Bijvoegsel van de Middelburgsche courant van Zaterdag 11 December 1875. Zitting van Dinsdag 7 December. Mededeeling koninklijk besluit; aanwijzing stemopnemers en benoeming lid eerste kamer der staten-generaal. Tegenwoordig de commissaris des konings, voorzitter, 37 leden en de griffier. Afwezig met kennisgeving de heeren Vis, Hammacher en de Smidt, en zonder kennisgeving de heeren de Jonge en Hoogenboom. De voorzitter opent deze buitengewone vergadering in naam des konings. Op zijn verzoek doet de griflier voorlezing van het koninklijk besluit van den 21en November jl., waarbij aan den commissaris des konings machtiging wordt verleend tot bijeenroeping der staten van Zeeland in bui tengewone vergadering voor de verkiezing van een lid van de eerste kamer der staten-generaal (ter vervan ging van wijlen den heer J. Fransen 7an de Putte.) Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. Tot stemopnemers worden door den voorzitter aangewezen de heeren Cau, Winkelman, Hennequin en Pierssens. Nog deelt de voorzitter mededat de heeren mr. W. Ph. VisH. G. Hammacher en W. C. de Smidt schriftelijk bericht hebben ingezonden, dat zij verhinderd zijn deze buitengewone vergadering bij te wonen. Ook deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. Inmiddels zijn de biljetten voor de te doene benoeming opgehaald. Zij worden door den voorzitter van het stembureau geteld en het getal blijkt overeen te komen met dat der tegenwoordig zijnde leden, namelijk 37. Bij de opening blijken te zijn uitgebrachtop den heer mr. C. J. Pické 24op den heer mr. J. Moolenburgh, 7 en op den heer mr- W. C. M. de Jonge van Ellemeet 6 stemmen. De voorzitter deelt mede, dat de heer Pické alzoo tot lid der eerste kamer van de staten-generaal is ge proclameerd en ontbindt vervolgens onder dankbetuiging het stembureau. Daar verder geene werkzaamheden aan de orde zijn, wordt de resumtie der notulen van deze zitting aan gedeputeerde staten opgedragen en sluit de voorzitter deze buitengewone vergadering der provinciale staten van Zeeland in naam des Konings.

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 5