juitskap, scheepsluiken en kompas over boord sloeg; de zeilen vlogen weg en de stukken sloegen rond de masten. Toen het schip zich richtte, kwam een tweede zee, welke drie manschappen met zich medesleeptenamelij k de loodsleerlingen Louis Aspeslagh, Gustave Bastien en Leopoldus Neuts, die hun graf in de golven vonden. Het schip was 2/3 vol water en het grootzeil met boom hing over boord en sloeg gedurig tegen het schip. In dezen zinkenden staat kon men niet anders doen dan vóór den wind houden. Eindelijk zonk de schoener bij het strand op de hoogte van Ghyvelde (Frankrijk)omstreeks 5 uren in den morgen. De manschappen waren verplicht zich in het want te bergentc 10 uren werden zijniet zonder levensgevaar, gered, en bij hunne aankomst aan land ontvingen zij van wege den heer Dewulf, consul van België te Duinkerken, en van de inwoners met de meeste menschlievendheid alles wat hun toestand ver. eischte. Dit ongelukkig geval dompelt twee weduwen en twaalf minderjarige kinderen in het ongeluk waarvan acht bij de familie van Leopoldus Neuts en vier bij die van Gustave Bastien. De loodsleerling Louis Aspeslag was ongehuwd. In de Woensdag jl. te Zierikzee gehouden algemeene vergadering van het waterschap Schouwen is na discussie besloten voor de oprichting van het stoom gemaal met het gemeente-crediet te Amsterdam eene overeenkomst aan te gaan tot het sluiten eener leening groot f 185,000waarvoor te betalen voor aflossing en rente gedurende 68 jaren 5 pet. van het kapitaal. Voorts zijn aangenomen de voorstellen van het be stuur tot aankoop en ruiling van gronden, benoodigd voor de werkzaamheden in verband met bedoeld ge maal. (Zz. Nieuwsb.) De Goesche courant bevat de volgende voorloopige mededeeling omtrent de statuten der vereeniging voor weezenverpleging op Zuid- en Noord-Beveland, welke reeds ter goedkeuring zijn opgezonden 1° De vereeniging stelt zich ten doel een of meer huizen te koopen of te bouwen en in te richten tot weeshuis tot het opnemen en verplegen van weezen, terwijl ze tevens bevoegd is de weezen, aan hare zorg toevertrouwd, in huisgezinnen te plaatsen en te doen verplegen onder hare verantwoordelijkheid. 2". De vereeniging zal bestaan uit leden en begun stigers, terwijl corporaties ook leden kunnen zijn en zich kunnen doen vertegenwoordigende algemeene ver gadering bestaat uit de leden. 3°. Het bestuur zal bestaan uit 5 directeuren en 5 directrices, waarvan 1 directeur in Noord-Beveland moet wonen. De eerste aftreding van 1 directeur en 1 directrice zal plaats hebben in Mei 1881, volgens te maken rooster. De agent van politie le klasse A. Baan is door den minister van justitie aangesteld tot rijksveldwachter te Vlissingen. VI. Ct Te 's Gravenhage is gisteren na eene korte ziekte overleden de heer EL F. G. N. Camp, hofraad, vroeger belast met het toezicht op de opvoeding van Z. K. H. prins Alexander en later intendant van 's prins en huis. Hij had zijne opleiding genoten als civiel ingenieur aan de Delfsche academie was als zoodanig architect des koningshad geruimen tijd zitting in den Haagschen gemeenteraad en was een der verdienstelijkste leden van het koninklijk instituut van ingenieursin welks bestuur hij vele jaren het voorzitterschap bekleedde. Hij was den 6™ December 1821 te Bergen in Hene gouwen geboren. Nog is te Deventer in 75jarigen leeftijd overleden het oud lid der eerste kamer mr. W. H. Oost Jordens, wegens zijne kennis van financieele quaestiën en wegens zijn eerlijk karakter algemeen geacht. Het stoomschip Koning der Nederlanden ver trekt overmorgen 27 dezer uit Nieuwediep naar Batavia. De Nederlandsche mail met een der stoomschepen van de maatschappij Nederland wordt den 5™ December a. via Napels verzonden. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is aan J. Caspers, te Delfshaven, tot wederop zegging vergunning verleend voor een stoomsleep- dienst langs alle stroomen, rivieren en kanalen van het rijk waar sleepbooten toegelaten worden. Benoemingen en besluiten. rechterlijke macht. Benoemd tot kantonrechter te Hindelopen mr. S. L. Andreae, griffier te Heerenveen. belastingen. Ingetrokken de benoeming van J. A. Geukama Bakker, ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Oude Pekela c. a., tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Scheemda c. a., en genoemde J. A. Geukama Bakker benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Ginneken c. a. Onderwijs. Tot leeraar aan de hoogere burgerschool te Maas tricht is benoemd de heer A. van Oppen thans leer aar aan de hoogere burgerschool te Breda. Kerknieuws. In alle katholieke kerken te Utrecht is in de vorige weekop last van den aartsbisschopeen te Deum gezongen wegens het herstel van H. M. de koningin. Na het bedanken van den heer A. H. Eoose, can- didaat bij het provinciaal kerkbestuur van Noord-Hol land voor het berdep naar Oostkapelle, werd dit met eenparige stemmen uitgebracht op den heer E. Janzen. predikant te Yroomshoop. Door wijlen den heer J. Fransen van de Putte is bij testamentaire dispositie aan de armen der her vormde gemeente te 's Heer Arendskerke eene som van duizend gulden gelegateerd, met bepaling dat die gelden gebezigd moeten worden tot vermeerdering van de fondsen der diaconie, waarvan de renten ten behoeve der armen moeten aangewend worden. Ook door zijne vaak bewezene mildadigheid bij zijn leven heeft de heer van de Putte de gemeente, zijne vroegere woonplaats, veelvuldig aan zich verplicht Nog in den laats ten tijd was hij het die het eerst don wensch uitsprak naar het plaatsen van een orgel in de kerk, en dien wensch door zijne krachtige ondersteuning tot uitvoering hielp brengen- In 1862 werd hem door het college van kerkvoogden en notabelen een pracht. bijbel ten geschenke aangeboden, als bewijs van erken telijkheid voor het vele goede, door hem in hun midden verricht. Afarlne en leger. Naar men verneemt zal de detacheering van een gedeelte der voor Oost-Indië bestemde militairen te Nieuwediep met 1 Januari a. voorgoed in werking treden. De le luitenant bij het korps mariniers H. B. Stenfei't, laatst hekoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en van daar den 12tn dezer in Nederland teruggekeerd, wordt met dien datum ter beschikking gesteld van den kommandant van voorschreven korps. BSechttfiiken. Door het kantongerechtte Middelburg zijn in de zitting voor strafzaken op den 22en dezer uitge sproken de navolgende veroordeelende vonnisseneen wegens het werpen van water op de straat tot een boete van f 3een wegens het als voerman niet bestendig zijn bij zijn paard f 3een wegens spelen met dob- belsteenen f 1een wegens in draf rijden met een rijtuig zonder riemen f 3twee wegens dronkenschap en burengerucht tot f 1 en f 5.50 boeteeen wegens niet schoonhouden der straat 1een wegens straatschen derij 1een wegens het losloopen van vee 10 een wegens dronkenschap 1vier wegens burengerucht 5.50, of allen subsidiair tot een dag gevangenisstraf in plaats der geldboete. Clegncagdc berichten. Door de rederijkerskamer Amicitia te Vlissingen is Zondagavond eene voorstelling ten voordeele eener behoeftige weduwe gegeven waarvan de zuivere op brengst 56.87 heeft bedragen. Onder Noordgouwen is bij den heer Groeneveld de Kater een pompoen te zien, die 105 pond weegt. Jut en zijne vrouw hebben opnieuw verhooren ondergaan naar aanleiding der thans afgeloopene onder zoekingen van de justitie in het buitenland. De heer A. T. Stewart, een wereldberoemd han delaar in manufacturen, en een bekend Nieuw-Yorker millionair, zegt: „Indien ik een zoon had, wien ik niets kon nalaten dan eene goede handelsopvoeding, zou mijn rijkste nalatenschap van goeden raad opge somd kunnen worden in éen volzin: „A.dverteer, en handel alleen met personen die adverteeren." Den heer G. von Buttzingslöwen zal door vele leden der vereeniging het Eoode kruis te 's Gravenhage een diner worden aangeboden. Bij gelegenheid van het 25jarig bestaan van het instructie-bataljon te Kampen zal weldra eene korte ge schiedenis dier instelling in druk verschijnen. Aan het korps officieren van het bataljon is een album aangeboden bevattende de portretten van nage noeg alle officieren die aan de instelling verbonden zij n geweest. De burgemeester van Kampen, mr. de la Sablonnière, voegde daarbij een prachtig gewerkte les senaar met zilveren inscriptie, als een blijk van sym pathie der gemeente. Een tamboer van het bataljon mineurs en sappeurs, eerst 15 jaren oud, heeft zich in de zes maanden ge durende welke hij in dienst was, als zulk een dronkaard doen kennen dat men hem, na herhaalde bestraffingen, naar de klasse van discipline heeft moeten zenden. Omtrent 200 meter van den spoorwegdijk tusschen Hilversum en Amersfoort waren door den hoogen stand van de Eems in de laatste dagen weggeslagen. De dijk is thans weder hersteld. Te Hilversum en in de omstreken lagen Dinsdag jl vele landen en straten met sneeuw bedekt. Te Wageningen heeft de verkiezing plaats gehad der zeven leden van de aldaar met 1 Januari a. op te richten kamer van koophandel. Kapitein Boyton, de bekende zwemmer of liever drijver, is te Amsterdam aangekomen en in het Bible- hotel afgestapt. Hij is voornemens aldaar eenige dagen te blijven en zijne uitvinding ten toon te stellen. De tiende algemeene vergadering van het Aard rijkskundig Genootschap zal plaats hebben op Zaterdag 4 December a. s., in de groote restauratiezaal van Na- tura Artis Magistra te Amsterdam. Onder de punten van beschrijving komen de volgende voor: Nadere mededeelingen omtrent de wetenschappelijke expeditie naar Midden-Sumatra, door den heer W. F. Versteeg. Verslag over het aardrijkskundig congres en de tentoonstelling in het algemeendoor prof. P. J. Veth. Verslag over het tentoongestelde in de 4= groep (geschiedkundige aardrijksbeschrijvingen geschie denis der aardrijkskunde ethnografie en aardrijkskun dige taalstudie), door d'. J. Dornseiffen. Verslag over het tentoongestelde in de 6e groep (onderwijs en de verspreiding der aardrijkskundige wetenschap), door den heer N. W. Posthumus. Het uitreiken der belooningen aan Nederlanders, op de tentoonstelling te Parijs bekroond. Uit Eavensteïn wordt van den 23™ dezer het volgende gemeld. Ten gevolge van den hoogen water stand is de Groenendijk, onder Megen, over eene lengte van éen meter doorgebroken waardoor het wa ter uit het land van Eavenstein in het land van Megen stroomt. Ook is de Teeffelsche kade in de hooigraaf, op de lemiet van Oss en Teeffelendoorgebroken zoodat het water van het land van Megen in den polder van Teeffelen stroomt. Te Arnhem was de Eijn eergisteren 23 en gisteren weder 13 centimeters gewassen, doch men hoopte op spoedige daling daar liet water in den boven-Eijn afnemende was. Uit Aden wordt bericht, dat de Nederlandsche consul aldaar, de heer Salmon, den prins van Wales bij zijn aankomst een adres heeft voorgelezen, dat door Z. K. H. goedgunstig aangenomen en beantwoord weid. Na langdurige beraadslaging over het adres van de hoofdonderwijzers N. Koomans, E. van Everdingen en J. Eovers om een bijdrage uit de gemeentekas tot oprichting van sehoolspaarbankenis door den ge meenteraad van Delft besloten deze zaak alsnog aan te houden tot een volgende vergadering. Bij Naarden is Zaterdag jl. eene brug, die in 1873 gemaakt was, door den storm en het hooge water weg geslagen. De gewezen burgemeester van Hennaarderadeel is naar den procureur generaal bij het hof in Friesland verwezen, als beschuldigd van valschheid in geschrifte en in de gevangenis te Leeuwarden gebracht. Het anti-dienstvervangingverbond telt blijkens de aatste opgave van den generaal van Limburg Stirum thans 5214 leden. Aan het Nieuws van den Dag wordt het volgende uit Calais geschrevenSinds Vrijdag 19 dezer, heerschte hier in het kanaal een hevige storm. In den nacht van 19 op 20 dezer werden twee Engelsche driemasters op het strand geworpen en vergingen met man en muis. Hedenmorgen te 7 uur werd op nieuw de noodvlag op den vuurtoren geheschenten teekendat er weder een schip op de kust was. Onder de menigte die zich naar het strand begaf behoorda ook iken weldra werden wij een Hollandsehen tweemaster gewaar, die te 7j uur op het strand werd geworpen. De matrozen van een hier liggend Fransch oorlogsschip kwamen weldra met een der sloepen, om hulp to bieden doch het wa3 hun door de branding niet mogelijk bij her schip te komen. Een der matrozen, een neger, begaf zich toen te water en bereikte zwemmende het schipdoch tot een ieders verbazing vond hij niemand dan een kleine knaap van 13 jaar. Inmiddels was een detachement artillerie gekomen om hulp te verleenen, en zoodra de kloeke zwemmer met den knaap op zijn rug het strand bereikte, nam de le luitenant der artilleriede heer Broutainhet kind op zijn paard en bracht het in huis bij den pas toor van het dorp Baraque, alwaar de stranding plaats had (10 minuten van deze plaats). Deze echter wei gerde het uitgeputte kind iets te geven, waarop het door een armen schoenmakerAndrieuoogenblikkelijk met de meeste zorg werd verpleegd. Het schip is een visschersvaartuigde „Kinderdijk" O

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 2