Aflvertentiën. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. stuitte ImtMsbmtfte f t I f l S f verbond met België te geraken. Ook voor onze pro vincie die in het voormalig 4e en 58 district een onvrij territoir bezit over eene lengte van ongeveer 20 uren gaansis deze zaak van groot gewicht. Hij vraagt of de kamer het niet wenschelijk acht zich bij deze be weging aan te sluiten. De heer Borsius is van gevoelen, en alle overige leden vereenigen zich daarmede, dat de zaak niet van belang ontbloot isdoch dat het wenschelijk is met het nemen van een besluit te wachten totdat de leden zich meer op de hoogte gesteld zullen hebben van de quaestie. De heer Luteijn drukt nog den wensch uit dat de secretaris hieromtrent eenige inlichtingen inwin nen, en daarvan later aan de kamer mededeeling doen zal. Niets anders aan de orde zijnde, wordt de vergade ring door den voorzitter gesloten. De voorspelling eenige dagen geleden uitgesproken, dat de zittingen van den Duitschen rijksdag belangrijker en levendiger zouden worden zoodra von Bismarck weder aan de discussies deelnamis al terstond bewaarheid door de eerste rede welke de rijkskanselier heeft uit gesproken ten gunste van het wetsontwerp tot verhoo ging der belasting op het bier. Met zijn gewone scherpzinnigheid, helderheid en klaarheid en zijn lui migheid waardoor de vergadering menigmaal in lachen uitbarst, toonde hij de weDsehelijkheid der bierbelasting aan. Als het wetsontwerp mocht worden verworpen zal het niet de schuld wezen van den premier die met zijne rede in ieder geval succes heeft behaald. Allervermakelij kst was de inleiding waarin von Bis marck zijn lange afwezigheid verontschuldigdedie alleen een gevolg was van zijn gezondheidstoestand, welke, dank zij het drogere en koudere weder in de laatste dagen, was verbeterd. Hij zou gaarne nog lan ger rust hebben genomen indien niet plichtgevoel en het herhaalde beroep daarop door den afgevaardigde Richter hem naar den rijksdag hadden gevoerd. „Juist van den heer Richter zeide von Bismarck vind ik het niet zeer billijk zoo gestreng te oordeelen, want hij zal er wel van overtuigd zijn, dat hij er niet weinig toe bijdraagt om het toch reeds zoo moeilijke ministerieele bestaan, nog bezwarender te maken, en, als ten gevol ge daarvan een minister ziek wordt, dan mocht hij wel wat toegevender wezen." De hoopdatwanneer hij eenmaal minister zijnde en evenals ik van de wenscbe- lijkheid van zijne voorstellen overtuigd zijnde hij ook zijn Richter (rechter) vinden zal is mijik zal niet zeggen een troostmaar toch wel eene satisfactie. Moge ook hij dan evena's ik zonder bitterheid en met waar deering het nuttige en verdienstelijke van een degelijke oppositie erkennen, en moge ook hem de terugblik op een bijna 25 jarige nauwgezette plichtvervulling en ten deele niet vruchtelooze werkzaamheid hem er in doen be rusten dat men het niet altijd iedereen naar den zin kan maken en men daartoe niet altijd kracht genoeg heeft. Ik verkeer inderdaad in een moeilijke positie. Als ik verklaar, dat mij no krachten niet meer voldoende zijn voor mijn arbeid en ik plaats moeten maken voor jeugdiger krachten, dan wordt mij dat van alle zijden als een soort van eedbreuk toegerekend vooral de pers doet een beroep op mijn vaderlandsliefde en mijn eer gevoel, terwijl een beroep op een dokter die mij zou kunnen helpen veel wenschelijker zou zijn. De pers gaat zelf zóóver, dat zij mij onlangs zelfs doodkalm heeft verweten, dat ik mijn traktement te Varzin verteer. Dit is een bepaalde dwaling, want ik had mijn traktement al in Berlijn verteerd vóór ik van den zomer naar Varzin ben gegaan." Dat deze oratio pro domo zooals von Bismarck zelf haar noemde herhaaldelijk met luid gelach werd afgebrokenvooral toen hij den heer Richter zoo beet had en op zijn trak tement zinspeelde is waarlijk niet te verwonderen. De Fransche prémier Buffet was gisteren niet zoo gelukkig als zijn Duitsche collega eergisteren. De vice-president van den ministerraad van Frankrijk heeft, bij de behandeling van art. 3 van het wetsont werp op de verkiezingen, waarbij de officieele Candida - turen ter sprake kwamen een vrij treurig figuur ge maakt. Na de aanneming van art. 2, zonder wijziging, stelde de heer Barthe een amendement op art. 3 voor, houdende een stellig verbod (aan de ambtenaren van het openbaar gezag om candidaten aan te wijzen. Bijna ware het gelukt om dezen maatregel van publieke mora liteit in te voeren; bijna hadden de groepen der lin kerzijde eene overwinning behaald: met slechts 318 tegen 314 stemmen werd het amendement van den heer Barthe verworpen, waarop het artikel ongewijzigd werd aangenomen. Hiermede was echter de zaak nog niet afgeloópen; integendeel zou zij nog eerst eens a fend worden behandeld; nu de officieele candidaturen niet bepaald waren verboden nam de heer Picard het woord om van de regeering inlichtingen te vragen omtrent hare gevoelens en voornemens ten aanzien van die candida turen. De heer Buffet wilde er zich gemakkelijk afmaken door de verklaring, dat de regeering bij de tweede lezing van het aanhangige wetsontwerp, omtrent de houding die zij bij de verkiezingen zou aannemen alles had gezegd. Hij had daar niets meer bij te voegen noch ook iets er af te nemen, terwijl hij zijne verwon dering te kennen gaf dat men niet het gevoelen van den heer Thiers had aangehaald waarop het zijne is gebaseerd. Dat beroep op den heer Thiers was een ongelukkige manoeuvre van den heer Buffet, want terstond verscheen Gambetta op de tribune om te verklarendat de vice- president van den ministerraad eene zinsnede uit het betoog door Thiers indertijd over de aanhangige quaes tie uitgesproken, over het hoofd zag, waaruit juist blijkt dat Thiers, in plaats van een voorstander, een tegen stander van de officieele candidatuur is. Hij had wel het recht der regeering erkend om hare sympathie te toonen voor candidaten die hare politiek genegen zijn, maar had haar de benoeming van maires niet willen overlaten tenzij deze uit de loden van de gemeente raden zouden moeten worden gekozen. Daarin ligt een bepaalde afkeuring van het stelsel der officieele candidatuur. De heer Buffet protesteerde tegen de hem ten laste gelegde bedoeling, om een andere beteekenis aan de woorden van Thiers te willen geven dan deze heeft bedoeld, en erkende eene passage te hebben overgesla gen omdat hij dit voor nuttig had gehouden. Thans las hij de bedoelde passage in zijn geheel voor, benevens een stuk uit een betoog van den heer Jules Simon, die verklaarde nog dezelfde gevoelens te zijn toegedaan. Thans kwam het knaleffect als slot van het kruisvuur. De heer Tolain zag in de geheele houding van den heer Buffetin al hetgeen hij had gezegd het bewijs dat hij niet tegen de officieele candidatuur is, en beweerde, dat een kabinet niet mocht ageeren tegen een regeerings- vorm, dien het geroepen is te beschermen en levenskracht te schenken, door de monarchalen te steunen die vijandig zijn jegens de republiek en de republikeinen bestrijden. Hier viel de heer Dufaure hem in de rede en verklaarde dat die taal beleedigend was zoowel voor den minister van justitie zei ven als voor het geheele kabinet. Dat hielpde heer Tolain scheen voldaangaf eenvoudig te kennen dat hij akte van deze woorden van den minister nam en verliet de tribune, waarop de zitting werd verdaagd tot heden. In de commissie voor het persontwerp was de regee ring evenmin gelukkig, want met 11 tegen 4stemmen besloten de rapporteurs dat het artikel betreffende den staat van beleg van het ontwerp zou worden afgenomen en dat hij in alle departementen zou worden opgeheven Volgens berichten uit Ragusa hebben de Turksche opstandelingen Zaterdag jl. een fort vermeesterd, waar door de positie van Zubzi wordt beheerschttengevolge waarvan zij het garnizoen van die plaats hebben ge noodzaakt te capituleeren. Daarenboven hebben zij voordeelige stellingen in de omstreken van Piva en Duga genomen. Mijnheer de Redacteur Niet zelden en dikwijls terecht wordt geklaagd over vertraging in de verzending van goederen per spoor. Ook ik heb mij gedrongen gevoeld tot bet bestuur der Belgische Centraal-spoorwegmaatschappij eene klacht te richten wegens de te late ontvangst van aan mijn adres gerichte goederen, die eene vertraging van niet minder dan acht weken ondervonden hadden. Het bestuur heeft mijne bezwaren als gegrond erkend en voor de geledene schade eene billijke vergoeding toe gestaan. De mededeeling van dit feit kan misschien voor het publiek haar nut hebben. Uw. Dv. Dr. M. Binnengekomen het barkschip, Jacobus Antoni, gezagvoerder Visser, komende van Sundsvall met hout voor Middelburg. Alhier gearriveerd de mailboot Stad Breda, oin te repareeren aan de werf der commercie compag nie. Naar gemeld wordt is de stoomboot Friedrich Krupp den 19en dezer Caroviero (op de Portugeesche kust) gepasseerd. Alles was wel aan boord. De lading van de op de Zeehondenplaat gestran de brik Bio Grande wordt te Zierikzee aangebracht. r De stoomboot Florence heeft op hare reis van Rotterdam naar Londen tengevolge van het stormweder 110 schapen over boord moeten werpen. Het schip Fransen van de Putte, dat lek te Port Elisabeth is binnengeloopen, zal zijne lading moeten lossen. Er heeft echter nog geen inspectie plaats gehad. In de op heden door de Nederlandsche handelmaat schappij te Amsterdam gehoudene veiling, van 88,705 balen Java, 1394 balen Padang en 3127 balen Macassar- koffie is alles verkochtPréanger en West Indië aard i al cent boven overigens j alj cent onder taxatie Graanmarkten enz. Amsterdam, 24 November. Raapolie op zes weken f 42f. Lijnolie 29J. Pryzen van Effecten. Amsterdam, 24 November. Nederland. Certific. Werkelijke schuld. 24 pet. dito dito dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 5 dito exploitatie Ned. Staatssp. Loten stad Rotterdam. 3 f dito dito Amsterdam. 3 België. Certificaten bij Rothschild 24 pet. Frankrijk. Inschrijvingen. 3 dito 5 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 Certific. Inser. 58 serie. 5 Oblig. Hope &C°. 185 5 68 serie 5 dito 1000 1864. 5 dito L. 100 1872 5 dito L. 100 1873 5 Loten 18645 Loten 18665 Oblig.Hope&C°.Leeningl860 44 pet. Certific. dito4 Inseript.Stieglitz&C°.28a4L. 4 Obligatiën 186769 4 Certificaten.6 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 f Oblig. dito44 pet. dito dito4 f Aand. Kiew-Brest 5 dito Baltische spoorweg 3 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito Jelez-Griasi, 5 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow 5 PoleD. Schatkistobligatiën 4 Aand, Warschau-Bromberg 4 dito dito Weenen. 5 Oostenrijk. Oblig.metal.in zilver Jan./Juli. 5 dito dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 dito dito Febr./Aug. 5 Aand. Nation, bank 3 Loten 18605 dito 1864 Hongarije. Schatkistbiljetten Ob'ig. Theiss spoorweg Italië. Certific. Amsterdam Oblig. Z.-Ital. spoorweg Spanje. Obligatiën Buitenl dito Binnenlandsche Portugal. Obligatiën Turkije. Inschrijving Alg. schuld Obligatiën 1869 Egypte. Obl. 1868 dito 1873 Amerika. Obl. Vereenigde Staten 1904 dito dito dito 1885 lllin. Cert. Amsterdam Oblig. Illinois Redemtion. Oblig. Central Pacific Certific. Chic. N. W. Oblig. Madison Ext. dito -Winona-St. Peter dito N. W. Union. dito Union Pac. Hoofdl. Obl. St. Paul Pac. Spw. le sec. dito dito dito 2esec. Brazilië. Obl. 1863 dito 1865 pet. pet. r> pet. n pet. 63 754 100 109| 89 94 93 59| 634 80 924 1024 100 994 357 93 774 774 83 524 260 87| 205 143 1004 237 1004 64 64A 644 61* 604 968 591 1434 pet. 724 68 994 HtV 154 52 22 66 6 5 5" pet. 3 pet. 3 5 pet. 7 pet. 7 J» 601 5 1004 6 V 994 6 1) 814 n 6 n 894 7 V 46J 774 7 V 7 J) 74 7 1) 73 6 ff 87 7 n 7 D 44 n 874 5 944 Prijzen van coupons. Amsterdam, 24 November. Metall. f 21.974; dito zilver 22.95Div. Eng. per 11.874Eng. Portugal per£ f 11.874: Spaanschepiasters/1.25Amerikaanscbe dollars (in goud) f 2.44. Amsterdam, 23 November. Metall. 21.95; dito zilver f 22.95; Div. Eng. per f 11.874 i Eng. Russen per ƒ11.874; Eng. Portugal per 11.874; Frans. f 47.50; Belg. /47.50; Pruis, ƒ58.80; Hamb. Russen 32; Russe" in Z. R. 314; Poolsche per fl. Poolsche per Z. R. Spaansche piasters 1.24; Spaansche bin nenlandsche ƒ1.054; Amerik. dollars/2.44; papier ƒ2.09. Getrouwd C. D. VAN L00 en S. M. ROTH, welke tevens bedanken voor de vele blijken van belangstelling, zoowel binnen als buiten de stad bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 24 November 1875.

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 3