TIENDEN. Aftvertentiën. Wisselkoersen Comité Hoods Kruis. Finaal Verkoopen: H kW OF li Ml 25jarige Echtveieeniging Nieuwe uitvindingen. Zeetijdi ngen. Handelsberichten. BEGKAFENIS - MAATSCHAPPIJ Herbesteding Plantsoen enz. Openbare Yerkooping WOONHUIS met TUIN, Prfjzen vaii effecten. „UIT VOORZORG", tie levering van tachtig ku bieke meters O R 1 H T, vrachtvrij op «1e wegen der gemeente, De Notaris H. A. VAN GOGH, op Woensdag 9 Februari 1876, op Woensdag en Donderdag 23 en 24 dier maand, I. De oude en de van vroeger bestaande Novale TIENDEN van Bergen-op-Zoom, Borgvliet, Noordgeest en Halsteren. S. De overige Novale TIENDEN van die zelfde streken, en 3. De TIENDEN van Halsteren in Oud- Glimes-, Auvergne- en Nieuw-Glimes-, Noordpolder, 's Heeren Boudewijnspol- der, Drie-Annenland, Nieuw-Bij moer en Oud-Bij moerpolder; Brood-, Hoek- en Klei ugoedlmkkerij dat protest is uitgegaan terwijl hem zelfs des tijds van „authentieke" zijde de verzekering is gegeven, dat de benoeming zijns vaders aan de Engelsche regeering aangenaam zou wezen. Als prins Bismarck van oordeel is, dat hij door te antwoorden den heer von Arnim nog een ge- voeligen slag kan toebrengen, zal hij het ongetwij feld niet nalaten, doch anders zal hij vermoedelijk zwijgen, daar hij geen vriend is van onvrucht baar gekibbel. De berichten omtrent een tusschen deTurksche troepen en de opstandelingen geleverden slag op den 26™ dezer zijn eenigszins tegenstrijdig. Hierin stemmen echter de tijdingen uit Ragusa en Kon- stantinopel overeen, dat op den weg tusschen Ragusa en Frébinjc de Turken die met een aanzienlijke macht en twee batterijen uit laatst genoemde stad, onder Ahmed Nouktar Pacha waren uitgeruktde overwinning hebben be haald en de insurgenten uit huune posities heb ben verdreven, zoodat zij zich, geheel verslagen, hebben verspreid. Uit Ragusa wordt echter ook nog melding gemaakt van een gevecht op een ander punt, waarin de Turken zoodanig de neder laag hebben geleden, dat de Turksche schepen op de kust met hun gesehut den aftocht hadden moeten dekken. Omtrent den Btaat van zaken in Servië bevat de Politische Correspondenz geruststellende ver zekeringen, en verklaart zij uit goede bron te heb ben vernomen, dat de berichten omtrent het plan van prins Milan om afstand te doen van den troon en het land te verlaten geheel onjuist zijn. De oogenblikkelijke toestand is zelfs niet zoo moeilijk als eenige maanden geleden, terwijl de regeerende dynastie geheel buiten de geschillen der partijen staat, die het er onderling allen over eens zijn dat eene verandering in den persoon van den regeerenden vorst de grootste ramp zou wezen die Servië zou kunnen treffen. Indien dit waar is dan mag men ook van de Serviërs verwachten, dat zij de positie van prins Milan houdbaar zul len maken, door hem niet tot een oorlog te nood zaken die hem aan een andere zijde van een noodzakelijken steun zou berooven. Met hoeveel belangstelling het resultaat der verkiezingen in Frankrijk alom wordt te gemoet gezien blijkt o. a. uit de taal van een paar Russische organen, die betoogen dat die verkie zingen voor geheel Europa belangrijk zijn, omdat van de samenstelling der aanstaande kamers de richting, die de buitenlandsche politiek van Frank rijk in 't vervolg zal aannemen, afhangt. De politiek van den heer Buffet vindt in Rusland volgens een van die bladen geen sympathie, omdat het z\jn doel is het -keizerrijk te herstellen en de republiek ten val te brengen, die alleen in staat is Frankrijk weder op te heffen en het de achting voor zich zeiven en de vriendschap der andere naties weder te verzekeren. Morgen is de groote dag voor de verkiezing van senaatsleden, en hoe weinig met zekerheid omtrent het resultaat kan worden voorspeld, blijkt reeds voldoende uit de zeer bezadigde taal van de republikeinsche organen, die wel hopen op eene overwinning, maar zich toch volstrekt nog niet aan illusies daaromtrent overgeven. Wij leven in een tijd van vooruitgang. Wie aan de waarheid van dit axioma mocht willen twijfe len kan er zich gemakkelijk van overtuigen, door de vele uitvindingen die in den laatsten tijd zijn gedaan en waarvan wel enkele verdienen te worden vermeld. Door Engelsche technici zijn o. a. ver schillende octrooien genomen. Zoo heeft b. v. de heer L. M. Lloyd te Westminster een redding toestel voor schipbreukelingen uitgevondenbe- waarboven de hemel met zijn gouden sterren zich uitbreidde als een tempelgewelf, de stille en niet vergeefs om troost gebeden getuige mijner smart. Vele jaren zijn sedert deze gebeurtenis voorbij gegaan. Ik ben getrouwd en vind in den schoot van mijn gezin meer geluk dan in mijne storm, achtige fantasiëen van weleer. Ik heb leeren in zien dat de verwezenlijking der schoonste idea len gezocht moet worden enzoover mogelijk althanste vinden is binnen den kring des wer- kelijken levens, niet daar buiten. Toch, wan neer ik nog eens aan de dagen mijner jeugd terugdenken de schoone beelden van dien tijd mij voor den geest roepdan verrijst altijd weder het peinzendebleeke gezichtje van de kleine Bertha voor mijne verbeeldingzwijgend aan mijne zijde zittendde grooteblauwe oogen dwalend in de ruimteen met haar vingertjein gedacb. ten verzonkenden eeuwigen cirkel van den ge zichteinder volgend. P> staande uit een aantal waterdichte lederen zakken die, als zij worden opgeblazen, eene kleine boot vormen, welke aan het lichaam kan worden bevestigd. Om een kunstmatige ijsbaan te maken, stellen de heeren West en Ballon voor om onder een dunne watervlakte een kunstmatigen kouden stroom te laten circuleerende onderlagen van den op die wijze gevormdeu ijsvloer zouden rusten op veeren of zakken met lncht gevuld en de vlakte als zij door schaatsenrijders werd gebruikt, zou een gol vende beweging maken De heer Mac Gillivray te Plymouth heelt een machine uitgevonden die gelijktijdig boort en snijdt. Door de ingenieurs Johnson en Harting is octrooi verkregen voor een nieuwen tramway-wagon, die voorzien is van een toestel, waardoor de wagon op de vaststaande raderen kan worden omgekeerd, in de hoogte geheven en om door nauwe straten te rijden. Voorts is het rijtuig voorzien van een zelfregistreerende inrichting van het aantal in- en uitgaande passagiers. Vooral ook uit Amerika zijn berichten gekomen omtrent talrijke nieuwe uitvindingen. Een van de merkwaardigste is zeker wel, die van den heer Griffin te Syracuse, die octrooi heeft gevraagd vooreensurrogaat voor eieren, bestaande uit een mengsel van wijnsteen, wijnsteenzuur, aluin, dubbel koolzure natron, suiker, curcuma, Arabische gom, zwavel en stijfsel. 'tKan lekker wezen. Nikolaas Mackenzie in Providence heeft octrooi voor eene sofa die in een oogenblik in eene tafel met twee stoelen kan worden veranderd. Om vruchten, eieren en andere voorwerpen zoodanig te transporteerendat het eene het andere niet aanraakt, stelt zekere Miller voor een kist te nemen waarin verschillende kokers van netwerk van den bodem tot het deksel zijn gespannen. De eieren enz. worden in die netten-darmen gestopt, de ruimte opgevuld en de een van den ander gesehei den door telkens na het inleggen van een ei het net toe te binden. De eieren hangen dan van elkander gescheiden en kunnen zonder gevaar voor schade worden getransporteerd. De ingenieur Roy Stone heeft een wagon voor spoorwegen met éen rail uitgevonden. Aan weers zijden van de wielen, die midden onder het rijtuig staanbevinden zich twee schijven met caout- schouc bekleeddie den wagon in evenwicht houden. Barker uit Waverley heeft octrooi ge vraagd voor een machine, welker ketel uit twee afdeelingen bestaat, waarin door aanvoering van heete lucht uit eenig chemisch mengsel koolzuur wordt ontwikkeld. Dit brengt dan in plaats van stoom de cylinders in beweging. Eindelijk komen nog in aanmerking de mecha nicus Butt met een optelmachine; Garland met een nieuw werktuig om vijlen te vervaardigen, Storey met een stelsel van ventilatie voor spoor wegcoupés, Weaver en Colwell met een nieuw proces tot zuivering van zout en suiker; Wills in Chicago heeft een eenvoudige machine vervaardigd voor het fabriceeren van hoefnagels; Frans Bur ger heeft een machine uitgevonden, die in plaats van door stoom, door het verbranden van een mengsel van lucht en teerolie wordt gedreven, Lawson in Batlar eindelijk een nieuwe wasch- machine. Heden namiddag is, komende uit In dië met eene lading koffie en suiker, aan de loskade alhier gearriveerd het driemastschip Kortenaergezagv. P. Walters, van de reederij Suermondt te Rotterdam. Amsterdam, 29 Januari. Nederl. Certific. Werkelijke schuld. 2$ pet. 63^ dito dito dito .3 dito dito dito 4 100$ Aand. Handelmaatschappij. 5 109$ dito exploitat. Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 f 97 dito dito Amsterdam 3 95$ België. Certificaten bij Rothschild. 2$ pet. Frankr. Inschrijvingen3 dito. ...............5 39 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 102 Certific. Inscr. 5e serie 5 Obl. Hope C°. 1855 6e serie. 5 92 dito 1000 1864 5 101$ dito L. 100 1872 5 97$ dito L. 100 1873 5 97$ Loten 18645 345 Loten 18665 Oblig. Hope &C°. Leen. 1860. 4$ pet. Certific. dito4 75$ Inscr. Stieglitz C°. 2ea4L. 4 75 Obligatiën 1867—69 4 81$$ Certificaten6 54$ Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 f 247 Oblig. dito4$ pet. 87$ dito dito4 f Aand. Kiew-Brest5 dito Baltische spoorweg. 3 137$ Öblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 pct.l00$ dito dito Jelez-Griasi5 dito dito Jelez Orel 5 pct.100 dito dito Charkow Azow .5 Polen, Schatkistobligatiën, 4 Aand. Warschau-Bromberg. 4 dito dito Weenen. 5 127 Oostenr. Oblig. metal, in zilv.Jan./Juli. 5 pet. 63$$ dito dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 59$ dito dito Febr./Aug. 5 58| Oostenr. Hongar. Italië. Spanje. Portugal Turkije. Egypte. Amerik. Brazilië Aand. Nation, bank3 f Loten 1860 5 „589 dito 1864 13^ Schatkistbiljetten6 pet. Oblig. Theiss spoorweg 5 71$ Certific. Amsterdam5 69$ Oblig. Z.-Ital. spoorweg. 3 102$ Obligatiën Buitenl3 pet. 18A dito Binnenlandsche. 3 16$| [.Obligatiën3 52$f Inschrijving Alg. schuld. 5 19$$ Obligatiën 1869 6 56$ dito 1868 7 pet. 65$ dito 1873 7 „61$ Obl. Yereenigde Staten 1904. 5 102 dito dito dito 1885. 6 100$ Illin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. .6 dito Central Pacific6 91$ Certific. Chic. N. W7 55$$ Oblig. Madison Ext7 85 dito Winona-St. Peter 7 81$ dito N. W. Union7 80$ dito Union Pac. Hoofdl. 6 90$ Obl. St.Paul&Pac.Spw.lesec. 7 dito dito dito 2esec. 7 20$ Oblig. 18634$ 86$ dito 1865 5 94$ Prijzen van coupons. Amsterdam, 29 Januari. Metall. f 21.75; dito zilver 22.80Div. Eng. per f 11.85Eng. Portugal per 11.97$Spaansche piasters 1.24Amerikaansche dollars (in goud) f 2.42. Amsterdam 28 Januari. Metall. 21.75dito zilver 22.82$; Div. Eng. per 11.85; Eng- Bussen per ƒ11.85; Eng. Portugal per 11,97$; Frans, 47.50; Belg. 47.50; Pruis, ƒ58.70; Hamb. Russen 32$; Russen in Z. R. 30$Pool- sche per fl.Poolsche per Z. R. Spaan sche piasters 1.23; Spaansche binnenlandsche ƒ0.97; Amerikaansche dollars ƒ2.42; papier ƒ2.11. van E. TANGE en J. BASSIE. hunne dankbare kinderen en Middelburg, 31 Januari 1876. b ehuwdkinderen. Heden overleed onze jongste lieveling ADRI- ANUS 1ZAAK ABRAHAM, in den jeugdigen leeftijd van bijna 4 jaren. Breskens, A. RINDERS. 28 Januari 1876. M. RINDERS, van Maee. INTEEKENAREN voor de Loterij van Vrouwelijke Handwerken worden beleef delijk verzocht de toegezegde Prijzen in tw zenden vóór of uiterlijk op Woensdag 2 Fe bruari IS76. bij de VLISSINGSCHE HANDELSBANK en Bgkantoor ]VIitlclell>iii*g;. INKOOP. VERKOOP. Londen 8/d. d. 12.01 12.05 Parijs 47.70 47.95 Brussel 47.70 47.95 Berlijn 59 59.25 Sovereigns 11.95 12.04 IVapoleons 9.50 9.60 Clouden Harken 11.75 11.85 Fransch Bankpapier 47.60 47.75 Fngelsch 12.01 12.05 Aan- en Verkoop van Effecten tegen 1/8 pet. onder toezicht van de iieeren Mr. IV. C. BOBSIÜS, ,T. FAK BBOUWEB Mz. EN Mr. P. KOETERT TAK Ez. Al de leden der gemelde Maatschappij worden uitgenoodigd tot het bijwonen der Algemeene Vergadering te houden op Woensdag 2 Fe bruari 1876, des avonds te 9 uren precies, in de bovenzaal van de Sociëteit De Vergenoeging, op de Markt alhier, wanneer de Rekening over het afgeloopen jaar gedaan, en de gelegenheid zal worden gegeven om voorstellen te doen, die in het belang der inrichting zijnde, dadelijk ter overwe ging en zoo doenlijk ter beslissing voorgesteld zullen worden. DE WAARDT FELTEN, Directeur. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente 's Gravenpolder, zullen bij inschrijving trachten aan te besteden: volgens monsters, liggende ter secretarie, alwaar de inschrijvingen vóór of op den 12™ Februari eerstkomende worden ingewacht. De Burgemeester, C. P. LENSHOEK VAN ZWAKE. De Secretaris, F. W. PRÜMERS. Het BESTUUR van genoemd Comité te Mid delburg, maakt bekend, dat het voornemens is onder leiding van den heer Dr. H. A. DE JONGH, in den loop der maand Februari a., eenmaal 's weeksin een der lokalen van het Gasthuis alhier, een cursus te openen, tot opleiding van Ziekenverplegers en Verpleegsters* Mannen en Vrouwendie van dat kosteloos onderwijs wenschen gebruik te maken en zich na verkregen bekwaamheid, op aannemelijke voor waarden, ter beschikking willen stellen, zoo van de Commissie tot verbetérlng der Zie kenverpleging als van het Comité van het Roode Kruis alhier, kunnen zich daar toe, vóór den ft™ Februari a., dagelijks tusschen 12 en 1 uur, aanmelden bij den heer Dr. H. A. DE JONGH op de Balans. Namens het Comité voornoemd, De Secretaris, J. W. DE RAAD. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vllssingcn maken bekend: dat zij voornemens zijn op Woensdag den 2™ Februari 18 S6, des namiddags te 2 uren, ten Raadhuize aldaar, bij enkele inschrijving de herbesteding te doen plaats hebben van het onderhoud gedurende den tijd van drie jaren van het PLMTSOEH en de WEGEN in deze gemeente, en zulks in twee gedeelten: 1°. voor het plantsoen van den Konlngs en Prins Hendrik weg en Middel- burgschen straatweg. 2°. voor het overige, in het bestek genoemde plantsoen en wegen. Vlissingen, 26 Januari 1876. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. vak te Bergen-Op-Zoom, zal voor Mevrouw de Wed. en de Erfgenamen van wijlen den WelEdel Geboren heer L. C. DE GEEP, des voormiddags ÏO uren, in het koffiehuis „DE DRAAKbij den heer J. B. TRIMBOS al daar, voorloopig veilen, en des voormiddags ÏO uren, in het „NEDER- LANDSCH KOFFIEHUISbij den Heer F. M. LEMMERS aldaar, Een en ander herkomstig van het Domein bij aankoop in den jare 1842, en bij dadingen met den Staat der Nederlanden, bekrachtigd bij de Wetten van 24 Mei 1865, St.bl.n" 35 en 9 Novem ber 1875, St. hl. no 193, en verdeeld in 51 kavels, die op 9 Februari afzonderlijk, op 23 Fe bruari in verschillende combinatiën, en den volgenden dag in verschillende massa's en eindelijk in éene algemeene Massa zullen worden geveild. CATALOGUSSEN a f O. SB verkrijgbaar bij den Boekhandelaar J. J. H. VERLINDEN te Bergen-op-Zoom. S®Sf|5^ Persoonlijke Informatiën en inzage der gaPmSr Veilconditiën met Tiendkaarten te beko men ten kantore van gemelden Notaris eiken Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van des voormiddags ÏO tot des namiddags 1 uur. Een lieelit en sterk welbetimmerd op den besten stand in eene der steden van Zee land, waarin sinds jaren met goed succes eene is uitgeoefend, bevattende een zeer nette winkel en goed onderhonden completen inventaris. Adres met franco brieven onder lett. P aan den Boek handelaar F. B. DEN BOER te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1876 | | pagina 3