BUITENLAND. Aclvertentiën. Aankondiging. Zeetijdi ngen. Handelsberichten. OPENBARE AANBESTEDING Burgerlijke stand. Thermometerstand, Staten-Generaal. Algemeen Overzicht, Grijzen van effecten. VEEMARKT iMIDDELBÜRG Donderdag den 3® Maart 1836. WERKMANS-VEREENIGIN6. bij enkele inschrijving.' lief lierbestraten Tan 1G50 II1 van den keiweg, begin nende aan de Toormalige Duinpoort en eindigende bil den Singel Tan tie bui tengracht fe Vlissingen. tegen was het aantal eerste klasse-passagiers voor groote afstanden toegenomen. De inkomsten der maatschappij waren gedurende het jaar belangrijk vermeerderd terwijl tengevolge van het nieuwe systeem groote bezuiniging op het vervoer van het materieel was verkregen. Misschien zal men op deze manier langzamerhand nog komen tot het stelsel van niet meer dan eene klasse op de spoor wegen, dat in Amerika sedert lang in gebruik is. Het hof van assisen in Haute saone heeft eene 25jarige nonzuster Theresia genaamd, die aan het hoofd stond van de meisjesschool te Courchaton en op de mairie aldaar woonde, tot 15 jaren tuchthuisstraf veroordeeld wegens kinder moord door de ongehuwde moeder gepleegd. Zij had haar pasgeboren kind door vuistslagen op het hoofd gedood. De hoogste kerkelijke autoriteit in Engeland, de kerkelijke afdeeling van den geheimen staats raad, heeft bepaald, dat zij die aan de staatskerk getrouw willen blijven, niet meer aan den duivel behoeven te geloovenzoodat zij diens erkenning voortaan niet meer in hunne geloofsbelijdenis be hoeven op te nemen. Deze beslissing is genomen naar aanleiding van een kerkelijk proces door zekeren heer Jenkins ingesteld tegen den predikant Cook, die genoemden heer Jenkins het avondmaal had geweigerd, „daar hij als een openbaar en erkend zondaar, een gemeen en erkend verdraaier van het kerkelijk gebedenboek" moest worden aangemerkt omdat hij niet in den duivel geloofde. De predikant is in het ongelijk gesteld en moet nu nog de kosten betalen. (Van 2027 Februari.) Middelburg. OndertrouwdP. A. P. Vermeulen, jm. 25 j., met M. J. Göpner, jd. 28 j. Gr. M. Dubois, jm. 27 j., met M. E. Feij, jd. 35 j. BevallenA. C. Corné, geb. Lugte, d. E. Macli- geels, geb. van de Wijngaert, d. C. P. Casteleijn, geb. Lugte, d. K. 't Hart, geb. Brandenburg, d. T. J. Karreman, geb. Cornelisse, d. N. Aalewijnse, geb. Buijs, d. M. S. de Rijeae, geb. Langejan, z. T. Davidse, geb. Kodde, z. A. J. Hackenberg, geb. Matzinger, d. P. Joosse, geb. Tange, d. C. W. Pluijmers, geb. van Kiel, d. E. Blaas, geb. Gil- lesse, z. Overleden: C. de Jonge, man van C. Cevaal, 60 j. J. A. van den Broecke, vrouw van L. H. Cadet, 62 j. S. P. de Wind, jd. 48 j. M. J. Kuij- per, jd. 80 j. A. Heere," wede. van F. Verlee, 75 j. A. van Loo, z. 10 m. 8. C. Ooms, wed'. van J. A. Meuschaart, 66 j. A. Meyer, z. 6 j. J. A. Renat, z. 13 m. P. M. van Dijcke, jd. 52 j. C. Beaufort, we dr. van P. J. Maschee, 68 j. J. W. van Kuijk, d. 3 j. (Van 1926 Februari.) Vlissingen. BevallenD. Streefkerk, geb. Swalp, d. C. Peters, geb. de Kok, z. L. Brielsman, geb. Louwerse, z. P. Koppejan, geb. Maas, z. J. M. van Hoepen, geb. Monnier, z. M. Klaassen, geb. van Biem, d. N. Stróosnijder, geb. van Erken Calandt, d. R. M. F. Lagace, geb. Baels, d. Overleden: C. W. Quite, d. 16 w. E. J. Chris- tiaanse, d. 6 w. A. C. van Malm, jd. 69 j. Goes. Bevallen J. Vaes, geb. Nieuwersteeg, d". (tweel.) P. Korstanje, geb. Holleman, z. M Smol ders, geb. Geus, d. A. C. Geluk, geb. Maartense, z. C. van Kogelenberg, geb. Andriessen, z. Overleden: M. Korstanje, wede. van J. A. En- gelblik, 85 j. J. Vertregt, d. 16 j. D. A. Oerle- mans, man van C. W. Polderman, 37 j. K. Strijd, d. 2 j. G. Timmerman, z. 3 j. I. F. van den Berge, d. 13 m. Zierikzee. Gehuwd: D. Vooren, jm. 24 j., met J. Augustijn, jd. 21 j. BevalleDH. Wisse, geb. Rombouts, d. D. van der Est, geb. Gebuijs, z. J. van Tigchelhoven, geb. Bos, d. D. Gloude, geb. Enzlin, z. G. J. van Dui- veedijk, geb. Smit, d. T. L. van der Valk, geb. Costerus, d. Overleden: C. Bethe, z. 7 w. H. Janse, vrouw van J. Versteeg, 72 j. F. J. de Paepe, man van C. Rikman, bijna 28 j. J. E. Franke, d. bijna 8 j. P. C. van den Berge, jd. 38 j. J. Braam, wed'. 76 j. 26 Feb. 's av. 11 u. 48 gr. 27 's morg. 7 u. 46 gr. 's midd. F u. 49 gr, 's av. 11 u. 47 gr. 28 's morg. 7 u. 46 gr. 's midd. 1 u. 49 gr, 's av. 6 u. 48 gr. De commissie voor de stenographie uit de tweede kamer heeft voorgesteld art. 47 van het reglement van orde, tijdelijk, als proefneming voor veertien dagen of éene maand, door de volgende bepaling te vervangen: „De leden spreken van de plaats, daartoe vóór het bureau der kamer ingericht. „Korte opmerkingen of mededeelingen kunnen van de gewone zitplaatsen, staande, worden in het midden gebracht." Hiermede wil de commissie, alsvorens tot een eventueele nadere regeling van het stenographisch bureau voorstellen te doen, het voornaamste be; zwaar uit den weg ruimen, dat thans nit de onnauw keurige opteekeningen van het gesprokene voort vloeit, waarvan het gevolg is omslachtige en lang durige correctie, te late openbaarmaking van het verhandelde. De commissie is van oordeel, dat dit alles zou verbeteren, wanneer de sprekers zóo in de zaal waren geplaatst, dat hunne woorden, onder alle omstandigheden, gemakkelijk door den stenograaf konden worden opgevangen en dit zoo kon worden ingericht, dat noch de ministers, noch de leden zich behoefden te verplaatsen om beter te hooren. Zoodoende zouden ook de verslaggevers van de Per® beter in staat zijn hun taak te vervullen. Als proefneming wordt dit voorstel aan de uit spraak der ervaring onderworpen. Nog voor de herstemming op den 5en Maart a. zal het Fransche ministerie met een nieuw ge matigd republikeinsch element worden Versterkt door de optreding van den heer Teisserenc de Bort als minister van landbouw en koophandel in plaats van markies de Meaux, die voor goed wcnscht te worden ontslagen, De benoeming van den heer Teisserrenc de Bort wordt ieder oogen- blik verwacht. De optreding van den heer Dufaure heeft aan leiding gegeven tot geruchten omtrent eene circu laire die de minister tot de prefecten zou richten met het oog op de aanstaande herstemming. Het blijkt echter, dat die geruchten onjuist zijn en dat, zoo de heer Dufaure instucties aan de pre fecten wil geven, dit mondeling zal geschieden. In ieder geval kan men wel als zeker aannemen, dat do herstemmingen onder geheel andere in vloeden zullen plaats hebben. Waar de ambte naren al niet bepaald republikeinsch gezind zijn zullen zij zich wel wachten in een andere rich ting te ijveren, maar strikte neutraliteit in acht nemen, en het zou ons daarom niet verwonderen zoo naar evenredigheid bij de herstemmingen de republikeinen nog meer overwinningen behaalden dan bij de eerste verkiezing het geval is geweest. Zaterdag was in Madrid reeds het gerucht in omloop, dat don Carlos in Frankrijk was aange- kdmen, doch dit is niet nader bevestigd, zoodat hij zich óf nog in de bergen van het noorden bevindt óf op de een of andere wijze is ontvlucht. Zijne strijdkrachten moeten althans zeer zijn ver minderd en zijn minister van oorlog, generaal Yinelet, is te Bayonne gekomen, alwaar hij is gear resteerd en geïnterneerd. Den 25en zijn de Alfou- sistische generaals Martinez Campos en Primo de Rivera te Pampelona aangekomen. Eerstgenoem de heeft op zijn marsch negen Carlistische batal jons ontmoetdie zich aan hem hebben onder worpen daarenboven hebben acht verspreide batal jons en een aantal kleinere groepen do wa pens vrijwillig neergelegd, tengevolge waarvan de generaal zes kanonnen, een aantal geweren en een groote hoeveelheid amunitie heeft buit gemaakt. Yoorts wordt nog gemelddat twee bataljons van Navarre zich in de richting van Bidassoa hebben verspreid en dat al de batal jons van Alava, Biscaye, Guipuzcoa en Castilië op de vlucht of ontbonden zijnenkele kleine troepen uitgezonderd. Te Tolosa, alwaar koning Alfonsus Vrijdag is aangekomen, hadden zich nog zes bataljons onderworpenterwijl de Carlistische generaals Cabero, Bosque, Belda en Iturmendi, benevens een aantal andere hoofdofficieren naar Frankrijk zijn gevlucht. Var. Tolosa is de koning aan het hoofd van 30,000 man en 40 kanonnen naar Alsasua vertrokken, om de opstandelingen uit hun laatste schuilhoeken in het gebergte te ver drijven. Terwijl alzoo in het noorden het koninklijke le ger het land geheel van Carlisten zuivert, zijn Zaterdag te Madrid de werkzaamheden van de nieuwe kamer van afgevaardigden, onder voorzitter schap van den heer Pozada Herrera, aangevangen. Ook Castelar heeft den voor de afgevaardigden ge vorderden eed afgelegd, doch onder protest tegen den inhoud, waarmede hij zich niet kon vereeni gen. De minister-presidentCanovas del Castillo, maakte echter de opmerkingdat de oppositie te gen den eed ontijdig was en deze zaak eerst later een onderwerp van behandeling zou kunnen uit maken. Deze opmerking lokte een storm van toejuichingen uit en de kreet der vergadering: Leve de koningHet spreekt van zelf dat eene op positie in republikeinschen zin op dit oogenblik geen steun kon vinden bij de vertegenwoordiging. Het schijnt echterdat de oppositie van Castelar aanleiding heeft gegeven tot eene verklaring van generaal Pavia, die tijdens het bestuur van Caste lar gouverneur-geneaaal van Madrid wasdat hij tot zijn leedwezen zich genoodzaakt had gezien over te gaan tot den coup <V état van 3 Januari 1874 doch dat de omstandigheden dien noodzakelijk hadden gemaakt. Hij deelde mede later op dit onderwerp te zullen terugkomenhetwelk zeer licht aanleiding kan geven tot heftige debatten. In den loop van het vorige jaar zijn zooals men zich zal herinneren tussehen de mogendheden uitvoerige en langdurige onderhandelingen gevoerd over de quaestie of de Donau-vorstendommen be voegd zijn zelfstandig handelstraktaten met andere mogendheden te sluiten, naar aanleiding van het aangaan van zoodanig tractaat tussehen Oostenrijk en Rumenië. Door de Rumeensche kamer is het wetsontwerp tot goedkeuring van dat tractaat reeds eenigen tijd geleden aangenomen, en thans is een wetsontwerp van gelijke strekking bij de Oostenrijksche kamer in behandeling. De meer derheid der commissie van rapporteurs heeft tot de aanneming geconcludeerd, doch de minderheid stelt voor de discussies te verdagen, waarschijnlijk ook met het oog op de hangende quaestie in Tur kije. De minister van koophandel heeft het ont werp uitvoerig verdedigd en op de spoedige aan neming aangedrongen, daar eene verdaging voor de regeering gelijk zou staan met eene verwer ping. De regeering heeft in zoover haar zin ge kregen, dat de discussies heden zullen worden voortgezet. Alhier aan de loskade gearriveerd hetschooner- schip Johanna Marie, gezagv. Reijnhout, ko mende van Vlissingen. Rotterdam 28 Februari. Tarwe ruim aangevoerd, en puike soorten 10 cent hooger; rogge ruimen aanvoer en 10 cent lager; haver ruimen aanvoer en mindere soorten 20 cent lager; kanarie zaad 50 cent lager; paardenboonen voor de zaai 10 cent hoogererwten 25 cent hooger overigens herzelfde. Amsterdam, 28 Februari. Raapolie op zes weken 39). Lijnolie 27). Amsterdam, 28 Februari. Nederl. Certific. Werkelijke schuld. 2) pet. 62) dito dito dito 3 74) dito dito dito .4 Aand. Handelmaatschappij5 110) dito exploitat. Ned. Staatssp. 91 Loten stad Rotterdam. 3 98 dito dito Amsterdam 3 951 België. Certificaten bij Rothschild. 21 pet. Frankr. Inschrijvingen3 dito..5 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 102 Certific. Inscr. 5e serie 5 Obl. Hope CJ. 1855 6- serie. 5 911 dito 1000 18615 1011 dito L. 100 1872 5 „981 dito L. 100 1873 5 98) Loten 18645 335 Loten 18665 340 Oblig. Hope &Cc. Leen, 1860. 41 pet. 921 Certific. dito4 Inscr. Stieglitz C°. 2e a4L. 4 Obligatiën 186769 4 83^ Certificaten6 53) Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 25Gl Oblig. dito41 pet. 87 dito dito4 200 Aand. Kiew-Brest5 127 dito Baltische spoorweg. 3 137 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pet. 99.) dito dito Jelez-Griasi. 5 239ij dito dito Jelez Orel 5 pet. dito dito Charkow Azow .5 Polen. Schatkistobligatiën4 Aand. Warschau-Bromberg. 4 f dito dito Weenen. 5 121) Oostenr. Oblig. metal, in zilv.Jan./Juli. 5 pet. 63 dito dito April/Oct. 5 62) dito in papier Mei/Nov. 5 58) dito dito Febr./Aug. 5 59) Aand. Nation, bank.3 f 928 Loten 1860 5 dito 1864 141) Hongar. Schatkistbiljetten6 pet. Oblig. Theiss spoorweg 5 „74 Italië. Certific. Amsterdam5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 f 102 j Spanje. Obligatiën Buitenl3 pet. 19^ dito Binnenlandsche3 17) Portugal.Obligatiën3 53) Turkije. Inschrijving Alg. schuld. 5 19| Obligatiën 1869 6 f 62 Egypte, dito 1868 7 pet. 64) dito 1873 7 „61) Amerik. Obl. Vercenigde Staten 1904. 5 102) dito dito dito 1885. 6 99) Illin. Cert. Amsterdam „87 Oblig. Illinois Redemtion. .6 dito Central Pacific6 92) Certific. Chic. N. W7 „56) Oblig. Madison Ext7 85) dito Winona-St. Peter 7 82) dito N. W. Union. 7 81) dito Union Pac. Hoofdl. 6 90) Obl St.Paul&Pac.Spw.lesec. 7 dito dito dito 2esec. 7 27-^ Brazilië. Oblig. 18634) 87 dito 1865 5 95) Prijzen van coupons. Amsterdam, 28 Februari. Metall. 21.75dito zilver 22.60Div. Eng. per f 11.90Eng. Portugal per g 11.90Spaansche piasters f 1.28Amerikaansche dollars (in goud) 2.43. Amsterdam 26 Februari. Metall. f 21.80dito zilver 22.60; Div. Eng. per f 11.90; Eng- R ussen per 11.90; Eng. Portugal per /li.90; Frans, 47.65Belg. 47.65Pruis, 58.50 Hamb. Russen Russen in Z. R. /30f Pool- sehe per fl. Poolsche per Z. R. Spaan sche piasters 1.28; Spaansche binnenlandsche ƒ1.02; Amerikaansche dollars 2.42); papier/2.12. Bevallen van eene Dochter Mevrouw de Wed. VAN DISHOECKRisseeuw. Heinkenszand, 24 Februari 1876. Bevallen van een Zoon S. HOLLEBRANDS, ge liefde echtgenoote van P. SMITH. Middelburg, 26 Februari 1876. Algemeene kennisgeving. Te Brielle overleed den 17en Februari 1876 na een kortstondig lijden Vrouwe JOANNA ALIDA VAN ANDEL, weduwe H. P. DE KANTER, in den ouderdom van 72 jaren. Namens de kinderen en behuwdkinderen, JAC. DE KANTER. Wegens buitenlandsche betrekkingen geschiedt deze kennisgeving eerst thans. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde moeder en behuwdmoeder ELIZABETH MARIA VAN SWERS, wed. M. GOOR, in den ouderdom van 62 jaren. Ieder, die de overledene van nabij gekend heeft, zal beseffen hoe diep wij haar verscheiden betreuren. Middelburg, Uit aller naam, 26 Februari 1876. W. J. GOOR. Heden overleed na eene langdurige ongesteldheid, onze geliefde moeder en behuwdmoeder MARIA MARGARETHA WESTVEER, wed. J. Jansen, in den ouderdom van ruim 69 jaren. W. J. JANSEN. Middelburg, J. G. VAN UIJEJansen. 26 Februari 1876. W. VAN UIJE J.Jz. Heden overleed plotseling mijn geliefde echtge noot de heer A. RINDERS, in den ouderdom van 61 jaren, tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen, Breskens, Wed. A. RINDERS, 26 Februari 1876. van Male. Heden overleed plotseling ons jongste kindje ADRIANA ANNA, in den aanvalligen leeftijd van ruim êen jaar. Middelburg, W. PETERS. 27 Febr. C. A. PETERS, geb. Agelink van Rentergem. Hartelijken dank wordt betuigd voor de vele bewijzen van deelneming door ouders en groot ouders ondervonden, bij het overlijden onzer twee innig geliefde kinderen. J. G. C. BURGERS. M. J. BURGERS, Antheunissen. Voor de blijken van deelneming, ondervinden bij het overlijden van ons jongste kind, betuigen wij onzen dank. L. VAN BENTHEM JUTTING. P. J. VAN BENTHEM JUTTING, v. d. BnOEGKE. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvan gen zoowel gedurende de ziekte als bij het over lijden mijner dierbare echtgenoote ADRIANA MARIA DE LAAT, met wien ik 21) jaar in den gelukkigsten echt mocht vereenigd zijn, betuig ik bij deze mijnen hartelijken dank. Oudenbosch, 28 Februari 1876. ANTON KOLCK. te Bij geregistreerd vonnis door de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, den vijftienden Decem ber achttienhonderd vijf en zeventig bij verstek gewezen, is op de vordering van den man ter zake van kwaadwillige verlating door echtscheiding; ontbonden het huwelijk bestaan hebbende tus sehen ARIJ MAAS, Metselaar, wonende te Mid delburg en MARIA TUYNDER, Werkvrouw, rechtens wonende te Middelburg, zich thans op houdende te Rotterdam en zulks met al de gevolgen te dien aanzien bij de wet bepaald. De aan den eischer toegevoegde Procureur, Kosteloos geprocedeerd. J. M. BRIEVE. De DIRECTEUR dier Vereeniging zal op Woensdag 1 Maart a. s. des avonds te 8 uren, het 10e Jaarverslag uitbrengen, waarbij belang stellenden verzocht worden dit bij te wonen. De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Middelburg zal, op Donderdag den Oen Maart 18P6, des voormiddags te 12 uren, ten zijnen kantore aanbesteden: De aanwijzing in loco zal plaats hebben op den 1™ Maart 1876, des middags te 12 uren. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Hoofdopziener der Domeinen J. J. BRANDT te Middelburg. Het bestek is op franco aanvrage voor 25 cent verkrijgbaar ten kantore van den Ontvanger voor noemd, alwaar de inschrijvingsbiljetten moeten worden ingediend vóór des morgens 11% uur van den dag der besteding.

Middelburgsche Courant | 1876 | | pagina 3