cheerde paardenarts 3® klasse H. Marsvan het leger hier te lande. Met den laatsten dezer worden de navolgende officieren op nonactiviteit gesteldals De luitenant ter zee 1" klasse C. Bijleveldde luite nants ter zee 2® klasse jhr. J. C. L. von Schmidt auf Altenstadt, J. G. R. van Doorn, W. A. Cambier en J. M. Steers, de adelborsten 1® klasse K. F. Steinmetz, W. Wijers, J. B. Snethlage, J. C. Cramer, H. van As sendelft de Coningh, P. A. R. Hennequin, en J. M. Noorduyn en de officier van gezondheid 1® klasse W. Ruisch, allen dienende aan boord van Zr. M®. schroef, stoomschip Leeuwarden, de eerste als 1® officier de luitenant ter zee le klasse J. C. Commijs, de luitenants ter zee 2® klasse A. E. Arkenbout Schok ker en M. F. F. J. de Nerée tot Babberich, en de adel borsten 1® klasse J. D. Heyning, W. P. A. M. Kluit en jhr. J. G. A. van der Staal, allen dienende aan boord van Zr. M". schroefstoomschip Cornelis Dirks, de eerste als 1® officier; de luitenant ter zee 1® klasse G. vap Herwaarden, de luitenants ter zee 2® klasse P. M. WJ T. Kraijenhoff van de Leur, J. H. Mijer en C. F. A. Gregory, en de adelborsten 1® klasse P. C. de Winter en H. M. la Chapelle, allen dienende aan boord van Z®. M". schroef stoomschip Prinses Maria, de eerste als 1® officier; en de luitenant ter zee 2® klasse J. naremaker, dienende aan boord van Zr. M®. wachtschip te Willemsoord; terwijl met den 1®" October daaraanvolgende geplaatst worden aan boord van Zr. M®. schroefstoomschip Leeuwarden, de luitenant ter zee le klasse R. Wijmans, als le officier, de luitenants ter zee 2® klasse J. DalenW. A. Kok, A. C. van der Sande Lacoste en jhr. S. B. Ortt, de adelborsten 1® klasse A. L. van der MoolenC. E. Hummel, J. M. Weijers, W. A. Mouton, W. Voormoo- len, G. P. Posthuma, A. L. Boelen en O. J. E. baron van Wassenaer Catwijck, de officier van gezondheid 1® klasse H. van Stockum en de scheepsklerken M. P. H. Krol en H. J. Verveen; aan boord van Z<\ M®. schroefstoomschip Cornelis Dirksde luitenant ter zee 1® klasse L. M. L. de Haan, als 1® officier, de luitenants ter zee 2= klasse C. Vreede en W. Römer, en de adelborsten le klasse R. Reinders, W. P. Coolhaas en F. C' V. Zwaanhals; aan boord van Zr. M®. schroefstoomschip Prinses Maria: de luitenant ter zee 1® klasse A. de Bruyne, de luitenants ter zee 2® klasse C. Hoffman, A. Werumcus Buning en J. Cardinaalen de adelborsten 1® klasse J. W. A. F. van den Berg en H. Backer; aan boord van Zr. M®. wachtschip te Hellevoetsluis: de luitenants ter zee 1® klasse F. H. baron van Verschuer en M.) F. Reeringh, die 2e klasse H. L. Cadet (ten einde gedetacheerd te worden als 1® officier aan boord van Zr. M®. monitor Tijger) en W. J. P. van Waning, en de scheepsklerken B. W. C. G. Vries, J. Ader en G. Belle; aan boord van Z®. M®. wachtschip te Willemsoord: de luitenant ter zee 2® klasse P. J. L. de Cha- teleux en de scheepsklerken W. A. H. Doorman, M- C. de Jong, C. F. Julius, C. M. Krul en W. G. L. Brunings; aan boord van Zr. Mr. wachtschip te Am sterdam, de luitenant ter zee 2® klasse A. G. D. Nolthenius; en aan boord van Z®. M®. monitor Adder, de luitenant ter zee der 2® klasse jlr. A. 0. J. M. de Casembroot. Met den 1® October aanstaande worden de navolgende officieren geplaatst, als; aan boord van Zr. M®. schroefstoomschip Zilveren Kruis: de luitenant ter zee 1® klasse F. K. Engel brecht, als 1® officier; de luitenants ter zee 2® klasse H. A. Schippers, W. C. P. E. de Klopper, L. Dupper en jhr. H. M. Speelman, de adelborsten 1® klasse J. A. Borel, P. S. R. Wolterbeek, P. W. Sachse, J. M. Baak, F. C. E. L. Koster, F. M. van Gels dorp, H. J. van Bisselick P. H. Brocx, G. J. Buys en jhr. J. F. Coertzen de Koek; de officier van ge zondheid 1® klasse H. C. Steenbergen, de officier van administratie 1® klasse J. C. L. K. van Wely en de scheepsklerken C. L. Vernée en A. P. W. Im- mink; aan boord van Z®. M®. schroefstoomschip Leeu warden, de officier van administratie l® klasse A. J. Looijenen bij het hospitaal marine te Willems oord, de officier van gezondheid der 1® klasse W. Panne vis. Overeenkomstig hetgeen vroeger gemeld werd, zijn 400 soldaten van het Indische leger van Harderwijk naar den Helder vertrokken om aldaar in het fort Kijk duin gekazerneerd te worden. Rechtzaken. Het provinciaal gerechtshof in Zeeland heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den schippers knecht L. D., van welker behandeling wij een en ander mededeelden in het bijvoegsel dezer courant van Maan dag 13 dezer. Het hof heeft hem niet schuldig verklaard aan en mitsdien vrijgesproken van het tweede hem ten laste gelegde feit, diefstal van een pepermuntdoos ten nadeele van Adriaan Brouwer, op grond dat hetbij de ontkentenis van den besch., de overtuiging niet heeft verkregen van de arglistige bedoeling der toeëigening doch hem schuldig verklaard aan de overige ten laste gelegde feiten, gequalificeerd als drie diefstallen bij nacht in een bewoond huisen zulks na reeds vroeger wegens diefstal tot 183 dagen celstraf veroordeeld te zijn geweest. De geringe waarde van het ontvreemde en de ar moede van den beschuldigde zijn als verzachtende omstandigheden aangenomenzoodat hijmet toepas sing van art. 9 der wet van 29 Juni 1854veroordeeld is tot eene correctioneele gevangenisstraf van zes maan den, in eenzame opsluiting te ondergaan, alsmede in de kosten. neden stond voor hetzelfde 'hof alhier terecht de voormalige brievengaarder van Bilewoutsdijk A. R., beschuldigd van het door een openbaar bewaarhouder verduisteren en aan hunne bestemming onttrekken van roerende goederendie uithoofde van zijn post in zijne handen warenzijnde de wditrde der verduisterde zaken de geheele waarde van het hem in bewaring gegevene. Plaatsgebrek noodzaakt ons een overzicht van de behandeling dezer zaak tot morgen uit te stellen. Voor heden bepalen wij ons tot de mededeeling, dat de be schuldigde overeenkomstig het requisitoir van het openbaar ministerie en de conclusie van zijn verdediger, is vrijgesprokende kosten te dragen door den staat. (•ciaengde 'berichten. Gisteren middag te 3 uren ongeveer geraakte een der aan boord van Zr. M®. monitor Adder dienende zee-miMcicns, door onvoorzichtigheid bij het uitspoelen van een zijner, kleedingstukken buiten boord, terwijl genoemde bodem in het kanaal van Middelburg naar Vlissingen stoomende was. De kwartiermeester J. J. Doon sprong hem onver schrokken en vlug na, en mocht de groote zelfvoldoening smaken, den drenkeling boven water te houden, tot de vletdie met groote vaardigheid over boord gezet en hen nagezonden werd, beidé schepelingen kon opnemen. Daar gemelde zee milicien geheel versuft was door den plotselingen schrik, heeft hij ongetwijfeld het behoud van zijn leven te danken aan de cordate en snelle han deling van genoemden onderofficier, die zonder op het groote gevaar te letten van door een der voovtstuwers getroffen te worden, zoo mcedig aijs eigenis de waagschaal stelde. De tent van een zoogenaamden vuurvreter op de kermis te Amsterdam is in brand gevlogen en ondanks alle pogingen tot blussching, door den vuurvreter en de tot hulp toegeschoten omstanders aangewendgeheel afgebrand. Aan het Bataviaasch Handelsblad wordt geschre ven dat de overleden generaal-majoor de Brabant zijn vermogen, dat niet onbeduidend was, geheel aan de Roorasch-katholieke kerk heeft vermaakt. Eene gehuwde aangenomen dochter van den generaal, zou niets van de erfenis gekregen hebbendewijl haar echtgenoot met de geestelijkheid op geen goeden voet stond. De Amalia-stichting te Utrecht, die bestemd is tot verpleging van zieken en gewonden in oorlogstijd, doch zich gedurende den vrede reeds op deze taak zal voor bereiden, werd Dinsdag bezocht door eene deputatie van het Nederlandsche Roode Kruis, welke met belang stelling de inrichting bezichtigde. De tentoonstelling van pluimgedierte in den Zoö logisch Botanisclien tuin te 's Hage, welke morgen ge opend zal wordenbevat 422 inzendingen, zijnde veel meer dan ooit te voren. Te Utrecht zijn in de laatste week slechts 9 onbe heerde honden door de politie opgevat en afgemaakt; men gaat echter steeds voort met door het werpen van «honden in de stadsgrachten deze te verpesten. In de provincie Oost-Vlaanderen zal, te beginnen met 1 Januari 1876, eene jaarlijksche belasting worden geheven van 40 franken per kop op de hazewindhon den van vol bloed of gekruist rasdie tot de jacht gebruikt worden. Onlangs heeft binnen Antwerpen een zeldzaam voor komend geval plaats gehad. Tijdens het beleg der citadel aldaar, 1830-1832, werd in de linker lage flank van bastion 3, de korporaal der artillerie Neeseker van Amsterdam door een bom getroffen en aan stukken geslagen. De overblijfselen werden bij dat bastion be graven door zijnen wapenbroeder G. Vogel van Rot terdam, mede korporaal bij de artillerie. Thans bij de afbraak dezer vesting, werden door denzelfden G. Vogel de beenderen van Neeseker uit den grafkuil ontgraven, gekist en bijgezet in de kasemat van den toenmaligen opperbevelhebberden generaal baron Chasséom later te worden overgebracht naar het Ginneken, waar een gedenkteeken voor de op het kasteel van Ant werpen gesneuvelde Hollanders is opgericht. (A. JR. Ct.) Een ingezetene van Eecloo deelt een brief meê, hem toegezonden uit Madrid en gedagteekend 5 Sep tember 1875. Denkelijk hebben meer anderen derge- 1 ij ken brief ontvangen, en daarom haasten wij ons iedereen waarschuwend toe te roepen„opgepastde brief is een list Zekere Codina, die zich titelt: „major van het ge confedereerd leger in het kanton Cartagene en bijzon der secretaris van generaal Contreras," schrijftdat hij in December 1873 eene som van vier millioen franken ging storten in de bank van Frankrijk te Parijstoen hij gewaar werd dat hij door vijanden werd achter volgd; hij vluchtte naar België, kwam te Eecloo, dolf er de kist met de vier millioen in den grondteekende een plan van de plaats en keerde terug naar Spanje, doch werd er aangehouden veroordeeld tot 12 jaren gevangenis en opgesloten te Madrid. Nu zou hij gaarne zijne gevangenisstraf afkoopen, om dan spoedig naar Eecloo te komen en er de kist met de vier millioen uit den grond te gravenhij staat het derde deel der vier millioen af aan wie hem daar toe in staat steltmaar vooraf moet men hem eene som van 3,250 franken overzenden. Ziedaar de verkorte inhoud van den brief. De list is stellig al te grof om iemand daarmede te be driegen. Sluisch weekbl.) Het gaat met de hondenvangerij te Amsterdam niet altijd even voorspoedig en het groote publiek, vooral dat der lagere standen, kan er zijn goedkeuring maar niet aan hechten. Een paar hondenslagers werden onlangs te water geworpen, en een bewoner van de Bierkade, die zich ook als hondenvanger had aange meld werd bij zijn tehuiskomst door zijn buren vrij ruw ontvangen en door zijn contubernalen zelfs niet op de gemeenschappelijke trap toegelaten. Hij is ge noodzaakt geweest zijn ambt als hondenslager neer te leggen. Gisteren middag viel het kind van een turfschipper van de schuitliggende in een der singels te Rotterdam, in het water. De moeder sprong het onmiddellijk na, had het geluk het te grijpen en werd met haar dier baren last door twee schippers, die in de nabijheid lagengered. Te Weenen wordt eene tentoonstelling van konij nen gehouden, die zooveel bijval geniet, dat op veelzijdig te kennen gegeven verlangen is besloten den duur der tentoonstelling te verlengën. Zaterdag jl. had in het koffiehuis „Zur Koningin ruw Esg&isad" jRastfctor JwxSfvöKhaf&mila jjilanhiigsbtftid plaats. Ongeveer 25 Slavische studenten en klerken van handelskantoren hadden dienst genomen voor het leger der opstandelingen in de Herzegowina en werden nu voor hun vertrek uit Pest door de heeren Miletics en dr. Polit gezegend. Volgens de Hon waren ook de zegenende personen zelf uitgenoodigd om mede naar de Herzegowina te komen, doch zij hebben daarvoor beleefd bedankt. D'. Polet schrijft liever recepten dan zelf een drankje te slikken. Te Baden-Baden werd den 8e" dezer met eenige feestelijkheid een gedenkteeken onthuld ter gedachtenis aan de terugkomst van den koning en de koningin van Pruisen voor 25 jaren in die badplaats. Sedert dien tijd bezoeken zij geregeld jaarlijks Baden-Baden en de tegenwoordige keizerin van Duitschland zelfs tweemalen per jaar. Omtrent het lot van den historisch geworden degen die Napoleon III bij Sedan aan keizer Wilhelm overgaf, wordt thans medegedeeld, dat hij reeds in het be gin van Maart, na eengeheim onderhoud tusschen generaal Castelnau en von Bismarck, door dezen is terug gegeven. Generaal Castelnau vertoefde toen, onder den naam Courtier, te Berlijn. Verbazingwekkend zijn inderdaad de vermoeie nissen waaraan de grijze keizer van Duitschland weer stand biedt. Bij gelegenheid van een den 10en dezer te Bunzelwitz in Silesië gehouden paradezat de keizer drie uren achtereen te paardvan des morgens 11 tot des namiddags 2 urenen vertrok toen met een extra-trein naar Breslaualwaar hij des avonds te 10 uren een bal bijwoonde, te 11 uren een souper gebruikte en lang na middernacht eerst naar zijn hotel terug keerde. Algemeen was dan ook de verbazing en de verwondering over het gezonde uiterlijk van den vorst. De kroonprins is benoemd tot chef van het tweede Silesische grenadiersregiment n° 11. Verkoopingen en aanbestedingen. Gisteren avond is alhier te koop aangeboden een huis en erf in de Molstraat wijk F n° 94. Verkocht voor 5500. Ter provinciale griffie van Zeeland liggen ter lezing de voorwaarden waarop door den schout bij nacht, directeur en kommandant der marine te Amsterdam op

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 2