Vlissingen, die onlangs een zilveren lucifersdoosje van een zijner manschappen van de chambrée ontvreemd en aan een Belgisehen loods voor 1.50 verkocht had, is deswege door den krijgsraad tot twee jaren krui- wagenstraf veroordeeld. Een boerenknecht heeft zijn beminde uit louter liefde op de markt te Gouda een stuk uit den wang gebeten, ten gevolge waarvan hij een gedwongen be zoek aan het bureau van politie heeft afgelegd. Volgens een door den heer Bouwman ondertee kend stuk in het Vaderland is er te 'sHage een open bare school voor onvermogende kinderen, waar de hoofdonderwijzer verlangt dat de kinderen, vóór het binnenkomen der schoolhunne klompen uittrekken en gedurende de schoolurenalleen met de kousen aan, op de voetlatten zitten. Moeten zij wegens straf in een hoek staanden mogen zij evenmin hunne klompen aandoen. Die school heeft niets dan steenen vloeren en het onderwijzend personeel, ofschoon natuurlijk van kousen en schoenen voorzien, heeft steeds last van koude voeten. De inzender brengt bij deze gelegenheid in herinnering dat er een schooltoezicht bestaat, waar de ouders hunne klachten rechtstreeks aan kunnen adresseeren. Men leest in het Nieuws van den dag onder het Amsterdamsche stadsnieuws: In dit barre jaargetijde hebben de nachtwakers een zeker niet benijdenswaar dige taak. Geen wonder dat zij zich den korten tijd, hun vergund om in hunne wachthuisjes te vertoeven (van ieder uur een kwartier) zoo dragelijk mogelijk maken. Zij verschaffen zich dan ook een pan met vuur om zich te verwarmen en een teug warme koffie te gebruiken. In hunne instructie is een artikel dat hun verbiedt hunne huisjes geheel te sluiten; doen zij dit toch, dan wordt hun toestand gevaarlijk. In die kleine ruimte loopen zij veel gevaar door den kolen damp bevangen te worden. Dat bleek nog gisteren ochtend bij het houden van appèl werd een der nacht wakers vermist. Bij onderzoek werd de man verkoold in zijn huisje gevonden. Hij had zich zeker over de pan gebogen was toen gestikt en in brand geraakt. Een bejaarde weduwe te Ellewoutsdijk wordt sedert Zondagavond vermist. Te Kapelle is een ongehuwd man, J. V. genaamd, verdronken, naar men vreest tengevolge van misbruik van sterken drank. De Utrechtsche afdeeling der vereeniging „het Roode kruis" is voornemens den 8en dezer haar cursus voor vrouwen in het behandelen van zieken weder te openen. De prijs van het gas te 's Gravenhage is door den gemeenteraad aldaar, tengevolge dor goede uitkom sten van de exploitatie door de gemeente, bepaald op 12 cent de kubieke meter. De gemeenteraad van Harlingen heeft een post van f 300 op de gemeente-begrooting goedgekeurd voor de oprichting eener muziekschool. De koninklijke letterlievende vereeniging „Hooger zij ons doel" zal voor 1876—77 een internationalen prijskamp van tooneelspeel kunst doen houden. In de Goesche courant leest men het volgende ingezonden stuk Vlissingen—SheernessLondon. Naar aanleiding der circulaire van de Nederlandsche stoombootmaatschappij aan de aandeelhouders der maat schappij „Zeeland", waarin o. a. het denkbeeld werd geopperd om wekelijks éénmaal eene boot van Vlissin gen naar Londen te doen varen, teneinde den handel aan de lijn Vlissingen te gewennenwerd door de Goesche export-compagnie eene correspondentie met de N. S. M. geopend om den dag der weekwaarop die dienst het best zou kunnen geschieden, te bespreken. De op Donderdag te Londen plaats hebbende vee. markt in aanmerking nemendescheen het vertrek des Dinsdagsavonds van Vlissingen het geschiktste, daar de booten dan, des Woensdagmiddags te Londen aan komende dien dag nog konden gelost worden. Voorloopig zal echter volgens bij ons ontvangen schrijven der K. N. S. M. aan dat plan nog geene uit voering kunnen gegeven wordendaar een onderzoek der plaatselijke gesteldheid te Londen het bewijs leverde, dat geene enkele werf aldaar genoegzame lengte heeft om tot losplaats voor de groote stoomsche pen te kunnen dienen, en eene zoodanige werf wordt vereischt om spoedig en zonder bezwarende kosten voor de ontvangers der lading te kunnen lossen. Voor „de Stad Breda" zoude eene geschikte werf, wat de lengte betreftwel te vinden zijndoch voor den betrekkelijk korten tijdwaartoe zulks wordt vereischtzouden de kosten buitengewoon hoog worden. Buitendien levert de omstandigheid, dat de maatschappij enkel rader booten bezitvoor de lossing aan deze wervenwaar van de kranen alleen voor schroefschepen zijn berekend, een zeer groot bezwaar op. „De Stad Breda" is totaal ongeschikt voor veever- voer en het zal wel overbodig zijndit als de voor. naamste bron van inkomsten voor een zoodanig ver keer aan te toonen. Ook de vrachten zoowel als de retourvrachten zijn, tengevolge der enorme concurrentieoogenblikkelijk hoogst ongunstig; mocht echter de winter het verkeer op de Maas of op de Schelde beletten dan behoudt de maatschappij zich voorvan de alsdan te bedingen exceptioneel hoogere vrachten te profiteeren door het uitzenden van goederenbooten naar Londen. De Goesche export compagnie E. van dïn Bosch. De vader van een der passagiers aan boord van het stoomschip Prinses Amalia, van de stoomvaartmaat schappij Nederlandschrijft aan de Heldersche en Nieuwedieper courant dat gedurende de reis van genoemd schip naar Batavia bijna brand was ontstaan, door zelfontbranding, naar het schijnt, van eene flesch met medicijnen, die in eene kist van een der passagiers verborgen was. De kist was, toen men den riem open maakte, reeds bijna geheel doorgebrand. Een dikke rookwolk steeg bij de opening van het ruim daaruit op. Hieruit blijkt hoe noodzakelijk het is dat ieder, bij zijne inscheping, zich regele naar de door de directie vastgestelde bepalingen tegen het inladen van aan zelfontbranding onderhevige artikelen. De directie kan natuurlijk niet iedere kist van iederen passagier door zoeken. Maar bij twijfel geve men zelf aan de auto riteiten van het schip kennis. Ware de brand op de Prinses Amalia een uur later ontdekt, het vuur zou waarschijnlijk niet meer te stuiten zijn geweest. Kapitein Boyton heeft ook te Utrecht in de zwem en badinrichting "eene drnk bezochte voorstelling ge geven. Afgescheiden van mise en scène die bij deze vertooningen gevoegd wordt om ze voor 't publiek aantrekkelijk te makenzooals het bouwen van een vlot, het vangen en bakken van visch, het aflaten van vuurpijlen enz. schijnt de uitvinding van Boyton wer kelijk, vooral in ons waterrijk land, van veel praktisch nut te kunnen wezen. Met zijn pak aan, beweegt hij zich, zelfs bij de tegenwoordige koude, gemakkelijker in het water dan de meeste mensehen op het land. Zijn kleed bestaat uit twee stukken, een boven en beneden deel, waterdicht op elkander sluitende, van buiten uit caoutchouc en van binnen uit een soort van waterdicht linnen vervaardigd. Door middel van daartusschen uitgebrachte buizen wordt in verschillende afdeelingen of kamers van het pak lucht geblazen. Die lucht doet den zwemmer drijven en houdt tevens het lichaam droog en warm terwijl het aangezicht steeds boven water blijft. Voor omkanteling bestaat geen gevaar, een zoo toegerust man kan zeker in het water menig nuttig werk verrichten. Het is bekend, dat meermalen met goed gevolg bij personen, die veel bloed hadden verloren tengevolge van verwondingen of amputaties, ander bloed in de aderen werd gespoten. Een geheel nieuwe methode schijnt te zijn op die wijze krankzinnigheid te genezen. In het krankzinnigengesticht te Brescia zijn daardoor verscheidene lijders volkomen hersteld. Men bedient zich daarbij van het bloed uit de slagaders van een lam, hetwelk de meeste overeenkomst heeft met het menschenbloed. In Duitschland is een geval van zonderlingen waanzin voorgekomen bij een man van 57 jaren, die geen voedsel wilde nemen. Gedurende 27 maanden werd hij gevoed door het inbrengen van voedsel in de maag door middel van een buis in den slokdarm. Eens is hij 10 dagen zonder voedsel geble. ven. Toen heeft men zijn toevlucht genomen tot on- derhuidsche inspuitingen van 30 grammen olie en een geklopt eiwat met goed gevolg geschiedde. De Etoile beige gelooftdat de geneeskundigen het levenselixer nog wel zullen Hitvinden. Volgens een bericht uit Berlijn heeft het gerechts hof aldaar afwijzend beschikt op de voordracht van den procureur-generaal om graaf Harry von Arnim wegens landverraad te vervolgen. Het diploma van eere-burger der stad Keulen is dezer dagen aan prins Bismarck overhandigd. De begrafenis van den kardinaal Kauscher te Weenen is o. a. bijgewoond door den keizer en de aartshertogen van Oostenrijkde ministers en leden van het corps diplomatique, de presidenten der beide huizen van den rijksdagbenevens een aantal leden van het parlement, de generaals, den stadhouder, den burgemeester en de leden van den gemeenteraad van Weenen, verscheidene hooge geestelijken en andere autoriteiten. Het overlijden van den hertog van Modena, die dezer dagen te Weenen is gestorven, heeft te Londen nog al belangstelling verwektomdat hij door zijne afstamming van Henrietta, dochter van Karei I, de laatste nakomeling der Stuarts was. Hoewel Engeland sedert jaren geen last meer heeft van kroonpretenden-1 ten is het toch merkwaardig, dat de overleden hertog tengevolge van zijne begrippen over het goddelijke recht der koningen, de tegenwoordige koninklijke familie van Engeland nooit heeft willen erkennen, zoodat bij zijne ontmoeting met den prins van Wales voor twee jaren omtrent zekere ceremoniën eerst door de hofmaar schalken moest worden onderhandeld. Terkoopiagen cm aanbestedingen. Den 30en November 1875 is te Veere ten verkoop aan geboden: een huis met timmermanswinkel, erf en tuin aldaar, gemerkt E no. 23 en 24groot 13 aren 80 cen tiaren. Verkocht voor f 1725. Ter provinciale griffie van Zeeland liggen ter lezing de voorwaarden waarop door het ministerie van binnenlandsche zaken, staatsspoorwegen op den 23e» December zal worden aanbesteed het maken en stellen van den metalen bovenbouw voor de brug over den Rijn nabij Arnhem. Thermome terstand. 1 Dec.'sav. 11 u. 22 gr. 2 'smorg.7u. 23gr. 'smidd.lu.26gr.'sav.6u.25gr. Staten-generffiaL eerste kamer. Zitting van Donderdag 2 December. {Per telegraaf Bij de beraadslagingen over de Indische begrooting werden verschillende bijzondere punten van het regee- ringsbeleid ten aanzien van Indië besproken, die allen reeds in de gewisselde stukken waren behandeld, zonder dat nieuwe gezichtspunten werden geopend. Nadat alle hoofdstukken der Indische begrooting met algemeene stemmen waren aangenomen is de kamer op reces gescheiden. tweede kamer. Zitting van "Woensdag 1 December. Naöier verslag.) Ten lij uur werd de openbare zitting geopend. Na mededeeling van ingekomen stukken werden de deuren weder gesloten. In comité, dat tot 3^ uur voortduurde werd de beraadslaging betrekkelijk Venezuela voort gezet. De openbare zitting hervat zijnde, bracht de heer Mirandolle rapport uit over de inlichtingen van de regeering in zake van den heer van Angelbeek. De commissie stelt voor, dat de kamer, onder dankbetui ging voor de gegeven inlichtingen, den wensch uit- spreke, dat de zaak van den heer van Angelbeck alsnog op billijke wijze moge worden geregeld. Over deze conclusie zal later worden beraadslaagd. Alsnu was na het uitbrengen van eenige rappor ten op Atchin het begrootings-hoofdstuk voor bui- tenlandsche zaken aan de orde. Die beraadslaging zou Donderdag ten 11 uren aanvangen. tweede kamer. Zitting van Donderdag 2 Dcecmber. {Per telegraaf.) Bij de voortzetting der discussiën over hoofdstuk III (Buitenlandsche zaken) der staatsbegrooting werden verschillende onderwerpen besproken, als het sluiten van een tolverbond met Belgiëde protectionistische geest in het buitenland, het handelsverdrag met Italië, enz. Dc post voor het traktement van den consul-generaal te Tripoli gaf den heer en Godefroi en Bredius aanlei ding openlijk hulde te brengen aan dien ambtenaar, waarmede de minister van buitenlandsche zaken zich volkomen vereenigde. Omtrent het sluiten van een tolverbond heeft de minister zich niet uitgelaten. Wel verklaarde hij, dat de regeering en de diplomatie trachten handelsvoor- deelen te verkrijgen, maar dit gaat moeilijk na de in voering van het vrije handelsstelsel van onze zijde. Ten slotte werd het geheele hoofdstuk aangenomen met 53 tegen 3 stemmen. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de algemeene beraadslagingen over hoofdstuk IV (Justitie), waarbij de heer Wintgens in een uitvoerige beschouwing trad over de zwendelarij, vooral in Amerikaansche spoorwegwaarden, en aandrong op wettelijke bepalingen te dien aanzien. De heeren Corver Hooft en van der Hoeven ver klaarden zich tegen wettelijke maatregelen tegen beurs- speculatiën. Nog verschillende andere onderwerpen werden bespro ken, waarop de algemeene beraadslagingen werden verdaagd tot morgen. Gemeenteraad van Vlissingen. Zitting van Woensdag 1 December. Voorzitter de heer Winkelman. Afwezig de heer de Groof. Na goedkeuring der notulen van het verhandelde in

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 2