Kapitein Boyton. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. llittjdittptt, ianMsbmdrten. overtuigden zich dat het een slang was van een giftige soort. Volgens een telegram uit Parijs bevindt Z. K. Bi- de prins van Oranje zich incognito in die hoofdstad, alwaar hij geen enkel officieel bezoek aflegt. De sneltrein n° 7 van den Centraalspoorweg heeft Dinsdag avond tusschen Elburg en Wezep, ten gevol ge van het heetloopen van de vooras der locomotief) zijn reis niet kunnen vervolgen. De reizigers uit dien trein en die uit den laatsten trein uit Utrecht zijn overgestapt in een uit Kampen ontboden trein. De geregelde dienst is gisteren ochtend hervat. Persoon lijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Uit Lemmer wordt bericht dat Woensdag nacht door de stoomboot Stad Groningen I, komende van Am sterdam tusschen het eiland Marken en Urk een praam, geladen met turf, in den grond is gestoomd. De opva renden hebben zich met moeite aan boord der stoomboot gered. Nadere bijzonderheden ontbreken voor alsnog? de praam moet te Amsterdam te huis behooren. Men schrijft uit Heeze bij EindhovenIndenjare 1811 (dus nu 64 jaren geleden)trok Jozef Bennes of Bernards uit deze gemeente met de Franschen opzon der dat sedert dien tijd ooit iets meer van hem werd vernomen. Onlangs echter is bij den burgemeester in gekomen een schrijven van den sedert zoo vele jaren dood gewaanden conscritdiemededeelende dat hij als ciseleur en or te Parijs gevestigd is, zich bij den bur gemeester informeerde of te dezer plaatse nog familie van hem bestaat. Gelukkig kon de burgemeester hem antwoordendat er onder meer familieleden ook nog een tachtigjarige broeder van hem in levenden lijve aanwezig is. Dat deze met vurig verlangen naar verdere tijdingen van zijnen als uit den doode opgestanen broeder uitziet, valt licht te begrijpen. In het Utr. Dagbl. van heden is een „Haagsche brief" geheel gewijd aan het verhaal aan een twist tusschen den directeur der Fransche opera en een der redacteurs van het Vaderland, de heer S.een twist, die zoo ver zou zijn gegaan dat de laatste de eerste tot een tweegevecht zou hebben uigenoodigd. De opera directeur zou echter verklaard hebben„Ik weiger zoolang mogelijk, maar als ik er niet meer buiten mocht kunnen zal ik het duel slechts in zóóverre aannemen, dat ik mij bereid verklaar gedurende vijf minuten voor dr. S. te gaan staan, om dezen in de gelegenheid te stellen, naar hartelust op mij te schieten, te steken of te hakken." Wij weten nietof de correspondent goed is ingelicht, maar met hem hopen wij dat den Haag niet de schan de zal beleven, dat eenige verdwaasde menschen zich schuldig maken aan de misdaad van moord in koelen bloede of zich overgeven aan den spot van het publiek door een schijn poging tot moord. Handelsblad - Omtrent den brand die den 31en Augustus in de Hongaarsche bisschopstad Kalocsa heeft gewoed, wordt nader gemeld, dat binnen veertien uren 122woonhuizen en 50 bijgebouwen zijn afgebrand. De schade aan gebouwen en meubelen wordt op meer dan 200,000 gulden geschat. Overal ziet men puinhoopen als 'tware bewoond door een kermende bevolking die alles ver loren heeft. Zondag jl. is Godard te Pozen opgestegen en naar een tocht van 3 kwartier nedergedaald. Bij het ledigen van den ballon is het gas ontploft door het licht eener lantaarn, zoodat de geheele ballon verbrandde en Godard zelf brandwonden in het gezicht kreeg. Te Turijn zal den 12en October een internationaal congres worden gehouden tot vaststelling van eenslui dende benamingen van de soorten der zijde. De zit tingen zullen onder voorzitting van den Italiaanschen minister van koophandel in het paleis Carignan worden gehouden. Verkoopingen aanbestedingen. De stoombaggennolen Vlissingen N° 3 is Maandag jl. verkocht voor f 9600 pan den heer A. Volkers te Slledrecht. ,V1 r.s Tbermometerstand. 8 Sep. 's av. 11 u. 68 gr. 9 s morg. 7 u. 65gr. 's midd. 1 u. 63 gr. 's av. 6 u. 64 gr. Zondag jl. heeft te Evreux een banket plaats gehad van 150 Bonapartistenallen vrienden van den heer anvier de la Motte. Op eene uitnoodiging om daaraan ee te nemen heeft de vice-admiraal de la Boneière e ourj bedankt in een brief, die algemeene verba zing en bij de republikeinen groote verontwaardiging ee opgewekt. Niet alleen verklaart de, admiraal open ij een voorstander van de conservatieve politiek o zijn niemand zal hem het recht daartoe betwisten maar hij zegt ookdat men om conservatief te zijn de leerstellingen der republikeinen van 4 September en hunne aanhangers moet verwerpen. Terwijl hij zich onpartijdig beoordeelaar noemt van hetgeen vóór 24 Mei is voorgevallen verzekert hij een gehoorzaam dienaar te zullen wezen van de regeering van maarschalk Mac Mahon „zoolang deze zich in de conservatieve richting blijft bewegenwaartoe hij tot nogtoe de krachtigste pogingen heelt aangewend. Maar zoo gaat hij voort ik geloof, dat wanneer het geschikte oogen- blik zal zijn aangebrokenFrankrijk vrijwillig op zijn keus zal terugkomen en zijn rang hernemen in de rij der Europeescho4 mogendhedendien het om zijn tegenwoordig gouvernement wordt ontzegd." Dit is dus 1° niets meer oi minder dan eene bedrei ging dat de admiraal niet meer gehoorzamen zal aan de regeering van den maarschalk, wanneer deze het conservatieve pad verlaat tot nogtoe door hem bewan deld, en 2° eene beleediging voor den bestaanden regee- ringsvorm die oorzaak isdat Frankrijk niet de plaats inneemt die het toekomt. De Republique frangaise en de XIXe Siècle wijzen er op dat dit niet alleen insubordinatie is van een der vlagofficieren, maar ook hoe gevaarlijk het is, dat zoo iets wordt geschreven door den opperbevelhebber van een eskaderdie meer dan 100 officieren en eenige duizende Fransche zeelieden onder zijne bevelen heeft, den kommandant van de grootste zeemacht der Fran sche republiek. Is het niet onverantwoordelijk een zooda nige macht te laten in handen van een verklaard Bona- partistdie zich niet ontziet de regeering van zijn land te beleedigen. Of zij maatregelen tegen den admiraal zal nemen is nog niet bekend, doch het is althans zekerdat zij de quaestie belangrijk genoeg acht om er een ministerraad over te beleggen, die gisteren on der voorzitterschap van den maarschalk-president te Parijs is gehoudenen zelfsnaar wordt verzekerd, door hem was bijeengeroepen. Wat daarin is beslist is echter nog niet bekenddoch men kan niet onder stellen, dat de regeering den admiraal ongestoord der" gelijke brieven zal laten schrijven, en ongetwijfeld was zij verplicht hem zijn kommandement te ontnemen. In den ministerraad zelf echter zijn overwegende Bo- napartische elementen, die wel alles zullen aanwenden om den admiraal te handhaven. Terwijl toch te Marseille een besloten bijeenkomst van republikeinen, die door den radicalen afgevaardigde Naquet was belegd, werd verbodenmochten daarentegen de Bonapartisten te Evreux ongehinderd openlijke redevoeringen houden en open brieven schrijven. Dergelijke partijdigheid moet noodzakelijk aanleiding geven tot agitatie en ontevredenheid. Terwijl de politieke hartstochten Frankrijk nog al tijd met eene burgeroorlog bedreigen hebben de voor standers van den vrede uit de arbeidende klasse te Parijs hunne bijeenkomsten gesloten. Gisteren is het congres uiteengegaan na verschillende resoluties te hebben aan genomen, die een krachtig protest bevatten tegen den gewapenden vrede. Als een middel om tot de afschaffing van de staande legers te geraken heeft het congres aangeraden, dat de kiezers tot vertegenwoordigers zoo danige candidaten zouden verkiezen, die beloven voor de ontwapening te zullen stemmen. De heden omtrent den Turkschen opstand ontvangen berichten luiden weder ongunstig en doen onderstellen dat hetgeen omtrent de vermindering en aanstaande geheele onderdrukking van den opstand gemeld is wel wat al te optimistisch is geweest. Uit Cettinje wordt nl. berichtdat bij Dabra een ernstig gevecht is ge leverd tusschen 3000 Turksche soldaten met eene bat terij artillerie en de opstandelingen. De Turken zouden, na een langdurigen strijd zgn geslagen en 200 dooden en gewonden hebben verloren, terwijl de opstandelin gen slechts 5 dooden en 20 gewonden hadden. Uit Semlin wordt getelegrapheerd dat bij Dubitz eene ontmoeting heeft plaats gehad waarin de opstande lingen 28 en de Turken 50 man verlorenen dat de benden opstandelingen vermeerderen. Daarentegen meldt een bericht uit Constantinopel eene overwinning door Turksche troepen behaald op opstan delingen die zich meester wilden maken van de berg passen van Sotska en Mazabonn, die door de Turken werden bezet. Deze zouden daarbij slechts 5 dooden en de opstandelingen 150 man aan dooden en gewon den hebben verloren. Al neemt men ook aan dat de overwinning door beide partijen wat overdreven is voor gesteld dan blijkt toch in ieder geval dat de krachten der opstandelingen nog op lange na niet zijn uitgeput. Op verzoek van het hooge gerechtshof heeft de Spaan- sche regeering besloten den bisschop van Seo d'Urgel ter beschikking van de justitie te stellen, doch slechts in de plaats waar hij in krijgsgevangenschap moet vertoeven. Gisteren zouden 1000 man infanterie naar Cuba ver trekken die weldra door een geheel uitgerust regiment cavalerie zullen worden gevolgdzoodat voor het einde van deze maand 8000 man naar dat eiland zullen zijn vertrokken. Den len dezer gaf in de ongeveer 50 morgen groote Weissensee te Berlijn kapitein Boyton eene voorstelling in zijn zwem- en reddingtoestel. Hoewel op 20,0.00 toeschouwers was gerekend, waren slechts 300 tegen woordig. Met ingespannen aandacht volgde het publiek de bewegingen van Boytondie in een geheel costuum van gutta percha te water ging. In de eerste plaats ging hij op zijn rug liggen en bewoog zich met zgn roeispaan sneller voort dan een roeiboot. Vervolgens zette hij een klein zeil op, waarvoor eene inrichting aan de voetzool van het zwemtoestel is gemaakten hief de Amerikaansche vlag in top. De belangrijkste vraag ten aanzien van zijn toestel is maar of het in geval van schipbreuk als praktisch redmiddel kan worden toegepast. Vóór deze voorstelling was het meer met allerlei wrakhout, balken en planken bedekt en Boy ton begon een vlot te bouwen. De op zijn borst aan wezige drijvende voorraadskamer bevatte een hamer, bijlspijkers enz. en in ongeveer vijf minuten had hij een tamelijk stevig vlot samengesteldvanwaar hij door middel van een ver klinkenden horen en raketten noodsignalen gaf. Daar echter geen reddende stoomboot verscheen be sloot kapitein Boyton den inwendigen mensch wat te versterken en een middagmaal te gebruiken. Uit zijn drijvende voorraadskamer haalde hij een in elkander geschoven hengel te voorschijn en niet lang daarna spartelde weldra een flinke bewoner der wateren op het vlot. Nu legde Boyton op het vlot vuur aan, haalde zijn kookgereedschap voor den dag, braadde een vischdoch gebruikte vooraf, terwijl hij zeer ge makkelijk op zijn rug dreef eenige stukken brood en een paar glaasjes cognac. Toen ook de reeds gevangen en gebraden visch was opgepeuzeldstak de kapitein, weder op zijn rug liggende, een sigaar aanhaalde een courant te voorschijn en las altijd zwemmende zeer vergenoegdonder het genot van een sigaar het nieuws van den dag. Eensklaps hield hij zich alsof het begon te regenen stak een parapluie op en zwom zeer tevreden lezende en roo- kende, terwijl hij zich tegen den gefingeerden regen be schermde, rond. Vervolgens schoot hij met een jachtge weer naar vogelsbracht een noodlijn van het wrak naar wal en nu kwam het interessantste gedeelte der geheele voorstelling. Van een boot midden in het meer sprong een knaap in het water. Boyton zwom er heenhaalde den knaap er uit, legde hem op zgn schoot en bracht hem onder luid applaudissement naar den wal. Hierop volgde de „vernieling van een vijandelijk schip". Een boot werd te water gebracht, die in plaats van met kogels slechts met bontkleurige vuurpijlen vuurde. Boyton zwom naar de boot, stak die in brand, de vlammen vernielden de zeilen, een paar donderbus sen brandden los, en onder luid gejuich kwam Boyton, die in zijn zwart costuum meer een zeemonster dan een mensch geleek, aan wal. Hij vertrekt van Berlijn naar Bazel en is voornemens vandaar voor zijn genoe gen zoover mogelijk den Rijn af te zwemmen, meteen korte rust te Keulen. Vervolgens gaat hij naar Parijs, Weenen, St. Petersburg, Constantinopel, Milaan en van daar weder naar New Yerseijalwaar hijin dienst der Vereenigde staten, aan het hoofd staat eener inrich ting tot redding van schipbreukelingen. Het stoomschip Pyrrha, van Kroonstad door den nieuwen Rotterdamschen waterweg binnenkomende, is in het kanaal aan den grond gestoomd, doch na weder vlot te zijn gekomen, naar Rotterdam doorgevaren. Graanmarkten enz. Middelburg 9 September. Heden was er uit Walche ren geen ruime aanvoer van jarige en nieuwe tarwe, wel nieuwe zomergerst en dito peulvruchten. De vraag naar jarige Walchersche tarwe ter verzending en ver bruik was zeer geanimeerd, zoowel als voor de beste blankste nieuwe dito, voor zaaiing geschikt. Uit het overig deel van Zeeland was weinig aangebracht. Puike jarige en mindere soorten Walchersche tarwe 25 cent hooger betaald, dito nieuwe blanke Walchersche zaai- tarwe gewild en 25 eent hooger gekocht. Jarige rogge en nieuwe zaairogge prijshoudend. Dito nieuwe wintergerst weinig begeerd en slechts gedeeltelijk tot 25 a 30 cent lager met moeite geplaatst, dito Walchersche zomer gerst zeer gezocht en slechts 10 cent lager los gemaakt. Dito nieuwe Walchersche witte boonen in ruimte aan geboden en veel gevraagd, de qualiteit blijft hard en blank opkomen, ze zijn echter f 3 lager gekocht; dito bruine boonen nog niet veel aangebodende getoonde monsters waren mooien zijn in de puikste soort tot de noteering afgegeven, dito paardenboonen prijshou dend. Dito groene kookerwten minder gewild en 25 cent lager afgegeven. Jarig en nieuw winterkoolzaad wordt nominaal prijshoudend genoteerd. Puike jarige

Middelburgsche Courant | 1875 | | pagina 3