. L. Neeteson en C. Ver- straatenom als verzorgden voor eigen rekening in het gasthuis te worden opgenomen. De voorzitter doet vervolgens mededeeling van de verschillende ingekomen adressen van sollici tanten voor de betrekking van assistent-keurmees ter van het slachtvee enz.te weten van de hee ren J. Quite, J. Kemeling, C. de Vries, J. P. Swennen en M. Hakker, terwijl een verzoek van L. St. Daaneals op ongezegeld papier geschre ven buiten aanmerking moest blijven. De stemming besliste ten gunste van den solli citant C. de Vries, die 8 stemmen verwierf, ter wijl J. Quite en J. P. Swennen ieder 1 stem ver kregen. Nadat de verordening op de Zeemans- en vis- schersbeurs eene aanvulling had ondergaanin dien zin dat by verlangen tot verhoogde deelne ming na vermeerderd traktement ook verhoogd bedrag van inleg zal moeten betaald worden naar den bepaalden maatstaf en overeenkomstig den dan bereikten leeftijdwerd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd een voorstel van het dage lijksch bestuur tot het doen van schilderwerk en reparatie aan den vloer van het stads-koffiehuis „de Beurs", waarvan de kosten zijn geraamd op plus minus /185. Vervolgens doet de voorzitter mededeeling van een adres van den heer A. don Boerals voorzit ter der te Middelburg gevestigde naamlooze ven nootschap genaamd „Nijverheids-vereeniging", hou dende verzoek om afstand van grond op den Koningsweg bij de kanaalbrug tot het plaatsen van geschilderde adresborden voor handeldrij- en ner'.ngdoendenzooals daarmede te Middelburg bereids een aanvang is gemaakt. De voorzitter stelt namens burgemeester en wet houders voor den verlangden grond in het belang van handel en nijverheid kosteloos beschikbaar te stellen, welk voorstel zonder beraadslaging en z05,..er, hoofdelijkestemming wordt goedgekeurd. jm Reling van het overlijden van het raadslid den heer J. B. de Groof, geeft de voor zitter te kennen dat burgemeester en wethouders, onderstellende dat die kennisgeving door de leden van den raad met hetzelfde gevoel van leedwezen zal vernomen zijn als door het dagelijksch bestuur, onmiddellijk een brief van rouwbeklag namens het gemeentebestuur aan de familie van den overledene gezonden hebben. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. -De dag der'verkiezing voor een nieuw raadslid 21 dezer ge™ees^er en wethouders bepaald op Voor die verkiezing heeft de benoeming van een stembureau plaats, waartoe gekozen worden: als leden de heeren Pot met 8 en Mortier inet 6 stem men, en als plaatsvervangers de heeren de Kruijff en Verkuyl Quakkelaar, ieder met 9 stemmen. Eene dankbetuiging van de hulponderwijzeres mej. J. E. van der Plank en van den hulponder wijzer den heer A. L. A. van Unen, voor de hun toegekende belooning, wordt voor kennisgeving aangenomen. Evenzeer wordt voor kennisgeving aangenomen eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, houdende bericht dat de aan den heer Pietersen te 's Hage, verleende concessie voor den aanleg van een tramway tusschen Middelburg en Vlissin gen niet een half jaar is verlengd; alsmede de mededeeling van den voorzitter dat burgemeester en wethouders een adres aan de regeering hebben gericht, op daartoe van andere gemeentebesturen ontvangen uitnoodiging, tot het verkrijgen van vrijstelling van zegel- en registratiekosten voor de registers van den burgerlijken stand. Tengevolge van het overlijden van den heer J. B. de Groof is eene vacature ontstaan als lid in de commissie voor de gasfabriek. Ter voorzie ning daarin wordt tot de benoeming overgegaan. Na twee vrije stemmingen, welke tot geen resul taat leiden, wijst een derde stemming tusschen de heeren Mortier en Callenfels eerstgenoemde aan, om met den heer Verkuyl Quakkelaar geplaatst te worden op het tweetal dat voor de herstemming in aanmerking komt. Bij die herstemming staken de stemmen, zoodat loting tusschen de ovenge noemde heeren Quakkelaar en Mortier noodzakelijk is. Het lot beslist ten gunste van den heer Quak kelaar, die evenwel verzocht van die gunst ver schoond te blijven met het oog op zijne vroegere, later gebleken door de meerderheid niet geappre cieerde bemoeiingen ten aanzien der gasfabriek, zoodatzijne belangstelling daarin verminderd is. Een démenti van den heer de Kruijff ter zake van dit laatste deed den heer Quakkelaar in de benoeming berusten. Vervolgens had de benoeming plaats van een lid in de commissie voor de Zeemans- en visschers- beurs, waartoe met 6 van de 10 stemmen gekozen werd, als lid van den raad, de heer Mortier. Ge noemde heer reeds lid zijnde, als deelhebbende aan den handelsstand, zal de commissie uitgenoodigd worden in zijne plaats eene aanbeveling te doen. Met algemeene stemmen (de heeren Callenfels en Pot waren bij deze stemming afwezig) wordt vervolgens besloten tot wijziging der gemeentebe- grooting voor 1875, tengevolge waarvan zoowel de inkomsten als de uitgaven met 61,329 verhoogd worden. Een adres van W. Daamsom verhooging van jaarwedde als opzichter bij de burger-avondschool, wordt ter zijde gelegd omdat het op ongezegeld papier geschreven is. Een verzoek van den heer J. C. de Groof be treffende de vergunning tot het aanleggen eener straat door den Prinsentuinvergezeld van eene memorie van toelichtingis gesteld in handen der commissie van fabricage; de beraadslaging daar over wordt aangehouden. Vervolgens worden burgemeester en wethouders gemachtigd tot het sluiten van een contract met kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente, waarbij dezen laatsten het eigendomsrecht verzekerd wordt van de gronden van het voormalig, thans ten deele tot wandelpad voor het publiek ingerichte, kerkhof. De voorzitter deelt mededat hy van den heer Verkuijl Quakkelaarondersteund door den heer de Kruijffeen schriftelijk voorstel heeft ontvan gen strekkende om eene commissie te benoemen tot het onderzoeken van middelen, om in het belang der gemeente in het najaar te Vlissingen eene tentoonstelling te houden van voorwerpen die van de tentoonstelling te Philadelphia over Vlissingen worden teruggebracht. De heer Verkuijl Quakkelaar lichtte zijn voor stel nader toewaarbij hij deed uitkomendat de aan dergelijke tentoonstelling verbonden kosten vermoedelijk gering zullen zijn; dat het indirect belang daarbij ten zeerste betrokken isdat zij zou kunnen geschieden in de zich buiten bevindende ledig staande gebouwenwaarin men zeer gemakkelijk verschillende afdeelingen zou kunnen exposeeren. De te benoemen commissie zou zich dienaangaande in correspondentie kun nen stellen met de staatscommissiedie voor de tentoonstelling te Philadelphia werkzaam is. Nadat de heer Kleijnhens had te kennen gege ven dat hij niet voldoende op de hoogte der bedoeling van het voorstel was en hij dus liever een meer uitgewerkt plan de van beide voorstellers zou zien, werd het voorstel aangenomen met 9 stemmen tegen, die van den heer Kleijnhens. Voorts werd, op verzoek van den heer Quak kelaar, bepaald dat de commissie zal bestaan uit drie leden. Bij de benoeming werden de heeren Quakkelaar en de Kruijff al dadelijk tot leden der commissie gekozen, respectievelijk met 8 en 7 stemmen. Voor het derde lid moest eene tweede vrije stemming plaats hebben, welke geschiedde nadat de heer Kleijnhens (die bij de eerste stemming 4 stemmen verkregen had) verzocht had, over eenkomstig zijne zoo even gemaakte bedenking, buiten aanmerking te blijven. De uitslag dezer tweede stemming wasdat de heer J. J. P. Hector met 8 van de 10 stemmen als derde lid der com missie gekozen werd. De heer Verkuyl Quakkelaar doet vervolgens, na daartoe bekomen verlof, eenige vragen van het dagelijksch bestuur betreffende de beer- en meststoffen. Die vragen komen hierop neerof het waar is dat men den beer bij herhalingen nog pas acht dagen geledenheeft laten wegloo- pen en op 1 Januari jl. het verlies reeds eene waarde van f 1200 bedroegof de pachter ge dreigd heeft met eene procedure tot schadever goeding of de bestaande toestand nog langer zal duren en de vuilnis der straten tegen betaling op eene andere plaats wordt ingeladen? De voorzitter deelt den loop der zaak mede, waaruit in hoofdzaak het volgende blijkt Op 19 Januari 1875 heeft het dagelijksch bestuur aan den eerst aanwezend ingenieur te kénnen gegeven dat behoorde voorzien te worden in de inlading van beer en mestspeciën gedurende de uitvoering van het geprojecteerde werk. Den 4en Augustus werd aan den minister te kennen gegevendat blijkens het bestek geen voorziening genomen was, met verzoek om daartoe maatregelen te nemen. Bij voortgezette correspondentie meldde de minister den 30fn Augustusdat zijn bedoeling alleen was te voorzien in een koker tot aüading van beer enz. maar niet het geven van geldelijke tegemoet koming voor ongerief uit het maken 'van een werk van publiek nut voortvloeiende. Burgemeester en wethouders behouden zich voor hierop nader terug te komen. Den 15en October ontvingen zij een project van eene hnlpinrichting tot aflading van mestspeciën welk project is goedgekeurd. Inge volge later schrijven van den eerstaanwezend ingenieur was eerst toen de staat van buitenge woon werk door den minister goedgekeurdzoodat men alsnu eerlang de voltooiing der embarcadère tegemoet mag zien. Wat voorts den heer de Smedt, den pachter, betreft, bleek o. a. uit de mededeeling des voor zitters dat genoemde heervoorziende dat in 't vervolg gedurende de uitvoering van het werk aan de haven bezwaren tegen de inlading zouden ontstaaneene wale-pont aanbood voor f 1500, teneinde den beer daarin te verzamelen. Burge meester en wethouders, steeds vol hoop dat het rijk spoedig in het bezwaar zou voorzienvonden geen vrijheid dat aanbod aan te nemen. Op 23 October heeft dan ook nog eene inlading plaats gehad, doch slechts voor de helft wegens den aanleg van den dam in de voorhaven; sedert is niet meer kunnen geladen worden. In Decem ber heeft de heer de Smedt geschreven over door hem geleden schade. In 't begin der vorige maand is hij zelf te Vlissingen geweest ter bespreking der zaak. Burgemeester en wethouders hebben erkend dat hij schade geleden had en zich bereid verklaard om zoodra de aanlegplaats gereed zou zijn en eene berekening der schade kon plaats hebben de noodige voorstellen aan den raad te doen tot gedeeltelijk kwijtschelding der pachtsom, en bij overigens vertrouwen kan op de billijke handeling van het gemeentebestuur. De heer de Smedt verklaarde op de loyauteit van 't gemeente bestuur te vertrouwen en maakte nog slechts eenige bezwaren omtrent de aanstaande lig- en laadplaats der schepenwelke bezwaren zooveel mogelijk wederlegd zijn. De heer Verkuyl Quakkelaar constateertdat burgemeester en wethouders reeds lang kennis hebben gedragen van het bestaande zeer belang rijke bezwaar, zonder den raad daarmede in ken nis te hebben gesteld. Met het oog op het ge wicht der zaak dringt hij ten slotte op voorzich tigheid en het noodige toezicht van de zijde van het dagelijksch bestuur aan. Een aan de orde gesteld voorstel tot nadere vaststelling van de jaarwedden van de hulponder wijzers wordteveneens als een verzeek van de hnlponderwijzeres mej. Bentinck om eervol ontslag, tot eene volgende zitting aangehouden. De ingekomen verslagen der plaatselijke school commissie en der commissie van toezicht op de scholen voor middelbaar onderwijs worden voor de leden ter inzage gelegd. Aan burgemeester en wethouders wordt machti ging verleend ombij gebleken juistheid der ge maakte berekeningen, afkoop van tienden te doen overeenkomstig daartoe ingekomen verzoeken van de heeren P. Boone en A. Hovijn, teKoudekerke. Evenzeer wordt hun machtiging verleend tot het sluiten van een contract betreffende den door den minister van oorlog toegezegden afstand van drie Beaumont-geweren klein kaliber, ten gebruike voor de schutterijonder daartoe bedongen voor waarden van weder beschikbaar stelling, wijze van bewaring onder toezicht van den komman- deerenden officier, enz. De kosten van bewaring zullen vermoedelijk f 20 's jaars bedragen. De begrooting voor den MiddelburgVlissing- «chen rijweg voor 1876 wordt zonder bedenking goedgekeurd, doch die der leenbank aangehouden, naar aanleiding eener opmerking van den heer Kleynhens, die geen gelegenheid had gehad haar in te zien. Ten slotte worden burgemeester en wethouders gemachtigd met het rijk eene overeenkomst aan te gaan tot overname van wegen bij den Konings weg, en daarna de zitting gesloten. De herstemmingen in Frankrijk hebben de re publiek nader bevestigd, zóo zelfs dat de repu blikeinen in de kamer eene meerderheid van ongeveer 170 stemmen zullen hebben. De Temps rekent dat van de 533 leden 352 zullen behooren tot de republikeinen21 tot de constitutioneelen, 56 tot de rechterzijde, 24 tot de legitimisten en 76 tot de Bonapartisten. De herstemmingen heb ben geleverd57 republikeinen4 constitutionee len 12 leden der rechterzijde7 legitimisten en 26 Bonapartistente zamen 106de uitslag in het arrondissement Sisteron en de vier koloniën was nog niet bekend. Het is den Bonapartisten dus niet gelukt bij de herstemmingen het verloren terrein te herwinnen en het door hen verkregen aantal zetels blijft zeker verre beneden dat hetwelk zij hadden ge hoopt te zullen verkrijgen. De Temps wijst er echter op, dat de groote staf van het keizerrijk bijna voltallig in de kamer zal verschijnen en spoort daarom tot de grootste voorzichtigheid aan. Het Bonapartistische element zal de kern der op positie vormen en de andere groepen der rechter zijde zullen er steun bij moeten zoeken. Hoewel de radicalen eergisteren meer overwinningen be haalden dan op 20 Februari, blijft toch hun aantal te gering om een eenigszins belangrijken invloed uit te oefenen en dit is in den tegenwoordigen toestand een groot geluk. Zooals wij gisteren hebben medegedeeld is in het 8e arrondissement van Parijs de hertog Deca- zes met groote meerderheid tegenover zijn Bona- partistiscken tegenstander gekozende andere candidaat der Bonapartisten die het in Parijs tot eene herstemming had gebracht, de heer Bartholoni, in het 7e arrondissement, bleef met 5174 stemmen in de minderheid, terwijl de republikein Frébault werd gekozen. De overige gekozenen te Parijs zijn1" arrondissement Tirard 3e arrondissement Spulier, 14e arrondissement Germain Casse, 15e arrondissement Farcy en 19" arrondissement Allain Targé. Te Corsica is de ex-vice-keizer Rouher tegenover prins Napoleon overwinnaar gebleven- Raoul Duval is te Louvier (Eure) gekozen, blijk" blaar door verdeeldheid tusschen de constitutionee - len. Bij de eerste stemming toch verkregen de republikein Meunier 6,885 stemmen, de constitu tioneel Prétavoine 2,339 en de Bonapartist Raoul Duval 5,431; laatstgenoemde kreeg eergisteren 7,667 stemmen en de heer Meunier 7,476. Omtrent de ministerieele onderhandelingen deelt de Temps mede, dat zij voorloopig zijn geschorst omdat de heer Casimir Perier het niet eens kan worden met den maarschalk over de quaestie der drie portefeuiles van oorlogmarine en buiten- landsche zaken, en met den heer Dufaure niet over den omvang en het karakter der administra tieve veranderingen. Intusschen is het ontslag van den heer de Meaux officieel bekend gemaakt en de heer Léon Say ad interim belast met de portefeuille van landbouw en koophandel. Waar schijnlijk zullen nu de zaken in statu quo blijven totdat de kamers zullen zijn bijeengekomen en hare bureaux hebben samengesteld, waardoor de regeering in staat zal worden gesteld beter over de kracht der verschillende groepen en de repu- blikeinsche meerderheid te oordeelen. Men ver wacht, dat het onderzoek der geloofsbrieven eeni ge dagen in beslag zal nemen, waarin de onder handelingen, met volkomen kennis van den staat van zakenkunnen worden voortgezet. De Temps uit den uitdrukkelijken wensch, dat die periode van waarneming en overweging tot erkenning der noodzakelijkheid zal leiden om eenerzijds aan de wenschen der natie te gemoet te komen en te vol doen en anderzijds de politiek van voorzichtigheid en gematigdheid te blijven volgen, die aan het land eene constitutie en twee republikeinsche ver gaderingen heeft geschonken. Gisteren werd te Rome het Italiaansche parle ment geopend door koning Victor Emmanuel met een redewaarin hijna eerst te hebben melding gemaakt van den goeden binnenland" schen toestand en de gunstige betrekkingen met het buitenland, zijne ingenomenheid betuigt over het met Oostenrijk gesloten tractaat, betreffende den aankoop der Italiaansche spoorwegen, waar door een van de moeilijkste quaesties is opge lost die tegenwoordig de meeste beschaafde staten en hunne parlementen bezighouden. Wel dra zal door de regeering een wetsontwerp wor den aangeboden tot den aankoop der spoorwegen in Italië voor den staat en de exploitatie daarvan, alsmede betreffende de - financieele operaties die daarmede in verband zullen staan. Hoewel hier door de lasten voor de schatkist belangrijk zullen worden verhoogd hoopt de koning toch dat in dit jaar voor de eerste maal evenwicht tusschen de inkomsten en uitgaven zal kunnen worden verkregen zonder vermeerdering van belasting. De gunstige gang van de herziening der tarieven en de te dien aanzien verkregen overeenstemming met Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland, versterkt het vertrouwendat in dit jaar nieuwe handels - tractaten ter goedkeuring aan de kamer zullen kunnen worden voorgelegd. De koning wenscht dat de fouten in het verledene begaan zullen wor den herstelddat de inkomsten van de schatkist zullen worden verhoogd en een beter débouché aan de Italiaansche producten zal worden ver schaft, zonder iets te kort te doen aan de begin selen van het vrijhandelsstelsel. Verschillende wetsontwerpen van judicieelen en administratieven aard werden aangekondigd, de volmaking van het leger met lof vermeld, en voorts de noodzakelijkheid kenbaar gemaakt om alle mogelijke zorg te wijden aan de marine, die gelijk recht heeft op de genegenheid van het land en de zorg van het parlement. „Het is mijn wensch zeide de koning het land een billijk vertrouwen in zich zeiven in te boezemen, dat de zekerste waarborg voor zijne onafhankelijkheid en voor den eerbied voor zijne rech ten is." Na met satisfactie te hebben melding gemaakt van de bezoeken van de keizers van Oos tenrijk en Duitschland, sprak de koning over de groote quaestie van den dag, over den opstand in de Herzegowina en Bosnië. Deze had aanleiding gegeven tot onderhandelingen tusschen de mogend heden die de onschendbaarheid van het Turksche rijk hebben gewaarborgd, en de koning had het noodig geoordeeld daaraan deel te nemen om, in overleg met de mogendheden, de rustjn het Oosten te herstellen en het lot der Christelijke volkstam men te verzekeren. De sultan had de tot dat einde aangewende pogingen gunstig opgenomen en de koning verklaarde op de eerlijke en trouwe nako ming der aangekondigde hervormingen te rekenenj om de pacificatie van de in opstand zijnde streken te bewerken en haar een betere toekomst te verzekeren. „Italië zal als groote mogendheid zijn verplichtingen nakomen, door met de bevriende mogendheden zamen te werken tot het behoud van den vrede. Terwijl het alles zal doen wat moge lijk is om zijne instellingen te ontwikkelen en zijn binnenlandsche welvaart te bevorderen zal het zijn invloèd aanwenden op eene wijze die het den eer bied en het vertrouwen van de beschaafde naties zal verzekeren." Wat de Politische correspondenz uit Weenenen de telegraaf uit Ragusa mededeelen omtrent de on derhandelingen van baron Roditch met de opstan delingen strekt niet om het vooruitzicht op een spoedig herstel van den vrede te versterken. Ge noemde onderhandelaar heeft de hoofden der op standelingen aangespoord hunne landgenooten aan te raden, dat zij de wapenen zullen neerleggen en naar hunne liaardsteuen terug keeren, terwijl hij hen beloofde, dat de groote mogendheden voor

Middelburgsche Courant | 1876 | | pagina 3